Keresés

Részletes keresés

Kamelot Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46774

Lehet a szakmád a hobbid nyugodtan. Ha erről van szakmai végzettséged akkor onnan én ezt szakmának ítelem és nem hobbinak.

Előzmény: Paco155 (46773)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46773

Neeeemmm.  Miért ne lehetne nekem a szakmám a hobbim? A hobbi pont azt fejezi ki, hogy élvezetből csinálod  a magad örömére nem pedig gazdasági szükségszerűségből (persze ez utóbbi esetben is élvezheted)

Előzmény: Kamelot (46771)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46772

Nekem ez is jó. :)

 

A lényeg úgyis ott van, hogy a hobbiasztalosnak nem a profi asztalos az ellenpólusa, mert az hogy hobbista valaki nem határozza meg a szaktudását, mint ahogyan a hivatásosnak sem.

Az sem tesz különbséget hogy pénzt kap-e érte vagy sem, hiszen a hibbista is eladhatja a munkáit.

Amit én két lényeges különbséget látok az egyik az amit már kitárgyaltunk, hogy ebből él meg vafgy sem, a másik ehhez szorosan kötődik, azaz a hobbista a szabadidejét áldozza erre a célra a hivatásos pedig a munkaidejét.

Előzmény: Bubi504 (46770)
Kamelot Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46771

Ha szakmai végzettség nélkül bütykölnél akkor lennél hobbiműszerész.

Akár jó az asztalosiparos is. Az asztalos is minden elő és utónév nélkül.

Előzmény: Paco155 (46769)
Bubi504 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46770

Hivatásosnak mondják azt aki ebből él (akkor is, ha nem hivatás hanem szakma). 

Előzmény: Paco155 (46769)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46769

Pesrsze, nyugodtan kicserélhetjük a megélhetésit valami másra de a "szakmával rendelkező" nem megfelelő.  Mert pl nekem ugyan van egy elektronikai műszerész szakmám is, de nem abból élek. És ha itthon magamnak rádiókat vagy erősítőket bütykölgetek akkor bizony hobbiműszerész vagyok.

Ugyanígy nem jó a géppark alapján ítélni, mert lehet egy multigazdag hobbistának akár kétszer olyan profi ipari gépe mint egy asztalos vállalkozónak.

A szaktudás sem megfelelő szempont mert hobbisták és iparosok között éppúgy akadnak kezdők mint profik.

 

És azt hiszem meg is van.

Mit szólnál a "hobbiasztalos vs asztalosiparos"-hoz?

Előzmény: Kamelot (46768)
Kamelot Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46768

A megélhetési szó kissé pejoratív. Megélhetési bűnözés. Megélhetési politikus. Stb.

Megélhetési asztalos helyett inkább szakmával rendelkező asztalos.

Előzmény: Paco155 (46767)
Paco155 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46767

 

Nem érzek benne semmi pejoratívat.  A hobbiasztalos nem ebből él meg.  A megélhetési asztalos pedig igen.    Nagyon egyszerű és éles választóvonal, úgy hogy közben egyik felet sem minősíti.

Előzmény: kofic (46766)
kofic Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46766

 "megélhetési asztalost " 

 

 

Azert ezen van mit izlelgetni .....

Előzmény: Paco155 (46763)
SGabo28 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46765

Gdzsozy hozzászólásához kapcsolódva:

Kedves becsületes jó asztalosok!

 

Ti mit használtok mestertapasz helyett és hol szerzitek be?

Próbáltam volna visszaolvasni, de elég kevés ilyen témájú találatot dobott a kereső.

Nekem leginkább olajozott, viaszolt felületkezelés alá kellene.

 

Köszi:

Gabo

Előzmény: gdzsozy (46762)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46764

Köszönöm a választ tehát a szeszes vagy oldoszeres megoldast választom!

Paco155 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46763

"A profit a hobbistától egy valami külömbözteti meg: a profi pénzért dolgozik."

 

Téves gondolat.  A profit nem különbözteti meg semmi a hobbistától, mert a hobbista is lehet profi. Ugyanúgy ahogy az üzleti alapon működő asztalos is lehet profi "mesterember", illetve kezdő szakember vagy egyszerűen csak valaki aki belevágott az üzletbe majd lesz valami alapon.

 

Mondjuk úgy hogy a megélhetési asztalost az különbözteti meg a hobbiasztalostól, hogy előbbi pénzért dolgozik.

Előzmény: gdzsozy (46761)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46762

Lényegében leírtad a választ is.

 

át lehet kenni vele. de egyenesen ronda lesz.

a vizes pác nem fogja be a zománc alá való tapaszt.

 

Ha veszel egy normális javító tapaszt. (kérdezz meg egy becsületes jó asztalost hogy hol vesz ilyet ) az nem kerül annyiba mint a mester tapasz, nem kell izgulni hogy befogja-e a pác.

