Keresés

Részletes keresés

szilentium3 Creative Commons License 1 órája -1 0 189401

Blogban írta le a történéseket , tanulságos történet . 

Előzmény: trizs77 (189399)
BBODRI Creative Commons License 5 órája -1 1 189400

Ez is csak hírlapi totyogó...

 

https://hvg.hu/itthon/20120827_Juhasz_Ferenc_per

Előzmény: trizs77 (189399)
trizs77 Creative Commons License 5 órája 0 0 189399

Ha jól emléxem ebből meg az egyik tábori lelkész/püspök (?) lakás ügyéből hosszú pereskedés lett.

 

Sokadfokon mindkettőt felmentették.

 

 

Előzmény: BBODRI (189398)
BBODRI Creative Commons License 5 órája 0 1 189398

ilyen is volt...

 

https://index.hu/belfold/2011/02/23/fapal_laszlo_olcson_vehette_meg_szolgalati_lakasat/

 

igaz vannak egyenlők és még egye....is.

Már a whiskys dobozokról ne is beszéljünk.

Előzmény: trizs77 (189395)
fekvőrendőr Creative Commons License 5 órája 0 0 189397

Öt éves 62 négyzetméteres szolg. lakásomba bejelentettem a szüleimet is, így Édesapám megvehette kárpótlási jegyért, azt elcseréltük egy másik 80 négyzetméteres szolg lakásra amit a benne lakó nem tudott megvenni, és én adtam neki a tehermentes öröklakásom a szolgálatiért, azt is megvette Apám kárpótlási jegyért, nekem mint a bérlő leszármazottjának. Az új lakás két lépcsőházzal volt odébb ugyanabban a házban. Ma is abban lakok.

Voltak teljesen jogszerű trükkök.

Előzmény: Tankiszt (189391)
doncike Creative Commons License 7 órája 0 1 189396

Nagyjából mindent felkínáltak eladásra, mert az nyilván nem volt vállalható, hogy aki jó állagú önkormányzati bérlakásban lakik, őt kizárják ebből a lehetőségből.

De ezekben az esetekben eleve magasabbra is lett a piaci érték megállapítva, amiből az egységes diszkont lejött.

 

Az általános cél az volt, hogy a pénztelen önkormányzatok megszabaduljanak a sok forrást igénylő bérlakások felújításának tetemes költségeitől.

Előzmény: trizs77 (189395)
trizs77 Creative Commons License 8 órája 0 0 189395

Az 1-2 éves vagy 10 éves lakások nem voltak lerobbantak.

mégis eladták.

Előzmény: doncike (189394)
doncike Creative Commons License 10 órája 0 3 189394

"*** = Az akkori "piaci ár" egy kormány rendeleten alapult (nem valós piaci ár volt) mely inkább tulajdonhoz akarta juttatni az embereket (szavazat szerzés) mint fenntartani a bérlakás rendszert."

 

Szerintem az deklaráltam nem piaci ár volt, hanem a piaci ár alapján, jelentős diszkonttal (-70%?) meghatározott eladási ár.

 

És nem annyira a tulajdonhoz juttatás volt az elsődleges cél, hanem az önkormányzatok nyakán maradt, leromlott állapotú, felújításra szoruló ingatlanállománytól való szabadulás.

Előzmény: trizs77 (189389)
trizs77 Creative Commons License 10 órája 0 0 189393

Az alkotás utcai tiszti lakótelep (épült 1962-1967) kb. 350 lakásából a tisztek kb. 1985-től már fokozatosan haltak ki.

Minden özvegy, vagy gyermek maradhatott tovább.

 

Persze 1993-ban azokat a lakásokat is eladták a benne lakóknak.

Előzmény: tuzer (189390)
BBODRI Creative Commons License 10 órája 0 0 189392

KÖSZI.

Előzmény: trizs77 (189389)
Tankiszt Creative Commons License 10 órája 0 0 189391

Én Tatán a 4. emeleti 50 m2 összkomfortos lakást 144 ezerért vettem meg. Úgy hogy apáméknak volt kárpótlási jegyük, és abból beszámoltak 100 ezret. Jó üzlet volt.

tuzer Creative Commons License 11 órája 0 1 189390

Emlékszem, a délvidéki háború után, amikor kint szolgálók közül az első halottunk (egy tiszthelyettes) meghalt, az akkori honv. min. úgy nyilatkozott, hogy messzemenően gondoskodnak a családról, kár 6 hónapig is maradhatnak a szolgálati lakásban.

Előzmény: trizs77 (189389)
trizs77 Creative Commons License 11 órája 0 0 189389

Mai helyzetről mást kérdezz.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Régebben.

Az özvegy a saját haláláig maradhatott.

Ha a katona is és özvegye is meghalt már  akkor a gyerekei nem tudom milyen jogcímen de maradhattak.

 

Azután jött 1991-1993 amikor Magyarország kb. 100.000 tanácsi lakását 8vagy többet) rövid úton, sürgetően, eladták az akkori bérlőknek.

