Keresés

Részletes keresés

archivalo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95563

Nem tudom, mennyire tudtál, vagy tudtatok pontosan dolgozni, de arra készülj fel, hogy a csöveid nem lesznek egy síkban - jó, ha nem több centis különbségek és "propelleresedés" (kitérő helyzet - azaz más és más szögben állnak az egymás mellett lévők) nem lesz bennük.

Akárhogy is fogod megoldani a "fordított párnafák" (staflik) rögzítését hozzájuk, célszerű azzal kezdened, hogy egy síkba szintezed az egészet és csak utána kezded a burkolást.

Amikor fent van már egy életen keresztül fogod nézni és meg fogsz őrülni attól, hogy hepehupás az egész...

 

 

Előzmény: Tschaby (95562)
Tschaby Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95562

Az eredeti elképzelésem az volt, hogy nekihúzom a csőnek, és az ad valamilyen síkot.

A lapok találkozásánál meg úgyis teszek egy deszkát az összetalálkozó élek fölé és összehúzom őket.

Így az élek nem állnak el nagyon, a lap meg elvisel némi hullámos kényszerítést.

Előzmény: Babszem_ (95558)
laci19791202 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95561

Jobbulást,próbáld elfogadni lelkileg,nem könnyü,a lényeg hogy nektek nem lett bajotok!!Az életben az egéség a legfontosabb,minden más másodlagos,az autót tudod majd idővel pótolni!!

Előzmény: archivalo (95547)
archivalo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95560

Szia!

 

Ha a palacsavarból 88 kell, akkor a szalagos megoldáshoz, normál csavarból 2x annyi. Anyából szintúgy. Ráadásul a HILTI szalagot sem adják "ingyen"... Én küldtem 60 forintos darabárra vonatkozó linket... Mondjuk az is erős 5ezer forint.

 

Amúgy a 88 darab honnan jött ki?

Előzmény: Tschaby (95552)
Babszem_ Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95559

Pont azt akarom kizarni, hogy hasznalas kozben deruljon ki :)

 

Koszonom mindenkinek a visszajelzest (Repepito, Rahed Lee, Laci, Kamelot, stb.) - ez boven eleg a donteshez.

Nagyjabol megfelel amire nekem kell de szetnezek a hasznalt piacon is mielott megvennem (csak jovo heten kerul eladasra).

Előzmény: Kamelot (95537)
Babszem_ Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95558

Ki tudsz hozni 88 darab hiltiszalag kotest egy sikba? (mintha ennyit szamoltal volna valahol lennebb).

Tudom, hogy allithato meg minden de nekem nem tunik annyira 100%-san ismetelhetonek ... Vagy csak hozzahuzod a vasrudaidhoz minel erosebben es az adja meg a sikot?

 

nem bontottam le, hogy ott hogyan rögzítették a kartont

Ha van ismerosodnek szerelo kameraja (egy gorbulo cso vegen egy pici kamera meg nehany led) akkor egy 2cm-s lyukon meg tudod nezni leszereles nelkul is :)

Előzmény: Tschaby (95556)
laci19791202 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95557

Igen igen,nekem is az asztala volt a leg gyengébb pontja,azt megcsináltam,most meg maga a szár,cső hajlik be mert nem tudom van-e 2milis fala,na azt nézegettem én is hogy egy vastagabb falúra kellene kicserélni ami 5-10cm el lehetne is hoszabb!

Nincs ezekba anyag,barkács kategória nagyon,pl az enyémen 180w os motor volt :) ááá,semmire sem volt elég,lecseréltem egy 3 fázisú 370w osra na igy már lehet mit kezdeni vel,gyengének már nem érzem soha!Amire nekem kell arra talán elég ha kicserélném a szárát de majd egyszer egy Fo-15.

Előzmény: 409 (95542)
Tschaby Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95556

Egyébként az készülő műhely a garázsom folytatása.

A garázs is pontosan ilyen paraméterekkel bír - fesztáv, tetőszerkezet - annyi különbséggel, hogy az be van kartonozva. Glettelve nincs. Apró ázásnyomok látszanak rajta, gk tábla nem repedt el sehol, viszont kicsit belóg a lap a rögzítések között. 50cm-ként van csavarozva.

 

Mielőtt valaki kérdezné, azt nem bontottam le, hogy ott hogyan rögzítették a kartont :)

Elég jól sakkoztak a táblákkal, mert mindegyik jó nagy, levenni nem olyan vicces.

Előzmény: rferi (95553)
Tschaby Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95555

A gipszkartonos mennyezetet gondoltam először. Azért, mert arra meghívok egy szakértő brigádot, és megcsináltatom velük.
DE, a tető miatt (nem garantált a teljes beázásmentesség) célszerűen impregnált karton kellene, aminek az árából kijön az OSB is.

A gipszkartont viszont glettelni festeni kellene. OSB-vel ezt megtakarítom.


