Keresés

Részletes keresés

józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111324

Mindig lehet jobbat es jobbat csinalni. Valamellik nap egyik ismerosnel egy  disznovagaskor hasznalt  jo meretes tolgyfakat , bardolopallokat  kellett sikba tolni. A tokoles nem sok idot vett igenybe ,egy ketto aztan mentem is tovabb.

A kocsi csomagtartojabon hagytam, ami beazott. 

 

1. Nem takaritottam meg rendesen

2. nem olajoztam meg vekonyan

 

ezek hibak , nem fordulhatnak elo . Most megis elofordult.

 

Feluleti rozsda keletkezett. Konnyen orvosolhato. De nem kene ,ha jobban odafigyelek.

 

 

halaloszto Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111323

dejó hogy írod hogy 14-es. végre használhatom a 14-es forstneremet. az alap készlet az ugye 15-20-25-30-35. és sosem az kell. vagy ha mégis, akkor meg kiderül hogy a kínai hss az nem az igazi. úgyhogy az évek során egy-egy projekthez amikor pont kellett, mindig megvettem ami kell. és azon a projekten kívül sosem kellett semmire. úgyhogy van 35-ös keményfém, 22-es, 16-os, 14-es is. végre egy projekt amihez nem kell vegyek egyet, csak előveszem a fiókból és kész.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (111321)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111322

Egy másik "adósság", illetve úgy kerek a történet ha megírom, hogy visszakaptam a pénzt.

 

A "más márka" tapasztalat már beindult. Józsibácsi tanácsára/sugallatára a rendelést futáros kiszállításról személyes átvételre változtattam, az utolsó pillanatban mielőtt átadták volna a trans-o-flexnek. Így amikor Vajkkal összefutottam satu ügyben, a gérvágóval is összefutottam. Helyszín: szerszamoutlet áruháza 

 

Ami mondjuk azért volt rossz ötlet, mert szegény OBI-n nevelkedett lelkemnek ...  jéziusmária kategória ... arról fogalmam sem volt, hogy megyek ki innen úgy, hogy csak a gérvágót veszem meg ha tetszik. Sunyiban csináltam egy képet, ez csak egy példa, de ilyen falból van vagy 10:

 

 

Brutális árukészlet, gérvágók és minden más tömkelege kipakolva, kicsomagolva, felakasztva, tapizhatod, nyomkodhatod. Bosch, Makita, Maktec, Metabo, DeWalt, Festool .... stb. Minden. Még Güde is :-) Ráadásként odacsapódott mellém egy szerszám-Sheldon (aki nem ismerné Sheldont, az Agymenők egyik avagy legnagyobb zsenije - fizikából). Namost ettől a mókustól nemigazán tudtam olyat kérdezni, amire ne azonnal tudta volna a választ.

 

Persze Makiból kicsomagolva pont nem volt az LS0815, de LS1018L-ből sem, hogy megnézzem azok is kottyannak-e. Ami meg ki volt téve, az beállt mint a beton, ahova kell.

 

De a szögállítást és a lapot mindenesetre megnéztem, mielőtt kivittem volna az üzletből. Mondtam Sheldonnak hogy enélkül SEHOVA (elmeséltem a Makis sztorit). Megértette :-)

 

Jól működik. Többi majd később csak még vagdalkóznék vele párat, hogy gyűljön a tapasztalat.

Előzmény: Törölt nick (110761)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111321

Nos ez is egy ígéret volt, hogy megírom hol ba**tam el a satupofákkal.

 

Írtam ugye, hogy 14-es fúróval cuppanósra sikerült a furat a vezetőrudaknak.

 

Nade, ez a cuppanósság annyira szűkre sikerült, hogy szárazon próbálgatva (satut befogtam égnek meredő rudakkal egy másik satuba) éreztem, hogy a hátsó pofa, tehát amiBEN a vezetőrúd és csavarorsó mozog - nem úgy csúszkál a két rúdon + a csavarorsón ahogy kellene. Úgy éreztem hogy így beszerelve nagyon nehézkesen fog mozogni. És nincs kedvem kivárni míg "kikopja" magát. Ezért - egyes számú "hiba" - felfúrtam 15-ös forstnerrel. De csak a hátsó pofát! Az első, a mozgó (vezetőrúdhoz képest fix) az úgy állt mint a beton, még csavarok nélkül is, nem billent az sehova.

