Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77709

Egy műhely bővítés  nálam is nagyon kellene már, ezen is agyalog, hogyan tudnám összehozni rá a lét, mert nem kevésbe fog kerülni. Én az oldalfalát is osb-vel vagy cementlappal akarom borítani, le is kellene betonozni... szóval nem kis költség lesz. De egyenlőre ez a projekt még várni fog. A teteje valószínűleg valami könnyűszerkezet megoldás lesz, hőszigetelni egyenlőre nem fogom, csak zárható legyen. Akkor a nagy szalagfűrészemet és az asztali körfűrészt ki tudom majd vinni a bővítésbe, mert most már kezdem nagyon kinőni a műhelyem.

 

Én kimondottan élvezem a gép építéseket, megmozgatja az agytekervényeimet, és nagyon jó érzés, ha a végén úgy működik a gép ahogy elterveztem. 

Előzmény: Törölt nick (77706)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77708

Most hoztak egy regi szekrényt hozzam a feladat eltavolitani a régi festéket majd ujra lefesteniA probléma az hogy az eredeti pácra rafestettek 10 evvel ezelőtt valami zomanc festekkel, hogyan tudom eltavolitani mintkét reteget??? A kromofag működhet? Megprobaltam csak csiszolni ,de mellőle megyek akkor nyugdijba szerintem....

A kromofag nem hagy nyomot , tehat utana le tudom festeni majd?

pajaci Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77707

Egy gérvágót akarok csinálni, ami tud pontosan 90fokban vágni.

Előzmény: Törölt nick (77706)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77706

Nehezen szántam rá magam a gépépítésre, de aztán a homlokcsiszolónál rájöttem, hogy ha kontárként nem akarok szakmai minőségre törekedni, nagyon jó móka.

Ennek a gépnek már sokkal kevesebb hezitálással láttam neki, pedig egy fokkal összetettebb meló, mint amaz.

Csak már kifogyok az ötletekből, mit kéne még alkotni, amire szükségem is van, na meg a helyből, már az előző gép is hónapok óta a munkapadon tanyázik, nem jutottam hozzá, hogy helyet találjak neki.

Azért is lenne jó az a tető, amin múltkor agyaltunk, mert kiváltaná a garázst, mindjárt jobban elférnék, egy-két munkafolyamatot áttelepíthetnék oda.

Előzmény: Törölt nick (77704)
Paco155 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77705

Mindenképp ez az olcsóbb.  Félreértés ne legyen, én a profilra mondtam hogy szerintem jó, nem kifejezetten az aldis cuccra.  Sokszor észrevettük már, hogy az akciós aldis vagy lidlis cucc drágább mint a normál.

Előzmény: Kamelot (77697)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77704

Nem tudom, mekkora teljesítményű az a kétsebességes mosógépmotorom ami van de elég nagy böszme darab az a motor. (mosás és centrifugálást tudott a mosógép amiből kiszedtem) Ezt tervezem a csiszolóhoz majd használni. Van egy citroen bx ablaktörlő motorom is tartalékban az meg jó lesz talán az emelgetéshez. Lassan én is neki akarok kezdeni a gépnek, csak még meg kell álmodnom, hogyan fogom lerobbantani a motorról a dupla szíjtárcsát ami gyárilag van rajta, és hogyan fogom majd a motor tengelyre rögzíteni a csiszoló hengereket könnyen cserélhetőre. Ezeket még nem tudom, hogy fogom majd megoldani. Golyós sínt nekem is vennem kell mert kifogytam most belőle. Ha jól rémlik akkor kapcsolóm is és számítógép tápegységem is van elfekvőben. Szóval nem sok minden hiányzik már. 

 

Előzmény: Törölt nick (77701)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77703

hogy lehet ilyen kis f.s vízmértékkel dolgozni?

 

- ez volt az első gondolatom

 

a 2. meg az, hogy az ezredeket te úgyis hozzákalkulálod szemmel :)

Előzmény: GPS (77684)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77702

Csináltam fából egyszerű T vonalzókat. Egy kb 1m-est és egy kb 2 m-est. A kézi körfűrész géppel nagyon szépen tudok egyenest vágni mellette. Most hogy csináltam a gérvágó szekrényt a rétegelt lemezeket és az osdb lapokat is ezzel szabtam ki méretre. 

Előzmény: GPS (77688)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77701

Azért kellet 8 csúszka, mert olcsó volt.

Ha bejáródnak, nem lesz akkora plusz erőigény, viszont nyolc később hagyja el magát, mint négy.

És beszerelni sem volt különösebben nagy mutatvány, csak aztán egyet mégis ki kellett venni, mert pont az emelőmotor rögzítésének útjába esett, úgyhogy már csak hét a nyolc.

Ha arrébb akartam volna fúrni, teljesen szét kellett volna szendi, úgyhogy inkább így.

