Keresés

Részletes keresés

telum Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7190
Sziasztok,

Maradjon ez a topic az adás-vétel témánál, a többi mehet a Gázpisztoly topicba...

telum
____________________________________________________________________________________________________
bigboyka Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7189
A markolat ELKELT!!!
bigboyka Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7188
Eladó! Fa markolat Rg89,Viper. 5000-Ft. 06 30 494 254112
Magnum044 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7187
Jól látod a dolgokat, nem mindenki elég bölcs, és belemennek méltatlan szintű vitákba, ... azért előbb utóbb mindenki el kezd tisztán látni!
Hogy kit sz@rnak le, az ő dolguk, az hogy valaki rendőr valóban nem jelenti azt hogy nekik tisztelni kelljen, de van akiktől függenek, és akkor mégis! :-)
Ha valakinek nem szimpatikusak, akkor nem kell felmenni arra az oldalra, de az életben, az üzleteikben ugyanaz a stílus, az pedig joggal háborít fel embereket!
Én így kívülállóként nekik adok igazat!
Előzmény: pancser01 (7186)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7186
:-)) Magasról le sz.......ják hogy ki kicsoda!! Van ott aktív rendőr is,hidd el nekem!! Ismerem személyesen!! A nethírlapon szép lehetsz,de okos nem!! És ha a hangnem nem tetszik akkor vagy vitába szállsz(legfeljebb kitiltanak) vagy tűröd!! Ja!! és azért veszekszik ott mindenki mindenkivel mert mindenki okosabbnak hiszi magát a másiknál!!
Előzmény: Magnum044 (7185)
Magnum044 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7185
Nem tudom miért veszekszik ott mindenki mindenkivel, ... jobban mondva van egy jól meghatározható kilikk, érzi úgy hogy nekik mindent szabad!
Ez a cigány effektus, "itt most többen vagyunk, akkor nekünk van igazunk"!
A baj csak ott kezdődik hogy olyat is durván kioktattak, akit személyesen ismerek, aki a beosztásánál, hivatalánál fogva nagyon keresztbe tudna tenni némelyiknek!
Az ő fegyverekkel kapcsolatos szakmai tudása vitán felüli, azt a hangnemet pedig nem érdemli meg senki, ... szerencséjükre nem bosszúálló típus, de már figyelik őket rendesen!
pancser01 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7184
Ja!! Te a kifejezetten gumilövedékesre gondoltál?? Nem a gumizható gáz-riasztóra?? Akkor mondom ezer bocs!! A gumilövedékesnél tényleg nem tudom hogy van!!!
Előzmény: Magnum044 (7182)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7183
Sajnos rendelkeznek!! A szállítást (mert az üzletből is haza kell vinni valahogy) kitárazva kell végrehajtani!! Ha netán valamivel nagyon keverném akkor ezer bocs!!
Előzmény: Magnum044 (7182)
Magnum044 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7182
Tökéletesen igazad van, "muzeális elöltöltő" vagyis gumis kategóriára nem adnak ki viselésit, és az erre alkalmas gáz riasztók sem viselhetők gumival betárazva, ... de!
Mivel a gáz riasztó, fegyver ugyan, de nem lőfegyver, nem rendelkeznek külön a szállítás körülményeiről!
Ha valaki egy hóna alatt tartott autós táskában, vagy netán a hölgyek, az egyébként is mindég hordott női táskában tartanak maguknál betárazott gumilövedékes fegyvert, ... akár viselési engedély nélkül is, .... nem követnek el törvénytelenséget!
Előzmény: pancser01 (7168)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7175
Ha tisztában van vele a rendőr hogy gumizva nem hordhatod akkor 20 000ft!! Ha nincs tisztába (ennek nagyobb a valószinűsége ) Akkor semmit!!
Előzmény: archivalo (7169)
telum Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7174
Sziasztok,

Szarakodott a fórum szerver hét elején, az egyik fele nem szolgált ki rendesen, kedden kijavították.
Elnézést a kellemetlenségekért, tudjuk hogy ez nagyon megnehezítette a fórumozást.

Az elkövetkező hónapokban azon fognak dolgozni, hogy a fórum megbízhatóbban működjön.