 

Abban gondolkodtam, hogy a hátsó pofánál úgysem a vezetőrudaknak a palástja fogja fel a nyomást, hanem inkább a hátlap, asztallap együtt. 15-ös likkal a fején már persze boldogan rohangált fel-le a pofa, szóval irány beszerelni. Kettes számú hiba: nemcsak nagyjából nézed meg, hogy az asztallap, az asztallap alá felrögzített "pót-asztallap" (a fenyőstafni) és az ide felfogatandó rész egy síkban van-e, hanem NAGYON jól megnézed. Ugyanis amikor felfogattam azt a kis plusz fenyőstafnit, majd arra rácsavaroztam a szerkezetet, a szerkezet nagyon picit beljebbre sikerült, ahogy megtéptem a 4 vastag facsavart. Ezzel ki is alakult az a kis lipityóka, ami akkor billentette el a hátsó pofát a függőlegestől, amikor megtéptem a pofa rögzítő csavarjait. (emlékeztetőül, egyes számú "hiba": nagyobb vezetőrúd lyukak, szorosról kényelmesre -> volt hova billenni a pofának)

 

100 szónak is egy a vége: mután minden síkban lett hátul, akkor gond egy szál sem.

 

Hát így esett ami megesett.

Előzmény: Törölt nick (111261)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111320

Linkeltem már, ilyen:

http://elektromos-gyalu.arukereso.hu/mannesmann/12870-p201486109/

de ez nem több egy színes-szagos ábránál.

Barkács szinten sokat: családi ház összes szarufavégeit 

teraszfedést:

spájz polcainak  a faanyagát

ilyesmi.

Bár nem értem, miért kérdezed.

A tegnapi fejleménnyel jó vagyok, kb azt kaptam a kés állítás után amit vártam

Előzmény: józsibácsi456 (111316)
LyPapa Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111319

A késtartókat ki kell tudnod oldalra húzni. Lehet, hogy a falc gyalulását segítő, elbillenthető kis műanyag fedőt kell az egyik oldalon lenyomnod ehhez. A késtartóban kell lenni a tengely felé menő, legalább 2db kis csavarnak, aminek a vége a késtartó vájat aljához ér. Ezek ki-be hajtásával állítod be a kés párhuzamosságát ill. kiállását. Az 'élezhetetlen' kés is finoman utánhúzható ...

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: NAND708 (111313)
bedike Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111318

Tudom, hogy igazad van..mikor megvettem, tulajdonképpen nem is akartam vele semmit, ott volt előttem a többi nyimi-nyami géppel együtt, pénzem volt, gondoltam egynek jó lesz..hát nem lett jó :D

Már másképp gondolkozom, mint írtam is, hobbizni az ember ne vegyen xart, annak mindig idegesség és szentségelés a vége.. meg még a hobbitól is elmegy a kedve. Inkább később egy jobbat többért. Már megtanultam..

Előzmény: józsibácsi456 (111316)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111317

annak mi a neve, száma? stanley honlapon nem látok olyat

Előzmény: Törölt nick (111307)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.10 0 1 111316

NAND 708 

 

Ne kerulgessuk mar a kasat . Mi  a neve annak a vacaknak ?Sokat hasznaltad? Mi az a sok? Mar megint relative beszelgetunk. Egy egytemi rektornak a fel ora is sok lenne . Szoval ha itt gondok vannak egy szal pallonal ,akkor en megkockaztatom ,hogy az en mertekemmel merve te azt alig hasznaltad .

Hacsak nem leceket simogattal vele 10 éven keresztul.

