Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83692

Az is előfordulhat, hogy mivel cserélődtek a cégben a számlázáson ülő hölgyek ezért másként számláznak már. Amikor ott jártam legutoljára az A--lapnál teljesen új irodában voltak már és teljesen új személyzet csinálta a számlát is. Nekem is az volt az érzésem, hogy magasabb összeget kértek el ugyanazért a szalagért mint régen. Nálam nem volt túl nagy az eltérés, meg el is telt kb 1 év, gondoltam az alapanyag árak is változhattak ezért nem reklamáltam.

 

Az is benne lehet a pakliban, hogy sok cég az új kuncsaftnak minimális haszonnal adja el a terméket, majd szépen bekerül a számlázó rendszerükbe a neve és címe, majd ha később újra jön, akkor ez már egy visszatérő vevő, látják a számlázó rendszerből, és lehet neki kicsivel drágábban számlázni. Ezt elég sok cég eljátsza. 

Előzmény: 409 (83679)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83691

Azért mert neked ilyen "szabálytalan" és balesetveszélyes a géped, meg te így használod viszonylag nagy tapasztalattal az még nem jogosít fel arra téged, hogy egy hozzá nem értő kezdőnek is ezt ajánld megoldásnak. Vállalod majd a kártérítést ha majd egy jó ügyvéd rádveri az elvesztett ujjak miatti összeget? Gondolkozz kérlek, nem ilyennek ismertelek meg eddig. Le van szarva minden, az a legfontosabb, hogy senki se sérüljön meg munka közben! Tudod nagyon jól, hogy ezek a gépek nem csak elvágják az ujjadat mint egy konyhakés, ezek maradandóan csonkolnak. 

Előzmény: Paco155 (83689)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83690

Ez az átszerelgetős asztal megoldás annak jó aki 15 évente akarja csak majd bekapcsolni a gépet egy 5 perces munkára. Már párszor kitárgyaltuk itt a fórumon, hogy ha egy gépbe sok funkciót akarnak belesajtolni akkor az használhatatlan lesz mert azzal telik el az idő hogy átszerelsz meg beállítasz. Ráadásul sokkal baleset veszélyesebb is az ilyen sokfunkciós gép, mert minden funkciójához nem lesz védő burkolat, ami a balesetektől védene vagy már unni fogod a felszerelését, nem találod....

Előzmény: Schnitt (83677)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83689

Van már vagy 3-4 éve, hogy építgetem, fejlesztgetem a maróasztalom. És még most sincs gyűrűm nekem sem, bár tudom hogy kellene és azt is hogy miért.Ugyanis az én lyukam jelenleg 8 cm átmérő körül van. Az ujjaim viszont még megvannak, és meg is maradnak.

Előzmény: Törölt nick (83685)
409 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83688

"Ha nem fizetem ki akkor perelnek?  :D"

 

 Simán! Legalábbis beijesztenek vele... Ugye nem hitted, hogy komolyan gondolom.  :-)

Előzmény: Paco155 (83681)
vpvp Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83687

Sziasztok,

 

(Lelkes) amatőrként vagyok itt jelen és önző módon nem a saját, hanem mások hibáiból szeretnék inkább tanulni! :o)

 

Szeretnék csinálni egy felsőmaró/körfűrész kombó asztalt.

 

Ami jelenleg adott mindehhez (és amiket szeretnék is felhasználni) az egy Parkside felsőmaró és egy (még szűz) Romitex varrógép asztal...pontosan ilyen, mint ez, természetesen teljesen új, minden marástól és furattól, varrógéptől mentes.

 

http://www.varrogep.hu/kepek/nagy_kepek/fejdiszek/RomitexGC6-1.JPG

 

Véleményem szerint ez az asztal elég masszív, stabil, a lapja elég vastag és csúszós. (Ellenvetés? :o))

 

Egyenlőre még csak elgondolás szintjén van a dolog (semmi konkrét terv), de arra gondoltam, hogy két cserélhető acél betétet marnék az asztalba (az is kérdés, hogy hogyan lehet pontosan és szépen ilyet marni). Az egyiket a marónak, a másikat pedig a kézi körfűrésznek. Így lehetne egy asztalom (kicsit helyszűkében is vagyok), amit két dologra tudnék használni.

