Keresés

Részletes keresés

zodes Creative Commons License 2015.12.19 0 3 105358

No itt vannak a képek és a videók a raklapozásomról. Előre leszögezem, hogy vágatlan ripsz-ropsz videók. Tegnap este készültek. Egyébként esténként szedtem szét a raklapokat, kb. egy darabot fél óra alatt. Természetesen ebben a fél órában még nincs benne a szegtelenítés. Két féle raklapot szedtem szét az egyikben csavart hegy nélküli szeg volt. Ez volt a könnyebb, egyszerűbb, a másikban recés, ragasztott. Mindkettőt géppel lőtték az biztos, mert kb. 5mm mélyen benne volt a fában a feje. Amelyik görcsöt talált ott ki sem tudtam húzni. Itt próbálom Izzy módszerét, a vörös izzásig melegítési eljárást. Most direkt ezért mentem le egy gázégőért a piacra (2000.- palackkal együtt).

Egyébként lehet röhögni az egészen, főleg a hegesztésen, de a lényeg, hogy ingyen legyenek klassz kis leceim meg stafnijaim nem változtat. :-DDDD

Amit láttok az már a 3.0 látszik az elején egy csonk is. Eredetileg ott volt a két nyelv. Szerintem ez így szinte tökéletes. Esetleg a zártszelvény nyelet lehetett volna mondjuk 110-120 fokban és nem derékszögben ráhegeszteni.

Mintha olvastam volna, hogy mindenképp marad némi hulladék. Hát jelentem, hogy nem marad! Gyakorlatilag egy léc sem sérült és minden stafni sértetlen, még szinte benyomódások sincsenek.

Azt is tudom, hogy ezerféle eldobható raklapot gyártanak. Az is lehet, hogy szerencsém volt ezeknél a raklapoknál.

Itt a link a fényképekhez, videókhoz.

kuperta Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105357

Mogyoró ág darabból készítettem gyertyatartót, 2 réteg lenolaj viaszolva, kb. 1 éves, szép sötétre érett a maga fehérségéhez képest, és jól látszik az erezettsége.

Előzmény: Paco155 (105322)
Nelson admirális Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105356

Ha megcsörgetsz, akkor visszahívnálak

húsz 9hét11hat4hárem

és hálám a sírig üldözni fog

Előzmény: Petör (105344)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105355
Dandy2 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105354

De jó! Sajnos csóró vagyok mint a templom egere, csak cserélgetni tudnék! :-(

Előzmény: zolakol (105340)
GPS Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105353

 

"Hoznám én, bakker, de valami hülye rendelet szerint a telep csak egyirányú lehet.....Kapják be! Főleg azok, akik ilyen hülye rendeleteket hoznak.

 

Stimmel. Ugyanez van Veszprémben is. Én nem futottam bele, mert előre szóltak, hogy kár kimenni a telepig

 

.... de a pali aki lebeszélt úgy járt, hogy valami lehetetlen autónak a komplett, működő hátsó hídját hirdette vagy egy évig - de a kutyának sem kellett, pedig valami 35 ezret kért az egészért, azonnal beszerelhető, tökéletes állapotban.

 

A hirdetés fennmaradt, nem is foglalkozott vele többet.

 

Eközben egy csomó méhtelep-érett cucca is összegyűlt és (fájó szívvel bár), de rádobta a hidat is az utánfutóra amivel ment az is az enyészetbe - méghozzá kilós áron.

 

És akkor olyan történt, ami csak a rossz filmekben fordulhat elő: másnap reggel telefonált valaki, hogy előző nap ment teljesen szarrá a differenciálja és neki bármi áron kéne az a híd... ha még megvan.

 

Hát ez az, hogy a híd tegnap óta már nem volt meg - illetve megvolt, csak nem a gazdájánál.

 

Azonnal kirohant a telepre, hogy visszavásárolja a hidat - ott lobogtatta a papírját amivel előző nap adta le.... de a telepesek nem és nem.

Mert hogy a szabály, meg hogy kirúgják őket, meg kamera is van, azt nem lehet átbaszni...szóval így.

 

Fél napi cigánykodás után mégis jó vége lett a dolognak, mert többszöri telefonegyeztetésre a pesti főnökséggel, (meg fénymásolat a leadási papírról, meg kibányásztak olyat, hogy 24 órán belül meggondolhatja magát az ügyfél - de gondolom ezt csak ott helyben találták ki) - szóval mégis visszaadták a hidat

Mondom: adták  - mert arra nincs könyvelési procedúra hogy magánszemélyként visszavásárolhatta volna (vagyis ilyen nyugtát-számlát nem adhatnak ki).

 

Részemről egy mosogatógép-kosarat vettem volna onnan (mert szó szerint hegyekben állnak a leadott háztartási gépek - ez messziről látszik a kerítésen túlról - de ezek után lemondtam róla.

