Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.15 0 0 122497

Furt csapszek, lappal megcsinalt csap. A csap reszelovel illesztve a csapszekbe. A csapszek max 20mm szeles. Maskepp nem is lehet agyat kesziteni, ami tart 30 evet.

Előzmény: feketefelhoo (122484)
Kamelot Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122496

Bele, nem gond.

(Én ennyit nem adnék érte. Fele ennyiből meg lehet csinálni.)

Előzmény: stolaz (122495)
stolaz Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122495

No és ez belefér?

 

https://www.uni-max.hu/zaroszelep-100-mm4/d/

 

Ilyet kérek 1 darabot.

Előzmény: Kamelot (122492)
rferi Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122494
Előzmény: feketefelhoo (122487)
wtman Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122493

Az első esetében a motor nem indul és mivel nincs javítóműhely a közelben megválik tőle occsóért. A többi része rendben van. Nyertes licit esetén 2 hét van az elszállításra. Ja, és a motor háromfázisú.

 

A licitekből még nagyon sok idő van hátra. Általában az utolsó nap szokott felpörögni. A másodikként linkelt típus esetén nem ritka, hogy 800-900 Euróig is felpörög egy-egy licit.

Előzmény: joevagyok68 (122453)
Kamelot Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122492

Elnézést, akkor a hírlevelet nem tudom kitenni. Akkor innen lehet válogatni. Természetesen a gyalugép nem fér bele a párnás borítékba. A felsőmaró szerszámokra gondoltam.

d_feco Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122491

Jól értettél - mert ehhez a projekthez nem kell más. Félhetsz is tőle, mert elsőre nem sok minden szokott sikerülni, kivéve a magömlést. :) A kilincset sem elsőre éri fel az ember...  Amúgy meg jó eséllyel az óccópiciöccázé géppel sem megy majd az egyenes és a derékszög... Pár alkalom után sikerülni fog - de a gyakorló anyagot kalkuláld bele az anyagköltségbe, a tapasztalatot meg a beszerzendő szerszámok terén is kamatoztathatod.

 

Ha a továbbiak folyamán is akarsz fából valamit csinálni, akkor nem fogod megúszni a gyalugépet :). Erre majd rájössz magadtól is - a csiszolót azért nem kell kidobnod...

 

 

Előzmény: gergem (122476)
elemes Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122490

küldesz nekem egy google postafiókot, párnás borítékban...? :)

Előzmény: Kamelot (122488)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122489

nekem a link állandóan a gmail / google bejelentkező ablakra ugrik

Előzmény: Kamelot (122488)
Kamelot Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122488

 Ha valakit érdekel ezek közül valami az szóljon és megrendelem. A futárköltség osztódik. Párnás borítékban küldöm tovább. Érv: 09.18.

feketefelhoo Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122487

Őőő. Az milyen ? :)

Előzmény: rferi (122486)
rferi Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122486

Szerintem a sima kutyköz csapolással. Vízszintes darabok végén a csap, a lábakban a lik.

Mért?

Előzmény: feketefelhoo (122484)
rferi Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122485

A lidlis 50-es szegig jó.

Bár van egy levegősöm, amivel meg vagyok elégedve, de csak 32-ig jó. És sokszor hiányzott a hosszabb szeg, szóval sajna kiadás lesz!

Előzmény: Törölt nick (122482)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122484

Pajtik !

 

Hogyan lehet ez az ágy csapolva ?

 

http://www.igazifa.hu/faagyak/szabalyos-vastag-gerenda-agy-fa

peti970 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122483

Szerintem mindegy melyiket veszed.Most vettem én is egy levegős szeg és kapocsbelövőt igaz ennél drágábban.Nem is értem eddig miért nem vettem annyira jó!

Régebben használtam elektromost és nem is gagyit mert Novus volt de az a nyomába nem ér a levegősnek.Ez úgy küldi be az 50 -es szeget is hogy csak lestem 3 bútorlapot is összelő simán.

A kompresszor is talán ha 40 -50 lövés után indul csak,4 bar nyomással simán és jól működik.

