Keresés

Részletes keresés

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.09.26 0 0 77946

persze, h elfér :)

nem azért mondtam

Előzmény: rferi (77945)
rferi Creative Commons License 2014.09.26 0 0 77945

Nekem is ez jutott eszembe, de gondoltam azért itt elfér egy hsz-ben, hátha mégis ki lehet silabizálni belőle valamit.

Ha mást nem is, de azt igen, hogy kábé 100 apró biszbaszt a segítségével 7,5 perc alatt le lehet gyártani :)))

Előzmény: Barnamedvébb (77944)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.09.26 0 0 77944

csodálatos videó :)

kb. 7,5 percig ugyanazt látni, ami teljesen használhatatlan - szerintem, mert messze van

 

a végén tisztul a kép

Előzmény: rferi (77942)
rferi Creative Commons License 2014.09.26 0 0 77943

Az eredetinek itt a használatija, ami egyben az összeszerelési leírás is, mivel építőkészletben kapja a delikvens.

A pdf-et közvetlenül a CADból nyomták, így vektorosan tartalmazza a gépalkatrészek körvonalrajzait, eszméletlen részletesen meg lehet vizslatni minden egyes alkatrészt, akár 1600%-os nagyításban is.

http://www.bridgecitytools.com/instructions/JMPv2_2011_Web.pdf

Előzmény: rferi (77940)
rferi Creative Commons License 2014.09.26 0 0 77942

Az előzőhöz video:

Előzmény: rferi (77941)
rferi Creative Commons License 2014.09.26 0 0 77941

Itt van például ez:

http://www.anzlf.com/viewtopic.php?f=24&t=3128

hasonló elv, egy rövidebb lappal próbálkozva.

 

Az eredeti lapnak 28 és 32 TPI fogazása van, ez brutálsűrű, az átlagos vasfűrészlap 24, a finomfogú vasfűrészlap fékony anyagokhoz, csövekhez 32.

Ez meg fára ilyen!

Sehol ilyen sűrű lapot nem találtam, pláne nem ilyen hosszban és lapszélességben, hogy be lehessen fogni rendesen.

Előzmény: rferi (77940)
rferi Creative Commons License 2014.09.26 0 0 77940

Már többször nyammogtam ennek a gépnek a vágyán, de a majdnem 1500 dolláros ára kicsit sziven üt.

A lelke a fűrészlap, magát a gépet szerintem többen is  képesek lennénk hasonló minőségben megépíteni.

Eddig nem sikerült meglelnem hozzá a pótlapokat a weblapjukon, de most valahogy meglett:

http://www.bridgecitytools.com/default/jmp-crosscut-a-replacement-blades-5pk.html

 

De elsőre azért nem vennék mindjárt három lapot, mert ez még mindig elég drága játék.

Nem akar valaki összeállni velem, hogy együtt vegyünk egy adagot, próbának?

Előzmény: Kamelot (77926)
rferi Creative Commons License 2014.09.26 0 0 77939

Kifordítod a lapot pár fokkal.

A fémvágó szalagfűrészek pontosan ezt használják.

Ezen a képen elég jól megleshető a dolog:

http://www.gepesztuning.hu/images/kepek/Einhall_szalagfuresz.jpg

Előzmény: Törölt nick (77933)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77938

Én régebben csináltam ezt:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95551993&t=9104263

 

Aztán a tesómmal csináltunk valami ikeás mosdó alá való kisszekrényből egyet, az is tök jó lett. Ikeában asszem van komplett is, nemkevés pénzért, arról lehet nézni az arányokat, méreteket.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (77928)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77937

nem a gépeknek van kézi verziója, hanem a kéziszerszámoknak gépi verziója! :-)

Előzmény: recefyce (77920)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77936

Szerintem ez a lombfűrész gép a gépek csúcsa, eszméletlen jól van elkészítve. Csak a forgácselszívás hiányzik róla. Pedig a gép 420.000Ft-os árába már beleférhetett volna. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77935

