Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2015.12.16 -2 0 242

Nagyon elhanyagoltam én is ezt az oldalt, pedig továbbra is hiszek abban, hogy az olaszországi terek és parkok igenis élvezhetnek külön topicot. Egy kis Lucca.

 

  

anblock_italia Creative Commons License 2014.12.07 0 0 241

https://www.google.hu/search?q=parco+virgiliano+posillipo&espv=2&biw=1280&bih=895&tbm=isch&imgil=IDR-Bqo_t09CQM%253A%253BamzDtVbcDlbwUM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.danpiz.net%25252FNapoli%25252Fparchi%25252FParcoVirgiliano.htm&source=iu&pf=m&fir=IDR-Bqo_t09CQM%253A%252CamzDtVbcDlbwUM%252C_&usg=__uPWO2p4QGtanECS7VwliHhz67pk%3D&ved=0CCgQyjc&ei=JBmEVNT1Ksz1UvzrgugP#facrc=_&imgdii=_&imgrc=JxSV46jR1ijNDM%253A%3BamzDtVbcDlbwUM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.danpiz.net%252FNapoli%252Fimages%252FParcoVirgiliano06.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.danpiz.net%252FNapoli%252Fparchi%252FParcoVirgiliano.htm%3B352%3B264

 

 

Ez a másik, aki Nápolyban jár, annak nem lenne szabad kihagyni, busszal el kell menni a Posillipo sziget csücskéig..., csodálatos kilátás, sajnos mi gyalogoltunk, és már nem volt erőm odáig elmenni..., bár ha tudtam volna, hogy mi vár rám ott, összeszedtem volna magam. És itt van az, hogy néha érdemes erőszakosnak lenni, a lányom tudta, hogy mi van ott, de nem erőszakoskodott, így aztán lemondtam róla.

 

http://www.touringclub.com/giardini-parchi-tematici/campania/napoli/parco-virgiliano-di-piedigrotta.aspx

 

Ez a másik, mindjárt a félsziget bejáratánál, illetve kicsit előtte. Vergilius állítólagos sírhelye köré épült a kert. Innen is csodás a kilátás, de az szinte ugyanolyan csodás a félsziget többi pontjáról. A másik mást is mutat.

Előzmény: anblock_italia (237)
anblock_italia Creative Commons License 2013.01.08 0 0 240

Köszönjük, ezek a képek bizonyára sokakat el fognak varázsolni, sokan szeretnének ilyesféléket maguknak:-) Néhányan tán meg is valósítanak belőlük valamit!

Előzmény: islamorada (239)
islamorada Creative Commons License 2013.01.08 0 0 239
Előzmény: anblock_italia (238)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.22 0 0 238

A felső képek a Piazza Sannazarót mutatják, fogalmam sincs, hogy honnan vettem amit beírtam.

Előzmény: anblock_italia (236)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 237

Parco Virgiliano (2 ilyen nevű park van, ez, amelyikben az állítólagos tomba van a Piedigrottáról közelíthető meg, a másik Pisillipo végén van, ott nem voltunk).

 

 

 

              

 

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (236)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 236

Piazza Principe di Napoli:

 

 

 

Piazza Piedigrotta:

 

 

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (235)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 235

Villa Communale:

 

 

 

 

 

 

 

             

 

 

Előzmény: anblock_italia (234)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 234

Piazza Bovio:

 

 

 

Castel Nuovo előtt, körül építkezés, Piazza Municipio:

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (233)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 233

Giardino Pubblici:

 

 

Fölötte a Palazzo Reale:

 

Piazza Martiri:

 

  

 

Piazza Amadeo:

 

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (232)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 232

Via Console Cesare???

 

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (231)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 231

Piazza Plebiscito:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (230)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 230

Piazza San Domenico:

 

 

Piazza Trieste e Trento:

 

 

 

 

Piazza Plebiscito:

 

 

Előzmény: anblock_italia (229)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 229

Piazza Monteoliveto:

 

 

Piazza San Gaetano:

 

 

Előzmény: anblock_italia (224)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 228

Hát tényleg nem értelek hogy miért mentél Nápolyba ennyi "előolvasgatás" után, lám, én mindenhol jól éreztem magam, mert nem féltem semmitől, pedig igazán nem a bátorságomról vagyok híres. Egyszerűen nem túlélő túrának tekintettem az ott tartózkodást, hanem örömteli eseményként. A Piazza Cavourról a második két képem a múzeum egyik erkélyéről készült, lehet éjszaka bűntanya, de nappal igazán nem nézett ki annak.

