Keresés

Részletes keresés

Fikatours Creative Commons License 2022.12.06 -2 0 136

Friss blogbejegyzés Kanári két leglátogatottabb szigetéről az objektivitás teljes kizárásával.

 

https://fikatours.blogspot.com/2022/12/kanari-szigetek.html

 

icubab Creative Commons License 2022.11.26 -4 0 135

Mi 2022 December 11.-én mennénk Lanzarotére kérdésem utazik valaki ekkor  Ryanairrala 11 órra ,45  -ős járattal.

 

Valaki említette  ,hogy vannak olyan apartmanok hogy kerékpárt is adnak ebben tudtok segíteni ?

Sztogacsev Creative Commons License 2022.09.06 -3 0 134

Végül toljuk egy hetet az utazást, így viszont már tisztább a program: 1 hét Grand Canaria és 1 hét Tenerife lesz. Fuerte majd max. legközelebb. :)

COOP Creative Commons License 2022.09.06 -2 0 133

Fuerteventura szuperjó hely, teljesen más mint akár Tenerife, Gran Canaria vagy Lanzarote. Eddig az első 3-on jártunk, most megyünk Lanzarotera, de az 1 hét talán valamennyire elég lesz rá... nem osztanám a többire. Mind megér többet is, Fuerte is.

Előzmény: Sztogacsev (131)
K.Töhötöm Creative Commons License 2022.09.06 -3 0 132

Ha tudsz autót bérelni, akkor érdemes, 2-3 nap alatt ha rohanva is, de bepillantást nyersz a szigetbe. Autóval nem vészesek a távolságok. Corralejo dűnéi alap, azt ne hagyjátok ki, Betancuria, Sotavento-Costa Calma térség amit érdemes még megnézni. Esetleg Cofete, Cotillo, attól függően h hol a szállásotok.

Azt már tudod, hogy hogyan mentek át Tenerifére?

Autót is érdemes minél korábban foglalni, általában annál olcsóbb. 

Előzmény: Sztogacsev (131)
Sztogacsev Creative Commons License 2022.09.06 -4 0 131

Érdemes Fuerteventurán eltölteni 2-3 napot? Alapvetően Tenerife és Grand Canaria a cél, de azt számolgatom, hogy repjegyben ugyanott vagyunk, ha 2 nappal korábban megyünk Fuerteventurára, mintha közvetlenül Tenerifére mennénk.

 

Jelenleg egy olyan terv fogalmazódott meg bennem, hogy Fuerteventura: 2,5 nap, Tenerife: 5 nap, Grand Canaria: 5,5 nap

 

Mit gondoltok?

Flower2000 Creative Commons License 2022.07.27 -3 0 130

Azért a vizhőmérséklet nem olyan ahogy te azt leirod. Nemrég voltam ott, Las Canteras öböl homokja olyan forró akkor is ha nem süt a nap hanem csupa felhő, hogy égeti a talpad. Ott jól el lehet strandolgatni, de van sok más hely is. Hozzátenném még hogy az első tömegturizmus Európában itt alakult ki .

Előzmény: Petykooo7 (129)
Petykooo7 Creative Commons License 2022.07.27 -4 1 129

A Kanári-szigetek Európa egyik legszebb szeglete. Mondom ezt annak ellenére, hogy ezeken a szigeteken szinte csak a mazochisták képesek fürdeni. A víz hőmérséklete csak ritkán éri el csak a 22 fokot, és többnyire akkor is hatalmas erejű szél tombol. Ennek ellenére évente több mint 5,3 millió turista keresi fel ezt a földi paradicsomot. Cseppet sem érdemtelenül! Minden szigete teljesen más földrajzi adottságokkal rendelkezik. Lanzarote szinte teljesen fekete a vulkáni hamutól, Fuerteventura Európa leggyönyörűbb strandjaival büszkélkedhet, Tenerife óriási sziklái nap mint nap ádáz harcot vívnak a zord Atlanti-óceánnal, La Palmán nem rég egy működő vulkán pöfékelt még, Gran Canaria pedig összefoglalja mindazt, amit az összes előző szigeten látni lehet. Ezek után sokszor felmerül az emberekben az a kérdés, hogy lehetne egyszerre két szigetet is meglátogatni. A Kanári-szigetek több mint 3500 kilométer távolságra fekszenek Magyarországtól. Érthető módon sokan nem akarnak gyakran ilyen hosszan repülni. Ezeknek az embereknek tökéletes megoldás lehet a komp a Kanári-szigetek között. A posztban bemutatom hogyan lehet jegyet foglalni az egyes kompokra, mennyibe kerül és miért éri meg sokszor jobban hajózni, mint repülni. Lássuk!

