Keresés

Részletes keresés

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89821

lehet, hogy már egyszerűbb lenne az egész szigetet forgatni :DDD

Előzmény: torony78 (89818)
Soká Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89820

Ha rákattintasz zolakol nevére, akkor láthatod az e-mail címét és írhatsz neki...

Előzmény: Gerard88 (89819)
Gerard88 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89819

Szia! 

 

 Érdekelne a felsőmaró asztal. Ha kapnék egy elérhetőséget, vagy felhívnál megbeszélhetjük a részleteket. Számom  06705680767 Feri

 

Előzmény: zolakol (89578)
torony78 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89818

Nem úgy lesz az. Leszkeccselem este.

Előzmény: rferi (89817)
rferi Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89817

Az egész akkor lenne a legszebb, ha a 80-as szélességű szigetből kijövő kb 75-ös fióknak a másik szembefalig/bútorig nem volna csak 50 centi helye! Itt tipródott rajta mindenki, aztán nem is férne be ahová kell :))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: torony78 (89816)
torony78 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89816

Megmondom neki, hogy fél hobbiasztalos fórum a fél napját ezzel a szájbatekert fióksín ötletével, meg a szerelésének átgondolásával töltötte, szóval most azonnal vesz 10 párat. :D :D

Előzmény: Törölt nick (89814)
torony78 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89815

Mondjuk megfogdosni lehet, hogy meg lehet...

Előzmény: torony78 (89813)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89814

Havert beszéld rá 5 ide-oda tologatós fiókra :)

Előzmény: torony78 (89813)
torony78 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89813

Ezt még az elején mondtam, de közben el is felejtettem, hogy már láttam ezt a boltot, viszont ők 10-esével adják a síneket.

 

 

Előzmény: LyPapa (89810)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89812

Engedelmeddel, rákérdeztem, (én is keresek egy-két apróságot, gondoltam belefér):

 

Méret: 

450 mm típus: DZ 2026-0045, ár kb. 5200 Ft nettó

500 mm típus: DZ 2026-0050, ár kb. ugyanaz

 

Két oldalra nyitható vezetősín, 75%-ig nyílik, hogy ki ne essen a fiók, és 40 kg teherbírású. Ezek vannak raktáron, mást kehet rendelni, nagyjából 10db-os tételben.

 

Az üzletet az előbbi hozzászólásomban linkeltem be.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: torony78 (89809)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89811

Írd meg nekik ezt itt: https://www.accuride.com/en-us/contacts/general-contact

Kellő sírással lehet, hogy küldenek egy free sample-t, esetleg kettőt, és pont akkorát amekkora neked kell. :)

 

itt úgy látom a hafele is árulja. Ez nem az?

Ha a kisképen azt látod amit én is, akkor már valaki megírta ugyanezt a felállást. Egy ponthegesztő kellene csak.

http://www.hafele.co.uk/shop/p/accuride/accuride-3630-drawer-runners-two-way-travel-full-extension-45-kg/69467/8630

Előzmény: torony78 (89809)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.13 0 1 89810
Előzmény: torony78 (89809)
torony78 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89809

Ha lenne ez az Accuride, akkor előbb megnézném, de az gond vele, hogy nincs egy kiskereskedő, ahol meg lehetne fogdosni. Amit találtam, az a helyi disztribútor webboltja. Amazonon is találtam, de úgy meg nagyon nem olcsó, a megrendeléssel nincs tehát probléma, csak ha "nyem tápogát, nyem vásárol".

 

Ha volna ez az Accuride-os, akkor mágneses varázslat se kéne, mert van ilyen középentartó fícsőre neki.

Előzmény: Törölt nick (89806)
rferi Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89808

Volt főnökömnél a pincében puposodott hasonlóan fel, ott a ház vízszigetelési hibája miatt.(konditermet csináltak oda, rendes parkettával!!!)

Ott az ajtót fejszével kellett miszlikbe vágni, mert az volt az egyetlen bejárat.

 

Ellenben egy másik ismerősömnél, szintén a pincében, szintén konditeremben nem puposodott, ott kinyomta a 100-as ytongfalat!

Utólag kiderült miért: a szoba középre lejtett kábé fél centit, és a parketta lefelé akart puposodni, de arra nem tudott, hát eltörte a falat.

