Keresés

Részletes keresés

Tiger205 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16430

igen, pedig a honvédségnél sokan szerették volna  a HÖR BTR-eket!

De mi inkább odaadtuk a polákoknak!

:o(

 

Más:

HÖR téma

kérdezzük meg Gencsy Danit, miért is nem HÖR fhdgy már .....

vagy ne?

 

üdv:

TGR

Előzmény: HPéter1978 (16426)
Kuruc71 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16429
"Téves,a HVSZD-ket már régen felszámolták,gyakorlatilag csak a nevük maradt fenn."


Az a megtiszteltetés ért hogy 1990 decemberében részese voltam az első kísérleti jeleggel felállított határvadász századnak. Igaz, hogy csak egy szakasznyian voltunk, de mi adtuk a követségi megerősítéseket, illetve a Ferihegyi megerősítést.

Rég volt, de szép volt. Mint mb szakaszparancsnok helyetes volt hogy a reptéren egy IFA-val majd hogy korlátlan úr voltam esténként. Málik főtörzs, vagy Tóth fhgy aludt, én meg vittem a műszakpótlék teát, és kaját meg ellenőriztem a árőröket.

Tényleg szép volt, mert volt értelme annak amit csináltunk.


Előzmény: Törölt nick (16423)
HG4I Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16428
A baráti tanács jó dolog. Lehet, igazad van.
DE: én szarok az olyan vezető(k)re, akik - ha szolgálati úton jelentik a gondot, nem reagál(nak); ha kerülő úton (pl.: jelen fórumból) jut tudomás(uk)ra, akkor ledorongol(nak)!

Erről ennyit - zárt/andó topik ide, vagy oda.....

üdv.
Előzmény: Tiger205 (16381)
HPéter1978 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16427
Itt:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9010902

9172-től.
Jó rég volt, augusztus 19...
Előzmény: HPéter1978 (16426)
HPéter1978 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16426
Pár hónapja vagy itt vagy a harckocsis topikban volt róla szó, hogy Lengyelország vásárolt az ex-HÖR BTR-ekből. Felújítás után Irakba kerülnek. (a Lengyeleknek van engedélyük fegyvert eladni Iraknak)
Fénykép is volt a konvojról.
Előzmény: kovacsgyula44 (16424)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16424

Annak, hogy a BTR-eket átadták a honvédségnek, híre ment volna. Szerintem az előző kormányzati ciklusban a Lampert féle BM  még exportálni akarta, azóta nem tudok róla. Ha tudod ( tudja valaki) pontosan hogy mi történt, kihez került, érdekelne.

                                                 gyula

Előzmény: Törölt nick (16423)
Stylist Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16422

Nekik most is vannak "határvadász" egységeik, BTR-el, miegymással. Ha csak meg nem "reformálták" őket is azóta... :-((  

Üdv:

Előzmény: Törölt nick (16421)
Stylist Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16420

"El sem tudom képzelni azt a helyzetet, hogy egy rendőrt az R-78 pisztollyal állítsak őrségbe. Mert más fegyvere nincs. De nemcsak neki nincs, hanem a főkapitányságnak sem, tehát még csak adni sem tudnánk neki."

 

Szia Nem vonom kétségbe amit írsz, hiszen mégiscsak saját tapasztalataidat írod le. Csak arra szeretnék rákérdezni, hogy Te emlékszel-e arra az esetre, ami egy vagy két éve történt egy vidéki kisváros rendőrkapitányságán. Egy "kisrendőrnek" valami sérelme támadt a parancsnokkal, és úgy akarta megtorolni, hogy a kapitányságon pisztollyal kényszerítette az ügyeletest, hogy nyissa ki a fegyverszobát, magához vett egy AMD-t, meg jó sok lőszert, és elkezdett lövöldözni vele a városban. Végül állítólag öngyilkos lett, bár a családja ezt tagadja, szerintük a zsaruk nyírták ki. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ezek szerint ( legalábbis vidéken ) még mindig van a kapitányságokon gépkarabély és lőszer is! Vagy ez egy egyedi eset lett volna?

