Keresés

Részletes keresés

Bubi504 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79149

Mondjuk aki a videót csinálta, pont hogy dícséri nagyon, és sokszor elismétli, hogy a nem megfelelő szállítás miatt történt a baleset (aki dolgozott postán, tudna mesélni mit kell kibírnia egy csomagnak...) 

Előzmény: Törölt nick (79148)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79148

Nézd meg az videót amit beraktam ide. Sok mindent elárul egy új gépről. Szar spiáterből van, még a szállítást sem bírta ki. Mit vársz akkor tőle későbbiekben? 

 

Előzmény: Stone80 (79147)
Stone80 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79147

Szia! Ezt kifejtenéd? 20 perce rendeltem egy Metabo-t:/

Előzmény: pajaci (79146)
pajaci Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79146

Egy metafos (metabo) gépem van, ha minőséget akarok inkább veszek einhellt.

Előzmény: Törölt nick (79143)
milyen matracot Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79145

Furdoszobaszekrenyhez lenne kerdesem. Milyen festeket erdemes hasznalni, ha a szekrenyt az oldalanal es az ajtonal froccseno viz erheti? Esetleg milyen nem fa ill. fa alapu anyagot szoktak hasznalni ilyenre?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79144

Rosszul kérdeztél. Ugyanis az sem mindegy, hogy milyen anyag vágásához kell a fűrészlap. Keményfa, puhafa, bútorlap, rétegelt lemez, MDF stb... 

A legjobb infót akkor fogod kapni, ha először összegyűjtöd magadban az igényeket, és utána felhívod a szerkert.

 

Előzmény: balage_1979 (79125)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79143

Biztos hogy ezt szeretnéd? 

 

 

Előzmény: landrider (79123)
recefyce Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79142

Köszönöm a választ!

 

Keményfa megmunkáláshoz kellene.

Az alábbi videóból egyből lejön, hogy miről is lenne szó:

https://www.youtube.com/watch?v=GJhWoBT4qSw

1:34-től van a lényeg...

 

Már próbáltam ezen a fórumon privátban írni vkinek, de az Outlook-os levelező nincsen telepítve rendesen, vagy mi baja van és így nem  jártam sikerrel.

recefyce@freemail.hu

Előzmény: jmedvegy (79141)
jmedvegy Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79141

Üdv!

 

Ha jól értelmezem a paramétereidet, egy uszkve 60 cm átmérőjű és 50 cm vastag anyagot akarsz megmunkálni, x súllyal. 

Nem tisztáztad, hogy ez most puha vagy keményfa, voltaképpen mit szeretnél kialakítani. 

 

De azért van némi fogalom zavar is, mert a karusszel az én olvasatomban az a fajta eszterga, aminek a tengelye függőleges, alapvetően kis fordulatúak, és valamilyen karos, vagy inkább portál jellegű szánszerkezeten mozgatják a kést.

 

 

Bár nekem is kifordítható orsóházú esztergám (Killinger) van, ami fejesztergaként kifejezetten, a főorsó magasságánál nagyobb átmérőjű tálak megmunkálására teszi alkalmassá, de ilyen méretben azért még nem dolgoztam. Faesztergálásnál mindig a kezdett a nehéz, mert bármennyire is ki van kanyarítva az alapforma, megforgatva, az kifejezetten megrázó élményt képes nyújtani. Itt aligha lesz elég egy egyszerűen letámasztott gép, mindenképpen érdemes lesz a taljhoz rögzíteni. egyes tálak megmunkálására. Itt egy tájékoztató cikk a fordulat és átmérő kapcsolatáról, puha és kemény fára.

 

Áttételesen, ha privátban megkeresel, meg tudok adni neked egy elérhetőséget egy olyan faesztergályosnak, aki nagyméretű tárgyak esztergálására szakosodott, itt egy munkája, ő bizton több tanácsot és tapasztalatot tud neked megadni, mint hogy itt ötletelnék teljesítmény, kialakítás és méretek tekintetében.

 

További szép napot!

 

Előzmény: recefyce (79139)
recefyce Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79140

Az kimaradt, hogy precíz kézi szánnal kell hogy rendelkezzen, mert nagyon pontosan kell kialakítani a falvastagságot.

recefyce Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79139

Kedves tapasztalt Szakik !

 

A következőről kérném ki a véleményetek :

Milyen esztergát javasolnátok akkor, ha 23" átmérőjű és 20" mélységű, max 18kg súlyú fa hengert raknék rá munkadarabként ?

Természetesen vannak elképzeléseim ( fejeszterga,"felnis" eszterga, kifordítható orsóházas eszterga, kisebb méretű karusszel ,... ), de kíváncsi vagyok tapasztalt esztergályosok véleményére .

