Keresés

Részletes keresés

gdzsozy Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46499

100% ban egyetértek. ezt a fajta 3D pántot kell használni.

szerszám szükséglet: imbusz kulcs vagy imbusz bit, 7mm-es fúrószár. (és ha van akkor fúrósablon)

 

A régi diópántoknál ha egy picit nem figyeltél oda és ferdén ment vagy vésődött a pánt akkor egész használati időre szar maradt a pántolás. hiba javítására 0 javítási lehetőség.

maximum kalapáccsal megütni jobbra vagy balra lehetett. emelni meg alátéttel.

 

bevésékor először még keresgéltük meg berajzoltuk a lyuk helyét, aztán rájöttünk gyorsabb ha egyből átfúrjuk. az is igat hogy sokszor a 60-as 80-as szög helyett a beletört fúrószár rögzítette a pántot.

 

ez az új már jobb! 4irányba lehet alapból állítani az ajtót. sőt a egyik csavarral emelni is lehet.

 

dupla betétes 68mm vastag ajtóknál vagy hőszigetelt üveges vastag ajtónál is ezt használom, ilyenkor 4db van becsavarva.

Előzmény: rferi (46487)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46498

Az apa részt én 2 db csőkulccsal szoktam betekerni az egyik a csap méretéhez, a másikat a külső burkalatának méretéhez választom és felválltva a 2 csőkulcsot tekergetem az apa részt. Így ha már el tud fordulni a fal mellett az apa rész akkor ezzel a módszerrel már be lehet hajtani.

 

Előzmény: Soká (46495)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46497

 - kisflex

 - dremel

 - csapszegvago (ez durva)

 - a falat mellette meg lehet bontani, majd kiglettelni.

 

Vajk

Előzmény: Soká (46496)
Soká Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46496

A csaphoz nehéz ám hozzáférni, pont azért nem tudom mostani állapotban elforgatni ezt a pántot sem.

Előzmény: halaloszto (46494)
Soká Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46495

Egyébként megszívtam és bontanom kell "kicsit". Lám-lám arra nem gondolt senki (én sem), hogy ezt a tekerős zsanért (az apa-részt) nem tudom betekerni, mert nincs hely, hogy elforduljon :))

A régi diópántot egyébként flex nélkül könnyen eltávolítottam.

Előzmény: Soká (46493)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46494

azert az durva, hogy nem a csapot vagta le. vazze. nekem is van olyan ajtom, ahol addig vakoltak a kavat, hogy le kellett vagni fel centit a csapbol, de nem latszik :-)

Vajk

Előzmény: Soká (46493)
Soká Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46493

"akkor érvényes a második tagmondat, miszerint valami nagy gány van."

 

Feri, jó a megérzésed! :) Feloldom a nagy trükköt: rosszul fotóztam tegnap, mert az ablaknak pont az a része nem látszik, ami miatt a gányolás előállt, és ami most engem is szívat. Szóval ez a marha (az előző tulaj, aki építette a házat) megvette a kész ablakot és sikerült úgy beépítenie a tokot, hogy felül nem hagyott annyi helyet sem, hogy be lehessen akasztani a szerencsétlen ablakot. Ezért aztán a pántból levágott egy gyűrűnyit, ami a képen is látszott. Gyakorlatilag 1cm-es tengelyen fordul(t) el az ablak...

Én most olyan zsanért vettem, amit Repítő is linkelt, tökéletesen megfelel ehhez az ablakhoz. Biztonságtechnikai szempontból nincs jelentősége, egy emeleti ablakról van szó.

 

Amit a 90 fokos elfordulásról és emelkedésről írtál, azt nem értem sajnos. Egyébként ilyen pántok vannak a beltéri ajtóinkon, amivel a régieket voltam kénytelen még költözéskor mind lecserélni, mert egyetlen olyan ajtó sem volt, ami rendesen záródott volna, ami függőben állt volna, stb. Olcsó bricostore-os fenyő ajtók, a működésükkel egyelőre nincs bajom. Ugyanilyenek vannak Vajknak is, csak másként felületkezeltük.

