Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69675

Nekem még AEG volt az első masinán,utána már Ferm a matrica rajta(valami 11.000 pénz volt,úgy 2 éve az Obiba,úgy hogy ez jó ár érte).! :)

Előzmény: pajaci (69674)
pajaci Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69674

Én is nyüstölök egyet már régóta, de azon a matrica "budget". Annyiba kerül mint egy normális kés.

Előzmény: Törölt nick (69672)
gdzsozy Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69673

Na akkor rád hagyatkozva úgy hogy nem látom akkor azt mondom:

 

óvatosan át kell csiszolni, de tényleg óvatosan mert azt a fél mm-es fúrnért könnyű elkoptatni.

aztán kézi csiszolással szálirányba finom papirral kihúzni.

portalanítás után hozzáillő oldószeres, vagy szesz páccal átpácolni, száraz ruhával visszatörölni a fölösleget, majd száradás után vizes lakkal át lehet kenni 2x vagy 3x

Előzmény: halaloszto (69666)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69672

Egyszerű,olcsó a gép,relatíve könnyű,1 a bibi,a csak nyomógomb,azt átalakítottam billenőre,hogy asztal alá rögzíteni tudjam!Szóval én mindent megoldottam vele,ebből a kivitelből 3 is elhasználtam,ha teljesen tönkre ment,nem sajnáltam kidobni(így csere cucc mindig volt kéznél),meg 6-os-8-as patronhoz adtak1 készlet profilkést(az izmos,nehéz,bő patronos marót nagyon elő sem kellett vennem)..! :)

Előzmény: pajaci (69668)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69671

Kifelejtettem  kicsi a vibráció kényelmes beépített fogantyú nem csavarodik le menet közben . Sok marógépet kipróbáltam  eddig ez a legjobb.

  Főleg ha most akarod tanulni a használatát stabil géppel tedd kűlönben hamar elmegy a kedved az egésztől.. attól ne félj hogy kicsavarja a kezedből  hisz egyszerre kicsi a forgácsleválasztás ...

Előzmény: Pillanatragasz (69669)
pajaci Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69670
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69669

Űdv. Elsősorban milyen munkálatora szeretnéd használni..keményfának erősebb kell ... naponta menyít fogod használni?  Ha lehetőséged engedi egy 100 eurós bosh .. van benne light inditási funkció lehet választani fordulatszámot. Három féle vastagságú marószárat tudsz befogatni..van körző sablon vele...

Egyszóvaleztveddmegnemfogszcsalódnibenne.:-) :-) 

Előzmény: K.Joco (69659)
pajaci Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69668
Előzmény: Törölt nick (69667)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69667

A mostani tapasztalatommal elsőnek egy könnyű, olcsó masinát vennék, amit fizetés előtt meg is tudok fogdosni, hogy legalább azt lássam, egyben van-e.

Garancia legyen rá, a gyakorlási időre elég az alap gari is.

A tanulás időszaka nem veszélytelen, míg rögzül, milyen marószárral, milyen anyagban, mekkora fordulattal hogy viselkedik a gép, nem baj, ha kisebb teljesítményű, inkább, mint hogy kezdő kézben meglóduljon egy hatkilós, háromlovas masina.

 

Aztán rá lehet jönni, mi jó rajta, mi nem, mire elég és mire nem, és ha ezek megvannak, körbe lehet nézni egy komolyabb gép után, amit már asztalba építve is lehet használni, a másik meg, ha még működik, jó lehet kisebb dolgokra.

 

Előzmény: K.Joco (69659)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69666

errol csak a lakk hianyzik ott. en lecsiszolnam egyenletesre a lakkot rola, aztan vagy lakk, vagy elotte valami pac, hogy a szint visszahozzam, es ugy lakk.


Vajk

Előzmény: csmari494 (69646)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69665

Olyan, mint a "milyen első autót vegyek?".

Ha nem volt még dolga vele, nem feltétlenül tudja, mire kérdezzen rá.

Az első marómat úgy vettem, hogy megláttam a kőbazárban (még a sárdagasztós kezdetekkor) egy cirill betűs masinát, mondom ez nekem jó lesz.