 

Bedike: 

 

Sajnos az a helyzet ,hogy mar az csak  eddigi tokoleseket vesszuk alapul ,akkor is joval tobb ment el ra mint a 4 ezer sekel. 

 

Nem penzbe merve ,hanem idobe . 

 

Lehetseges ,hogy meg nehany ora burcsazas ,meg alkatresz , a szomszed , meg meg ot ember bevonasaval ,   valami lesz belole ,de nagy csoda nem fog tortenni .

Mer az a vacak majd mashol fog megint bedogleni . 

 

Nem azert irom ,hogy lefitymaljam a te tulajdonodban levo szerkezetet ,hanem azert hogy ramutassak a lenyegre . 

 

Az mar mas kerdes ,hogy kinek ,mi a fo szempont .Azt mindenki sajat maga dontheti el.

 

 

Előzmény: NAND708 (111315)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111315

Két késes. és nem élezhető

Ami durva, az a mai ára: 18 ezer forint.

Amúgy viszonylag sokat használtam, és eddig bírja.  Kopp-kopp.

Előzmény: józsibácsi456 (111312)
bedike Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111314

Józsi bácsinak igaza van.. 10 éve kb annyi volt.. el is vesztette a talpa elejét :D

..azaz megvan, de össze kéne gyógyítani a sok-sok különálló cuccot. Na, ehhez sem időm, sem türelmem sem tudásom

Előzmény: józsibácsi456 (111312)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111313

Ezzel csak azt akartam megmutatni, hogy problémás a késmagasságállítás, semmi egyéb szerkezeti kialakítást.

 

Kezdek megvilágosodni! 

 

A késtartó a hengerpalástjához közel eső felületén van három pirosra festett csavar, az lehet a gyári magasságállítás. Azért nem foglalkoztam vele, mert a kezelésiben az volt írva, szigorúan tilos piszkálni..

 

Du lesz fotó.

Akkor nem élezhető a kés 

józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111312

Nagy a valoszinusege,hogy a vacak nem elezheto keses. Ez a kep utan ekleces . Meg ha jol ertem,akkor ez egykeses.

 

Hogy mifeleket gyartanak mar ossze-vissza a fene se tuggya. 

 

Leesik az elso talp...meg hasonlo aprosagok .

 

Mondjuk 4 ezer sekelert olyat kapsz ,aminek leesik..

Előzmény: halaloszto (111311)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111311

fotót toljál. kétféle van, az egyikben egy kb 8mm kétoldalas kés van, az nem élezhető. a másikban egy rendes kés van ami vagy 15-20mm széles, az élezhető. A leszorítóban szokott lenni csavar amivel a magassága állítható.

 

 

Előzmény: NAND708 (111309)
Kamelot Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111310

Ha ez a valóságban is ilyen akkor az nagyon gáz. Szerintem nagyon rossz a rajzod. A kés sosem egy darab a feszítővel. A kés is pont fordítva áll. 

Előzmény: NAND708 (111309)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111309

Szerintem gyárilag nem lehet állítani.

 

kb így néz ki.

barna: késtartó

fekete: gyalukés

kék: htlfejű csavarok, amik neki feszítik a késtartót az erősen döntött hátfalnak. Kivenni az egészet nem lehet, mert úgy vannak kitalálva a méretek, hogy teljesen kicsavart csavarral se  repülhessen ki az egész.

A késtartó alá szuszakoltam be papírból hajtogatott távtartót, azért papírból mert az egész a gép háza által takarásban van oldalról. Szerencsére a papír volt annyira rugalmas de ugyanakkor merev is hogy nem gyűrődött össze, de be is tudtam tolni

 

 

Előzmény: józsibácsi456 (111308)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111308

nullara kell allitani a keseket a hatso talphoz. (Az egyengetonel mas a teszta )

 

Ha nem egyforman all a ket kes ,a felulet egyenetlen, jobban raz a gep - a gepnek egyik kese dolgozik jobban

ha a hatso talpnal beljebb alnak ,-az elejen bemaras lesz.

ha kijebb all a kes a hatso talpnal  ,-a veget lemarod ,szaldgalsz utanna mint a rotacios kapa utan

 

Ezerszer elmondtam,de nem fogom abbahagyni : Minden vackot be kell allitani ,otvenszer ellenorizni,hogy minden jo e.Mer kulonben otven mas dolog jon elo ,ami nem is merulne fel kulonben ,es feleslegesen veszitjuk az idot,tokolodunk csak.

