Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118336

5m-es cső van a porszívómon, nem vettem észre különbséget a rövidhez képest.

Előzmény: rferi (118333)
elemes Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118335

közben megnéztem a fényképeket, nem kompatibilis, a makita új akkus gépcsaládhoz "kifejlesztett" egy új akku-csatlakozót.

Előzmény: halaloszto (118330)
elemes Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118334

Jaha. Vertikális márkakiterjesztés :-)

 

Az akkus gépeknél is kompatibilis a maktec 18V akku a makita 18V-os géppel?

Bár az mondjuk csak akkor lenne érdekes, ha egy pillanatra nem figyelek oda,

és a maktec akkus fúró mellé véletlenül veszek egy makita akkus sarokcsiszolót.

 

Előzmény: halaloszto (118330)
rferi Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118333

Ha elszíváskor hosszabb csövet kell betenned, mert távolabbról dolgozol, akkor a hosszú vékony cső esetében a cső légelleneállása sokat ront a helyzeten.Ilyenkor jól jön, ha kitágítod a csövet, tehát egy nagyobb átmérőn közelíted meg a gépedet, majd ott leszűkítesz az eredeti 36 vagy 50mm-re, hogy felgyorsuljon a levegő az eredeti sebességre, és szívjon rendesen.

Ugye a nagy átmérőjű csőben le fog lassulni a levegő, tehát ilyenkor jól jöhet a szállításnak egy kis segítség, vagyis a gépednél függőlegesen felszívod a fejed fölé a forgácsot, majd ott áttérsz a vastagabb csőre, amit folyamatosan lejtetsz az elszívóig. Így a gravitáció is segít szállítani a forgácsot.

De ez csak nagy forgácsnál lehet gond, ami nem a körfűrészben, hanem inkább a kézi gyalugépnél keletkezik.

Előzmény: krotosz (118317)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118332

Akkor egy kis segítség az elszíváshoz.

 

Nekem egy makita VC2512 adja a meghajtást a ciklonnak. A makita csöve 32 es ha jól emlékszem. A kimeneti pont 50-es tehát tettem rá egy 50 es csövet ami átéri az egész műhelyt. Aztán rájöttem, hogy nem tud egyszerre sok forgácsot felszívni mert nincs ereje kihajtani a tágabb csövet. Szív rendessen de pl az asztali körfűrész hirtelen sok forgácsát nem tudta elszívni. Ahhoz kellett egy csinálnom egy régi porszívócsőből egy bekötést. Azzal eszívta. Működik 50 es csővel is( sziszolópor fúrógép forgácsot elszívja) de nem olyan hatékonyan mint a vékonnyal.

Ez a hétvégi tapasztalatom. 

TrOn Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118331

Köszönöm, ilyen gyakorlati tapasztalatra voltam kíváncsi. Lehet, hogy akkor a fúróvezető mellett maradok.

Előzmény: 72pt (118329)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118330

a maktec az a makita olcsó márkája. általában az egyel-kettővel ezelőtti modell pirosban. van maktec excentercsiszolóm, meg makita rezgőcsiszolóm, nem érzek köztük minőségi különbséget.

 

egy meglepetés volt eddig: mivel az alkatrészek csereszabatosak, az olcsó maktec-hez ugyanannyiba kerülnek mint a makitához. A makita bo5041 34500Ft, a maktec mt924 meg 19ezer. De a talpa ugyanannyi idő alatt kopik el, és ugyanaz a cikkszáma. 7000 forint, a bő harmincezres géphez képest elmegy, de a szűk húszezreshez húzós. Persze szinte mindig akciós és 4000ért ki lehet fogni, de az arányok akkor is ugyanolyanok.

 

Vajk

Előzmény: elemes (118327)
72pt Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118329

Nekem van egy ilyenem, még egyszer nem venném meg. Ha kicsit komolyabban nyomni kell a fúrót  elmászik a beállított szög, nem elég masszív :(.

Előzmény: TrOn (118326)
krotosz Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118328

Még egy terület amibe ismereteket kell szerezni :)  Tehát a kézigépek por csonkjának átmérőjétől nagyobb metszetű cső a ciklonig akkor a leghatékonyabb, ha a lehető legnagyobb az átmérője. Persze a használhatóság rovására nem mehet. 

Előzmény: feketefelhoo (118325)
elemes Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118327

mi a különbség a makita és a maktec között?

TrOn Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118326

Sziasztok,

 

Volt már szó fúróállványokról, de mobil fúróállványról csak egy említést találtam. Szerintetek ez a Wolfcraftos tud annyival többet, mint a kistestvére, hogy megérje a majdnem dupla árat? Ahogy néztem, annyival tud többet, hogy van rajta porszívó csatlakozási lehetőség, illetve lehet vele szögben vágni. Úgy látom azonban, hogy ha nem fekszik fel a talpa teljesen, akkor ezzel is el lehet rontani a fúrást. Lásd a videót a linkben szereplő 1:28-nál. Kissé már eső után köpönyeg, mert nagyon jól jött volna a mostani munkánál, de pont azért is jutott eszembe, hogy legközelebb ne legyek ilyen gondban, ha merőleges furatot kell készíteni. Az kiderült, hogy szemmértékkel nekem nem mindig sikerül. Vagy ha csak a derékszögű furat a cél, akkor elég lehet egy sima fúrószár megvezető is?

