Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46649

a fat m3-re aruljak. 

 

amit irsz, az 67500 ft/m3. meze epito minosegu fenyo deszkara ez egy atlagos ar. 

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (46644)
d_feco Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46648

A jelenlegi árak mellett, szőrös lucfenyő deszkát feltételezve, egészen reális ár... Kalocsa környékén 63E kredit körül megy köbmétere.

Előzmény: Törölt nick (46644)
rferi Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46647

Hát lehet, hogy én vagyok egy csökkentagyú, de el nem tudom képzelni, hogy egy teljesen félköríves felületet hogyan lehet bezsaluzni úgy, hogy a pántokkal rendesen lehessen operálni, és kinyitható legyen az egész miskulancia, pláne 3 méteres méretben, akárhány szegmensben.

3 méter széles, másfél magas az ablak, a sarkában alul van egy pánt az tiszta sor, függőleges forgástengellyel.

A felső pántnak az akár virtuális forgástengelye ennek a pántnak a tengelyével kell egybeessen, de a függőleges szintje efölött a pánt fölött kell lennie, legalább1 méterrel, hogy tartson is.

Becslésem szerint ezen a magasságon ez a forgástengely kb 50-60 centire van kint a félkörívtől, a fal közepén.

Ezt hogyan?

A probléma a pirossal jelölt mérettel van. A rajzon arányosan kb50-60 centi, mert ugye a kör átmérője 300.

Előzmény: Törölt nick (46631)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46646
Miert ne lehetne 180 fokos a nyitas? Ket modszert is tudok ra.
Előzmény: Törölt nick (46640)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46645
Luc vagy mahagoni?
Előzmény: Törölt nick (46644)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46644

Mennyibe kerül nalatok a tüzépen 2,5x12x400 cm es deszka?

A darabonkenti 750 Ft az soknak szamit?

kjanik Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46643

Teszek fel fotót egymásra csukódó és együtt nyitható zsaluról, amit diópánttal oldottak meg (ha majd kivilágosodik). Nem kell 150 cm-es szárny feltétlenül.

Előzmény: Törölt nick (46640)
kjanik Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46642

A standolitot például, amit kültérre fedőfestésre is javasolnak, azt hova kell sorolni?

 

A lazúrok és a vastag fedőrétegü festések élettartamát nem tudom összehasonlítani, de a javítás és felújítás munkaigényét igen.

Most szembesülök olyan példákkal, hogy a megrepedt festékréteg alatti kiterjedt korhadás miatt a zsalu keretét is kell foltozni.

 

 

Előzmény: gdzsozy (46636)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46641

A blog júliusban indult, a mai napon átléptük a 10.000 látogatót. :) Az utóbbi napokban átlagosan 400 új lapletöltés van naponta már.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46640

Ahogy nézem a képeket az ajtókról amit berakát, ott azért mintha lenne egy kis egyenes szakasz is nem csak íves falszakasz. Nálam viszont nincs semmi egyenes rész. 

 

A 3 m széles ablakál max 2 szárnyú zsalu lehetne megoldható, a 4 szárnyúnak ugyanis a középso 2 szárnya egymásra nyílna ami max 90 fokos nyitást engedne meg. Ez elég randa meg kényelmetlen lenne. Tehát marad a 2db 150cm széles zsaluszárny.

Akkor jól sejtettem, hogy valami kovácsolt zsanér kellene oda nekem, ekkora súlyt más nemigen bírna el tartósan.

 

 

Előzmény: gdzsozy (46638)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46639

na ma este kibontottam, megneztem.  

 - jelentosen kisebb mint egy normalis veso

 - kutyafuttaban van az ele kialakitva, megelezve nincs

 - a hatszoge ertelmetlen, komolyan at kell koszorulni hogy lehessen vele faragni

 - alig egy par farago veso van benne, a fele legalabb mezei egyenes es lyukveso

 - kettot probaltam megelezni nagyjabol, nem gyozott meg hogy valami komoly anyagbol lenne.

