Keresés

Részletes keresés

zsgombos Creative Commons License 2015.01.09 0 0 84007

Sziasztok, megjött az unimaxos maróm, amit csak azért újságolok, mert én azt hittem, hogy a B268-as maró valamiféle olcsóbb Triton klón, más címkével. Hát nem, ez egy az egyben a Triton gép, ugyanolyan dobozban és címkével, mintha az ausztrált rendeltem volna meg. Mókás ez a globalizáció. Amúgy meg érdekes, hogy a 380 AUD árból (~80.000 HUF) hogy a fenébe csinál az unimax 60.000 HUF-ot, vámmal és szállítással, de ez legyen az ő bajuk, én csak örülök neki.

 

 

Amúgy pedig hadd kérdezzek egyet. A tágabb családon belül ki fognak vágni egy jókora diófát, amit meg akarok menteni magamnak. De nincs lehetőségem beltéri tárolásra, igazság szerint még fedett helyem sincs pillanatnyilag. Megtehetem, hogy a bazi nagy rönköt lerakom az szabad ég alá és tárolom évekig? Letakarjam? Mi a helyes tárolási mód, ha nem akarom tönkretenni?

PETYUS Creative Commons License 2015.01.09 0 0 84006

A lambéria hátlap hogyan van beillesztve? Ki van marva lépcsősre az oldalak hátsó széle?

Előzmény: rferi (83998)
rferi Creative Commons License 2015.01.09 0 0 84005

Laminált

A fiókból sem volt érdemes házilag barkácsolni.

Összeszámoltam, és ha én csinálom se lett volna számottevően olcsóbb, viszont elbohóckodok vele vagy két napot, mire készre gyártom.

Ezt meg csak össze kellett rakni. Ugye Vajk kínlkódásán tanultam, és olyan fiókvasalat kellett, ami elfér a kivetőpántoktól, blumból az se egy filléres áru.

A szekrénytest ára szabászatban 23 ezres volt kereken, miközben az ikeában 17-ért adják.

Amiért mégis inkább szabattam, az az, hogy jobb az élzárása, és nekem bükk kellett, valamint az ikeás sztem jóval gyengébb anyagból van. Plusz akartam alá állítható lábakat, de olyat, ami nem az aljalapot terheli, hanem az oldalfalat, mivel az összes terhelés azon jön le a földig. Így a láb nem terheli az aljalap-oldalfal kötését a teljes szekrény súlyával.

 

Előzmény: látogató (84004)
látogató Creative Commons License 2015.01.09 0 0 84004

A bükk furnér, vagy laminált? Bár ha abs az élzárás, akkor gondolom laminált. A minőségi szerelvények piszok drágák. Viszont vétek belőle kínait venni. A 180x30 keretes, fílungos fenyőajtóm fél év után már lógott. A Blum öt éve tartja a 180x60-as laminált ajtót gond nélkül. 

Előzmény: rferi (84000)
GPS Creative Commons License 2015.01.09 0 0 84003

 

Fasza kis teszt-filmet csináltál - jól szórakoztam. Pláne, hogy részemről nagyon csípem, ha komoly dolgokba humort is szőnek - attól még nem lesz kevésbé értékes a közlés, viszont sokkal szórakoztatóbb lesz.

 

(igaz, hogy pl. az egykori tanáraim közül erre csak a legnagyobbak voltak képesek)

 

Visszatérve a tesztre - én a képből és a hozzátartozó hangból ítélve, úgy vélem, hogy nincs azzal a Handy-géppel semmi baj - pláne az erejével nincs.

Kizártnak tartom, hogy a valódi Dremel ennél egy szikrányival is többet tudna - ami az én kezemben volt, az tuti nem, pedig csak pár napos volt.

 

Apropó szikra: te, jól láttam én azt, hogy a Dremeled szikrázik a szellőzőrácsnál? Mert ha igen, akkor az nettó forgórész-hiba. De a menése is olyan gyanús, "forgórészes-hangú", szerintem.

.