 

A Honvédség is így tett.

A szolgálati lakások kb. 90%-t nagy örömmel azonnal eladták - piaci áron*** - az akkori bérlőknek.

Pl.

Budán 65 m2 = 2 millió ft.- (1993)

 

Homokszentgyörgyön 54 m2 = 300.000 Ft.-

 

 

*** = Az akkori "piaci ár" egy kormány rendeleten alapult (nem valós piaci ár volt) mely inkább tulajdonhoz akarta juttatni az embereket (szavazat szerzés) mint fenntartani a bérlakás rendszert.

ezt azóta sokan bírálják mert most az EU-ban Magyarországon a legkisebb a bérlakások aránya.

Ez akkor nem a honvédsége bérlakásokra vonatkozott (azokra is) hanem inkább a civil bérlakások ellen hozta az Antall kormány.

 

 

 

 

 

Előzmény: BBODRI (189388)
BBODRI Creative Commons License 11 órája 0 0 189388

Bocsi az előbb elfelejtettem hogy meddig lakhatsz benne ha már megkaptad?

 

Ha esetleg meghal aki kapta a családdal mi van,vagy esetleg meglehet venni?

Előzmény: trizs77 (189386)
tuzer Creative Commons License 11 órája 0 0 189387

Mindez azért volt, mert elfelejtették közölni, hogy az utolsó 12 hónap számít, de nem az utolsó 12 hónap átlaga, hanem azt naptári évre számolták.

 

 

Azaz ha vki dec 30-án elment és megkapta pl. a 6 havi jubileumit, lett egy magas átlagú 364 napja és tavalyról 1 nap rossz átlagja.

Aki elment ugyanígy, jan 2-án, annak lett gyenge 363 napja, és egy qerős 2 napja. Na ez a két nap a sávos beszámítás alapján lenullázta szinte az egész +6havi bért, mert ebből az előző évi átlagba egy fillért sem számoltak.

 

Na ebből aztán mindkét évre külön-külön kiszámolták a havi átlagnyugdíjat, ezeket összeadták és osztották 12-vel. És ebből lett a szopás......

Előzmény: KLMNO (189383)
trizs77 Creative Commons License 12 órája 0 1 189386

A hivatásos tiszthelyettesnek és hivatásos tisztnek járt szolgálati lakás.

Ott volt mögötte a gumi mondat, hogy a lehetőség adta határok között.

 

A szerződés tisztnek (kevés ilyen volt) és a szerződéses tiszthelyetttesnek adható volt szolgálati lakás.

Ott volt mögötte a gumi mondat, hogy a lehetőség adta határok között.

A polgári alkalmazottak csak akkor kaphattak szolgálati lakást ha a helyőrségben már minden más jogos igényt kielégítettek de még maradt üres lakás.

 

Hatalmasok voltak a különbségek.

Budapesten tiszt is várt 3.4 évet szolgálati lakásra, tiszthelyettes néha többet.

Homokszentgyörgyön pedig ha odahelyeztek szeptember elsejével, akkor délután már lakás szemlén voltál, hogy melyiket válaszd, akkor is ha csak őrmesteri rendfokozatod volt.

 

A lakáshasználatba vételi díj megegyezett a civillel, azaz fillérre ugyan annyi kellett érte fizetni.

Például 1981-ben egy 35 m2-es lakásért 26.900 Ft.- amikor a főhadnagyi fizetés 4800 Ft.- volt.

 

 

 

Előzmény: BBODRI (189385)
BBODRI Creative Commons License 12 órája 0 0 189385

Akkor légyszi írd meg hogy 1996 előtt hogy volt?

 

KÖSZI.

Előzmény: trizs77 (189382)
fekvőrendőr Creative Commons License 15 órája 0 0 189384

Civilben is vannak érdekes dolgok.

A feleségem pénzügyesként dolgozott le 40 évet, végig közszolgálatban. Magkapta a jubileumi pénzét /azóta eltörölték/, meg jutalmat is kapott, és azonnal elment nyugdíjba a "nők 40"-el.

A nyugdíja 18.000 forinttal lett több, mint a nettó fizetése volt. Ráadásul azóta ott fizetésemelés is nagyon halványan volt, a nyugdíjemelés ezt túlszárnyalta.

