Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79958

Szívesen!

Előzmény: EPP__ (79957)
EPP__ Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79957

Köszi,

 

úgy látom mindenük van, ami kell nekem, és az ülői úti telephelyüket még el is tudom érni melóból hazafele:)

Előzmény: pajaci (79955)
Pgabor79 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79956

Sziasztok!

Fenyő (tudom nem a legjobb, de erre volt keret) kerítésdeszkára milyen festéket ajánlotok? Jelenleg Bori vastag lazúr van rajta, (alapozva, majd 2 rétegben festve) de már a 2. évben pereg le a fáról.

Olajfesték nem lenne tartósabb?

pajaci Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79955
Előzmény: EPP__ (79952)
Paco155 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79954

Nem véletlenül javasoltam én sem. :)  Én is végigjátszottam ugyanezt, hogy a gardróbszekrény építésénél előre levágattam a darabokat, hogy majd a helyén összerakom.  És én is 264 re vágattam, amit a fal és a plafon találkozásánál lemértem. :P

Előzmény: pali923 (79949)
pajaci Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79953

Az a rögzítés elég gagyi az enyémen is, ezek szerint olyan az egész mint amit megszoktam.

Előzmény: Paco155 (79951)
EPP__ Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79952

Valaki tud olyan helyet, ahonnan vehetnék táblásított tölgy  illetve  akác anyagot?

2 , 3 ill. 4 cm vastag darabokra lenne szükségem. párkányokat szeretnék belőlük készíteni. összesen kb. 80 darab párkány kellene.

 

Sajnos az eddigi beszerzési helyem bejelentette, hogy nem sikerült megfelelő alapanyagot szereznie, és szar anyagból nem dolgozik, mert abból nem lesz énekes halott. Amiben persze nagyon igaza van, csak most meg vagyok lőve! nem tudok haladni. Eddig 2 helyet találtam a neten, de az egyik kicsit több, mint 3*os áron adná a lapokat, a másik pedig az ország másik végén van, és nem veszik fel a telefont.

Paco155 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79951

Ja,  működött. Nem ütött nem volt rendellenes hangja, igazából még azt sem mondanám, hogy a kínai bitkészlethez gyenge lenne. A hüvely szorítása nekem nem tetszik mert csak az a betolós, de egyébként semmi gáz. Talán a magasság állító csúszkája ami szeret elmászni, nem lehet rendesen rögzíteni, így tudsz olyat csinálni hogy a nút az egyik végén mélyebb mint a másikon.

Előzmény: pajaci (79928)
pali923 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79950

Még olyan szinten is érdemes elgondolkodni, hogy be lehet-e a nagy darabokkal menni az ajtón. A gardróbba is egy folyosóról kellett befordulni a nagy darab lapokkal, de asztalosokkal készíttetett szekrény sem fért be az egyik gyerekszobába, nem lehetett vele elfordulni. Végül levágták az alját, és az ablakon így be lehetett emelni, aztán visszaragasztották. Szerencsére nem látszik.  

Előzmény: pali923 (79949)
pali923 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79949

Erről tudnék mesélni. Megszenvedtem a gardrób összerakással is, ráadásul egyedül voltam.

Ennél nagyobbat csak a spájzszekrénynél szenvedtem. Mivel tudtam, hogy jó sok üveg lesz rajta sok kilós súllyal, ezért összeragasztottam. Felraktam a hátlapot is, aztán megpróbáltam helyretolni. Csakhogy meg kellett volna fordítani, hogy a háta a megfelelő oldalon legyen, mert éppen fordítva raktam össze. Akkor kiderült, hogy a spájz keskeny a forgatáshoz. Nem maradt más, mint kitolni az ajtón, de nem ám a talpán, mert olyan 220 magas, az ajtó meg ugye csak 210. Valahogy a sarkán kitoltam, aztán ugyanígy vissza. Az volt a szerencse, hogy a felső polc nem a tetején volt rögzítve, hanem valamivel lejjebb, így a sarkánál ki tudtam billenteni. Olyan 185x220x30-as szekrény bútorlapból, aki rakott már ilyet össze, tudja, milyen a súlya, én meg egyedül voltam erre is. Szóval érdemes előbb mindent végigondolni egy asztalosnak is, még ha amatőr is. :)

Előzmény: látogató (79947)
409 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79948

Igen, ez a másik gond vele, csak állítva lehet összeállítani, lehet vele küzdeni.  :-) Ha kellően nagy a szekrény, a helyére tologatni sem egyszerű, vagy rögtön a helyén kell összerakni, de ezt tovább bonyolítja a hátlap beépítése.

Előzmény: pali923 (79945)
látogató Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79947

Konkrétabban, ha pont akkorára gyártod a szekrényt, mint a belmagasság, csak állítva rakhatod össze, mert ha fektetve állítod össze, felállítani már nem tudod, erről Pitagorasz bátyó gondoskodott. 