és 5-10 perc után csiszolható míg a mester tapasznak 2 óra az ideje.

 

én egy tubus tapaszt 3-400ft körül veszek. és jobb mint a mester.

 

2/

a vizes pácot el lehet felejteni.

ha bútorhoz kell, vagy külső dologhoz akkor a vizes pác nem jó.

szeszes, vagy oldószeres pácot kell használni, azon nem üt ki a tapasz.

Előzmény: Törölt nick (46760)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46761

2012-t írunk.

nem hiszem hogy olyan sok fa kell egy lakásba vagy házba mint 100 éve.

 

sajnos.

 

Ma a bútorok nagytöbbségét aggromerált lapokból készítik, és vásárolják, elég ritka a tömörfa bútor.

jó esetben fenyő táblából készítik, így több köbb köbméternyi gyalulás már nem nagyon valósul meg.

 

persze ott vannak még a ház ajtajai, ablakai...

 

csak hát a műanyag nyílászárók jókora szeletet hasítottak ki a tortából, és ehhez még jön a fém ajtó és a fém ablakok.

 

tehát ott sem valósul meg a komoly gyalulás.

 

Jön egy megrendelés 2db 180x150-es függőleges osztóval készülő ablakra, 3nyílóval.

 

én már nem megyek el fenyő pallót vásárolni, mert azt ragasztani kell, gyalulni kell, fűrészelni kell vastagolni kell. sok energia vész kárba.

egy jó műszáritott fa ára amugy is ott van mint egy tömbösített rétegragasztott, hosztoldott ajtó, vagy ablakfrízé.

 

csak ezt már nem kell vagy épphogy kell megmunkálni. én véknyan a 72mm-es vastagságról 68mm-re vastagolom.

itt sem köbbméterekről beszélünk.

 

mire kimarózom,összeállítom ebből is lesz 2db 120L-es zsáknyi forgács. de annyi nem mint ha pallót használnék.

 

A profit a hobbistától egy valami külömbözteti meg: a profi pénzért dolgozik.

 

na és persze az hogy mivel ebből akar megélni így ezt hosszú éveken keresztül tanulja és fejlesztgeti magát tudásban és a műhelyét, gépeit és hát ugye nem olyan gépekkel kell ami hobby kategória.

 

és ilyenkor jön az hogy a nép mit mond? nem viszem el az asztaloshoz aki evidens hogy gyorsabban, (lehet hogy jobban is) megtudja nekem csinálni pénzért, hanem átviszem kis Pistához oszt az ő gépén 2sörért majd lenyomjuk.

 

És Kis Pesta lenyomja 2sörért, igaz hogy áramot használ, igaz hogy többet küzdenek vele, az is igaz hogy a gépe sokkal jobban amortizálódik mintha csak magának gyalulna, de ezt se rokonnak, se havernak, se szomszédnak nem mondja mert benne meg a becsvágy motoszkál hogy bezzeg ő is megtudja ugyanazt csinálni mit az asztalos.

 

csak ez nem jó senkinek, a gépnek sem, Kis pestának sem (még akkor sem ha azt hiszi hogy igen) és az asztalosnak sem, és szerintem annak sem aki dolgoztatott.

 

Én csak abban bízom hogy Egyszer talán felébred majd a nép és rájön hogy ez nem az igazi.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46760

Favágáshoz a legjobb modsszer a láncfűrész nálunk is fejér megyében!

Lenne egy kérdesem Trinat mestertapaszra ra lehet vinni a vízes pácot?

Mennyire lesz ronda alatta a felület?Kicsit látszik,elmegy vagy egyenesen ronda lesz?

 Nem akarok venni masik glett anyagot mert az biztos sokba kerül ebböl meg van 1 kg itthol......

Fenyő anyagot kellene javitani.

gdzsozy Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46759

a lánfűrésztől nem találsz jobbat.

 

ha meg nem akarod a kábelt visszacsévélgetni akkor vezesd ki az áramot a fészerhez vagy ahol vagdosod a raklapot.

a fater mindig kihúzott egy huzalt és ahhoz a vezetéket hozzáfogatta.

kinn meg csak egy csepp mentes dugaljt rakott ki.

 

(most a kertben vágom vagy ritkítom a gyümölcsfákat, és az első dolog az volt hogy 50m hosszú "légvezetéket" számoltam fel.)

Előzmény: kendu (46749)
gergerg Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46758

Sziasztok!

 

  Nemrég tettem ide egy képet egy gyerekágyról, de úgy érzem nem lenne elég időm és türelmem kivitelezni, viszont elég gyorsan kéne összehoznom valamit. Tud valaki valami könnyen kivitelezhető de mégis szép gyerekágyat?

