Keresés

Részletes keresés

gdzsozy Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46679

Én az elmúlt 3 évben kb 500 3D pántot hajtottam be.

Csak és kizárólag a 14-16 os otlas olaszt vagy ha nincs akkor ennek a koppintását a kínait használom.

Részben azért mert ehhez van gyári pántsablonom, részben pedig azért mert emiatt a pánt miatt még nem kellett visszamennem, garanciába javítani.

persze szóltak már hogy állítani kéne, de ilyenkor kiballagok a imbuszkulcsal és állitok rajta.

 

7mm-es furattal kell fúrni. kemény fánál előfordult hogy a furat első 1cm-es szakaszán 8mm-es re bővitettem a furatot.

de amióta olajozzuk spray-al pántolás előtt a pánt behajtó csavarját azóta nyugodtan működik.

 

Részvétem az orr miatt.

A feleségem van így, én olyan vagyok mint Vuk ellenszélben 500m-ről már érzem kis tulzással a szagokat, a párom meg néha közvetlen közelből se.

Előzmény: Erzsébeti (46678)
Erzsébeti Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46678

1  akku azért volt beüzemelve, mert egyáltalában nem volt szükségem a másodikra az elmúlt 1,5 évben (sajnos...).

 

 

"az egyik akkud kifárad, a másik meg elcinkesedik vagy mit csinál álló helyben."

Nekem volt olyan akkum az évek során ami nálam 5 évet állt a polcon gyári állapotban, míg feltöltöttem az első alkalommal, és ezután még 5 évig dolgozott nálam amikor leselejteztem. Ja, az egy nevesincs kínai volt...

 

 

"kimondottan nem cupposra kell fúrni hanem álltalában 7mm-re merthogy időnként állítani is kell imbusz kulcsal,..."

 

az eddigi tapasztalataim azt mondatják velem, hogy minden becsavarozható pánt az idő folyamán kiszopósodik a helyén. Ez alól talán nincs is kivétel, talán ha egy csomóban trónol éppen akkor talán nem, de az általános az, hogy 1-2 éven belül mindegyik belazul. Nem mondom, hogy lötyög, de belazul. Ezért is szándékoztam a lehetőségek szerint pontosan szerelni.

 

Az a 7mm most éppen 8.5 ös volt.

Nem az első pántom... Az elmúlt 30 évben betekertem már egy párat.

 

 

"ha meg szaga van a gépnek akkor ne erőltesd."

 

gyak nincs orrom... így csak szemmel láttam meg a füstöt(még működik...).

 

 

Szóval nem a gép hibája, hogy erősebb vagyok mint a gép saját fogantyúja?

Érdekes, hogy egy 500W-os fúrógépbe fogva a bit-et gond nélkül ki, ill. betekertem a pántokat. Ja és a fogantyúja meg sem nyekkent...

Talán elfáradt volna a markom addigra? ;)

Előzmény: gdzsozy (46676)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46677

Tegnap volt egy értekezés ezekről a nagyméretű zsalugáterekről, illetve azok nyithatóságáról ha és amennyiben ezek íves szerkezetűek.

 

az én véleményem alapjában véve még mindig az hogy nem túl szerencsés a 1.5m-es szárnyszélesség.

De ha már ilyenről gondolkodunk akkor erre 2 megoldást látok:

az egyik hogy a zsalugáter nem nyílik hanem kétfelé csúszik mint egy tolóajtó, vagy toló kapu.

a másik az hogy a zsanérok elfordulási pontjai egy síkba essenek. másként szerintem nem is működik.

 

Az előbb nézegettem hobbit ajtókat, és azokon is mivel görbe tokra, görbe ívű ajtó kerül csak úgy tudják megoldani a nyitást hogy 1síkra és 1 függőleges fordulási tengelybe esnek a rögzítési pontok.

 

viszont mivel nagy felületet kell megtartani a vasalat szinte díszítésként behálózza a felületet és nem csak díszít hanem tart is, merevít is.

 

 

 

 

végül néhány kép máshonnan:

 

http://www.houzz.com/photos/673236/Hobbit-House-traditional-exterior-philadelphia

gdzsozy Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46676

no mondjuk érdekes dolgot írtál: " egyik akku volt beüzemelve hozzá"

a helyzet az hogy nem igazán tesz jót neki az hogy csak az egyiket használod.

ezzel nem hosszabbodik meg az élettartam, sőt.

az egyik akkud kifárad, a másik meg elcinkesedik vagy mit csinál álló helyben.

ezeknek az a lényege hogy mindkettőt feltöltöd és használod amikor az egyik lemerült a másikat dolgoztatod, az elsőt meg töltöd.

