Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.07.10 0 0 74474

szerintem működhet, de kell rá csinálj Z hevedert.

 

Vajk

Előzmény: NeomatiK (74471)
halaloszto Creative Commons License 2014.07.10 0 0 74473

a sketchup pl nem ismeri az ív fogalmat. Ami egy 3d rajzolóprogramnál elmegy, a végén úgyis háromszögekből áll az egész rajz, de egy tervezőprogramban eléggé durva.

 

Vajk

Előzmény: Bediiii (74468)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.07.10 0 0 74472

Ez érdekes. Nálam már vagy a negyedik vagy ötödik csapat használja, és sohasem volt ilyen problémám. Elég széles a pedál? Kényelmesen rá tudnak állni evés közben? Milyen érzékenységű? Nem lehet, hogy egy tyúk súlyától még nem áll teljesen stabilan lenyomva?

Csak tippelgetek, mert eddig nem hallottam, hogy bárkinél is ilyen gond lett volna.  

Előzmény: MN 3100 (74455)
NeomatiK Creative Commons License 2014.07.10 0 0 74471

Helló!

 

Táblásított fenyőből lehet tartós spalettát csinálni az ablakra? Egy egysíkban lévő spalettát könnyebb kezelni és csiszolni, emiatt gondoltam ilyenre.

Fel kell újítani a mostanit, már szanaszét van száradva. Ez még lécekből van csinálva. Csapolva a keret és közte kis lécekből a betét. Szóval a hagyományos módon.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.10 0 0 74470

Meg is csináltam a topikot, kérek mindenkit, hogy akit érdekel a Sketchup az rakja be a kedvencek közé :

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9219739

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (74469)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.10 0 0 74469

Köszi megelőztél!

 

Azt hogyan lehet beállítani hogy a Tools-Utilities-Query Tool beállítást ne kelljen minden program indítás után beállítani? 

 

Még nem találtam jó leírást arról sem, hogyan lehet egy elkészített pld bútor alkatrészeit szétrobbantani 2D-be a szabásmintához.  Találtam egy olyan plagint ami "edate deplace" névre halgat és szét tudja dobni az alkatrészeket meghatározott távolságra de ez 3D-ben csinálja. Vagy hogyan szoktak ezt az alkatrész jegyzéket elkészíteni? Biztos, hogy van rá valami jó megoldás, mert több rajzban is láttam már ilyen alkatrész jegyzék szerűt 2D-ben egy  sceen-en pld:

 

 

Kéne csinálni egy skecthup topikot ide a kreatív és technikai hobbik csoportba. 

Előzmény: Bediiii (74467)
Bediiii Creative Commons License 2014.07.10 0 0 74468

Egyébként a Sketchup nagyon jó kis program, biztos van nála jobb, de valszeg csak sok pénzért, ez meg ingyen van.

Lehet vele pontosan tervezni (minden egérművelet után meg lehet adni a pontos méreteket).

Szinte mindent tud, amit meg nem, azt meg lehet hozzá írni Ruby-ban.

Persze legtöbbször már más megcsinálta, és megtalálni a neten az extension-t.

 

 

Nekem a legnagyobb bajom vele, hogy, ha sokat kísérletezek a méretekkel, akkor egy idő után a modell erodálódik.

(Van még még pár kisebb bosszantó dolog, pl a nyomtatás.)

 

Ha sokat akarok variálni a méretekkel, akkor először OpenSCAD-ben szoktam csinálni egy egyszerűsített modellt, és azzal játszom.

Ez egy geometriai leíró nyelv, hasábokat, hengereket stb... lehet definiálni, transzformálni és kombinálni egymással.

Ha paraméteres a modell, akkor könnyű tetszőleges méretkombinációkat végigpróbálni, vagy akár egyes méreteket animálni.

 

Ha ez kiadta az arányokat, csak akkor szoktam megcsinálni a részletes modellt Sketchup-ban.

Bediiii Creative Commons License 2014.07.10 0 0 74467

Window-Preferences-Extensions-Utilities Toolbox legyen bekapcsolva

 

Tools-Utilities-Query Tool és megmutatja a koordinátáit amihez hozzáér

 

(bocs az angolért, ha valaki otthonos a magyar verzióban, segítsen fordítani)

 

 

Az egyik másik kérdés, hogy nagyon ritkán van rá szükség.