 

A régi topiklakók emlékezhetnek rá, hogy mennyit szidtam már az előző tulajt, az újabbak kedvéért csak egyet mesélek el: egy alig 10nm-es szobában 8cm-es szintkülönbség volt a két sarok között, mert valószínűleg totál részegen betonoztak. Kénytelen voltam felbontatni, újra aljazbetonoztatni, hogy a szobába lépve ne érezzem magamat egy hajóban.

 

 

Előzmény: rferi (46483)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46492

Olyan zsanért még nem találtak fel amelyik megakadályozott volna egy betöröt. Nem is az a feladata.

Az egyik ismerős házára jó erős vasrácsokat csináltatott + több ponton záródó biztonsági ajtót szereltett be, ráköltött egy kisebb vagyont. A betörő ezeket felismerve a falat bontotta ki, hozzá sem nyúlt az ajtókhoz vagy ablakokhoz.

A falunkban van egy kis közért amit hetente feltörtek egy időben, az is kapott brutális vasrácsokat + kiirta a tulaj hatalmas táblákra hogy a rácsokba áramot vezetett. Ezekután is betörtek a közértbe, csak a falon keresztül mentek be. 

Ezekután van értelme? Miután beszereltett egy olyan riasztórendszert ami a rendőrségen muzsikál, az első betörési kisérletnél elkapták a bandát.

 

Előzmény: rferi (46491)
rferi Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46491

Az én véleményem az, hogy ez egy ócska szar, amit legfeljebb az ólajtóra tennék fel.

Eleve a konstrukciója olyan, hogy csak a surlódás akadályozza meg azt, hogy elforduljon a saját tengelye körül 90 fokra nyitott ajtónál.

Nálam ez a nulla kategória, főleg egy ház külső ablakánál, ahol leginkább nem az a feladata csupán, hogy megtartsa az ablakot.

Ez ott elsődleges védelmi funkcióval bír, mert ott akarnak bejönni a tolvajok.

Ennél sokkal komolyabb szerkezeteken bejönek a firnyákosabbak, akkor ne tegyünk már ilyen vackot fel a fontos helyekre.

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (46490)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46490

ez a pánt csak akkor szar, hasz szarul szerelik fel vagy túl vékonyat választottak a terheléshez, esetleg keveset. Nálam 20 éve jól bírják, pedig igencsak nehezek az ajtók. Egy könnyű 5-8kg-os ablakot röhögve el kell hogy bírjon 2 ilyen pánt. 

Nálam fába van behajtva, nem pozdorjába. Azt el tudom képzelni, hogy a pozdorjába már nem tart eléggé és kiszopósodik ahogy írod. 

Előzmény: rferi (46487)
rferi Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46489

Pántszeg... egy üzemben maximum.

De a hatvanas-hetvenes-nyolcvanas években, otthon, szerinted?

Leginkább bognárszeg, vagy bármi ami stimmelt átmérőben, és lecsípték lazán a fejét.

Előzmény: atompyka (46488)
atompyka Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46488

Nekem az első gondolatom az volt, hogy szándékos a két méret, azzal a céllal, hogy a közgyűrűvel lehessen magasságot állítani.

 

(A pántszeg fejét nem levágták, nem is volt neki. Legalábbis, amit mi használtunk anno.)

Előzmény: rferi (46486)
rferi Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46487

Ez a létező legszarabb pánt, ami csak van, ezt sztem ne propagáld.

 

Mivel a fába csak egy csavarral megy be, képes olyat előadni, hogy ahogy kicsit kiszottyosodik a lik, elforog a pánt a derékszögre nyitott ajtónál, és szépen leül az ajtó a földre, majd ahogy be akarod csukni, elkezd felemelkedni az ajtó, és csukáskor megint látszólag jól áll.

A nővéremék első lakásában ilyennel szerelték az ajtókat, egy év után mindegyik ezt csinálta.

Egy kalap sz@r, semmi más

Ezt tessék használni helyette:

http://www.e-center.hu/barkacs/zarak--vasalatok/vasalat/becsavaros-pant/becsavaros-pant-ajtohoz-3d-tobbfunkcios-p16472.html

Előzmény: Törölt nick (46484)
rferi Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46486

Szerintem is valami ilyesmi volt, csak nem a helye, hanem a mérete nem stimmel.

