Keresés

Részletes keresés

pancser01 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7125
Ja még annyit hogy sok gp-nél a kakas az acélbetétes pl zoraki,na de ahogy te is mondtad mijen acél??:-))
Előzmény: pancser01 (7124)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7124
Jaja!! Igazad van mind a régebbi gyártányú rg-kel kapcsolatban,mind pedig a jó minőségű spinyóterrel kapcsolatban is!!! Hát már csak nem fognak nekünk FEGYVERACÉLBÓL gázpisztolyt csinálni:-)) Nehogy már jól érezzük magunkat::-))
Előzmény: Törölt nick (7123)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7123
annyit még hozzátennék, hogy ez az újonnan vehetőekre igaz.pl eggyes régi rg89-eknél előfordulhat acél elsütőszerkezet.
régi rg69 stb röhmöknél acélbetétes az a rész is ahová a dobtengely bekattan.
de ezek az acélok sem nagybetüs ACÉLOK ám,hanem inkább un bilivas kategóriába tartoznak.értsd: lágyacél.aminek nem tudom a pontos tulajdonságait,mivel nem vagyok műszakis,de úgy olvastam a jobb minőségű spiáter vagy zamak,vetekszik a lágyacéllal.ezért is rühelem ha gázpisztolyokat éles fegyverekkel vetnek össze.
Előzmény: pancser01 (7122)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7122
Kedves archiváló topictárs!!
Azt hinné az ember a hozzászólásaid alapján hogy nagyon vágod a témát!! Szomorúan tapasztalom hogy ez messze nem így van!! És ez is mutatja hogy a hozzászólások száma nem minden esetben van arányba a hozzászóló szakmai tudásával!! Tehát: A keserű viper dobja ACÉL!!!!!!!!!!! Az RG59-nél a cső, a tűzfal és a dobforgató koszorú ,az RG89-nél csak a tűzfal és a dobforgató koszorú acél!! És az RG66 sem tiszta acél!!!!!!!!!!!! Csak a dob ,a cső , a tűzfal,és a dobforgatókoszorú acél,a többi drága topictárs sajna SPIÁTER!!! Ezeket leszámítva egyébként mindenben igazad van!!!!!:-)) Egy viper-rel is sokkal jobban jár mint a legjobb öntöltővel!!! Abban is igazad van hogy a bruni nevet ki sem szabadna ejteni a szánkon!!!:-)) Hali!:-))
Előzmény: archivalo (7121)
archivalo Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7121
Szia!

Az általad kinézett pisztoly "szép", tök jól néz ki, stb.
DE
Velem esett meg az eset, a budai GB-ben. 3 darab volt a boltban, ki szerettem volna próbálni. Az első arettálást vétett, azaz nem a töltényt fordította be a kakas alá
A másodiknak szorult a ravasza
A harmadiknak nem lehetett a dobját kifordítani.

A boltos elmondása szerint, ilyennel még nem találkozott: olyannal igen, hogy egy-két napon belül visszavittek egyet, mert elromlott - keserűék pikkpakk megcsinálták, beállították, azóta semmi baja. Illetve olyannal, hogy tökéletesen működött - biztos, szállítmány függő a dolog.

A lényeg: azt gondol meg, hogy a használati időd alatt mennyit fogod valószínűleg használni. Ha a teljes életútján kilősz két tárat, akkor bőven jó a Viper (feltéve, hogy működő darabod lesz). Elvileg a spiáter elsütőszerkezet nem életbiztosítás, de nem mindennapi hasznélat esetén jó néhány évet ki fog bírni.
Minőségében a Record revolverek jobbak, árban majdnem ugyanott vannak (<20 kFt). A GunMasternél - www.gunmaster.hu - érdemes érdeklődni, még gumibarátot s lehet kapni náluk. Ennek acél az elsütőszerkezete, és a forgató koszorúja.
gyakorlatilag ugyanilyen "belsősége" van a Röhm 89N és RG89snek és a hatalmas RG99nek. Az RG69 tiszta acél, de annyiba is kerül.
Az UMAREXeket nem javaslom , de az említett lőmennyiséghez lehet, hogy elegendőek - szereintem a Viper ezeknél komolyabb eszköz.
A Brunit meg még képről sem: érdemes kézbevenni, annyira gyatra.
Előzmény: wilcoo (7118)
archivalo Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7120
Szia!

Az élesből átalakított PA és FÉG/Para pisztolyok esetén a konstrukció (elvileg) ugyanaz, mint az éles. Az pedig elég jó, hiszen 50-70 éve ugyanaz és jól működik (Walther + Browning).
Ettől még ezek a pisztolyok se 100%-osak - a töltény miatt.
Ezért írtam, elejét véve, hogy a gyenge pont a gáz, vagy riasztó töltény.