Előzmény: halaloszto (74463)
55attila Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74466

Szia, pont ezt vettem (C sín görgővel), de a bútorlaphoz való rögzítést kellett módosítani, mert amit adtak hozzá az nem passzolt a 19-es pozdorja laphoz. Másrészt úgy akarom megcsinálni, hogy ne legyen vele probléma, mivel a szerelvények burkolva lesznek és utólagosan nehezen hozzáférhetők. Gondolj arra pl. hogy a vízvezeték be van falazva, csempézve és egyszer csak valamelyik idomnál elkezd ereszteni. Nem kívánom senkinek.

Előzmény: gdzsozy (74460)
halaloszto Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74465

Ez a klasszik orosz univerzális barkácsgép egyik változata. Ennyiért még drága is. Kicsi motor, kicsi kés, nem állítható asztal, vicces vastagoló feltét. Ennyiért vagy kevesebbért kapsz 210mm-es kínai kombináltat, és az használhatóbb szerintem, bár kevésbé tartós.

 

Vajk

Előzmény: Tie (74464)
Tie Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74464

Ez miféle gép, ismeritek?

 

http://olx.hu/i2/hirdetes/kombinalt-gyalu-gyalugep-ID2k9Hl.html

 

valami gagyi, vagy mitől ilyen ócsó?

halaloszto Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74463

Ne mondd már. Alapvetően nincs is benne koordinátája a pontoknak. Le tudod kérdezni hogy egy csúcsnak mi a koordinátája? Tudsz egy egyenst húzni két koordinátákkal megadott pont közé? Az hogy meg lehet adni a méreteket az még nem ugyanaz.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (74459)
fahobby Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74462

Hogy ne kelljen ilyen nagy tartót csinálni nekik :)

https://www.youtube.com/watch?v=Y5aNZ3o8qTk

 

 

Előzmény: Törölt nick (74461)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74461

Ma csináltam egy függőleges "fregolit" a teteje a gázcső mögé van bedugva, így rögzíteni sem kell a falra. A szalagfűrészhez tárolom rajta a szalagokat a fogakkal a fal felé fordítva vaannak rajta. Az ajtó mögötti holteret így ki tudom használni :)

 

 

Elkészültem az Adirondak szék lazurózásával.

gdzsozy Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74460

lehet kapni kimondottan tolóajtó vasalatot. nem bútorhoz hanem ajtóhoz valót. persze nem bútorlaphoz szánták de végül is erre is fel lehet rakni. 40 és 70kg-os szerkezet van.

neked elég a 40-es

 

ehhez adnak C profil fémet is amiben csúszkálhat a görgő. 2m-es hosszban is van.

 

szerintem ne barkácsolj, maradj ennél.

Előzmény: 55attila (74448)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74459

Lehet benne pontos méretekkel is szerkeszteni, csak a parancssor nem jelenik meg a képernyőn mint más cad programban. 

 

Előzmény: halaloszto (74456)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74458

vannak ékezetes és nem ékezetes napok? :)

 

Előzmény: halaloszto (74456)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74457

Szerintem érdemes átálnod a Sk-ra, sokkal gyorsabb vele a rajzolás. Én sem vagyok még profi benne, csak tanulgatom. A youtube-n rengetek oktató videó van, ha tudsz angolul akkor pik pakkra meg fogod tanulni a használatát a videók alapján.

Addig is itt van pár videó hozzá Mathias honlapjáról : http://woodgears.ca/sketchup/

 

Előzmény: MN 3100 (74455)
halaloszto Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74456

a sketchup total mas filozofiaju mint a szokasos mernoki cad szoftverek. nem igazan szerkesztesz benne, hanem rajzolsz mikozben o kitalalja mit akarsz. ha mar te is ki tudod talalni hogy o mit talalt ki, akkor kezd hatekony lenni. de total mas eszjaras.

 

ékezetek holnap.


Vajk

Előzmény: MN 3100 (74455)
MN 3100 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74455

Szervusz!

 

Hogyan lenne baj, ha te is megírod

a tapasztalataidat. Sőt köszi.

Látod, megint kaptam egy jó

tanácsot. Márpedig azt, hogy

az etetőbe adom a kaját, de az

mindig üres lesz (mert kifogy), amíg

meg nem szokják.

 

Azt a sorozatot, hogy teljesen

feltámasztva legyen, majd csak félig,

már végig játszottam.

