Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46444

Ezken az árképzéseken már én is sokat agyaltam.

 

Azért ha végiggondolod akkor nem olyan drága és nem is olyan olcsó :) Az elemek túlnyomó része vagy öntött AL amit gyakorlatilag fillérekért tudják előállítani hulladék újrahasznosításból, vagy préselt lemez, ami drágább előállítani mint az öntött AL alkarészeket. A préseléshez a szerszám előállítása nagyon sokba kerül, csak akkor éri meg gazdaságilag, ha sok százezer darabot tudnak vele nagyon gyorsan legyártani. Az öntésnél viszont ma már csak egy újrahasznosítható anyagú viasz ősminta kell és öntőhomok ami a préseléshez  képest sokkal olcsóbb de kevésbé termelékeny. 

A multi gépnél gyakorlatilag egy hosszított tengelyű gyenge motor kell csak, azzal meg tudják hajtani az egész gépet, kevés újabb tengelyre van szükség ahova az olcsó gagyi kinai csapágyat is el lehet sütni. Igencsak primitív szerkezet mindegyik. Mivel egyik gépet sem a kézben tartva használjuk, ezért bele lehet rakni a leggyengébb bili acélt, hulladék spiátert, jó nagy anyagvastagsággal, hogy mégse essen szét az első bekapcsoláskor. Ezért nem spórolnak az anyaggal az ilyen gépeknél. A mai öntési technikák már ott tartanak, hogy az öntőcsöcs eltávolításán kívül csak akkor kell még további megmunkálása az öntvénynek, ha nagyon nagy pontosságot akarnak elérni, ami egy ilyen csiszológép esetén nemigen szükséges.

 

A faék egyszerüségű kézi gép pld a dekopir fűrész is, egy közepes minőségért már elkérnek ennyit mint itt a legdrágább csiszolóért. A dekopir fűrésznél viszont már számít a súly, kicsi, könnyű és mégis erős motor kell hozzá, kemény kopásálló acél a belső részekhez ahol nemigen lehet büntetlenül beletenni a leggagyibb anyagokat. A bronz megvezető sem két fillér ami az aretáló részt vezeti, az aretálót is köszörüléssel teszik simává a préselés után, szóval elég igényes és sokrétű megmunkálás kell pár belső alkatrésznél. 

 

Az árképzésben az is benne van szerintem, hogy míg az álványos csiszológépekból eladnak 1 darabot, addig a dekopir fűrészből legalább 10 darabot. Így azon lehet sokat keresni ami jobban fogy.

 

Ha ezeket végiggondolom, akkor már érthető miért ilyen relatív olcsó a csiszológép és miért drága relatív a kézi barkácsgép.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46443

Ez szerintem erősen áron alul van. Ennyiért talán csak a fa váz anyagát lehetne megvenni. A 2 db szép nagy szallagkerék is belekerülhet kb ennyibe.

Előzmény: Kamelot (46442)
Kamelot Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46442
GPS Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46441

 

"És 50 ezres körül nem is vészes szerintem."

 

...pláne, hogy láttunk már ennyi pénzért kéziszerszámot is. Sőt, még ennél többért is :-)))

.

Előzmény: rferi (46440)
rferi Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46440

Ez az unimaxos az első ilyen kombi csiszoló, ami tetszik, ebből talán már ki lehet hozni valamit.

Persze nincsenek kételyeim, hogy én ezt is azonnal ízekre szedném, és befejezném a gyártást rajta: tuti mindenhol sorjás, meg rossz csapágyakkal szerelt, meg zsírtalan, stb. De elég jó alapnak néz ki, hogy a végén egy elfogadható masina legyen belőle.

És 50 ezres körül nem is vészes szerintem.

Előzmény: GPS (46439)
GPS Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46439

 

Nem tudom miért, de nekem ezek a kombinált csiszológépek - a műszaki tartalmukat tekintve - relatíve !!! meglepően olcsónak tűnnek.

 

Mondom ezt azért, mert egy-egy ilyen-olyan, kézi, kisgép esetében csak úgy repkednek a tízezrek... erre fel ezek meg 30-ért egy marhanagy vasat adnak - amibe szorul azért némi technika, megmunkálás és még némi elektromosság is.... ha jobban megnézzük.

 

Azért nehéz összehasonlítani például egy pöttöm, faék-egyszerüségű, kézi multi-gépet - amiért szintén úgy elkérik a közel 30-at mint a sicc - egy ilyen szögbe-dönthető asztalú, 2 munkafrontos műhelygéppel.

És nem is a Fein-multiról beszélek - mert annak az árából 2 ilyen gépet lehet venni.

