Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46739

Azzal a vastagsági/abrikter gyaluval amit ajánlottunk simán lehet tized mm pontosan dolgozni. Csak gyakorlat kell hozzá.

Az asztli körfűrésszel is lehet ilyen pontosan vágni, csak a vezető beállítás kérdése az egész és némi méricskélés, esetleg egy tolómérő vagy mikrométer segítségével nagyon pontosan be lehet állítani a vezetőt. A körfűrész viszont nyomot hagy a fán, azt le szokták utána gyalulni, így viszont felesleges álltalában a tized mm pontos fűrészelés, mert a gyalulásra is rá kell hagyni kb 1 mm-t.

 

Előzmény: t.matyas (46737)
t.matyas Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46738

" Ez az einhell klónok közül az egyik legjobb, magasan veri az összes klónt de még az eredeti einhell gépet is. Apró különbségek vannak csak a klónok között, főleg minőségi a különbség, de ennél még a tartozékok és a felszerelés is több mint a többi klónnál. "

 

Köszönöm szépen, pont egy ilyen választ vártam!! :)

Előzmény: Törölt nick (46732)
t.matyas Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46737

Köszi szépen az ajánlásokat! Hogy mire kellenének? És mennyit? Nehéz lenne erre válaszolni, otthoni kisebb nagyobb munkákra, pl egy sarokpolc legyártására, vagy akár a kerítésünk (gyalult deszka) újjá varázslására. Tehát kisebb nagyobb precizitást igénylő munkákra egyaránt, bár gyanítom ezek a gépekkel tizedmiliméter pontosan dolgozni lehetetlen. De akkor is segítség lesz, mivel eddig csak kézifűrészeim voltak.

Előzmény: Soká (46721)
HUNsnoopyka Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46736
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46735

Ha a felsőmarót nem akarod plattolásra használni akkor nem is nagyon lesz szükséged 12-es szárú felsőmaróra ámbár sohasem hátrány ha mégis tudja a gép. Ha jól értem akkor van agy lesz másik asztali marógéped amivel az ilyeneket meg tudod oldani. 

Én pár hónapja vettem egy 12-es szárú marógépet 19995Ft-éert, mert nekem meg pont plattolásra kell majd. A baloldali gépről van szó. Összehasonlítási alapnak ott van mellette a régi B&D gépem is jobb oldalt.

  

Mastermax MER-2106 tiupusszámú 1800W-os,  Lágyindítás, fordulatszám szabályzás, könnyű mélység állítás a többi géphez képest mert nullázható a mélységmérője, 12-es és 8-as befogás. Többünknek van itt ilyen gépe, van akinek bevált és van akinek nem tetszik a gép. Nekem a gép bevállt, már szétszedtem hogy belülről is ellenőrizzem a zsírzást és összeszerelés minőségét, szerintem kiemelkedik az alkatrészek minősége a hasonló olcsó gépek közül. Erről írtam már nemrég, keress vissza a hozzászólásaim között.

 

Sajnos a gyári összerakásnál kifelejtettek belőle egy csúszó perselyt ami fűggőleges megvezetőn csúszik, ezért azt pótolni kellett, a helye a műanyag perselynek ott volt, csak egyszerüen hiányzott belőle. Ezt pótoltam, azóta nagyon stabil a gép, nem billeg a motor része sem már, meg vagyok vele elégedve. 

 

 

Előzmény: wrongelcaptain (46734)
wrongelcaptain Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46734

Köszönöm a részletes választ!

Megpróbálok másik motort szerezni, az lenne a legtutibb. Egy 4kw-ost találtam már, de az lezabálná a gatyámat....

 

És még valami...,kérdésekből nem fogyok ki:

Vennék egy olcsó felsőmarót, de nemszeretném ha bekorlátozna a patron mérete. Szóval asztali maró mellett is ragaszkodjak a 12mm-hez vagy elégedjek meg a 8 milissel?

Nem tudom pontosan mire lesz szükségem, ezért is a kérdés. Platolni, kontrát marni nem ezzel fogok persze.

