Keresés

Részletes keresés

józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111682

Mar kesz internethuszar lettem.Azer meg van mit fejlonni. Nem tudok masolni. A vateran van egy dewalt radialfuresz 20ezer sekelnel tart. Az nem fog sok helyet , odavalo a feszeredbe a hosszu asztal kozepebe. Hm?

Elso ranezesre morcos ,de meg lehet szeretni.

Előzmény: Törölt nick (111666)
Bari- Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111681

Attól még rá lehet rakni a tengelyre ha a furat stimmel :D

Előzmény: halaloszto (111676)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111680

Igertel valami felvetel arrol a vacakrol. Lesz belole valami?

Oszinten szolva a csolgatas,marogatasnal konnyen el lehet b ....i meg azt is amit ugyhittel nem lehet , meg sok tokoles is. 

Előzmény: zodes (111677)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111679

Nahat mit ritok itt egy asztal vegett.. :-) Nem ugy ismerem a bandat ,hogy ne tunna megoldast ! Onteni koll asztalt ra . Tele van az internet mindenfele vacakkal . Ugyis azon logtok allandoan.

Nah jolvan ,csak vacakokok. :-)

nyilvan sok masminden kozrejatszik.

Azt se tunni ,csak ott a helyszinen  hogy mennyibol jonne ki az egesz barkaccsal,ismerosokkel,meg mittomen mivel egyutt. Meg telleg hely nelkul a feszerbe nem erzi jol magat.

Csak rossz olvasni,hogy vacakolas megy ezekkel a nyekerekkel ,oszt az igazi megoldas meg nem elerheto .kiszurta a szememet  a hirdetes ennyi.

 

Előzmény: Bari- (111673)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111678

Igen vannak olyan bizbaszok, de nem zavar (egyelőre) mert nem használom. Építettem egy kis tolószánt kisebb darabok vágásához, de azon csak a bal oldali horonyba illeszkedő sínt szereltem, azon meg nincsenek bizek se, meg baszok se :)

Előzmény: zodes (111677)
zodes Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111677

szia!

Most láttam csak, hogy a gépeden, a jobb oldali vezetősínben neked is van 4db belógó biz-basz? Ami nem engedi felrepülni a toló micsodát, amivel szögben tudsz vágni.

Neked az nincs útban? Mondjuk az enyémen nincs görgős tolóasztal. Nekem építenem kell majd egyet, ezért is van útban.

Azt is le akarom vágni síkba és csiszolni.

Előzmény: feketefelhoo (111671)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111676

a 210es lap nem biztos hogy kiérne az asztalból :-)

Előzmény: Bari- (111673)
72pt Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111675

Dunaújváros mellett lakom, ha gondolod gyere át, próbáld ki, hogy elég lenne-e neked.

Előzmény: Törölt nick (111666)
Bari- Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111674

Én pont egy hasonló méretű gépre vágyom. Az új műhelyben lenne már neki hely. Szerintem ezen 300-as lap van, ha még is 350-es lenne, bármikor lehet erre 250-eset de akár 210-eset is rakni. Viszont minimum 3f kell, ami ahogy Pacman írta nincs minden sufniban, és a motor se 2kW-os a mérete alapján hanem legalább 3-3.5kW  amihez azért kellenek az amperok. Hiányosan egyébként nem érdemes megvenni, mert amennyiből az ember öntet rá egy megfelelő öntvény asztalt, a gép ára + az asztal rá egy hiánytalan gép is simán kijön belőle, és nem kell kínlódni a hiányzó alkatrészek beszerzésével.

Előzmény: halaloszto (111672)
Bari- Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111673

Ránézésre ez egy kiskőrösi 300-as körfűrész  maradványa. Kár hogy az asztal hiányzik róla, anélkül félkarú óriás. Ha az asztallapja is megvan, akkor nem lenne rossz vétel, ha a motor is rendben van. Bár ahogy elnézem csapágycsere tuti kell neki, és a vázzal is lenne jócskán munka, de az asztallap nélkül nem érdemes foglalkozni vele.