 

Vajk

Előzmény: halaloszto (46515)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46638

na ez egy kicsit kérdéses...

 

3m széles. az azt jelenti hogy táblánként 75cm széles zsalugáterek mennének rá.

ha 4db-al számolunk.

 

ott aztán van súly. és ezek nem 18mm-es Obis szekrényzsaluk hanem ablakba valók.

nem vagyok róla meggyőződve hogy a hagyományos zsalugáter pántok megbírják.

Előzmény: Törölt nick (46629)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46637

Ezen a "tulipán mintás" házon a másik oldalt készítettem ajtókat régebben, ott is a fal íves.

a belső ajtó falközépen van, a köpönyeg ajtó pedig erre az íves falra nyitódik ki.

 

itt mást nem lehet tenni csak arra hogy falsikra hozni a tokot, ajtónál is és zsalugáternél is,

én nem hagyományos pántot raktam rá mert azzal nem tudtam elérni hogy az ajtó az íves falon teljesen a falsíkig kihajtható legyen, hanem az OBI-ban vettem kapu pántot, a kanit is, és a hosszú lemezpántot is.

 

   

Előzmény: Törölt nick (46626)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46636

Nem olaj az...zománc.

 

de itt nem a alkalmazóval van gond, bár néha azzal is, hanem a minőséggel.

Amugy a normálisan alapozóval lefestett majd lezománcozott felület lesz annyira tartós mint bármelyik lazúr

Előzmény: kjanik (46622)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46635

Mindez a fehér akácra igaz (mármint a fája fehér).

A sárga szinte csak tüzelőnek jó (mondjuk annak kiváló :-))

Előzmény: gdzsozy (46612)
gergerg Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46634

Én ezt kb 50 fontból szeretném kihozni.

Előzmény: Soká (46618)
gergerg Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46633

Gomb a tetelyén nem pálya, eszterga nincs de van fúrógép állvánnyal, csináltam már goéyót. Meg van praktiker is. :-))

 

 Igen, a rétegeltből más lesz, (ha lesz) de elég könnyen beszerezhető, és szerintem dolgozni is könnyű vele.

 

Az egyik oldalát úgy gondoltam hézagosan feldeszkázom egy darabig, így már mehet is a fal mellé, a megmaradó kis résre meg egy másik deszka, és egy kis polcocska is van a falnál.

Alulra, ágyneműnek egy egyszerő nyitott polcsot gondoltam a matrac alatt, az ágyterítő rálóg és már nem is látszik. Mivel kisebb gyerkőc is van, égy nincs újbecsukás, stb.

 

 

 

   De ha valaki csinált már másfajtát, szivesen vennék fotót, rajzot róla.

Előzmény: halaloszto (46616)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46632

Kimaradt.

A felső zsanér kivető része vagy tolórudas lehet, (nagy ívű ablakoknál) vagy pedig keskenyebb ablakoknál ugyanolyan kivető mint az alsó zsanér csak a kivető nagysága válltozik.

 

Pár napja volt a spektrum home csatornán egy lakás felújítás sorozat egyik része, ahol a felujító vállalkozó kimegy egy barkácsáruházhoz és megpróbál valakit rávenni hogy vele végeztesse el egy kis felújítást, ami azután átcsap egy lakrész teljes felújításába. pld egy csaptelepet akar cserélni az illető, és a végére teljesen felújítják neki a fürdőszobáját vagy a konyháját, szobáját. Most egy olyan rész volt ahol a ház tulajának túz volt a lakásában és azt kellett helyrehozni, ott voltak ilyen íves ablakok, aminél külön részletezték a spéci kivetőpántokat amiket álltalában nem szoktak megemlíteni sem. Sajnos csak pár pillanatig mutatták a filmben ezt a kivetőpántot, úgyhogy nagyon nem volt idő megfigyelni, de elég bonyolult szerkezet volt az látszott a nyitódás csukódásnál, mert a zsalu függőlegesen tudott kifordulni. 

