Amikor mondjuk pallót vágok fel lécnek, akkor kb jár egy órát folyamatosan. Meg használom a porszívót gyalugéphez is (előtét ciklonnal), ott is majdnem megvan az óra. Az első ajjir lett csapágyas, amikor korongcsiszolót szívott órákon át, mert a párszáz kis dobozt csináltam.
Valóban nem az, de vannak más porszívók is, itt is említették a Karchert meg Lidl által forgalmazottat is. Csak arra akartam célozni vele, hogy nem lehetetlen.
Ez kár, érdemes lenne beruháznod rá. Az első 3 fázisú villanymotor megvásárlásnál már megtérül a befektetés mert sokkal olcsóbbak a 3 fázisú motorok. Az erő különbségről meg ne is beszéljünk. :)
A 220-as lágyindító elektronikák elég kicsik, de az elosztókba nem nagyon fér el. Nem úgy alakítják ki az elosztók belsejét, hogy elférjen. Esetleg a villámvédős elosztó belsejét kell megnézni, abba talán belefér.
Amit az előző posztomban linkeltem saját videót TINTUS-nak, annak a leírásában ott a ciklonos forrás. Meg láthatod a készülést is, kicsit előbbre tekerve.
De egyébként tessék, itt egy bővebb keresés. Lehet szemezgetni. Van kisebb, nagyobb, ami neked kell azt válaszd. Az az 50mm-es bejövő/kimenő csöves ami Hobbiasztalosnak meg nekem meg a legtöbbünknek van, az sztem neked is jó.
A melóhelyemen egy ipari Mirka elszívó van az excenter csiszoló gépeinkez, a repülőgépek ablakait csiszoljuk vele, a 12 órás műszakból sokszor 10 órán keresztül mennek az elszívók, gond nélkül.
Én egy OBI sajátmárkás porszívót nyúzok, immár lassan 5 éve. Master/slave-es, azaz rádugsz egy szerszámot és az indítja be a porszívót (de persze lehet manuálisan is, 3 állásos a kapcsoló), sztem mindenképp ilyet vegyél. Mármint Master-Slave-est, az OBI-s porszívó nem alaptétel. Nekem ő van, illetve neki az elkődje, ennek dizájnosabb a ateteje, de kb ennyi különséget látok. A a végén linkelt videóban láthatod majd működni. De sokan dicsérik a LIDL-Parkside-os porszívót, nagyon hasonlítanak az OBI-sal egymásra.
Engem jól kiszolgál, pont olyanokat szívok el vele amit írtál, plusz kisebb csiszológépeket.
Amit viszont írtak többen is, hidd el nekik: tegyél elé porleválasztót. Ahogy bsuli is írta, nagyon hamar megtelik az ilyen porszívók zsákja. Szűrő eltömődik. Kínozza a porszívót és rontja az elszívás hatékonyságát.
Éppp linkelni akartam a "Paco féle" (ő linkelte itt asszem először évekkel ezelőtt) 10 eurós leválasztót, de megelőzőtt :D Nézd meg, érdemes. Filléres mégis hatékony megoldás.
Én egy ciklonos leválasztó mellett döntöttem. Az sincs aranyárban, de a teszkós-lavóros megodás olcsóságával nem versenyezhet, plusz én magam építettem a forgácstárolót. Odatekertem ahol már tesztelem, végén van "árlista". https://youtu.be/j4RPl-mlBq0?t=408 a nagyon finom por átmegy, de egy ilyen leválasztó kategóriákkal meghosszabbítja az időt, amikor a szűrővel kell kicsit foglalkoznod. A porszívóban akkor sem fogsz egy fél maréknál több port találni, tényleg szinte csak a nagyon finom port kell időnként kiverni/kifújni a szűrőből. Én vettem 2-3 éve egy pótszűrőt a géphez, de még mindig az eredeti, 5 éves szűrővel megy. Annyi hogy nem szabad sokáig állni hagyni, hogy "belekössön" a por. Ez a "sokáig" nekem 2-3 havonta elöjövő szűrőtisztítást jelent. A legjobb kompresszorral kifújni, de a kézi kiporolás is megteszi. Meg persze a leválaszott port is ki kell néha önteni, ha megtelik a forgácstároló akkor a ciklomnos leválasztó is "visszaszívja" a porszívóba a port.
Amíg nem volt ilyen leválasztóm, dolgoztam (vágtam pl vastagabb anyagot) mondjuk nettó 15 percet az asztali fűrésszel, és már hallottam hogy sír a porszívó motorja. Nem éri meg nem használni.
Nekem van nagy zsákos forgácselszívóm, de az asztali körfűrészhez kevés a vákuum amit csinál. A gyalugéphez tökéletes. Az asztali körfűrészhez ezt a nedves-száraz porszívót vettem :
A gépen lévő konnektor aljzatba kell bedugni a körfűrészt vagy más barkács gépet és a gép indításával elindul a porszívó is. Ennek 35 literes a porzsákja, de elég drága. ezért én készítettem elé egy forgácsleválasztót. Ezt egy 60 literes műanyag hordóra szereltem fel. A hordót ki kell merevíteni belül mert simán összeroppantja a vákuum, olyan nagy vákuumot csinál ez a porszívó. Én nagyon meg vagyok elégedve ezzel kombóval.
A lyukak kivágását meg tudják oldani cnc gépen az nem probléma. Házi körülmények között én sem vállalnám be a gránit vagy pala lapon. Rettentő törékeny mindkettő.
- a kék megy a kapcsoló UTÁN. Erre a lengyel csávó bekötötte a kapcsoló ELŐTTRE, bejövő érre közvetlenül.
- a piros jön a másik bejövő vezetékre. A lengyel csávó bekötötte a kapcsoló UTÁNRA.
- a fekete megy a "motor felé". Köszi. 4 ér megy a motorba, 2 piros, 2 fekete. Nekem nem volt egyértelmű melyikre menjen.
Szóval, jól jött az a lengyel videó, így sosem kötöttem volna be :)
És a fenti "ábra" alapján, sztem nem lehet egyszerűen egy hosszabbítóba bekötni. A 3 ér közül egyiket pl hova kötöd?
Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy lehet spéci hosszabbítót kapni, ami ezt tudja. Csak abban gondolom nem ilyen az elektronika, és lehet nem is éri meg külön megcsinálni.
Én 6-os Kaercher-t használok, ami nagyon erős és viszonylag nagy a porzsákja, de így is nagyon hamar megtelik.
Amikor a viharvert 10x5cm-es pallókból csinálok 4x4-eseket, akkor 10 szál "legyártása" után már üríteni kell a zsákot. Szegény porszívó pedig baromira melegszik.
Én ezért gondolom, hogy egy SP1200-es Metabóba be kell ruháznom.
Ez a Festool biztos tök jó gép, de itt is elég limitált a forgácstárolási kapacitás.