Üdv:

   

Előzmény: Volt tüzér (16419)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16419

Igazad van, a képviselőkre meglehetősen ráférne egy kis képzés.

A rendőrökről:

Azt tudnod kell, hogy a rendszerváltást követően megalkotott honvédelmi törvényből kivették azt a kitételt, hogy a rendőrség háborús (ma minősített ) időszakban kap kiegészítést. Régen a feladatok növekedésének arányához közel a személyi állomány létszáma is nőtt. Most ez nincs. Minősített időszakban a rendőrség feladatai irdatlan módon megszaporodnak. Ha csak azt veszed, hogy érvényben van egy jogszabály, ami szerint a különféle kiemelten kezelendő objektumok őrzését a rendőrségnek kell átvennie. Nem igazán tudtam nevetni, amikor megtudtam, hogy a kiemelt honvédségi objektumokét is. Az egyik megye rendőr-főkapitányságán a védelemigazgatás volt a szakterületem, így volt alkalmam elmélyülni a dologban és elvégezni a különféle számvetéseket. A megyémben az ilyen olyan módon őrzendő objektumokhoz SZÜKSÉG LETT VOLNA kb. 3600 főre, hogy nagyjából el tudjuk látni a feladatot. Ugyxanakkor volt kb. 600 olyan rendőr, akiket erre a feladatra igénybe tudtunk volna venni. Azért csak ennyi, mert a civil ruhás (bűnügyi) állománynak sem felszerelése, sem fegyverzete nincs ahhoz, hogy őrségbe vezényeljük. El sem tudom képzelni azt a helyzetet, hogy egy rendőrt az R-78 pisztollyal állítsak őrségbe. Mert más fegyvere nincs. De nemcsak neki nincs, hanem a főkapitányságnak sem, tehát még csak adni sem tudnánk neki.

És ez még csak az őrzés. Akkor még nem számoltam a bevezetendő "rendkívüli intézkedésekből" adódó többletfeladatokat. Abból is van bőven, elhiheted. Ha a békelétszám a háromszorosára szaporodna, az sem lenne feltétlenül elég. Ennek ellenére egyetlen embert a rendőrség nem kap. Még arra sem, hogy a feltétlenül szükséges logisztikai apparátust felállítsa. Azt meg azért kalkulálhatod, hogy háborús időszakban az első héten elfogy az állomány 25 - 30 %-a.

Ezek után kit vinnél el katonának?

A rendőrségről egyébként mégis járnak néhányan a nemzetvédelmi egyetemre. Bizonyos parancsnoki beosztásokhoz kifejezetten a ZMNE által adott végzettség kell. Ezek általában a REBISZ állományába tartoznak.

Remélem, segíthettem!

Előzmény: Allesmor Obranna (16418)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16418
Információ:

1990 előtt:

- A Parlament képviselőinek kötelező honvédelmi képzésben kellett részt venniük az akkori Zrínyi Katonai Akadémián
- A Rendőrség állománya, illetve állományából háborús helyzet esetén besoroztak volna a Néphadsereg állományába egységeket, ennek megfelelően rendszeresen látogatták rendőrtisztek az Akadémiát.

Ez mind ma nincs.
OK, a rendőri állomány honvédelmi képzését nem kell annyira forszírozni, de a képviselők brutális dilettantizmusa okozta kár az elmult 16 évben már helyrehozhatatlan.
Farkas Roland Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16417

Python,

dehogynem az o hibajuk, nagyon is az oveke!

 

A felso vezetes azert felso vezetes, mert felel azert, hogy mukodokepesse tegyek a rendszert amiben a beosztottak dolgoznak.

 

Csak nalunk mindig is jobban eloterben volt az a kovetelmeny, hogy a katonai vezetok jol ertsenek a tankok tologatasahoz, mintsem menedzseri kepessegek birtokaban legyenek.

Mert ahhoz kreativitas is kell...

Előzmény: Törölt nick (16415)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16416

Tiszteletem!