A tető mozgása nem jelentős.
Az építősben volt erről konzílium, ahol mondták szakértők, hogy ilyen méretű csővel a tető ekkora távon belóg 5-6 centit. Az enyém kb 1-et. Ha rálógatom a közepére a 100 kilómat akkor még max 1-et.
Egyébként a közepére beépítünk lengéscsökkentő merevítővasat.

A mozgás repedezéstől annyira nem tartok.

Az OSB azért van , mert kevesebbet kell vele dolgozni. (Annak ellenére, hogy szeretem az építő munkákat, a plafon glettelés-festés nem a kedvencem...)

 

Ezzel a megoldással a felcsavarozás pillanatában a plafon kész. Egyébként az OSB plafon nem néz ki rosszul. Egy (főleg)asztalos műhelyben.

Előzmény: rferi (95553)
Tschaby Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95554

Szia pont akartam kérdezni milyen autót forgácsoltál össze ...

 

Ha már kétszer megúsztál ilyen esetet annak a tanulsága szerintem, hogy a következő autód legyen egy kicsivel nagyobb szilárdságú.
Úgy tűnik téged elér a baj, ezért jobb felkészülni ...

ráadásul nem biztos, hogy te vagy a ludas, és ki tudod védeni. Akkor már csak a körülötted lévő anyagban bízhatsz.

Eddig szerencsére működött.

Előzmény: archivalo (95547)
rferi Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95553

A gipszkarton ide nem túl jó megoldás, mert az a tető mozog, amíg csak létezik. Télen a hó megnyomja, a közepe sztem centiket süllyed. Repedezne a karton.

Előzmény: archivalo (95547)
Tschaby Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95552

A palacsavarral találkoztam, csak annak is 120píz darabja. Ez 88-szor már jelentősen meghaladja a 4 tekercs szalag, meg 'pár' facsavar árát.

Ha az átfúrós, csavar átdugós megoldással csinálom akkor sem éri el a költség felét.

Előzmény: archivalo (95543)
rferi Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95551

Hah! Ez az agy! Ami egyszer bemegy, örökre el van benne temetve! :))))))))))))))))))))))

 

Naszóval ha kétszer megúsztad, akkor mostmár nagyon vigyázz magadra öregem, mert ez nem megy így a végtelenségig!

Előzmény: archivalo (95541)
feketefelh Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95550
Előzmény: archivalo (95547)
archivalo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95549

Na, itt feleáron van - szerintem ennyiért nem szabad "pöcsölni":

http://webaruhaz.csavarda.hu/kotestechnika/menetes-kotoelemek/palacsavar

 

 

Előzmény: archivalo (95543)
archivalo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95548

Akkor már tudom, ki rejtekezik a nick mögött! :-)

Előzmény: stukov1 (95540)
archivalo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95547

Köszönöm az együttérzéseket, most jutottam el a lemaradásban oda, hogy lássam, mennyi jó lélek is van itt.

Tényleg a lelkemnek kell helyrejönnie, mert hiába volt csak egy Ignis, de nagyon szerettem: engem is a lányomat is megvédte...

(ennyi maradt belőle)

 

Most jutott még egy dolog az eszembe: a gipszkarton mennyezetek rögzítőrendszerét pont ilyen feladatokra találták ki - ott számos olyan, gipszkarton csavarral rögzíthető variánst lehet használni, ami minden problémát áthidal. Ha jól rémlik, két alaprendszer van, de még azok is csereszabatosak egymással.

 

Egyébként a gipszkarton mennyezet nem lenne jobb, az OSB-nél?

 

 

Bediiii Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95546
Előzmény: Bediiii (95544)
409 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95545

"a menetes száras fejlesztés megmozgatta a fantáziám, de mondjuk kb M8-os szárat gondolnék. Félkörön körbehalítva az nem törik?"

 

 Hááát, nem tudom. Régebben feketéket (bevonat nélküli) hajlítottam olyan 100mm átmérőre, nem törtek, viszont a végét satuban nem tudtam derékszögben meghajlítani, ott eltört.

Előzmény: Tschaby (95528)
Bediiii Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95544

"Hol lesz ez vagy mi lsz ez ha szabad tudni?"

 

Kamra polc, szerűség, de nem élelmiszer, hanem csak kartondobozok lesznek rajta.

Előzmény: laci19791202 (95514)
archivalo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95543

Szia!

 

Jó régen lehetett "palacsavart" kapni, nem tudom, mkost is létezik-e. Ez egy kb 25-30 centi hosszú, horganyzott, lágy acélból készült "drót" volt, aminek nagyjából 3-5 cm-es része volt menetes, a többi nyers 6-os anyag. Ezt könnyen lehetett hajlítani, igaázvóból pont arra vol kitalálva, hogy a hullámpalán átdugva, rá tudd hajtani az alatta lévő tetőlécre, staflira.