Előzmény: Törölt nick (83996)
látogató Creative Commons License 2015.01.09 0 0 84002

A lambéria tényleg jó hátfal. Mivel a korpuszt nagyrészt a hátfal merevíti, én összeragasztom a nút-fédernél, megkötés után tökéletesen stabil. Nagy szekrény esetén az is előny, hogy a lambériával egyszerűbb bánni mint egy 2 négyzetméteres táblával küzdeni. A 3,2-es farostlemez amúgy vitorlának sem rossz. Közepes szélben egy közepes méretű anyóst is rá lehet bízni. 

Előzmény: rferi (83998)
Schnitt Creative Commons License 2015.01.09 0 0 84001

Van egy ilyen kofferem feleslegbe (csak a doboz üresen):

Az akkusfúró addig volt csak benne, amíg hazahoztam a boltból. Ennek már 2 éve.

Ha valakinek szüksége lenne rá, szívesen elcserélném bármi hasznosra, pl felsőmaró kofferre, mert ahhoz csak papírdobozt kaptam, ami lassan kezd szétmenni.

Ha valakinek kell a hitachi munkalámpa, arról is lehet szó, de akkut, töltőt nem tudok hozzá adni, azt használom a fúróhoz.

 

Ha bárkit érdekel, írjon, a mailem publikus.

Schnitt

rferi Creative Commons License 2015.01.09 0 0 84000

Az ősszel csináltam egy gardróbszekrényt.

250magas (!!Valóban), 75 széles (IKEA cuccok menjenek bele), 60 mély.

Bükk forgácslap, 2mm abs élzárás, belső, állítható acél lábak, melyek az oldalfal alsó élét támasztják (asszem Häfele), 6 ikea fiók blum fióksínnel. Ajtó nélkül (arra nem volt pénzem) 76 ezres úgy, hogy ez csak az anyag és nincs benne ruhalift, amit pedig nagyon szeretnék (mivel az akasztórúd legfelül van, ui. utálom legfelül az elérhetetlen polcot)

rferi Creative Commons License 2015.01.09 0 0 83999

És azt is átgondoltad, hogy mennyivel többet szoptál volna, ha 45 mélység helyett a tényleg elsőre írt 80-at kell hoznod?

Semmid sincs ebben a méretben, semmilyen géped, vastagoló és hengercsiszoló, tehát a táblásításnál lehet szopni rendesen a kézi csiszolással, és egyebekkel, hogy az illesztés szép legyen.

Arról nem is beszélve, hogy én egy ekkora monstrumot már nem is 18-20-as, hanem inkább 28-30-as anyagból csinálnék a stabilitás okán, ami szintén növeli az árakat.

Előzmény: 83aslacibá (83997)
rferi Creative Commons License 2015.01.09 0 0 83998

Tömör fenyő szekrénynek én tömör fenyő lambériából csinálom a hátlapot, mert

-egyfajta anyag lesz az egész, nem lesz műanyag a valódi fa mellett, szimplán igénytelenségből

-szép

-erős annyira, amennyire kell az egész miskulancia merevvé tételéhez.

1m2, 1cm vastag, 9cm széles osztatlan lambéria mennyi is? Válogatva kijön vagy 2000/m2.

Válogatni meg kell, mert a kiesőcsomós anyag kuka.

És én eddig még nem is csináltam 2méteres szekrényt ilyet, márpedig az nem mindegy, hogy 120cm vagy 210cm hosszú csomómentes darabból kell kiválogatni 15 darabot.

Helyettesítsd be!