Ettől még az eleve öntöltő riasztó pisztolyoknak tervezett holmik csak növelik a bizonytalanságot.

Legalábbis szerintem.
Előzmény: pancser01 (7114)
archivalo Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7119
Bocs, biztos lemaradtam - illetve átsikottam dolgokon.
Bocsánatkérést nem láttam, csak békés visszavonulást - ezt megelőzően azonban a becsületsértés határait feszegető, elmeállapotot megjegyzéseket igen.
Ettől még tény és való, hogy nem minden rg89-esen van egyedi azonosító.
Előzmény: pancser01 (7113)
wilcoo Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7118
Sziasztok!

Szeretnék gázpisztolyt vásárolni. Azt már kiderítettem, hogy a revorver típusúak megbízhatóbbak mint az öntöltősek, ez alapján választottam ezt a típust:

Keserű/Voltran Viper 2,5 Nikkel (acéldob!) ami még árban is elfogadható. (16k)
Ti mit gondoltok? jó választás lenne?

A témában teljesen laikus vagyok, nem tudom, hogy mit kell figyelembe venni egy vásárlásnál, mik azok a jellemzők amelyekre oda kell figyelni, ezért írok ide, és kérem tanácsotokat.

előre is köszönöm, üdv: wilco
pancser01 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7117
Jópénzért adhatnánk nekik órákat!!! Hihíjjjj:-))
Előzmény: gergol (7115)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7116
Pontosan!!
Az utóbbi idők televíziós hozzászólásaikból,ismerjük hogy a rendőrök mennyit értenek a gp-k hez!! A 8-éves kisfiam talán többet !! Muhaha:-)) rood police:-))
Előzmény: gergol (7115)
gergol Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7115
Hahaha!

A rendőr ismerősöd által javasolt Walther, az nem más mint felcimkézett Umarex ócskavas, olyat ne vegyél. Röhm öntöltőt is csak játszani vegyél.
Önvédelemre csak forgót.
Előzmény: ohkhezi (7108)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 7114
Nem minden esetben a töltény a meghatározó!! Gondoljunk az öntöltők főbb rugóinak kigyengüléseire!! Te tudod melyekre gondolok!!!! Akkor miért mondod hogy kizárólag a töltény hibájából akadhat el? Természetesen elsősorban a miatt!! De nem minden esetben!!
Előzmény: archivalo (7112)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 7113
Nem vagyok gvass tanítványa!! Összekeversz Martin Riggs és társaival!! A szókincsemből semmi nem hiányzik!! Olvass vissza hogy hogy végződött a vita!!
Előzmény: archivalo (7112)
archivalo Creative Commons License 2009.03.02 0 0 7112
Szia!

Mégha a szerkezet ugyanaz is lenne, az öntöltőnél a TÖLTÉNY a meghatározó.
Ahogy írtad volt, ha a töltny gyenge, akkor nem tölt újra, stb.
Tehát nem az a lényeg, hogy a konstrukció milyen - az lehet a legtökéletesebb -, ha rossz a skuló, akko relakad. Ha elkad, nem jön ki és bentszorul.
Kész.