Előzmény: Törölt nick (111668)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111672

meg egy ilyen sok helyet foglal, a használata mégtöbbet igényel. nem lehet a műhelyben falhoztolni amikor nem használod, és a 350es lap is többe kerül mint a 250es.

az éremnek két oldala van. én is éveket vártam amíg kifogtam egy kicsi, de aszinkronmotoros, öntvényasztalos gépet.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (111668)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111671

Nekem is  PTS10-em van, használtan vettem, nem bántam meg, de kellett egy kicsit törődni vele, hogy jó legyen

 

- a tolóasztal kotyogott, de beállítható 0-ra az asztal szélén lévő csavarokkal

- 90 és 45 foknak szintén van látható határoló csavarja

- a steller egy röhej, építettem másikat

- a felső elszívót is kihajítottam, mindig szerelgetni kell, ha nem teljes vastagságban akarok vágni

- ugyanebből az okból a hasítóék tetejét is levágtam

- az elszívást is átalakítottam ,  így jelentősen csökkent a kiszabaduló fűrészpor mennyisége, de amúgy az összes nyíláson tolja ki a port, takarítani kell

- a kivehető gérvágó kellék nem túl pontos, illetve az 1 mm széles, 90 fokos jelnek  nem a közepénél van a 90 fok, ki kell tapasztalni, de abból is tervezek egy építeni egy másikat.

 

Mindent összevetve jó kis gép, kapott egy kompromisszumos Freud lapot, az általam használt anyagokat szépen, pontosan vágja

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (111666)
zodes Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111670

Ráadásul egy nagyon fontos dolog hiányzik róla...... az öntvény asztal.

Előzmény: Törölt nick (111668)
GPS Creative Commons License 2016.02.15 0 1 111669

 

 

 

 

 

Reggel korán voltam a fűszerüzletben - mert akciós csiperkegomba érkezett (380 Ft/kg) és amióta a barátnőm vega, azóta gomba nem fogyhat ki a házból.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111668

http://www.iranyar.hu/index.php?ad=3764&link=kereses=k%C3%B6rf%C5%B1r%C3%A9sz+elad%C3%B3##page

 

/érdekes ... a hirdetéseknek nincs külön URL-jük ... /

 

 

50.000 Ft - gondolom a weblaphoz hűen irányár :)

 

Hát meló az tényleg lenne vele így első ránézésre. De az biztos, hogy ha kész van -> nem lehetne a barkácsgépekkel egy lapon említeni.

Node, az a motor tuti 3 fázisos. Az sincs ám minden sufniba bevezetve.

Előzmény: józsibácsi456 (111667)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111667

UDV.Ezekkel a vacak fureszekkel mindig van valami. Zodes is atmegy femiparba.

Mivel nem tudok masolni evvel a nyomorek geppel ,ezer leirom inkabb.

Iranyar.hu

Korfuresz elado 

Jasz Nagykun

Kazer Csaba

 

Na etten ez a rozsdaboglya a gep.

Apam ,ebbol van gepsarkany !Nezd meg azt az ontvenyt!Ezen szivesen eltokolesznek femesmeloval,gepszerelesel is!

En latom benne ami tudna .

Majd nezzetek meg. Butykolni aszt kell rajta nem keveset az biztos. De ez mar nem lotyogne az tuti.Az ar  nincs ott csak telefon.

Előzmény: Törölt nick (111666)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111666

Bonyolódik a helyzet :D

Szívem szerint én is vennék jobb minőséget, de annyit nem lesz használva. Ugyanakkor, ha anyázni fogok az olcsó miatt az sem jó :D

Bosch mindenben jó egyébként? Semmi javítás nem kellett neki? :) Ha már itt az utólagos állításokról is szó esett.

 

50x50-es stafnit használok most több helyen, ez pont kényes pont. Az orosz a modeco lappal, mint kés a vajon megy át nulla égéssel, csak annyi a bajom nem látom mit is vágok (sztem elég nagy gond :D)...

 

Lehet egyelőre mégis valahogy beállítom az oroszt és összegyűjtöm a pénzt egy boschra...

 

 

Más: vettem porszívót, kandallóporszívó, 1200w, németektől jött 12-ért. Elég erős, sőt, de: olyan gyorsan eltömítődik a 15cm átmérőjű szűrő, hogy öröm nézni, ill. van akkora hangja, mint a marónak, ill felfele nem kis szelet csinál :D. Nagyon várom, hogy megjöjjön a ciklon. Majd hordót kell kerítenem hozzá.

Gondoltam kipróbálom a garázs felporszívózásával, hát nem jött össze egy lépcsőben :) A szűrő mondjuk mosható, pont ezért vettem ezt..., de lehet rádobok vmi porzsákot addig míg megjön a lényeg :)

 

Üdv

G

Előzmény: stolaz (111663)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111665

Danke schön! Szép munka!

Használd egészséggel!

Előzmény: halaloszto (111654)
stolaz Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111664

Einhellt. Nem Einhallt. Elírtam, de nem tudom szerkeszteni.