Előzmény: joevagyok68 (83984)
83aslacibá Creative Commons License 2015.01.09 0 0 83997

Sziasztok! Én asztalosként keresem a kenyerem de még nekem is csak "barkács" jellegű gépeim vannak lévén hogy csak 220v van a műhelyben. Szép munkákat csináltok s látom néha hogy valakinek jobb gépe van mint  nekem... :) Van egy 7éves KINZO asztali körfűrészem az már a végét járja de szerintem maximálisan kidolgozta magát, van egy két éves ATIKA egyengető vastagolóm. Jól bírja hogy lekopogjam. Ezeket csak azért írom hogy ezek a barkácsgépek szinte ipari üzemben vannak... Ám amiért billentyűzetet ragadtam az a mostani téma a szekrények... Nem tudom hogy ti honnan szerzitek az anyagot de ezek az árak... Példaként én ezt 370.000-ért csináltam, a baloldali szekrény bárszekrény tükörrel üvegpolcokkal világítással, a nagy vitrin is világítós ha kinyitja az ajtót. Plussz a tévészekrény és a bárszekrény hátulja elhúzható a vezetékek miatt...

 

Ajtók kontaprofilosak, felületkezelés monolakkal (parkettalakk) Mikor megszáradt nem fogott rá a ceruza.

 

Méretek:

Vitrin 210x120x45

tévész: 130x74x45

bárszekrény:140x110x45

 

Ilyen profil fut végig rajta:

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 83996

Nos kartársak. Az ígért HANDY-teszt. Előre is elnézést, 18 éven aluliaknak és józanul nem ajánlott o.O

 

Hogy miért nem hasonlítom össze a HANDY-t a Dremel-lel - a videó végén kiderül.

 

Hogy miért nem teszteltem a Hyundai dekopírt - mert nagynéninek csak colos deszkát átérő fűrészlapjai voltak, az én LUX-aim nem voltak kompátible a géppel -> így nem láttam értelmét megmérni, milyen gyorsan halad. Meg szerintem már talán elhihető más videókalapján, hogy nem hekkelt az a GTS 90 BCE promóvidenyó.

 

A teszt .. olyan mint én. Nem túl szakszerű, mondok hülyeségeket is benne de a szövegíróm és lektorom épp a detoxban fetreng. Így feliratoztam párszor, hogy mentsem ami menthető plusz így egy kis mosoly is előkerülhet nézés közben :)

 

A konklúzió: mivel a Dremel csak az emlékeimben él egyelőre, így azt tippelem hogy a HANDY erősebbnek tűnik (marásnál Dremel anno jobban nyöszörgött). Azért minőségileg a Dremel jobban össze van rakva, párszor megijedtem amikor a műanyag gyűrű nem volt a HANDY-n (maróállomásból ki, fejcsere, vissza - ilyenkor nem rakod rá a gyűrűt) és úgy húztam meg  NEM erősen - a szorítópatront - hát nyílt szét a fúróház mint a rózsa, szóval óvatosan kell ezzel a résszel bánni. De összességében: bőven megéri az árát. Főleg majd ha benyögik a Dremel javítási költségét a szervízben ...

 

És íme a bűntettem:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: GPS (83925)
Soká Creative Commons License 2015.01.09 0 0 83995

Nekem is a felső van és elképzelhető, hogy nem egy hibátlan konstrukció, mert az enyém a második használatnál el sem indult. Nem kísérleteztem vele, hívtam a szervizt, kijöttek, elvitték, később hoztak egy újat. (ingyen) Nem akartam elhinni hogy van ilyen. Annak idején beszámoltam erről itt.

 

 

Előzmény: Bubi504 (83991)
Bubi504 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 83994

Mérj meg egy hajtogatott ruhát egyszer... nálunk széltében 30-ba belefér (pedig nem vagyok kici kínai!) 35-el simán lehet számolni. 

Előzmény: joevagyok68 (83960)
Bubi504 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83993

Én csináltam már a lányomnak natúr (táblásított) borovi fenyőből ruhásszekrényt. Méretek : 90*210*58 (a magasság lábazattal együtt ennyi). Két ajtós, állítólag jól néz ki. Felül egy polc teljes szélességben, alatt kettéoszlik, az egyik oldal polcos a másik akasztós. Na ez így benne van 50 darab ezresben (pácolva és legalább háromszor lakkozva). És ez kizárólag anyag (még az ajtógombokat is én esztergáltam). Neked (ha ragaszkodsz ekkora szekrényhez) kell a 3 ajtó, függőlegesen osztások, nem beszélve ha full polcos az egész akkor ahhoz is qrva sok anyag kell. 150 alatt teljesen biztos, hogy én nem csinálnám meg neked (meg másnak se), de ezt ne vedd vállalásnak. 

