Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46564

:)

Előzmény: Paco155 (46562)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46563

Szerinted a magyar szavakat nem lehet hamis papírokra nyomtatni? Ha egy gépet le tudnak koppintani akkor mi akadálya annak, hogy a többnyelvű leírást is hamisítják? Az kisebb probléma mint egy gép lemásolása. 

Előzmény: GPS (46561)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46562

Tudom, hogy csepp a tengerben, így nehogy komolyan vedd......

Előzmény: Törölt nick (46559)
GPS Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46561

 

"...ma már mindent tudnak hamisítani fillérekért kínában szinte tökéletes külalakban. "

 

Benne magyar papírokkal? Nemááá :-))))

.

Előzmény: Törölt nick (46560)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46560

Az is lehet, hogy ez nem eredeti, ma már mindent tudnak hamisítani fillérekért kínában szinte tökéletes külalakban. 

Előzmény: GPS (46544)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46559

"Már csak azért sem mert a kötelező reciklálási arányon is nagyot dob, ha megtartja."

 

Ezt te viccnek szántad vagy komolyan is gondolod?

Előzmény: Paco155 (46558)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46558

Hát ha így működik egy gyár akkor nem csodálkozom ha veszteséges, meg hogy bezárják  Már csak azért sem mert a kötelező reciklálási arányon is nagyot dob, ha megtartja.

A kereskedő meg nem fogja az elektronikus újrahasznosítónak olcsón eladni (és mellette kifizetni a gyárnak a teljes árat), hanem a gyárnak küldi vissza újrafeldolgozásra.

 

Lehet hogy gyárat rágen láttam közelről, viszont a gazdasági viszonyokkal és szükségszerűségekkel tisztában vagyok. :P

Előzmény: halaloszto (46556)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46557

Viccelt?

 

Lásd a köztünk lévő hozzászólást.

Előzmény: GPS (46555)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46556
Te sem lattal meg gyarat.

Egyreszt a kereskedo volt. Masreszt ez egy kesz termek, amit tultaroltak. Leirjak es kesz. Franc fogja szetszelelni ujracsomagolni. Mar rajta a gyari szam, es azota kicsit mas is a design.
Előzmény: Paco155 (46554)
GPS Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46555

 

Ne ugorj, mert csak viccelt.

 

Az újonnan (valamilyen súlyos okból) leselejtezésre kerülő termék - úgy a maga felismerhető mivoltában (!) - el sem hagyhatja a gyárkaput.

 

Ezt egyrészt azért, nehogy másodlagos kereskedelembe kerüljön a termék - mint például a lengyelpiacra...

 

...de főleg azért, hogy ne rontsa a márka hitelét, illetve ne legyen gond a hatósággal, ha éppenséggel hatósági (pl. érintésvédelmi, mérgezőanyag tartalom, stb.) tiltás miatt következett be a selejtezés.

 

Mondjuk ki bátran: lopnak a gyárból, mint az állat - de ami a legmegdöbbentőb, hogy a lopott holmit nyiltan és zavartalanul árulhatják nyilvános helyen.

Pedig állítólag "szigorú ellenőrzés" van az ilyen piacokon.

 

Képzelem, mi lehet a véleménye Bosch-éknak minderről - főleg, amikor néha (fizikai!) raktárkészlet-ellenőrzést is végeznek.

.

Előzmény: Paco155 (46554)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46554

Leselejtezte dobozostul, gépestül, tartozékostul?   Nehéz elhinni.   Ilyenkor miért dobná ki a dobozt és a tartozékokat amikor neki pár percbe kerül a gyártósoron újraakkuzni?

Előzmény: halaloszto (46553)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46553
Lezelejtezte, es az elektroos hulladek elszallito vallalkozo elszallitota. teleprol meg valaki megvette.

vajk
Előzmény: GPS (46552)
GPS Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46552

 

"Megdoglott a raktarban az akku benne, es eladhatatlanna valt"

 

Na jahh, ez nagyon valószínű.

 

És akkor a Bosch összehívta a dakota, lomis-szakmai szervezet képviselőit, hogy azok majd a saját csatornáikon és hálózatukban értékesítsék az új, ám használhatatlan gépeiket.