Nem lett jó, de arra azért igen, hogy rájöttem, milyen szempontok szerint válasszam ki a következőt.

Előzmény: pajaci (69661)
Barnamedvébb Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69664

kertész mekkmester "munkámat" átvittem az off topicba :)

gdzsozy Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69663

szia

 

lehet hogy csak nekem nem jött át a kép.

 

mindenesetre ha lecsiszolod akkor mivel is "festenéd át" -mielőtt lakkozod?

 

próbálkozz meg egy új jpg formátumú képet feltenni és talán tudunk okosat mondani.

Előzmény: csmari494 (69646)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69662

Nem emlékszem, itt vagy másik topicban esett szó nemrég porszívó és gép együttes indításáról.

 

Néha maróval és csiszolóval is megesik, de a szalagfűrésznél szinte mindig elfelejtem bekapcsolni az elszívást, eluntam, és sk. megoldást kreáltam hozzá.

 

Félkész állapot, természetesen burkolva lesz.

A lefelé lógó vezetékre egy dugalj lesz szerelve, illetve a próba kedvéért van is rajta, csak az még ideiglenes, fali változat.

 

Ha nem felejtem el a porszívó csövét és kábelét bedugni (eddig még rendben is szokott lenni), és előre bekapcsolni, akkor nem tudom a szalagfűrészt anélkül elindítani, hogy az elszívást is be ne üzemelném.

 

Egy korábbi, nem kevésbé kifinomult megoldás a forgácselszívóm "távirányítására".

 

A motorhoz és a kondenzátorhoz két-két szál megy, ezért a dupla vezeték.

Most a körfűrész fölött van a kapcsoló, de kampón lóg, amikor kell, egy mozdulattal átakasztom a vastagolóhoz.

A tőlem megszokott módon nem csiszolgattam végletekig a megoldást, de a célnak tökéletesen megfelel.

pajaci Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69661

Ez olyan kérdés, mint a milyen autót vegyek?

Előzmény: K.Joco (69659)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69660

Kösz' a csiszoló-beszámolót!

 

A grafit lapról én is olvastam, hogy megéri, de azt hittem, csak típus-specifikus, az eredeti helyére beépíthető lemezek léteznek.

Majd utána járok, hogy fóliáról milyen vélemények vannak.

Csak előbb legyen gép!

 

A zaj nem izgat különösebben, huzamosabb használatot nemigen tervezek vele.

Előzmény: GPS (69637)
K.Joco Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69659

Sziasztok!

 

Ez a forumozás nekem még nagyon új de érdekes dolgokról beszélgettek.

Kezdésnek a tanácsotokat kérném.Veszek a héten egy kézi felsőmarót.Melyiket javasolnátok(márkára)ami megbízható,de pénztárcabarát?

Minden hozzászólást köszönök!!

 

molnartom Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69658

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek. Valószínűleg beruházok a készülékre.

Az egyenes vágást persze arra értettem,hogy amennyiben lötyög vagy mozog a lap akkor képtelenség.

 

GPS Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69657

 

"Ugyan GPS egyből cáfolni fog, hogy pedig ő tud,..."

 

Igen, szóról-szóra így van, ahogy mondod :-)))

 

Vagyis szerintem igenis, bármilyen ótvaros, olcsó dekopírral is lehet nyílegyenesen vágni. Vagy bármilyen felrajzolt alakzat mentén is.

 

Nem a gép vág - hanem aki vezeti.  Karcvonal mentén, (bizonyos korosztály nagyítószemüveggel) szépen lassan ott vág, ahol csak akar.

Nem gép- hanem kéz- és türelem-függő a dolog.

 

De erről már annyiszor volt szó, hogy komolyan mondom: a következő dekopír-melómról készítek egy videót... beleértve a végső simítást is, amivel a ráhagyott 1-3 tizedet letisztázom egy sima, kézi csiszolással.

 

(egyébként fotót nem egyet tettem már fel ebben a témakörben - úgy aluminiumban, mint bútorlapban - tökmindegy.)

.

Előzmény: Paco155 (69655)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69656

Én is megvettem a lidl csavarozót ma. Igen jónak tűnik, főleg ahogy az előző postban írták, én is végignéztem a barkácsláncok kínálatát tegnap, azokhoz képes piszok jó áron volt.