Előzmény: pali923 (79945)
pali923 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79946

Egy győri céghez szoktam járni, ők is csak egész táblát adnak, és van 5 (vagy 6?) méteres táblájuk is mindig. Illetve nem kell elvinni az egész táblát, csak kifizetni a maradékot is. :) A Zatiknál viszont  lehet vinni kevesebbet is egy táblánál, de plusz díjat számítanak fel (ha jól emlékszem, 30%-ot), ha nem viszed el mindet. 

Előzmény: EPP__ (79942)
pali923 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79945

+1

Még ennél is amatőrebb voltam, mikor gardróbszerkrényt csináltam padlótól plafonig. Még felállítani sem könnyű az egész magasságú függőleges darabokat, az összeállításról nem is beszélve.

Előzmény: 409 (79934)
látogató Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79944

Az a fekvő körfűrész éppen az egészséges féllábszár magasságban szalad. Gond nélkül lehet vele kuncsaftot gyártani arvizi székeihez. 

Szerintem úgy életveszélyes az a szerkezet, ahogy van. Én nagy tisztelettel és óvatossággal kezelek minden gépet, és a víz kiver, ha ilyen szabadon pörgő körfűrésztárcsát látok. 

Előzmény: pajaci (79920)
látogató Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79943

No, ezt jó tudni! Meg persze logikus is, józan paraszti ésszel magam is gondolhattam volna rá. Nincs gyakorlati tapasztalatom frekvenciaváltókkal, csak amit itt ott összeolvastam. Köszi az infót, ha majd eljutok az építésig, eljátszom az áttételekkel, és lehet, hogy ez a frekvenciaváltó ötlet ki is marad. Egy csomó régebbi gépen Dahlander motorral, meg háromlépcsős, tárcsával 2800-12000-ig elegendő választási lehetőséget kínálnak. Ez pl egy Bäuerle nagyjából a 60-as, 70-es évekből

 

Előzmény: Pote01 (79922)
EPP__ Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79942

A gyartok nem csak 250-es, hanem 500-as tablakat is csinalnak, csak sok viszonteladó vonakodik megvenni..  mert nincs kedve ennyit tarolni, vagy nemtudom miért. Én ahova járok ott azt mondta a kisöreg, hogy nem gond, csak egész táblákat kell megvennem, és nem tuti, hogy lesz a jövő héten.  2 hét kellett hozzá, és lett.

 

 

én 2 helyet tudok, ahonnan már tutira vettem 2.5-nél hosszabb táblásított anyagot:

 

http://www.dekorspan.hu/news.php

 ők drágábbak, és kicsit messzebb is vannak tőlem, viszont nagyon profi CNC cuccal vagdalnak, annyira finom a vágási felület, hogy nem kell csiszolni, így sok munkát meg tudok spórolni, viszont csak egész táblát adnak.

 

a másik hely címét nem tudom... A megyeri híd felől budakalászra befele menet a Zatik utáni sarkon kell jobbra fordulni ( van egy nagy tábla balra, hogy lapszabászat). Nekem ők vannak a legközelebb, kicsit olcsóbb is, de kell csiszolgatni az éleket. Viszont, nem kell megvennem a teljes táblát. Szer4intem nekik nincs weboldaluk sem... Ha érdekes még, megnézem a telefonszámot holnap

Előzmény: Schnitt (79910)
megadex Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79941

jelölő tüske, akit érdekel esetleg

http://www.botex.ro/index.php?l=hu&link=produse&id_categorie=12&id_produs=102

nem egy óriási összeg  és nagyon megkönnyíti a munkat

Előzmény: megadex (79937)
farontó Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79940

Na hát még nem úgy megy a képfeltöltés ahogy kéne,úgyhogy a szöveg

1.kép Szárny külső profilja

2.kép Szárny hosszprofil és kontraprofil

3.kép Tok hossz és kontra

4.kép Szárny külső

5.kép Alu vízvető végmaró

6.kép Tok alsó

7.kép Üvegléc külső belső

8.kép Zárhely maró

9.kép tok hosszprofil

10. kép nyíló hosszprofil

Itt épp egy osztó profil van mellétéve

Óhaj? Sóhaj? Panasz? :) Ma megy még a többi kép is,majd igyekszem.

Előzmény: farontó (79939)
farontó Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79939

Na,itt vannak a képek.                                                        

joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79938

a tarcsa atmero miatt kerdeztem en is !

meg amiatt is, hogy hogyan/mivel rogziti a ronkÖCSKÉT mig vagja ??

Vagy az meg 'feltalalas' alatt ??

a lancfureszest mar lattam koreabbqn.....az ok !