Előzmény: stolaz (111663)
stolaz Creative Commons License 2016.02.15 0 1 111663

Sokat gondolkodtam, hogy válaszoljak, vagy ne.

Inkább igen, de az elején leszögezem, hogy szubjektív, saját vélemény, illetve tapasztalat. Lehet, hogy csak nekem nem volt szerencsém.

Két hónapja vettem egy ilyen Einhallt, két hete elajándékoztam. Elegem lett belőle.

Hibái (nálam, lehet másnál nem):

- asztal lejt átlóban, kb. 6mm-t, a fűrészlaphoz mérve. (megoldottam: lecsavaroztam a tetejét, és körbe újrafúrtam az oldalába csavarokat.)

- 90 fokos fűrészállás nincs... hiába tekertem ütközésig, csak 88 fokra vágott. (megoldottam: belül van egy ütköző csavar, azt arrébb tekertem.)

- pici tolásra is vígan csúszik az egész lábazat hátra, nem "tapad" a padlóhoz. (megoldottam, lábait leszerelve a gépdobozt egy asztalba építettem.)

- vonalzó nagyon körülményesen állítható be a tárcsához párhuzamosan. (megoldottam: készítettem saját megvezetőt.)

- rendkívül gyenge, kicsit vastagabb fenyő stafnit - 50x50mm - erőlködve, lassan vág, úgy, hogy alaposan beégeti a munkadarabot, és olyan FÜST jön ki a penge és a munkadarab érintkezésétől, hogy a szomszédok jöttek kérdezni, hogy mi gyulladt ki (megoldottam: vettem egy Bosch PTS10-et.)

 

A gépemet meg elajándékoztam. Nem eladtam, mert nem akarok senkivel sem kiszúrni.

 

Előzmény: Törölt nick (111660)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111662

Hű, azért ezek nagyon jól néznek ki.

Kibékülnék vele a ruszki csodák helyett :)

Előzmény: Paco155 (111652)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111661

Javítgatok majd rajt, nem hagyom azért veszni :)

Most azon gondolkodom, hogy HAIDU köveket veszek hozzá.

Zsebméretűt használok kés élezésre és az bejött.

Most van ALDI-s akcióban gyémánt, nem tudom milyen lehet, lehet megpróbálom azt is. 3000Ft nem pénz érte ha működik

Előzmény: józsibácsi456 (111651)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111660

Hali.

 

Köszi, akkor nem vetem el teljesen, de mivel nincs nagy árdifi einhell meg eközött azért átgondolom melyik legyen.

Ezt nézem amúgy:

http://technorollshop.hu/muhelygepek/asztali_korfureszek/einhell_tc_ts2025_asztali_korfuresz

 

Mivel kb 4000ft a difi, így megy az agyalás melyik legyen :) Egy kategória, evvel tisztában vagyok, de többet nem szánok rá, nincs értelme. Főként a párhuzam kell, il. 90 fok, 45 egyelőre ritka lesz szerintem.

Güde meg nincs most értelmes áron, bár azt többen szídták már, mint Einhellt, de fene se tudja :)

 

Ha megjött végre minden kedvem hozzá, akkor berendelem. nagyja darabolásra meg megmarad az orosz. Most próbáltam vele vágni, esélytelen. Nagyon megy, nagyon jól vág, de nem látom mit vágok :D A tárcsától ömlik ki a por, nincs elvezetve, szemüveg rajtam, a por nagy része fejemen landol, jól nézhetek ki egy hosszabb vágás után :D Megcsináltam a lapot, fel is erősítettem rá az eszközt, de mivel kotyog kicsit pontos sosem lesz, így darabolásra grillezéshez tökéletes lesz :D

 

 

Üdv

G

Előzmény: 72pt (111618)
zodes Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111659

Vajk:

Köszi a kimerítő értekezést klassz lett, mind a dobozkák, mind a végső beszámoló. Megjelöltem. A videót láttam csak felületesen néztem, mert még akkor tudod az elosztós dologban gondolkodtam.

 

A marás:

Valóban egyenesíteni, illetve végül is párhuzamosítani szeretném épphogy csak annyi anyagot levenni az oldalából, amennyit feltétlen szükséges. 

 

Pacman:

Erre Én is gondoltam, csak. Még mindig jobban bízok az alu öntvényben, mint egy rétegeltben. Főleg kopásilag. Meg ha rendesen fel is polírozom, szerintem nem egy ördöngösség, akkor szebb és jobb is lesz. Remélem.