BŐVEBBEN: https://travelhacker.eu/komp-a-kanari-szigetek-kozott-igy-kozlekedj-az-egyik-szigetrol-a-masikra/

"alert" Creative Commons License 2022.06.27 -3 0 128

Túrázni szeretnék és pihenni

Előzmény: dokeee (127)
dokeee Creative Commons License 2022.06.08 -3 0 127

Nekem Lanzarote jobban tetszett, sokkal izgalmasabb, érdekesebb, Tenerife nekem túl zsúfolt. Az igényeidtől sok függ, ha vidámparkozni, bulizni akarsz, akkor Tenerife.

Előzmény: "alert" (124)
utazó61 Creative Commons License 2022.06.07 -3 0 126

Szia!

Mi is szeptemberben megyünk-ismét-, Tenerifére.

2016-ban január végén voltunk, a fiam 2018-ban május közepén.

Időjárás szempontjából szinte mindegy, de -remélem- a szeptember a legjobb: kevesebb a túrista a nyárhoz képest, az óceán talán a legjobban "fürödhető". A látnivalók pedig egész évben ott vannak.

Elsőnek én is Tenerifét ajánlom-meg másodikra is.

Előzmény: "alert" (124)
Laci v Creative Commons License 2022.06.07 -2 0 125

Elsőnek mindenképp Tenerifét ajánlom, mert ott van a legtöbb látnivaló. Időjárás szempontjából a szeptember jónak mondható, kicsi az esély esőre,és az óceán is fürödhető már.

Előzmény: "alert" (124)
"alert" Creative Commons License 2022.06.06 -3 0 124

Sziasztok. Szeptemberben szeretnék a szigetekre utazni. Segítenétek , melyikre menjek , milyen az időjárás olyankor?

martinaxe7 Creative Commons License 2021.12.17 -2 0 123
martinaxe7 Creative Commons License 2021.11.21 -3 0 122
martinaxe7 Creative Commons License 2021.10.31 -3 0 121

A Cumbre Vieja tűzhányó szeptemberi kitörése óta a legerősebb, a Richter skála szerinti 5-ös földrengés rázta meg La Palma szigetét szombat reggel. A földmozgást a szomszédos El Hierro, Tenerife és La Gomera szigeteken is érezni lehetett.

 

hlslaszlo Creative Commons License 2018.08.27 -1 0 120

Szia,

Januar-februar a leghidegebb honapok a szigeteken. Fuerte eleg szeles is raadasul. Nem feltetlen mindig, de ritka amikor nem:) Gran Canaia vedettebb valamivel, de Maspalomason is elofordulhat neha akkora szel, hogy kvazi egy homokfuvo a part, lehetetlen megmaradni, annyira csip. Nem ez a jellemzo, nem ezert irom, de lattunk mar ilyet is. Ha a jobb ido a fontos, a valtozatos kornyezet, akkor talan Gran Canaria, ha a hosszu partok, keves ember, akkor Fuerte.

Előzmény: M.21 (118)
babuci 4 Creative Commons License 2018.08.21 -5 0 119

Sziasztok!November vége felé milyen idő a jellemző Tenerifére?Melyik része szélcsendesebb?Gran Kanarián?Maspalomas,v. Paya Ingles? / lehet,h rosszul írtam/Szervezésben mennénk,hotelba.Minden info érdekel!Köszönöm!Bécsi ndulás olcsóbb,nincs autónk...

M.21 Creative Commons License 2018.07.25 0 0 118

Sziasztok!

 

Nem tudok dönteni melyik szigetre utazzak februárban. Fuerteventurán a hosszú óceán partok ragadtak meg. El Cofete és Sotavento a homokpadjaival lenyűgözőnek tűnik a videók, képek alapján.

Gran Canarián Maspalomas lenyűgöző, ahogy az óceán összeér a sivataggal. Ott még az Amadores és az Anfi beach tetszik. Dilemmában vagyok.

 

Február végén melyik a melegebb sziget?

Corralejo dűnéi szebbek az óceán mellett vagy a Maspalomas sivatag? Tevegelni mindkét helyen lehet?