Viszont arra készülj, hogy ha valami izmosabb főmotorral készíted a gépet, ablaktörlő motorból is erőteljesebbet válassz, ebben a 13 Nm-esben olyan túl sok tartalék nincs a jelek szerint.

Merthogy összeállt a szerkezet, ki is próbáltam, csak még kell ezt-azt igazítani.

Az oszcilláció azért csak ennyi, mert ennyi azt általános, gerendát nem ezen fogok csiszolni.

Na és így az összmagasság sem kell hogy nagy legyen, a munkapadon fogom használni, és nem szeretném vele lecsiszolni a szemöldökömet.

Előzmény: Törölt nick (77648)
GPS Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77700

 

Értem én a célzást, de nyugi, ez csak az összeszerelési (és működési) próba.

Azért nem pont így fest ez ki végső formájában - csakhogy mivel soha nem csináltam még ilyet, azért úgy gondoltam, hogy a csicsázás előtt csak megnézzem, hogy egyáltalán áll-e a lábán. Hát állt.

 

Most meg aztán pláne nagyon "prímán" néz ki - telepakolva lábasokkal, fazekakkal, szűrőkkel, serpenyőkkel...meg még ki tudja mivel :-))))

.

Előzmény: local75 (77696)
pali923 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77699

Éppen megelőztél :) Olyan vízmértékes cuccot meg lehetett kapni valaha külön sokkal olcsóbban valamelyik zöldségboltban, vettem is egyet, tényleg hasznos tud lenni.

Előzmény: Kamelot (77697)
pali923 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77698

Erre írtam azt, hogy kicsit sokba kerül, mondjuk ehhez képest: http://www.uni-max.hu/multi-js80-vezetovonalzo/d/

Előzmény: Paco155 (77694)
Kamelot Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77697

Ha ebből veszel kettőt akkor nincs vízmértékes cuccod viszont van kettő vonalzód. Az ár szerintem egyforma lesz. Kérdés mire van nagyobb szükség?

Előzmény: Paco155 (77694)
local75 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77696

Igazán mutatós darab :D

 

Előzmény: GPS (77684)
pajaci Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77695

Sok olyan dekopírral találkoztam már, ahol nem volt párhuzamos a talp oldala a lap vágásirányához képest ezért csálén kellett tartani hogy egyenesen vágjon. Az ilyennel nem lehet vezető mellett vágni.

Előzmény: GPS (77691)
Paco155 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77694

Nem a tartozékok benne a jó dolog szerintem.  Hanem a két szabványos sín beépítve illetve a szintén beépített rögzítés.

Előzmény: pali923 (77685)
Paco155 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77693

De megfigyeltem.

 

És azt is, hogy akárhányszor elhangzik a vezető kérdése akkor neked minden esetben le kell írnod hogy szerinted semmire sem jó.

Előzmény: GPS (77691)
Paco155 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77692

Na megnéztem.  Az az "eredetiben" is külön megvásárolható extra. És simán el tudom képzelni, hogy ezzel is használható. Talán minimális reszelés után.

Előzmény: Kamelot (77689)
GPS Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77691

 

Lehet nem figyeltél fel arra, hogy én lehetőleg mindig hangsúlyozom hogy az én (!) véleményemről, illetve az én (!) tapasztalatomról van szó egy egy vélekedés kapcsán.

 

Körfűrészben nem vagyok nagy májer (kis szerény párszáz wattos, 140-es lapú gépem is van, viszonylag keveset is használtam) - de dekopirral csak a Csárdáskirálynőt nem vágtam még ki - főleg alumíniumba.

Vastagba is, vékonyba is, vegyesen - egyenest, alakost kicsit-nagyot... ami jött.

 

Nem kell ezen felháborodni: ki így tapasztalta meg a dolgot - ki meg úgy.

Én így. 

.

Előzmény: Paco155 (77690)
Paco155 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77690

Mivel már nagyon sokszor, nagyon sokan próbáltak téged meggyőzni, hogy ne mindig csak és kizárólag magadból indulj ki, de egyik sem ért el semmit így én most meg sem próbálom. 

 

De az állításod ismét egy emeletes baromság, hogy te kézzel egyenesebbet vágsz körfűrésszel, mint más vezető mellett. Mindenesetre nekem a körfűrészem vezető mellett olyan egyenesen vág mint maga a vezető. És láttam már ilyet máskor máshol, mástól is. A szúrófűrészről meg annyit, hogy told ugyanolyan lassan és óvatosan (talán kicsivel gyorsabban) mintha nem lenne ott a vezető. És máris működni fog.

Előzmény: GPS (77688)
Kamelot Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77689

Ennek a klónja. Talán a "legfontosabb" hiányzik belőle a köldökcsapozó.

Előzmény: Paco155 (77677)
GPS Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77688

 

"Azért annyira nem tökéletes működés közben, mint ami a marketingesek képeiből látszik."