Más:
Megnéztem az RG89-emet (betűjel nélküli).
Kapaszkodj: nincs egyedi száma. Szerintem a Frommer Lilliputs kollégától ilyet loptak le.
Nem keleltt volna annyira nekiugrani - előbb érdemes lett volna körbenézni. Megértem, hogy gvass tanítvényként te is inkább először anyázol, de- remélem - vele ellentétben neked nem hiányzik a szókincsedből a "bocsánat" szó.
Előzmény: pancser01 (7110)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 7111
Egyébként a rendőrök (tisztelet a kivételnek) egyáltalán nem értenek a gázpisztolyhoz,mert nekik éles van,és a kettő ég és a föld
Előzmény: pancser01 (7110)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 7110
Mond meg a rendőr ismerősödnek,hogy ne adjon tanácsot olyan dologba amihez nem ért!! Ne beszéljen hülyeséget!! egy 100 000ft-os öntöltő is bármikor elakadhat!!!!! kb 20 dolgot feltudnék most sorolni ami miatt elakadhat!!És ami elakadhat az el is akad egyszer!! Ha éles helyzetbe kerűlsz,és az első lövés után a hüvelykivető orr nem veti ki a hüvelyt és a szán rátolja az utána következő töltényt az elsőre akkor neki állsz ott szerelgetni? És a támadó meg addig vár?? És ez csak egy dolog a sok közűl ami miatt elakadhat!! Persze hogy az élesnél sokkal kevesebb az esély az elakadásra!! De ez már egy másik kategória!!Most gázpisztolyról beszélünk!!Természetesen mindenki azt vesz amit akar!!De itt azért vagyunk hogy segítsünk a másiknak hogy ne a saját kárán tanúljon hanem hallgasson azokra akik ehez tényleg értenek,és akkor nem járnak pórúl egy esetleges támadás esetén!!Üdv!! Károly
Előzmény: ohkhezi (7108)
dzogcsen Creative Commons License 2009.03.02 0 0 7109
Nem csak a pisztoly megbízhatósága számít, hanem a töltényé is. elég egy kissé kisebb töltetű és már ott az akadás. A forgónál meg tovább húzod az elsütő bilentyűt és annyi.
Előzmény: ohkhezi (7108)
ohkhezi Creative Commons License 2009.03.02 0 0 7108
Én is vennék gázost. Rendőrismerős(!) javasolta. Én teljesen szakértetlen vagyok. Ő javaslata walther, vagy rohm paprika, és cs kevert töltényekkel- szerinte nyugodtan mehet az öntöltő-ezeknél a márkáknál nincs akadás.

Véleményetek?
Előzmény: pancser01 (7106)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7106
20 körül RG59,RG89,Német,Forgó!! A keserűt felejtsd el!! A brunit annál inkább!! Öntöltő egyébként sem ajánlott önvédelemre!!! A 20 körüliek meg még játszani sem!!
Előzmény: zeus35 (7103)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7105
Hali!! Az expressz.hu-n hírdetnek egyet,asszem 51 000-ért!!
Előzmény: Törölt nick (7102)
playgorro Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7104
Hi! előbb kellett volna ezt a fórumot olvasnom. Ezek szerint befürödtem a Keserű Navy-val. ("Önvédelemre csak revolver" meg a többi miatt gondolom) Még nincs nálam,de úton van. Láttam én máshol ilyen hozzászólást, de úgy gondoltam, ízlések és pofonok. Csak ma olvastam itt olyan sok negatív véleményt, hogy most már biztos vagyok benne, hogy van alapja. Szívás!
zeus35 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7103
Mint említettem láma vok ezekhez  a dolgokhoz, most kezk még csak ismerkedni a témával. Ezért is kértem "szakemberek" segítséét. Egyébként rákerestem és 45 k körül van az ára az meg egy kicsit sok. Én max 20 k költenék a dologra.
Előzmény: Törölt nick (7102)
zeus35 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7101
Ezt a Mikromaxot nem tudjátok hol lehet beszerezni és mennyiért? Ez ránézésre nagyon bejön.
dzogcsen Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7100
Brunit ne vegyél, az hulladék kategóri játszani önvédelmre nem való.
Előzmény: zeus35 (7099)
zeus35 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7099

Sziasztok,

 

teljesen láma vagyok ebben a gp témában. Most szeretnék venni valamit, ami "kicsi és occsot", találtam egy boltot Pesten ahol Bruni típusu cuccokat árulnak elfogadható áron. Mit lehet erről a típusról tudni? Illetve várom a hozzáértők javaslatát. Ami nagyon tetszett az  pár hozzászólással korábbí Keserü model, de szerintem azt nem nagyon lehet már kapni.

 

Kösz előre is a segítséget.

 

JAMES Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7098
Ide csak 1.0 tagok írnak 1-9 hozzászólással? Akinek picit nem teccik, az törölve? Tixta demokrácia.

Még szerencse hogy egy jobb ládanyitó pajszerrel lehet űberelni a jogszabályokat :-)))
bigboyka Creative Commons License 2009.02.28 0 0 7097
Eladó! Fa markolat. Rg89,Viper.  8000-Ft. 06 30 49425411234
JAMES Creative Commons License 2009.02.28 0 0 7096
Minden kínai, olyan mindegy. :-)

A széllel meg nem tudok mit tenni. Homlokon dobom vele.
Előzmény: Törölt nick (7094)
rebellista Creative Commons License 2009.02.28 0 0 7093
elméletileg lesz spiáter micromax márciusban, de annyi mindenről szó volt már, hogy csak akkor veszem ki a pénzt a kártyámról, ha a látom a polcon.
Előzmény: Hpasp (7090)
Hpasp Creative Commons License 2009.02.28 0 0 7092
Gázfegyveres önvédelem IMHO legjobb párosítása:
(HW88+Micromax)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!