A képen a két méretről beszélek:

Ha ez a két fél egy zsanérhoz tartozott, akkor ott valaki valami bazi nagy gányt követett el azzal, hogy előbb rövidre vágta a mamás részt, majd rájött a hibára és csövet illesztett be pótlásnak.

Előzmény: Törölt nick (46485)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46485

Én azt is el tudom képzelni, hogy a régi ablakokat kicserélték valami bontott ablakra és azon a pántok más helyen voltak egy picivel, így a kis csövekkel tüntették el az eltérést.

 

Előzmény: rferi (46483)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46484

Én a legegyszerübb becsavarós pántokat használtam az összes ajtó és ablakom készítésekor.

http://www.e-center.hu/barkacs/zarak--vasalatok/vasalat/becsavaros-pant/becsavaros-pant-16mm-horg.sarga-ajto-p16470.html

 

Az ajtókra 4 db-ot raktam, az ablakokra 2 db-ot. Már 20 éve nyüstöljük őket, de még egyet sem kellett utána állítani, pedig a beárati ajtóim igencsak megterhelik. Egy egy bejárati ajtólap súlya olyan 70kg környékén van. 7 cm vastagok az ajtók,

külső oldaluk lambéra mintás, belső oldaluk rétegelt lemez borítású. Az ajtók váza 10cm illetve 20cm széles deszkákból van elkészítve több rétegben összeragasztva, belül rendesen kiátlózva, majd a belső tért üveggyapottal szigeteltem. 

Előzmény: Soká (46473)
rferi Creative Commons License 2012.09.27 0 0 46483

Ha egy garnitura pántból valók vannak fenn, akkor érvényes a második tagmondat, miszerint valami nagy gány van.

Nézd meg a második képet, minden apásra felhúztak egy centi hossz körüli csövet, hogy a mamás rész rövid hüvelye ne akadjon fel a csapon!

Sztem egy hosszú pántra egy rövid pánt került, és ez nem azonos méretnek számít nálam. Átmérőre igen, de egyébként nem.

Előzmény: PETYUS (46476)
Soká Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46482

Köszönöm az urak tanácsait!

Valószínűleg nem cifrázom a dolgot és előkerül a flex, de majd holnap újra szemügyre veszem az ablakot.

 

kofic, nem tudsz olyat írni, amit kioktatásnak éreznék :) pántvéső ügyben majdnem tévedsz (de csak majdnem) mert nagyapám asztalos volt, és ilyen szerszámra még emlékszem is gyerekkoromból, ki tudja, hol hányódik. Az viszont igaz, hogy amíg rá nem kerestem, addig azt sem tudtam, hogy néz ki :)

 

gdzsozy Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46481

100% hogy látszani fog.

Előzmény: Törölt nick (46474)
gdzsozy Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46480

Szia.

 

Már írták neked a lehetőségeket.

Én csak egyszerűsíteném: ha diópánttal szeretnéd pótolni a régi diópántot akkor készülj vésővel harapófogóval és tapasszal.

Abba a régi vasalathelybe én egy ujabbat biztos nem raknék, de ha te akarsz ahhoz egy pántvésőre és 2.5 es fúróra van szükséged majd simán 2db pozdorja csavarral rögzítheted a lyukakon keresztül (egyszerűbb valahol ahol a pánt van átfúrni a fát pántostól, mint keresgélni a szög helyét)

 

ha rám hallgatsz akkor előveszed a flexet és fa síkjában simán levágod a tokról  a pántot.

nyílóról meg vagy leflexeled vagy kiszeded..

aztán sima 3D pánttal felpántolhatod. ehhez elég 2db.

én 14-16 os otlav 3D pántot ajánlom ahhoz a szerszám készletben csak 1db  7mm es fúrószár kell, és egy 3mm-es imbusz kulcs.

Előzmény: Soká (46473)
Alex Raps Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46479

Hol érdemes megbízható minőségű nagyobb teherbírású üvegszállító tappancsot venni?

kofic Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46478

 Szivem szerint hagyomanyos pantot tennek ra, de kizartnak tartom, hogy lenne pantvesod meg panthajlito ezkozod . 

Barmilyet is teszel bele, a "luftot" el kell osztanod, egy papirszalagra a tokon  konnyen rajzolsz es latszik is . Es " felfele" vasaljal, a szarnyak mindig lefele torekednek . 