Előzmény: adingos (83955)
Bubi504 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83992

Nincs ebben semmi különös, itt gyártják a Bosch lapokat : http://www.hawera.com

 

Előzmény: Schnitt (83905)
Bubi504 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83991

A felső volt az (amíg pár perc használat után szét nem esett a szénkefetartója). 

Előzmény: Soká (83895)
Soká Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83990

Tényleg csak a tájékoztatás kedvéért, én most egy ismerősnek bevállaltam egy csomómentes borovi szekrényt pénzért (idáig nem csináltam ilyet) 200cm magas, 180cm széles de természetesen nem egyben, hanem 2x2 szekrény 8 üvegezett ajtóval sok polccal (2000CD-nek) és már alaposan megbántam a 200.000-es árat... Persze, hogy jól megbonyolítsam az életemet, nem táblásított anyagból, hanem szélezetlen pallókból...

Előzmény: adingos (83982)
Soká Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83989

"Szia ! 

Ujjad ?"

 

Köszönöm kérdésed, már visszanőtt. :)

 

Előzmény: kofic (83897)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83988

300.000 ft keretes betétes ajtókkal, fenyő furnéros mdf hátfallal, és ez egy nagyon baráti ár.

+ felületkezelés, + szállítás.

MN 3100 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83987

Most mértem meg a szekrényt.

 

Mag = 200 cm

Szél = 135 cm

Mély = 50 cm

 

Ajtók: 170x45 cm

 

Három ajtós. A két ajtós rész akasztós,

az egy ajtós rész polcos.

 

Alul, végig egy sor fiók van. A két ajtós

alatt széles, az egy ajtós alatt keskeny.

A fiók lap: 90x25 és 45x25 cm.

 

A maradék magasság a lábazat.

 

Tömör fenyő a korpusz és az ajtók.

 

Még annak idején az Auchan-ban vettem

lapra szerelve. Jól bevált.

 

Péter

Előzmény: Paco155 (83971)
409 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83986

"Sőt gyakorlatilag ahogy nézem a többi is egy elem - egy lap, mert nem jön ki kettő belőle. Rengeteg a maradék."

 

 Azért abból a maradékból csak össze lehet táblásítani ezt-azt, pl. a polcokat, alját, tetejét.

Előzmény: Paco155 (83979)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83985

Nem viccelek, egyszerűen lefordítottam matekra amit kért. Pontosan ezt kérte ezekkel a méretekkel.  Amúgy ebben a méretben úgy, hogy csak az alja/teteje, meg a két polc van, nem bíznék még az 5 millis rétegeltben sem, a nyolcas ára meg drágább mint a táblásított fenyőnek.

 

Kezdem megtanulni, hogy nem érdemes egyből megpróbálni megjavítani azt amit valaki kérdez. :) Ő nem fogja érteni miért szólok bele, én meg nem értem miért akar olyat ami szerintem nem jó.  :P

Viszont értelmes embert szembesítve a problémákkal előbb utóbb kialakul valami.

Előzmény: joevagyok68 (83984)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83984

Te a hatlapot tenyleg tablasitottbol csinalnad ??

Mondjuk mikor a 2 polchoz erkeztem, gondolhattam volna, hogy viccelsz !  :-) 

Előzmény: Paco155 (83979)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83983

Holnap folyt köv. Jóéjt mindenkinek.

Előzmény: adingos (83982)
adingos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83982

Na ez az!  Hallelúja !

 

Kb ezt vártam. 

 

És most jöhet a pró és kontra. Tökre igazad van !!!!!!!!!

 

Egy szó, mint száz, kellene egy KB 200cm x 50cm x 130cm

                                                      magas    mély      széles

CSAK POLCOS   Natúrfenyőből készült szekrény.

Előzmény: Paco155 (83979)
halaloszto Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83981

na, megvagyunk. azért írtam az akasztót és társait, mert gondoltam adok információt, segít gondolkozni.

