Keresés

Részletes keresés

Galileo Galilei Secundus Creative Commons License 2019.12.15 -1 0 300
repcsepista Creative Commons License 2012.08.07 0 0 299

AgyonIsten V V Vitézuram...

 Hogy rád is értettem...hmmm...vedük, ha totta individuallizmosok vodooo...nameha...ténleg tudsz repülni, álmodba leggg...

 Én kerek percc ...na fidelem, acáhol meghellentem én a M.T.K. -ami egy foci capatis vót...van? -na rögtön ollan nincaaa...ezt te találtadki...na csak ez az egy...mint az Igaz Jézus: nyisd ki szemed, kövess...na ez az a a a..M.T.K. amit nem kellett senkinek kitaláni hanem ha tjénleg te is te te te...plödáuuu...na hacakkk..az mekk mia...mama mama mmmm...

 MIco ide berepültem volna! -smirna! volna? -egy barátokozót...homokozunk a porba puuu...na jáccunk ollat, mert minden elnyullik mullik mállik...egy megmaradt...az igaz barátság Jézus.... igaz badarság... deee...

 Cóval, sLeuth barátom (tesóm) ha eltudnám hiteti mint te te te...plöda te te te...topikjába: joslatok prófécziák...orba szájba...a 858 verzige, ha tudsz ing?lisül ha neee...na minden hazugság, s most hol a Szent s irás meg sirásók, de magukknakkk...hizzz...

 Jónapot...barátom Dandd...

 ...ezt a kerek erdőt járom én...

Előzmény: Törölt nick (298)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.06 0 0 298

Égi Lovag Madarász, na ez tetszik, ha rám értetted egyáltalán:-)

Különben milyen anyagot raktál föl és hová?

Előzmény: repcsepista (297)
repcsepista Creative Commons License 2012.07.31 0 0 297

Szijjasztok jazz vagy zajajajajajjj...

 Na engem, Égi Lovag Madar ász, iga fehér feket a lobogooo...o o oho ohohohohooo...megse ösmersss...

 A jos tópikba, beraktam egy tanyulmányt...ahol...na az igazi TemTplárok akik...na zerintem a Bugák, s ami dögletes, egymással zembe állitják a barmokat...enni??? - az egés turomáNUK???

 titok titok...görbét tojnak a tukokkk...cakkk...pak?

 jah, Isten hozott...deee...na kétisten??? -mellik?

 há há há...a Jooooo....

 

Előzmény: Törölt nick (296)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.31 0 0 296

Szia Mexicano!

 

Ne keseredj el, engem érdekel, csak amikor visszajöttem szabiról, a főnök úgy megkínált munkákkal, hogy mostanra kezdem utolérni magam.

 

Lohengrin lovaggal nem tudom, hogy mi van, az utóbbi 1-2 hónapban nem írt be a fórumba.

 

Előzmény: Törölt nick (295)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.07 0 0 295

Nem tudom, hogy látogatod-e még az indoeurópai/újlatin nyelves topikot, de ma jelent meg a blogomon az okcitán nyelvről egy cikk (hangmintával, videóval), ha még érdekel:

http://elmexicano2010.blogspot.hu/2012/07/az-egykori-trubadurkolteszet-nyelve-ma.html

 

Remélem nem baj, hogy megosztottam itt is, sajnos nem sokan olvassák ezt sem. :(

Előzmény: Törölt nick (293)
repcsepista Creative Commons License 2012.05.01 0 0 294

a templárok titkakakakakaaa...

 cak vedük a Davida x Solomoonya -templom épittetése... micor van egy uralcodó réteg,  akik lenyuzzák -nyuzassák...lásd Santa Pita, IDEGENY ZSODOSOKKAL... aztán megjött a Meszesss...

 Fideld, mi lenne...HÉ TEPLOMMOCSKOK...KAPÁNI SZÁNTANI VETNI ...

 mikor jön fe a nap, ha a szemetek...

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.30 0 0 293

Belekezdtem, szerintem pocsék egy iromány.

Ez az Eco-ürge meg mintha nem lenne teljessen normális, olyanokat irkál össze néha.

A félig elborult elméjű liberális nyugat-európai értelmiségi mintapéldánya...

Előzmény: Törölt nick (284)
Nolanus Creative Commons License 2012.04.27 0 0 292

'Templomos ének' az Ensemble Organum előadásában:

 

 

Crucem sanctam subiit, qui infernum confregit, accinctus est potentiam, surrexit die tertia.

Alleluia.

 

Surrexit Christus et illuxit populo suo: quem redemit sanguine suo.

Alleluia!

 

Surrexit Christus iam non moritur: mors illi ultra non dominabitur.

Alleluia!