Köszönöm a Figyelmet.
telum
____________________________________________________________________________________________________
pancser01 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7173
Ellenőrzésnél: Előszöris észre veszik hogy van nálad valami!! Aztán megkérdezik hogy mi az??:-) Te válaszolsz hogy az önvédelmi fegyverem!! Mire ők megkérdezik hogy engedélyed van e? Te válaszolsz hogy természetesen van!! Megkérnek hogy add át!! (addig még csak meg se próbélj a fegyver felé nyúlni mert még nem derül ki hogy tényleg van engedélyed rád ugranak!!:-) Átadod a viselésit,megnézik!! Aztán megkérnek hogy add át a fegyvered,de vigyázz itt jön a zsiványság!! Mielőtt átadnád, táraz ki,nézd meg hogy nem maradt e a töltény űrbe töltény és úgy add át,mert ha töltötten adod oda megbüntetnek!! Töltötten csak az arra engedélyt viselő személy tarthatja!! Még az ellenőrzést elvégző rendőr sem,és ezt ők is tudják(vagy nem):-) A töltények az ellenőrzés végéig a kezedbe vafy a zsebedben marad!! Az ellenőrzés befejeztével visszatárazol,vissza rakod a fegyvert a helyére,szépen elbúcsúztok és mindenki él míg meg nem hal!! (nem vagyok rendőr):-))
Előzmény: archivalo (7169)
archivalo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7171
Az utolsó mondatoddal végképp egyet értek!
A Kesrűék csak azzal játszották el a bizamamat, hogy
1. Olyan randa fegyverekbe ölik az anyagot, hogy még. Ha a kezdeti fegyvereiket megnézed, egyszerűen nem értem, hogy nem volt senki a környékük9ön, akire hallgattak volna, vagy ugyanyúgy látta volna - ilyen design-naal jobb helyen dugós puskát sem lehetne eladni. Anno domini, amikor még lehetett flóbertet venni, nagyon vártam, mikor jönnek ki egy olyan pisztollyal, amitől nem kap az ember hányingert. Kijöttek - ez lett a mostani Hercules-Defender-stb széria teste: 2-4 (-6)" csőhosszal.
2. Telefonon beszéltem a fegyverboltjukkal a 30 eFT-os gumipisztolyuk megjelenése hetében, elmondták, hogy van. Kispestről (vazze!) kiutaztam BKV-vel oda, hol a tótok már lőnek (Óbuda külső, a halál fülén túl) és közölte az eladó, hogy igen beszéltünk, emlékszik is rám, meg hogy el is tette, de jött valaki, akinek odaadta.

Na erről ennyit.
Előzmény: Magnum044 (7170)
Magnum044 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7170
Üdv Mota!

Az egészhez még csak annyit, hogy ha mindenki milliomos lenne akkor talán ez nem is lenne téma, mindenki tudná mit kell vásárolni, de egy átlag vásárlónak számít az ár érték arány!
A testvérem egy anyagvizsgálatokat is végző laborban dolgozik, és elmondása szerint nem szabad egy kalap alá venni a "spiáter" fegyvereket!
Ez egy ötvözet, és az ötvözők arányától függően (esetenként még egy típuson belül is) teljesen mások a fém jellemzői!
Az anyagminőségen túl, a legfontosabb, jellemző, az öntvények homogenitása, az öntés minősége!
A keserű fegyvereket megröntgenezve elég sok légbuborék, salakzárvány látható, ennek ellenére ezt a nem túl magas nyomást mégis bírják!
A statikai méretezésüknél eredetileg talán éles fegyverből indultak ki, ahol a gáznyomás sokszorosa a gáz fegyverekénél!
Ne felejtsük el, a kezdeti időkben a keserű fegyvergyárban, a maiakkal megegyező design-al éles fegyvereket is gyártottak!

Nekem többek között van egy 9mm-es Keserű féle Magnum defender, amiből kilőhető a 10 mm-es gumilövedék, de nem erre találták ki! A tárba a tűzfal felől kell a töltény elé tenni a lövedéket, a cső felől elég nagy a tár szűkitése!
Ennek ellenére a harmadik 100-as csomag (puhábbik, zöld színű) gumilövedéket durrogtattuk el, és nem látszanak mechanikai sérülések!

Ha azt szeretnéd hogy még az ük unokád is tudja majd használni a fegyvert, ... a népesség arányának alakulását figyelembe véve biztosan szüksége lesz rá :-)) ...... akkor vegyél Röhmöt, biztosan strapabíróbb, meg nem is olyan "ciki"! :-))
De ha szempont ebben a nehéz helyzetben a magyar terméket is érdemes preferálni! :-))

Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: Mota78 (7149)
archivalo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7169
Ez igaz - de magát a fegyvert, gáztölténnyel hordhatja.
A Keserű-féléket pedig sehogy, mert jellegük miatt nem adnak rá viselésit.