Előzmény: megadex (79931)
megadex Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79937

Én már csináltam ilyen plafonig érö szekrényt az előszobába (188x290cm magas, 2x2 ajtós osztásban)  de  én ketté osztottam, 200 cm és a többi még felfelé, de így is hagytam ki 5-6 cm-t a plafonnál , (mert helyére is kell csusztatni, a  kiálló csapoknak is el kell férni felrakáskor , meg az se árt ha két ember  erőlködés nélkül tudja mozgatni fej felett az elemeket) Az 5-6cm hézagot  aztán  utólag takartam, de akkor is  ugy  hogy maradjon egy cm a plafon alatt , ne érjen össze. Ne legyen  full beépített szekrény kinézete.

Én csapolással oldottam meg , (3 csap van szélességében) és igen, meg lehet oldani házilagosan  is  szépen. A közbensőknél oldalaknál egyébként sem látszik, csak a két szélén.

 Sablonnal  furtam  ki, de nem kell valami profi gyári sablonra gondolni.  célnak megfelelőt  saját magam csináltam, és asztalos  szorítóval fogattam fel a színére.

 Azóta azt  használom máshova is  . Pl. derékszögű csapolásnál.

 Kifúrom az élébe való csapfuratot, a sablonnal és beleteszek pont méretre esztergált (átmérő 8,0-as) fémből készült csapot, aminek a   vége  picit  peremes, hogy felfeküdjön a  furat elején,( igy nem esik bele), és tompa kúpos a vége. Aztán ezt a lapot benne a kúpos csapokkal pontosan a másik lapra  illesztem, a kívánt helyére, beállitva

 kicsit kell csak megütni az élét és máris átpontozza a megnyomja a a bútorlap színén a  furat helyét. ráteszem arra is a sablont (fémből van) hogy ne  tudjon elmászni a  fúró. és már meg is van a pontos  furat..

Lehet ez kicsit macerás és nem vérprofi módszer, de aki nem üzemszerűen csinálja ezeket hanem csak magának, az különleges  eszközök nélkül is tud pontosan  dolgozni ( némi kis időráfordítással)

A kúpos fémcsapokat ismerős esztergálta

 

Barnamedvébb Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79936

 

meg egy dolgot erdemes atgondolni

egy ilyen szekrenysor mennyire fogja "osszenyomni" a szobat

 

ezt neked kell tudni, milyen az alaprajz, honnan jon a feny, stb., de nekem mar volt olyan, hogy at kellett tervezni kisebbre az egeszet (leszedni, stb.)

 

persze ezt nehez megitelni elore, de erdemes legalabb gondolni ra

 

(elnezest, "idegenben" vagyok ,azert nincs ekezet)

Előzmény: zolakol (79935)
zolakol Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79935

Nem beszélve arról, hogy az összerakott elemeket föl sem tudja állítani(beleér a mennyezetbe).

Előzmény: 409 (79934)
409 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79934

A magam részéről Paco-val értek egyet, szerintem se akard padlótól-plafonig oldalfalakkal csinálni. Csináltam már ilyet, mégegyszer biztosan nem tenném. Nem egyszerű így a falak hibáit eltüntetni.

Előzmény: Schnitt (79910)
megadex Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79933

házi  változat  alumínium létrával  láncfürésszel:-)))

https://www.youtube.com/watch?v=57ogwrcuNx4

vagy kicsit komolyabb

https://www.youtube.com/watch?v=vBDkvX1ymJo

elég szép szál deszkát hasított:-)

bocsi  az off miatt, befejezem , csak belelendültem  hirtelen a nézegetésbe, rengeteg variácó van:)

Előzmény: megadex (79931)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79932

Ezzel se nagyon kell elbotlani miközben tolod!

Előzmény: megadex (79931)
megadex Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79931

elég szerény képességekkel  bírhat, elnézve a  fűrésztárcsa átmérőjét, de  lécek vagdosására jó lehet

https://www.youtube.com/watch?v=M1GyXn4H3H0

Igazából szalagfűrészes változatban méretes farönkök preciz darapolására , akár kint a terepen is, praktikus lehet.)

https://www.youtube.com/watch?v=UO8H0NWn-bY

Előzmény: joevagyok68 (79924)
Pote01 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79930

Nekem ez a 120-as átmérőjű cserelapkás marófejem van. Mint látható 4800-7400-al forgatható, a nagyobb átmérők még kisebbel. Nekem ez volt a max ami plattoló lapkával elfordul az asztal nyílásában, az is előnyös a számomra, hogy a kisipari marógépen nem kelljen 9500-al forgatni. Nem is volt sokkal drágább mint a 100-as. Hobbiasztalosoknak szerintem teljesen megfelel, a lapka meg úgy áll benne mint Katiba a gyerek. 

Előzmény: látogató (79876)
megadex Creative Commons License 2014.10.26 0 0 79929

Nekem is van egy pont iylenem  ( bár nem strauss  név van ráírva, de totél ugyanez, még  színe is)

nem egy asztalosipari  gép, de otthon saját dolgokra nekem megteszi

Előzmény: pajaci (79921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!