Keresés

Részletes keresés

apca Creative Commons License 2012.07.27 0 0 379

Érdekesebb? Hol látsz te Budapesten fűszoknyás lányt?

Csak nem divattervező vagy?

Előzmény: manhattani (377)
Boszorka Creative Commons License 2012.07.27 0 0 378

A lányok soha nem érdekeltek, viszont a házak meg minden sokkal szebbek. Tegnap este is olvadoztam, miközben a busz száguldott velünk a hidon át. Ennél nekem nincs szebb látvány, pedig megfordultam már néhány helyen.

Előzmény: manhattani (377)
manhattani Creative Commons License 2012.07.27 0 0 377
Érdekesebb? Hol látsz te Budapesten fűszoknyás lányt? :-)
Előzmény: Boszorka (376)
Boszorka Creative Commons License 2012.07.26 0 0 376

Sarkvidéket nem tudom. De neki elüször el kell repülnie Los Angelesbe és onnan még 6 óra az út. Ráadásul Budapest sokkal érdekesebb mint Maui.:-)))

Előzmény: scsabi (374)
Yogi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 375

Köszönöm mindenkinek, nagyon jól éreztem magam.

scsabi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 374

Attilásnak fele távolság Maui, mint a legrövidebb út Budapestre a sarkvidék felett.

Előzmény: Boszorka (373)
Boszorka Creative Commons License 2012.07.26 0 0 373

Nem azt irtad egyszer, hogy neked már túl hosszu lenne hazalátogatni, mert öreg vagy bla..bla..bla... Ez a sziget közel van???:-)

Előzmény: Törölt nick (368)
_Nyuszi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 372

A pecsétgyűrűs részről hallottam vagy olvastam már, de hogy ez a nőkhöz hogyan kötődik, arról nem. Köszönöm!

Előzmény: Elnar (366)
Yogi Creative Commons License 2012.07.26 0 0 371

Ez övön aluli volt...

De utána képes beszámolót kérünk!

Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.26 0 0 370

Hajóval utazol?

Előzmény: Törölt nick (368)
manhattani Creative Commons License 2012.07.26 0 0 369

Mauiba egyirányú az internet, vagy hogy? :-)

Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.26 0 0 368

Augusztus 1-től, csak olvasni foglak Benneteket Maui-ból.

Kellemes nyarat!

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.26 0 0 367

Lehet, hogy csak én nem ismertem? Ma bukkantam rá, de nagyol élvezem.

VÉGH GYÖRGY - Mostoha éveim, A garabonciás diák, Eszter
http://mek.oszk.hu/08300/08335/08335.doc
Budapest anno történetek 1919 és 1967 közötti időből.
A legtöbb utcának és térnek ma már más neve van.

 

Elnar Creative Commons License 2012.07.25 0 0 366

Látom a kézcsók is szóba került.
Ez eredetileg a nemeseknek való hűségesküt jelentette a feudalizmus idején. Nem a kezet, hanem a címeres pecsétgyűrűt csókolták meg, szimbolizálva a családhoz kötődést. Később a hölgyek köréba a "tartalak annyira mint egy urat" jelentéssel került. e feledjük, a nők elég hátrányos helyzetben voltak a középkorban, lovagi erények ide vagy oda.

Előzmény: Elnar (365)
Elnar Creative Commons License 2012.07.25 0 0 365

Üdv!

A kézfogás a fegyvertelenség jele volt már az ókortól kezdbe (amikor még csak intés volt az üdvözlés) Szigorúan jobb (fegyverfogrató) kézzel. Egész egyszerűen azért mert ahhoz hogy valakit karddal leszúrjanak, közel kell kerülni. És ha közel vannak egymáshoz, és mindkettő fél fegyverforgató keze foglalt, akkor garantáltan nem tudják bántani egymást.
Tehát a kéznyújtás egyszerre jele annak hogy "én nem bántalak" és annak hogy "remélem te sem bántasz". A kézfogás elfogadása ennek elismerését jelenti nem verbálisan.

Előzmény: _Nyuszi (362)
manhattani Creative Commons License 2012.07.24 0 0 364

>hol látott a magyar nép világtérképet?

 

Lehet hogy nem látott, de már akkor is a négy égtáj felé suhintottak a kardjukkal. A négy égtáj meg abból jöhet, hogy ugye keletet és nyugatot a nap kijelöli, és erre az észak-dél meg olyan szimmetrikus-féle :-)

Előzmény: Goldman Emma (363)
Goldman Emma Creative Commons License 2012.07.24 0 0 363

:-))

 

Egyébként tényleg érdekes ez a hét ágra. Ebben az ezoterikus megoldásban egyáltalán nem hiszek - hol látott a magyar nép világtérképet? -, de az fura, hogy ma a legunalmasabb értekezletek alatt nekiálltam regresszív hipnotikus jelleggel napocskákat rajzolni, és mindig hét "águk" lett. Hiába no, szép dolog a kollektív tudattalan... :-)

 

Előzmény: Törölt nick (360)
_Nyuszi Creative Commons License 2012.07.24 0 0 362

Nekem erről a képről a közeledő személy integető üdvözlése jut eszembe, ami azt jelezte, hogy nincs fegyver a fogadó fél kezében.

:)

Előzmény: fd6667 (348)
_Nyuszi Creative Commons License 2012.07.24 0 0 361

Sziasztok!

Inkább olvaslak benneteket, mint írjak, de most van megosztanivalóm, bár talán már túlhaladott a téma.