Ezen kívül a rövidebb oldallal párhuzamosan gondoltam rá egy állítható párhuzamvezetőt. Arra is szeretnék jó tippeket kapni, hogy hogyan oldjam meg ennek a párhuzam vezetőnek a mozgását, minél kevesebb holtjáték nélkül?

Marjak az asztal mindkét oldalára nútot (alul szélesebb, felül keskenyebb) és ebben mozogjon egy csavar feje pl?

Vagy néztem ezt a fajta sínt is...gondoltam ezt marom bele szintbe az asztalba és erre szerelném a párhuzam vezető fát...vagy fémet. Miből érdemes lennie? Van bevált módszer?

 

 

Soká kolléga legutóbbi maróasztal projektje nagyon tetszett...ennek a megoldásai, tervei publikusan esetleg?

 

Összegezve: minden segítséget, ötletet szívesen fogadnék annak érdekében, hogy egy szuper maró és vágó asztalt varázsolhassak az öreg Romitexből!!! :o)

 

Köszönöm szépen előre is!!!

 

409 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83686

Ebben már benne van az útdíj is!!! :-)  Lehet, hogy €-ba kerül ugyanannyiba.   :-P

Előzmény: gyuszi1989 (83684)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83685

"A featherboard valóban nyomhatná lefele, de mire olyanja lesz neki addigra gyűrűi is lesznek, meg tapasztalata."

 

Addigra lehet, hogy tényleg lesz korongja is meg tapasztalata is de ujjai már nem biztos. 

 

 

Előzmény: Paco155 (83678)
gyuszi1989 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83684
még ha jobb minőségü a lap és tovább bírja illetve jobban dolgozik akkor megértem de ugyanazért majd 3x ár már kicsit durva
Előzmény: Paco155 (83681)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83683

"Mert ha meg ez is cel lenne , akkor innen nezve a 2. ötéves tervben sem kapna helyet a projekt... :-) "

 

Feladom. Csináld úgy ahogy akarod, de utána ne csodálkozz, ha a gép leszedi pár ujjadat.!

 

Viszlát.

Előzmény: joevagyok68 (83672)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83682

Ha csinálsz egy mondjuk 10-es lyukat akkor azon nem fér ki a 15-ös maró csak ha kimarod. 

Ha utána meg újra visszaraksz mondjuk egy 6-os marót akkor lesz körülötte egy bazi nagy lyuk amibe megakad a munkadarab, megbillenhet, bekaphatja, elrontja a munkadarabot, baleset veszélyes,  rossz hatásfokú lesz a forgács elszívás stb..

 

Minden maróhoz olyan korong kell ami mellett nem sok rés van, lehetőleg minél kevesebb. 

 

Sok gyári nagy marógépen nincs ilyen korong, de ott nem kisméretű munkadarabokat akarnak megmunkálni kézből vezetve a bazi nagy 80-100-as átmérőjű maróval. Itt viszont kis munkadarabokat is meg fogsz munkálni, pld ami a markodban elfér. 

Előzmény: joevagyok68 (83670)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83681

Milyen kiegészítő számlát? :P Ha nem fizetem ki akkor perelnek?  :D

Értelmes cég ezt benyeli, elnézést kér az akkori hibájáért, és megkérnek, hogy lássam be azt, hogy kétszer nem fognak és ez a valódi ár. De egy próbát megér, hátha most hibáznak és valójában a második számlán bimetál lap szerepel az edzett helyett a többi paraméter meg ugyanolyan.  

A két kimenetelre kb ugyanaz az esély, és nem lehet rajta veszíteni, ha udvariasan érdeklődik az emberfia.