Előzmény: Törölt nick (89640)
409 Creative Commons License 2015.04.13 -1 0 89807

"Kevered a dolgokat: Más a menetvágó által készített kúpos bevezető , és megint más a "kúposmenet" vágó.

Minden menetvágó, és menetfúró először nem teljesértékű menetet vág, hanem csak csökkentett méretű, "bevezetési "szakaszt készít - kivéve az esztergapadon, késsel készített menetet (elvileg ott is illik menetkifutást készíteni, de elnagyolt megoldásnál nem feltétlenül szükséges). Ha ott is kézi metszővel, vagy fúróval készítik, akkor azon is lesz bevezetési szakasz."

 

 Ez mind így van, csak jelen esetben kurvára nem ide tartozik, mert másról van szó.

 

 

"Ja,és az összes vizes és gázos menet nem tömít, ezért kell kóc és teflon szalag a menetre."

 

 Egy szóval sem írtam, hogy a menet tömít!!! Jó lenne magas végzettséged mellett a leírt szöveget is értelmezni....  A jobban tömít, az távolról sem jelenti azt, hogy tömítés nélkül is tömít. Talán ehhez egyetem sem kell. Szerintem.

 

"a gázos eszközökön minden egyes csőszakaszon csak egy "oldható" (értsd menetes) kötés lehet, nevezetesen ott, ahol az eszközt csatlakoztatod - a többinek oldhatatlannak (hegesztett kötés) kell lennie."

 

 Tehát mégis lehet. Pl. az elzárócsapot marha nehéz lesz menet nélkül rátekerni. Ergo ez a megjegyzésed megint felesleges volt.

 

"PS: megértelek, hogy irritál a mérnöki végzettségem és minden szavamat korrigálni akarod, de nem biztos, hogy szükséges. Főként nem abban, amiben valszeg jobban otthon vagyok. :-)"

 

 Nem, nem a végzettséged irritál, hanem a hozzákapcsolódó leszólok a pórnépnek a magas lóról viselkedésed. Van itt pár ember, akikről tudom, hogy vannak diplomái, de még egyikük sem hozakodott elő ezzel, pláne nem úgy, hogy akkor azt csak Ő tudhatja jobban. Egyébként most emeletes marhaságokat írtál erről a menetről, azaz szükséges volt a korrigálás. Ha tetszik, ha nem.

 

Tanács:

 

 Cserélj szabót!  Marhára elszabta a mellényedet.

 

 Ennyi.

Előzmény: archivalo (89793)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89806

Nem lehet azt online megrendelni? Írtok angolul, megértik. A mágnessel nagyon egyszerű lenne, az elv pofonegyszerű, akár a fióklap alá is teheted, vagy a fiókoldalba középen, vagy a fiókszél élébe és ráfóliázol. Aztán vakarhatja mindenki a fejét mitől működik :)

Előzmény: torony78 (89803)
torony78 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89805

Ez konyha FÉLsziget lesz, vagyis a rövidebb (45cm) oldala a falhoz lesz tolva és rögzítve. Lesz hátlapja is csak még a fiók-dilemma :)) miatt azt nem dönthettem el, hogy a munkalapot is fedje hátul, vagy csak a fiókaljig érjen. Mivel a fiók alatti síkban tervezek még előre és hátra is merevítést a hosszabb (90cm) oldallal párhuzamosan, a hátsó merevítéshez mindenképp rögzíteni fogom a hátlapot, így oldalirányú terhelésre (a falhoz-rögzítésről nem is beszélve) azt hiszem kellően fel lesz készítve. Ilyen első és hátsó kereszt-merevítést szeretnék a munkalap alá is, és arra fogom felfogatni a munkaasztalt.

Előzmény: Törölt nick (89801)
LyPapa Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89804

Bocs, de sötét van :) Szóval: a kúpos csőmenet, az amikor egy (csonka) kúp felületű lesz  vágott menet, igaz ? A 'G 1/2 collos' jelöléssel ilyet kéretik készíteni - így gondolom, mert, ha az anya ilyen, csonka kúpos belsejű, akkor a szokásos, hengeres felületre vágott menet, ami nem 'kúpos' alkalmatlan a 'G menetes' jelű anyába. Tehát az én szorítóm a kúpos menetet igényli - így azt hiszem, tényleg nem helytálló az a megállapításod, miszerint a kúpos menet nem lesz alkalmas a szorítóhoz. Kérdés: világosabb lettem vagy sötétebb e témában ?

