Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47142

 

"....akik celláztatták az akksijukat, mind arról számolnak be, hogy baromi erős és tartós akksihoz jutottak így,"

 

Ezt csak megerősíteni tudom - többszöri tapasztalatból is.

 

Szinte semmilyen műfajban nem kukáznak ki annyi - egyébként kifogástalan - gépet, mint az akkus-gépek kategóriájában.

 

A lengyelpiac is roskad a szemmel láthatóan újszerű akkus-gépektől - amelyekben (vélhetően) mindben csak az akku fingott ki - ezért kihajították a kuka mellé.

 

Mert környezetvédelem is van a világon, nem igaz? :-))))

.

Előzmény: spapda (47139)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47141

Évekkel ezelőtt már választottam. :) Dremmel vagy Proxxon? Az utóbbi lett, s így az összes többi tárgytalanná vált számomra.

 

Szempontjaim voltak:

 

- olyan márka legyen, amiről sok jó visszajelzést hallani

- rendszer tagja legyen a termék, nem egyedi valami

- sokféle tartozék legyen hozzá eredetiben, de akár idegen gyártótól is

- meghibásodás esetén nagy eséllyel találjak alkatrészt vagy javítóműhelyt hozzá

 

Nem vetem el az egyes, alkalmi vételt. Ebben az esetben azonban letettem egy márka mellett a voksot. A gépet is, a fúróállványt, a felsőmaró eszközt, a maróasztalt hozzá mind az ebay oldalakon vettem... használtan. Így a hazai árakhoz képest jobban jöttem ki, s szinte minden abszolút új volt. Ennek a vásárlásnak azért hátulütője is van. Ki kell várni a megfelelő kínálatot!

 

 

Előzmény: GPS (47137)
spapda Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47140

Érdekes, hogy mennyire jól használható a Dremel az autó-motor vonalon. Én robogó szivatóját vágtam fel, javítottam és ragasztottam meg, amúgy 10 rugó lett volna.

Előzmény: Paco155 (47135)
spapda Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47139

Reális árú pótakksi nélkül nincs értelme. 15 EUR + posta, az legalább 25 EUR, az pedig már 7000 Ft, miközben maga a fúró akksival együtt 9900 Ft. Mondjuk ránézésre egy csomó fúrónak hasonló az akksija, az is lehet, hogy valamelyiké pont beleillik a Lidl gépébe. Mondjuk arra már rájöttem, hogy olcsó fúróhoz nem érdemes akksit venni, mert nagyságrendileg ugyanott van vele az ember, mint egy másik fúró vásárlásával. Nyilván egy 40-50 rugós ipari gépnél már elgondolkodik az ember a dolgon, de egy 10 rugós fúróhoz nagy valószínűséggel nem jön ki 5-6 rugó alatt a pótakksi, akkor meg minek. Persze az is igaz, hogy akik celláztatták az akksijukat, mind arról számolnak be, hogy baromi erős és tartós akksihoz jutottak így, de hobbi kategóriás géphez én nem élnék ezzel a lehetőséggel. Dupla akkus szettet kell venni, az a legtisztább megoldás.

Előzmény: Soká (47123)
GPS Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47138

 

Itt az aktuális "akció-hősünk".

 

A szerszámos-dobozt nem kell figyelembe venni, mert alig nagyobb, mint maga a gép - inkább varródoboznak való, mint szerszámosnak.

 

Sajnos, ez a Dremel leg-alapabb hobbi-gépe, ráadásul (szerintem) kifutó típus is, mert (ezt a típust, így, konkrétan) már nem találtam meg a Dremel honlapján.

.

GPS Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47137

 

Na, most vagyok szarban, mert kicsit körülnéztem a piacon (ha az Obi "piacnak" nevezhető) - és általában ilyenkor jönnek a nagy dilemmák :-)))

 

Naszóval, ime mit láttam (emelkedő "számsorrendben"):

 

1) Cirka 8 rugóért  Assist - kevés szerszámmal. 130 W, vario-sebesség, kinézetre ugyanaz mint a következő.

