Keresés

Részletes keresés

fittt Creative Commons License 2015.09.17 0 0 80746

Kihirdették az Erp rendeletet.

2016. július 1-jéig még használatba lehet venni a hagyományos gázkészülékeket.

Várhatóan a rendeletmódosítás alapján a gázművek is felülvizsgálja korábbi nyilatkozatát és meghosszabbítja a beadási határidőt.

 

Az új rendelet alapján ha van gázműves infótok, osszátok meg légyszi.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 80745

azt a szart dobd ki belőle mielőbb!

nem árt az semminek de öröm mementó hogy átbasztak!

add oda valami haragosodnak .-)

 

 

Előzmény: Mille_plateaux (80740)
nixon70 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 80744

És itt:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147701

 

Találsz használókat és infókat. :-)

Előzmény: Trailm (80742)
nixon70 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 80743
Előzmény: Trailm (80742)
Trailm Creative Commons License 2015.09.17 0 0 80742

Sziasztok .

 

Milyen típusú vegyestüzelésű öntvénykazánt érdemes venni , pufferes rendszerhez , 18-22kW környékén ?

nixon70 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 80741

Nyugi, kicsi a mágneses tere.

Előzmény: Mille_plateaux (80740)
Mille_plateaux Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80740

Sziasztok!

 

Megtörtént a kazán cseréje, illetve a szűrők beszerelése. A fűtőrendszerbe egy "Total Filter TF1 3/4"-es szűrőt szereltek a mesterek, a HMV ágra pedig egy "BWT Protector Mini 1/2"-est. Remélem, megérte, mert nem volt olcsó játék, 50k volt együtt a két egység. Amin viszont eldurrant az agyam, az a "Hidro-Mag Mini" nevű marketing bullshit beszerelése, amit én már csak utólag konstatáltam, 8 ezer jómagyar forintért cserébe. Mivel nem voltam itthon a beszereléskor, így csak utólag, magamban anyázhatok. Nyugtassatok meg, hogy legalább az elektronikát nem b@ssza meg ez a hulladék az új kazánban, mert elég közel került beépítésre hozzá. Az eszem megáll, hogy hivatalosan, számlával, szakirányú boltban engednek forgalmazni egy ilyen mágneses vackot...

Trailm Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80739

Szép napot .

 

Keresek Göd közelében szakembert , aki a gázterv készítést  és a kazán szerelési munkát is elvégzi .

halaloszto Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80738

erről nem lehet ilyen általánosan gondolkozni. nézz meg egy konkrét beépített tárolós kazánt, meg egy hasonlót ami csak fűtő plusz egy 120l indirekt tartályt. nekem saunier duval thema condens kazánom van és 120l drazice tárolóm.

 

a gázzal pont ott kezdődik a gixer, hogy a jó szigetelés miatt kevés gáz fogy. a gázszámlám lassan nincs évi 100ezer, miközben a kéményellenőrzés, kazánkarbantartás, gáz havi alapdíj lassan eléri az évi 25ezret. és a gázkazán sem örök élet, ha bír mondjuk 12 évet és a cseréje munkadíjjal, papírokkal kb 400ezer, akkor a is megvan évi 30.

 

plusz évi egy nap szarkeverés hogy beengedd a kéményseprőt, egy másik a kazánkarbantartót.

Előzmény: hantorish (80737)
hantorish Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80737

Mi is gondolkodtunk sokat, hogy mi legyen, de nekünk szempont volt, hogy kényelmes is legyen, mert nem tudom megoldani, hogy minden nap odafigyeljek rá, asszony pedig nem nagyon értene az ilyesmihez...

 

Illetve hőszivattyús rendszerek sem jöttek ki olyan megtérüléssel, ami ennél a 110 nm-nél megérte volna. Komoly szigetelés (15 cm külső, 40 cm födém, 3 réteg üvegezés) így is úgy is rámegy, tehát elméletben egy jó hatásfokú kazánnal sem lesz egetrengető a fűtésszámla.

 

 

 

Gondoltam egyébként, hogy nem éri meg a HMV napenergiával történő ellátása sajnos itthon... Mennyibe kerülne egy külső puffertartály közbeiktatása? Itt milyen minőségben érdemes gondolkodni? Ugyanez a kérdés vonatkozna a kazánra is ebben az esetben.

Előzmény: halaloszto (80736)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80736

külső tárolós kondenzációs kazán. 

ma már mindegyik csak fűtő kazán tud kezelni külső indirekt tárolót. a kazánba épített helyet spórol, cserébe ha kazánt cserélsz mindent cserélsz. ha van helyed, jobb a külön.