 

Fura egy árképzés, minden esetre - amire még az sem magyarázat, hogy "Jahh, de a darabszám" - mert vélhetően sokkal többen (alkalmi amatőrök is) vesznek ilyen-olyan kézi kisgépet... szemben  egy ilyen, kifejezetten műhelybe való werkkel.

.

Előzmény: Törölt nick (46437)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46438

Még 1 mait elfelejtettem. Elszívó csonk nélkül nem érnek semmit ezek a gépek, annyira porolnak. Fél perc csiszolás a korongon elszívó nélkül, már nem is fogod látni a forgó korongot a sűrű portol amit belélegezni sem igazán egészséges.

Előzmény: Törölt nick (46437)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 46437

Ha volna elég pénzem én az utolsó kombinált gépet választanám. A tépőzáras kivitel nem hátrány. Ha nagyon nem szeretnéd megvenni a relatív drága tépőzáras papírokat akkor egyszerüen leszedheted egy hőlégfújó segítségével a gépről a horgos tépőzárat és már ragaszthatod fel helyére az olyan papírt amilyet csak akarsz.

 

Én pár hónapja készítettem egy 300-as homlokcsiszolót, tépőzárasra alakítottam ki, kb 6 db tépőzáras papírt vettem hozzá, de eddig csak 1 db-ot kellett cserélnem, de azt sem kellett volna még mert elkopott volna. Azért csréltem mert túl finom volt, most egy durvább van a gépen és ha újra finom kell akkor ezt fogom visszatenni elsőnek. Szóval nem zabálja annyira a papírt a 300-as gép. A kisebb átmérőjűeknél értelemszerüen sűrübben kell cserélni a papírt. Minnél kisebb annál sűrübben.

Viszont a szallagcsiszoló sok terhet levesz a korongról, így az utolsó kombi gépnél ellensúlyozza a szallag a korong kopását és megkíméli. 

 

Előzmény: SGabo28 (46434)
Soká Creative Commons License 2012.09.24 0 0 46436

Annak feltétlenül nézz utána, hogy a Güde és a Ferm nem ugyanaz a konstrukció-e? Mert erre jó az esély. A Güdére összevissza teljesítményeket, súlyt írnak, érdemes utánajárni.

 

Az első linked jó gép, de ha nem csak korongcsiszolóra van szükséged, hanem szalagcsiszolóra is, akkor venned kell majd külön egy szalagcsiszolót is - számolj utána. Az utolsó linked abban az esetben lehet jó választás, ha a korongcsiszoló mérete megfelel, szalagcsiszoló gyanánt pedig nem elég egy hátára fektetett kézi szalagcsiszológép. A kis gépek korongcsiszolója (150mm) szerintem sokkal korlátosabb méretű, mint maga a szalagcsiszoló része. Az öntapadós csiszolópapírral ne foglalkozz, nem olyan dolog, amit gyakran kellene venned. Ilyesmiből érdemes venni pár garnitúrát egyszerre és jó ideig nincs vele gondod.

 

Arról ne feledkezz meg, hogy ezeket a gépeket (a két szélsőt legalábbis) elszívó nélkül üzemeltetni inkább csak szabadtérben ajánlatos!

Előzmény: SGabo28 (46434)
darki2 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 46435

Üdv.Szerintem, én a két unimaxos közül választanék.Ha sok a zsé a kombináltat ,józan ész szerint az elsőt.Az a 750w-al már egy tisztességes gép,ami egyvalamit tud de azt rendesen.Ilyen kombinált güdéket meg ki lehet fogni használtan is,biztos jó valamire az ekkora szalagcsiszoló ,de mire...

Előzmény: SGabo28 (46434)
SGabo28 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 46434

Sziasztok!
Eddig csak lelkes olvasója voltam a fórumnak, de most billentyűzetet ragadtam, hogy a segítségeteket kérjem egy kérdésben. Tudom, hogy végül nekem kell meghoznom a döntést, de biztos tudtok segíteni néhány véleménnyel.
Jómagam informatikus vagyok, hobbiként űzöm az asztalos mesterséget. Ettől függetlenül a gépparkom egyre gyarapodik és egyre több dolgot tudok önállóan megoldani.
Szeretnék egy homlokcsiszolót venni, de elgondolkodtam rajta, hogy akár egy szalagcsiszolóval kombinált gép is lehetne.
Az alábbi termékeket találtam:

Homlokcsiszoló 305mm-es tárcsaátmérővel:
http://www.uni-max.hu/homlokcsiszolok/csiszolok-es-csiszolorendszerek/

Güde szalag és korongcsiszoló:
http://gudewebshop.com/csiszologepek/322-55113-gude-szalag-es-korongcsiszolo-bts-4000.html