.

Előzmény: raklapjúzer (105349)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105352

Péteren kívül engem is érdekel, meg gondolom másokat is: köszi a képeket!

 

Éppen a a Tischlearbeit-odat nézegetem, nem semmi .... úgy vélem te nem hobbiszinten gyártod a fűrészport :-) Éppen ezért duplán érdekelhet mindenkit, milyen segédeszközt használ egy profi.

Előzmény: Dózerbike (105342)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105351

Szervusz!

 

Persze, hogy érdekel. Nincs az a

büszkeség, amely az értelmetlen

munkát felülírná. :)))

 

A belső, vízszintes felületet nem

kell csiszolni szerencsére, mert

az nem látszik. A belső peremet

viszont igen. Sajnos az nagyon

vékony, kb. 5 mm.

 

Péter

 

 

Előzmény: Dózerbike (105342)
gregg71 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105350

Gelko. Pont tegnap is vettem náluk. Nem tudom, mennyire számít közelnek.

Előzmény: Nelson admirális (105343)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105349

Nincs megszívatva semmivel, szűz fenyő és keményfa vegyesen.

Hoznám én, bakker, de valami hülye rendelet szerint a telep csak egyirányú lehet. Befelé minden, kifelé semmi. A kazánajtóba kellett volna egy öntvénylap, volt is alkalmas, de nem adták az istennek se! Kapják be! Főleg azok, akik ilyen hülye rendeleteket hoznak.

Előzmény: Törölt nick (105337)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105348

De szép az a szilvafa! (Irigység: ON)

Majd a kész állapotról is kérünk szépen fotót!

 

Anno a Dremelemhez vettem sok kiegészítőt, készletet. Többségével elégedett vagyok, de pont ez a gumihengeres csiszoló, na az nem sikerült valami jól. Adtak hozzá gyári csiszolóhengert, de kis nyomásra is állandóan elforog/ledobja magáról. Kénytelen voltam aládolgozni, hogy feszesebben menjen a gumihengerre.

Előzmény: MN 3100 (105330)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105347

"Nyugodtan mondjad az asszonynak"

 

Vele már nincs ilyen gondom :-)

 

100 szorító, az derék. Nekem szinte csak és kizárólag ilyen "sima", asztalos szorítóm van meg pár Wolfcraft pillanatszorító, azok is igen hasznosak (és egyelőre masszívnak is tűnnek).

 

Előzmény: MN 3100 (105324)
GPS Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105346

 

Hát nem egy kapzsi, pénzsóvár, telhetetlen ürge - az már biztos :-))))

.

Előzmény: pajaci (105345)
pajaci Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105345

Látom nem vagy egy pénzéhes alak! Ha az oszlopos fúróról írnál néhány adatot, sok magánlevelezést megspórolnál vele.

Előzmény: zolakol (105339)
Petör Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105344

Bauhaus-ban vettem régen. de ha csak pár db kell megnézem a műhelyben és ha van és eljössz érte Sződligetre vagy délután beadom Bp-re menet.

Előzmény: Nelson admirális (105343)
Nelson admirális Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105343

Sziasztok

Megtudná valaki mondani, hogy hol lehet kapni lombfűrész gépbe csapos fűrészlapot.

Újpesthez közel? (Dunakeszi)

Nincs időm rendelni, mert pár napom van karácsonyig és addigra még el is kellene készítenem a faanyagot.

SOS

Dózerbike Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105342

a cégnél én is csináltam hasonlót.  19-es rétegeltlemezben lévö CNC marást kellet csiszolni, de rengeteget. Amikor egyedül csak én csináltam, akkor csak a csiszolás kb 1 hétig tartott. És korábban a cégnél csak kézzel csiszolták a marásokat, levélmintákat.

Meg van egy Dermel kis csiszolo, de ez igazábol alkalmatlan erre a munkára, ezert csak néha "pihenésképpen" szokták elövenni, én soha nem használtam, mert nem halad vele a munka.

 

Kétfajta csiszolási megoldást fejlesztettem ki pár honap alatt : elöször, egy hajlékony müanyag tárcsát vágtam ki, 60 mm átméröjüt, ez általában valami festékesdoboz teteje, vagy ami épp fellelhetö. Kb 1 mm vastag. Erre tettem rá a csiszolopapirt vagy vásznat, kézépen egy hosszu csavarral,fakötésü alátéttel fogatam meg, a csavar szára tokmányba foghato.

 

A másik megoldás, ezzel föleg a marások belsö éleit lehet jol csiszolni, ez egy alu csö, egy kis husszanti bemetszéssel, a csiszoloszalag egyik végét ide füzöm be, igy nem tud elforogni. Aztán csak feltekerem a szalagot a csőre, papir festöszalaggal rögzitem a felsö részét, és kész is.