 

aztán:

 

"kimondottan cupposra akartam csinálni a furatokat. Elsőre csak kicsit füstölt, de attól még ment még"

 

kimondottan nem cupposra kell fúrni hanem álltalában 7mm-re merthogy időnként állítani is kell imbusz kulcsal, és ha túl szoros akkor elnyalódik a csavar is, az imbusz kulcs is.

sőt az is előfordul hogy beletörik a csavar, és akkor se ki se be.

 

ha meg szaga van a gépnek akkor ne erőltesd.

 

bocs hogy beledumálok, ez csak felhasználói vélemény. szerintem nem a gépben volt a hiba.

 

Előzmény: Erzsébeti (46669)
kjanik Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46675

Ha a fél tábla 50 kg 1 méteren, az 50 kpm nyomatékkal a falon 250 kp x 0,2 m tart egyensúlyt, ha a tengely alsó és felső végei is be vannak kötve. 4 - 4 megfelelő dűbellel ez kezelhető, persze falszerkezettől függően választva (ytong, gázbeton kérdéses ).

Előzmény: halaloszto (46668)
hms362 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46674

Értem. Kössz, mindenkinek.

Üdv.

Hms

Előzmény: Bubi504 (46659)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46673

voltak fekete skillek egy rovid ideig, amik jok voltak. a lenyeg, hogy a bosch megvette a skill-t, es vilagoszold bosch-t csinalt belole.

 

Vajk

Előzmény: GPS (46672)
GPS Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46672

 

Beszéltük ezt már vagy 2 éve (ha nem több) - hogy valamikor a Skill egy brutálisan jó márka volt. Echte nyugat-európai minőség, tartós, megbízható, vagyis igazi minőség.

 

Aztán jött egy kis szünet, amikor se égen se földön nem láttam több (sötétzöld) Skill gépet... mire egyszer csak megjelent a mattfekete széria - aminek már a külső dizájnja is olyan gagyi és igénytelen volt - hogy biztosra vettem, hogy ez tuti valami ocsmány, primitív hamisítvány.

 

De nem így volt, hanem ez lett "az új" Skill - gondolom, hogy te is már ennek a kiadásnak voltál a "boldog" tulajdonosa.

 

Így, múltidőben.

.

Előzmény: Erzsébeti (46669)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46671

nyugtasson hogy a kinai lefulladt volna mielott eltorik.

 

Vajk

Előzmény: Erzsébeti (46669)
rferi Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46670

Lélekben veled vagyunk!

Előzmény: Erzsébeti (46669)
Erzsébeti Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46669

Na...

éppen most (15 perce) hazavágtam az akkus csavarbehajtógépemet...

Egy skil 12 V-os 2 sebességes gép volt...

1,5 éves volt csak az egyik akku volt beüzemelve hozzá (2 akkus csomagban vettem). akciósan 10.000 fabatka volt anno.

3D pántot hajtottam be vele és kimondottan cupposra akartam csinálni a furatokat.

Elsőre csak kicsit füstölt, de attól még ment még (miután kivártam míg lehűl), de aztán annyira szorosra sikerült a furat, hogy a 4mm-es imbusz behajtása közben ELTÖRT a gép fogantyúja!

Egyszerűen a markomban eltört, pedig nem mondanám magam erős markúnak egyáltalán.

 

Csesszék meg, ilyen még egy nevesincs kínai géppel sosem történt meg velem! Le sem égett, és nem is tört el a kezemben!

halaloszto Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46668

hogyan rogzited a falhoz? oriasi forgatonyomatek van, ha fent nincs kikotve a cucc.

 

Vajk

Előzmény: kjanik (46667)
kjanik Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46667

A jobb és bal alsó sarokba 1-1 tengely. 1,5 m-es tábla összecsukva 75 cm. Azt hiszem én tudnék ilyen tengelyt és vasalást csinálni.

Ha lesz időm, lehet hogy készítek egy meggyőző rajzot.