Melyik utazási irodával ment, aki volt már?

 

Előre is köszi, aki válaszol!

 

Üdv,

Gyöngyi

 

Xtravellers Creative Commons License 2018.04.06 -4 0 117

Sziasztok!! Több Kanári-szigeten is jártunk! Lesd meg az utazós videóinkat!  És az xTravellers Youtube csatornáját :)

 

 

https://youtu.be/hRWoSEd7QGQ

gemike7 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 116

Szia !

 

a facebookon keresd meg Veress Lajost , ő kint él Tenerifén, szerintem ő tud segíteni.

 

üdv

gémi 

Előzmény: Meli005 (115)
Meli005 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 115

Sziasztok!! 

 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van e esetleg valakinek tapasztalata ingatlanvásárlással kapcsolatosan a szigeteken, leginkább Gran Canarián, de mindenre nyitott vagyok :) 

 

megbízható irodák érdekelnek leginkább, vagy esetleg magyar ingatlanközvetítő ha esetleg tud valaki,bármi infó jól jönne :) 

 

nagyon köszönöm

nicci4 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 114

Szia!

 

Mi 2 hét múlva megyünk Caleta de fustébe, 247.000 Ft volt 2 főre a repjegy, szállás, autóbérlés. Ellátás nincs az árban. 8 km a reptértől. Az árban a transzfer benne van. Az autóbérlésnél 300 Euro kauciót kell letenni. 

 

Előzmény: mamale (113)
mamale Creative Commons License 2017.08.15 -1 0 113

Sziasztok!

 

Mi most mennénk szeptemberben Fuerteventurára, de ne tudjuk eldönteni hová. Kérlek segítsetek: Corralejó, vagy Costa Calma. Milyen messze van a reptértől????

Köszi a segítséget!!!!!!!!

Szép napot!

itn1ptx Creative Commons License 2013.11.15 0 0 112
Munchausen Creative Commons License 2012.11.18 0 0 111

San Andres playa de las Teresitas, szerintem nem rossz, nem volt tul nagy tomeg.

Par foto a blogomon. ;

Apropo Nem tudja valaki, hogy ki festette Santa Cruz-ban a wavebreaker kovekre a spanyol es a Kanari szigeteki enekesek, zeneszek portreit?

 

Előzmény: wzindbad (110)
wzindbad Creative Commons License 2012.11.12 0 0 110

Sziasztok! Nem tudja véletlenül valaki, hogy Tenerifén melyik oldalon vannak védett öblök, ahol még november végén, december elején is lehet fürödni és nem túl hullámos, szeles? Szeretnénk elkerülni a sziget déli részén levő tömegturizmust.

trjtrj Creative Commons License 2012.10.15 0 0 109

Sziasztok!

 

Kérlek, segítsetek egy kis infóval.
Azt tervezem, hogy télre kiutazom a szigetekre, és ott dolgozom. Olvastam a korábbi leveleket, melyekben erről már esett szó, hogy ez nehéz eset.
Munkát viszek magammal, - portrét rajzolok, festek, hennázok - csak a lehetőségek felöl érdeklődöm. Először is, hogy vannak e rajzolók, hennások?
Egyáltalán, lehet e így működni ott, -  gondolom vmi engedély szükséges. És hol lehet ezt működni?
Talán Tenerifére, Las Americas az uticél. De ha van jobb ötletetek, akkor szívesen fogadom.

Köszi a segítséget!
Sziasztok !
Zsolt

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.14 0 0 108

Hola, 

 

 

Olyan vendéglétósok írására lennék kíváncsi, akiknek sikerült elhelyezkedni Gran Canarian Maspalomas környékén vagy bárhol a szigeten.

 

Ugyanis mindenki csak kérdezget, de konkrétan senki nem ad arra választ, mi a legegyszerűbb hatásos megoldás arra, hogy meggyőzzünk spanyol vagy angol nyelven egy munkáltatót arról, hogy alkalmazzon minket.

 

 

Én időt, energiát, pénzt és amim volt azt 2007 óta erre áldoztam fel, de kizárólag a mezőgazdaságban kaptam munkát. 

 

Várom írásaitokat ;)

 

Köszönöm előre is :)

 

wzindbad Creative Commons License 2012.10.10 0 0 107

Kedves Moderátor(ok), nem lehetne ezt a spammelőt kizárni?

Előzmény: kraszimre (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!