 

Ha szakad vagy elhasználodott a csiszolopapir, nagyon gyorsan lehet cserélni.

A kollégák elöször csak fejcsoválva néztek, hogy mit játszok, de aztán akiknek nagyobb volt a kezük fáradsága és fájdalma a több napos csiszolás után, mint a büszkeségük, azok elkérték tőlem a csiszolo alklmatosságokat.

Kézi furogéppel, vagy akkus csavarbehajtoval szoktam ezeket használni, lehet velük haladni rendesen.

Képet sajnos csak hétfön tudok kéziteni, ha erdekel valakit.

Előzmény: MN 3100 (105330)
kuperta Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105341

Most beszéltünk telefonon, hétfő jövök a gérvágóért! Vörösbort hozok!

Előzmény: zolakol (105339)
zolakol Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105340

Jelentéktelen apróság lemaradt: 70/215 77 24

Viszont áruba bocsájtanám régi, nehéz oszlopos fúrómat.Ára: 30000 ft.Állapota:viharvert.Súlya:kb. 100 kg.

zolakol Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105339

Üdv!

Masszív és nehéz felsőmaró asztal várja gazdáját Szendehelyen egy palack szàraz, vörös védőitalért.Ugyanitt Makita gérvágó, összecsukható Holzmann állványon 30 000 ért eladó.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 -1 0 105338

A múltkor vettem a tescóban vágódeszkát. Sokáig jó volt, magyarul addig amíg én használtam és én mosogattam el egyedül. Aztán más is hozzáfért, és alaposan elmosta, be is hajlott kiflibe ahogy Halálosztó megírta :)

 

Ezzel a szűziessel nem lehetne újkorában megtunkolni a vágódeszkát? Mégiscsak konyhai cucc, megy konyhai cuccba, nem? Ami meg aprítódik ezen, annak csak jót tesz az olívaolaj.

Előzmény: kukucs33 (105320)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105337

Ha meg van szivatva valami vegylötyivel, akkor jobb is ha oda megy. Ha nincs, akkor hozd el onnan.

Előzmény: raklapjúzer (105332)
zodes Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105336

Most már tudom mi az a huzal a szegeken, eddig elképzelni sem tudtam! :-)

Filmet és képeket is holnap tudom csak prezentálni, de Én szinte minden anyagot megtudtam menteni. Mondjuk nálam is 2 féle raklap volt. Egy csavaros (könnyebb) és egy ragasztott szegezéssel, de mindkettő gépi az biztos. Sajnos nem is sajnálták a szeget sem. Holnap vidió és képek. Jóccakát!

Előzmény: raklapjúzer (105331)
409 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105335

"Gondolom eredetileg gyújtógyertyák pucolásához találták ki, aztán rajtamaradt a név."

 

Bizonyára remekül lehet vele gyertyát tisztítani. A gond csak annyi, hogy az ezzel tisztított gyertyával nem indul be a motor. (a rákenődött réz okán vezetővé válik a porcelán felülete)

Előzmény: raklapjúzer (105273)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105334

Szia! 

Azt gondoltam, hogy ez a forgácselszívós dolog nem valami jó mert eredmény az nem nagyon volt.  Majd ha jövőre lesz újra ez a porszívós akció, akkor veszek egyet és majd azzal próbálkozom. Holnap ha lesz időm kimegyek megint a műhelybe és megkeresem azt a védőburkolatot ami a fűrészkorong felett van. Úgy ahogy Te is említetted már az is nagy segítség lenne ha nem az arcomba nyomná a fűrészport. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: pali923 (105289)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105333

Szia! 

Látom Te sem unatkozol! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Törölt nick (105285)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105332

Köszi, sikerült. Ma láttam a haszonvas telepen egy kazal (40-60 vagon!) raklapot felhalmozva. Majdnem elsírtam magam! Rengeteg értékes faanyag, és megy az erőműbe hamunak. Barbárok!!!

Előzmény: pajaci (105328)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105331

1.  Ne légy MOHÓ! Valamennyi anyagról le kell mondanod, hogy a többi a tiéd lehessen.  A raklaptőkéket mindenképpen szét kell hasogatni, de ez nem mindig elég.
 Ha nagyon makacs az áru, én többnyire elvágom a rövid összekötőket. Ezekből tűzifa  lesz. A tőkék és a többi hulladék szétforgácsolása után megkapod a félkész árut.
 Ez 6-10 szál deszka, amiből kiállnak a szegek.

 

2. Gondosan egyenesítsd ki a szegeket, majd tanulmányozd a fejrészt. Ha csak alig  mélyed a szegfej a felszín alá, akkor szerencséd van, kézzel szegezett példányra  találtál. Ebből kiütöd a szegeket, és kész is van.