Kaptam már kézcsókot kollégától, és erősen meglepett. :)

Kezet nyújtani uraknak nem szoktam, egyszerűen valahogy kimaradt az életemből, hogy erre igényem legyen. Viszont most nálunk vannak az oktatók gyakorolni, és az egyik százados, amikor bemutatkozott, kezet nyújtott. Később esett le, hogy miért ő nyújtotta...

Előzmény: Yogi (339)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 360

"négy égtájjal és a felül-középen-alul tagolás hármasságával fejezte ki"

Szerintem a négy + a hármas(ság) nagyjából kiadja a hetet.

-

Egyébként egy kevésbé tudományos magyarázat szerint azért süt hét ágra a nap, mert a többit eltakarják a falevelek. :)

Előzmény: Törölt nick (358)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 359

Lyógi válasz | megnéz | könyvjelző 2012.07.24 09:08:08 (38092)

"Na de mikor megy egy kínai ember görög étterembe, és mikor kapsz görög étteremben pirított rizst?"

Bármikor, a vicc kedvéért...:))

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 358

Nem értem, hogyan függ össze a három és a hét.

Van erre hivatkozásod?

 

Előzmény: Goldman Emma (356)
Lyógi Creative Commons License 2012.07.24 0 0 357

Szóval az Annóból:

a kínaiak l betűt mondanak az r helyett.

Elnézést kérek, de nem állom meg beszólás nélkül: nem betűt, hanem hangot mondanak. A hivatalos latin betűs átírásban (pinyin) van is r betű. Egyébként kollégáim az angol r hangot hibátlanul ejtik (már amennyire meg tudom állapítani), a magyar nem megy.

Előzmény: Törölt nick (355)
Goldman Emma Creative Commons License 2012.07.24 0 0 356

A neten elterjed magyarázat szerint:

 

Ez a magyar szólás arra vezethetõ vissza, hogy az õsi világkép a teret a négy égtájjal és a felül-középen-alul tagolás hármasságával fejezte ki, ezért akkor süt igazán a nap amikor a világ hét sarkát bevilágítja.

 

Hát, nem tudom...

 

És tessék, a herót: http://www.nyest.hu/hirek/mi-az-a-herot

 

 

Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 355

A disznóláb ott volt, azt is megtudtam, kogy akinek nincs az káptalan, akinek meg van az kápos, de még mindíg nem tudom, hogy miért süt 7 ágra a nap, és miért van egyeseknek herótja a munkához.

 

Előzmény: Yogi (354)
Yogi Creative Commons License 2012.07.23 0 0 354

Nem is szükséges megkérdezni, mert már rég megírta a nyest, csak nem emlékeztem.

Előzmény: Törölt nick (353)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 353

:))

     

Küldje el kérdéseit a szerkesztoseg [kukac] nyest [pont] hu címre!
A legnépszerűbb anyagok: Mi az a herót?

 

Előzmény: Yogi (350)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.23 0 0 352

 

  

 

Előzmény: nofRETRO (351)
nofRETRO Creative Commons License 2012.07.22 0 0 351

Az "Itt a kezem, nem disznóláb" szólás szerintem valami megállapodás esetén mondták, amikor kezet adtak rá. Erre még nem találtan forrást, de még sosem mondtam, bár sokszor kezet fogtam.

A kézfogás ettől függetlenül bizonyítja, hogy fegyvert nem rejtegetek :)

 

A fegyver, mint disznóláb-kapcsolat viszont nagyon sok helyen szerepel, és idézik  O. Nagy Gábor könyvéből (megvan, de most nem bányászom elő)

 

"A jó napot kívánok vagy a szia gyakrabban hangzik el, mint az itt a kezem, nem disznóláb, de próbáljuk most az utóbbinak az eredetét kibogozni, ha már a címben ezt a kérdést tettük fel. Nos, ez a köszönés talán viccesnek vagy inkább humoroskodónak hangzik, de századokkal ezelőtt más jelentése volt. Esetünkben ugyanis a disznóláb nem a sertés végtagját jelöli, hanem fegyvert, vagyis inkább pisztolyt. Pontosabban O. Nagy Gábor nyelvész egy régi közmondásra emlékeztetve – néha még a disznóláb is elsül – azt írja, főként rossz puskát vagy pisztolyt.

A szó ebben az értelemben felbukkan Csokonainál, később Kemény Zsigmondnál. Krúdy pedig ezt írja a Rózsa Sándorban a lerongyolódott betyárokról: „A fegyverzetük disznóláb, amely évek óta nem látott egyéb töltést, mint szőlőtolvajok nadrágjába való sót." Egy ópusztaszeri kiállításon látható is Rózsa Sándor egyik fegyvere, ennek a disznóláb pisztolynak két csöve van, úgy, ahogy a névadónak páros ujjai.

Vagyis ha azt mondjuk, hogy itt a kezem, nem disznóláb, akkor nem elégszünk meg azzal, hogy jobb kezünket nyújtva fejezzük ki békés szándékunkat, hanem mindezt szóban is megerősítjük."

http://zona.hu/article/1675/miert-kezet-nyujtunk-es-nem-disznolabat.html

 

Előzmény: Yogi (350)
Yogi Creative Commons License 2012.07.22 0 0 350

Azért én utánanézek, mert az én csőrömet is piszkálja a kíváncsiság.

Előzmény: fd6667 (348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!