Paco155 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69655

Ugyan GPS egyből cáfolni fog, hogy pedig ő tud, de ezzel sem lehet egyenes vonalat vágni, mint ahogy egyik beszúrófűrésszel sem.  Mert nem arra való. A lap nem lötyög benne, pontosan vág. Erős. Csendes. Nem rázza szét a kezed. Strapababíró. Állítható a lengés és a lapsebesség. Lehet hozzá kapni kipattogzásgátlót meg fordított lapot is.

Többet nem tudok mondani kérem kapcsojja ki....

Előzmény: molnartom (69649)
GPS Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69654

 

Most telefonált a hajós-barátom (akivel hajó-barkácskodunk is nyaranta, mert ő is egész-szezonos kemping-társ) hogy vegye-e meg a Lidl-s puttonyos akkus-csavarozót?

 

Mondtam neki , hogy csak bátran - pláne ahhoz képest, amit ezelőtt 2 órával láttam az Obiban (és főleg mennyiért).

 

Roskad a polc a zöld-Bosch-októl - ám a közel olyan teljesítményű (LiIon, 25 Nm, 1300-as fordulat) szóval ez a kategória már horror-áron van.

 

De a csúcs amit láttam a Bosch-nál a FORGÓTÁRAS CSAVAROZÓ  volt.

 

Hát eszetek megáll: a bitek egy olyan forgótárban vannak, mint a pisztolyban és a pont kellő bitet kell beforgatni, aztán egy kalantyúval a csőre tölteni.

 

Beszarás, komolyan.

 

A gép egyébként egy ótvar-pöcs -  4 Nm és nincs nyomatékfokozata - viszont jó drága.

.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69653

Ja.

Kanyarintáshoz pont megfelelő keskeny lap volt benne,(megfelelő lappal,és helyes fordulat szabályzott előtolással egyesben ok lehet.!

Előzmény: Törölt nick (69652)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69652

Szerintem eléggé specc!  A múltkor kezembe kerül 1 ilyen,3.5 centis deszkában vágtam 1 lyukat,engem meglepett,milyen szabályosat vág elől,hátul,nem szakítva,nem ferdítve..!

 

http://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=52_Makita-4327-szurofuresz

Előzmény: molnartom (69651)
molnartom Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69651

Köszi,de sajnos nem vagyok előrébb,mert németül nem tudok a fordító meg nem az igazi.

Előzmény: kofic (69650)
kofic Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69650
Előzmény: molnartom (69649)
molnartom Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69649

Üdv. Szeretnék véleményeket kérni a Makita 4329 dekopír fűrészről. Hobbi munkákhoz néztem volna, bútorlapot is szeretnék vágni vele. Lehet vele normálisan egyenes vonalat vágni? A fűrészlap mennyire csetlik botlik benne?

Köszönöm szépen.

 

üdv.:Tamás

pajaci Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69648

Gyerekkoromban a szomszéd esztergált félméteres karókat rakott le a virágoskert körbekerítéséhez, a fele kihajtott egy idő múlva.

Előzmény: Pillanatragasz (69647)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69647

Ha gyökeret eresztene erőst jó lenne:-)  akkor tényleg egy ,,örök'' kerti bútor lehetne:-) :-) :-)  tudom csak vicc  hisz ha meg van hántva nem tud megélni:-) 

Előzmény: GPS (69644)
csmari494 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 69646

Sziasztok!

Kérlek adjatok tanácsot, ha tudtok. Tölgy színű szekrénysorhoz tartozó ágyneműtartó tetejének a széleit az idő már eléggé kikezdte /1986-ban vettük/. Eddig terítővel volt eltakarva, rajta a régi tipusú TV. Mos új keskeny TV került rá, az eléggé csúszkál a terítőn, így lekerült róla. Gondoltam megcsiszolom és lefestem a 90x60-as felületet és utána lelakkozom.

 

Kérdésem az lenne, hogy milyen típusú festéket, lazúrt vegyek és ezeket a lazúrokat árulják-e kisebb kiszerelésben, mert ehhez nem kéne sok.

Köszönöm, ha válaszoltok!

 

Itt van kép róla: 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!