 

Egyetértek. De hozzáfűznivalóm lenne a "szakértő"-vel kapcsolatban.

 

Ha a szakértő leírná az igazat a fegyverről/miegymásról/problémákról, akkor vajon mi történne?

 

Válasz: keresztbe tenne valakinek odafönt, és ... és  ... és...

 

MEGTANULHATNA REPÜLNI!!! (Ami azért nem egy utolsó szempont...)

 

Épp ezért rezeg szegénynek a p*csája a jelentés megtételekor (a zabszemnek nemigen jutna hely odabent). Ezért írja azt, hogy:

"Minden nagyon jó, mnden nagyon szép, minden a legnagyobb rendben van."

 

(Ebből ugyebár baj nem lehet, mert akiről ír, az mind alatta van.)

 

Tisztelettel: sasa777

Előzmény: Törölt nick (16415)
tuzer Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16413

Egy tabornok (Szenes) mert kiallni a sereg erdekeiert, latod hova vezetett

 

Ebből se érzékeltem semmit. Viszont azt láttam hogy korábbi vélt sérelmeit hogy torolta meg a ZMNE-n.

Előzmény: Farkas Roland (16412)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16412

Egyetertek a tabornoki karrol irtakkal, meg ha a politika nem is tudatosan osztotta meg a hadsereg vezeteset, hanem a benasaganak es az elvtarsi vagy haveri osszefonodasoknak koszonhetoen osztogatta is boldog boldogtalannak a csillagokat...

 

Igy vegul is ervenyesult az oszd meg es uralkodj elv, meg ha nem is tudatosan. Ehhez hozzaveszed az alulfinanszirozottsagot es csodalatos kep tarul eled.

 

De szerintem akkor is a politika tartja, tartotta kezeben a gyeplot. Egy tabornok (Szenes) mert kiallni a sereg erdekeiert, latod hova vezetett. A politika vasarol maganak mas tabornokot ha kell...

Előzmény: tuzer (16407)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16411

Tiger,

OSZOOOOLJ????:)))

Egy főnek aszongyák, hogy ,,leléphet"(,,lelépni").:)

Előzmény: Tiger205 (16410)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16410

vigyázz, pihenj, oszolj!:o)

TGR

Előzmény: Zicherman Istvan (16408)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16409

Szia!

 

Azért a Kar98-at nem fikáznám le.

Mértékadó körök szerint is minden idők egyik legjobb puskája.

Az USA területén általános vélemény, hogy a legjobb puskájuk a M1903 Springfield rifle volt.

Az pedig a Mauser amerikai liszensze.

 

A géppuska mai napig kis módosításokkal használatos, mindeni idők 3 leggjobbjának az egyike szerintem (lehet hogy A legjobb)

 

A Sturmgewehr-hez hasonlót nem hozott létre más harcoló fél (talán a Garand mérhető vele ösze...) olyan jó volt.

 

A tárkapacitással nem tudom mi a bajod, a 30 lőszer szerintem egy géppisztolynál elfogadható, a 71 db-os csigatárat is a háború második felében sok szovjet szekrénytárral cserélte le nem?

A puskákban 5 lőszer volt itt is, ott is - az angoloknál volt 10 (Lee-Enfield).  Szimonovot ne ide számítsuk, hanem a Garanddal vessük össze!

 

üdv:

TGR

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (16402)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16408
Parancs - értettem!:)))
Előzmény: Tiger205 (16406)
tuzer Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16407

Eloszor jon a politika es hat a sereg eddig nem igazan volt megtamogatva altala. Sem hozzaerto, sem a sereg erdekeit vedo politikusa nem volt. Ez ketszeres csapas.

 

Ebben nem értek egyet. Ez nem jelentett volna semmit, vagy csak keveset, ha van egy hazáját, hivatását értő, szerető és annak érdekében összezáró tábornoki kar. (Kivéve Bátor Ferenc)

 

De amíg egy csillagért vagy egy-két plusz évért az anyjuk alfelét kisikálják bárkinek, egymás torkát lesik az előbbrejutás érdekében, lehet Kossuth Lajos is az ország vezetője.

