Keresés

Részletes keresés

Renshaw Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20693

Kérdésedből arra lehet következtetni, hogy valóban nem voltál még külföldi szolgálaton. Elég, ha csak Roland esetére gondolsz. Természetesen az előbbi hsz-emmel nem akartam senkit sem kissebbíteni, ugyanolyan elismerést érdemelnének azok a katonák is, akik valami oknál fogva nem jutottak ki külszolgálatra. Egyébként pont úgy viselkedsz, mint az egyik szomszédom: "Mif@szt csinálnak azok kint, döglenek, isznak k×rváznak, oszt kapják a nagy lóvét." Innen már csak egy lépés az itthon dolgozó katonák hasonló általánosítása, ő (mármint a szomszédom) meg is szokta tenni ezt a lépést.

Előzmény: Törölt nick (20685)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20692
Lényegtelen, hogy milyen prancsot teljesítettek. A lényeg az, hogy hűek maradtak a katonai eskűjükhöz.

Melesleg éppen az ilyen súlyos történelmi tragédiák döbbentik rá az embert arra, hogy a katona a politika felett áll.

Az már az adott állam vezetésének a feladata, hogy milyen mederbe tereli hadseregét.
Előzmény: belic (20690)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20691

ha csak a hon védelme a cél kontrét idegen támadással szemben akkor talán tényleg nincs baj. Akkor van baj, ha az ellenséget "belső" idegenek ellen is kiterjesztik (amire egyes pártoknál, pl a Jobbiknál) van példa.

 

Egyébként katonának jelentkezés nem feltétlenül jelent hazafiságot, mert nem lenne annyi zsoldos, fizetett őrző-védő Irakban, légió sem lenne...

Fegyveres kiképzésre jelentkezőt nem venném egyenlőnek a hazafival...

Előzmény: Farkas Roland (20688)
belic Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20690
Hello!

Minden katona ,,nemzet-elkötelezett", mivel egy népre esküszik fel.

Azok a katonak, akik Horty radiobeszede _utan_ az eletuket adtak azert, hogy Magyarorszag lerombolasa aran kicsit kisebb legyen NDK (mi mas celjuk lehetett, annyira hulyek nem lehettek, hogy elhiggyek, Szovjetunio+USA+ a tobbi szovettsegest pont ezen a par szaz kilometeren fogjak megallitani), vajon melyik nemzet fele voltak elkotelezve?

Bel
Előzmény: Zicherman Istvan (20638)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20689

Vasi Kutya, régebben mondtad, hogy van valami rálátásod rájuk (Magyar Gárda).

Van valami ideológiai szűrés? Van valami párt kötődés?

Előzmény: Vasi Kutya (20684)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20688

Azokat a cikkeket amelyekben benne van a zsido szo nem kell elolvasni...

 

Egyebkent en sem szeretnem ha a felallitando garda zsidozasoktol lenne hangos, de tartom magam a lentebb tett kijelentesemhez, hogy kizart dolog az, hogy ne legyen nemzeti erzelmu. Csak olyanok fognak jelentkezni akikben buzog a hazaszeretet, mert katonaskodni penzert lehet vagy hazaszeretetbol.

 

Ezzel majd szembe kell nezniuk a leendo parancsnokoknak, legyenek azok allando vagy tartalekos parancsnokok (itt Kanadaban a Reserve-nek jo resze teljes munkaidoben katona, vagyis hivatasos, es nem csak hetvegenkent latja a laktanyat, hiszen rengeteg melo van a rendszer mukodtetese erdekeben).

 

Most mar csak arra vagyok kivancsi, hogy mikorra allitjak fel a gardat. itt komoly politikai csatarozasok lesznek meg...  

Előzmény: Yoshi (20686)
gencsydani Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20687
Mondjuk 24/24-es váltásban nyomni az őrséget, nyáron 40, télen -30 fokban, az ismert "minőségű" ruházatban...
Előzmény: Törölt nick (20685)
Yoshi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20686

 

 

OFF:

 

na, beleolvasgattam a kurucinfoba.... ha már adtál linket...

 

cikkecske, az idei Szigetről.

az illető minden mondatában szerepel a zsidó szó valamiylen szinomímája (ez szerintem már mánia, egyébként, talán gyógyítható), majd következik a cikk "csúcspontja", aholis a cikkíró bevonul a meleg(buzi) sátorba, és kiválogatja az izraeli(zsidó) filmeket/programokat, hogy fúj, miylen perverzek ezek...

 

én meg olvasom, és fogom a fejemet, hogy lehet valaki ennyire korlátolt....

 

 

te tényleg ilyen helyre akarsz publikálni?