 

3. Az igazi kihívás a gépi szegezés! Ami rögtön látható - a szeg feje 4-5 mm mélyen   eltűnik az anyagban. Ha kiütöd, akkor sajnos elkerülhetetlen egy súlyos seb a szeg  feje helyén. Ez a kisebbik probléma! A nagyobb gond a gépi szegezés  technológiájából következik. A szegbelövő tárjába összefüggő sorozatot tesznek.
 Az egyes szegeket két sor vékony huzal tartja, amiket ponthegesztéssel rögzítenek.
 Belövéskor ezek elszakadnak, a maradék szépen odasimul a szeg oldalához. Ha kis  mohó vagy, és azonnal nekilátsz kiütni a szegeket, ezek a kis huzaldarabok  beletörnek a lyukba. Ezért kiütés előtt gondosan meg kell vizsgálni a szegek látható  szárát, és ezeket a kis huzaldarabokat el kell távolítani! Még így is marad, de ha  gondosan átnézed a szeghelyeket, észrevehető a kis aljadék.

 

4. Akármilyen gondos voltál, előfordul, hogy mégis marad ilyen drótocska. A körfűrészlap  nem veszi észre, de a gyalugép pengéjén észrevehetetlen kis árkot üt. A károkozást a  gyalult anyagon látható kis dudorodásról veszed észre. Csiszolással eltüntethető, de   a késeket élezni kell a következő munka előtt.

 

5. Mindazonáltal ha túljutottál a nehézségeken, büszkén húzhatod ki magad!  Megmentettél egy csomó értékes faanyagot, és megkímélted a pénztárcádat is.
 Persze a kapott faanyag a lehető legrosszabb minőségű, de felszeletelve és  újratáblásítva asztalosminőség nyerhető belőle.

Előzmény: 72pt (105288)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105330

Ma volt egy kis időm tevékenykedni.

A szilvafa anyagot dolgoztam fel.

Kültéri lámpák alá lesz dísz alátétnek.

 

A marás után az  élek letöréséhez

a kézi WORKZONE köszörűt használtam.

csiszolófej készletben van olyan, amelyik

gumihenger és cserélni lehet rajta a

csiszolóvászon hengert. Klf. átmérőben

van, de a baj az, hogy nagyon rövid az

élettartama. Egy-egy alátét kettő ilyen

csisz.vászon hengert elfogyasztott.

 

Gondoltam, csinálok magam ilyeneket.

Ráadásul nem olyan spirál ragasztásút

amilyen a bóti. Sikerült megvalósítani és

az élettartama olyan magas, hogy még

egyik sem szakadt el, pedig ennyi

használat mellett a másikból három

fogyott.

 

Az alapanyag a PARKSIDE szalagcsiszoló

szalagja. Én újat használtam fel, de kopott

is jól alkalmazható. Van olyan sáv, ahol

nem használódik el csiszoló anyag.

 

Péter

 

A képek:

   A bóti készlet.

 

 

   A szalag szeletelése. Sima snitzerrel vágható.

 

 

   A hosszméret jelölése. A d=12 mm-es hossza ~ 43 mm.

 

 

   A darabolás lemezollóval.

 

 

    A kicsi szalag összeragasztásra szolgáló felületének csiszolása. Nem feltétlenül fontos, de jó dolog.

 

 

   A kicsi szalagot egy d=12mm-es csapra feltekertem. Az érintkező éleket/felületeket                    pillanatragasztóval ragasztottam.

 

 

   A rögzítést csipeszek végzik. A ragasztó kötése percek alatt kialakul és máris használható.

 

 

   A kicsi csiszoló hengert erre kell ráhúzni.

 

 

    A kész csiszolófej a csiszolóvászonnal.

 

 

  

    Ezek azok a lemezek, amelyeknek a belső marásának peremét kellett simítani.

 

 

 

 

 

Előzmény: MN 3100 (105325)
wtman Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105329

Lehet az asztali körfűrész vásárlást kicsit hanyagolom, mert az osztrák vaterán találtam két kombinált gyalut, ami megmozgatta a fantáziámat. Az egyik egy Elektra Beckum HC 260 (300€) a másik egy Metabo ADH 1630 W (500€) ehhez jár egy elszívó is. Mindkettő háromfázisú, de ez nem probléma, mert van otthon.

Mi a véleményetek? A nagyobbik, a Metabo tűnik ezért az árért a kihagyhatatlan ajánlatnak, de az Elektra sincs rossz árban a társaihoz képest. Mennyit számít az a plusz 4,5 cm egyengetésor, amivel a Metabo többet tud? Bár adatot nem találtam csak a Metabora, gondolom az 1200 mm asztalhossza veri a kistesót.

 

Ill. a Ti tapasztalataitok alapján mire kell odafigyelni egy ilyen jellegű gép vásárlásánál?

 

Köszi!

 

János

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!