Keresés

Részletes keresés

Kobzoska Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5483

Szombaton indul az olasz kerékpáros körverseny. Amellett, hogy ez egy remek sportesemény, kiváló folytatásos útifilm is az Eurosporton. :-))

 

 

 

További infók

Catella Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5482
Láttam, de nem mindenki ismeri a trükköt.
Előzmény: demjengi (5480)
Kobzoska Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5481

Valami olyasmire gondoltál, mint ahogy RÓMA-SZENVEDÉLY HONLAP kinőtt a RÓMA-SZENVEDÉLY TOPIK-ból?

Mert az egy nagyon jó találmány!

Előzmény: MártiSatya (5476)
demjengi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5480
Ok. Ha a kurzort ráviszed a képre, rajtavan, hogy hol készült
Előzmény: Catella (5472)
anblock_italia Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5479
Csak megjegyzem, azt hiszem elég jó címet találtam ki, aki akarja, könnyen megjegyzi, és egy perc alatt a keresőben megtalálja.
Előzmény: MártiSatya (5476)
anblock_italia Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5478

Kb. ezért találták ki a ...lap.hu oldalakat. Ha majd legalább a leírásokkal kész leszek, akkor feltetetem oda én is.

Persze biztos lehetne másként is..., mindenesetre szólj, ha kitaláltál te is valamit:-)

Előzmény: MártiSatya (5476)
MártiSatya Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5477
Szerintem ez meg csak egy dzsungel, és mindenkinek nagyon sok idő 'kijutni belőle'.
Természetesen egy fórum az fórum, azaz félreértettel az előbb a " szerkesztősdivel "
csak itt keveredik a vélemény a tényekkel a fontos a haszontalannal stb.stb.
Előzmény: aldilá (5474)
MártiSatya Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5476
Olvastam a Firenze blogod, de úgy rémlik nem végig. Most vissza lapozhatnék és megkereshetném kb. 10-15 perc alatt a címét.... Egy WEB lapon ez max. két kattintás. Pedig nagyszerű! Többek között ez is inspirált az előző hozzászólásomhoz.
De biztos lennének mások akik más tartományt, más várost vállalnának...

Előzmény: anblock_italia (5475)
anblock_italia Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5475

Ó igen, erre már én is gondoltam, de ahhoz tényleg főállás kellene valakinek. Addig keresgélni kell, és innen, onnan csak bejön az infó.

 

Mondjuk kicsiben, Firenzével valami ilyesmit szeretnék megcsinálni, de így sem könnyű, hogy csak egy város, azt hiszem sok idő még, amikor azt mondhatom, hogy kész vagyok! Nem maga a város bemutatása, hanem a kapcsolódó anyagok, ha tényleg azt szeretném, és szeretném, hogy aki arra az oldalra látogat, az nagyjából mindenre választ kapjon. Mondjuk ehhez nekem is még legalább egy hetet el kell töltenem Firenzében. És persze az sem ártana, ha tudnék olaszul, sőt, a legjobb az lenne, ha olasz lennék:-) Azért ha teljes nem is, de remélem használható lesz.

Ugyanez Itália szinten lehetetlen vállalkozásnak tűnik.

 

 

 

Előzmény: MártiSatya (5467)
aldilá Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5474

En szòrakozni jàrok ide, olvasgatni, ha ingerem-ihletem van reagàlni, betenni valamit, esetleg infòt adni, tetszik a spontaneitàs, a hibàzàs ès a vèlemènycsere lehetosège ès az, hogy egy grandiòzus kozossèg rèsze vagyunk, amely kozossèg bàrmely tagja akàrmikor idetalàlhat, beleolvashat, ìrhat ès ideragadhat, ha eddig nem volt az, - a topik(ok) miatt, miàltalunk - Itàlia utàn èrdeklodo, majd Itàliàt megszereto emberrè vàlhat. Mindenfèle èrdek nèlkul vagyunk itt, magunk oromère ès ha jòk vagyunk, a sokezernyi hozzàszòlàs kozott mindenki szìvesen kurkàszik majd. Nekem tetszik a szabadsàg, amit ez a fòrum ad. Izgalmas hely.