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: archivalo (89793)
torony78 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89803

"Igazából miért kell neki egy ilyen? Lepukkant legénylakásba nő nem leledzik, ha mégis, csak átmenetileg."

Per pillanat csak az étkezőasztalon (ami ha jól rémlik egy műanyag asztal alu lábakon - nagyon könnyű) van annyi helye, hogy fel tudjon szeletelni egy vekni kenyeret.

 

"Legfontosabb paramétere annak a konyhaszigetnek a súlyterhelése (kb 150 kiló) és a magassága lesz (max 90, de inkább 80) Aztán ha ezek megvannak lehet ki-be húzgálni a fiókot bármely oldalról."

Erős lesz, és 90 magas, de a fiókot bele kell tervezni az elején, az anyagvásárláskor (teli hátlapja legyen, vagy legyen fent kivágás)

 

Accuride jó LENNE, ha lenne (értsd: lehetne kapni itthon) olyan méret, ami nekem kell. A cimbi kontójára kísérletezgetni, Waendel-féle gányolást csinálni nem annyira akaródzik. Kb. tudom, mire vagyok képes, aztán abból amit mondtok, felmérem, mit tudok megcsinálni.

 

A mágnesezéssel csínján kell majd bánni, mert aztán ráragad az is, aminek nem kéne :)

 

A közézáródó működik csak, az világos. Csak nem szép, de lehet, hogy ezt már írtam.

Előzmény: Törölt nick (89797)
Paco155 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89802

Feltettél egy kérdést, kaptál egy választ. 

Az, hogy nem tetszik neked a válasz az erősen látszik. De sajnos ez van.

 

Mindenesetre én (és szerintem itt a legtöbben mások is) úgy vagyok vele, hogy nem hiszek a tekintélyelvű megmagyarázásban azaz, hogy "nekem diplomám van, én jobban értek hozzá".   Ha érvekkel alá van támasztva valami azzal lehet meggyőzni a másikat. Ha valóban jobban ért hozzá az emberfia akkor ez nem is okoz komolyabb problémát neki.

Előzmény: archivalo (89800)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89801

Jut eszembe. Lehet, hogy meg kell oldani a konyhaszigetnél azt is, hogy hátlap nélkül ne dőljön össze, ha véletlenül oldalról tolna be egy "fiókot". Ilyen terhelés a falhoz tolt, beépített konyhapultnál sosincs, bár leszakadt mosogatókivágást már láttam, de konyhaszigetnél esélyes. Azt hiszem csak ez az egy fiók lesz ilyen bonyi, több extrát nem fogsz szorgalmazni. :)

Előzmény: torony78 (89790)
archivalo Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89800

Köszönöm a helyreigazítást, ha ilyenre lesz megint szükségem, hozzád fogok fordulni!

Ígérem!

 

Ha csak egy "butaságot" talált volna, amiben cáfol, nem teszem szóvá, de nem ez történt.

Mindössze az 5. kötözködésre reagáltam és jeleztem, hogy nem nyert. Ráadásul nagyon nem.

Előzmény: Paco155 (89798)
archivalo Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89799

Ha erős mágnest tesz bele, akkor hogyan fogja elővenni a nagykést?:-)

Letapad az is, meg a fiók is...

Előzmény: Törölt nick (89797)
Paco155 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89798

Egyrészt mert a te hozzászólásaid végződnek/kezdődnek mostanában ilyenekkel.

Másrészt pedig ebben a hozzászólásban amiről szó van konkrétan személyeskedsz.

Hidd el ebben a topikban sokan hivalkodhatnának szintén ilyen olyan címekkel, titulusokkal, nemzetközi vizsgákkal, közte holmi mérnöki végzettséggel is (pl nekem is van egy gépészmérnöki diplomám is, és sok emberről tudom hogy akad valahol a fiókban valami hasonló kutyabőr).

Ettől még nem lesz jobb valaki a másiknál, és még az sem biztos, hogy jobban átlát egy adott problémakört mint az olyan aki mondjuk húsz éve foglalkozik vele nap mint nap csak éppen mondjuk más irányú a diplomája.

 

 

Előzmény: archivalo (89796)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89797

Igazából miért kell neki egy ilyen? Lepukkant legénylakásba nő nem leledzik, ha mégis, csak átmenetileg. Legfontosabb paramétere annak a konyhaszigetnek a súlyterhelése (kb 150 kiló) és a magassága lesz (max 90, de inkább 80) Aztán ha ezek megvannak lehet ki-be húzgálni a fiókot bármely oldalról.