 

Fölösleges szidni a politikusokat, olyanok, mint a gázok. Kitöltik a rendelkezésre álló teret.

 

Az egyenruhásoknak kellett volna prezentálni azt a szakmai értéket, összetartást, ami okafogyottá tehetné ezt a topikot.

Előzmény: Farkas Roland (16405)
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16406

13,30

 

TGR

Előzmény: Zicherman Istvan (16400)
Farkas Roland Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16405

Teljesen egyetertek Veled Gyula,

nemhogy en, vagy Te nem er el eredmenyeket es nem tudunk hasznara valni a rendszernek, de egy CUBIC vagy mifene munkacsoport sem.

 

Eloszor jon a politika es hat a sereg eddig nem igazan volt megtamogatva altala. Sem hozzaerto, sem a sereg erdekeit vedo politikusa nem volt. Ez ketszeres csapas.

 

Aztan jon a penz kerdes, ezzel tisztaban vagyunk. Nem csupan a mennyisegevel de az elosztasi rendszerrel sem lehetunk elegedettek.

 

Mar ezek sem tettek lehetove egy mukodokepes hadero kialakitasat, az olyan dolgok, mint az elomeneteli rendszer hianya, a megfelelo embert a megfelelo szekbe elv semmibe vetele, a strategiak hianya es az ad-hoc, neha egymasnak is ellentmondo elgondolasok, a szervezeti felepites elkorcsosulasa ami magaval hozta a "sz@rgyurmazas"-nak elnevezett semmittevest, vagy pazarlast, allando erdekegyezteteseket es dokumentum "koroztetes"-eket meg vegleg betettek az ajtot es mar az eredmenyesseg karara mentek.

 

Utolag hallottam, hogy amiket hazakuldtem javaslatokat azokra azert nem erkezett valasz, mert "koroztetes" cimszo alatt erdekes utakat jart be a miniszteriumi utvesztoben, es ott honapos hataridok vannak, nem misszioban megszokott orak vagy percek kerdese a dolog...

Előzmény: kovacsgyula44 (16397)
Éhesló Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16404

Helló,

nem becsméreltem senkit sem. Olyan tényeket és infókat tettem nyilvánossá, melyeket évek óta ismerek. Nem vontam kétségbe a tudását sem senkinek.

Te se tedd. Földi Feri kinnt volt irakban. Megnézte. Jelentést is tett. Ismerem őt 17 éve. Megbízom benne.

 

Éhesló

Előzmény: Törölt nick (16379)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16403
A ,,levizsgázott" = alulmaradt.
Előzmény: Zicherman Istvan (16402)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16402

A németeknek tízszer jobb, precízebb, pontosabb fegyvereik voltak 1941-42-ben mint az orosz PPS vagy a dióverő.

.................

 

Elmondanád, hogy mitől voltak - ezek szerint - jobbak, azok a német fegyverek? Tudtommal a kézi lőfegyvereknél a fő kritérium a megbízhatság (német levizsgázott), a harctéri körülmények könnyen végrehajtható javítások, össze és szétszerelés (német levizsgázott), tűzgyorsaság (nagyjából hasonló (a ,,Spandaukat" most nem vesszük figyelembe)), a tárkapacitás (német levizsgázott), a kis költségű gyártás (német levizsgázott), pontosság (német kétségtelenül jobb volt).

Nos, akkor mitől voltak annyira tízszer jobbak a német kézi lőfegyverek, ha EGY paraméteren kívül a többiben szarabb, mint a ruszki?

Előzmény: monor-21 (16390)
Mud Rider Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16401
Kedves Gyula!

Érdekes a visszaemlékezésed!

Két dologra lettem figyelmes

1. amit ma "illik" elfelejteni :

"A hajmáskéri orosz parancsnok reagált a legrövidebb idő alatt, délután 4-kor már hozták a sátrakat."