 

Ha a beallitast kizartuk , hibakat kizartuk ,akkor jon a spekulalgatas .

 

 

Pelda:Repulo szalagfuresze. --Felrevag -- A jovohetet is atokoskodtuk ,mire kiderult,hogy egy nyomorult forgacsdarab ,fadarabocska  szorult a szalag és az asztalres koze.

 

 

A kezi femgyalutalpat is ellenorizni.A vadi ujat is !!!

 

Filctollal lefesteni 

hosszu uveglapra finom csiszolopapir.

nem ranyomva ,hanem csak a sujanal fogva megtolni rajta.

rogton latod,hogy mit szed le ,es mit nem.

Annak halalpontosan siknak ,tukornek  kell lennie.

 

Ha valaki azt hinne,hogy a gyarbol jott ki ,az biztosan jo-akkor elarulom :nem biztosan.

 

Semmit se a gyarra bizni ,hanem idot szakitani ra ,es mindent  leellenorizni

 

aztan a kes felfekvese . Az ontveny durva ,lefestett reszeinek ellenorzese ...

 

 

Előzmény: NAND708 (111295)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111307

Hali

 

Stanley s3 belekotty

Ami nekem van, azon 3 tekerő is van, a kést 2 tekerővel tudom állítani, minden oldalt egy, ill. hátul egy ráfeszítő, így nagyon pontosan be lehetett lőni és nagyon jól lehet használni :)

 

Más kérdés, hogy néha nem találom el a szálirányt és ellentétesen megyek neki, no az nem jó :D

 

A sima fagyaluhoz képest ég és föld. Fogása nagyságrenddel jobb, élesebb, sokkal gyorsabban halad. Amit vettem nem sokkal több, mi nt egy hagyományos fagyalu, de használhatóbb, sokkal.

Előzmény: LyPapa (111296)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111306

Azt meg tudjátok mondani, (nem nagyon találok rá semmit) hogy milyen alapvető különbség van a Stanley gyaluk különböző családjai között?

Pl a 50x245 (250) megtalálható a Handyman, a Bailey és az SBx családban is.

Kamelot Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111305
kuperta Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111304

http://bolthely.hu/muveszkatalogus/lista/4da5674a3b4x7_TAJIMA_meroszalagok

 

Náluk is körülnézhetsz, én használtam ilyet, asztal szélére ragasztva, mint a rőfös boltban. Sokáig bírta ezt a barátságtalan helyet is.

Előzmény: rferi (111302)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111303

Én innen rendeltem. Sz. ktsg. 990 Ft, igaz az 5m-es ára csak akkor "jó", ha az uni-maxos 'nem akciós' árához (7830 HUF áfával) hasnolítod:

 

http://www.hedue.hu/ontapados_meroszalag

 

Mondjuk az is igaz, nem csak 5m-es, és nem csak bal->jobbos van. Én 3m-es jobb->balost, és 1m-es bal-jobbost vettem.

Előzmény: stolaz (111301)
rferi Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111302

Szemét dolog tőlük, hogy csak ötméterest árulnak, mert az nagyon kevés helyen kell végig egyben felragasztva.

PErsze el lehet vágni, de kicsivel kevésbé lenne snassz, ha a klf kelyeken nem rendre százzal, kétszázzal.... stb. kezdődne a skála :(

Előzmény: torony78 (111298)
stolaz Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111301

Mire használod? Nekem már van pár dolog a kosaramban, várom, hogy a szállítási költség alámenjen a rendelési költségnek... :-) Pesti vagyok, ha rendeltek valamit, beszállhattok hozzám, persze nem kérek érte hozzájárulást.