 

szerintem add ki asszonynak hogy túrja az ikea webszájtot meg a katalógust.

 

saccológia: 200x145x40 polcos szekrény

 - háta 3m2

 - alja, teteje meg négy polc 3.6m2

 - oldala 1.6m2

 - ajtaja 3m2

 - 16m élzárás

 - 9db kivetőpánt, három fogantyú

 - valami lábkeret 0.4m2

 

legeslegprosztóbb barkácsbolti fehér bútorlap, ajtaja is abból, olcsó vasalatok, semmi faxni: 27ezer az anyag.

olcsó táblásított fenyő, nem barkácsáruházi fenyő ajtó, kicsit jobb vasalat: ajtó 100ezer, 40-50 a többi, tehát 150ezer és ez csak anyag

 

mindenütt lefele kerekítettem mindent. 

 

plusz munkadíj kinek kinek a ceruzája szerint. az egyedi bútor, pláne fából drága. mi itt a hobbiasztalosok vagyunk, magunknak csinálunk amit tudunk meg akarunk. én csináltam hasonló szekrényt a lányomnak, fehér bútorlapból, de csináltattam rá festett mdf ajtókat, az kb 25ezer/m2 volt.

 

Vajk

 

 

Előzmény: adingos (83975)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83980

Nyugalom. :)

 

Kellett egy kis idő amíg anyagot kerestem és számolgattam neked.  :D

 

 

Előzmény: adingos (83976)
Paco155 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83979

Oké, akkor ne akarjuk kitalálni neked mi kell :) 

 

Az ár abban az esetben így néz ki azokkal a méretekkel amit kértél.:

Anyagár:

Kell hozzá két oldallap  800*2000, egy hátlap 1400*2000, két ajtó 700*2000, alja teteje 800*1400, és két polc 800*1400

Táblásított fenyőt most hirtelen 2400*1200-ast találtam.  A hátlap egyben ki sem jön belőle. Sőt gyakorlatilag ahogy nézem a többi is egy elem - egy lap, mert nem jön ki kettő belőle. Rengeteg a maradék.  Ez 10 lap, 29 négyzetméter*4500 ft = 130 500 ft

Felületkezelés kb 10 ezer akár lakkot akár olajat és viaszt használsz. Lazúrból mondjuk legyen 3000.  Kell oldalanként 3 kivetőpánt de inkább 4. Darabja mondjuk 500 ft ha jó minőségű. legyen 4000. Tiplik, csiszolóvásznak, ecsetek, egyéb kellékek 4000.

 

Legyen mondjuk szumma 140 és ez csak az anyag.  De ha 60 a mélység akkor máris két elem jön ki egy lapból és csak öt lap kell ami csak 65 ezer forint a 130 helyett.  :)  Így is érdemes átszámolnod a dolgokat.

 

 

Előzmény: adingos (83972)
MN 3100 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 83978

Szervusz!

 

Nyilván szinte mindenki tudja, vagy gondolja, hogy

a globalizáció, gyártási hatékonyság miatt egy-egy

terméket kevés gyártó gyárt nagy sorozatban.

 

A 90-es évek elején szembesültem ezzel először

testközelből. A osztrák Hörbiger nevű pneumatika

céget képviseltem Magyarországon. Havonta volt

meeting a cégnél és ilyenkor többször voltunk

- más volt szoci országbeli képviselővel együtt -

a Wienerneustadti gyárban is. A cég híres a levegő

előkészítő (szűrő, olajozó, nyomásszabályzó, stb.)

termékeiről.

Hát a gyártósoron mit láttunk: a szalagon egymás

után hol Hörbiger-es, hol Atlas Copco-s festéssel,

logóval sorjáztak ugyan azok a termékek.

Itthon, Magyarországon, pedig az osztrákok erős

követelésére ádáz harcot vívtunk ezzel a

konkurens céggel.

Ennyit a szép, új világról.

 

Péter

Előzmény: Schnitt (83905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!