Előzmény: halaloszto (111656)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111658

jaigaz, az is lehet.

 

De nem mondod hogy a dimbes-dombos asztallap mellé még a vezrtőnút is lehet görbe? o.O ... nem láttam még eleget.

Előzmény: halaloszto (111656)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111657

Azta. És nem írtál le mindent ... értem :) Szerintem meg jobb mint egy RFC leírás.

 

Aki SzuperMárió és ez alapján nem tud dobozkát gyártani ezután ... az ... nos vegyen magának :)

 

 

Előzmény: halaloszto (111654)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111656

gondolom egyenesíteni.

 

én nem marnám, hanem gyalulnám. vagyis csiszolnám.

Előzmény: Törölt nick (111655)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111655

Költői kérdés: ha már úgyis beépíted, miért nem vágod ki a p...ba a gyári asztalt? Lehet hogy csak vastagabbal (picit veszítesz a vágásmagasságból) de biztosan síkabbal tudnád helyettesíteni.

 

Aluba marás: nem tudom mivel lehetne (egyáltalán lehetne-e felsőmaróval) aluba marni, de valamit nem értek: nincs szögvezető nút gyárilag? o.O Vagy hogy érted azt hogy a vezetőket csak "tizedesen" akarod marni? Szélesíteni/mélyíteni szeretnéd a gyári nútot?

Előzmény: zodes (111643)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.15 0 2 111654

Nem stílusom a nagy illusztrált cikkek, ezért írok egy vázlatot a dobozgyáros cikkhez, aztán ha valami fontos nincs benne, akkor majd lehet kérdezni.

 

0. Marius Hornberger a youtubeon. Alapmű.


1. anyagok
- Marius 3mm mdf-et használt.
- HDF szekrényhátal nekem nem tetszik, a színes fele nem tudom hogyan ragad, a másik fele is gyanús hogy nem jól
- www.glfatelep.hu-n vettem vékony rétegeltet, kb 50x200centis darabok, 3,75mm vastag, kb 400ft/m2-re jön ki. Ebből vannak az oldalak.
- piacról görög citrom, mandarin, spanyol szőlő ládája. Az alja vékony tömör hulladék, de az oldala 3rétegű rétegelt. Van amelyiknek a vége farostlemez, de a többségnek az is rétegelt. Van amelyiknek az oldala festett, és rajta papír kapoccsal, kapcsot kiszedni!! Van ami csak 2.7mm vastag, van ami 3. Sok a hiba benne, de kicsi doboz fenék sok kijön belőle.
- 3mm rétegelt, a nati-nál vettem mert közel volt, a bohácsnál pl sokkal olcsóbb. Azért kevés helyen tartják.

 

2. méretezés.
- az oldala 50mm magas mindnek, 3mm a feneke, szumma 53mm magas
- a kicsi az 60x71mm, egyszer elszámoltam és annak mentem utánna, azért az egy mm
- a közepes az 121x71mm. azért kell a plusz 1mm, mert a fiókban 1mm luft van közöttük, így a dupla doboz az két doboz plusz egy luft méretű kell legyen.
- a nagy az 121x142mm
- az élek simán él-lap ragasztva, így a 60x71mm dobozhoz 3.75mm anyagvastagság mellett 60mm és 63.5mm lapok kellenek.

 

3. darabolás.
- a táblát felvágtam 65centis kb kockákra, azokat csíkoztam fel 5cm csíknak
- nagyon precízen kell nyomni a vezetőnek hogy egyenes legyen a vágás. ha nem egyenes, akkor nem fog szépen illeszkedni a feneke
- sokfogú, vékony aldis lappal vágtam asztali fűrészen
- utánna tolóasztalon ütközővel darabol, egyszerre max kettőt, nagyon nézve hogy jól ütközik, nincs szemét
- kicsit lötyög már a tolóasztalom, megmértem mikor áll jól, mindig jobb szélen kell toljam és balszélen húzzam
- a kicsi darabokból a vágást kiejtve kijön 10 kicsi alkatrész, 5db 63.5mm és 5db 60mm. a nagyobbaknál már nem számoltam halálra magam, levágtam valamennyi nagyot, és a maradékot apróra. Tulképp a nagy még spórol is, mert egy kerffel kevesebb anyag kell.
- a méretreálláshoz kell a próba, kocogtatás. +-két tizedet már elfogadtam magamtól.
- 8asával kupacoltam, hogy tudjam számolni mennyi az annyi. Nagyon sokszor meg kell számolni, meg írni hogy miből mennyi van, mennyi kell még. Nem akarsz ugyanarra a méretre kétszer ráállni.