PS: egyébként nem tudom, hogy egy rendőr, mit csinálna velem, ha gázpisztolyt találna nálam (gumizva). Ellenőrzéskor kitárazzák a fegvert, vagy csak elkérik a pairjait és megnézik, ez a fegyver az-e.
Tényleg nem tudom.
Előzmény: pancser01 (7168)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7168
Ha gumibarát gázpisztolyra kap viselésit,azt begumizva nem viselheti közterületen!! De gondolom ezt te is tudod!! Legalább is a jogszabály szerint nem!!
Előzmény: archivalo (7160)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7167
Szia!!
gergol-nak igaza van!! Isten őrízz PA63-at önvédelemre!! Nekem van nem is egy és van amelyik majdnem minden lövés után elakad!! Az élesből átalakítottnál,jobb az amelyiket már eleve gáz-riasztónak gyártottak!! 50-ből már tudsz venni egy jó forgót,mondjuk egy RG89N,és durrogtatni egy zorakit,ami török létére egész jó!!
Előzmény: Mota78 (7149)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7166
Még annyit fűznék az előbbi mondandómhoz!! Hogyha a mondandóm,bármikor is nyers volt,vagy lesz,mindenkitől,bocs!!Sajna ez a nethírlapnak köszönhető mert ott nem lehet ilyen normálisan beszélgetni mint itt,mert olyan fölényesen beszének az emberrel hogy muszály vagy felvenni azt a stílust,mondom tisztelet a kivételnek,mert azért a fele normális,de ők meg nem szólnak bele!! gvass ról még annyit (bár nehezemre esik kimondani ill leírni ) de szakmai szempontból le a kalappal előtte!!Csak emberileg nincs ott a topp 10 be!! Ja és tényleg 45-ös a lában:-) így a 40-et taposva én is őszülök:-))
Előzmény: archivalo (7165)
archivalo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7165
Szia!

Akkor válaszoltam, amikor olvastam.
Nem néztem, hogy utána még írtál valamit.
Mea culpa őszülő fejemnek.

PS: úgy látszik egy cipőt hordunk... 45-öst, hogy stílus legyek. :O)
Előzmény: pancser01 (7163)
archivalo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7164
OK!

10 pont - a szűkítés kimaradt.
Nem figyelempróba volt, hanem az én "felületességem".
Köszönöm!
Előzmény: gergol (7161)
pancser01 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7163
archivaloTanár úr!! Ne csináld vazze:-)!! Nem utána írtam neked hogy látom hogy tudod mit beszélsz??? Csak direkt csípkelődtem!!:-)) Nem olvasol vissza vazze??:-)) és gvass-tól kb annyira függök hogy miután az elején csúnyán összevesztünk,mert nekem még akkor új volt az a stílus amit ő képvisel,én meg egy szókimondó ember vagyok,úgyhogy kapta a beosztását rendesen!! De én is, és bevallom vesztettem mert én egyedűl voltam ők meg csomóra!!! Úgyhogy még csak nem is szólunk egymáshoz!!és Igen igazad van !! Vagy már nem is tudom ki írta itt,de ők úgy érzik hogy vegye az ember megtiszteltetésnek hogyha egyáltalán hozzászólnak!!Tisztelet a kivételnek!!! Úgyhogy köszönöm hogy itt új lehetek:-))!!Remélem ha tanácsot kérek egy két dologba,nem fogtok elküldeni a sunyiba:-)) Mégegyszer köszönöm!!:-)
Előzmény: archivalo (7156)
gergol Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7162
Mota78!

Igen forgótárast javasolok, ha tényleg önvédelemre kell.

Sokan rögtön sértésnek veszik, ha az ember elmondja hogy a másik által kinézett egyébként szép fegyver nem alkalmas önvédelemre. De attól még tény marad, hogy az öntöltő gázpisztolyok, nem valók önvédelemre, mert ezerszer nagyobb az esélye annak hogy el fog akadni, mint egy revolvernél.
Nem kell ezen megsértődni, felesleges. Egyszerű észérvek alapján belátható a dolog.