Előzmény: Törölt nick (46631)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46631

Nem megoldhatattlan feladat, csak nem egyszerű. A zsanérnak ugyanis nem csak a függőleges tengely mentén kell egy forgáspont, hanem az ablak síkjával párhuzamosan is kell egy vízszintes forgáspont, azaz egyidejüleg 2 forgáspont körül fordul el a felső zsanér. Az alsó az hagyományos zsanér. 

Előzmény: rferi (46630)
rferi Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46630

"Van 1db 3m széles fálkör alakú ablakom is akkor már arra is kellene csinálni zsalut mert elég hülyén nézne ki ha nem lenne minden ablakon, természetesen kétszárnyút, de az még így is 150 cm széles lenne egy egy oldalon. Ott még külön megoldandó feladat lenne a kivetőpánt elfordulásának a megoldás, mivel nem egymás fölé kerülne az íves ablak miatt a 2 kivetőpánt. Ennek az ablaknak nincsen a keretnél függűleges eleme ezért kell eltolva felszerelni. Szóval nem egyszerű a feladat."

 

Ezt azért gondold át még egyszer, különösen az utolsó előtti mondatot!

Mert ez lehetetlennek tetszik egyelőre!

Egy ajtón a pántok forgástengelyei egy vonalba kell essenek, különben nem nyitható a cucc. Egy félköríves ablaknál ez jószerével megoldhatatlan, hacsaknem a felső pánt forgáspontját kitolod jobbra az átmérő széléig, de ez már olyan ronda lenne, ami nem elviselhető. a 3 méteres szélesség is megoldhatatlannak tűnő problémák forrása

Előzmény: Törölt nick (46629)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46629

Köszi, ezt az oldalt nem ismertem. Gyrosan be is raktam a könyjelzőbe.

Valami ilyenre lesz szükségem majd, csak a méreteket kell pontosítani, hogy jó is legyen. Csak azt nem tudom, hogy ez a kivetőpánt valóságban milyen erős, durva saccolásom szerint olyan 20-40 kg körüli lehet majd a kész zsalugáter 1-1 szárnya amit el kell hogy bírjon. A fényképek alapján nem tünik túl erősnek, valószínüleg lemez anyagból préselték ezeket.

 

Az ablak mérete 250 cm magas és 180cm széles, felül boltíves. Talán 3 db már megtartaná a súlyt szárnyanként.

Ha túl vékonyra csinálom a zsalukat, hogy könnyebb legyen az ekkora méretnél már szilárdsági-tartóssági problémákat okozhat viharos szélben, ezért úgy gondolom, hogy viszonylag vastagra, maszívra kellene megépteni, az pedig a súly növekedésével jár.

Arra is gondoltam, hogy kovácsoltatni kellene kivetőpántokat egy kovás mesterrel a megfelelő méretre. 

 

Van 1db 3m széles fálkör alakú ablakom is akkor már arra is kellene csinálni zsalut mert elég hülyén nézne ki ha nem lenne minden ablakon, természetesen kétszárnyút, de az még így is 150 cm széles lenne egy egy oldalon. Ott még külön megoldandó feladat lenne a kivetőpánt elfordulásának a megoldás, mivel nem egymás fölé kerülne az íves ablak miatt a 2 kivetőpánt. Ennek az ablaknak nincsen a keretnél függűleges eleme ezért kell eltolva felszerelni. Szóval nem egyszerű a feladat.

Előzmény: rferi (46628)
rferi Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46628

vagy ez kompletten 3830 nettó

Előzmény: Törölt nick (46626)
rferi Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46627

Az összes linken, ami itt etéren volt most, ott van a neked való zsanér.