Ha ennél nagyobbra állítom akkor túl mélyre küldi a kapcsot vagy a szeget.

Előzmény: Törölt nick (122482)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122482

Ezek a fűszeresek már megint a javunkat akarják.

 

Épp azon filózok 1-2 hete, hogy kéne valami kapcsozó-szögező a bimbódzó kárpitozási tanulmányaimhoz, erre tessék, egyszerre belibbentenek eelém egy ződet és egy sárgát is, kábé azonos áron. Igaz elektrósat gondoltam volna a panelban, de levegős is lehet, azt is tudnám használni, csak máshol.

Tapasztalat szerint melyik lehet jobb? A lidlis, vagy az aldis? 7-8e körül vannak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122481

Köszi, megerősítve a vétel :)

 

Ha téglába még megy az bőven sok, vettem korábban kalapácsot (családban legyen egy, ha kell Vörösváron kiviszem apámnak, ő mostanság használ ilyet), igaz csak kicsi bosch (Bosch PBH 2100 RE), de arra bőven sok, amire kell.

Dewaltot nagyon nem bánom, hogy megvettem még tavaly, garázsprojekt indulásához (amivel indult az egész asztaloskodás, bár először fémből akartam a kaput), pedig finlóztam rajta sokat, hogy 28-ért sima ütvefúrót, de nagyon megérte. Az gyorstokmányos, viszont meghúzáskor kattog. Igen nehezen szorul meg fúrószár úgy, hogy kilazuljon a szár benne, majd mindent avval oldottam meg, ütvefúrásra már alig használom, arra bosch, az meg másra nincs :)

 

Csavarozó nem lenne, ha nem ragaszkodna apám ehhez karácsonyi meglepinek, de válasszam ki mi legyen :) Eddig dewalttal oldottam meg minden csavarozást, kicsit figyelni kellett, hogy ne húzzam határozottan a ravaszt, működött, így lesz még egy masina, legalább lakásba nem kell kábeleznem, ha falat fúrok meg nem fut túl fába egy lendületesebb húzással...

 

Ezután már csak vastagolást kell megoldanom valahogy, de nagyon azon vagyok, hogy maróhoz kitalálok "állványt" és kész. Zártszelvény van, ott pontosak a méretek és összeütöm belőle :) Egyengetés eddig megoldott lett körfűrésszel, én szintemen ez bőven elég is. Csak minden idő és idő és idő, ami nincs :( De egyszer csak összejön már...

Ha a pad kész lesz festéssel, már csak az van hátra.

 

köszi

Előzmény: kergaborr (122480)
kergaborr Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122480

Én hobbi célra használom, nincs összehasonlítási alapom, de nagyon kedvelem. Stabíl, erős, jó a fogása, ki van egyensúlyozva, a két akkuval folyamatosan lehet használni. Csak ütvefúró, nem fúrókalapács, komoly betonba nem ezzel kell a furatot elkészíteni, de a téglafalba gond nélkül megy a fúrás. A tokmányba csak forgatva lehet a fúrószárat befogni, ez egy kicsit hátrányos, néha kilazul a fúrószár, de ezt csak azért írom, hogy necsak ömlengjek róla. A hosszú garancia is megnyugtató, nekem két év alatt nem volt gondom vele. Az akksi lemerülése pillanat alatt következik be, minden előzmény nélkül, de ilyenkor jön jól a másik akksi. Viszonylag gyorsan feltöltődik. Hangsúlyozom, csak hobbira használom, de szeretem a minőségi cuccokat,amit meg tudok fizetni, és ez ebbe a kategóriába tartozik. Ha elveszne, eltünne, újra ilyet vennék.

Előzmény: Törölt nick (122477)
halaloszto Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122479

http://kis-vakond.hu/g%C3%A9pek/tajima-jpr-265-rapid-pull-hajl%C3%ADtott-nyel%C5%B1-h%C3%BAz%C3%B3f%C5%B1r%C3%A9sz

 

ezzel tuti tudsz egyenesen vágni. ha ilyen gerenda meg korlát, akkor a nagyfogú lappal vedd, a 265 vagy a 300as. az is igen finom viszont haladós.