2. amire nehéz készülni:

"együttműködésre nem volt hajlandó a továbbiakban" és " ő nem volt itt, nem felelős semmiért"
nehéz előre látni, valós havariahelyzetben ki hogyan reagál, hajlandó-e cselekedni, stb.
ott válik el az ocsu a búzától!

neked és a srácaidnak utólag is gratula!
Előzmény: kovacsgyula44 (16363)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16400
Megmondaná valaki, hogy a holnapi HD előadás hánykor kezdődik?
Tiger205 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16399

József Attila: Figyel a kancsal

Mindig figyel valaki - biztos kancsal -

A hátunk mögött. Hátrafordulok:

Ki vagy?... Gügyögve gyűjti már a hajnal

Pihés csibéit... Alszom? Vagy élek? A kancsal

Parazsat dobál hátamra. Jajdulok:

 

Csak én vagyok, csak én! Ó, virradattal

Csak engem szül a fény, te, semmise!

(Az Isten is kinőtt cipőket talpal

És lelkünk csupasz lábbal jár a kancsal

Sziklás, szurós szemén.) Mért jössz ide?

 

Az én vágyamból sarjadzik a hajnal!..

Mindig figyel valaki, aki kancsal.

TGR

Előzmény: Törölt nick (16398)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16397

Roland!

     Nem engedtem ám el a fülem mellett a 16343-as bejegyzésedet, most megpróbálok tisztességgel reagálni rá. "Ami nincs a neten, az nincs." Megfordítom a kérdést:"Ami rajta van a neten,  az van?" Nem gondolod hogy ez a fórum végül is valamilyen okból a katonai és politikai vezetés részéről lejárt szavatosságúnak minősített káderek pótcselekvés sorozata? Gondolod hogy bárki a vezetésből olvassa - és ha olvassa - jó szándékkal olvassa ezen - gondolkodásban kétségkívül jártas - csapat megszivlelésre érdemes szellemi produkcióit? Neked is volt lehetőséged a közvetlen kontaktra is. Értél-e el valamit? Tudom tapogatóztál politikusi körökben is. Értél-e el valamit? Átadtam az illetékesnek egy politikus által is olvasható méretű tanulmányt az elengedhetetlen struktúra átalakításról. Mondta köszönöm, majd átnézetem szakembereimmel. Mondtam, csak azt ne tegye, önnek nincs olyan szakembere aki ne lenne ellenérdekelt ebben a témában.

     Tudom, áltathatjuk magunkat Babitscsal:

 

                   Mert látá az Úr hogy ott egyik-másik

                   szívben még Jónás szava kicsirázik

                   mint a jó mag ha termőföldre hullott,

 

 s az ima vége:

                                                              ...., bátran

                   szólhassak s mint rossz gégémből telik

                   és ne fáradjak bele estelig

                   vagy míg az égi és ninivei hatalmak

                   engedik hogy beszéljek s meg ne haljak

 

Wright Mills az Uralkodó elit című könyvében elemzi a demokrácia ismérveit. Első szempontja, hogy milyen a véleményt nyilvánítók, és a véleménynyilvánításra képtelenek aránya. Ezen az arányon kétségkívül nagyot javított a net. A következő kérdése WM-nek, mi az esély a már artikulált vélemények realizálására. Nos erre a mai magyarországi válaszom az, hogy semmi. 

                                                                           Gyula

     

Előzmény: Farkas Roland (16343)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16396

Hát-hát... :o)))

 

Ha még "csak" a fegyverek lennének azok...

Előzmény: kovacsgyula44 (16395)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 16395

1965-ben kéthét termelléssy gyakorlaton voltam a FÉG-ben, az volt a legfontosabb feladatom, hogy megtanuljam mi az a minőségbiztosítás. Akkor azt ott még meg lehetett tanulni. Ez nekem új, hogy valóban hadrafoghatatlanok a fegyverek és ezt nem egy roszindulatú miniszteri szemlebizottság mondja mondvacsinált karbantartási hiányosságra hivatkozva, mert parancsnokcserét terveznek, hanem maguk a felhasználók panaszkodnak.

 Gyula

Előzmény: Bujazliz (16386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!