Az a trükkje, hogy nem a zsalu síkjában forog, hanem attól kifelé 5-7 centire, így becsukott állapotban a zsaluból az udvar felé kiáll pár centit, de mikor  a zsalut kinyitod, kicsapja azt 10-12 centire az ablaktól.

ehun-e!

http://www.zar-vasalas.hu/wswebshop32.cgi?&L=417&O=1&M=42110010&X=HU&WSID=565049849&A=HU&AA=1&AC=-1&AK=1360&AL=0#1360001

Előzmény: Törölt nick (46626)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46626

Én csak azért nem kezdtem eddig neki, hogy készítsek zsalugátert az ablakaimra, mert eddig még nem találtam olyan pántot ami oda jó lenne. A probléma az, hogy félköríves a ház eleje és az ablakok mélyen ülnek a falban kb 8-10cm-re a fal külső síkjától. Ha az ablak fa részére besülyesztve szerelném fel a zsanért akkor nem lehetne csak maximum 90 fokra kinyitni a zsalut, ha meg kívülre a fal síkjához rakom fel akkor oda kellene egy újabb keret amire fel lehetne szerelni, azt meg nem szeretném mert nem illene oda. Valami kivetőpánt szerüség lenne jó nekem amivel becsukott állapotban beül teljesen az ablak mellé, kinyitva viszont 180 fokkal ki lehessen hajtani. A zsalu így is jelentősen elállna a faltól nyitott helyzetben mert a fal íves. A nyitott helyzetben csak kiakasztó kampóval lehetne rögzíteni. A szél meg abba kiálló részben gyönyörűen bele tudna kapaszkodni és zörgetné a kiakasztó kampót, idővel meg ki is tépné a falból.

 

Előzmény: gdzsozy (46615)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46625

szerintem azert log, mert a sok lamella meg miazmas miatt viszonylag nehez, mikozben nincs benne a betet ami merevitene, raadasul azik, amitol puhul a ragaszto a sarkaiban.

 

a szunyogajtom 6x2cm lecbol van, 8-as csak ket belso vizszintessel, mindenutt atmeno vesett csappal. 4-5 eves, es nem log semmit, pedig neha hintaznak rajta a gyerekek!!

 

Vajk

Előzmény: rferi (46624)
rferi Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46624

A sarokvas sokszor kevés. (?)

Vagy nem tudom, hogy akkor mitől lógós a környéken az összes ilyen zsalugáter, mert mindegyiken ott látom a sarokvasat.

Van olyan, amit szerintem nem tudnak becsukni, szemmel láthatólag kb 3 centit lóg.

 

Hát azt tudom, hogy sok meló, ez nem a kapkodó idegbetegek sportja, az tuti.

Egyszer csináltam, másnak, legközelebb maximum magamnak lennék hajlandó előadni.

Előzmény: halaloszto (46623)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46623

a logosodas ellen rendes csapokat kell csinalni a sarkokba, vagy tenni ra sarokvasat. van olyan zsaner, ami egyben sarokvas is. 

 

nem kellenek speci szerszamok, de egyreszt irto sok alkatreszbol all, masreszt meg egy csomo helyen nagyon preciznek kell lenni hogy mukodjon es normalisan nezzen ki.

 

Vajk

Előzmény: rferi (46621)
kjanik Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46622

" ... annal nagyobb szivas csak meglevot felujiteni." , mármint zsalugátert.

 

Mélyen átérzem a megállapítás az igazságát.

Kiegészítés: súlyosan büntetném, ha valaki néhány éven belül repedező, pergő vastag fehér olajfestéket ken rá.

Megérne egy önálló BTK tényállást javító-nevelő munkával büntetve.

 

 

Előzmény: halaloszto (46596)
rferi Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46621

Én egy szál körfűrésszel és egy gyalugéppel gyártottam zsalut, maró nem volt.

Simán megoldható, de sok munka. Viszont megkeresni az árát is sok munka lehet.

A keretének elkészítése a legnehezebb úgy, hogy pár év alatt ne lógósodjon paralelogrammára.

Előzmény: halaloszto (46596)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.02 0 0 46620

Nagyon tetszik az a tulipán minta, illik stílusban hozzá.

Előzmény: gdzsozy (46615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!