Előzmény: gergem (122476)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122478

Én csak azért nem vau bele, mert kb egyetértettem Fecóval.

 

Egy illesztőfűrésszel nehezen vágsz majd görbét, meglátod. Vehetsz 3500-ért LUX-ot az OBIban vagy akár, ha szereted a csemegét és engedi a kassza Lie Nielsen-t 50e-ért :-) Ezzel meg egy véső+kalapáccsal a csapolást (X leceknél középen) már meg tudod csinálni.

 

A vastagabb anyag elvágásához érdemes még egy nagyobb fűrészt venni, nekem van egy ilyenem, élmény vele fűrészelni. Egyszer fűrészeltem vele 10 centis fenyőgerendát (nem volt kedvem elforgatva vágni az asztalin, max 79mm vágáskapacitás), nagyon szépen harapta az anyagot.

 

Ha jól láttam a képedet, vágáshoz ennyi. Felületkezelés: ha nincs kedved kézzel csiszolni, akkor szalagcsiszoló helyett én magam excentercsiszolót vennék. Szalagcsiszoló is jó de azzal sok anyagot távolítasz el hirtelen, könnyen belekap a fába és hamar "vályút" csiszolsz bele ha nem vigyázol. Excenterrel könnyebb szépen csiszolni - szerintem. Ahhoz vehetsz durvább/finomabb papírt. Én "építési" minőségű (durva, szálkás) fát is pillanatok alatt szépre csiszoltam így 60/80/120-as papírokkal. Attól finomabb kintre nem kell. Megjegyzendő: mindenféle csiszoló szereti az elszívást (te is, mert kevesebb port nyelsz). A csiszoló meg azért, mert a papír később tömődik el. Nem tudom van-e valamilyen porszívód amit erre tudsz használni. Ha nincs sincs nagy gond, max gyakrabban cserélsz papírt és később is vehetsz ha jobban leszel gépesítve.

 

Felületkezelést mit terveztél? Kintre általában vékonylazúrt (esetleg vmilyen olajozást) "szokás", az szépen beivódik és nem pattogzik le 1 év múlva.

Előzmény: gergem (122476)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122477

Uraim.

 

Maktec fúró-csavarozóról mi a vélemény?

MT081E ami esélyes meglepinek saját részre. Igazából apám szeretne meglepni egy ilyennel és meg kell majd lepődnöm, de kiadta nekem, hogy nézzek ki gépet, nekem meg ezen megesett a szemem...

gergem Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122476

Nagyon köszönöm a tanácsokat!

Jól értlek, hogy akkor fűrészből nem valami gépet, hanem egy jobb minőségű egyszerű kézi fűrészt ajánlanál? Félek tőle, hogy nem tudok vele majd egyenesen vágni, ezért is gondolkodtam a gépen. 

A szalagcsiszolót írtad, ill. a gyalut is a végén. Melyik fontosabb az elején? :) Vagy vegyek eleve csiszolt deszkákat jóval drágábban? 

 

Tényleg köszi a részletes választ! 

Mivel más nem írt, a tiéd az etalon :)

Előzmény: d_feco (122452)
fahobby Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122475

Ez Item rendszer, a lineáris vezető pedig Cromax rúd átm. 20 és hozzá való lineáris csapágy.

 

Előzmény: csjoco74 (122448)
kukucs33 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122474

Első benyomások, képek a 72823 – 72924 hozzászólások környékén vannak, amiket akkor írtam azok ma is állnak, nem ismételném be ide mindet. Ami a csomagból hiányzott (tartozék tartó konzol) azt a hazai képviselet pár nap alatt pótolta, más dolgom nem volt velük eddig, hibátlanul működik a gép.

Erős, robosztus, masszív darab, beállítható minden szög és párhuzam. Saját állványa van, ami összecsukható (nekem fontos volt, hogy mobil legyen és kis helyen elférjen használaton kívül), ez lehet pozitívum, de fölösleges drágító tényező is.