Ha tényleg rá tudsz szánni 50ezret, annyiból már vehetsz egy jó forgót, amire kiváltod a viselésit, és van egy megbízható önvédelmi fegyvered, meg egy öntöltő is kijön belőle, amivel lehet játszani, durrogtatni, szilveszterkor rakétázni, stb..
Előzmény: Mota78 (7159)
gergol Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7161
Azért mozog előre a dob, mert van benne szűkítés, és a feltorlódó gáz csak előre tudja tolni, mivel hátrafelé ugye le van zárva a hüvely által, ami oda van szorulva a tűzfalhoz.

itt egy jó béna rajz róla, de talán értelmezhető

Előzmény: archivalo (7158)
archivalo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7160
Szia!

Annyit csak a dologhoz, hogy én is ezt a cipőt hordtam, de a vége az lett, hogy megvettem egy rakat könyvet, újságot és utána olvastam, belegondoltam (gépészmérnök vagyok, tehát nem volt nehéz átlátni a műszaki tartalmat...)

A lényeg, hogy mindent egybevetve jutottam arra, hogy gumibarát gázpisztolyt akartam venni. A "muzeális" elöltöltős Keserű gumisokra nem fogsz viselési engedélyt kapni, ezért ezek vásárlása abban az esetben, ha hordani akarod a pisztolyt kizárva. Ugyanez igaz az ólmos Keserűkre is.
A tisztán gázpisztoly zárt térben nem használható (mert te is elfekszel tőle), tehát éjjeli szekrényre, önhatalmú lakáslátógató ellen a muzeális a tökéletes, akár gumírozva, akár ólmozva, de utcára nem.
Szintén nem túl jó a gázpisztoly , ha fúj a szél, mert a 3 méter, vagy annál távolabb lévő támadó, alig kap belőle. Ekkor lehet jó a gumigolyó, vagy a "vegyes" tárazás: egy gumi egy gáz. Valamelyik csak elnyeri a tetszését annyira, hogy elfekszik tőle....

A gumibarát gp-ra simán kapsz viselésit, az ugyanis elsősorban gázpisztoly, illetve riasztó és csak utána "muzeális jellegű elöltöltős" (sok esetben nem is tudják, hogy arra is jó).
Én ezért neveztem be az RG89-e - azóta már/még(?) kapható a Record Chief gumibarát verziója is. Hozzá kelle tenni, hogy ez, egy kicsit nagyobb, testesebb fegyver. Még ezt a fajtát nem láttam csak képen, de az SM2000 volt a kezemben - hosszú ideig ő volt a kedvencem, annyira megnyerte a tetszésemet. A Chief (csak ennek van gb verziója) egy picivel kisebb - néhány hsz-szel korábban "gergol" tett fel képeket.
A 19.900 papir nélküli ár, a gumibarát verzióra szerintem kimondottan baráti.
Ez is német pisztoly, közékategóriában (még a nethirlaposok szerint is, akik Röhm függők) is ár-érték arányban kimondottan jó választás.
Természetesen ez nem napi egy-két tár kilövési terhelés esetére vonatkozó állítás. Ekkora terhelésre csak éles forgóból átalakított pisztoly jöhet szóba, az pedig nagyon 100-150 plusszos árfekvés...
Előzmény: wilcoo (7146)
Mota78 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7159
ha ezeket nem, akkor forgótárast javasolsz esetleg ?
vagy van valami más ?
Előzmény: gergol (7152)
archivalo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7158
Geri, köszönöm!

A hüvely talpának hatása alatt pedig arra gondoltam, hogy az a "negatív karima" ami a dob furatát szegélyezi és megakasztja a hüvely előrecsúszását, az veszi fel az ütőszeg által kifejtett nyomást. Ezután persze a hüvely hátracsaúszik-csapódik a tűzfalnak és kilöki a töltetet: gázt, vagy gumit.
természetesen a nem peremes lőszerek esetén ilyen nincs - ilyen forgópisztoly meg van talán 3-4, tehát nem jellemző, hogy a revkók nem peremes lőszerrel lőnének.

