Keresés

Részletes keresés

enduroadam Creative Commons License 2 napja -1 2 35537

Jó szerintem a Vaterán lévő néha felbukkanó ritka konverziók amiket sokszor olyan irreális áron hirdetnek amitől még a gyűjtők is lehasalnak. 

Nem hasonlítható össze azzal amit a Keserűék produkálnának.

Adott egy használt sörétes amit át alakítanak betétcsöves gumissá. Mibe kerül ez? Nem többe mint a kisipari Farkasék vagy Pilisék amit csinálnak. De tutira veszem hogy elkapkodnák. Persze ha nem többszázat akarnának egyszerre eladni. 

Hogy megérné e? Nyílván ezt a Bélabá látja. Valószínűleg hozná a pénzt. Valószínűleg nem annyit mint a nagyszériás pitbullok meg HD-k stb.. De több lenne annál amit most állandóan szajkóznak hogy nem megy a szekér. 

Persze abban igazad van hogy külső szemmel másként látjuk. Az is igaz hogy ami nekem tetszik nem biztos hogy másnak is. Annyit tudok hogy volt egy betétcsöves Izs 43 am . Mikor meghirdettem szétszedtek érte. Persze nem 5 szörös áron kell eladni a vásárolthoz képest mint ahogy a Vaterán néhányan nyomják.

Előzmény: kkn (35536)
kkn Creative Commons License 3 napja -1 2 35536

Azt látni, hogy kevésnek van pénze. Pl. Vaterán van olyan konverzió, ami amúgy is ritkaság, nemhogy riasztóban és mégsem akad olyan gyűjtő, akinek pénz nem számít, de berakja a gyűjteménybe. Pedig a többség a magyar cuccokat gyűjti, és mégsincs olyan, aki meg tudná fizetni. Miközben korábban mondtak olyan " kommersz" típust, ami közelítette a milliót  és úgy csináltak belőle konverziót. rájuk nem lehet új szériákat bazírozni. Másféle cuccokból is látni a piacon cuccokat, amik nem kelnek el.

 

Most venne két ember külsőkakakos olyat, meg kettő amolyat, az nem gazdasági megtérülés. A Farkas egy ember, bolt sincs.  A Pilisben nem tudom, hányan dolgoznak, de nem üzem. Bolt azért van, ami eltartja amúgy is.

Viszont a Művek már egy üzem. Nem sok emberrel, de más gazdasági dolgok mentén működik mint amazok. Évek óta szériákra van ráállva, nem íegyedi darabokra. Nem tudom, kiút-e neki visszatérni ide, de kívülről senki nem fogja teljesen átlátni  csak aki maga csinálja. Az, hogy nekünk mi kellene, nem azonos azzal, amit meg tud, és akar csinálni.

Én hiába akarom megmondani a saját preferenciáimmal neked, hogy szerintem mit lenne logikus, hogy te megcsináld, attól még neked nem valószínű, hogy az az lesz. 

Előzmény: enduroadam (35534)
labtec68 Creative Commons License 3 napja -1 0 35535

Nagyon jól megfogalmaztad.  Vennék  múzeális micromaxot, gázos bonnie-t, gázos gorkijt, vz-61, de semmi nem készül pedig az említettek közül kettőhöz nem is kellene "leadott alapanyag"

Előzmény: enduroadam (35534)
enduroadam Creative Commons License 4 napja -1 3 35534

Azt megértem hogy nem akarnak mindenki kedvébe járni. De logikát se nagyon értek sokszor a kiadott újdonságokban. 

Régebben hozzányúltak a használt de jó minőségű vadászfegyverekhez. 

Ezt teljesen elhagyták pedig azzal a betétcsöves szabadalommal amivel ők rendelkeznek mind a gumis mind a startpatronos kategóriákban olyan fegyvereket alkothatnának amiket a gyűjtők is szívesen vennének. 

De persze lehet megint jönni azzal hogy nincs pénzük az embereknek.

Én meg azt gondolom hogy van még a zsebbe sokaknak. És igazából azért is áll a piac mert el telítődött. Nincs újdonság. Csak esetleg még egy bőr lehúzva egy meglévő modellen. 