Ferm szalag és korongcsiszoló:
http://szerszamaneten.hu/spd/unas_336129/Ferm_asztali_kor_es_szalagos_csiszolo_FERM_BS702N

Kombinált csiszoló:
http://www.uni-max.hu/kombinalt-csiszolo-bds-9a/d/

Homlokcsiszolónak talán az első a legjobb. Hátránya az öntapadós csiszolókorong, amit ugye nem tudok akárhol beszerezni.
A következő két kombinált gép közül én hajlanék a Güdét választani, a Ferm-nél az sem derül ki, hogy van-e rajta elszívó csonk. Plusz a Ferm márkát nem is ismerem.
Az utolsó gépnél pedig a szintén öntapadós korong mellett még az ára is fájna egy kicsist.
Van ötletetek hát, hogy milyen szempontokat kellene még figyelembe vennem, illetve melyik lehetne az optimális választás?

 

Köszönöm: Gábor

látogató Creative Commons License 2012.09.24 0 0 46433
Stanley 0-16-050 Élező készlet [0-16-050] 4.207.-Ft

http://shop.stanley.hu/product_info.php?cPath=170_35_70&products_id=294

Előzmény: Darázs Istók (46428)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46432

Készíts magadnak egyet. :) 

 

Pl a legegyszerűbb:  http://www.inthewoodshop.com/woodworktechniques/the%2010%20cent%20sharpening%20system.html

 

De ha rákeresel a guglin a "honing guide" kifejezésre milliót fog megmutatni akár meg is rendelhetőket is.

Előzmény: Darázs Istók (46428)
Vikusz1977 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46431

Stanley márkájút pár éve a praktikerben vettem a Mester utcában, kb 3 ezer volt olajjal meg fenőkővel együtt, ha jól emlékszem. De pl a Kisvakondban is láttam a Mogyoródi úton annó.

 

Előzmény: Darázs Istók (46428)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46430

Sziasztok!

 

Most nincs időm visszaolvasni, így bocs ha már más is mondta...

 

Pár napja volt szó az Euro 2000-ről.

Én azok közé tartozom, aki ismeri, de nem szereti... De ez most mellékes.

 

Baumaxban (konkrétan a Budaörsiben) láttam tegnap készletben. Tehát edény, henger, lapos és sarok "ecset". Még van valami alattuk, de nem látom a fotón...

700 HUF.

gdzsozy Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46429

Szia.

 

kb 100 tanúlóm volt eddig, nem mondom hogy mind profi módon tudott gyalut élezni mire végzett de egyiknek sem kellett bármilyen kétbalkezes is volt segédeszköz a élezéshez.

 

szerintem neked sem kell.

ha bevizesített fenőkövön élezel az egyik kezeddel a gyalukés végőt fogod az újadat a homloklapon (gyalukés hátsó lapja az él mellett) tartva szépen megfenheted a gyalukésed.

Előzmény: Darázs Istók (46428)
Darázs Istók Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46428

Sziasztok!

 

Hol lehet fenőkocsit kapni? Azt a kis eszközt, amibe bele lehet ültetni a gyalu pengéjét és segít megtartani élezés közben az él szögét.

(Ebben a videóban 0:58-nál látható: 

 

Lehet, hogy ne jó néven keresem? "Fenőkocsi"-ra csak 4 találatot kapok. https://www.google.hu/#hl=en&sugexp=les%3B&gs_nf=1&tok=r_WVzG_Sm5MYHu0tzFBQLQ&cp=4&gs_id=g&xhr=t&q=fen%C5%91kocsi&pf=p&output=search&sclient=psy-ab&oq=fen%C5%91&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&fp=3ab144b5969514d1&biw=1280&bih=923

 

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna ebben segíteni.

 

Köszönöm!

gdzsozy Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46427

Az én kompresszorom valamilyen autóról buherált jószág.

fogalmam sincs hány literes de ha tippelnem kéne akkor 50L-t mondanék.

a nyomás szabályzó nekem úgy van beállítva hogy 6.5-7 Bar-ig tölt.

és ott kapcsol le. ha a nyomás leesik 3.5-3.8 barra akkor kapcsol be ujra a gép.

kb 2 hete szereltem rá új lefújó és olajszűrő szelepeket, így most stabilan tartja a levegőt. és a kondenz vizet is remekül megfogja.

 

A festő pisztolyom Praktikeres volt,kb 4 évet bírt ki. Erősen dillemázom most hogy egy hasonló 5-6000-es vagy egy picivel drágábbat vegyek.

a tapasztalat az hogy 1.5-ös fúvókával is szépen lehet dolgozni de kényes arra hogy minden munka után szétszedjem, átpucoljam kimossám teljesen.