Előzmény: gdzsozy (46728)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46733

A legolcsóbb új körfűrészt itt találtam : http://www.expressz.hu/gep-szerszam/faipari/hirdetes-31859546/

Ez az alsó határa a használható barkács kategóriának. 

 

Előzmény: Törölt nick (46732)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46732

Ez az einhell klónok közül az egyik legjobb, magasan veri az összes klónt de még az eredeti einhell gépet is. Apró különbségek vannak csak a klónok között, főleg minőségi a különbség, de ennél még a tartozékok és a felszerelés is több mint a többi klónnál. 

Előzmény: Soká (46721)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46731

Köszönöm, hogy értesítettél, valami blogmotor hiba lehetett, hogy nem rakta bele a tovább gombot, Csak újra elmentettem a posztot válltoztatás nélkül, és már jó is lett. 

Előzmény: 409 (46723)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46730

Ismrős ez az állandó helyszűke probléma, pedig elég nagy így a műhelyem, csak én sem tudok rendesen gazdálkodni a hellyel. :(

Helyenkén én is csak behúzott hassal tudok átpréselődni. Azaz nem is a műhelyem kicsi hanem a hasam nagy :)

 

Előzmény: gdzsozy (46722)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46729

Ahhoz hogy ilyen munkát el tudjak látni, nem lenne szabad dohányoznom mert ez eltompítja a szaglást. Úgy viszont kikészülök a "bűztől". A perfűmök szagát sem szeretem ha túl intenzív, egyhe formában még elviselem hányás nélkül.

 

Egyébként tudom, hogy elrontottam az életem, ezzel teljes mértékben tisztában vagyok, de képes vagyok elfogadni magamat a hibáimmal együtt, igaz néha összeveszek a másik énemmel, de ez rövid ideig tart :)

Előzmény: gdzsozy (46709)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46728

Nekem a marógép 2 sebességes. 4000-4200 körül és 6000 körül.

 

a 120-150-es marószerszámnál a megfelelő fordulat attól is függ hogy milyen széles a kés.

a 4-10mm-ig elbűvészkedhetsz a kis fordulatszámmal.

még talán 20mm-ig is.

 

de pl úgy találom hogy cserélhető lapkás marónál 40mm szélesben igényli a nagyobb fordulatot.

 

de pl a 12mm-es 280mm es marókésem nem merem nagy fordulaton pörgetni.

pedig elvileg bírná.

körfűrészt pakolhatsz a maróra 4000 nél nyugodtan, kis átmérő- sok fog- kis szélesség viszonylatában jól és szépen dolgozik.

 

én azt javasolnám hogy próbálkozz meg berakni egy segéd tengelyt a gépedhez, amin csak becsapágyazott ékszíjtárcsa van. 5600-tól már jól használhatók a 40mm-es kések is.

A teljesítmény vesztés nem olyan jelentős.

nekem az első gépen 2.2Kw-os motorom volt 2880-at pörgött és ezt dupláztam áttétellel

pontosabban emeltem a fordulatot rajta úgy hogy nem dupláztam hanem valamivel többre pörgettem 6000-től.

Előzmény: wrongelcaptain (46726)
wrongelcaptain Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46727

Na mégegyet:D

 

Ezzel a motorfordulattal 4500-ig tudok felmenni.

wrongelcaptain Creative Commons License 2012.10.05 0 1 46726

Szerintetek mi az a legkisebb fordulatszám, amivel még elpöfög a gép 120-150mm körüli szerszámokkal, fenyőfában?

Köszönöm!

wrongelcaptain Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46725

Ha jól sejtem a nyomaték, az áttételi aránnyal csökken....

Pont ezzel küzdök. Egy marógépet bütykölök, és 1440-es motor van rajta.

A tárcsák jó közel vannak egymáshoz sajna, így eléggé behatárolt a mozgástér az áttételezést illetően.

 

gdzsozy Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46724

olyan sok fordulatszám nincs a motorok közt.

van valami 700 környékén, de csak elvétve.

 

a legsűrűbben az 1440-es vagy a 2880-as van.

 

nyílván jobb a nagyobb fordulatút 4000-hez használni, de 1440-es az nem nagy kaland. ha a tengelyen 60mm-es az ékszíjtárcsa akkor a motoron 162mm es átmérőjű ékszíjtárcsa kell hogy legyen 4000-es fordulat eléréséhez.