 

 

feketefelhoo Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118325
Előzmény: krotosz (118317)
rferi Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118324

Zártszelvénynél arra is ügyelj, ha lehet, hogy az egyik oldalra hajtják be a két végét, és ott hegesztik végig.

Na, ha lehet, azt a varratot kerüld a fúrással!

Forgasd el a csüvet 90 fokkal!

Előzmény: Ciripke1 (118323)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118323

Kamelot:

 

Innen már csak egy lépés a lapszabász gép :)

 

 


kozgab:

Persze, előpontoztam, sőt, ha kibírta volna a kis fúrószáram, akkor elő is fúrom mind, de az sem bírta, és a fúrógép sem annyira. Egy szenvedés volt az egész.

Előzmény: Kamelot (118321)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118322

De várjál, ugye végigpontoztad, ahová fúrni akartál? :)

Nekem zártszelvénynél max az volt a problémám, hogy a fúrószárak nem bírták a strapát :D Ill. ha keresztül kellett fúrni, akkor nem minden furat lett pont 90 fokos, de szerencsére nagy eltérés nem volt :)

 

A dewalt fúróm viszont nem sebességbeállítós, ravasszal lehet szabályozni, viszont reteszelni csak max sebességen lehet, így ezt állványba téve nem igazán tudom használni :( Viszont simán csavarozok vele fába, nagyon finoman adagolható :)

 

Ami szabályzós, az egy expert márkájú, csak abba beteszek egy 6-os szárat a furat meg 7-7.5-es lesz :D Egy picit üt :D No ez ette a szárakat, így sokat nem használtam :D

Előzmény: Ciripke1 (118311)
Kamelot Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118321

Kis bütyköléssel a merülőfűrész is jó egészen apró darabokhoz is.

 

 

Előzmény: Ciripke1 (118319)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118320

Szia

 

Ha van egy szívód pl 38mm, azt kitágítod 50-re, akkor kisebb lesz a szívóerő tudtommal, ellenben ha van egy 50-esed, s szűkíted, akkor kicsit erősebb lesz.

De mint mondod ez sem egy egyszerű tudomány, sok a ha ebben is :) Első ha maga a ciklon xd

 

A ciklonnak 50-es, én vettem 38-as csövet, amit ki kéne vennem a kocsiból :D és rárakni valahogy az elszívóra :)

Végeredményre nagyon kíváncsi vagyok, de csak akkor foglalkozom vele alaposabban, ha végre arra is marad időm :D

 

 

Ha addig nem léptél majd jelzek, de nem ígérek olyat, hogy 2 héten belül ez bekövetkezik :D

Előzmény: krotosz (118317)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118319

Na most nekem pont van egy Lidlis merülőfűrészem, eddig bevált, öntött alu talp, és a vezetőin is elég precíz, igaz figyelni kell a toldásnál, de végülis össze lehet lőni őket könnyen. Egy baja van, amit nem is értek. Szóval a Lidlis cuccoknál már megszoktam, hogy mindig egy dologgal többet tud, mint a társai, néha hasznos, néha nem, de mindig van valami. Itt meg hiányzik a vezetőin leszorító, nincs hozzá. Személy szerint úgy oldottam meg, hogy vettem az OBI-ban két kis szorítót, mint amivel a műszerész lámpa fogatható fel, és kiköszörültem a profilt, ami kellett. Ezt leszámítva jó kis darab, és árban is eléggé ott van, nem bánod meg, ha megveszed. Ami miatt én asztali körfűrészt is nézek az az, hogy apró darabokhoz nemjó vagy csak nagyon nehezen, de ez nem a Lidli hibája.

Előzmény: pali923 (118315)
LyPapa Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118318

A vákuum létrehozásához elegendő a porszívó csöve - legalábbis a saját rendszeremben elégnek bizonyult. A forgács beemeléséhez viszont egy, a porszívó csövénél tágabb cső nem árt, ha a műhely padlót is takarítod, mert a kézi gyalulás forgácsa, esetleg apróbb fadarabkákkal szépen el tudja tömni a porszívó csövet.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: krotosz (118317)
krotosz Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118317

Üdv Urak! Forgácselszívás kérdésem lenne.

Lassan megérkezik az Ali-ról az a szeparátor tölcsér, aminek 50-es ki- és bemeneti csonkja van. Az 1500w-os porszívónak (és a gépek csonkjainak is) kb. 35-ös. Remélem van erre adapter, vagy 50-es pvcból lágyítok egy 35-ös adaptert, de a kérdésem az lenne, hogy..