A saját, 24 fogú fűrészlappal is szép felületet produkál hosszában és keresztben vágva is, bár ez nyilván inkább hosszvágásra van és én is leginkább arra használom. Táblásításkor a fűrészelt felület kész volt az összeragasztásra, nem kellett semmit igazítani rajta.

Készült egy résmentes betét a fűrészlaphoz, hogy kisebb darabok is szépen, derékszögben vághatók legyenek, Az eredeti műanyag betét elég lágy, párszor előfordult, hogy a munkadarab kissé bebillent és így az oldalak derékszöge nem lett pontos. Ugyanezért készítettem egy kisebb tolóasztalt is. Mivel az átvágási képessége 90°-nál 90mm, még azzal együtt is marad elég vágási kapacitás. A 90mm is tesztelve volt: legutóbb 10x10 cm-es gerendákat vagdostam hosszában, 3 és 4 métereseket. Itt azért előfordult párszor, hogy megállt, mert megszorult az anyag és „lefogta” a fűrészlapot, de leengedve a lapot kb. 6 cm-ig már simán vitte és a felület úgy is korrekt lett. Egyenesebb anyagnál viszont a 9 cm is ment folyamatosan, igaz csak lassan és érzéssel tolva, szóval azt nem biztos, hogy annyira élvezi :-).

A porelszívás megoldása érdekes, mert a csatakozó csonkjai nem  passzolnak az elszívómhoz (Aldis Einhell), oda még kell valamit kreáljak. A gép elmegy anélkül is akármeddig, de ha lerakódik a por a magasság állító menetére, akkor elég nehéz állítani, munka közben kitakarítani pedig szívás.

Oldalra ha jól emlékszem, valami max. 60 cm körülre húzható ki az asztal toldása, a steller ezen is állítható, így kisebb táblákat is pontosan lehet darabolni vele.

Összességében abszolút elégedett vagyok vele, amire kell nálam, azt korrektül tudja.

Hirtelenjében ennyi jut eszembe, de ha van konkrét kérdésed, ne kímélj!

Előzmény: csjoco74 (122470)
torony78 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122473

maróbit leárazás az unimaxnál. A nagy Triton is le van akciózva náluk 30%-kal 72K HUF+ÁFA+szállításra, bár az amazonos 200GBP + szállítás jobb ajánlatnak tűnik.

 

kukta5508 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122472
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122471

Én használtam alap vágásokra az oroszt, modeco olcsó kézi fűrészbe való lappal.

Le lett szedve a talpa, felerősítve vastag lécre (jó masszív volt, véletlen se törjön le ,több léc ragasztva), s mint egy olcsó gérvágó működött is, de csak naggyolásra, nem volt pontos, mivel elszúrtam a 90 fokot és több lett.

Keresztben hátul volt egy léc, ami pont 90 fokban volt a lappal. Vágott szépen, nem volt gond vele, vissza nem tudott jönni az anyag (mivel épp maga felé, maga alá húzza) max ha túl gyorsan vágtam, akkor a levágott kis darabot oldalra lőtte picit ki :) Pont ennek elkerülésére tesznek leszorítókat a gérvágókra.

 

Azóta nincs így használva, mert azért nem egy életbiztosítás az a gép, pláne így, de lehet egyszer normálisra, védőburokkal megcsinálom majd vagy inkább veszek normális gérvágót :D

 

 

Előzmény: 409 (122467)
csjoco74 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122470

Előre is kösz ha bemutatod, értékeled!

Előzmény: kukucs33 (122456)
stolaz Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122469

Köszi, tetszik!

Előzmény: fahobby (122447)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 122468

No rákerestem, Feri volt a találatok szerint:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137852085&t=9104263

 

Aztán Kamelot is rákontrázott a szebb vágásképpel:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137852142&t=9104263

 

Én egyelőre a keresztvágónak eladott lapommal tolom neki, nem nagyon éreztem hogy jobban kellene leszorítanom vagy hogy fel akarná kapni. De kipróbálom a negatív szöges lapot is rajta, azt még nem raktam fel csak az asztalira.

Előzmény: 409 (122467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!