 

2) 12 rugóért Einhell, kofferos - 135 W, vario - na de ehhez adnak flexibilis spirált (!!!) (a hozzávaló kézidarabbal együtt a végén) és az astalra rögzíthető, teleszkópos állvánnyal + 50 darabos szerszámkészlettel.

Ez egy elég komplett kiszerelés azért.

 

3) 14 rugóért (akciósan) Dremel. 125 Watt... de sajnos NEM vario, csak 2 fix fokozat - amihez most jár az akcióban egy (szintén Dremel) flexibilis-spirál is.

 

 

 

Mondd, tehogy választanál ????? :-))))))

.

Előzmény: garfieldka* (47136)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47136

Erről van szó! Most a fogam fúrom vele, meg polírozom is. :)))

 

Jó kis gépek ezek. Azt a pénzt, amiért a Lidl kínálja, megéri nagyon.

Előzmény: Paco155 (47135)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47135

A dremellel fúrtam (martam- a wolfram karbid maróval) ki egy Volvo 4 dugattyús féknyereg légtelenítő csavarját -  illetve nem a csavart hanem az abba beletört csavarkiszedő szerszámot, úgy hogy a menet is ép maradt meg az alján a tömítő kúp. 4 órába telt de majd 200 ezer egy ilyen nyereg.

Szintén a dremel csinálta a 400 lyukat a spalettáim tengelyének  (és az fogja kifúrni a másik 400-at az egyszerre állításhoz, mert kitaláltam hogyan csinálom meg olcsón).

És a másik 3 ajtóról még nem is beszéltem amit meg kell csinálnom. Az ajtónként 350 lyuk lesz.

Szintén a dremelt használom a lecek élének lecsiszolásához, illetve eredetileg még az ajtók csapolásához a nútokat is azzal martam, de ahhoz már van rendes maróm.

A dremellel élezem a késeimet, és polírozok egy csomó dolgot. 

És valóban, én sem gravíroztam még vele semmit. :)

Előzmény: garfieldka* (47134)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47134

Látod! Most soroltad fel azokat az alkalmazási területeket, amire ebben a topicban alapból nem is gondol az ember. Valójában az esetek többségében én is ilyen univerzális barkácseszközként szoktam használni. De eszembe se jutott írni, mert annyira természetes.

 

Szemüveget javítottam vele. A hűtőszekrécs leszakadt ajtajához csináltam úgy tengelyt, s akkor szintén kellett. A villanyboyler kapcsolóinak réz érintkezőit tisztítottam. És mindezt a 12 voltossal. Kezesebb nekem a másiknál.

 

 

Előzmény: GPS (47133)
GPS Creative Commons License 2012.10.21 0 0 47133

 

"nem sok munkához lehet használni, de pohárba bele tudod gravírozni a neved."

 

Háát, poharat gravírozni vélhetően az életben nem fogok - de azért elmesélem, hogy miket csináltam ezzel a kis kölcsönkapott kézi-ketyerével - röpke 2 nap alatt:

 

1) Sikeresen (azaz vissza-zárhatóra !!!) szétbontottam vele az autóm alapjárati léptető-motorját - amit gyárilag "konzervként" szerelnek, vagyis nem-javíthatóra.

 

A vékony tárcsával V alakban kivágtam a motor palástját ott, ahol a besajtolt, 1,5 mm-es rögzítő-stiftek voltak, kicsúsztattam a motor belét a házból, megszervízeltem - és a stiftek helyett apró lemezcsavarokkal rögzítettem a cuccot.

A motorka azóta kifogástalanul lépeget - az új ára cirka 20 rugó (lett volna).

 

2) Szintén a vágótárcsával illetve az egyik maróval megmentettem a szintén közel 20 rugós, fürdőszobai, kombinált csaptelepet - amelynek a patront-rögzítő, finommenetes rögzítőanyája úgy berohadt a házba (a 30-as keménységű víztől) - hogy normál esetben kuka lett volna az egész telep.

