Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46895

Sajnso nem lehet, ugyanis az asztal hornyának a teljes magassága 8,99mm, ebből a 4mm a vállas rész a többi alatta, durván 5mm. Ha oda az M3-as menetet be akarnám vágni akkor a kb 1mm-es falvastagságba is belevágna a menet, kipúpozná az aluminiumot a menetfúró, az meg eldeformálná a profilt.

Előzmény: Törölt nick (46891)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46894

Elég nagy vágódeszka kellene nekem akkor 2 db 80 cm-es és 2 db 38 cm-es csúszkához. :)

Előzmény: Bubi504 (46882)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46893

Próbálj meg inkább öntapadós teflon szallagot szerzni, az nagyon csúszik, mintha zsíroztad volna és sokáig bírja. Hátránya, hogy kicsit drága.

Én a csapoló sablon csúszó pályáira ezt raktam, a szoros illesztés ellnére könnyedén siklik a belső keret az ágyon, ott rétegelt lemez találkozik rétegelt lemezzel, köztük 1 réteg teflon szallag.

 

Előzmény: GPF (46879)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46892

Köszi a tanácsot, ezt a gyertyás módszert használni fogom.

Előzmény: Törölt nick (46875)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46891

Szerintem ha nem túl gyenge a rugó, képes lehet stabilan tartani a vezetőt.

Amikor az Einhell lötyögős vackával voltam kénytelen dolgozni, megfelelő odafigyeléssel, különösebb erőkifejtés nélkül képes voltam fixen tartani tolás közben, úgyhogy ha ilyen rugós izéből hármat-négyet használ az ember, szerintem az is tart annyit.

Arról nem is beszélve, hogy ha ilyen elterjedt megoldás, akkor valószínűleg működőképes is.

 

A probléma inkább azzal lehet, hogy ezeken a gépeken a "T" horony felfekvő felülete olyan keskeny, hogy nem tudom, be lehet-e a lécbe fúrni a "rögzítőtüskét" a megfelelő pozícióba.

 

 

Előzmény: halaloszto (46888)
Soká Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46890

Újra...

 

"Ezt lehetne részletesebben?"

 

Mármint a szigetelőszalagot?

Tudod, az űrhajókban is ez a legfontosabb kiegészítő alkatrész :)

 

Szóval én egyszerűen ráragasztottam a sín élére annyit, amennyitől már nem lötyög, de még nem szorul.

Alulra is tettem:

 

Aminek meg nekitámasztom a munkadarabot, arra csiszolópapírt ragasztottam.

 

"Meglepődtem a Makitán..."

 

Ez mire vonatkozik?

Soká Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46889

"Ezt lehetne részletesebben?"

 

Mármint a szigetelőszalagot?

Tudod, az űrhajókban is ez a legfontosabb kiegészítő alkatrész :)

 

Szóval én egyszerűen ráragasztottam a sín élére annyit, amennyitől már nem lötyög, de még nem szorul.

Alulra is tettem:

 

Aminek meg nekitámasztom a munkadarabot, arra csiszolópapírt ragasztottam.

 

"Meglepődtem a Makitán..."

 

Ez mire vonatkozik?

Előzmény: GPF (46879)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46888

de miben jobb mint ha hagyod lotyogosen? mert konkretan a fureszeles kozben siman meg fog mozdulni, mintha ott sem lenne ez az ize. az meg hogy amikor nem fureszelsz nem lotyog, az meg tkp mindegy.

 

Vajk

Előzmény: Kamelot (46887)
Kamelot Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46887

Hullámosság ellen nem jó de 1-2tized hézagolására jó. Amcsi oldalakon láttam, kipróbáltam és jó. Ha hiszed ha nem.

Előzmény: halaloszto (46886)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46886

ilyennel semmikeppen sem. semmi nem jo ami rugalmas. ami kezzel probalgatva tok massziv, az a fureszeles kozben fellepo komoly eroktol meg siman elhajlik, benyomodik.

 

ha itt-ott szorul, mashol meg nem, akkor nem egyenes es parhuzamos a horony, meg kell gyalulni.

 

Vajk

Előzmény: Kamelot (46885)
Kamelot Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46885

A vezetőpálcába csavarva ilyennel is lehet hézagolni.

halaloszto Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46884

lattam mar olyat, ahol melegtakony ragasztobol tettek ket pettyet az egyik oldal ket vegere, es addig reszeltek amig jo nem lett.

 

Vajk

Előzmény: GPF (46879)
András8888 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46883

Nagyon köszönöm.