Most van félig kitámasztott helyzetben.

 

Ezek az átkok (persze a maguk módján

okosak) oldalról próbálják kicsipkedni,

hogy ne kelljen a pedálra lépni.

Már a fedélre tettem oldalt lemezt,

így nem igen tudnak oldalról

hozzáférni.

 

11 db tyúk van és egy kakas. Szép

deli teremtés mind, bár nem kezesek

mint a Ramaty doktoréi. Az az érzésem,

amíg a kakas nem fogadja el az etetőt,

addig nem igen lesz siker. Ugyanis ő

a főnök, bár szelíd jószág.

 

Péter

 

U.i.   Véleményetek szerint érdemes-e

a SolidEdge-ről átállni a SketchUp-ra?

Egyszerűbb-e, gyorsabb-e?

Tegnap letöltöttem, de rögtön megakadtam,

mert a mm-es méretezés igen sikertelen

volt. Ráadásul nem találtam meg a pontok

(vonalak) koordinátáit, nem lehetett vonalat

megadni paraméterből.

Ha befér a fórum témái közé örömmel olvasnék

pár véleményt. Pl. Győzőét, mint nagy használóét.

 

 

 

Előzmény: neduddgi(én) (74446)
55attila Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74454

Köszönöm az ötleteket, tetszik a tönkanyás megoldás meg a keresztbe tiplizés is.

Annyit még róla, hogy az ajtó a konyhából nyíló spejz ajtaja lesz. A görgős felfüggesztés az ajtólap középvonalában felszerelt sínben fut. Az ajtó maga pedig a válaszfalba tolható. A válaszfal egy 60x40-es zártszelvény + 60x40-es stafni keretre kétoldalt felcsavarozott 12 mm-es MDF lap. Az ajtó nyílásnál az MDF lapok merevítését + az ajtó félfát egy-egy 60x40-es stafni adja, amibe 40 mm mélységű, 12 mm széles hornyot marok. Az így kapott fa U profilt beenyvezve ráütöm az MDF lapra.

Még egyszer köszönöm a segítséget, remélem viszonozhatom.

Előzmény: 409 (74453)
409 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74453

"A csavarnak fölülről lefelé kell a pozdorja lapsíkjába menni. Esetleg, ha a csavarok helyénél befúrok és beenyvezek fatipliket és ebbe hajtom a csavarokat."

 

 Az ilyet úgy szoktam csinálni, hogy a lap szélétől 40-50mm-re a csavar vonalában keresztben befúrok és beleragasztok egy keményfa rudat. ~12-16mm átmérőjűt, majd ebbe tekerem a csavart, előfúrás után. Ha nem fúrod át teljesen, akkor a külső oldalon nem is látszik.

Előzmény: 55attila (74448)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74452

Van két régi üvegajtó lapom, amihez most készítettem egy faliszekrény korpuszt.

A pántok is megvannak, de elég gyatra gyártmánynak tűnnek, a műanyagban már láthatóan lógnak a fém részek, valamennyit még egészen biztosan kibírnának, de nem szeretnék kockáztatni.

Vennék hozzá új pántokat, csak az a gondom, hogy ahol eddig próbálkoztam, ott sima furatos üveglaphoz valót tartanak, nekem pedig olyan kell, ami az alábbi formához illik.

Tud valaki ehhez beszerzési forrást, vagy legalább ennek a fajtának az elnevezését, amivel már elindulhatok keresni?

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74451

Akkor az én javaslatom nem játszik, az felfelé álló görgőknél megoldás.

Előzmény: halaloszto (74449)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74450

Milyen a felső görgők rögzítése?

Ha netán olyan szerencséd van, hogy M6 csavarral rögzíthető, akkor minden bűvészkedés nélkül tönkanyával felcsavarozható, nem kell se keményfa, se profil.

A húzó terhelés meg se kottyan neki, ha elég mélyen beereszted a lapba, oldalirányban pedig nem tud befeszülni az ajtó alsó megvezetése miatt.

Ha natúr forgácslap, az még úgyis kap valami felületkezelést, a tönkanya furatait könnyű eltüntetni.