 

Ravaaaaasssz !!!!

.

Előzmény: halaloszto (46550)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46551

Köszi. Kicsit átsiklottam ez a kifejezés felett. Így már reálisabb.

Előzmény: Paco155 (46546)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46550
Megdoglott a raktarban az akku benne, es eladhatatlanna valt
Előzmény: GPS (46544)
GPS Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46549

 

Emlékszem, úgy a 2000-es években lehetett, amikor egy helyi asztalosműhely (valami combos  támogatással) 4-5 új, modern gépet rendelt valahonnan Nyugatról (tán finnek voltak, nem biztos).

 

Ők mesélték, hogy a villanyszerelő napokat dolgozott azon, hogy kiiktassa a számtalan elektromos  tiltást - ami a munkavédelmi-kütyükhöz tartozott.

 

Ugyanis az asztalosok panaszkodtak, hogy egyszerűen nem tudnak dolgozni, a védő-pajzsok, odanyúlás-gátlók, vagy fotócellás szarok miatt... amik ha nincsenek a helyükön, akkor nem indul (vagy azonnal leáll) a gép.

Kb. olyanok lehettek, mint a CNC esztergák: "védőplexi le - gép indul".

 

(megjegyzem, még a GPS-em sem indul el addig, amig nem "olvasom el" a 3 képernyőnyi jogi fenyegetőzést - hogy ha mégis eltévednék, a cég nem vonható feflősségre a keletkezett káraimért.

És ezt évek óta, minden egyes bekapcsoláskor eljátsza, kiiktatni nem lehet, bele van égetve a firmware-be)

.

Előzmény: Paco155 (46546)
Alex Raps Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46548

Vagy pedig.

Előzmény: GPS (46544)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46547

Biztos elkallódott valahol egy kamion .... :(

Előzmény: GPS (46544)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46546

Nem csak a körfűrész hanem minden ami asztali.  Ebbe belatartozik a router, a agyalu, a kör és szalagfűrész, stb....

 

"The most recent study by the U.S. Consumer Product Safety Commission (CPSC) indicated that 66,900 people receive emergency room treatment each year for table saw and bench-top related injuries at a cost of $2.3 billion."

Előzmény: Törölt nick (46541)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46545

Igen, megértettem, hogy rosszul fogalmaztam, és utána javítottam is. Még egyszer elnézést kérek érte.

Előzmény: Kamelot (46535)
GPS Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46544

 

Egy kis lazán-ON érdekesség:

 

Ni, mi jelent meg újabban nagyobb mennyiségben a lengyelpiacok lomis-ócskásainál - akik eddig javarészt keverő-pálca nélküli kézimixereket és levágott kábelű, levitézlett fúrógépeket árultak.

 

Sőt, legutóbb az almádi lomis-piacon, még egy csipkéket-nippeket áruló mama asztalán is volt ebből az elragadó "bombonos-dobozból" egy példány.

 

Mind, egytől-egyig zsír új, használatlan állapotban - benne a papírokkal.

 

Amikor az elsőt láttam, azt hittem véletlen. De amikor már a negyedik helyen is ugyenezt az géptípust árulták - az oda nem illő zsír-újszerűségével kirívva a kacatok között - hát meglepődtem kissé.

 

Morfondíroztam is hazafelé, hogy vajon az történhetet, hogy annyira szarul megy ennek a típusnak a forgalmazása, hogy a Bosch konszern már a lomis-rézbőrű "kereskedőhálózattal" is szerződést kötött a terítésére... vagy pedig.....   :-))))

 

(Csak halkan jegyzem meg, hogy a gép Made in Hungary)

.

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46543

Viszont a Freud felsőmarómat alighanem e két nap valamelyikén rakhatták össze a spanyolok, mert már megint szerelni kellett.

Valahogy nem volt őszinte a mosolyom, amikor kézből csúcsfordulaton használva, a (talppal) bő hatkilós gép egyik markolata váratlanul búcsút intett az otthonának.

Nem eltört, csak a rögzítő csavar forgott ki észrevétlenül, olyan passzosan ül a markolat a foglalatában, hogy amíg ki nem esett, semmi lötyögést sem lehetett érezni.