 

a Magyar Gárdával egyetlen problémám van, de az nagy: erős világnézeti, (párt)politikai kötődés (és igen, elfogadhatatlan számomra, hogy egy, magát úgymond "tartalékos honvédség" kezdeményezőjének tekintő szervezet önmagát akár a Szent Korona Tannal, akár a proletárforradalommal próbálja definiálni... Nem!

 

az megint más kérdés, hogy "fentről" sajnálatos módon a kérdéskörhöz hogy hogyan viszonyulnak, elkeserítő

 

nagyon nem szeretném megélni, amikor majd teszem azt a Munkáspárt ifjúsági tagozata fog szervezni anarchista strosstruppot, így is gyűlöli egymást az ország egyik fele, a másik meg már szarik az egészre... szép új világ....)

 

 

 

 

Előzmény: Farkas Roland (20682)
Vasi Kutya Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20684

Erre a történetre van "rálátásom" közelről, de akik akkor és ott megjelentek magyar részről azok nem az úgynevezett Magyar Gárda tagjai voltak!

Egyszerűen magyarok, Hungaristák és Skinheadek voltak...

Előzmény: Farkas Roland (20682)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20683

"Ami alól tízezreket küldtek koncentrációs táborba, lőttek a Dunába..."

 

Az Arpad-savos zaszloval kapcsolatos tajekozatlansagot egyreszt tukrozi azt az altalanos tendenciat, hogy ma Magyarorszagon a nemzeti ertekek kihaloban vannak. Masreszt -mivel az Altalad idezett mondat tobb balos es szadeszes mediaban is megjelent - azt is lattatja, hogy milyen hazugsagokkal tomik tele az atlag magyar ember fejet.

 

Elidegenitik sajat tortenelmetol, elhitetik vele, hogy kicsinek szulettunk, kicsik vagyunk es arra is vagyunk itelve.

 

De hat mar ott tartunk, hogy azt is elhitetik, hogy a hazugsag elfogadhato...

 

Na abbahogyom mert megyunk a polidilibe. Mindegy, visszakanyarodva a kiindulo temara: a Nemzeti Garda, vagy akarmi lesz a neve akar tetszik akar nem hazafiakbol fog allni. Ki mas is vallalna onkent (vagy minimalis ellenszolgaltatas fejeben) az orszag teruletvedelmi kepessegeinek (beleertve a katasztrofa-reagalast is) noveleset?

Előzmény: apca (20627)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20681
Ja, hogy a légpuskával lövöldözés miért volt jó? Volt 100 ból egy, akiből lehetett akár komoly sportlövő is. meg megtanulták a gyerekek, h nem játék, és nem bohóckodnak. lehetne ilyet tartani ma is, akár airsofttal is. Akár mindenki hozhatná a sajátját, egy kínai springes gagyis is megtenné, hogy 5m-re egy a/4 lapot kilyukasszon, de mégis olcsó lenne, meg a fegyelem és figyelem elsajátítható lenne.
Előzmény: swordmanus (20680)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20680
No igen. A helyzet azért csak féligoff, mert: a dolog a honvédséghez hasonlatos. Éppúgy leépítették. Ma már az ember ne tanuljon meg alapfokon barkácsolni szervezett keretek között, hívjon pénzért mestert. Más kérdés, hogy pl. technikaórán gyorsan kiderült, ki született asztalosnak, lakatosnak, ki meg nem (én pl kifejezetten nem). A villanyszerelgetési alapismeretek meg a fizikaióra részei voltak, drótoztunk eleget. Nem konnektort, de mérőműszert... Azt nem ragoznám, hogy alányok varrni tanultak, meg főzni, míg mi fiúk reszeltünk, de volt koedukált képzés is: tankertbe huss kapálni, miegymás. na azóta a tankertet eladták...
pedig technika órán léehetett hasznos dolgot csinálni: pl. periszkópot, amit, mikor mgekérdeztük, hogy ok, jó dolog, de mire használják, megmondta a tanárbácsi, hogy lövészárokból nézelődni. Mit ne mondjak, megvan még a periszkópom (csak hogy ON legyek). De pl ott lehetett feliratkozni légpuskás lövészklubba is. Régi szép idők...
Előzmény: Yoshi (20678)
Renshaw Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20679

 

    "- szivesen elovasnám mi is ez a "fantasztikust dolog".Meg főleg kihez -mihez képest."

 

    Voltál te külszolgálaton éppenhogy elégséges, ha nem elégtelen felszereléssel, illetve kiképzéssel? Vagy a vállalt feladathoz képest borzalmasan alátervezett létszámmal? Mert akkor talán tudnád, és nem tennél ilyen kijelentéseket.