 

Amugy én is a "sziszegő szappan" opciót használom a leggyakrabban, vagyis a lefújó pisztolyt géptisztításra, és munka után ruházat pormentesítésére, ez az úgy nevezett sziszegő szappan mert légzuhany alatt gyorsan megfürdök mielőtt az autóba ülnék.

 

-ja... Kapcsos pisztoly. vagy tűző pisztoly. az enyémhez szükség van a stabil 4barhoz mert alatta nem igazán lövi fel a farostot.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46426

A metál festés az tényleg kényes, arra szerintem sem alkalmas. Én még nem fújtam metált, valószínüleg nem is lesz rá szükségem soha mert nekem nem tetszik annyira a metál festék hogy egy kisebb vagyont kiadjak egy kg festékért. 

Az autófestők akik hivatásszerüen festenek azok még le sem köpik az ilyen kicsi kompresszorokat. Szóval nem hasonlítható össze a barkács festegetéssel. 

 

 

 

 

Előzmény: GPS (46422)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46425

Az nem hogy nem az ez a kompresszor, hanem még csak nem is ez a pisztoly. :)   Egy SATA 3000 HVLP (a bázisnak) + egy SATA 3000 RP (lakkozni)  darabonként 150 ezer. Persze lehet venni használtan is. Akkor 80 tól indul....  /db.

Szerintem ez a komp/pisztoly páros hobbi célra teljesen megfelelő. Le lehet fújni vele egy autókilincset vagy bajuszlecetm ne adjisten egy teljes hűtőmaszkot. A felnihez is elég.

Asztalos esetben egy szekrényajtó, vagy szobaajtó is lefújható vele festékkel vagy lakkal, nem lesz feltűnő, hogy közben várt egy kicsit a szaki. Ágyat, asztalt, kisszekrényt  simán meg lehet vele csinálni.

Előzmény: GPS (46422)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46424

Nekem is elég volt eddig a 1.5-ös dűzni eddig. Úgyhogy megerősíthetem amit írtál. 

A malóhelyen van egy ilyen levegős multi gép amit használni szoktam rendszeresen, nekem nem tünt fl, hogy olyan sok levegőt zabálna, kb annyi elég neki mint egy levegős fúrógépnek. 

Előzmény: Paco155 (46408)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46423

A Temaforgnál dolgotam a számítég központban programozóként amikor az XT-k kijöttek, (én még lyukkártyán és lyukszallagon kezdtem programozni). A cégnek akkor nagyon jól ment, a diri kitalálta, hogy felfejleszti a vállalati ügyvitelt, rendelt 100 db HP XT-t, darabját 1.5 milláért darabját. Dos 2.0 alatt, dBase 1.0-és adatbáziskezelőben írtuk meg a teljes vállalati ügyviteli rendszert. A HP gépek akkor még keményen embargósak voltak, így csak jó nagy kerülő utakon tudták behozni az országba őket és fél évig a vám raktárban porosodtak mire megkaptuk a gépeket. Addigra viszont már lement az XT áruk és hatalmasat bukott a cég a tetü lassú vámügyintézés miatt.

 

Előzmény: rferi (46406)
GPS Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46422

 

"....a kicsi kompresszorokkal is lehet fújni akár autót is, csak nem lehet velük folyamatosan dolgozni mert elfogy a levegője és meg kell várni amíg újratermeli."

 

Húha, ezt a mondatot azért ízlelgessük még egy kicsit.

 

Főleg, amikor egy fasza kis metalizálttal kell lefújni egy gépháztetőt úgy, hogy előtte a mester  20 próbadarabon studírozza ki tizedbar-ra a fújás-képletet azért, hogy a metál-szemcsék orientációja ne térjen el a többi darabétól - mert tud az ám érdekes látványt nyújtani, különböző fényviszonyok között. 

 

Na, kérem, ha ilyen fújás közben fogy el a levegője (vagy csak kókad a nyomása a szabályzó-tartomány alja felé)... hát akkor én garantálom, hogy a jelenlévők szókincse igencsak kibővül pár szélsőségesen vulgáris kifejezéssel.

 

Nekem konkrétan javító-fújták le egyszer az egyik ajtómat úgy, hogy bár a szín abszolút korrekt volt - de az eltérő metálszemcse-orientáció miatt, különböző szögből tekintve, eltérően sötétedett, illetve világosodott a fújt darab - a mellette lévő sárhányóhoz képest.