Előzmény: 409 (83679)
409 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83680

"...találtam egy homemade megoldást az asztalba építős témára, ötletnek szerintem nagyon jó:"

 

Nem vitás jó az ötlet, de szerintem ezt az állandó átszerelést marha hamar megunja az ember. Legalábbis nekem nem jött be.

Előzmény: Schnitt (83677)
409 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83679

Ilyenkor szokott az a válasz jönni, hogy hoppá, ezt annak idején elrontották és véletlenül kevesebbet számláztak.....küldenek kiegészítő számlát....  :-DD.

 

 Anno, valami bál félében voltunk barátokkal. Asszony és a barátnője ugyanazt rendelték, de egyiküknek 1db, míg a másikuknak 2db hús volt a tányérján. Rögtön reklamáció, hogy hol a másik hús. Pincér elnézést kért, bement a konyhába, majd visszajött egy tányérral, villával és elvitte az

 2db hús egyikét, mert csak 1db jár.....

  

 

 (.... aztán amikor a két nő már kellően egymást hülyézte, akkor visszahozta, plusz még egyet, hogy csak tréfa volt az előbbi. Bár ma sem vagyok meggyőződve róla, hogy ez nem csak a veszekedés miatt történt így)

Előzmény: Paco155 (83666)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83678

"Ha nem vadiúj, és borotvaéles, akkor nem csak forgácsol, de nyomja is ferdén lefele a munkadarabot."

 

A csonkakúp alapja (a fecskefarok maró vastagabbik vége) meg ott sincs és nem "tart ellen" sokkal nagyobb erővel. :P

,

A featherboard valóban nyomhatná lefele, de mire olyanja lesz neki addigra gyűrűi is lesznek, meg tapasztalata.

Előzmény: Schnitt (83677)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83677

Ha a fecskefark marót, vagy ahhoz hasonló profilút fejenálló gépbe fogsz be, akkor a teteje vastagabb, mint az alja.
Ha nem vadiúj, és borotvaéles, akkor nem csak forgácsol, de nyomja is ferdén lefele a munkadarabot.

De ha ez nem elég meggyőző, akkor pl a fésűs leszorító is a lyukba nyomja lefele.
Minél nagyobb a lyuk, annál könnyebben.

 

Egyébként találtam egy homemade megoldást az asztalba építős témára, ötletnek szerintem nagyon jó:

http://www.otletmozaik.hu/csinald-magad/szerszam-anyag/1559-asztali-barkacsgep-keszitese

 

Előzmény: Paco155 (83675)
pali923 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83676

Pár éve csináltam egy erősen ideiglenesnek szánt maróasztalt. Csak egy 30 centi széles 12 mm-es rétegelt lemez volt, amire csavarokkal applikáltam rá a marógépet. Tulajdonképpen megfelelővolt használni, csak a beállítgatás volt hosszadalmas. Na, erre fúrtam egy 30mm-es lyukat a marófejeknek. Végül évekig megmaradt maróasztalnak, csak mostanában lett kész a végleges asztalom. Ez a 30 mm-es lyuk a kb. két év alatt tökéletesen funkcionált igazából. Az is igaz, hogy nem csináltam spéci dolgokat, élkerekítés, nútmarás, ennyiben ki is merült, de ezekre megfelelt. De azért ehhez a végleges asztalhoz én is csinál(tat)ok legalább 3 gyűrűt   

Előzmény: joevagyok68 (83672)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83675

"ha a marószár géptől távolabbi (jelen esetben felső) vége a vastagabb, mint pl a fecskefark maró, azt anyagot a forgácsoló erő és az élek dőlésszögének eredője lefelé, az asztal felé húzza."