Nagyon kérlek, hogy legalább itt ne terjeszd ezt a hangulatot, tekints mindenkit elég felnőttnek ahhoz, hogy maga döntse el, le tudja-e győzni a félelmeit, egyéb ellenérzéseit, vagy sem. Nem kötelező senkinek Nápolyba menni, de ne attól tegye függővé, hogy te milyen cikkeket olvasol.

A kutya sem járt erre hónapok óta, gondoltam szépen, sorban feltehetem a nápolyi tereket...

Előzmény: Flower2000 (226)
Flower2000 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 227

 

Berakok már egy szép pálmafás teret, Ischia Ponte.

Flower2000 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 226

Bocs, de a Piazza Cavour-ról meg ezt olvastam épp elindulásom előtt pár nappal.

 

http://www.ilmattino.it/articolo.php?id=221810&sez=NAPOLI

 

Úgyhogy ott is szedtem a lábam marhára és nem mertem arra az oldalára se menni az útnak.

 

Kell nekem annyit olvasni!!!!!!!!!!!

Előzmény: anblock_italia (223)
Flower2000 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 225

Közel volt hozzám ez a tér, de nem mertem nagyon arrafelé menni, miután ezt elovastam róla:

 

Scooter violano blocco a Porta Capuana
Consigliere aggredito mentre scatta foto

NAPOLI - «In seguito a diverse denunce di cittadini mi sono recato ieri presso piazza Enrico De Nicola per constatare di persona e per fotografare quanto avveniva da diversi giorni e che molti cittadini da tempo denunciavano: la circolazione indiscriminata di motorini nell'area pedonale antistante le Torri Di Portacapuana. Ma subito dopo aver parlato con alcuni cittadini ed aver fotografato il blocco violato e i veicoli che indisturbati giravano nella piazza sono stato aggredito da alcuni giovani che mi hanno tra l'altro minacciato violentemente».

È quanto fa sapere, attraverso una nota, Enrico Cella consigliere della IV Municipalità che ha presentato denuncia contro ignoti ai Carabinieri della Sezione Arenaccia per l'aggressione subita ieri in piazza Enrico De Nicola.

«Evidentemente - ha continuato Cella - ai violenti che scorrazzano pericolosamente nella zona pedonale mettendo in pericolo cittadini e soprattutto bambini non è piaciuto il mio intervento. Sono tranquillo e ritengo che le forze dell'ordine sapranno ripristinare al più presto le condizioni di legalità nella zona interessata».

Giovedì 04 Ottobre 2012 - 14:15 Ultimo aggiornamento: Venerdì 05 Ottobre - 14:14

Előzmény: anblock_italia (222)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 224

Nápoly, Piazza Dante:

 

 

Piazza Carita:

 

 

Piazza Gesu:

 

 

Északról haladok lefelé.

Előzmény: anblock_italia (223)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 223

Nápoly, Piazza Cavour:

 

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (222)
anblock_italia Creative Commons License 2012.10.21 0 0 222

Akkor most felteszem szépen, sorban az általam készült fényképeket Nápoly tereiről.

 

Piazza Capuana (Porta Capuana)

 

  

 

  

anblock_italia Creative Commons License 2012.09.24 0 0 221

Miért nem ír ide rajtam kívül senki???

anblock_italia Creative Commons License 2012.01.28 0 0 220

Most látom, hogy az alsó kép alján látszik az a parkoló, ahol mi hagytuk a kocsit. Fizetős, de közel van.

Előzmény: anblock_italia (219)
anblock_italia Creative Commons License 2012.01.28 0 0 219

 

 

 

Pisa, Csodák tere

anblock_italia Creative Commons License 2012.01.21 0 0 218

(a másikat nem tudom)..., de gondolom, hogy Keresztelő szent János és Krisztus találkozása.