 

 

 

én megvettem a nagy solar tárolót, mondván nem sokkal drágább mint a sima. és utánna az jött ki, hogy ha csak a napkollektort meg a vezérlését kell megvegyem, én magam rakom fel, akkor sem térül meg. plusz nem baj az ha nincs túlbonyolítva a dolog, mert a végén rájön az ember hogy a karbantartására, javítására elmegy évi több napja.

 

 

 

ma újépítésnél nem biztos hogy egyáltalán gáz kell, de neked ez már eldőlt.

 

Vajk

Előzmény: hantorish (80735)
hantorish Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80735

Sziasztok,

 

Egy kérdés a gáztervvel kapcsolatban.

 

Szerintetek melyik érné meg hosszabb távon, melyik vonalon indítsam a tervezést: (Padlófűtéses rendszer, kondenzációs kombi kazán, 110 nm-es családi ház)

 

1) Napkollektoros rendszer puffertartállyal

2) Tartályos kondenzációs kombi kazán.

 

 

Érdemes napenergiás rendszer kiépíteni, ha csak használati melegvíz előállítása a cél, vagy jobban megéri még mindig egy drágább, puffertárolóval ellátott kondi, kombi kazánt venni? Azért gondoltam a napenergiás rendszerre, mert a kazán a puffertartály miatt így is úgy is többe fog kerülni, mint a "sima" kazán.

 

 

Mennyivel lenne drágább a napkollektoros rendszer a használati melegvízre, mint a puffertarályos kondi kombi kazán megoldás és szerintetek hány év lehet ennek a megtérülése?

C20NE Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80734

Elvileg kellene 5 évente. De ha jól tudom a szolgáltató ingyen megcsinálja.

 

Nekem 7x100m-re van egy 25-60 -as és tökéletesen elég, nem gondolom, hogy 2 szivattyú kéne, hacsak nem szívószál vastagságú csövet használsz.

 

Én még mindig a bojler ellen vagyok! Ha mindenáron akkor legyen kéményes.

Előzmény: topikolos (80733)
topikolos Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80733

Ok, tehát elég lehet egy szivattyú, csak a megfelelőt kell választani.

 

Ha csak ennyi a baj, a háztól külön helységben van a kazán, csak kívülről lehet bemenni. És bekötöm a szellőztetőbe is majd, ha kell. Egyéb probléma nincs vele?

 

Az már most is sokba kerülne, nem? Úgyhogy inkább marad ami van. :)

Mostanság volna valami felülvizsgálat is, amit nekem kell kérni, ugye?

Előzmény: C20NE (80732)
C20NE Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80732

Katalógusból keresd ki, hogy mekkora a nyomásveszteség az általad választott csőnél 1m-re az általad választott tömegáram/áramlási sebesség függvényében. A körökre kiszámolva látod, hogy mekkora szivattyú kell.

 

Az a baj, hogy nincs kémény az égéstermék a helyiségben marad. Meleg víznél naponta mondjuk 2x 20 percet megy a bojlered, de fűtésnél lényegesen többet, így komoly esélye van egy szénmonoxid mérgezésnek.

 

Az új szabályok miatt ha megmakkan a kazánod sokba fog kerülni bármilyen megoldást választasz is.

Előzmény: topikolos (80731)
topikolos Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80731

Gázbojleres ötlettel mi a baj?

 

Egy szivattyú elég 6 körre? ~350-400m cső

Előzmény: C20NE (80730)
C20NE Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80730

Igen, a padlónak kell majd egy tágulási tartály. A keverőszelepet a hőcserélő után a padló szivattyújához építsd be, hogy tudd szabályozni a padló hőmérsékletét a radiátoroktól függetlenül.

 

Kihagyható, hiszen ez a bojleres puffer is megoldja a két kör leválasztását, de kérj meg egy gépészt, hogy méretezze, nehogy lyukra fuss.

 

Én a kémény nélküli gázbojlerről mindenképpen lebeszélnélek, pláne fűtési céllal!!!

 

 

Előzmény: topikolos (80729)
topikolos Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80729

Köszi.

Tehát kell osztó-gyűjtő, ennek már utánajártam, van olyan, ami bővíthető tagonként, így nem kell a felesleges részek ledugózásával foglalkozni.

Ha lesz hőcserélő, akkor a padló egy külön rendszer lesz. Ez OGY és a HCS közé kerül egy szivattyú. A keverőszelepet hová kell beépíteni? Az gondolom a padló visszatérőt keveri be a HCS-ből jövő ágba, és akkor ott lehet szabályozni az előremenő hőfokot. (?) Ide kell még egy tágulási trtály is. (?)