 

Surrexit Christus lapidem quem reprobaverunt aedificantes: hic factus est in caput anguli.

Alleluia!

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 291

Tegnap volt Szent György napja.

Ez a lovagrendeknek is egy fontos ünnepe volt, aféle tavaszköszöntő ökörsütéssel, lovagi párviadalokkal, zenével, tánccal, bulival.

Ilyenkor kezdődött a szezon, a lovagi tornák szezonja.

Sieur Reginald Front de Bouef - Sieur Gérard de Duvalier kettő - kettő iksz :-)))

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 290

Sziasztok!

 

Hagytam magam sodortatni a Szent Úrvacsora liturgiájának lágy, simogató hullámain…

Amikor az áldozópap, a Sacerdote magasra emelte a Szent Kelyhet, abból misztikus ragyogás áradt széjjel és borította aranyos színbe a templom egész belsejét. Az Úr Jézus dicsősége átsütött az ólomüveg katedrálisablakokon…

Ekkor egy ideje már térdre borulva imádkoztunk, lélekben ráhangolódva a Szent Liturgiára, amit a parókus atya celebrált.

Amikor a szent Kehely felemelésre került és misztikus ragyogás töltötte be a templombelsőt. én magam is úgy éreztem, hogy valami hihetetlen megkönnyebülés vett erőt rajtam és mintha néhány milliméterre elemelkedtem volna a templom padlózatától.

Ezután szép rendezett sorokban kivonultunk az oltárhoz, hogy valamennyien részesüljünk az Úr Szent Vacsorájában.

Először jöttek a lovagi cím nélküli laikusok, utána a Gyögy-lovagok, aztán a Mihály-lovagok, majd a Sárkányos-lovagok, azután pedig a Szent Kereszt-lovagok, legvégül pedig mi, templomkerti lovagok.

Fénylettek a hófehér lovagi köpenyek a rájuk hímzett vörös, bordó, aranysárga, zöld és fekete keresztekkel…

Istenem, micsoda gyönyörűséges szertartás volt…

Előzmény: Törölt nick (289)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.13 0 0 289

No mi újság?

Elmúlt a húsvét, lovaggá csaptak már?

Előzmény: Törölt nick (269)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 288

Ne kíváncsiskodj annyit, ifjú Charles-Robert de Montpellier!

Aki kíváncsi, hamar megöregszik...

 

Különben mi templomosok (Nous templairs) így szoktunk egymásnak kódolt üzeneteket küldeni a világhálón keresztül:-)

Előzmény: Törölt nick (286)
Hy Creative Commons License 2012.04.04 0 0 287

 

A világ első titkos társasága

A templomosok vagyonát és hatalmát számtalan legenda magyarázza, a Szent Gráltól a szabadkőműveseken át Jézus leszármazottaiig. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 286

"Ne hivatkozz az én érdemeimre, elmés-nemes Sieur Henri de Vezelai-le-Duc!"

 

Az meg kicsoda? Az internet nem dob ki semmit se rá:-(

Előzmény: Törölt nick (283)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 285

Akkor most ünnepeljünk vagy gyászoljunk?

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 284

"Azonban tavaj olvastam egy nagyon jo konyvet a templomosokrol, nem emlekszem a szerzore, elokotrom es postazom ide a cimet, szerzot, isbn-t, angolul van, de ez gondolom nem olyan nagy akadaly."

 

Várom. Cserébe ajánlom neked Umberto Eco Foucault-ingáját. Az első 30-40 oldal meglehetősen zűrzavaros, de ez ne tántorítson el, utána folyamatosan följavul.

Előzmény: Munchausen (276)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 283

"Ne hivatkozz az én érdemeimre, elmés-nemes Sieur Henri de Vezelai-le-Duc!

Állj te az élünkre és vezesd te a Szent Hadakat a pogányok iszonyatos hordái ellen!"

Előzmény: Munchausen (276)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.04 0 0 282

700 éve oszlatta fel a vienne-i zsinat a Templomos Lovagrendet:

 

Pap, katona, bankár, egyszóval: templomos

Hétszáz éve oszlatta fel V. Kelemen zsinata a templomos rendet. Az ok: a francia király túl sokkal tartozott már nekik. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.29 0 0 281

Elkezdtem olvasni a Foucault-ingát.

A 150 oldal környékén tartok, eddig erősen hullámzó színvonalú, de vannak benne nagyon jó részek.

Pl. a nagyjából 80 és 120 oldal közötti rész, ami sok érdekes adalékot tartalmaz a templomosok történetéről.

Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.28 0 0 280

Nagyon jóóóóó...