Előzmény: Deathstar82 (46876)
Bubi504 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46882

Nem csak fából lehet csinálni ilyen csíkot, az általában fehér színű műanyag (uhmw?) vágódeszkák is kiválóan alkalmasak. Nem vetemedik, jól csúszik, könnyen alakítható. 

Előzmény: Törölt nick (46875)
kukucs33 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46881

Kilóg lefelé kb egy centit, különben nemigen lehetne hogyan megfogni ha ki akarná szedni az ember, ugyanakkor oda is van csavarozva, hogy önállóan azért mégse hagyhassa el a helyét.

 

Előzmény: szemerei (46880)
szemerei Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46880

Szia!

 

Köszönöm,hogy válaszoltál, én is a saját gyártáson gondolkodtam!

Az még érdekelne, hogy a Te padodban hogyan van ez a darab rögzítve? Kilóg lefelé és egy csavar fogja az asztalhoz vagy egy külön darabbal van lezárva szintben?

Előzmény: kukucs33 (46874)
GPF Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46879

Ezt lehetne részletesebben? Az én Electra Backum (ma már Metabo) fűrészemnek pont olyan a csúszkája, mint a képen az Einhell-é. Meglepődtem a Makitán...

Az enyém is lötyög picit, nem vészes, de ha szigszalag megoldja, az jó lenne.

Előzmény: Soká (46877)
sren83 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46878

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki vállal-e kekszmintázó henger vagy kvircedli mintázó készítést?

Soká Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46877

Ez a letapadás elképzelhető, erre nem gondoltam. Én valószínűleg azért nem találkoztam vele, mert az én szögvezetőm is lötyög valamelyest, amit 2-3 réteg spéci szigetelőszalag felragasztásával küszöböltem ki. (biztosan nem egy tartós megoldás, de az én csekély használatom mellett 2 éve bírja)

Szerintem nem is az a baj, hogy a fa hajlamos görbülni, hanem, hogy ilyen kis méretben már nincs elég merevsége, tartása.

Előzmény: Törölt nick (46875)
Deathstar82 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46876

Szia!

 

Bármelyik Metabo terméket áruló cég megtudja Neked rendelni az adott terméket. Ha felmész a Metabo honlapjára ide és beírod a gép tipusát akkor kitudod keresni a cikk számát és megtudod mondani az eladónak hogy mit is szeretnél, valamint ha felhívod a metabonak a szervíz számát akkor az árát is megtudják mondani.

Előzmény: András8888 (46867)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46875

Ha jól látom Repítő képén, ennek a gépnek is alu az asztala.

Igaz, a leírás szerint eloxált, de ha az megkopik, az alu vezető könnyen letapadhat az alu sínben, sajnos tapasztalatból mondom.

Van erre is megoldás, amit én alkalmazok, az az, hogy gyertyával szoktam kenni a sín és a vezető oldalát is, amikor, vagy még inkább mielőtt a tapadás első jelét észlelem, ez kb. évente kétszer esedékes, tehát nem nagy macera.

Nálam a 10-es alu lapok 20 mm-es résekkel vannak feltéve a Makita eredeti asztalára, ezekben futnak a 8x20as sinek.

 

Csúszás szempontjából jobb a keményfa léc, de ennél a keskeny méretnél nem is a kopás a probléma, hiszen egy bármekkora szélességű anyag ugyanúgy kopik, hanem hogy elég nehéz tökéletesen egyenes anyagot kihozni 9-10 mm szélességben és vastagságban, a fában lévő feszültség csaknem mindig okoz egy kis görbeséget, amit felcsavarozáskor valahogy korrigálni kell, hogy ne szoruljon.

A síkosítás persze ebben az esetben is sokat segíthet, mind a megszorulás, mind a kopás ellen.

Előzmény: Soká (46873)
kukucs33 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 46874

Ha jól sejtem mire gondolsz, akkor az én padomon ez egy kis, fából készült alkatrész. Egy téglalapból az egyik rövidebb oldalán ki van kanyarítva ívesen egy darab, ezáltal illeszkedik az orsó tengelyéhez. Le akartam fényképezni, de már a sufniban kellett rájönnöm, hogy be is van csavarozva és nem tudom kivenni, mert momentán nem férek hozzá a célszerszámhoz.

Lényeg a lényeg: Akár te magad is el tudod készíteni valami keményfa hulladékból. Vedd ki az orsót, hogy az ívet lásd, a többi méretet pedig le tudod venni a helyéről.

Előzmény: szemerei (46826)
Soká Creative Commons License 2012.10.10 0 0 46873

Én alumíniumból csináltatnék ilyen vezetőt. Esetleg kérdezz rá az einhell szervizben, hogy nincs-e ötletük a beszerzésre, bár amit gyárilag adnak a géphez, az sajnos lötyög kicsit.