 

A kazánt természetesen nem járatnám ilyen alacsony hőfokon, nem is lehetne. Ezért is gondolkodom egy pufferen. Mondjuk egy 200 literes bojler, amit a kazán fűt fel. Becsövezve, hogy a padló innen vegye ami kell neki (ez lenne a hőcserélő, akkor a lemezes kihagyható(?)). A régi rendszer is innen venné ki, ami neki kell, akár direktben, mert itt nem gond, ha koszosabb a víz. Ráadásul ha a bojlerben benn marad a fűtőszál, jó lesz alternatív fűtésnek is.

Ami már korábban eszembe jutott még, az egy kémény nélküli gázbojler. Ha kevés meleg kell a háznak, lehet alternatíva, de szerintem az is csak akkor, ha teljesen meghalna a mostani kazán.

 

A modern kazánokkal az a bajom, hogy aranyáron javítják, ha hozzá kell nyúlni, és ahogy olvasom, hozzá kell, sokszor. Megveszem százezrekért, ok, spórol nekem monjuk jó esetben 30% gázt, ami a jelenlegi áraknál monjuk éves 20e Ft. Megtérülne mondjuk 12-13 év alatt, de lehet, ráköltöm még egyszer az árát közben.

 

Tudom, hogy a padló nem lesz soha kellemes meleg, nem is célom, arra jó a papucs. :) Ez a hátránya a jó szigetelésnek...

 

 

Egyébként miért jó a zárt renszer? Annyit tudok, hogy így nem jut plusz oxigén a vízbe, de van más is? Illete miért kell nagyobb nyomás alatt tartani a rendszert? Nem lenne elég a légköri nyomás itt? Attól a szivattyúk még ugyanúgy kergetik a vizet.

 

Köszi.

Előzmény: C20NE (80701)
topikolos Creative Commons License 2015.09.16 0 0 80728

Szia!

Írtam, ha nagyon muszáj, összeköttetem, de ami eddig ajtó volt, ott most fal van, ott át volt buktatava a padló alatt a cső. Viszont most a régi ablak helyén van a bejárat, és ott csak jövőre lesz az aljzat felszedve. Ha oda visszarakatjuk a csövet, akkor lesz egy 15 centis akadály, amibe tuti hasra esik egy év alatt párszor az ember...

 

Biztos, hogy koszos lesz a víz, de inkább a hőmérséklet része nem fog stimmelni. Amikor jobban megy a kazán, mert hidegebb van, akkor mehet túl meleg víz is a  padlóba. Viszont amikor alig kell fűteni, akkor meg lekapcsolhat olyan hamar, hogy egy fokkal sem megy be melegebb víz a padlóba. Szerintem... :)

 

Előzmény: NeomatiK (80697)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80727

Ha nyitott sima csapvíz, ha zárt akkor érdemes ioncserélt vagy desztillált vízzel.

Előzmény: tomi524 (80726)
tomi524 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80726

fűtésrendszert (padlófűtés + radiátorok) mostanában mivel szoktál feltölteni?
sima csapvíz?

sylvanus67 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80725

Na tökölj a tervezéssel, illetve az elhagyásával.

 

Ha csak 3-4%-kal fölélőtte az árat már akkor bejött a terv ára, de szerintem fölé mehetett akár 25-30%-kal is.

Előzmény: hantorish (80723)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80724

olcsóbb, de még úgy is százezertől felfele. 

 

ha ez egy új építés, ahol mondjuk kapun belül a gázcsonk, akkor is kell neked

 - gázterv, azt jóváhagyatni a gázosokkal

 - kéményterv, azt és a gáztervet jóváhagyatni a kéményseprőkkel

 

utánna jön a gázszerelő aki remélhetőleg a kéményt is összerakja, utánna a kéményátvétel, gázátvétel, kazán beüzemelés.

 

szóval az első lépés mindenképp a tervező, tervezni szinte lehet akkor is ha még az alap sincs kiásva. a terv alapján tudsz költségeket becsülni és kivitelezőt keresni. a kivitelezőnek is egyszerűbb árajánlatot adni egy terv alapján mint egy elmondás alapján.

 

Vajk

Előzmény: hantorish (80723)
hantorish Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80723

Kéménnyel csak a kazán gyárijával kell számolni, nem lesz épített kéményünk. Ha jól tudom ez jelentősen olcsóbb, mintha épített kéményünk lenne. 