 

Én személy szerint annyi kiegészítést javaslok, hogy a jelenet közepén ne csak a lovagok és fegyvernökök "hugyozzanak egy jóízűt egy bokor mögött", hanem a megmentett spanyol dámákat is pisiltesd meg...:-))))

Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.28 0 0 279

No, várnám a véleményedet és észrevételeidet, ill. kérdéseidet, kedves Munchausen báró.

 

Irodalmi érték szempontjából is lehet véleményezni.

Előzmény: Munchausen (276)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.28 0 0 278

No szjasztok!

 

Tudjátok meg, hogy kétféle lovaggá avatási szertartás volt/van nálunk.

Az egyik a rendes, ami egy templomban vagy kápolnában kerül megtartásra ünnepi istentisztelet keretében, a másik pedig a rendkívüli, amikor egy fegyverhordozót vagy fegyvernököt  valamely kiemelkedően bátor tettéért akár a harcmezőn is lovaggá lehet ütni.

 

 

Ez utóbbira egy példa A Templomkert lovagjai c. készülő regényemből:

 

 

„ A rövid, de rendkívül heves, ádáz küzdelem után a kies kis ligetbe visszaköltözött a csend és a béke. De milyen csend lés milyen béke volt az!

A társai által Gonzalo éven szólított spanyol rablólovag hanyatt fekve üveges szemekkel bámult az égre, az Úristen gyönyörű szép kék egére. Bordái közül egy kopja állt ki, az ifjú okszitán fegyvernök, Reginald Front de Boeuf (rezsinal fran dö bőf) kopjája.

„Bizonyára elkárhozott” – gondolta magában Richard de Guyenne lovag, miközben egy szánakozó pillantást vetett a spanyol haramia mozdulatlan testére – „Hiszen már nem volt módja megbánni bűnös életét.”

 

Ámbár Bréziers atya azt tanította annak idején a szülőfalujában, hogy az Úr kegyelme végtelen és számtalan módot talál arra, hogy üdvözítse a bűnösöket.

 

Nem messze onnan a spanyol rablólovagok vezére, egy már erősen őszülő hajú és szakállú, marcona férfi térdelt, bal kezével levágott jobb csuklóját szorította. Lemetszett kézfeje tőle nem messze hevert, még mindig egy keskeny pengéjű kétélű kardot szorongatva.

A térdeplő spanyol fölött egy atlétatermetű, zord ábrázatú, láncingbe és lovagi köntösbe öltözött templomos magasodott, hosszú kétélű kardját fenyegetően a spanyol feje fölé emelve: Sieur Guillaume de Montignac (sziő giljon dö montinyak).

A spanyol rablólovag esdekelni kezdett:

 

-       Por favor, senyor – könyörgött, majd franciára váltott – Merci! Kegyelem. Könyörüljön kegyelmed a bűnös életemen, fogadom a Szent Szűzre, az összes angyalokra és szentekre, hogy jó útra térek és hátralévő nyomorult életemet vezekléssel és a szegények szolgálatával fogom eltölteni. – majd a nyomaték kedvéért még hozzátette – Piciny gyermekem van Navarrában.

 

Guillaume komor ábrázata némileg megenyhült:

-       Eridj! Menj be az első templomba vagy kápolnába, gyónd meg a nyomorult életed, bánd meg a bűneidet és vedd magadhoz a mi drága Üdvözítőnk, az Úr Jézus Krisztus testét és vérét. Oszd szét az összerabolt vagyonodat a szegények, az özvegyek és az árvák között. – mondta, majd hozzátette – Ha megszeged az ígéretedet, megtalállak a pokol fenekén is és miszlikbe aprítalak.

 

-       Gracias, muchas gracias, noble caballero! – hálálkodott mohón a spanyol lovag, önkéntelenül is visszaváltva a kasztíliai dialektusra.

 

-       Most pedig kotródj – üvöltött rá Guillaume franciául – Allez!

 

A spanyol föltápászkodott a földről és vad futásnak eredt.

 

Közben a néhány lépéssel arrébb, egy szép selymes fűvel borított tisztáson a haramiáktól megmentett nemes spanyol hölgy, Donya Isabel de las Tres Castillas és két udvarhölgye térdre borult és imára kulcsolt kezekkel adtak hálát az Üdvözítőnek, hogy útjukba sodorta a két bátor okszitán lovagot lés fegyvernökeiket, hogy megmentsék őket a vad haramiáktól.

 

Guillaume udvariasan megvárta, míg a hölgyek befejezik az imájukat, közben Richard de Guyenne és fegyverhordozója, Gilbert de Brian-Bois (zsilber dö brionbuá) a küzdelem feletti nagy izgalomra egy jóízűt hugyoztak egy közeli bokor mögött.