162mm-es ékszíjtárcsát bonomitból simán meglehet csinálni, és annak semmi súlya nincs. nem is erőlteti a motort.

 

nekem a vastagolón kb 250mm-es van

Előzmény: 409 (46720)
409 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46723

Uram! A forgácsleválasztó házilag témáról lemaradt a tovább gomb, így a videót nem lehet megnézni. (legalábbis én nem jöttem rá, hogy hogyan lehetne)

Előzmény: Törölt nick (46704)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46722

Állandó harcban állok a használható négyzetméterek tekintetében.

 

3 évig olyan alagsori helyiségben volt a műhelyem ami nagyjából 25m x 12m es volt

300m2-en kényelmesen elfértem.

amikor visszahoztam a gépeket, jött az első probléma: több gép van mint amit elvittem.

és kevesebb hely mint amikor elmentem.

 

Elkezdtem dolgozgatni de mindig beleütköztem mindenbe.

erre a régi kovács műhely közfalát lebontottuk a feleségemmel.

így hirtelen használhatóbb lett. de a FM300-as kombinált és a marógép közt még mindig csak behuzott hassal lehetett közlekedni.

Ezért arrébb raktam a marót (770kg) így több lett a hely, de vettem egy porelszívót, és egy körfűrészt úgyhogy megint kevesebb helyem lett.

 

kiraktam a régi darálót és a kovács fujtatót, de behoztam 2lemez szekrényt, és az oszlopos fúrógépet állványostól.

 

kiraktam a fal túloldalára a kompresszort, de betettem egy asztalt....

 

és ez így megy állandóan.

 

Most arra készülök hogy kirakom a lemez szekrényt legalábbis az egyiket, a gyalugépem megpróbálom elcserélni az öreg nagybácsiméra. neki egy nagyobb gépe van.

ha valakinek mond az valamit hogy cselényi.

így a helyiségek állandóak, csak a berendezés változik.

 

közeleg a tél. így a kiskályha kivándorol a műhelybe. a gyalupadom bemegy a pincébe

nagybátyámtól most hozok majd szintén egy gyalupadot, azt hova teszem nem tudom, és azt sem hogy a központi porelszívónak hol csinálok helyet.

Előzmény: halaloszto (46716)
Soká Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46721

Arról talán még nem volt szó, hogy mit akarsz készíteni ezekkel a gépekkel? És milyen mennyiségben? Az már kiderült, hogy fenyőből.

Az aldiban éppen most árulnak körfűrészt, ami szerintem használható kategória, legalábbis ennyiért újonnan, három év garival nem kapsz jobbat. Ez tk. Einhell klón.

 

A Vajk által emlegetett kombi gyalugép nálam Mister Tool névre hallgat, szintén aldis. Tavaly még 50.000 körül árulták, erre is igaz, hogy ennyiért jobbat újonnan, granciálisan, áfásan nem nagyon kapsz. Hobbitevékenységhez elegendő.

Előzmény: t.matyas (46717)
409 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46720

Na most, mondjátok ezeket a villanymotor teljesítmény adatokat, de ezek a fordulatszám ismerete nélkül nem sokat mondanak. Nagyon nem mindegy, hogy egy 1400-as fordulatút kell ~4000-re gyorsítani, vagy egy 2800-ast.

Bubi504 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46719

2,2kW-os motorból van egyfázisú is. 

Előzmény: t.matyas (46717)
Bubi504 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46718

Ajánlgat a rosseb, csak azt mondtam, hogy többre tartok még egy ilyen nyamvadt kis gépet is ami legalább acél, aminek van súlya, be lehet állítani, fúrni, hegeszteni lehet ha kell mint egy pléhdobozt műanyag meg spiáter alkatrészekkel. 

Egyébként egy hobbista nyilván felvágja az ereit ha egyszerre hal le a fűrész és a gyalu, ó borzalom. Mondjuk megnézném, hogy a kínai gyaluban lehet-e egyszerűbben és olcsóbban motort vagy ékszíjat cserélni... Nemrég vettem 2 db 1,5kW-os motort (az egyik Siemens a másik valami orosz, de hibátlan mindkettő) a kettőt együtt húszezerért. 