Soká Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46757

A "turbózás" egyik módja, ha veszel rá egy minőségi fűrészlapot. Régebben nagyok vacak fűrészlapokkal árulták ezeket a körfűrészeket, most már nem ennyire rossz a helyzet, tehát amiz adnak hozzá, azt nem kötelező azonnal lecserélni. Ha jól emlékszem, most is árulnak külön fűrészlapokat, jó az ár-érték viszonyuk. A legnagyobb különbség az újraélezés számában van, a profi fűrészlapok nagyobb fogai jóval több élezést bírnak.

A rövid vezetőlécen törheted majd a fejed, azt hogyan lehetne stabilabbá, jobbá tenni.

 

Nem tudom, mekkora helyen fogod használni, de elszívás nélkül "szívás" lesz :)  Elszívóval sem tökéletes, de azért jobb. Én ajánlanám, hogy vegyél megfelelő pormaszkot, de ne a legolcsóbbat!!!

Előzmény: t.matyas (46754)
Soká Creative Commons License 2012.10.07 0 0 46756

"Majd ha pár m3-t legyalulsz vele mint én, akkor rájössz."

 

No, ez az! Ha pár köbmétert legyalulok, akkor rájövök, hogy az már nem biztos, hogy hobbi mennyiség. :)

Én mindig abból indulok ki, hogy hobbista az, aki magának készít bútort. Na, most ha kiszámolnám, hogy egy háztartás bebútorozásához hány köbméter fa szükségeltetik, akkor a pár köbméter az élethosszra elég :) Persze, ha szomszédnak, barátnak, rokonnak is dolgozik az ember, no meg a ház is ezekkel a gépekkel készül, akkor azért hamar elhasználódik.

 

Egyébként - bár ez nem tartozik rám - azt feltételezem, hogy ha valaki az önellátásán túl is gyárt bútorokat, azt talán nem csupán szívességből teszi, ha meg pénzt is kap érte, akkor az hobbi szinten arra is elég lehet, hogy kitermelje a jobb gép árát.

Előzmény: Bubi504 (46743)
t.matyas Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46755

Engem érdekelne, ha mutattad már ha nem!:)

Előzmény: halaloszto (46752)
t.matyas Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46754

...és mégegyszer köszönöm Mindenkinek, Nektek! Erre az aldisra lehet, hogy én is rámegyek, gyorsan kell dönteni! :) Azt hiszem, míg gyakorlatot szerzek elég lesz. Persze ha lehet valahogy turbózni ezeket, az érdekelne! Bár nem rossz dolog a garancia...

halaloszto Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46753

Elarulok neked egy nagy titkot: az 1440-es 2kW motor pontosan 2x akkora nyomateku, mint a 2880-as 2kW motor. 

 

Vajk

Előzmény: 409 (46750)
halaloszto Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46752

mutattam mar milyen rogzitest csinaltam hozza?

 

Vajk

Előzmény: Bubi504 (46743)
d_feco Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46751

Ha rám hallgatsz, akkor azt csinálsz, amit akarsz. Nálam a tüskösdisznú kivitelű deszkákhoz bevált a szúrófűrész (dekopír, itd.), valahol itt olvastam a fórumon - kipróbáltam. Ha jól emlékszem, akkor 6-7E kredit környékén vettem a B&D kacatot (egyenes és derékszög tartása esélytelen, de még amúgy is necces), hozzá az öt fűrészlapot ~1300 pénzért... Lassabb mint a körfűrész, de volt olyan helyzet is, amikor hosszában el találtam vágni egy szöget a nagy buzgalomban. Mintegy három-négy köbméter deszkát össze találtam vele metélni az elmúlt három évben - de még bírja. Ráadásul még van egy használatlan fűrészlap is...

Előzmény: kendu (46749)
409 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46750

"..nyílván jobb a nagyobb fordulatút 4000-hez használni, de 1440-es az nem nagy kaland. ha a tengelyen 60mm-es az ékszíjtárcsa akkor a motoron 162mm es átmérőjű ékszíjtárcsa kell hogy legyen 4000-es fordulat eléréséhez."

 

Nem a tárcsa gyártás problémáira gondoltam (persze az is gond), hanem arra, hogy az 1400-as fordulatú motorból kétszer akkora nyomatékú kell mint a 2800-as fordulatúból. Aztán vannak ezektől eltérő fordulatú motorok is.

Előzmény: gdzsozy (46724)
kendu Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46749

Köszönöm mindnyájatoknak!

Eddíg kinyírtam egy elektromos láncfűrészt és egy dekopírt. Igaz, egyiket sem erre a feladatra vettem és végülis mindkettő a legolcsóbb kategória volt és évekíg szolgáltak.

A láncfűrész rohadt gyors volt, de sajnos megadta magát. A dekopír meg rohadt lassú volt, de az még talán javítható.

Gondoltam előtte még körülnézek, hátha találok valami olcsó, de tűrhető megoldást.

