Keresés

Részletes keresés

Alexander Demeter Creative Commons License 2012.06.23 0 0 37

Ennek ugyan nem sok köze van a pálinkához, ez már akkor is rettenet volt, bár ittuk és népszerű is volt a "feketeszárú cseresznye".

De azért 7 forint ötvennél drágább volt. De hogy mennyi?

(Ma nem biztos, hogy meg tudnám inni.)

Előzmény: manhattani (29)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.23 0 0 36

Azt sose értettem, hogy miért nem lesz pucér a macsek, ha annyi szőrt szélnek ereszt? Egyszerűen lebeg a lakásban mindenhol.

 

de a nedves szivaccsal áttörlés nagyon hatásos, akár a nedves tenyér is megteszi. Talán a szőnyegnek is jól esik a simogatás, azért gyűjti be. Azért nekem nem tartott órákig ez a szőnyegsimogatás, igaz én rendszeresen csináltam. tipp: A macsekot is le lehet kezelni rendszeresen egy nedves dörzsivel.

Előzmény: Yogi (33)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.23 0 0 35

Köszi, ez is jó :)

most még egy képet meg kell keresnem

Előzmény: Yogi (34)
Yogi Creative Commons License 2012.06.23 0 0 34

Előzmény: nofRETRO (30)
Yogi Creative Commons License 2012.06.23 0 0 33

A prakker nem sokat ér, kábé annyi, mint a porszívó. Régen azt csinálták, amit én is, ha nagyon musszáj, mert olyan vendégeket várok: vizes szivaccsal vagy körömkefével néhány óra alatt, centiről centire ki lehet szedni a szőr nagy részét a szőnyegből. Az egészet soha. Sőt, van olyan szőnyegem, amelyen ez sem segít, ez most a kamrában, összetekercselve várja a sorsát. 

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.23 0 0 32

Budapesten anno, valahogy úgy zajlott a dolog, hogy kivitték az udvarba a szőnyeget, a porolóállványra fektették, és prakkerrel alaposan elpüfölték, kiűzendő belőle a port, kutya vagy macskaszőrt. Manapság így oldják meg ezt a problémát az emberek:

Mackó
2009.02.06, 21:54
Mióta rájött a macskára a szőnyegen hempergés, úgy döntöttem, hogy a kutyák trimmelőkését Artúron is ki fogom próbálom!  Hiába kefélem ki a bundáját legalább kétnaponta, folyamatosan szőrpamacsokat hagy el. hupp.gif Így legalább a 2x1m-es szőnyeget egy óráig tart kiporszívózni, pedig nem hetente indítom be a gépet!

Ernest
2009.02.07, 13:43
Mondjuk ezt a topicot nem értem, mert mi a macskában a lényeg azon felül, hogy az embert kajáért szekálja, meg hullatja a szőrét?

tötő Zsó
2009.02.07, 14:12
Ráfosik a kocsid motorháztetőjére. Ezeken kívül semmi.

bigblue
2009.02.07, 17:46
A macska hobbiállat, csakúgy, mint a férfi. Mindkettő 100% vegytiszta egó, a különbség az, hogy a macska egy tiszta, intelligens állat.
Akinek nem ige, ne vegye magára.

Ernest
2009.02.07, 20:00
Nana! Férfiban is láttam már, aki előbb nyitotta ki az ajtót, utána ment át az így keletkezett lyukon.

zsebi0202
2009.02.23, 21:13
10 évnyi küzdelem után a macskaszőr ellen elvittem cicámat kutyakozmetikusunkhoz(ő javasolta). Nem bántam meg. A cica is sokkal jobban érezte magát utána, bár amilyen képet vágott közben, már kínok kínjával haltunk volna a mesterrel.

Ilusta
2009.02.24, 21:33
Leborotválták?  

bigblue
2009.02.25, 13:09
Annak idején anyámnál a meggybordó plüss ülőgarnitúráról eleget takarítottam a cicaszőrt, ezért később magamnak már a macska színéhez választottam a bútort és a szőnyeget is

zsebi0202
2009.03.01, 17:35
Igen, kapott egy csinos frizurát, kb olyan volt mint egy meztelenre nyírt kicsi yorki,kerek fejecskével. Hát az egész család a csodájára járt, de mind fizikálisan, mind szőrileg nagyon-nagyon jót tettünk vele. Kb 50 fok meleg volt azon a nyáron, és már akkor sem volt mai csirke. sajna már kettő éve eltűnt, valszínű már nincs közöttünk. Utolsó éveit kertesházban boldogan tölthette madárkákra vadászva. Sajna képet nem készítettem.