 

Előzmény: rferi (46666)
rferi Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46666

Kizártnak tartom, hogy egy kéttáblás, másfél méter széles, másfél magas zsalugátert csupán a jobb alsó sarokba berakott 20 centis tengely megtart. Meg a jövő évtizedben is.

Még úgy sem hiszem, hogy mind csukott, mind nyitott állapotban végülis alá van támasztva a másik alsó sarka.

Szerintem az ilyenből előbb-utóbb törés lesz.

Előzmény: kjanik (46657)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 46665
Nem elvetemult 5let. Megfogadom a tanacsot. De elobb egy csomo mindent kell megcsinalnom pl a szekeket.
Előzmény: halaloszto (46664)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46664

ha mar segedkeretet csinalsz, akkor csinalj egy fesut, amivel pozicioban tudod tartani az egesz miskulanciat az osszeszereles idejere, de utanna ki tudod belole venni.

 

Vajk

Előzmény: Paco155 (46663)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46663

A segédkeret nem ahhoz kell. 

Hanem ahhoz, hogy amikor a keretet ragasztom össze, akkor ne kelljen még 112 kis lyukba beillesztenem 112 kis pöcköt mielőtt össze tudnám szorítózni. Ez marha sok idő a ragasztó szempontjából.  Helyette nyugodtan megcsinálom a keretet amibe előzőleg bemartam a segédkeret helyét, majd összefűzöm a lamellákat a segédkerettel, és egyben az egészet beragasztom az ajtóban lévő "lyukba".  Fele munka, dulpa élvezet.

A lamelláim meg szándékosan ilyen vékonyak, egyszerűen jobban tetszik, mint a vastag lamellák.  Tudom, hogy sokkal több meló, mert kézzel készítettem a tengelyeket is 2-es acélszálból, meg 240db ilyen kis lyukat fúrni még a dremellel sem egyszerű, főleg mindet a pontos helyére (ebből 120-at úgy, hogy 2 mm-es lyukat 4 mm vastag luc közepére bütü felől).

 

De ahhoz képest hogy ez csak tesztmunka volt, hogy egyáltalán képes vagyok-e rá, egész elfogadhatóra sikerült.  A másik ajtóra sokkal jobb lesz, sőt még az is előfordulhat, hogy ezt is szétszedem, és némi plusz fa felhasználásával megcsinálom segédkeresre meg középre berakom az összefogó elemet.

Előzmény: gdzsozy (46662)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46662

nem kell segéd keret.

 

a zsalugáter lehet kicsivel szélesebb és vastagabb. 10 mm-es vagy 12mm-es fa tipliből megcsinálod a tengelyt ami körül elfordul a zsalu levél.

a levelekbe beragasztod a tipliket a keret lyukjaiba meg nem.

Előzmény: Paco155 (46655)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46661

65000ft os köbméter árnál 780ft-ba kerül. tehát a 750 nem drága.

 

Műszárítottban pedig kb 1900-2100ft.

 

de ha helyesen akarsz legközelebb faanyag méretet megadni akkor azt úgy kell hogy hossz, szélesség , vastagság.

 

pl: 4000 x 120 x25 vagy 4m x12x2.5cm

Előzmény: Törölt nick (46644)
Kamelot Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46660

A boltban.  Barkács minőség. Biztos a nagy országban csinálják hol máshol?

Előzmény: hms362 (46658)
Bubi504 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46659

"Milyen a gomba, kínai ? Akkor nem kell." :-) 

 

Az Expert gérvágó svájban készül, de német mérnökök dolgoztak a fejlesztésén, orrhosszal előzték meg a tervezésre kiírt tenderben az angolokat és a franciákat. Csak azért gyártják svájcban, mert ott a legolcsóbb a munkaerő (munkanélküli órásmestereket képeztek át ugyanis). Titánból van a csúszósínje, a fűrészlapnak tömör gyémántból vannak a fogai (nem holmi őrleményből). Az, hogy alig használtan 15 ezresért szert tehetsz rá, soha vissza nem térő alkalom, újonnan legalább félmilliót ért, de fanatikus Expert gyűjtők ennek a sokszorosát is megadják érte. 


Itt van újan http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=226996 29-ért, a vaterán meg 60 ezer a villámár, beszarás... 

Előzmény: hms362 (46658)
hms362 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46658

Tisztelt fórumozók!