 

4. ragasztás.
- a belméretre csináltam sablonokat. Két réteg bútorlapot csavaroztam össze. Először ragasztót is tettem, de nem köt meg a két műanyag között viszont csúszik nagyon.
- az egyik méretét le lehet vágni amikor az oldalához be vagy állva.
- végül kellett kicsit csiszolgassam. Nagyobb egyáltalán nem lehet mert nem ér össze a sarok, de kisebb is csak pár tizeddel kellene.
- az alsó meg oldalsó sarkait is lecsiszoltam, hogy ne érjen bele a ragasztóba. Meg körberagasztottam barna ragszalaggal hogy csúszós legyen, a vágott bútorlap nagyon érdes.
- 4 kicsi, 2 közepes és 1 nagy sablont csináltam. Így jó lassú a ragasztás, nem tudod egyből kivenni a sablont. Ragasztasz, aztán teszel veszel, legumizod az előző batch-et, megfenekeled, pakolsz, aztán óvatosan kiveszed a sablont a ragasztottból, és elölről.
- először úgy csináltam hogy egy laza gumival feltettem a két végét, és utánna ragasztózva közéügyeskedtem a két oldalát. Oldala az, aminek a két bütüje ragasztós.
- aztán inkább úgy, hogy egy oldal két vége megragasztóz, egy sarokra egy végével odatesz, összenyom. Ekkor megáll. Aztán másik oldal ragasztóz, odatesz, másik vége nekinyom, és utánna rá a gumikat. A nagyobbakat mind így csináltam, talán ez jobb.
- amikor megfogom a 2x2 darabot amiből egy keret lesz, páronként összenézem a szélüket, hogy illeszkedik-e, egyenes-e. Ha nem szupi, akkor megkeresem azt a felét ami egyenesebb, az lesz alul, ott kell majd a fenékkel illeszkedjen.
- egy sima bútorlap darabra nyomok ragasztót, eloszlatom, és abba mártom-tunkolom a darabokat. Inkább sok legyen rajta mint kevés, idővel látja az ember mekkora ragasztódomborulat a megfelelő az élen.
- 50mm natúr gumikat vettem a piacon a kis dobozokhoz, a nagyokhoz a nagy postásgumit.
- ha már rajta a gumi, akkor a közéeső darabokat jól a sablonhoz szorítom, a sarkokat letapizom hogy nem áll vissza a vége sehol, és egy sík asztalon lenyomom az egészet erősen, hogy az alja szépen egy síkba essen.
- a fenekek 2-2mm-el pluszosra vannak szabva, a keret már merevre van száradva amikor a feneket ragasztom. Szépen megmárton a négy élét, és ráillesztem a fenékre. Sok gumi kell rá hogy körben rendesen odanyomja.
- A nagyobbakat inkább lesúlyoztam, többet egymáson. A súly merev kell legyen, sík aljú. Vizesflakon meg ilyenek nemjók, teljesen merev kell legyen, különben szétnyomja.
- Amit sok postásgumival csináltam, azok is jók lettek, de a nagyoknál okosan a sarkára kell tenni, mert behúzza a hosszú oldal közepét fent. Annyi sablonom meg nem volt hogy azzal támasszam ki a fenék ragasztásakor is.

 

5. csiszolás.
- korongcsiszolón gyorsan megy.
- Fejel lefelé, először nekinyom hogy a kilógó talprész eltűnjön az oldaláról. Ha ügyes vagy, a végei is egyből jók. El lehet szúrni, de bele lehet jönni.
- Másik oldala, utánna a két vége csak megsimít, ott nem áll ki semmi.
- Alja picit, teteje kicsit hogy szépen egyenes legyen az is.
- 12 éle épphogy nekinyom egy pillanatra.

 

Tuti kimaradt egy csomó minden, most ezek jutottak eszembe.

 

Vajk




Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 111653

Szép napot, beszélhetünk róla, mert nem lenne rossz egy normális csavarozó.

Jó a dewalt, de kevés a 220-am a kisebbik műhelyben, garázsban meg végképp :) Ha még erős is a BD, akkor meg pláne érdekel. (normálisan előfúrt helyre a vmaster képtelen behajtani facsavart, dewalt meg röhögve végigviszi, igaz 6-os csavarról van szó és fenyő, ami nem egy nagy valami szerintem :))

Előzmény: józsibácsi456 (111617)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!