Angi
2002.01.29, 22:21
Sziasztok!
Ez a macskaszőr dolog engem is eléggé kikészít. Nekem 4 cicám van, hazi és perzsa keverék. Hiába a ragasztószalag, a mágikushenger, a ruháim már fennt a fregolin szőrösek lesznek, mert drága cicáimnak a legjobb szórakozásuk, oda felkapaszkodni a lelógó ruhákon keresztül. Jól leszidom Őket, de újra és újra rajta kapom Őket
:confused:
Ilyenkor, jól beijesztem Őket, hogy vehetik a cókmókjukat oszt mehetnek ha nem viselkednek jól, de hiába

Milu1966
2008.10.02, 08:04
A téma ugyan régebbi, de a probléma fennállhat még. Van egy nemrégi német találmány, a mágikus tisztító, amely most már Magyarországon is kapható. Igaz, még csak az alapváltozata, de állítólag a többi is bejön Magyarországra. Kárpitból, macskabútorról, ruházatról összeszedi a macskaszőrt, meg az egyéb szőröket is (kutya, ló vagy más állat).
Nekem 2 kutyám és 3 macskám van. Használom, és merem ajánlani minden állattartónak.

Paint Horse
2009.02.06, 20:08
"Ne higgy olyan embernek, akinek nincs legalább egy macskaszőr a ruháján"
úgyhogy csak módjával takarítsátok
Vagy sötét színű macskához sötét ruhát viseljetek, fehér macskához fehéret... stb f
(Tudom miről beszéltek, amúgy  )

Előzmény: Yogi (27)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.22 0 0 31

Visszakeresés közben találtam...

tyűha

nofRETRO Creative Commons License 2012.06.22 0 0 30

Ezt is tartogatom már egy ideje,  a forrást sajnos nem tudom, de emlékeim szerint nem lehetett megtalálni (tumblr)

 

 

manhattani Creative Commons License 2012.06.22 0 0 29

:-)))

 

De mit találtam a sarki tarkában!

 

 

Nekem az a szöveg tetszi, hogy "ha gyengébb a minőség, ha nem tiszta gyümölcsből készült a pálinka..."  :-)

Úgy tudom, ezek a közért pálinkák szesztartalma krumplihéj erjesztéséből készült, a cseresznye ízt meg cseresznyemagtól kapta :-)

 

Előzmény: Yogi (28)
Yogi Creative Commons License 2012.06.22 0 0 28

Tizenéve, az egyik Párizs-Dakar ralin történt állítólag, hogy az egyik versenyző kidöntötte a háromszáz kilométeres körzetben egyetlen fát.

Előzmény: manhattani (25)
Yogi Creative Commons License 2012.06.22 0 0 27

Eredeti Domus-perzsa, vastagon áll rajta a macskaszőr, utálom is ezért. Majd egyszer kicserélem valami olyanra, amiből ki lehet porszívózni a szőrt, mert ebből nem jön ki.

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.22 0 0 26

Látom, a jól idomított cicusok, nem a perzsán heverésznek...:))

 

Előzmény: Yogi (24)
manhattani Creative Commons License 2012.06.22 0 0 25

Jééé, volt egy ilyen vicc a Ludas Matyiban, csak ott sivataggal, és egy darab fával, míg a szem ellát :-)

Előzmény: Törölt nick (23)
Yogi Creative Commons License 2012.06.22 0 0 24

Vagy a macska:

 

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.22 0 0 23

Ne mondhassák azt, hogy a kutya se jár erre...

 

            

:))

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 22

A sláger vonalat folytatva....

A RAI TV-ben turkáltam ma, amikor a műsort mutatták, egy ismerős dallam ütötte meg a fülemet. Gyorsan fel is vettem videóra, íme:

 

   

 

Namármost, ezt 1956-ban hallottam először a Radió NoviSad-on, így:

 

   

 

A RAI verziója ez volt:

 

      Itt a szövege.