Érdekelne, hogy szerintetek mik azok a paraméterek (méret, súly, motor, fordulatszám, stb... ) amikkel minimálisan rendelkeznie kellene, hogy normálisan lehessen dolgozni rajta.

És természetesen mindezt a lehető legkevesebb anyagi ráfordításból...

Hiszen ha ez nem lenne akadály, akkor egy márkakereskedésben érdeklődnék, és azonnal csengetném a 6 számjegyes számlára valót .

 

 

balage_1979 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79138

Én minden kenés után nagyon finom csiszolópapírral átcsiszoltam kézzel.

Előzmény: kisidi (79136)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79137

egy címért

Azert ez az internet vilagaban eleg hihetetlenul hangzik !

Ámerikai filmekben a kukat/szemetet kutatjak at !  :-) 

Egy otlet...vamosok....bar azok mind becsuletesek, es nem szeretik a penzt....

Vagy lehet a Freudi elszolasodban van a megoldas ! :-) 

"csalási-buli"

Tobb minden van a kontenerben mint a szamlan es ugye a vamosok.......es/vagy az arakkal jatszanak...

No de ez itt off...hacsak nem forgalmaznak faipai gepeket is... :-) 

Előzmény: GPS (79134)
kisidi Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79136

Remélem egy konyha megpróbáltatásait is bírja. Ahogy néztem az IKEA olaj használati útmutatót,  uúgy kell felhasználni.

Azon tépelődöm, hogy Tényleg kell csiszolni az elején? Most jött ki a műhelyből, gyönyörű sima a felülete. 

Előzmény: balage_1979 (79135)
balage_1979 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79135

Biopinnal kentem le a baba ágyat 3 rétegben, nagyon jó, szerintem megérte, tükör sima a felület ecsettel kenve, csak szellőztetni kellett sokat, IKEÁsat nem próbáltam. Választanék biopint vennék megint.

Előzmény: kisidi (79132)
GPS Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79134

 

"Milyen cégnél érné meg "fizetni" a raktárosnak ? Milyen infóért."

 

Tegyük fel: egy címért. Mondjuk egy kínai címért, ahonnan a konkurens áruja érkezik.

Vagy mondjuk egy számla- vagy vámárú-nyilatkozat-másolatért - az import-árakkal, amelyiken a konkurens beszerez. Ezek a papírok rendszerint a raktáros, de még a sofőr kezén is megfordulnak, amikor a vámügyintézés, vagy az áru fizikai egyeztetése folyik lerakodáskor.

 

Ne feledd: nem csak kisműhelyek, vagy kisboltok léteznek a világon. Mert van, ahol egy-egy ilyen "hasznos" infón néha kemény dollár-tízezrek múlnak, szállítmányonként.

 

Az én cégem a fél tökét odaadná ezekért az infokért - a szintén ugyanabban a városban működő fő-konkurensétől.

Attól, amelyik szinte 1:1-ben ugyanabban a szegmensben nyomul és amelyik évek óta lenyomja árban őket bizonyos (elég érzékeny) kategóriában (pl. konektikában).

Rejtély honnan szerez be - pedig az enyéim sem kezdők, ezt mégsem tudták überelni eddig.

 

4.-ik éve próbálják megszerezni annak a kínai forrását - csakhogy az egy zárt, csalási-buli, kintről senkit nem vesznek fel - így hát nincs kinek "hálálkodni" az infókért.

Pedig rohadt hálásak bírnának lenni, hidd el.

.

Előzmény: joevagyok68 (79133)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79133

"kap két helyről is fizetést""

"szándékosan belengetett kamú-információkkal félrevezetni."

Nem néztél te sok ámerikai kémes filmet ? ÉS/vagy szereted az összeesküvés elméleteket...

:-)

Milyen cégnél érné meg "fizetni" a raktárosnak ? Milyen infóért..

Hacsak nem "félárat" a teherautóról leesett dolgokért...DE amúgy minek ?

Evelynkének is max az extra "honoluluért"...  :-)

Előzmény: GPS (79128)
kisidi Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79132

Sziasztok! 

 

Csináltatott natur tölgy konyhai munkalapra ez jó termék? Piopin munkalap  keményolaj .Jobb, mint az Ikeás munkalap olaj?