Ami a méretét illeti, tényleg kicsi :(  A képen jól látszik a különbség.

Előzmény: Törölt nick (46871)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.10 0 0 46872

szerintem meg mindig nem vagyunk egy lapon. nem magmeretre furok, hanem teljesre, es a csavar alulrol felfele megy.

 

ha annyira vekony lenne az asztallap, hogy muszaj felulrol lefele menjen, akkor ragasztanek m3 anyat alkalmas lukba a tolgy lec aljaba.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (46871)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 46871

Én is így terveztem, előfúrás nélkül nem szoktam facsavart behajtani már nagyon rég óta. :) Bár így is előfordul, hogy repe a fa csavartól pedig mindig magméretű fúrót használok.

 

Én is kétoldalassal oldottam meg a kis fűrészgépemre a tolótábla csúszóka rögzítést a csavarozásig.

Most azon gondolkodom, hogy nem lenne esetleg jobb ha szögbelövővel rögzteném a vezetőt, az mégiscsak vékonyabb és nem feszíti szét a lécet. A legrövidebb szögem 19mm-es, az elvileg pont elég lenne 10mm vastag rétegelt lemez + 9.1 mm vastag csúszkákoz, ha meg mégis kicsit kilógna a szög helye azt meg le lehet csiszolni. 6-8 db szög + ragasztó biztos jól odafogná a rétegelt lemezhez a vezetőt egy 38 cm hosszú szakaszon. De talán még 10 szög is mehetne bele.

 

 

Előzmény: halaloszto (46870)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.10 -1 0 46870

elo kell furni es sullyeszteni, de gondolom ezt nem kell mondanom.

 

en amikor mar nem is tudom mihez csinaltam toloasztalt, akkor tettem a lecre ketoldalas ragasztoszalagot, ala kis papir beilagot hogy fent legyen. majd ovatosan az asztalt, igazit, odanyomm. ovatosan kihuz, ellenoriz hogy nem mozdult el, mehet az apro csavar. igy oldalra a ragaszto tart, a csavar csak a ragasztohoz nyomja a lecet.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (46868)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 46869

Ilyenek a nők :) Ha én kérdezném meg, hogy akkor neked meg minek a tucatnyi fazék és lábas egyből felháborodna, úgyhogy inkább ki sem ejtek ilyesmit a számon :)

 

Előzmény: gdzsozy (46866)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 46868

Csak attól félek, hogy csavarokkal kell rögzítenem a csúszóasztal aljára, minimum 3-as facsavarral kell rögzíteni, a 9.1 mm széles felső részen meg ha belehajtom a csavart akkor könnyen megrepeszti hiszen oldalanként csak 3-3 mm falvastagság maradt aminek tartania kell. De majd kipróbálom azért, van egy kevés gőzölt tölgyem.

 

A szögvezető csúszókája aluból van kimarva, azon metrikus menettel rögzítették a csúszó lapra a vezetőpálcát. Ott is látni, hogy nagyon kicsi a falvastagság ami tart.

 

Előzmény: halaloszto (46864)
András8888 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 46867

Sziasztok!

 

Tudna valaki abban segíteni, hogy hol lehet kapni Elektra Beckum HC 260-hoz hajtókereket.

A láncnál már teljesen elkopott és nem is hajtja az előtoló hengereket.

 

Köszönöm

 

András

Előzmény: Deathstar82 (45505)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.10 0 0 46866

Amikor összeházasodtunk, vettem az új fúrót és az új kis flexet (mindkettő kék ipari Bosch)

nem szólt az asszony semmit.

majd vettem egy levegős tűzőgépet.

 

azért volt egy pici hőbörgés....

 

pár nap múlva konyhaszekrényt készítettem, jött segíteni, berajzoltam neki a szögek vonalát megmutattam milyen messzire üsse be őket egymástól, és hagytam hogy hátfalazzon.

 

kb a 2. szekrénynél már nagyon ki volt. kérdezgette hogy sok van-e még... mondtam neki hogy kb 10 részből áll, akkor végképp vége lett. odaléptem hozzá és azt mondtam ha megengeded segítek egy kicsit.

és kapcsos pisztollyal fellőttem a hátfalat.

 

azóta nem szól ha szerszámot veszek. azt mondja: ha ez kell a jó és gyors munkához, ha kell és van rá pénzem vegyem meg.

 

Bár néha már mondott olyat is hogy néhány gépet adjak el....

 

Előzmény: Törölt nick (46859)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!