Előzmény: Törölt nick (46704)
t.matyas Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46717

Igen, a soproni faiparin vagyok, jelenleg negyedik évemet taposom, de lesz egy év repeta. Pont ez a bajom, hogy ahogy néztem az általad említett " normális gépek" többe kerülnek, mint amennyit én ki tudok fizetni, ha lent van az áruk ha nincs... Nekem nem sokat jelent, ha 250ezer helyett most csak 180 (csak mondtam valamit).  További probléma amit halaloszto forumtárs is felvetett, hogy nincs otthon kiépítve a 3 fázis, mivel senki nem ilyen beállítottságú a családból. De legalább egy relatív nagy pincénk van egy kihasználatlan garázzsal.

Előzmény: gdzsozy (46714)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46716

ez azert erosen fugg attol is, hogy mennyi helyed van, es hogy van-e haromfazisod. 

 

egesz jol el lehet hobbiasztaloskodni egy 2.5x5m garazsban, 230V 16A-val, de ekkora helyen egy defem gyalugep mellett csak sasszezva tudsz elmenni.

 

Vajk

Előzmény: gdzsozy (46714)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46715

az enyem fekete, es matrix feliratu. vagy 5 eve vettem az ebayen, 42000 volt hazhoz szallitva, makom volt. 

a sotetkek az einhell, a narancs az feider, a vilagoskek hyundai, a zold zipper, es igy tovabb. de nincs koztuk nagy kulonbseg.

 

mby8 az eredeti kinai tipus, ezzel a nevvel is talalsz rola az interneten.

 

Vajk

Előzmény: t.matyas (46713)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46714

Soproni faipari mérnökin?

 

Egyébként vagy azt csinálja az ember hogy épít egyet magának, vagy venni kell egy normális ipari gépet, most túlkínálat miatt eléggé lenn van az áruk.

 

 

Előzmény: t.matyas (46710)
t.matyas Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46713

És milyen márka?

Előzmény: halaloszto (46711)
mzdude Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46712

Aztán lesz gyantaillat, bükkfafüst, és ki tudja mi, valamelyik neves gyártó kínálatában? :-)

Előzmény: gdzsozy (46709)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46711

sokmindenkinek van tapasztalata. pl nekem is van egy ilyen kinai kombinalt, a 210mm szeles. jo sok forgacsot legyartott, annak a bajairol is talalsz a forumban. elso gepnek szerintem nem rossz, csak vigyazni kell nehogy 70-80ezret adj erte. ujonnan is ki lehet fogni neha 50 korul, akar aldi/lidl-ben is.

 

Vajk

Előzmény: t.matyas (46710)
t.matyas Creative Commons License 2012.10.05 0 0 46710

Köszönöm szépen, komolyan gondolom de egyenlőre még puhatolózom, hogy pontosan mire is adjam a fejem. Bár megmondom őszintén, az itt kapott infók szerint inkább veszek egyben valami barkács gépet, mivel tapasztalatom - néhány órás gyakorlaton kívül- még nincs.  Jelenleg még Sopronban vagyok egyetemista, így csak otthonra tervezek valami műhely szerűséget, hogy el tudjak mókuskodni egyszerűbb dolgokon magam is (eddig mindig gyalult anyagot kellett vennem, nincs igazi műhelyasztalom, stb.)

 

Talán jobb lenne most bennem egy egyszerűbb barkács gépet, mivel anyagi kereteim komolyabbat egyenlőre nem engednek, meg szükségem sincs rá...

Van amúgy itt valaki, akinek még van tapasztalata akár ezzel az einhell vagy akár más gyártmányú asztali gyaluval?

 

Köszönöm Mindenkinek a tanácsokat!

 

Ja, a körfűrészről annyit, hogy főleg fenyőre kellene, sőt tulajdonképpen csak arra. Az irány pedig abszolút vegyes. Akkor asszem elkezdek abból is nézegetni valami olcsóbb kategóriásat.

Előzmény: gdzsozy (46706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!