Erre nem is gondoltam :) Nagyon jóóóóóó :) :) :)

Előzmény: hobbitasztalos (77934)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77934

szalagfűrészen?Lefogom a deszkát a szalagfűrész asztalára pillanatszorítóval,és kivágom keretes fűrésszel :-) 

Előzmény: Törölt nick (77933)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77933

Egy 2 méter hosszú léce közepén hogy csinálsz meg U alakú csapolást szalagfűrészen? Erre kíváncsi vagyok hogy miként kerülöd ki a gép oszlopát? :)

Előzmény: gdzsozy (77932)
gdzsozy Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77932

ennek mondjuk ellentmond az hogy bármilyen csapolást megcsinálok a szallagon.

:)

Előzmény: Törölt nick (77899)
_KGR_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77931

Lehet, hogy később problémám lesz a hézagok hiányából, viszont azt nem mondtam, hogy az is cél volt, hogy ne lássanak át se a kutyák, se a járókelők, mivel előszeretettel etetik onnan a kutyákat (golden retriverek). Ezt így oldottam meg. Majd meglátjuk..mondta a vak is.

 

Az általad jelzett hibák szerintem nem azok. A többin is van ilyen kéreg miatti fahiány, csak a fotón nem látszik jól. Erre írtam, hogy sokáig forgattam a faanyagot, mire ezt az állapotot elértem. A kerítés másik oldalán majdnem minden deszka oldala ilyen.

Mellesleg káromkodtam is rendesen amikor itthon elkezdtem csiszolni őket, de végül megtetszett a dolog. Ettől függetlenül nem értem, hogy hogy lehet ilyen faanyagot egyáltalán árulni. 

Amit említesz fatelep ott elsősorban tüzelőt árulnak. Másodsorban AKÁC faanyagot ami ehhez képest jóval drágább..

 

Én sem szeretem az ideiglenes dolgokat, mert felesleges kiadás. Ezért találtam ki, hogy 20-as deszkából csinálom és azt még később fel tudom használni pl zsalunak. De bármi másnak is. 

Te tudod a legjobban, hogy azért kellett asszonnyal gyorsan hazajönnünk tőletek, mert a kutya kiszökött és a szomszéd szedte össze az utcáról. Te is tudod, hogy eddig egy - általad is említett - hulladék anyagokból tákolt kerítés volt itt, ami már nem bírta a 2 db 35 kg-os kutya folyamatos támadását (tiszta erőből nekiszaladnak, amikor egy kutyát sétáltatnak az utcán). Más hulladék, vagy erre a célra felhasználható anyagom nem volt itthon, így nem maradt más, mint faanyagot beszerezni. Megterveztem én a végleges verziót is, csak az kb háromszor ennyibe került volna és ennyit most nem akartam kiadni rá.

Ezért készült viszonylag olcsó puhafából. Attól, hogy ideiglenes, még lehet szép a körülményekhez képest. Még 2 évig sem akarom nézni a szürke, gombás kerítést, ezért lefestem a műhelyemben lévő 3 éves megbontott festékkel, amit idén mindenképpen el akartam használni. :)

 

Hidd el mindent kétszer átgondolok mielőtt valamibe belefogok. Pontos excelben kiszámolt költségtervem van a két verzióra, amiből ez a döntés született. :)

Ez a kerítés cakk-pakk anyag + csavar + gépbérléssel együtt 12 eFt volt. Persze nem számoltam bele a munkámat és az itthon lévő kapupántot és festéket. Mellesleg a csavarokat később visszanyerem, a kapupántot pedig a végleges kerítéshez is fel tudom használni.

A végleges verziónál csak a szélezetlen akác borítás került volna 15 eFt-ba. Betonozni is kellett volna, amihez 1 m3 sóder kell, amit 3.000 Ft-ért hoznak ki a szomszéd utcából..:( stb.stb....