 

Eloszor a nostenyek kell elhelyezned, ezt jelolod at a tokra, es bevesed/furod a baksikat . 

 

Ha tul trivialis amiket irtam akkor elnezest ! :) Tanacsnak szantam, nem kioktatasnak . 

 

Valami erosebb, konnyen allithato pantot keressel !

Előzmény: Soká (46473)
Kamelot Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46477

Töb szem többet lát, jobb szem jobban lát!!

Előzmény: rferi (46470)
PETYUS Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46476

Ha nem sikerül kiszedni a szeget, akkor le lehet flexelni a zsanért, az újat pedig közelebb kell szerelni a sarkokhoz.

 

> Az ablakrámán egy mérettel kisebbek vannak, mint a kereten, ...

 

Azt azért nem hinném. ;O)

Előzmény: rferi (46475)
rferi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46475

Ezen a zsanéron látszik, hogy a két fele nem összapasszoló darab.

Az ablakrámán egy mérettel kisebbek vannak, mint a kereten, azért az alátétcső.Vagy valami nagyon gány dolog van...

 

Ez úgynevezett diópánt, amit bevésnek a fába, majd lapoldalról egy-két szeggel megtűznek, a benne levő lukakon keresztül, és a szeg fejét levágják, így tüntetve el.

Ezeket a szegeket ki kell venned legelébb, hogy bármit is csinálhass az egésszel.

Azt javaslom, hogy egy megfelelő szerszámmal (szegkiütővel), üsd át a szegeket a fán teljesen, hogy a túloldalon jöjjön ki, és ott kihúzhatod, vagy teljesen kiütöd. Eztán a pánt kihúzható a fából. Így eltávolítva már egy rendes új garnitura pántot felrakhatsz rá, és választhatsz ilyen bevésős diópántot is, meg menettel becsavarós egyszerűbben szerelhetőt is.

 

Sajnos a szeg átütése csak a rámán eszközölhető, mert a tokon a falba vernéd a szeget, ami talán nem megy majd. Ott sajnos valahogy ki kell bányásznod belőle klasszikus irányba. Ha levágták a fejét, akkor nem lesz egyszerű.

Előzmény: Soká (46473)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46474

Sziasztok!

 

Két kérdésem lenne:

Fenyőbútort ha glettelem és utána pácolom(vizes pác)a glettelés meglátszik majd alatta ?

Azt olvastam a pác a fa erezetét veszi fel mit csinál a glettre ráfestve?milyen gelttett használjak?

A második öntapados bútorfoliat 45cm 1méter hosszú 700 Ft amit én sokallok(semmi extra szín)Reális ez az összeg vagy rossz helyen keresem?

 

Köszi a válaszokat

 

Soká Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46473

Sziasztok!

Mielőtt mennék a magam feje után, némi tanácsot kérnék. Adott egy 20-30 éves, vacak fürdőszobai ablak. Megereszkedett, nehezen záródik, javítani kellene. Így néz ki:

Kb. 80×80-as. A zsanérjai pedig így néznek ki nagyban:

Kopottak, lötyögnek, a felső szerintem eleve is ferdén lehetett felszerelve (ismerve az előző tulaj kontárságát...)

A kérdés, hogyan érdemes és mire kicserélni egy ilyen zsanért?

Köszönöm az észrevételeket!

Paco155 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46472

Én úgy értelmezem, hogy azt írta, hogy a gyári  köszörülési szög egyben 30 fok volt, és hosszasan kellett dolgoznia, hogy 25 fokos szögre átfenje amin már tudott 30 fokos élszöget csinálni.

Előzmény: egyteles mv (46471)
egyteles mv Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46471

Helló!

Nem fordítva kellett volna élezni?Szakkönyv gyári 25 fokot ír,amit 30-ra kellene élezni.

Szakemberek segítségét kérném!

Gyula

Előzmény: Darázs Istók (46459)
rferi Creative Commons License 2012.09.26 0 0 46470

A motor ott van a tetején, a jobb oldalán.

Még a szíjat is lehet látni, ahogy lefut a jobb dobhoz

Előzmény: Kamelot (46460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!