 

Nekem az a véleményem erről, hogy az mese habbal, hogy ha egy vonalzó (vezető) mentén dekopírozunk - akkor a vágás olyan egyenes lesz, mint a használt vonalzó.

 

Hát egy nagy fenét lesz egyenes - ez még a kézi körfűrésznél sem igaz.

 

Én már kezem-lábam megettem azzal, hogy kitaláljak valami megbízható vezetőt az ilyen kézi vágó-masináknak... de egyik sem vált be.

Jó, persze, úgy nagyjából, (repülőből nézve) egyenes lesz az ... de csak nagyjából. És csak repülőből.

 

Bármit is csináltam ezügyben  - mindegy hogy fába vagy fémbe - kézigépes vágáskor mindig visszatértem a karcolt-vonal + nagyítószemüveg kombóra... no meg a lassú előtolásra, amivel a karcjelet követtem, kézből.

Alumíniumnál meg a szigorúan alsó-kenésre - vagyis nem a karcjelet fújtam be kenőanyaggal, hanem az anyag fonákját. Így nem gyűlik meg a forgács a karcjelen, szépen lehet követni végig a jelet.

.

Előzmény: pali923 (77685)
halipapa Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77687

Üdv,

Van egy kis helyes DeWalt DW55 egyengető jószágom amit eladó sorba kínálok.

Ha valakinek felkeltette érdeklődését, az kérdezhet e-mailben: hali.papa@gmail.com

 

porkolt27 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77686

Sziasztok!

 

Felpúposodott fóliázott konyhabútorajtó újrafóliázásra van lehetőség budapesten?

Meg lehet egyáltalán csinálni a dolgot?

pali923 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77685

Én egy kicsit óvatos lennék ezzel. Hasonlót vettem az uni-maxnál, legjobban az utolsó képen az a fűrészvezető tetszett. Azért annyira nem tökéletes működés közben, mint ami a marketingesek képeiből látszik. Az ára kifejezetten nem barátságos a tudásához képest.

Előzmény: Törölt nick (77680)
GPS Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77684

 

 

 

 

Na így néznek ki az alkatrészek

 

 

 

 

 

 

 

 

És így néz ki a cucc a helyén.

 

A két polc között látható a tengelyre rögzített elválasztó gyűrű - ami miatt a felső pol súlya nem nehezedik az alsóra - illetve nem forgatják egymást a persely súrlódás által.

 

Előzmény: GPS (77683)
GPS Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77683

 

Igen, egy-egy zártszelvény forog a (cső) tengelyen - minden polcnak egy. A zártszelvéyn 4 oldalára van fel-popolva a 4 darab sarok-elem, amik a polcot tartják minden irányba.

 

(eről a lemez-sarok megoldástól ódzkodtam tervezéskor - mert fogalmam sem volt, hogy elég stabilan megtartja-e majd a néha féloldalasan is terhelt, szinte 1 méter átmérőjű, önmagában is jó nehéz polcot.

Gondoltam, kipróbálom, oszt ha nyeklik, legfeljebb kicserélem valami masszívabbra.
De aztán döbbenet lett - mert hihetetlenül stabil, nulla játéka vagy rugalmassága van - kis túlzással rá lehet állni, meg se kottyan neki.)

A csapágyazás egyszerű, a zártszelvények végeibe van bedolgozva alul-felül egy-egy műanyag persely, ami a zártszelvénybe szorosan ment be - ám olyan a furata, hogy a tengelyen könnyen forog.

 

A két egység között van egy szeparátor-gyűrű (ami fixen rögzítve van a tengelyre - ez fontos) - így a két polc mozgása teljesen függetlenítve van.

Vagyis nincs olyan, hogy az egyik forgatásával, kicsit meginduljon a másik is, az egymásra tehénkedő perselyek súrlódásától.

 

Ha valamennyire tetszik a megoldás, akkor csak ajánlani tudom, mert évek óta nagyon bevált - üzemszerű és igen komoly igénybevétel mellett is. Mint mondtam, a legnehezebb eszközök vannak rajta - képzelj el egy 8 mm-es aljú, 8 literes inox-kuktát fedővel együtt... de a többi sem piskóta ami rajtuk forog évek óta.

 

Jaa és érdemes a 92 centis átmérőt kihasználni (szemben a bolti körpolcokkal, ahol az egyiknél valami 58 centi mértem átmérőben - érthetetlen okokból, hisz a normál munkapult alá felületben szinte a duplája is elfér) .

Előzmény: halaloszto (77667)
GPS Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77682

 

Na várj, kikeresem a képeket.

.

Előzmény: halaloszto (77667)
Paco155 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77681

Én gépről néztem, nekem nem dobott semmit pedig mindennap frissül az adatbázis.  De mindenképp köszi a figyelmeztetést.

Előzmény: Törölt nick (77678)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.21 0 0 77680

A bitnyeles fúrók is jók. De ez a vonalzó nagyon szíven ütött :)

Előzmény: Paco155 (77677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!