 

A weboldal az nagyon màs, gondolata jò, àm profi(bb) munkàt ès stìlust kìvàn. A pontozàs, a szerkesztosèg, egy hierarchia ès a fizetett hirdetèsek mind olyan dolgok, amik nekem abszolut nem hiànyoznak (sot, brrrr...). Ilyen tekintetben az evolùciòbòl tuti kimaradnèk. Az aprò fejlodèst, az ùj topikot viszont udvozlom...

Előzmény: MártiSatya (5467)
cascaya9 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5473
Sziasztok!

Ismét kérném a segítségeteket:-)
Május végére keresek kempinget Ligúria tartományban. 3 éjszakáról lenne szó, lehetőleg faházban vagy lakókocsiban. Kiindulási pontunk Savona lesz, onnan max. 20 kilométeres távolságra kellene. Nézegettem már a neten, találtam is néhányat ami megfelelne. Árban is jók, kb. 45 euró környékére jönne ki naponta. Viszont a hotelárak erre az időszakra nagyon felmentek, ezért döntöttünk a kemping mellett. Esetleg van e valakinek személyes tapasztalata ilyen téren?
Catella Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5472
Az új topicba rakd, IDE, és egy városnevet írj mellé.
Előzmény: demjengi (5471)
demjengi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5471
Piazza Vecchia (Bergamo)
demjengi Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5470

Kerestem tereket:

 

Piazza Pretoria (Palermo)Dom elötti tér (Palermo)
MártiSatya Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5469
Talán lesz Valaki!!!!

(Engem egy ilyen - valós idejű - netes 'útikönyv' létrehozása nagyon érdekelne, mert ugye az, hogy mi történt i.e. 79-ben több ezer helyen le van írva, de hogy egy hete honnan indult a 14-es busz azt csak így lehet megtudni. Érdekes lenne még, hogy egymást nem ismerő, teljesen különböző korú, érdeklődésű és pénztárcájú emberek
akiket a közös érdeklődés tart össze, hogyan tudnák ezt összerakni. ( Ez a fórum gyakorlatilag ugyanez.) És nem utolsó sorban talán hatna azokra is akik csak úgy kimennek két hétre 'olaszba' napozni...)
Előzmény: Catella (5468)
Catella Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5468
Igazad van, de az utolsó mondatod -sajnos- a legtöbbünkre igaz, főleg ami a tudást illeti.
Előzmény: MártiSatya (5467)
MártiSatya Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5467
Amiről Ti vitáztok az egy komoly evolúciós probléma! Nevezetesen, hogy ez a topik már régen kinőtte ezt a formát. Egy új forma, egy új megjelenés kellene!
Ez pedig nem lehet más mint a www.anblockitalia.hu azaz egy WEB lap.
Lényegesen több hasznos, érdekes információ van itt, mint egy gagyi útikönyvben, csak hát elrejtve 5500 hozzászólólásba. Aztán rámordulunk szerencsétlen újoncra, hogy nézd meg hátrább, mert már százszor le van írva....
Szóval kellene egy Web lap ahol gond nélkül lehetnének TEREK, élménybeszámolók, fotók, térképek, ezernyi hasznos link, ezernyi hasznos infó, blogok, és persze a TOPIK amit arra használnánk aminek kell...
Lennének szerkesztők, mindenki aki hozzájárul a lap működéséhez pontokat kapna munkájáért és minden szerkesztő pontjai alapján szavazati joggal bírna bizonyos a lapot meghatározó döntésekről. pl. legyenek-e terek :-)
Egy nagyszerű 'virtuális' szerkesztőség alakulhatna ki az Itáliát kedvelők között...
Az oldal egy idő után nagyon népszerű lenne, így egy-két 'normális' hirdetést is elbírna ami a fenntartási költségeket is bőven fedezné.