Előzmény: 55attila (74448)
halaloszto Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74449

En nem izgulnám túl, pedig alapból hajlamos vagyok rá. Az a lényeg, hogy a kerék hol van, mennyire lesz a felfüggesztés a középvonal felett? A szokásos eljárásoknál a sín és a függesztési pont a lap síkja mögött van, és a cucc simán a lap hátára van csavarozva jópár rövid csavarral.


Vajk

Előzmény: 55attila (74448)
55attila Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74448

Szia, kösz a tanácsot.

A gondolatom nekem is hasonló, a keményfalécet gondoltam kiváltani az U vassal. A lomok között találtam egy olyat aminek az U két szára között éppen 18 mm a távolság, így tökéletesen rászorul a pozdorja lapra.  Az U profil anyagvastagsága 2mm, külső méretei 22x20 mm. Kellően merevnek látom ahhoz, hogy a két végén egy-egy 8-as csavarral megfogva elbírja az ajtólapot. A csavar feje alul van a lefelé álló U szelvényben, fölötte egy anyával tudom a szintet állítani.

A fő problémám, hogy milyen fajta és hosszúságú csavart használjak a pozdorja laphoz való csavarozáshoz. A csavarnak fölülről lefelé kell a pozdorja lapsíkjába menni. Esetleg, ha a csavarok helyénél befúrok és beenyvezek fatipliket és ebbe hajtom a csavarokat. Attól félek, hogy a súlytól és a mozgatástól a csavarok egy idő után kirágódnak. Az U szelvényt azért gondoltam, hogy a két felfüggesztési pont erőhatása egyenletesen oszoljon meg az ajtó teljes szélességében, másrészről az ajtólap felső élét összefogja, nem engedi a csavarok által a pozdorjalapot szétrepedni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74447

Szia!

 

 

Ezeknek a jetting csavaroknak a feje nagyon könnyen le tud szakadni. Valami tartósabb megoldást kell készíteni. A pozdorja lap felső éléhez ragassz hozzá egy 18mm vastag keményfa lécet, esetleg hozzá is csapolhatod, vagy fölülről több jó hosszú csavarral hozzábiztosíthatod a pozdorjához. Az U szelvényt erre a keményfa lécre rögzítsd átmenő kapupánt csavarokkal. Az anya a fal felé legyen, így nem fog látszani. 

Előzmény: 55attila (74445)
neduddgi(én) Creative Commons License 2014.07.09 0 0 74446

Nem baj, ha én válaszolok? Merthogy én is ilyet használok, és ennek van egy betanítási menete, amit végig kell csinálni.

Első nap teljesen nyitott állapotban rögzítsd a tetőt, vagyis úgy, hogy egyrészt lássák, hogy ott a kaja, másrészt ha rálépnek a pedálra, ne mozduljon meg.

Ha már megszokták, hogy oda kapnak enni (egy-két nap), akkor pl. egy facsavarral úgy állítsd be a nyitószerkezetet, hogy kb. csak fele magasságig csukódjon le. Ez azt jelenti, hogy ha rálépnek a pedálra, akkor teljesen felnyílik a fedél, ha lelépnek róla, akkor viszont csak félmagasságig csukódik, vagyis továbbra is látják a kaját. Két-háom nap alatt megszokják a mozgást, és már nem ilyednek meg tőle. Ezután nyugadtan lecsukhatod a tetőt, minden további teketória és ilyedelem nélkül kiszolgálják magukat.

 

Van valahol a youtubon erről egy videó is, de hadd ne keressem most meg, remélem, így is érthető.

Előzmény: MN 3100 (74435)
55attila Creative Commons License 2014.07.08 0 0 74445

Új tagja vagyok a fórumnak, tisztelettel köszöntöm valamennyi fórumtársamat.

Tanácsot kérek egy témában. Tolóajtót készítek, anyaga 18 mm pozdorja lap, mérete 72x205 cm. Az ajtó felül van megfogva, görgőkkel  fut egy rögzített sínen, alul csak az oldalirányú lengés ellen van két vezető görgő. Az ajtólap felső élén egy U szelvényt terveztem, aminek a két végén vannak a görgők rögzítve. A kérdésem hogyan rögzítsem az U szelvényt a pozdorja lap éléhez, hogy az bírja a sújt és a használat során se szakadjon le. Gondoltam 6-7 db kb. 60-as "Jetting" csavarral ráhúzatom az U profit az ajtólap élére, de nem vagyok biztos a dolgomban, hogy kellőképpen időtálló lesz ez a megoldás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!