Nem fogyna a betétcsöves gumis Izs 43 ?

Vagy a startpatronos Izs 18 ? Van belőle eladó rendesen. Van pár billenőcsöves amit simán könnyedén át tudnának alakítani.

A Farkas arms meg a Pilisvadász is csinálja a régimódi elől tömködőst.

Azt el is fogy nekik rendszerint pikk pakk. Ne mond már hogy nem vennék meg a külső kakasos Toz 66 ost betétcsövesben? 

Na mindegy tudom hogy lehet rinyálni de nagyon rossz kifogás hogy nincs az embereknek pénze. 

Előzmény: kkn (35533)
kkn Creative Commons License 4 napja -1 1 35533

Fél év alatt lassan elfogytak a máskori egy-két hét helyett. Már mésfél éve nem lehet új gázgumist csinálni, mialatt ilyen Revengék még nemrég is voltak készleten az előtte elkészültekből.

A pótdob meg mindig hektikus, néha csinálnak valamennyit. Ha elfogy, mert amíg van, nem csinál. A Godfather is rég volt ilyen sokáig készleten, máskor azt is elkapkodták.

Pár éve azok voltak a sirámok, hogy vidékről nem tudnak megvenni valamit, mert mire felérnek, elfogy. Most hónapszámra álltak a boltban a cuccok. Számára ez nem kereslet a régi időkhöz képest. Kis manufaktúra, nem raktárkészletre akar gyártani. Általában mindenki azt gondolja a számára kedve dolgoról, higyha nekem kell, majd másnak is kell. Én a Bonnie-val vagyok így, végre a könyörgések meghallgatásra találtak, és nekilátott. De a prototípusnál megakadt. Ő látja, mit hogy vesznek, hogyan jön a pénz a kasszába a gyártásból. Meg a török gr-ekből. Mi csak hisztizünk, mint a kisgyerek a cukokabolt előtt, amikor a szülők tudják, miért nem veszik meg a vágyott dolgot.

Előzmény: Hearthero (35532)
Hearthero Creative Commons License 4 napja -1 1 35532

Ez azért túlzás hogy nem viszik! Több típus is ki van fogyva nincsen készleten és a revenge betétcsőves is keszlethianyos az sincs! Hónapok óta. Nehéz vásárolni ha nincsen. De a pitbull tartalék dobok is hiányoznak és a revenge dobok sincsenek.

 

Előzmény: kkn (35531)
kkn Creative Commons License 4 napja -1 0 35531

Ő már letudta a startpatronost a maga módján. Az, hogy nem mindenkinek tetszik az Onesta, szerinte egyéni szocprobléma. Főleg manapság, amikor alig van vevő. Lelkesedő sok akad. Mint a betétcsöves pisztolyok. Nagyon frankó, hűdejó. Csak a boltból nem akartak elfogyni. Az egy egyszerűbb energiaráfordításos dolog volt, mégsem viszik. Az ún Bonnie kész, de nem gyártja, mert a többire sincs vevő.

Az ő szempontjai alapján pár vevő miatt nem fog a Pitbullon egy teljes belső szerkezet újratervezést csinálni.

Előzmény: enduroadam (35530)
enduroadam Creative Commons License 4 napja -1 0 35530

Tudom hogy lerágott csont de szerinted ez a jó irány? Adja magát a forma.

Az Alfának nagy konkurencia lenne. Ha valamivel érdemes lenne foglalkozni az ez. Amúgy DA ban is működhetne a dolog. Van olyan revolver ami DA de az elsütő billentyűnek van egy semleges pontja onnan elhúzva végzi el a sütést rövid úton.

A gumilövedéles pitbullt is meg lehet elvileg ilyenre csinálni egy hozzáértő fegyvermesterrel. 

Előzmény: kkn (35529)
kkn Creative Commons License 5 napja -1 0 35529

Ez már lerágott csont. A meglévő SAO cuccokból csinál startpatronost. A DAO-ból nem. Mert áttervezni nem akarja az elsütő szerkezetet. Amit kiad a szerkezet, ahhoz módosítja a fegyókat. Más betétcsöveker rakni, más dobot marni egyszerűbb. 