 

Nem lett semmi baj belőle, még csak a marást sem rontottam el, de ez csak szerencse kérdése volt.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.28 0 0 46542

Megvan az a "Z", csak a TELJES pántot, tehát a két felet összedugva úgy fordítod, hogy a menetek ellenkező irányba nézzenek.

Viszont helyesen, pontosan felszerelt pántoknál nem látok lehetőséget semmiféle "malmozásra", nem szabad semmi plusz feszülésnek lennie az ajtó súlyán felül.

 

Az viszont igaz, hogy a négycsaposat könnyebb pontosabban felszerelni, bár ott se megy csak úgy dirr-durr módon.

 

A műhelyem ajtaján sima pipapánt (és se tudtam, hogy így hívják) van, szerintem legalább 30 éve, kültéren, mert kifelé nyíló ajtó, és gond nélkül működik.

Múltkor állítottam egy menetnyit rajta, mert koopalemlékezet óta mindig kicsit nehezen csukódott, és bizony csak fogóval tudtam elfordítani, puszta kézzel meg se moccant, tehát semmiféle rendkívüli terhelést nem kapott, nem lötyögősödött ki.

Úgy látszik, ezt az ajtót nem hétfőn vagy pénteken gyártották.

Előzmény: Törölt nick (46540)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46541

Nekem első olvasatra kicsit soknak tünik a 66900 sürgősségi ellátás /év csak az asztali körfűrész miatt. Szerintem ebbe benne van minden olyan sérülés amit asztalos műhelyben szereztek, meg kint az erdőben lácfűrsszel. Tudom hogy bazi nagy az usa, de akkor is soknak tünik nekem ez a szám.

 

Előzmény: Törölt nick (46539)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46540

"

Nyisd ki a pántot Z-be.

Ebben az állapotban van, amikor a falsíktól 90 fokra nyitottad.

Bal kézbe az egyik, jobba a másik menetes részt, és "malmozzál vele".

Ugye hogy forog?"

 

Már legalább 10-szer elolvastam de még mindig nem értem mit akartál írni. Egy sima pántot max L-be lehet elforgatni a z-t el sem tudom képzelni. Meg mi az hogy malmozzál vele? Kurvára nem értem miket írsz. Vagy én vagyok agyilag már megzakkanva vagy te nem tudsz érthetően fogalmazni.

 

Előzmény: rferi (46511)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46539

Lehet, hogy rosszmájú vagyok, de engem ez a cikk elégedettséggel tölt el.

Persze nem adja fel, nyomul tovább, de talán nem csak Kaliforniában vannak normálisan gondolkodó emberek, akik belátják, hogy ha agyon óvják magukat mindentől, előbb-utóbb úgy elpuhulnak, hogy az első igazi kihívás nagyon kellemetlen meglepetésként fogja érni őket.

Bár könnyen lehet, hogy egész más szempontok alapján döntöttek így.

Például vékonyak voltak a borítékok, vagy vékonyabbak, mint az ellenlobbistáké...

halaloszto Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46538

ehhez egyetlen dolog kell: hogy ugy alljon jol az ajto, hogy a zsanerok nincsenek fokhagymasra belehuzva. en 10-es kulccsal tekertem be oket izombol, igy zarodik minden klafan.

 

Vajk

Előzmény: Soká (46536)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46537

hat azert az nincs 15km/h, azzal nem indulhatsz versenyen . . . 

 

Vajk

Előzmény: GPS (46519)
Soká Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46536

Oké, megértettem, igazatok van.

Ezzel együtt, úgy érzem, ahhoz, hogy ez bekövetkezzen, valami egyéb rendellenesség sem árt, (alulméretezett zsanérok, helytelen előfúrás, repedt vagy szétszáradt tok és ajtó, nem tengelyben lévő zsanérok stb.

Egyébiránt én is mennyit lógtam az ajtón gyerekkoromban...  A gyerekeimet ritkán kapom rajta, persze én sem a szüleim szemeláttára csináltam :)

Előzmény: rferi (46511)
Kamelot Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46535

Az okoz problémát hogy az ország 90%-a nem a központi régióban él és ott sok mindent nem forgalmaz az áruházlánc.

Előzmény: Paco155 (46529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!