Előzmény: Törölt nick (20666)
Yoshi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20678

féligoff, de telán egészen is:

 

anno decibel volt ugye általános iskolában technika óra

volt ott minden, elég vegyesen (helytől és felszereltségtől függően),

 

hogyan használjuk az alapvető szerszámokat, egyszerű műszaki rajztól a konyhai munkákig (!)

 

mivel szépen növekedett a felvételi kényszer (középisk ileltve felsőoktatás), erre a tantárgyra -khöm- kevés hangsúlyt helyeztek

 

mondhatni se pénz, se egyéb ráfordítás

mondhatni már nincs is ez az óra

mondhatni egy 8.os gyerek elé odaraksz egy kalapácsot és lehet, hogy nem tudja mi az

a sütőt meg véletlenül se fogja tudni bekapcsolni (gázpalack cseréjéről ne is...)

 

igazság szerint ez csak egy példa akart lenni arra, hogy a "praktikus" ismereteket gyönyörűszépen kiírtották a hazai oktatásból (tevékeny felsőoktatási segédlettel)

 

 

pedig az általános és középiskolai oktatásnak mindenképpen tartalmaznia kellene ezeket az ismereteket, mint például az előbb ismertetett elsősegélynyújtást, de akár elmennék odáig, hogy alapvető pénzintézeti ismereteket is!

(bankszámla, hitelkártya, debitkártya)

 

de mivel ezekért "nem jár felvételi pont", és nem mutat jól a statisztikákban :/

 

 

így meg lehet, hogy 18 évesen kijön az ifjú az oskolából, de egy konnektort ön és közveszélyokozás nélkül nem tud kicserélni... 

Előzmény: swordmanus (20675)
urál Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20677

Itt válaszolok, mert ebben már politika is akad.

Előzmény: swordmanus (20639)
arpapa Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20676

mongyuk távol a családtól hónapokig!

de nem szivesen írok ide.

tegnap nagyon ráértem, máskor jobban odafigyelek.

árpapa

 

/ van egy álmom, egyszer nem névtelenül írni, nick nevek mögé bújni, itt MN1480 

mindenki felvállalta a nevét, én is /

tudjátok jobb lenne kezetfogni, mint basztatni egymást!

 

Előzmény: Törölt nick (20666)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20675
olyan is megtenné, mint amilyet én szoktam kapni: ilyen sárga csekk van benne, lehet menni vele postára befizetni... Na de ez itt off.
Az viszont on, hogy az elsősegéylt akár már a nyolcadikos, álktalános iskolás tananyagba bele lehetne tenni (akár biológia, akár oszt fői részbe) az egy kis, alig pár órás képzésecske, és igen hasznos lenne.
Előzmény: Zicherman Istvan (20673)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20674

egyébként jó ötlet, talán le lehetne faragni az évi 1200 baleseti halálból

 

http://portal.ksh.hu/pls/ksh/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/tabl1_03i.html

Előzmény: swordmanus (20672)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20673
Adnék én nekik boritékot....:( A'La ,,unabomber".:(((((((((((((((((
Előzmény: swordmanus (20672)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20672
Pedig nem lenne hülyeség, csakhát... De tudjuk mind. Szerintem inkább azon úszott el a dolog, hogy az iskolák illetve a nagyfejesek nem kaphatták meg kellő borítékjaikat...
Előzmény: Princ of Carpatia (20671)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20671
Üdv Néked!

....olcsóübb lehetne a jogsi, ha pl. középiskola.....

Hát nem csak én, -mint egy elkötelezett- csalódtam óriásit a (reális) igérgetések során, mert emlékezem, hogy annó a politikai választások során volt aki igért az érettségi bizonyítvány mellé számítógépes felhasználói ismeretekről szóló végzettséget és JOGOSÍTVÁNY-t a középiskolában végzőknek! Lett belőle valami?
Mint annyi más, ez sem valósúlt meg!!! :-((

Öreg Csóka
Előzmény: swordmanus (20667)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20670
Hosszútávon igen. De kicsiny hazánkban mindenki sok pénzt akar és azonnal.
A jövőre senki sem gondol:(((
Előzmény: swordmanus (20667)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20669
Elnézést, akkor tévedtem. Tényleg nem láttam a videót. Mondjuk akkor a fickó egy marha...
Előzmény: Éhesló (20668)
Éhesló Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20668

Helló,

kamera előtt lőtt laza rövidsorozatokat.