 

3) Egy kúpos maróval kigyököltem ragaszthatóra az (egéybként nagyon-márkás-nagyon drága) kávéfőzőnk műanyag házán azt a 30 repedést - amelyik a "nagyonmárkás" cég rossz anyagválasztása miatt, a hőkülönbségektől szinte álltó helyében repedt szarrá úgy, mint ha futbaloztak volna vele.

 

A belső része tökéletes, tényleg nem cserélném le valami gagyira... de a háza már nagygenerálra szorult.

Viszont gyökölés nélkül eslytelen lett volna a ragasztás - így hát erre is a "kézikütyüt" használtam - pláne a belső, nehezen hozzáférhető helyeken.

 

Tehát, ha jól összeadom, ez a kölcsön-masina (no, meg a melóm) - 2 nap alatt megspórolt nekem cirka 60 rugót - és ebbe egy szál pohár-gravírozás sem volt :-)))))

.

Előzmény: gdzsozy (47129)
Soká Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47132

Mifelénk már keddre esik 23-a, tehát hétfőn nyitva lesznek a multik, tartok tőle :)

Előzmény: gdzsozy (47129)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47131

Mármint hétfő nem munkaszüneti nap hanem szombat és okt 22 lesz.  Majd kedd lesz okt 23 munkaszüneti nap, és szombaton lesz hétfő. :P  Tehát hétfőn. :P

Előzmény: gdzsozy (47129)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47130

mondom: lazuránt használok elég sokszor. 3 rétegnél teljesen jó.

csak ha fested várd meg a rétegek közt azt a 12-14 órát, és a festéskor a helyiség legalább 16-18 fok legyen.

Előzmény: Tschaby (47115)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47129

nekem ferm tipusban van ilyenem.

nem sok munkához lehet használni, de pohárba bele tudod gravírozni a neved.

 

de megnyugtatlak, nem kell azon izgulnod hogy hétfőn vissza kell kérned a pénzed...

 

- hétfő okt 23. munkaszüneti nap.

 

majd kedden.

Előzmény: GPS (47121)
gend Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47127

Gondolni gondoltam, csak az ára majd a duplája, és az már nem fér bele!

Előzmény: jmedvegy (47120)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47126

igaz, kínsi kütyü, de jól megy.

 

igaz, kínai kütyü, de jól megy.

Előzmény: garfieldka* (47125)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47125

Én ilyet használok 12 V-osban:

 

http://www.ebay.de/itm/Proxxon-Feinbohrschleifer-Micromot-50-28500-/390315523160?pt=Modellbauwerkzeuge&hash=item5ae09e3c58

 

A leírásból is látható, hogy tartós üzemre is alkalmas, ami való igaz. Van maróasztalom hozzá, lassan, de szépen lehet vele finom munkákat csinálni.

 

Legtöbbször azonban az 1 mm alatti fúrókkal használom. És ilyenkor nagyon jól jön, hogy csapágyazott a tengelye.

 

Gyémánt eszközökkel üveget is szoktam gravírozni, fúrni vele. Persze nem egy sarokcsiszoló erősségű gép, de ezekre a munkákra kezesebb, mint a 230 V-os megfelelője. Olyan gépem is van, igaz, kínsi kütyü, de jól megy.

Az méretesebb, s a nagyobb tömege miatt sem annyira a finom, kézzel végzett munkákhoz jó. Viszont ha a gépet rögzítem és a munkadarabot mozgatom, valóban érezhető, hogy erősebb a gép az előzőnél.

 

El kell döntened, mire kell a gép. Ha modellezel és sok apró anyagot kívánsz megmunkálni, akkor ennyi pénzért biztos nem lesz rossz vétel.

 

 

Előzmény: GPS (47121)
409 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47124

"Mondjuk 5A?"