 

Lemosás-újrafújás lett a vége (respekt: a műhely költségén!) - de a dolog kulcsa abban állt, hogy előtte próba-lapkákon minta-szórásokat kellett végezzenek különbőző fújás-képletekkel - amig kialakult a megfelelő irányítottságú metál-szemcsézet.

Ezt feljegyezték és eszerint fújtak újra - és tényleg korrekt lett a dolog.

.

Előzmény: Törölt nick (46417)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46421

Szakaszosan ez is használható excenter csiszolóhoz. Nem egy élvezet így dolgozni vele. Kicsi a levegő tartálya, a csiszoló meg zabálja a levegőt elég rendesen. Az én ipari excenter csiszolómnak minimum 600 l/perc az igénye a folyamatos csiszolásnál. 

Előzmény: Kamelot (46405)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46420

Nekem egy táskás Erika irógépem volt, én azon tanultam meg pötyögni. 

Előzmény: GPS (46404)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46419

Én nem emlékszem már rá, hogy akkoriban menni volt a fizum, feltehetően több volt, mert nem úgy maradt meg az emlékeimben, hogy belerokkantam volna az euro 2000 megvásárlásába.

 

Arra viszont emlékszem, hogy 75-ben az első fizetésem 1300 Ft volt, ami egy átlag szakmunkás bér volt. 1.8 ft volt egy kiló kenyér, 20 fillér volt egy kifli, 60 fillér volt egy kakaós tekercs. Ezekkel az árakkal 200 ft-ból kijött az egész havi kajám úgy, hogy nem voltak nagy igényeim. Egy magyar trapper farmerért akkoriban 300 ft-ot kértek. A kaja akkor arányaiban jóval olcsóbb volt mint most. 

 

Előzmény: GPS (46403)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46418

Na megnéztem a pisztolyt és vettem is egyet, majd ha fújnom kell valamit bővebben be is fogok számolni róla.  1.4 dűznivel van szállítva, nem tudom gyártanak-e hozzá más méretet. Ezzel a mérettel leginkább lakkozópisztolynak tekinthető, de lazúrt is ki fog vinni.  (A zselés lazúrt amúgy egyik pisztoly sem viszi, rajta van a dobozon is hogy ecset meg henger a felhordó eszköz. )

A légmennyiség, a terítés, és az anyagmennyiség állító csavarja is finoman jár. A tüske szépen központos, kör alakú, szerintem nem lesz gond a szórásképpel. A tartály beömlőjénél gyárilag ott a festék szűrő.

 

Szerintem ötezret bőven megért, hasonló kategóriájú pisztolyokat általában 9-15 ért lehet kapni vagy drágábban.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46417

Ezekkel a kicsi kompresszorokkal is lehet fújni akár autót is, csak nem lehet velük folyamatosan dolgozni mert elfogy a levegője és meg kell várni amíg újratermeli. Fél perc festékszórás után meg kell állni és várni kell kb 1 percet mire újra termel annyi levegőt a tartályba, hogy folytatni lehessen a fújást. 

Ezek az olcsó kompresszorok is tudják a 5-6-7 bar nyomást, az meg bőven elég egy festékszórónak, az én felsőtartályos lengyel piacos kategóriás festékszórómra 3.5 bar nyomás van ráírva. Sűrű higitatlan olajfestékhez ez szerintem már nagyon kevés, de ha 6-7 bar nyomást kap a pisztoly akkor már nem köpköd és porlaszt rendesen. Az erősen felhígított festékekhez viszont elég a 3.5 bar nyomás is. 

Előzmény: mzdude (46402)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.23 0 0 46416

Nekem sem volt sok dolgom ilyen kompresszorral, talán ha egy alkalommal fújkáltam vele le a port a ruhámról. Arra biztos jó, ezt merem állítani. :) Az alatta lévő felsőtartályos zöld pisztolyt sem ismerem, nekem ugyanilyen van de teljesen fém szinüben. Egy szetben vettem levegőfújó pisztollyal, spirálcsővel és alvázvédő szórópisztollyal. Én tudtam használni, nem sok gondom volt vele eddig, igaz csak pár száz m2-ert fújtam eddig vele. Jól kell beállítani a levegőnyomást meg a porlasztást és akkor ez is jó barlács célokra. 

Előzmény: mzdude (46399)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 46415

Igen, később olvastam.

De azt is hogy 6,5 bar. És 6,5 bar x 180 l = 1170 l/perc légköri nyomáson.  Az már nem semmi.  Szvsz ez a szerszám is csak erősen korlátozott működésre képes ezzel a kategóriájú kompresszorral, ugyanis ez csak 270 litert szív percenként.

Előzmény: Kamelot (46414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!