Ajánlották még a fa vágására való flex korongot is. Hát az azért gyilkos szerszám, ha nem tévedek. Azt ki is lőttem a listáról szinte azonnal.

 

darki2 Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46748

Én nemrég vettem a vaterán körfűrészt 10e volt a gép 5 meg a futár.A váz u-vasból .Dönthető asztal, a tengely emelhető sülyeszthető az asztalmérete 65*130cm 350mmes holkeres vídiás korong volt rajta.A korong az asztal alatt is burkolva,szerintem asztalosműhelyben lehetett még nem eu normás időkben.Aztán gondolom lecserélték valami csili-vili szabászgépre :-)

Előzmény: Törölt nick (46746)
gdzsozy Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46747

Én is azt mondom hogy ilyen dologra ne körfűrészt vegyél.

Tűzifa vágás amugy se túl jó körfűrésszel, a legtöbb balesetet így okozza a körfűrész.

mondjuk te kézi körfűrészt akarsz, de az meg nem elég nagy teljesítményű.

 

ha mindenképpen akkus fűrészt szeretnél akkor inkább szablya fűrészt ajánlanék.

azzal lehet akárhogy fűrészelni.

Előzmény: kendu (46745)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46746

A véleményem szerint egyik gép sem alkalmas arra amire neked kellene. Az okok:

1. Az akkus gép max 1 évig fogja bírni neked, utána vehetsz egy másikat vagy a gép árának három-négyszereséért vehetsz hozzá új akut. Ráadásul elég lassan, kínlódva fogsz fűrészelni vele, ha már kezd egy kicsit lemerülni az aku. Ha meg rátöltesz úgy, hogy nem meríted le teljesen akkor garantáltan napok alatt hazavágod az aksiját. Ez a gép a nagy átverés kategóri.

 

2 A stausz körfűrész már jobb lenne, ha nem strausz márka lenne. Az ugyanis a barkácsgépek kategóriájának a legalja. Örülj, ha 3-4 raklapot fel tudsz vele darabolni anélkül, hogy tönkremenne. Ha egy szöget megfogsz a géppel akkor igen könnyen haza fogod vágni ezt a gépet. A straus márka arra jó, hogy súlyzózz vele, vagy feltedd a polcra hogy gyönyörködhess benne, munkára alkalmatlan.

 

A tüzelő felvágására egy strapapbíró gép kellene, nem hinném, hogy örülnél ha -15 -20 fokos hidegben, este fáradtan a meló után kézzel kellene feldarabolnod a tüzelőt mert elromlott a géped, vagy lemerült az aksija. Sajnos tartós gépet nem fogsz ilyen olcsón kapni.  

 

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/fureszgep_vagogep/asztali_korfuresz_1651831082.html

Egy ilyen gép már alkalmas arra amire te szeretnéd használni, igaz jóval drágább de valami hasonló olcsóbbat is ki lehet fogni a vaterán. Esetleg építhetsz is magadnak egyet, tengelyt és motort + fűrészlapot kell venned, pár raklapból meg össze lehet ütni az álványt amire rá tudod szerelni ezeket.

 

Előzmény: kendu (46745)
kendu Creative Commons License 2012.10.06 0 0 46745

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezek-e, valami körfűrészt akarok venni, pusztán otthoni célokra, sőt leginkább raklap tüzifává való konvertálása céljából. Nem akarok sokat áldozni rá, mert nem olyan fontos sem a precizitás, sem a zaj, sem a lézer vezető, vagy mi, szóval nekem az kell, hogy vágja el a deszkát, a raklapot, nagyritkán az osb lapot. 

Ezeket néztem ki:

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/fureszgep_vagogep/straus_elektromos_lezeres_korfuresz_1400w_1653102890.html

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/fureszgep_vagogep/akkus_korfuresz_18v_uj_1654489355.html

Szerintetek melyik a használhatóbb?

Igazság szerint nekem szimpatikus az akkus, de kérdés milyen teljesítménye van...? Ha csak olyan gyengén muzsikál, mint egyes csavarozók... hát nem tudom. Az sem egy nagy előny, ha óvatoskodva, vigyázva, lassan kell tolni a deszkában.

Nekem az kell, hogy negyed óra alatt felszabdalok 1-2 raklapot, oszt jóccakát. Nincs helyem tárolni az aprított fát, ezért mindíg csak annyit vágok, ami 1-2 este elég ahhoz, hogy meglökje a kazánban a vizet. Nagyon tetszik, hogy egyszerüen csak fogom és viszem a fűrészt. Ha mindíg kiveszem a szekrényből, letekerem a hosszabbítót, kínlódok a kábellel, majd feltekerem a hosszabbítót, feltekerem a fűrész kábelét.... tovább tart, mint maga az aprítás.

Melyiket javasolnátok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!