 

http://shop.woodholz.eu/webaruhaz/view/munkalap-olaj/biopin-munkalap-kemenyolaj-02151-0-75-l-/2960 

 

Faipariszerszám -Tamás Ár Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79131

Azért a bejegyzésem 2. részét is nézhettétek volna, mert az a lényegesebb: 
De szerintem aki minőséget tud ajánlani korrekt áron, az nem retten meg ettől. 
(Ahogy mi sem. :) )" 
Mert én nem értek egyet a titkolózással. :) 

Előzmény: Törölt nick (79122)
Faipariszerszám -Tamás Ár Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79130

Igazad van.
Nem is értem, hogy sok weblapon miért titkosak az árak...
Nálunk pont most volt ezzel kapcsolatban egy érdekesség.
Letöltötték az árainkat, és az alapján adták be a pályázatot az Önkormányzathoz. Amikor jöttek megrendelni, értetlenkettek, hogy miért nem tudjuk miről van szó, hisz mi adtuk az árajánlatot. Végül kiderült honnan szedték. Még jó, hogy a weblapunkon naprakészek az áraink. :)

Előzmény: GPS (79128)
Bubi504 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79129

Senki nem fogja itt jobban tudni (elnézést) mintha felhívnád a szerkert és elmondanád nekik mire szeretnéd használni. 

Előzmény: balage_1979 (79125)
GPS Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79128

 

"...rizikó weblapon nyilvánossá tenni az árakat, hisz a konkurensek is láthatják, és alá tehetnek az áraikkal."

 

Hát ez tényleg jó nagy marhaság - hisz mi gátolja meg azt a fránya konkurenst, hogy beregisztráljon ő is valakinek a nevében - ha épp az árakra kíváncsi?

 

De komoly cégeknél ez már rég nem így megy - hisz az ilyen cégek a legfontosabb (vérremenő) konkurenseiknél mindig tartanak egy-két beépített embert, akik szorgalmasan jelentenek mindenről, ami ott történik.

És ez kölcsönösségi alapon megy - nincs mit egymás szemére okádjanak.

 

Egy nagyobb cégnél sose lehet tudni, hogy melyik Evelynke az irodáról, vagy melyik Béla a raktárból "kap két helyről is fizetést" - hogy finom legyek.

 

(igen, a raktáros egy cégnél az kb. olyan, mint a csapos egy kistelepülésen: nem tudom hogy csinálják, de a raktárosok azok mindent tudnak - olyat is, ami nem rájuk tartozik. A raktáros - egy épeszű cégnél - nagyon is bizalmas posztnak számít)

 

Kutyakemény világ ez, nem bízzák a véletlenre a dolgokat.

Ezt a cégvezetők tudják is és nem kis erőfeszítésükbe kerül ezt a praktikát elhárítani, illetve szándékosan belengetett kamú-információkkal félrevezetni.

.

Előzmény: Faipariszerszám -Tamás Ár (79117)
halaloszto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79127

az élét? 2mm mélyen és milyen szélességben? asztali körfűrész, fesőmaró mind szóbajöhetnek.

 

Vajk

Előzmény: Régivagyok (79126)
Régivagyok Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79126

Hogy tudnám a 8mm-s  MDF lap szélét megfalcolni  2mm mélyen?

balage_1979 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79125

Hello. Asztali körfűrészhez szeretnék kereszt vágáshoz lapot venni. Szerker.hu-n Freud terméket néztem ki. Van egy silver coat 21LU2D 0700     D:250x2,5x30 Z=80 drágábbért, illetve egy perma shield-es 21LP60M001    D:250x2,8x30 Z=80 olcsóbban. Szerintetek melyiket érdemes?

Pote01 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79124

A karcagi Aldiban még 3db asztali körfűrész volt ma.

landrider Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79123

Tiszteletem az uraknak!

 

Egyenlőre hobby szinten foglalkozom dekoratív táblák készítésével, de később pénzt is szeretnék  vele keresni.

 

Ehhez szeretném a "gépparkomat" bővíteni egy körfűrésszel.

 

Használ esetleg valaki metabo ks 55 fs körfűrészt?

Egy ilyet néztem ki, vezetősínnel együtt 54 ezer környékén.

Jó vagy rossz tapasztalatokat ha megosztanátok velem, megköszönném.

 

Üdv.: Laci

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 79122

"Persze rizikó weblapon nyilvánossá tenni az árakat, hisz a konkurensek is láthatják, és alá tehetnek az áraikkal."

 

Ez a legrosszabb érvelés amit eddig hallottam a hülyeség megvédésére. 

Előzmény: Faipariszerszám -Tamás Ár (79117)
Paco155 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79121

Nem állítom, hogy mindig együtt legelek a nyájjal. De bízom benne és tudom is, hogy mások is elkóborolnak néha, és baxunk a juhászkutyákra.

Előzmény: mzdude (79119)
gdzsozy Creative Commons License 2014.10.13 0 0 79120

fölösleges vele szórakozni vagy 600ft kompletten az új

Előzmény: Herr X (79091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!