 

 

He?  :P

Előzmény: Schnitt (83673)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83674

A 40mm-es lyukat számolva és azt hogy abban a 10-es készletben ha jól Mléxem 25-ös a legnagyobb átmérő és hatos a legkisebb, szerintem el lehet vele bohóckodni.:)

 

Annyi eszed biztos van, hogy ne 3-5 centis darabokat akarj nagy nyílás mellett marni, és odafigyeléssel, meg a megfelelő helyen nyomással a nagyobb darab fákkal nem lesz gond. Utána meg majd kitalálod, hogy neked mi is kell.

Előzmény: joevagyok68 (83672)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83673

Azt még kalkuláld bele, hogy a fejreállított (asztalba épített) gépnél ha a marószár géptől távolabbi (jelen esetben felső) vége a vastagabb, mint pl a fecskefark maró, azt anyagot a forgácsoló erő és az élek dőlésszögének eredője lefelé, az asztal felé húzza.

Ha vékony, rugalmas anyagot, lécet marsz, akkor a léc vége a marónál lefelé görbül kicsit, és az alulapon lévő lyuk túloldalába elakadhat.

A sokadik ilyen után az ember idegből már nem logikusan gondolkozik, és odakap, hogy kirángassa a végét, aztán már csak szomorkodik a sürgősségin.

 

Előzmény: joevagyok68 (83672)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83672

Ertem...koszonom.

De ha mondjuk a mar emlitett alulapon levo 40 mm-es likat nezzuk, es hozza az ócsó 10 db os szettet, amiben nincsenek akkora fejek, akkor azert elbohockodhatok ugy is/ilyenek nelkul ...nem ?

Mert ha meg ez is cel lenne , akkor innen nezve a 2. ötéves tervben sem kapna helyet a projekt... :-) 

Előzmény: Paco155 (83671)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83671

Nézzünk mondjuk egy 6 mm átmérőjű ujjmarót és egy 57 mm átmérőjű profilmarót mondjuk "drawer bit".  Az elsőhöz szánt lyukba nem férna bele a második. Ha meg csak a másodikhoz méretezett lyukad van akkor a 6mm-es elveszne benne és a mellette lévő nagy lyukba bebillenhetnek a kisebb marni kívánt anyagdarabok.

Előzmény: joevagyok68 (83670)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83670

Koszonom...

Johet meg 2 hüle kerdes ?

Es milyen problemat okoz/hat/ ha fix meretu a lik ?

Miert jobb igy ?

Tudom...tudom...olvassak vissza !  :-) 

Előzmény: Törölt nick (83667)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83669

Akkor en is szerezzek be egy ventit?nalam max 2 perceket uzemelne 4--5x egy nap

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83668

Ezek még szűz korongok, nincsenek átmarva a megfelelő méretre.

Előzmény: Törölt nick (83667)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83667

Ezek az asztal cserélhető betétei amik leszűkítik a lyukat a marófej méretére

 

A képen a fekér korongokról van szó.

A szélén az öntapadós alu csíkok rétegeivel lehet egyszerűen szintbe állítani az alu lappal.

Előzmény: joevagyok68 (83646)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83666

Akkor is fel kellene hívni őket.   Megmondod hogy itt van nálad ez és ez a számla ilyen és ilyen számmal. Legyen szíves vegye ő is elő a másik oldalon. Te ugyanezt rendelted most is, nem forog-e fenn valami tévedés esete, hogy elnézték a lapot vagy ilyesmi. És ha nem akkor esetleg árat emeltek?

 

Előzmény: gyuszi1989 (83662)
gyuszi1989 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83665
de igen mondtam kiváncsi leszek hogy mit fognak küldeni
Előzmény: pajaci (83664)
pajaci Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83664

És ezt nem mondtad nekik?

Előzmény: gyuszi1989 (83662)
Alex Raps Creative Commons License 2015.01.05 0 0 83663

Növényeket kellene mindenhova tenni. Nálunk minden tele van velük. Annyi van hogy múltkor a lányom mikor elmentem valamit összeszedi a növények mögül akkor azt mondta, hogy - Na! A törpe kijött az erdőből. :D   

 

 

Előzmény: GPS (83649)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!