 

Előzmény: Törölt nick (77923)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77930

Nézd meg ezt a videót, itt látható, hogy mennyi port termel egy fél deszkán a hengercsiszoló. Ennek a gépnek jó gyorsan forog a hengere, szép a csiszolási sebessége. 

 

Előzmény: Pote01 (77927)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77929

Szépen megcsinálta a gépet a videóban az ürge, de a végén elbarmolta a csiszolóvászon rögzítéssel a gépet. 6.40-nél látható, ahogy a rögzítő szalag belevert az asztalba és onnan kiforgácsolt darabokat. Ezt a gyors bilincses módszert én is kipróbáltam, de odáig nagyon hamar leszedtem róla a bilincseket és inkább kétoldalas ragasztószalaggal raktam fel a csiszolóvásznat. Az ok elég egyszerű, ugyanis kb 10mm vastag anyagot lehetett minimum csiszolni a géppel ha a gyors bilincs volt rajta. Ha öntapadóssal ragasztom fel a szallagot akkor viszont akát 0.5 mm-es vastagságú anyagot is lehet csiszolni ha be tudod tolni a gép alá az anyagot hogy még nem törik el magától. A bilinccsel felrakott csiszolóvászon sem tetszett, el tudott csúszni oldalra egymásra felcsúszott a szalag két menete, ott meg mélyedést csizolt a fába. Ráadásként ott el is gyengült a csiszoló vászon ahol egymásra csúszott és pillanatok alatt el is szakadt a vászon. 

szóval nagyon gyorsan el is vetettem ezt a bilincses megoldást és inkább felragasztom a csiszoló papírt. Kb 1 éve használom így a gépet, még nem kellett cserélnem a csiszoló papírt rajta, bár most már esedékes, mert már alig viszi a fát annyira elkopott. Egy tekercs kétoldalas ragasztószalag nem eget rengetően sokba kerül, ha azt veszem, hogy 50 m van egy tekercsben és a gépre meg kell kb 2-3 méter akkor is több mint 10 évre elég egy tekercs. 

 

Sokat filóztam a tépőzáras csiszolóvászon rögzítésen, nagyon kényelmes és gyors a papír csere vele, de piszok drága és ennek is megvan a maga hibája. Nem lehet sehol kapni tekercsben, úgy kell megrendelni a gyártótól. Egy idő után a hengerre felragasztott körmös tépőzár a nyomás hatására a használat közben lelapul a széleken meg nem lapul le annyira így nem lesz sík a csiszolt anyag, hanem a sarkoknál többet csiszol le. Több árajánlatot kértem cégektől 10 cm széles öntapadós gépi vászonra, horror árakat kaptam a gyártóktól. A sima 10 cm-es széles gépi csiszoló vászon a negyedébe került egy 50m -es tekercsnek. 

 

Egyébként az asztal emelést nagyon elbonyolította a fazon, persze ez így szép, de el tudom képzelni mennyit szopott vele mire beállította, hogy mind a négy sarka együtt fusson az emelésnél. Én amikor az abrichteremet alakítottam át vastagságisra akkor ugyanezzel a módszerrel csináltam az asztal emelést, kb egy hetembe került, mire tized mm pontosan be tudtam állítani az együtt emelést. A gépi előtolás is jó ha van, kényelmes, de szerintem nem éri meg kínlódni vele. Ha napi 50 db 60 cm széles ajtólapot kellene csiszolnom akkor én is megcsináltam volna a gépi előtolást, de napi egy két csiszolásért teljesen felesleges. Nem kell olyan nagy erő a munkadarab tolásához, ha megfelelő a csiszolási sebesség és jó éles még a csiszolópapír. 

A porelszívást nem láttam azon a gépen a videóban, pedig nagyon fontos, eszméletlen port tud ugyanis csinálni a gép pillanatok alatt ami száll a levegőben mert a henger felkeveri a levegőt és az egész műhelyt beborítja a finom por ha nincs elszívás. 