Előzmény: enduroadam (35527)
Laszlokovacs789 Creative Commons License 5 napja -1 5 35528

Szuperpitbull  (Keserű Pitbull 19-M) a legjobb választás. Anyagminőség, forma, használhatóság tekintetében is, én nem vennék spinyóter Alfát a helyedben, rád bízom nyilván.  Hirdetnek is most gázriasztó példányokat az adásvételben, tudsz rá viselésit is kérni.

Előzmény: paxyene (35524)
enduroadam Creative Commons License 5 napja -2 7 35527

Pitbull rozsdamentes.Nem lesz gond vele sosem. Komoly hogy majdnem egy árban van a spiáter Alfával. Mivel nem céllövő fegyvert akarsz így nem kell SA. Sajnos hiába mondtuk Keserűéknek hogy csináljanak SA/DA rozsdamentes startpatronos céllövő pitbullt 3.5 colos csővel. Szerintük nem menne. Bocs tudom nem gumilövedékes téma de bosszantó hogy ezt az űrt nem veszik észre...

Előzmény: paxyene (35524)
SwissArmy Creative Commons License 5 napja 0 1 35526

Nelem annó egy G040-nél  a dobot repesztette szét a walther riasztó. Gariba megcsinálták aztán eladtam. 

Előzmény: paxyene (35524)
Cerwin-Vega Creative Commons License 5 napja 0 2 35525

Messziről kerüld el! A tok szép, acél az elsütőszerkezet, de a dob kritikán aluli. Többet is láttam már a G és MG szériából. Öntési hibák, lyukak, zárványok a dob belsejében. 

Előzmény: paxyene (35524)
paxyene Creative Commons License 5 napja 0 0 35524

Sziasztok!


Van valakinek alfa MG020? 

Nagyon tetszik, gondolkozom a vásárlásán…

A spiáter dob-tok mennyire időtálló?

Nyilván, csak a hozzávaló tölténnyel és gumival használnám.

Fölösleges aggódni a spiáter dob miatt? A tok, tudom hogy még némelyik élesnek is spiáter…

Vagy ami eszembe van, ha áthül télen, mennyire egészséges neki olyankor egy lövés? 

 

dolby21 Creative Commons License 2024.09.13 0 0 35523

Dettó ugyan ez. Csak azért írtam most ide, mert az ügyfélkapun ma kaptam meg az értesítést, hogy a sportorvosim érvényessége 1 hónap mulva lejár! :-))

 

A feladó az ORFK! Tehát ha a "Fej" nem kéri az MKH kártyát, akkor a helyi rendőrség saját hatáskörében intézkedett ez ügyben.

 

Pace!

Előzmény: Szenyo67 (35521)
kkn Creative Commons License 2024.09.09 0 1 35522

Az autó lejáró műszakijáról is kapok, csak nem csesztetésnek veszem, hogy értesítést kapok a szabályokról.

Előzmény: Fx bobcat mkII (35520)
Szenyo67 Creative Commons License 2024.09.09 0 0 35521

Nekem is van ügyfélkapum, de még egyszer sem kaptam felszólítást a lejárt MKH. kártya miatt, de most katam az októberben lejáró forgami engedélyről.

 

Ez valóban kapitányság függő, van ahol küldenek értesítést az MKH.-ról, van ahol nem.

Előzmény: Fx bobcat mkII (35520)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2024.09.08 0 0 35520

Ezért tudnak csesztetni!Nekem nincs és nem is zavarnak ilyesmivel!Pedig tartásim is van!

Előzmény: kkn (35519)
kkn Creative Commons License 2024.09.08 0 0 35519

Van.

Előzmény: Fx bobcat mkII (35518)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2024.09.08 0 0 35518

Van ügyfél kapud?

Előzmény: kkn (35515)
flobi Creative Commons License 2024.09.08 0 0 35517

Márpedig a 253/2004 Kormányrendelet előírja, hogy be kell vonni az engedélyt és ez nem értelmezés kérdése. Javaslom az 5. paragrafus tanulmányozását!

Előzmény: dolby21 (35511)
kkn Creative Commons License 2024.09.08 0 0 35516

Ott is emberek dolgoznak.