Nagyobb szívó teljesítményt érek el, ha nem  a porszívó csövet, hanem vmi 100-as elszívó csövet használok a forgács továbbítására?

A gyerekek orrszívója hozta a világosságot, hogy a legkisebb átmérő határozza meg a szívóerőt, de a levegő szállítás sebességének infrastruktúrája sem egyszerű tudomány. Lehet a nagyobb ballaszt termelékenyebb?

Nos, vegyek vastag csövkeet, vagy elég a porszívó csöve? Köszönöm

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118316

No ... SzuperMárió végre nem CNC-zik:

 

pali923 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118315

Hasonló kérdésem lenne, csak más szerszámról: már a múltkor is gondolkodtam a lidlis merülőfűrész beszerzésén, de aztán letettem róla. Ha valaki használta már, jó lenne egy kis tapasztalat-ismertető. Amíg ideér, megint tudnék tanakodni, kell-e nekem?

Előzmény: Ciripke1 (118308)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118314

Én tavasszal vettem Parkside / Lidl oszlopost, barkács szinten teljesen megfelel a célnak - szerintem

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138417463&t=9104263

Előzmény: Ciripke1 (118308)
LyPapa Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118313

Készítettem egy egyszerű kis asztalkát, amit a fúrógép kis öntöttvas asztalára fogattam fel.  Az asztalkán van egy lapra merőleges, mintegy 4 cm magas vezető, amit a fúró oszlop irányába, ill. magad felé lehet elmozdítani, és rögzíteni. Így pl. a sorozat fúrás elég jól megoldható, természetesen a munkadarab leszorítása nem biztos, hogy elmaradhat. A kérdésedre egy frappáns válasz is létezik: soha nincs elég a szorítókból :)

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: Ciripke1 (118311)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118312

jah, most nézem, szóval oszlopos fúró és asztali körfűrész, csak pongyolán fogalmaztam.

Előzmény: Ciripke1 (118311)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118311

Szia!

 

Köszönöm a lehetőséget, én a IV. kerületben lakom nem is olyan messze. Most futottam bele, hogy egy zártszelvénybe kellett volna jó sok lyukat fúrni, és hát olyan lett mint az ökörhugyozás... gondolom oszlopossal ez nem probléma.

Futottál már bele olyanba, hogy a sautval valamit nem tudtál megfogni? vagy valami kiegészítő megoldást kellett alkalmazni a méret vagy forma miatt? Elég alapnak tűnnek a hozzá adott satuk, csak ezért kérdem.

Előzmény: LyPapa (118310)
LyPapa Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118310

Ha az oszlopfúróra gondolsz, és a kézi körfűrészre, akkor e kettőben van tapasztalatom. Ha a XVI kerület neked nincs messze, akár meg is mutathatom őket. Pár szó: mindkettő jól használható, de nem ipari szintű szerkezet. Ha hasonló tudású eszközöket vennél, jellemzően magasabb árkategóriába sorolják őket.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: Ciripke1 (118308)
LyPapa Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118309

Szerintem nagyon elszaladtatok a pongyola lengetés irányába :) Miután nekem volt szerencsém adatbázis kezelő programot írni, valamint CAD programok írását irányítani (és írni), azt gondolom, viszonylag pontosan tudom az ilyen rendszerek réteg felépítését. Az, hogy pár adatot tárol és kezel egy program, az messze nem nevezhető adatbázis kezelésnek, hanem szimplán adatkezelésnek, pont. Az adatbázis kezelés pedig  az adatkezelés magasabb szervezettséggel működő rendszere, ahol a fő feladat az adatok (nagy tömegű) tárolása és különféle rendezettség és lekérdezési kritériumok szerinti visszaolvasása, adott esetben jogosultság és tranzakciókezeléssel, duplikált, szinkronizált adattartományokkal együtt. Egy végeselem program közel sem adatbáziskezelő, és egy adatbáziskezelő önmagában alkalmatlan az előbb felsoroltakon kívül bármi másra. Pl.  távoli servereken alapuló idő service  ugyan adatokat kezel, de nem adatbázis kezelő, ugyanakkor a több időzónában elhelyezett adatbázis serverek időbélyegeinek korrekt meghatározásához szükséges szolgáltatás. 

Elnézést kérek mindenkitől, aki ezeket a dolgokat unalmasnak, vagy nem idevalónak tartja. Elszaladt a billentyűzetem ...

 

Üdv:LyPapa

Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118308

Tudom sok ilyet kérdeztem mostanában, de egy-két szerszám vásárlás előtt állok, ezért kérdezősködöm :)

SZóval a LIDllis vagyis Parkside cuccok eddig eléggé beváltak, most egy asztali fúrót lletve körfűrészt nézek ebben a márkban. Van valakinek tapasztalata vele?

 

Paco155 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118307

Oké, de számomra csak holnap mert az F1 fontosabb. :)

Előzmény: halaloszto (118306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!