 

Arra készülj fel lelkileg, hogy erős motor kell a gépre. Nekem egy 1.5 KW-os 220-as motor van rajta ami 1440-et forog. Jobb lenne egy 2.2 Kw-os vagy 3 Kw-os motor ami 2800-at forog, mert 60 cm széles tábla csiszolásánál már erősen érezni, hogy kevés a motor ereje, és amúgy is nagyon lassan csiszol az 1440-es motorral. Kb 1.5-2 perc mire egy fogást végig tudok tolni a gép alatt ilyen széles táblát. Ez már fárasztó. Sokkal jobb lenne, ha gyorsabb lenne a csiszolási sebesség. Sajnos az én motorom ezt tudja csak. 

3 sebességi fokozat is jó lenne a gépre, nekem most csak 2 sebességes, és a leggyorsabban használom, jó lenne ha még tudnék nagyobb sebességgel csiszolni de akkor a mostani motorom még gyengébb nyomatékot adna. 

 

 

 

 

Előzmény: Pote01 (77927)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77928

Hali

Valaki csinált már gyerekkonyhát?

Esetleg tudna benne segíteni méretek képek stb

Előre is köszi

Pote01 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77927

Engem ez a hengercsiszoló projekt érdekel egyre jobban.

 

Csiszolószalag rögzítésre sok helyen látom, hogy az egyszerűen feltekert csiszolószalagot ragasztószalaggal vagy bilincsel rászorítják és csá: https://www.youtube.com/watch?v=i6pmlEejIFg

 

Szerinted ez nagyon elvetemült módszer? Az öntapadós csiszolószalag nagyon horror árú? Éppen a kétoldali ragasztószalag sem olcsóság!

Előzmény: Törölt nick (77908)
Kamelot Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77926

Talán erre gondolsz.

Előzmény: recefyce (77920)
recefyce Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77925

Természetesen előbb voltak...

A régi szerszámok újragondolására céloztam.

Előzmény: Bubi504 (77922)
pajaci Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77924

OSB helyett minden célra ajánlom az MFP lapot, minden tekintetben jobb, és kb egy árban vannak.

Előzmény: Törölt nick (77923)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77923

"A fa tocsogott a víztől, amikor megvettem (nem hiába volt gombás). Ebből véleményem szerint már csak száradhat. Mióta összeraktam, már van ahol 2-3 mm-es rések vannak."

 

Teljesen száraz fa esetén a deszka szélességének 10%-át ajánlják a köztes résnek a régi könyvek. De nedves fa esetén is kell hagyni. Honnan tudod, hogy hány százalék volt a nedvesség tartama a fának, hogy meg vagy győződve róla, hogy tovább már nem tud dagadni. Ha egy hétig víz alatt áztatod lesúlyozva a deszkákat és úgy szereled fel csurom vizesen, akkor már nem nagyon fog tudni több vizet felvenni, tehát már csak száradhat. Egy két nap amíg csiszolgattad, addig is száradt, méghozzá elég sokat, így mire felszerelted már nem volt annyi víz benne. 

 

"Milyen sérült sarkú? Nincs olyan..  Majdnem az összes deszkán rajta volt itt-ott a kéreg. Ezeket leszedtem és átcsiszoltam. Nekem külön tetszik. Rusztikus jellegű.. :)"

 

 

 Ezekre gondoltam. Ez sérülés még akkor is haeza kéreg miatt volt. Ez stílusban nem illik a többi deszkához. Ha minden deszka ilyen lenne, akkor lenne rusztikus. Így viszont csak sérülésnek látszik. 

 

 

"Kb 1,5-2 órán át forgattam a deszkákat mire kialakult, szóval nem csak úgy egymásra dobáltam őket. Ez volt a legjobb (számomra legjobban tetsző) variáció. Nekem így minden irányból szép. :)"

Elsősorban neked kell hogy tetszen, ez a lényeg. 