 

Éhesló

Előzmény: swordmanus (20661)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20667
Épp minap beszélgetem ismerősömmel, hogy mennyivel olcsóübb lehetne a jogsi, ha pl. középiskola harmadik osztályban fel lehetne venni tantágyként, igen kicsipénzért (mint pl a hittanórát) mondjuk a Kresz meg az elsősegély részét. utóbbi külön hasznos lenne. A tömegbázis miatt olcsóbb lenne, s utána már csak a vezetgélés menne normál áron. Kreszből meg lehetne választani, b vagy c kategória, hasonlóan mint a normál/emelt szintű érettséginél. Annak a korosztálynak úgyis igencsak aktuális a dolog... És ha jogsit nem is tenne le utána, azért némi kresz és elsősegélyismeret sose árt.
Előzmény: Princ of Carpatia (20665)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20665
Szia Renshaw!

.... Egyébként hatalmas hibának tartom az MHSZ megszüntetését is, és azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül.....

Hát én is így voltam! Még kell egy kis idő, míg mindannyian rájöttök {mert én már rájöttem! :-) }, hogy ez mindenki privát dolga, -és sajnos már nem "Honvédelmi elhivatottság",- és azt a mai világban már nem éred meg, hogy adóforintokat fogsz intézményesen kapni "hobby" célokra. (Hacsak nem valami pályázaton kapol pízt rá, de arról sokoldalasan bé kell számolj igazoltan, hogy mire szórtad el a zsozsót! (Ezt meg gyakorlatból tudom mondani, mikor elszámolok a pályázati pénzzel az adományozó, az APEH, a Statisztikai hivatal.....önkormányzat, egyesületi közgyüllés... Szóval, néha inkább nem pályázunk, mármint nem éri meg pár ezer forintért....) Keményen meg kell fizesd a szórakozásod! (Én rádió-amatőrködök, és tudom mibe kerűl. -Tízezer felett van az évi MRASZ tagsági....- Valha az MHSZ-ben.....)
A gk jogsik meg amióta OKJ-s szakma lett...... No, ne mán ingyen oktatás! Piaci alapú!
Ha valaki meg akarja csinálni, kemény forintjába kerűl.... (Most írjam ide, hogy a lőtérre járó lövészet szerelmese is maga veszi a lőszert, és fizeti a lőtérhasználatot?)
Hiú ábránd állami pénzt várni.
Írtam alább Kuruc Barátomnak, hogy az önkéntes, egyesületi alapokon.....Szóval: Miként csinálnak tömegbázissal, OLCSÓN, adott esetben nem a "O" szinten álló, majdnem képzett tömegbázist. Pár ezer embert fegyverbe rántani nem nagy ügy egy alig húszezres reguláris erő tartalékának. Hát, ezt éljük! Sajna.....

Öreg Csóka

Előzmény: Renshaw (20652)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20664
Mondjuk ha a horvát társaság jött volna be, akkor záróra után is beszélgettünk volna még...
Előzmény: swordmanus (20663)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20663
István!

Josic könyvbemutatójáról cikk itt:
http://www.kalasnyikov.hu/index.php?page=cikkek&story=7&episode=6

Kár hogy nem voltál, az lett volna ám csak az igazi. Főleg, mikor a kocsmába bejött a szerb repülőnapos különítmény, szerbia feliratú pólókban... Megfagyott egy percre a levegő. :D
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20662
...Amíg meg nem nősültem sok mindenbe belemásztam és sok mindent kipróbáltam...
Olyasmiket is, amikbe manapság már nemigen vágnék bele

De legalább nem unatkoztam. (Ha a felét leírnám - azt sem hinné el senki. Van egy-két jóbarátom, akik amikor leültek, kidumálták egymás között, hogy mi mindent csináltunk közösen (előtte nem ismerték egymást, csak a sztorikat hallották). Akkor jöttek rá arra, hogy a történetek igazak. És ez csak Magyarország:))
Előzmény: Zicherman Istvan (20660)
swordmanus Creative Commons License 2007.08.13 0 0 20661
Van rá egy söröm, hogy az nem sorozatlövő volt, hanem öntöltő. Csak hát ez kívülről ha nem nézzük alaposan, nem látszik, a fickó meg nyilván nem hirdette, hogy ez csak sportfegyver ám (sztár akart lenni, pedig a normális fegyverkedvelőknek az ilyesmi félreértés csak árt...). Nyilván az öntöltő sporteszköz és a sorozatlövő fegyverek között vannak külső eltérések is, de ezek csekélyek, és a kameraállásból tán még az élesszeműek se mondták volna meg az igazságot (nem láttam a felvételt). Ez lehet a magyarázat. Akkora marha csak nem volt, hogy illegális fegyverrel pózol országos tv előtt.
Előzmény: Éhesló (20658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!