 

 

A tervezést pedig megfogadom.

Előzmény: Sárgamacska (80722)
Sárgamacska Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80722

 Mondjuk tervet a kivitelező is készít, csak azt neked nem mutatja meg.

Mivel nem fizettél érte !  Ez alapján ad ár ajánlatot. És mivel csak a 'fejében' van nagy a szabadsága a változtatásokra.

 Tehát mint írták,  tervezővel. Terv  része az anyagkiírás, pluszrendelésre be is árazza és az lesz a Te költségbecslésed.

 

 

 És mi van a kéménnyel , az magában min. egy 300 e -res  tétel.

 Szerintem a vizes dolgokat számoltad egy kissé alul. Tehát arra    + egy 100 -as   + a kémény mint írtam 300 , így már a 2.3  + 0,4  az  2,7 milla. Jó valahol rejtőzik még  500 eft.

 Tényleg sok. De ki monnta ,hogy ezzel a vállalkozóval kell elvégeztetni a munkát.

 Tehát terveztess és dobd ide fel, majd kiderül hol szaladtak el.

Előzmény: hantorish (80717)
tomi524 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80721

Tegnap voltam fűtésboltban és voltak kiállítva Ariston kazánok....és mellette Immergas is.
Megkérdeztem a boltosokat, hogy nekik mi a véleményük az Immergas-ról.
Azt mondták, hogy felejtsem el és inkább vegyek Aristont (Ariston Genus Premium EVO 24 ~270e), mert utóbbi időben sokkal több fejlesztés volt Aristonnál mint Immergasnál. Meg, hogy Immergasnál drágább az alkatrész, Aristonnál viszont minden van és olcsóbb.

Én alapból már vagy 1 éve Immergast terveztem (Victrix TT 24kw ~250e).
Ki tud tapasztalatból mondani dolgokat, hogy melyik a megbízhatóbb?

Mert már lassan úgy vagyok vele, hogy minden elromlik 1x, és mindegy hogy melyik neves gyártó.

nixon70 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80720

Ez így első ránézésre qrvasok!

Az előzőt akik szerelték már nincsenek meg?

Előzmény: hantorish (80709)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80719

tervet ne a kivitelezővel csináltass. csináltass külön tervet tervezővel. bele kerül max egy százasodba, de ennél sokkal többet spórolsz azon hogy tudod mi merre hány lépés. +-10% -ra lehetetlen megmondani, még tervvel sem, anélkül max +-50%

Előzmény: hantorish (80717)
_kip_ Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80718

Ha nincs rádió zavar akkor tök jó, ha van akkor képes órákkal később reagálni a változásokra.

Pl nem szereti a WiFi routereket mert nagyobb az adó teljesítményük és elnyomják a termosztát rádiójelét.

Előzmény: egon1111 (80705)
hantorish Creative Commons License 2015.09.15 0 0 80717

A 900 forintos 3 évvel ezelőtt történt. 

 

Terv és költségvetés azért nem készült még, mert egyik mesternek sincs kapacitása ilyet készíteni amíg fixre nem mondjuk, hogy ő csinálja. 

 

Nekem egy hozzávetőleges értékre volt szükségem (+- 10%), amivel ki tudjuk számolni mennyi lesz a komplett kivitelezés relative pontos becsléssel. 

 

 

Megmondom mi mivel kalkuláltunk az alapján, amit a múltban tapasztaltunk, illetve pl. internetről fórumokról és számításokból kimazsoláztunk:

 

Fűtés nagyon nagy vonalakban:

Padlófűtés rendszer anyagára: 6500 Ft x 110 nm = 715.000 Ft

Kazán: 600.000 Ft

Munkadíj: 2000 Ft x 110 nm = 220.000 Ft + bekötés = 300.000 Ft

Tervek, engedélyek: 150.000 Ft

 

Tehát fűtési rendszerre körülbelül 1,8 M Ft-ra gondoltunk. 

 

Víz:

Kiállásonként 20.000 Ft-tal számolva 200.000 Ft és még legyen 2 x 20.000 Ft-os felára a WC-knek. Így összesen bőven számolva 250 a vizes rész.

 

Gázszerelésre csak a kazánig van szükség, más nem használja (Ez a gázcsonktól 10 méterre lenne, rögtön a garázsban).

 

Tehát, ha vastagon számolok akkor is 2,2-2,4 M Ft körüli összeget kaptam. De megjegyzem hangsúlyosan, hogy ez csak egy laikus számítása, aki csak mások tapasztalataira hagyatkozik...

 

Előzmény: Sárgamacska (80715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!