Továbbra is úgy gondolom, hogy az egész ügy nélységesen szánalomra méltó.
Szánalomra méltó elsősorban a politikai akarat, amely szigorúan meg akarja szabni, hogy mire akarhatunk gondolni, mit vélhetünk bizonyos dolgokról, de talán még szánalmasabb a prostituálódásnak az a foka, amelyet egyes tudományos szervezetek megengednek maguknak és ezt még csak nem is érzik megalázónak magukra nézve.
Szerintem eredetileg csak a gimnazisták ballagtak, egyetemistákról ilyesmit soha nem hallottam. Ma meg ahogy mondod, az ovodások is. Meg jött még valami ami nekem tök idegen és ma se értem a "szallagavató" Annyit tudok, hogy egy rakat pénzbe kerül a szülőknek.
Régen a ballagás se volt akkora összcsaládi esemény mint ma. Az izgalmas az volt, hogy hány fiu jön virággal. Mire körbejártuk az iskolát, már egy orgonabokornak éreztem magam.:-)
Én azt nem értem két napja, hogy egy jogi kérdéshez - ti. hogy törvénybe ütköző-e egy-egy utcanév használata - hogy jön az Akadémia? Addig még csak-csak érthető, hogy szakvéleményt ad egy személy történelmi szerepéről*, de ha egyszer nem joghatóság, akkor miért írja oda rögtön a verdiktet is?
*Másik kérdés, hogy ha egy önkormányzati képviselőnek vagy polgárjenőnek nincs annyi esze, hogy egy ilyen kérdést maga el tudjon dönteni, akkor mit keres ott? Rettentően rühellem, amikor egy vezető másra hárítja a felelősséget, mert ő pont azért van ott, hogy döntsön.
Ez a fotó régóta megvan, sajnos az eredetet nem találom, bár sok találat van a keresésre, de csak a jobbfelére :)
Szóval ha rövid időre is, de valódi munkáslány volt a modell.
namost ez a stílus, és a kapcsolódó valami milyen realizmus? Mert ugye nem szocialista. Bár a szorgos munkát, a nők munkábaállását reklámozta. Stílusjegyek . Mint látom, ma is számontartják, múzeumtól kezdve valós munkahely és munkavégzés (hegesztés, csiszolás) kipróbálásával. Munkaruha és fejkendő is. :)
Gorkijjal vigyázz. Gyanús a pasas. Az 1830-as években Stadtwäldchenként kezdte, majd 1874-ben Városligetire magyarosított, aztán 1921-ben Vilma királynő néven ismerték, míg 1950-től végre a saját nevét használta. 1991-ben tért vissza a Városligetihez. (A fasorról van szó.)
Ha már az oroszoknál tartunlk, ugyanilyen mókás a Király utca Lövölde téri végénél lévő Majakovszkij presszó névkálváriája. A 90-es évek elején előbb Maja lett belőle, ma pedig Maya-ként ismerjük a helyet.
Naaaa, örüljetek már: 1880-tól 1928-ig fölkerül az összes budapesti lakcímjegyzék a netre. Mostanáig az egy szem 1900-assal kínlódtunk! És lesz egy csomó új Budapest-fotó, valamint (ezt ugyancsak a később megjelenendő cikkben olvastam) nagyon várják majd a közönség értő fölvetéseit a meghatározásuk ügyében.
Érdekes, maga a kifejezés is: "sárgulási búcsú-est"
Viszont nem keverném a középiskolások klasszikus májusi ballagásával, mert ahogyan látom a guglizás eredményét, ez inkább felsőfokó tanulmányaikat befejező, végzős főiskolások és egyetemisták mulatsága.
Az is érdekes, hogy áprilistól júniusig vannak találatok "sárgulási bálok"- ra, holott áprilisban-májusban még korántsem sárgul a határ (esetleg a repce virágzik); a sárgulási rendezvények az érő gabonától "besárguló" földekről kapták a nevüket.
Most ezt a tanácsot nem fogadom meg. Gondolj bele. A lányomnak olyanokat mondanék, hogy Lenin körút, Marx tér, Néphadsereg útja, VöröshADSEREG ÚTJA. :-)