Itt pld 120 Ft/db:

http://www.bimbokft.hu/Pages/Termekek/?par=338&kat=338&cikkcsoport=02%20-%20Palacsavar%2C%20viharkapocs

 

De vehetsz 5-ös, 6-os kerítés feszítődrótot is, amit rátekersz a csőre, a staflin fúrsz egy lukat, azon áthúzod, majd melléteszel egy gömbvasat, meghajtod és visszakalapálod. Ha ez nem tetszik, akkor vághatsz menetet is a kerítésdrótra.

 

Előzmény: Tschaby (95528)
409 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95542

"Ami nekem a legkevésbé tetszik benne, az az asztala. Annak ellenére, hogy acélöntvény, ha jobban tolom neki, akkor képes egy kicsit "lekonyulni"."

 

 Az enyémnek meg oszlopa hajlamos "kiflibe" hajlani erősebb előtolásra. Csinálni fogok hozzá egy vastagfalú és úgy 70-80mm-rel hosszabb oszlopot.

Előzmény: Rahed Lee (95536)
archivalo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95541

Jól emlékszel, csak akkor én voltam a vétlen fél...

A nagy számok törvénye értelmében vagy nem tröténhet velem még egyszer ilyen, vagy akkor már nem leporolom, hanem engem porolnak el...

Előzmény: rferi (95508)
stukov1 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95540

Jobbulást! És várom az emailt a maróról!

Előzmény: archivalo (95502)
Bubi504 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95539

A menetes szár törik, bizony.

Előzmény: Tschaby (95528)
Tschaby Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95538

Akkor ezzel az U kengyellel valamit elkevertem.

A szalagos átmenő csavaros tippet köszi.
20 centivel azért nem szeretném leengedni, mert a féltető alacsonyabbik felén a cső alja 240cm az aljzattól.

Ha erre rászámolom az 5 centi párnafát meg még egy centit az OSB-nek (csak 8-ast teszek), és ebből még elveszem a 20 centit, akkor  arra a falra magaslati tárolót már nem lehet tenni.

Meg akkor már olyan alacsonynak tűnik.

De ezt a belógatást megfontolom.

 

Előzmény: rferi (95533)
Kamelot Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95537

Ha visszaolvasol már számtalanszor volt itt szó ezekről a gépekről. Kompromisszumokkal mindegyik megvehető. Az hogy a teljesítmény elegendő-e az majd úgy is csak a használatban fog eldőlni.

Előzmény: Babszem_ (95532)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95536

Nekem ennek egy klónja van. Majdnem tök ugyanez, a szíjtárcsa burkolat formája más egy kicsit.

Évek óta használom, nem bántam meg, de azért vannak gyenge pontjai. Egy konkrét munkára vettem a Tesco-ban, 10 ezer Ft alatt volt, annyi volt az elvárás, hogy azt a 40-50 precíz furatot megcsináljam. Ennek kb 5 éve, de nem akar elpusztulni :-)

 

A 350W-os teljesítmény ami miatt nem kell különösebben aggódni. 5 mm-es acélban, lépcsősfúróval fúrtam már vele 16-os likat is. Igaz, itt már néha megfogta, de lassú előtolással, rövid áttétellel, WD-40-el gazdagon nyakon öntve meg lehetett oldani.

Ami nekem a legkevésbé tetszik benne, az az asztala. Annak ellenére, hogy acélöntvény, ha jobban tolom neki, akkor képes egy kicsit "lekonyulni". Persze itt ne gondolj nagy szögelhajlásra, csupán csak annyira, ami sumák módon megszivat egy hosszabb furatnál, mert nem tökéletesen függőleges. De a lassú előtolás, alátámasztás itt is megoldás lehet.

Előzmény: Babszem_ (95530)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95535

Nekem egy régebbi kiadású 350W-os einhelem van, azon nincs plexi burkolat a tokmánynál. Elég pontosan lehet vele dolgozni. Nem egy erőgép, álltalában közepes sebességen használom, fához elegendő 10-es fúróig ha éles a fúró.

100-as körkivágó azért már le tudja fogni könnyedén, de óvatosan dolgozva azt is elviszi. 

Ha fémbe fúrsz vele akkor jön elő a gép gyengesége kb 8-as - 10-es fúró felett. (több olyan vastag fúróm van aminek a szára le van esztergálva 10-re.)

 

Előzmény: Babszem_ (95530)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.14 0 0 95534

Igen jól értelmezed, csak kisebb stafnik tartják az osb-t. ez egy költséghatékony megoldás, de a stafnik öszecsavarozásán nem szabad spórolni mert az a gyenge pont, hogy kiszakadhat a súlytól a csavar a felső tetőléc stafniból. Egy ilyen megoldást alkalmaztunk az egyik barátom műhelyében a mennyezet borítására. Ott is osb lett felrakva. Igaz nem volt ilyen vastag a cső, ott 50*50-es zártszelvény volt.

Ha jól emlékszem akkor 8-as csavarban van már 200-as hosszúságú is. Utána kell nézni hogy hatosban van e neked megfelelő, ezt nem tudom. 

 

Előzmény: Tschaby (95529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!