Megmondaná valaki, hogy az "Expert 2000w-os gérvágó állvánnyal" (Vatera termék kód: 1645030928, link: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1645030928) milyen minőség, milyen márka? Kínai?

Üdvözlettel,

Hms

kjanik Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46657

Az én javaslatom szerint egy oldalon egy tengely van, az ablak felét két-két egymásra csukódó tábla fedi. A kb. 20 cm-es tengely hossza viseli a terhelést, ami persze nem kevés, de uralható.Az alsó sarokban egy ilyen rövid, jól illesztett tengely elfogadható.

Ha két pánt valósítja meg a tengelyt, annak természetesen függőlegesnek kell lennie, mert ellenkező esetben szabad forgás mellett a súlypont beáll a lehetséges legalacsonyabbra magától, tehát szerintem igazad van. A korábban írt két pont körül forgó, elmozduló kivetőpántot nem tudom elképzelni, de nem zárom ki, hogy van ilyen.

Előzmény: rferi (46654)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46656

alulra beragaszthatnal egy fix lamellat. csukott allapotban tokeletes lenne, nyitottban sem feltuno. sot, felulre is.

 

a gyari zsaluk vastagabb lecekbol vannak, ugye jol emlekszem? olyanra emlekszem ami fa csapokon forgott.

 

Vajk

Előzmény: Paco155 (46655)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46655

Ma reggel képeztem egy kis fényt feltöltök már akkor én is néhány képet.

 

 

 

Az első képen látható, hogy mily módon szúrtam el a felső és az alsó lamella osztásának számolását, valójában ott még egy lamella elfért volna, de én alul is és felül is úgy számoltam, hogy még véletlenül se záródjon rá a keretre (és sajnos teljes szélességgel számoltam, nem félszélességgel).

A második-harmadik képen néhány lamella zárt és nyitott állapotban. Elvileg egy darab majdnem 180 fokot tud fordulni.

Negyedik kép a lamella vastagsága.  4*50-es lécekből készültek.

Az utolsó egy közeli arról, hogy hogyan van rögzítve a keretben.  35 mm hosszú átmérő 1,9 mm-es fémcsap, 2 mm átmérőjű és 20 mm mély lyukban. Kicsit küzdelmes volt összerakni, ma már másképp csinálnám, egy segédkeretet tennék a rendes keretbe. Illetve középre egy felező-stabilizáló lécet. :)

rferi Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46654

46647-re mit mondasz?

Biztosan szép lenne

Előzmény: kjanik (46653)
kjanik Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46653

Én egy rövid tengellyel oldanám meg.

16 mm-es köracélból és 1/2 "-os acélcsőből csinálnék két kb 20 cm-es rövid függőleges tegelyt az átlók végeihez. A csőhöz megfelelő sarokmerevséggel merőlegesen hegesztenék egy 50 - 60 cm hosszú szögacélt (40x60 , 50x50 kb.) , ami aluról tartaná a félköríves zsalu felének a felét. Kell még egy laposvasból a zsalura hajlított ív, ami a szélterhelés "pántról lecsavaró hatását " felveszi. A magasabb elem rácsukódik a pántolt elemre és együtt nyithatók.

Nem hinném, hogy 50 kg-ot elérné az egy tengely által kezelt tömeg, a falhoz persze jól kell csatlakozni.

Előzmény: halaloszto (46650)
kjanik Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46652

Zárt állapotban, belülről nézve a zsalu, a fal másik kerületben, ezért nem látszik.

Egymásra csukott állapotban:

 

A tokhoz 4 db 45 mm-es, egymáshoz 3 db 40 mm-es diópánttal csatlakozik.

Az egymáshoz csatlakozó pántok a sarokba 45-fokra bevésve, szépen kivetnek amennyire kell.

 

Az első javított, csiszolt szárny (sok van). 75 x 150 cm.

 

 

Előzmény: Törölt nick (46640)
rferi Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46651

Persze.

Erre mondtam, hogy gondolja át még egyszer, mert baromi ronda lesz.

Erre írta, hogy megoldható az, csak valami két tengely mentén forog vagy mi, amit nem értek.

Előzmény: halaloszto (46650)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.03 0 0 46650

egyszeruen a felso forgaspont kint kell legyen a falon, egy hosszu kar vegen. ez megoldhato, csak kicsit mokasan nez ki. 

Előzmény: rferi (46647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!