De mi löki előre a dobot?
Nem igazán értem, nem kötözködés: ha a hüvely el tud mozdulni a dobban - és eltud, hiszen feltámaszkodik a tűzfalon - akkor csak a hüvely és a dobfurat közötti súrlódás lökheti előre magát a dobot. Erre egyszerűen nem is gondoltam, hogy ez ekkora erő lehet.
Előzmény: gergol (7155)
gergol Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7157
Konkrétan Thomaster fórumozó embernek az RG79-es dob távtarója zömült össze annyira, hogy hibát okozott, de leírta hogy legalább 100-at lőtt vele és mindenféle kenés nélkül mire előjött a dolog, viszont könnyen orvosolható volt.
archivalo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7156
Én elég komoly szenvedő alanya voltam a nethirlapnak.
Általam csak vasstagarc-nak nevezett urasággal volt egy vitánk, ahol késve kaptam észbe: arról volt szó ugyanis, hogy a vita kapcsán a hozzászólásokat szétdobálta különböző topicokba, aminek hatására nem hogy egyben nem látszott a mondanivalóm lényege, hanem szabályos provokációnak tűnt: előzmények nélkül egyzer csak egy beszólásszerű dolog egy teljesen független topicban, stb. Ez nemcsak inkorrektség, hanem gyávaság is.

Egyébként meg az állításaimat "irodalmi adatokkal" támasztottam ála, de erre nem bocsánatkérés volt a válasz, hanem az, hogy rosszak a könyveim.

Egyébként a pali fórumon való működése olyan, mint a keletinél évő boltjában való eladók magatartása: ha haver vagy, akkror szóba állnak és beszélgetnek veled, ha nem, akkor le vagy szarva. Foghegyről válaszolgatnak és vedd megtiszteltetésnek, hogy felnéztek a netezésből.

Pancser úr/olvtárs!
A fenti, nethirlapos szóváltásra vonatkozott a szótári (bocsánat) hivatkozás - elnézést érte - nekem nem volt egyértelmű a gvass-tól való függésed, függetlenséged... :o)

Előzmény: Magnum044 (7145)
gergol Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7155
a dob "fenekének" fel kell vennie azt az erőt, amit a hüvely talpa gyakorol rá elütéskor,

A hüvely talpa az a tűzfalra préselődik fel az elsütéskor, és a dob pedig előre mozdul ezért a spiáter dob elején lévő távtartó, hogyha a dob anyagából van, akkor elkezd zömülni, ami idővel hibát , akadályt okoz. Tisztán gázzal használva nem igen éred el azt a lövésszámot amíg ez a hiba előjön, gumival hamarabb.. Acéldobnál lényegesen tovább tart mire ez hibát okoz.
Előzmény: archivalo (7154)
archivalo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7154
Szia pancser olvtárs!

Pusztáén csak személyes értintettség miatt (egyébként off topic):
"...
Azt hinné az ember a hozzászólásaid alapján hogy nagyon vágod a témát!! Szomorúan tapasztalom hogy ez messze nem így van!! És ez is mutatja hogy a hozzászólások száma nem minden esetben van arányba a hozzászóló szakmai tudásával!! Tehát: A keserű viper dobja ACÉL.."

Hol írtam ennek ellentmondó dolgot, vagy hol vitattam?
Az RG 69 (nem 66!) kapcsán meg a "lényeges részei" szavak maradtak ki - de ettől még mindig a csúcsminőséget jelenti az RG69...
Egyébként meg valaki tényleg megmondhatná, hogy mitől jobb egy acél dob, mint egy spiáter. Gyakorlatilag a fegyver egyetlen szerkezeti eleme, ami megfelelő mértek esetén sohasem tud tönkremenni. Itt nem a dobforgató mechanizmus kopására, vagy egyebekre gonbdolok, hanem arra, hogy a dob "fenekének" fel kell vennie azt az erőt, amit a hüvely talpa gyakorol rá elütéskor, ileltve azt a nyomást, amit a réz hüvely átad neki elsüléskor. Gumizáskorr még pluszban azt az erőt, ami a kilövésből a dobra átadódik az elsütéskori nyomásból.

Figyelemebe véve, hogy a Keserű "új", eredetileg 10esre, majd 12esre felfúrt gumipisztolyánál a két dobfurat közötti húsvastagság alig több, mint másfél-két milliméter (nem mértem, csak ránézésre), a fentiek túl nagy terhelést nem jelenthetnek...
Persze, ha a pisztoly dobja kinyílik, mint a rózsa, akkor a Keserűék sem lesznek túlságosan édesek...

Ami pedig a hsz számot illeti (itt meg új vagy): az index az összes topicban tett hszeket számolja.
Előzmény: pancser01 (7122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!