 

Az a vezeték lehet akár 1.5mm², (12V mellett nem kell vastag szigetelés) azon 15A átfér.

Előzmény: GPS (47121)
Soká Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47123

"de arra jutottam, hogy pótakksi nélkül nincs értelme,"

 

Azért nem lehetetlen az a pótaksi.

https://www.kompernass.com/index.php?route=product/category&path=99

 

 

GPS, nézted, hogy a multi csiszolód specifikációja nincs-e fent a kompernass honlapján? Szerintem inkább egy Dremelre gyűjts!

Előzmény: spapda (47106)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47122

Az üzletben nézd meg a vásárlás elött a teljesítményét a gépnek.

 

Egyébként 3 okból szokták különválasztani a trafót a géptől.

 

1. A 220-as rendszerű gépek nem mindenhol használhatók, nem robbanásbiztos, nehéz, nagy a motorja, túl bumfordi lenne.

2. A külön trafóval sokkal nagyobb teljesítményt tudnaának adni a gépnek anélkül, hogy a gép kezelhetettlenül súlyos vagy túlméretes lenne.

3 olcsóbb a fordulatszám szabályzó az egyenáramú motorhoz mint a váltóáramuhoz.

 

Szerintem ebben az esetben a kezelhetőség a fő szempont, mert gravírozásnál nagyon nem jó ha súlyos a gép, illetve a fordulatszám szabályzó miatt.

 

Egyébként simán felvehet egy 12 V-os motor akár 10-15 A áramot is.

Előzmény: GPS (47121)
GPS Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47121

 

Kollégák !

 

Tud erről a gépről valaki-valamit? 

 

Ez vasárnaptól kapható a Lidl-ben és nagyon lenne rá gusztám - csakhogy elbizonytalanít ez a 12V-os macera,

 

....amit egyébként mélységesen nem értek, mert ha egyszer úgyis "madzagos" (vagyis hálózati táplálású) - akkor mi a frásznak ez a trafós megoldás?

 

Nálam van most egy FERM, 135 W-os masina - hát nem egy erőmű ez sem.

A 35 ezres fordulata csak levegőben igaz, mert ha már szerszám is van rajta, hát hamar lekókad a nagy visítás. Pedig ez egy Ferm, nem "fűszerüzleti" kategória.

 

Akkor vajon mit tudhat ez 12 V-ról - ha azt a spirálkábelt nézzük? Mennyi mehet át azon?

Mondjuk 5A?  az még mindig csak 60 W - a fele a Ferm-nek.

 

Ha tud valaki-valamit erről a gépről (bővebben ITT VAN), akkor kérem írja meg, hogy ne azzal kezdjem a hétfő reggelt, hogy visszakuncsorgom a pénzemet a Lidl pénztárnál :-)))

.

jmedvegy Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47120

Üdv!

 

Ha ezzel szemezel, nem gondoltál ennek a szabályzós kialakítására?

Előzmény: gend (47118)
GPS Creative Commons License 2012.10.20 0 0 47119

 

Mást keresgéltem - oszt ni, MIRE BUKKANTAM ?

 

Érdemes elmenteni az oldalt - ki tudja mikor kell majd egy rajz?

.

gend Creative Commons License 2012.10.19 0 0 47118

Szalagcsiszoló vásárlásban kérnék most tanácsot!

 

Mivel én Bosch mániás vagyok kinéztem magamnak első körben a PBS 7 A típusú gépet.

Kérdésem azokhoz akiknek esetleg van vagy használtak már ilyet, hogy érdemes e megvenni, megéri e az árát stb?

 

Szívesen várok minden egyéb javaslatot is (árkategórián belül)!