Előzmény: torony78 (111298)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111300

Köszönöm az infót. Ma délután ki tudok menni a műhelybe és lefényképezem a gyalult anyagot. Akkor talán többet tudtok majd mondani.

Előzmény: wtman (111281)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111299

" első kézből."

 

Najó ... de milyen kézből? :D

Nos leginkább olyanból, aki pár alkalommal, gyakorlás miatt vette elő a gyaluját :-) Ráadásul első gyaluját. "Éles projekt" még nem viseli a Stanley nyomát.

 

Szóval így pár ponttal gondban leszek, de azért menjünk sorban:

 

1. Még nekem is sikerült rájönnöm mindenre, igaz, azért előtte pár videót meglestem, pl. fogalmak tisztázása végett. De a késállító (nem tudom jól írom-e a nevét, amivel a fogásmélységet szabályozod) igen finoman működik. Meg a forgácsrésállító is.

 

2. Nekem nagyon egyben lévőnek tűnik. Igen jó kézbe fogni. Meglepően súlyosnak tűnt elsőre - de azért emiatt ne fogadj még személyi edzőt :-) Egyszer láttam egy videót amikor (talán pont egy Stanley-t) gyalutalpat csiszoltak síkba. Hogy új volt-e és úgy javította vagy a használat közbeni hasasodást próbálta így tuningolni, azt nem tudom de az volt az első hogy megnézzem, sík-e a talpa. Az.

 

3-4. Mi lenne ha ezt a két pontot első, és egyben a saját kezű tapasztalatodból vonnád le, beruházás nélkül? Megy emailben egy visszautasíthatatlan ajánlat.

 

Üdv,

Don Vincenzo

Előzmény: MN 3100 (111287)
torony78 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111298

Nekem van ilyen öntapadós szalagom, praktikus és most egész jó áron van. Csak hát a szállítási költség...

halaloszto Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111297

Ha annyit nyúlik túl, hogy a lécet félcentit viszi, akkor nekem nem szokott gond lenni. A késhenger kb 5cm átmérőjű, a félcenti húrhossz kb 0.1mm túllógást jelent. ezt direktben nagyon nehéz megmérni, ezért jó a léces módszer.

Előzmény: NAND708 (111295)
LyPapa Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111296

Bocs, hogy belekotty, de valami kimaradt:

 

- Igaz-e, hogy ezek a fémgyaluk veszélyes szerszámok ? 

Válasz:

- Nagyon veszélyesek. Kezedbe veszed, és nem akarod visszaadni :) Szó szerint vedd (!!)

 

Finombeállítás: amit a fa gyaluknál évtizedes gyakorlattal tudsz megtenni, ezeknél egy kar (oldal dőlés), és egy csavar (kés kiállás) - kb. 1 perc múlva a kezed rááll. Olyan finoman állíthatod, hogy az az érzésed, műszert fogsz a kezedbe.

Mire kell (célszerű) figyelni:

- a bika mód beszorított kést ne akard mozgatni a csavar vagy az állító kar segítségével. Szokásos eljárás: 'kattra' húzod meg a késtámaszt rögzítő csavart, ekkor viszonylag könnyedén mozog a rögzítő kallantyú a késtámasz tetején. Ilyen állásban behangolod a késpozíciót, és egy PICIT ráhúzol a késtámaszt lefogó csavarra. 

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: MN 3100 (111287)
NAND708 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 111295

Sikerült!

3 órás próbálkozás után sikerült nagyjából 0-ra hozni a két említett felületet (Vajk, ajánlásodra úgy állítottam be, hogy a kés túlnyúljon, de nem jó, mert a gyalu átmegy vakondba és mindenhol forgácsolni akar.) egy olyan eszközön ami erre egy csöppet se alkalmas.

 

Ha nem is elsőre, de viszonylag könnyen sikerült egy 50X15 centis szarufadarabot csík nélkül simává varázsolni! Szemre sík, belenézve is, egyenes léc alá világítva, kb 1mm hiba van a síkkifekvésben.

Köszönöm a tanácsot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!