Ha időm és WEB lap szerkesztési gyakorlatom lenne biztosan megtenném!
Előzmény: aftershocktime (5438)
aldilá Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5466
Rimini belvàrosa sem eldobnivalò...
Előzmény: morago (5451)
aldilá Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5465

Koszonjuk szèpen.

 

Igazsàg szerint nincs màr a règi porgèsem, azèrt mèg egy-egy kiràndulàs beugrik, nem a legnèpszerubb helyekre. A gèpem alsòalap, kopott ès bizonytalan mukodèsu, fotòskèpessègeim alacsonyak. Amikor lesz lehetosègem, ihletem ès foleg alanyom, kattintgatok, a jobbak talàn alkalmasak lesznek èrdeklodèst kelteni. Amikor zebrina, frajti, bokor istvan ès sokan màsok fotòit làtom Itàlia kulonbozo helyeirol meg-, gyakran ùjraèlem a bemutatott helyet vagy szituàciòt. Ezèrt szeretem màsok leìràsait is olvasni. Imàdom a tereket, parkokat, kerteket, kicsiket, nagyokat, szìneseket, oregeket, cicomàsokat, kopott-omlòsakat... hangulatuk legyen. Sokszor a bennuk "èlo" emberek, sokszor a kihalt csendjuk miatt elragadòak. Es van egy "devianciàm": szeretem az ismert, làtott utcarèszletek, terek 50, 100, 200 vagy akàr 500 èvvel ezelotti làtvànyàt mutatò fotòkat, rajzokat, karcolatokat bongèszni a mostani làtvànnyal osszehasonlìtani. Remèlem sokan magukènak fogjàk èrezni majd a topikot, sokunk oromère szolgàl majd.

Előzmény: anblock_italia (5452)
aldilá Creative Commons License 2010.05.06 0 0 5464

Csak pompelmo a cìmke szerint, persze manapsàg ki tudja, mibol kèszul valami? Ròzsaszìn ital, ès tènyleg olyan ìzu, mint az igazi gyumolcs, nem durvàn szènsavas, remek ital. Lètezik Schweppes agrumi (kevert) ìzzel is, sokkal tobb làncban lehet ezt kapni, èn azt nem tartom olyan jònak, mert èdesebb, ragacsosabb.

Előzmény: Catella (5463)
Catella Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5463
Kipróbálom. Tiszta pompelmo, vagy vegyes?
Előzmény: aldilá (5460)
Frajti Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5462
Köszi, sebaj. Majd alszunk a kempingben. :D
Előzmény: Catella (5461)
Catella Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5461

Múzeumok éjszakája programja: május 15.

Frajti, itt sem látom Veronát:(

aldilá Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5460
Ròmàban a Spar-okban (Inter- ès De-) pèldàul a Trastevere, az Ostiense ès a Termini 20-onsokas vàgànyainàl, hàtul, a lèpcson lehaladva talàlhatò Desparokban. 1,39 az 1 literes. Calabriàban pl. a kis alimentarikban is gyakran van.
Előzmény: Catella (5454)
Frajti Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5459
Ott a helyem. Két okból, még sose voltam Veronában, a másik pedig a szerelem, amit érzek e csapat iránt. Fáj, ami ma történt, megvisel, de az érzés mindent felülír. Akkor is szeretem őket, és amit idén műveltek, az maga a csoda. Akkor is. Mindig, mindörökké. Mert Róma és AS Roma csak egy van. (L)
Előzmény: oleandro (5458)
oleandro Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5458
Ezek után még kimész Veroná-ba? :(
Vagy mondjuk inkább San Zeno érdekel például?
Előzmény: Frajti (5457)
Frajti Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5457
Nagyon köszöönöm!
Előzmény: FLaci (5442)
Catella Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5456
Az meg mi? Egyébként kifejezetten pompelmo, vagy vegyes?
Előzmény: jet set (5455)
jet set Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5455
Bármelyik pampamban.
Előzmény: Catella (5454)
Catella Creative Commons License 2010.05.05 0 0 5454
Én is imádom, de ilyen Schweppes-szel még nem találkoztam. Hol kell keresni?
Előzmény: aldilá (5453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!