 

Mikor mindannyian végeztek a dolgaikkal, kemény, zord hangján megszólalt Guillaume, a félelmetes külsejű, acélizomzatú templomos:

 

-       Térdepelj le, ifjú és nemes Reginald Front de Boeuf!

 

Az ifjú Reginald engedelmesen letérdepelt.

-       Vesd le a csuklyád és kulcsold imára a kezeidet – mondta keményen Guillaume.

 

Reginald úgy tett, ahogy a templomos kérte. Guillaume a földre dobta nehéz, másfél kezes csatakardját, odament a dextriére-jéhez és a nyeregkápából kihúzott egy keskeny pengéjű, elegáns markolatú, szép díszítésű kardot. Visszament a térdepelő Reginaldhoz.

Guillaume a fegyvernök feje fölé emelte a kardot, először a fegyvernök fejét, majd a jobb és  bal vállát érintette meg a karddal. Közben csengő hangon, okszitán nyelven így szólt:

 

-       Reginald Front de Boeuf!!! Én Guillaume de Montignac, a templomosok prieur-je, a Nagymester által rámruházott jogomnál fogva lovaggá ütlek Téged az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében. In nomine Patris et Filii et Spiritu Sancti! Védelmezd az Egyházat, oltalmazd a szegényeket, az özvegyeket, az árvákat és az elesetteket! Ámen

 

Reginald Front De Boeuf mindeközben az Ég felé fordított, átszellemült ábrázattal és összekulcsolt kezekkel némán mormolt egy imát, majd meghajtotta fejét és fölállt.

 

Közben valamennyien egy hirtelen támadt fényjelenségre lettek figyelmesek fönt a hegyek fölött.

Messze északon a Pireneusok hegyvonulatai fénylettek, az egyik hegycsúcson világosan kirajzolódott Monsalvage (spanyolul Monte Salvaje) várkastélya. A várkastélyt valami különös ragyogás töltötte be.

-       A Grál-vár! – mondta Guillaume a többieknek – ahogy tegnap este a kastélyban Raymundo gróf mesélte nekünk.

Mindannyian elámultak és tátott szájjal néztek a jelenségre, de annak még nem volt vége.

A várkastély fölött egy fénylő, ragyogó, hófehér ruhába öltözött nőalak bontakozott ki a levegőben, aki a kezében egy aranyló kelyhet tartott, amelyből egy fénysugarakat kibocsátó Szent Ostya emelkedett ki, fénylő világosságba borítva az egész környéket.

A spanyol hölgyek és az okszitán lovagok is térdre borultak:

-       Le San Gradale – mondta átszellemült arccal Richard de Guyenne lovag. Guillaume de Montignac némán bólintott.

-       El Santo Cáliz – mondták kórusban a haramiáktól megmentett spanyol hölgyek és ismét imára kulcsolták kecses, karcsú kezeiket."

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.27 0 0 277

Hehhehe, most nagyon jót nevettem.

 

Az a baj, hogy komolytalanul fogjátok föl ezt a témát és azt hiszitek, hogy a Templom Új Katonai Rendje aféle középkori katonai hagyományokat ápoló hagyományőrző testület, mint pl. a visegrádi lovagok vagy a Szent György-lovagok.

Pedig nem így van, de még mennyire nem.

 

A lovaggá avatásról majd írok holnap egy szösszenetet.

 

Au revoir!

Előzmény: Törölt nick (275)
Munchausen Creative Commons License 2012.03.23 0 0 276

Alighanem addig utik mig lovag nem lesz. :-)

Azonban tavaj olvastam egy nagyon jo konyvet a templomosokrol, nem emlekszem a szerzore, elokotrom es postazom ide a cimet, szerzot, isbn-t, angolul van, de ez gondolom nem olyan nagy akadaly.

Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 275

Hogy harcoltok a szabadkőművesek ellen?

Hosszú kétélű kardokkal?...DDDDDD

Előzmény: Törölt nick (272)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 274

Megkaptam névnapomra a kollégáktól.

Jónak tűnik, de még nem kezdtem bele.

787 oldal, lesz mit olvasnom egy darabig.

Majd beszámolok róla.

Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.21 0 0 273

Várom a folytatást!

Főleg a lovaggá ütés érdekel:-)

Előzmény: Törölt nick (269)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.19 0 0 272

Az nem túl publikus.

Annyit azonban elárulhatok, hogy az Orden Novum Militaris Templi fő szellemi ellenfelei a szabadkőmívessek és az illumináltak.

No, elég misztikusan hangzik?..:-)

Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.13 0 0 271

A neves olasz szerző, Umberto Eco A Foucault-inga c. regénye is a templomos témakört boncolgatja.

Olvasta már valamelyikőtök?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!