Előzmény: anblock_italia (217)
anblock_italia Creative Commons License 2012.01.21 0 0 217

Külön írok, mert félek, hogy elszáll a hsz-em a sok idő miatt, a Loggia di San Paolóról, ami szemmel lárhatóan Brunelleschi Innocentijére hajaz, 1466-ban épült. Szentek "képmásain" túl felismerhető az alkotók, Luca és Andrea della Robbia, valamint Szent Domonkos és Szent Ferenc találkozása (a másikat nem tudom).

 

 

 

 

 

 

Előzmény: anblock_italia (216)
anblock_italia Creative Commons License 2012.01.21 0 0 216

Firenze szerintem legszebb, és Itália egyik legszebb homlokzatú temploma a Santa Maria Novella. A körülötte lévő teret pár éve alakították át. Hát nem tudom, szépnek nem mondható, de lehet, kényelmesebb. Érdekes lehetőségek rajta azok a "hengerek", sokféleképpen lehet őket hasznisítani, de szépnek biztos, hogy nem szépek. Én úgy alapvetően a templom és a körben lévő épületek szépségéhez méltatlannak tartom, mert az egyszerűség, ami elvárható, és e között látok különbséget.

 

 

 

 

 

 

 

 

anblock_italia Creative Commons License 2011.12.02 0 0 215

Fiesole meglehetősen lejtős főtere, a (majdnem) legfelső ponton lévő II. Viktor Emanuel király és Garibaldi találkozásától indulva az óramutató járásával ellenkező irányban haladva, végül bezárva a kört.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                             

anblock_italia Creative Commons License 2011.11.26 0 0 214

A te képed juttatta eszembe ezt a kertet, amit San Gimignano legfrekventáltabb panorámaútjáról fényképeztem. Hogy is mondjam..., leginkább azok a gondolatok motoszkáltak bennem, hogy hogyan tudhatták ezt az igen méretes kertet így megőrizni máig? Gondolom vagyonokat ajánlhattak nekik, mégis ott vannak, ha nem is példamutatóan, de kertészkednek ezen az igen méretes kertben, konkrétan az úr éppen cukkinivirágot szedett.

 

 

 

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (195)
anblock_italia Creative Commons License 2011.11.26 0 0 213

Utólag elmondom, hogy ennek a látványnak a megtekintése nem olcsó, ha jól emlékszem 8 € volt az ára fejenként. Ezért cserébe a látvány több helyről megtekinthető, akár nagyon kellemes egész napos elfoglaltság lehet. Van az alapszint, ahová jutunk a parkba történő belépés után, aztán jelzett út vezet egy közbenső szintre, ahol közvetlen mellettünk, alattunk robog a víz, hihetetlen élmény! Most is erre a szintre készültünk, emlékezve a régi élményre, de a nagy sietségben, merthogy tudtuk, hatkor "bezár" a látvány, elnéztük az irányt, és tovább mentünk. Mikor tudatosodott bennük ez a tény, már nem akartunk visszafordulni, de igencsak rohannunk kellett a meredek úton, hogy még hatra felérjünk, és élvezhessük közvetlen közelről a látványt, a hangot. Sikerült. Akkor elhatároztuk, hogy időnk van, kipaterolni nem tudnak fenn a hegytetőn, pihenünk egyet, és megvárjuk, mi történik. Úgy tűnt aztán, hogy a képeken látottaknál jobban nem csökkentették a vízhozamot.

 

Elkezdtem az utazás képeit feltölteni albumba (nagy meglepetésemre páran látták is már, nem értem hogyan, hiszen nem reklámoztam és egy egészen új album), oda lehet videókat is feltenni, úgy gondolom érdekesebbé tehetem majd ezzel a dolgot. Alkalom adtán belinkelem.

 

Ja, az utolsó képről..., az a pont fenn a hegytetőn is egy kilátó, a jeggyel oda is fel lehet menni, ez a hely pont szemben van a vízesés csúcspontjával, innen is érdemes lehet a megtekintésre, sajnos ez nekünk eddig nem fért bele. De nyitott vagyok arra, hogy mégegyszer elmenjek, bár sajnos a nyitottság ehhez kevés:-(((

Mindenesetre mondanivalóm lényege az, hogy ha valaki teheti, érdemes egész naposra tervezni a látogatást!

Előzmény: anblock_italia (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!