 

 

kukucs33 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 47117

Ó, béke, boldogság, mikor még ottmarad a gyerkőc ahol letetted :-)

Pici fiam a héten a tüzelőnek való aprítása közben már barátkozott a rókafark fűrész használatával és a kisbalta kezelését is tanulgatjuk (természetesen mindkét kezét és a faágakat/szerszámot is én fogom, de nagyon lelkesen segít)

Előzmény: Tschaby (47115)
Soká Creative Commons License 2012.10.19 0 0 47116

Elhoztam, ami volt. De az igazsághoz tartozik, hogy nem véletlenül voltak leárazva. Majd mindegyiken van egy-egy hasadás a ragasztás mentén (elfűrészelem, újra ragasztom) illetve egyik másik már-már mókásan tiri-tarka (4cm széles hossztoldott elemekből) a sok világos szijácsos rész miatt. Ez valami régebbi készletből maradt vissza, amit teljes áron árulnak, az egységesebb, sötétebb színű.

 

 

Előzmény: Paco155 (47112)
Tschaby Creative Commons License 2012.10.19 0 0 47115

Azért oldószeres lazúr, mert az gazdaságosabb, és azért vizes lakk mert abból meg van :)

Lazurán vékonyból vásároltam be - 2.5L 6ezeré - és Köber vizesem meg van.

Mert abból általában van itthon.

De erről még nem hallottam, hogy az oldós lazúr ledobja a vizes lakkot.

Ilyen feltételek mellet nem fogom rákenni :) Az oldószeres lakkal csak az a bajom, hogy büdös... meg azt meg kell majd venni.

De célszerűen akkor majd az is Lazurán selymes lesz. 1K-s. 2K-val sem dolgoztam még, de úgy gondolom, hogy akkor kopásállás azért nem kell.


A gyerekállóság nekem annyit tesz, hogy a játékokkal való ütlegelés, maszatos kézzel való tapicskolás nem okoz maradandó kárt az ajtóban.

Nem tervezek neki bébikompot venni, - van szép fa járókája - meg a dömpert, babakocsit mittomén mit sem fogja bent tologatni. Arra van az udvar.

De egyébként ez még arrébb van.

Jelenleg itt tartunk. Apa által készített kiságyban :)

 

Egyébként nem szuper ajtókat vettem - 25k volt darabja - tehát egy ajtólap csere sem gond, ha leamortizálódik mert belevágják a lurkók a fejszét, meg ilyene :)

 

Mindenesetre köszi a tanácsot.

szerzek higítós lakkot.

Előzmény: gdzsozy (47114)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.19 0 0 47114

ha már oldószeres a pác vagy a lazúr akkor miért nem oldószeres a lakk? 2komponensű de lehet 1k parketta lakk is piztos hogy tuti.

ha vizes lakkot oldószeres lazúr után rákened 1 éven belül foltokban le fog válni.

 

nyugodtan használd a vastaglazúrt.

én ha kérik ajtóra szoktam használni a tivelin vastaglazúrjait, kb 3 réteg után adja ki az igazi szép felületet.

Előzmény: Tschaby (47092)
MN 3100 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 47113

Üdvözlök Mindenkit!

 

Talán két hete vettem meg ezt a Parkside csavarbehajtót.

Úgy történt, hogy a kezembe vettem, jól megnéztem és azt gondoltam, hogy erre igazából nincs szükségem.

Hazafelé menet azon gondolkodtam, hogy hol használhatnám. Kár volt, mert

a kérdés eldőlt, a vásárlás megtörtént.

Megdumáltam magam. Szerencsére ilyen esetben nem kell magyarázkodnom

a pénzköltés miatt.

 

Szóval: szép és jó. Mindene működik, könnyű. Ráadásul gyorstokmányom most van először.

 

Valóban volt hol használnom, de az csak pár órás - nem folymatos - munka volt.

És itt jön a nagy kérdés. Ha ritkán - nagyon ritkán - használom és mondjuk rendszeresen

feltöltöm az akkuját, vajon meddig marad használható?

Ha erről van tapasztalata valakinek, elmondhatná!

 

Péter

Előzmény: kivi (47097)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 47112

Van még belőle?

Előzmény: Soká (47111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!