Egy évig otthon lógatta a lábát, aztán elment négyórásba minimálbérért melózni, egy héten egyszer-kétszer benéz a munkahelyére, és a többi home office. Pont annyit keres, mint a most vett kocsink havi lízindíja.  :-)

Előzmény: KLMNO (189383)
KLMNO Creative Commons License 16 órája 0 0 189383

Én 2000-ben mentem nyugállományba, nagyon kedvező volt a nyugdíj számítása, és még utána évekig. A lényege az volt, hogy az utolsó év számított, a nyugállományba helyezés évében szinte automatikusan járt a jubileumi jutalom. Ezzel a tiszthelyettesek is elérték az akkor adható maximális nyugdíj alapot, így akkortájt szinte minden katona elérte az adható maximális nyugdíjat. Az adható maximális évente emelkedett, így volt lehetséges az, hogy a 2004-ben a gépírónőből tiszthelyettessé lett kolleginának 25%-kal magasabb lett a nyugdíja, mint az enyém. Voltak ilyen bohókás esetek is, fészkelődik az előteres pöcsös titkárnő, főnök én beadom. Hülye vagy, maradj! Csak beadta. December 30-cal megkapta a maximálisat. Január 1-gyel a szocik emeltek 20%-ot. Az ezredesnek következő márciusban szóltak, hogy kőne a helyed. Kibaszták ugyanazzal a nyugdíjjal, amit az előterese kapott december 30-én, csak rá nem vonatkozott a január 1-i nyugdíj emelés. Póka ddtbk 2001-gyel ment nyugállományba, százados neje 4 évvel később. Rózsának 30%-kal lett magasabb a nyugdíja.

Előzmény: SzektorGézaGáza (189377)
trizs77 Creative Commons License 25 órája 0 0 189382

Nem.

Ez ügyben az 1996 előtti szabályokat ismerem.

azóta már soxor változhatott.

Előzmény: BBODRI (189380)
Hehe164 Creative Commons License 30 órája -1 0 189381

Hmm.

A "katasztrófavédelem" úgy látszik jött és ment, éppen beszántás alatt van.

BBODRI Creative Commons License 1 napja 0 0 189380

Esetleg a szolgálati lakásokról is tudnál valamit mondani,kinek jár és kinek nem.

 

KÖSZI.

Előzmény: trizs77 (189374)
BBODRI Creative Commons License 1 napja -1 0 189379

Ezért mondtam hogy ez egy bonyolult dolog,mindig változik.

Előzmény: SzektorGézaGáza (189377)
SzektorGézaGáza Creative Commons License 1 napja 0 0 189378

2012* január 01.-el

SzektorGézaGáza Creative Commons License 1 napja 0 1 189377

A szolgálati nyugdíj számítási módja 2022. január 01.-el vált azonossá a civil számítással. Mert a szolgálati nyugdíj megszűnt.

 

A korkedvezményre jogosító szolgálati idők alapján igényelhető előrehozott öregségi nyugdíj és a szolgálati nyugdíj nem azonos fogalom.

 

 

 

Előzmény: trizs77 (189335)
BBODRI Creative Commons License 1 napja -1 0 189376

Javaslom olvasd el a tegnapi 189350. h szólásomat..

Előzmény: trizs77 (189374)
BBODRI Creative Commons License 1 napja -1 0 189375

 

Ui:

 

Volt itt már kovácslegényből ("disznópásztorból is lehet")lett honvédelmi miniszter hadsereg tábornok is.

Előzmény: BBODRI (189373)
trizs77 Creative Commons License 1 napja -1 0 189374

nyugdíjról vagy nyugdíj "szerű" ellátásokról itt van egy részletezés ha érdekel Téged :

 

https://24.hu/fn/gazdasag/2024/04/23/kijottek-a-friss-nyugdijszamok-megvan-mennyit-kap-a-legtobb-nyugdijas-most/

 

 

Előzmény: BBODRI (189373)
BBODRI Creative Commons License 1 napja -1 0 189373

Orbánnak az egyik legnagyobb baklövése amikor a szegedi illegető-billegető asszonyságot kinevezte közt..elnöknek.

 

Előzmény: trizs77 (189372)
trizs77 Creative Commons License 1 napja -1 1 189372

Lehet, hogy volt de nem hiszem mert ez még nagyon új, nincs egy éves rendelkezés se.

 

Az egész rendszer arra van kihegyezve, átalakítva, hogy tiszttel, tábornokkal is úgy bánhasson a munkahelyi vezető (itt miniszter) mint a Ki-Mit--Lop kft-nél a művezető a segédmunkással.

 

Ha úri kedve van elbocsáthassa 24 órán belül, ha jobb lábbal kell fel, megduplázhatja a fizetését 4 óra alatt, ha meg nem tetszik neki lefelezheti az illető jövedelmét.

 

Az első csapás pár éve történt amikor Európában először a tábornokokkal kapcsolatos jogokat elvették a köztársasági elnöktől és átadták a honvédelmi miniszternek.

Akkor még nem Bob herceg volt a miniszter.

 

Onnan nincs megállás lefelé a lejtőn.

 

Bárkiből lehet alezredes 8 órán belül, vagy a szegedi kislányból akár ezredes is....................:-(((

Más hadseregekben az alezredeshez vagy ezredeshez 20-25 év igen jó szolgálat plusz pár diploma kell.

Nálunk már nem.

 

Nagyon tartunk (vissza) az úri, földesúri bandérium rendszer felé, amikor a helyi Döbrögi, mindegy ki volt Ő,  már reggeli és ebéd között is bármelyik káplárból csinálhatott akár kapitányt is.

 

 

 

 

Előzmény: BBODRI (189369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!