Előzmény: Fx bobcat mkII (35514)
kkn Creative Commons License 2024.09.08 0 0 35515

Én kaptam felszólítást, hogy le fog járni, és hosszabbítsam meg aműszakit. Attól függ, mennyire lelkiismeretes, figyelmes az adott ember. 

Előzmény: dolby21 (35511)
Fx bobcat mkII Creative Commons License 2024.09.08 0 0 35514

10 éve lejárt a kártyám!kettőnek is!Egyik viselésimet sem vonták vissza!Eladásnál meg nem értették miért akarom leadni!

Előzmény: flobi (35509)
Borodin Creative Commons License 2024.09.08 0 1 35513

Szia. Van ilyen űrlap. Polgári lőfegyver ügyintézés/készlet jelentés.

És ott rögtön a legelső lesz az RI-6012 ami fegyver bevizsgálási tanúsítvány beküldése. Simán intézhető ez is online,be sem kell fáradni vele a rendőrségre. Ahol te kerested ott csak engedélyek kiadása és visszavonása van. Remélem ez mindenkinek hasznos infó volt. Szép estét mindenkinek.

Ui.: Csatoltam a képeket,hogy hol találjátok.

Előzmény: Gzsm (35505)
dolby21 Creative Commons License 2024.09.08 0 0 35512

A jogszabályt beidézte. Aztán a saját, vagy főnöke utasítása alapján intézkedik.

Tanácsom az ezelötti hozzászólásom.:-))

Előzmény: Gzsm (35510)
dolby21 Creative Commons License 2024.09.08 0 2 35511

"A viselési engedély kérelmezésének feltétele, hogy érvényes MKH-ja legyen a fegyónak, ezt a rendőrség ellenőrzi. Azt hiszem, hogy ezt mindenki tapasztalta aki viselésit kérelmezett." 

 

Igen, amikor kiváltod, akkor ellenőrzik. 

 

Nekem, amikor lejárt a műszakija, nem értesített az igrend. Pedig, ha a törvény előírná a leadást-bevonást, biztos lennék benne, hogy kapom a felszólítást a vizsga megújítására. DE NEM kaptam. És még sokan mások is írták, hogy ők sem kaptak értesítőt az igrendesüktől. Az orvosim lejárta elött viszont jön  figyelmeztető levél a megújításra. (Lőfegyver). Kapitáyság és vármegye válogatja. Ahányan vannak, mind másként értelmezik a szabályokat. Ezért írtam, hogy egy nagy káosz a fegyvertörvény.

Tehát javaslom, mindeki igazodjon a saját igrendes kívánságához. Lehetne ügyvéddel érvelni az igazunkért, de nem éri meg anyagilag.:-))

 

Részemről a témát lezártam, cselekedjetek saját belátásotok szerint!:-))

Előzmény: flobi (35509)
Gzsm Creative Commons License 2024.09.06 0 0 35510

Lekicsinyítettem a levél lényegét, így már fel tudom tölteni

flobi Creative Commons License 2024.09.06 0 0 35509

A viselési engedély kérelmezésének feltétele, hogy érvényes MKH-ja legyen a fegyónak, ezt a rendőrség ellenőrzi. Azt hiszem, hogy ezt mindenki tapasztalta aki viselésit kérelmezett. A jogszabály kimondja, hogy az engedélyt vissza kell vonni (tehát még csak nem is hogy lehet, hanem kell), amennyiben a kérelmezéskori feltételek nem állnak fenn. Az is előírás, hogy nyolc napon belül jelenteni kell a változást a rendőrség részére. 

Előzmény: dolby21 (35508)
dolby21 Creative Commons License 2024.09.06 0 0 35508

Igen, de a viselési engedélyt azért nem vonhatja vissza, mert lejárt a műszaki kártya. Ha viszont a delikvens belefut egy önvédelmi szituba és használja, na akkor vissza lehet vonni a viselésit. :-))

 

Érezzük, tudjuk, hogy ezek a paragrafusok csak a kavarásra jók, mert nem egyértelmű, és mindenki a saját érdeke szerint értelmezi.

 

Előzmény: viricsi (35507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!