 

Az accuride-s dolog nem jó? Kell venned egy teljes kihúzású golyósoros fiókot, és leoperálni a végét, hogy ne ütközzön, és oda-vissza tologatóssá lényegüljön át. Ha esztétikust akartok akkor 2 db-ból raktok össze 1-et úgy, hogy a végeket átrakjátok.

 

A két fiókelőlap tetejét csináld vasból, vagy fúrj bele vasat, mágnest, és a munkalap aljára pedig tegyél erős mágnest. Így egyszerre fogja majd meg mindkét oldalon a mágnes ahogy betolja alá a fiókokat. Lehet 2 mágnest is szembefordítani, vagy ahogy tetszik.

 

A kivitelezés hullaegyszerű, az egész feltétele az, hogy a fiók közézáródó legyen Ha ez megvan, okés a dolog minden hókuszpók nélkül.

 

Matthias ezen a videnyón pont egy ilyet gányol át.

 

Előzmény: torony78 (89790)
archivalo Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89796

Miért engem kérdezel?

Előzmény: halaloszto (89794)
archivalo Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89795

Ja,és az összes vizes és gázos menet nem tömít, ezért kell kóc és teflon szalag a menetre.

Kócot gázhoz TILOS használni, mert egy esetleges kiszáradás után tömítetlenségi utakat hagy maga után és szivárogni fog. Ráadásul - tudom, ez megint baromság, de ez van - a gázos eszközökön minden egyes csőszakaszon csak egy "oldható" (értsd menetes) kötés lehet, nevezetesen ott, ahol az eszközt csatlakoztatod - a többinek oldhatatlannak (hegesztett kötés) kell lennie. Az oldható kötésnél azonban csak teflon, vagy gumi tömítést szabad használni.

Vízre szabad a kócot is, mert az folyton nedves lesz és így meg fog "dagadni" és tömíteni fog.

 

(A kúpos menetekről nincs infóm, de miután az "összes" vizes és gázos eszközben hengeres menet van, így nem tudom, hogy a normál gyakorlatban hol használhatják, mint ahogy a páncél csőmenetet sem tudom. )

 

Előzmény: 409 (89792)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.13 0 1 89794

mi lenne ha a személyeskedés kimaradna a végéről? sokkal felnőtthöz méltóbb lenne a párbeszéd? 

Előzmény: archivalo (89793)
archivalo Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89793

Kevered a dolgokat: Más a menetvágó által készített kúpos bevezető , és megint más a "kúposmenet" vágó.

Minden menetvágó, és menetfúró először nem teljesértékű menetet vág, hanem csak csökkentett méretű, "bevezetési "szakaszt készít - kivéve az esztergapadon, késsel készített menetet (elvileg ott is illik menetkifutást készíteni, de elnagyolt megoldásnál nem feltétlenül szükséges). Ha ott is kézi metszővel, vagy fúróval készítik, akkor azon is lesz bevezetési szakasz.

Ráadásul megszokott dolog, hogy a menet "előkészítéséhez" egy meghatározott méretű "45 fokos letörést" készítenek, ami biztosítja, hogy a menetmetsző (vágó) jobban rákapjon, illetve a már elkészített menetezett rész jobban betaláljon az anyamenetbe.

 

Ettől jelentős mértékben eltér az, amikor a teljes keresztmetszetű menet egy kúpfelületre van felhordva - azt hívják kúpos menetnek. Én erről beszéltem nem másról. (ez a mellékelt táblázat első oszlopa, úgyis hívják, hogy "Kúpos csőmenet")

 

PS: megértelek, hogy irritál a mérnöki végzettségem és minden szavamat korrigálni akarod, de nem biztos, hogy szükséges. Főként nem abban, amiben valszeg jobban otthon vagyok. :-)

Előzmény: 409 (89792)
409 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 89792

"..akkor az kúpos csőmenet vágó, ilyen is van (én nem tudom, mire jó, de van). Erre a célra nem lesz jó."

 

De, erre kizárólag az lesz a jó, mivel az "anya" is kúpos. Az összes vizes, meg gázcsöves menet kúpos, hogy jobban tömítsen. Hidraulikákban is használnak kúpos meneteket tömítés nélkül.

Előzmény: archivalo (89784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!