 

Van olyan magyar énekes, aki nem adta ezt elő?  :))

 

      Link van a kép alatt!

 

Goldman Emma Creative Commons License 2012.06.20 0 0 21

Yogi, kedves, most kellett ezt? Ha egyszer elkezdem a Csinibabát hallgatni... :-) Pest megér egy estet... :-D

 

http://www.youtube.com/watch?v=xp_1H5e-Zag

 

 

Goldman Emma Creative Commons License 2012.06.20 0 0 20

Ugyanez a maga teljességében, filmszerű jelentek nélkül :) :

 

http://www.youtube.com/watch?v=OvH2zrnGFG8&feature=related

 

 

 

Előzmény: Goldman Emma (19)
Goldman Emma Creative Commons License 2012.06.20 0 0 19

Ha már a Reszket a hold..., én ezt a változatot is imádom:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ma1L3rSUNQY

 

Meg az egész Csinibabát az elejétől a végéig.

 

Előzmény: Yogi (12)
manhattani Creative Commons License 2012.06.20 0 0 18

>... külföldi Lehel

Azért írtad külföldinek mert Német, vagy azért mert disszidált?

Akkor, szerintem minden megmaradt lemezét bezúzták.

Előzmény: Törölt nick (16)
manhattani Creative Commons License 2012.06.20 0 0 17

Ez megvolt nekünk 45-ös sebességű kislemezen, tán ma is megvan (csak két köztözés, ugye...)

(Emléxem, anyámmal mentünk be egy Andr... Népköztársaság úti boltba, és anyám azt mondta az eladónak, hogy az a lemez kell, amiben valami víz van...)

Előzmény: nofRETRO (13)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 16

Nekem ez vizen reszkető külföldi Lehel itt van a hátam megett, szalagon.

Le is szólta a 19. éves leszármazott. :(

 

Előzmény: nofRETRO (13)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 15

Volt egy ilyen is anno, ugye?

 

  

 

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.20 0 0 14

De jó, hogy megnyitottad ezt, ezentúl ide hozom a komolytalan dolgaimat...:))

Kisfiú koromban nagyon szerettük a bugi-vugikat, ezek voltak a rock elődei.

De sokat énekeltük ezt a számot az 50-es években, ezzel a magyar szöveggel:

"Meghalt a serif,  ????? a lovát". Emlékszik még valakai rá?

 

 

Sok boogie-woogie számot játszottak a VOA-n, az egyik kedvenc számom, magyar kiejtés szerint a: Meki Bugi volt. Magyar szöveggel valahogy így énekeltük: Tengerész volt Meki, a hajóján vígan élt...

 

 

Előzmény: nofRETRO (13)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.20 0 0 13

Ó, kislánykoromban volt a kedvencem, mindig füleltem, hogy mikor adják a rádióban, és igyekeztem leírni a szöveget :)

Még egy fotóm is volt, persze nem dedikált, talán egy helybeli fotós gyártotta. valami ilyesmi

Ki gondolta volna, hogy egyszer majd válogatom a YouTube kínálatát ..

Talán ez a videó a legjobb hangminőségű

 

 

most aztán pár napig nem nagyon leszek, hagyok teret másoknak is :)

 

Előzmény: Yogi (12)
Yogi Creative Commons License 2012.06.19 0 0 12

Figyelek ám.

Cserébe egy kedvenc dalom, hátha tetszik:

 

 

 

Előzmény: nofRETRO (10)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.19 0 0 11

Gramofon Online / Felülünk a göncölszekérre

Szerző: Gyöngy Pál - Váradi István; Előadó: Zsolnai Hédi, Rádió Jazz-zenekar; Műfaj: swing; Felvétel ideje és helye: 1948 körül, ; Kiadó: Tonalit

 

http://gramofon.nava.hu/listen.php?autoplay=true&track=2096963326

Előzmény: nofRETRO (7)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.19 0 1 10

Ezt már két napja tartogatom Yogi-nak

 

 

tényleg tombol a nyár  :)

nofRETRO Creative Commons License 2012.06.19 0 0 9
Előzmény: Törölt nick (6)
nofRETRO Creative Commons License 2012.06.19 0 0 8

az indító lökést ez a cikk adta:

http://nol.hu/lap/hetvege/20120618-nyari_programunk

Előzmény: nofRETRO (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!