 

"Ez volt a közelben. Amint említettem, ez egy ideiglenes kerítés. "

 

Tudom hogy tényleg nagyon közel vetted, de a körgyűrű másik oldalán ( pesti út végén) ott van egy nagyobb telep ahol fedett helyen tárolják a fát és nem penészedik össze. Csak pár kilométerrel van távolabb. Ideiglenes kerítést maximum vesszőkből, nádból, raklapból, hulladékból szabad építeni, erre nem kellett volna ennyi pénzt kiadni. A feldarabolt deszkákat eléggé korlátozottan tudod majd használni zsalunak, meg ahhoz elég drága is. Ma már zsalut rétegelt lemezből ha sima felület kell, vagy még olcsóbban OSB lapokból szoktak csinálni, de az mintázottabb betont ad. 

 

"Az eső nem csak függőlegesen tud esni. Vizes lesz ez így is úgy is. Kap 1 réteg lazuránt + 2 réteg vastaglazúrt. Csak nézd meg minden második ház kerítésén található deszkát."

Szóval egy ideiglenes kerítésre még rá akarsz költeni pár ezer forintot favédő szerre amikor utána zsalunak akarod felhasználni? Itt ellentmondást érzek. :)

 

Nem vitatkozásként mondom ezeket, tudom, hogy örömmel csináltad és nem is akarom elvenni a kedved sem a továbbiaktól. Csak én másként látom a dolgokat. Vagy véglegesre csinálok valamit, vagy ha tényleg ideiglenesre kell akkor lehetőleg a legkisebb kiadással. 

De nem baj ez, egyik hiba sem eget rengető, apróságokról beszélgetünk most csak. A lényeg az, hogy a célra megfeleljen és esztétikus is legyen. Tanulni meg mindenből lehet, az elrontott dolgokból többet mint az elsőre sikeresekből. :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: _KGR_ (77912)
Bubi504 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77922

Előbb voltak a kéziszerszámok úgyhogy nincs olyan gépi munka amit ne lehetne kézzel. Véső, ráspoly, fűrész, furdancs mindent megold (más kérdés mennyi munkával/idő alatt). 

Előzmény: recefyce (77920)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77921

Szia! 

És Ők még az akciós árból is engednek!

Üdv.: Zoli

Előzmény: tangerine (77898)
recefyce Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77920

Sziasztok!

Ha már a gépekről van szó szeretném megkérdezni, hogy mennyi gépnek tudtok olyan változatáról, amihez nem kell áram ?

Láttam már olyan kézi fűrészt, mivel ( a hozzá való speciális pad segítségével ) precíziós vágásokat lehet végrehajtani . Ha megtalálom a videót, akkor belinkelem...

Az ilyen fúrót is rég feltalálták.... :)

Ti mikről tudtok ?

arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77919

Szia! 

Lehet csiszolópapír ügyben is most pont ez történt! Ma nem tudtam érdeklődni, mert mással voltam elfoglalva! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Pote01 (77884)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77918

Szia!

Igazad van, hogy az emberek többsége nem akar, vagy nem tud áldozni a műhelyfelszerelésekre! Ezért halott ügy volt ez a műhelyszekrényes dolog! Ha a lakásba való szekrényt készítettem volna fa tetővel, akkor sem biztos hogy versenyképes tudtam volna maradni!  A multik letörik az árakat!

Üdv.: Zoli  

Előzmény: _KGR_ (77876)
arvaiz69 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 77917

Szia! 

Jó, de ahogy az asszony mondta, nekem is kicsit lelkiismeret furdalásom támadt! A kezdő szerszámaimból  már csak ez a KINZO szalagfűrész van meg. Úgy vagyok vele, elfér a műhelybe! 

Így aztán a műhelyemben porosodik még egy ideig!

Üdv.: Zoli 

Előzmény: gdzsozy (77869)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!