Keresés

Részletes keresés

Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.03.29 0 0 13418

Sziasztok! 

Van néhány darab keltetőnek alkalmas hűtőm (kombinált is) fagyasztószekrényem, 1 db. fagyasztóládám, keltetőnek ,inkubátornak kiválóan alkalmasak.

Jelképes áron átadnám,vagy cserélném baromfira,nyúlra ( 1 ezer Ft értékben/ db.!

 

metabo Creative Commons License 2015.03.29 0 0 13417

Igen túl izgatott voltam... Már megnyugodtam mindenki elkezdi valahol én még soha életemben nem láttam napos fürjet csak tegnaptól :) Így néz ki a 700Ft-os "inkubátorom" Obis doboz + cell pont passzol felül kivágtam az infrát könnyen kihúzhassam, majd később szépen centinként lehet emelni így csökkentve a hőfokot. Pont 37 fok van nekik bent. Vizet lehet messze tettem de abból is két kamillásat.

 

Tegnap nézegettem az automata hőfokszabályzókat, ebayon 6-7 ezer de itthon is lehet már közel ennyiért venni. Olyat is láttam ami 27 ezer mindent előre lehet programozni + az már a párát is beállítja. Öreg hűtő van még megy de sokat fogyaszt lehet egyszer megpróbálom. De még kitapasztalom a román csodát. Tegnap kikelt 5 fürj ők a dobozban ma kikelt 13 de még van közel 40 tojás majd meglátjuk.

 

Ha nem jó a jelenlegi inkubátorom (egyáltalán ezt nevezik így ?) vagy kaja, víz elrendezés nyugodtan szóljatok rám!

 

Előzmény: japipapi (13416)
japipapi Creative Commons License 2015.03.29 0 0 13416

Szia!

Na, ugye. Türelem. Vissza olvastam az az első fürjes bejelentkezésed óta, tényleg megértem fürj999 barátom begurulását. Tényleg megírta neked gondjaidra a választ, és nem hittél. Én is Tőle tanultam a legtöbbet, valahogy éreztem érdemes odafigyelni, ma is lesem tanácsait.

Már többször téma volt a román keltető. Az első generációs Cleo olyan amilyen, használható, de jelentős a kockázat. Ki kell tapasztalni hiteles méréssel és az alapján rá kell korrigálni.

Bár félsz az elektronikától, nem is biztatlak komoly dolgokra, de azért egy olyan bekötés a feladat, amit már a 8. osztály fizikájában tanítják. Minden készen kapható, mint egy éjjeli lámpát, vagy egy csengőt. ne vedd sértésnek, de mosógépet, hűtőgépet, fagyasztót  használtok? Ott is aztán van bőven, víz, pára és még is nincs tömeghalál. Ha veszel egy Kajos féle (nikeceles láda) gépet arany áron, abban is kering a delej! Látom a legolcsóbb 30 ezer felett van! Na hát annyi lovéból 3 klassz gépet lehet varázsolni! minimális beruházás nélkül nem lehet nagy eredményt elérni, profitot pedig egyáltalán nem.

Előzmény: metabo (13413)
Pichon Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13415

Sok sikert hozzá ! Az első nekem is nagy izgalommal telt :) De a másodiknál már volt egy kis tapasztalatom, április 10-én kezdem a keltetést az lesz a 3 harmadik keltetésem már nem parázok :)

Előzmény: metabo (13414)
metabo Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13414

metabo Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13413

Meg van az első :) Azóta már ketten vannak. Köszönöm szépen mindenkinek aki tartotta bennem a lelket. És bocsánat bocsánat de nekem tényleg ez az első keltetésem. Én sem leszek mérges ígérem, ha pár év múlva lesz egy ugyanilyen idegbajos új keltető mint én, és akkor már én fogom lenyugtatni.

metabo Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13412

Érdekel mit írnak mások neked is megköszöntem :) Egy jót beszélgettem papival remélem nem vagy szöveg irigy :) Igazad van, nekem írhatsz bármit sosem fogok megsértődni ebben partnered leszek, ha szeretnél beszélgetni te is. Képzeljétek 1 órája beindultak :) 10-12 madárka csipog és törik rendesen a tojást. 

Előzmény: fürj999 (13411)
fürj999 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13411

Szia 

Pár hsz-al. lejjebb írtam,hogy kevés volt a hőfok 1-2 napod csúszhat a kelés, nem beszélve rossz volt a párásitásod. 

Most azt vártad, hogy valaki mondja, hogy dobd ki őket. Hát dobd ki ! Ajánlottam a keltetős fórumot is. De nem hallagatsz rám. Nem is kell a te pénzed a te idődet b... d el. 

Ja és csodálkoztok, hogy bepipul az ember ????? Tanácsot kaptál, de el sem olvastad. Nem is érdekel mit írnak mások, csak te írhassál és szaporítsd a szöveget.

Előzmény: metabo (13410)
metabo Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13410

Igen nézegettem agyaltam rajta de nem merek belevágni, mert 0 közöm a villanyszereléshez és az én agyam már ott leáll, hogy zárt rendszer ahol akár 90% pára is lehet és vezetékek áram alatt ? Ha meg kihívok egy szerelőt tuti megvág pont annyival amennyi a hasznom lehetett volna, hogy ne gyárit vegyek. Ezek szerint a hungaroceles sem nagy ugrás a románhoz képest ? Azt meg takarítani minden kelés után, ha erősebben megnyomom eltörik ez nagyon visszatart. Neten ami használt cel eladó meg olyan iszonyatos mocskos, hogy az a kertbe sem jöhet be nem hogy még tojást rakok bele. Gondolom nem hiába olyan koszosak biztos a takarítás nagyon körülményes. 

Előzmény: japipapi (13409)
japipapi Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13409

Szia!

Akkor érzésem szerint, meg van a hiba. Láttam ketreceid, nekem tetszetősek. Látszik gondoskodásod, szeretsz barkácsolni. Akkor pedig ne félj megcsinálni egy saját keltetőt. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9180932

Egy kimustrált hűtőszekrény, pár ellenállás, pc ventilátor, hőszabályzó, egy 12 V-os DC trafó, tojástartók és mehet a keltetés. Érzésem szerint ezt ki lehet hozni pár 4-5 ezer Ft-ból. Biztos neked is akadnak kacatok, melyekből csodákat lehet csinálni. Azután később, mire kialakul a keltetési készséged, csinálhatod az automata párásítást, forgatást is, ha van rá igényed. Én is kedvtelésből keltetek, nincs csili-vili automatika, kézzel forgatok. Szeretem csinálni, leköt, szórakoztat, persze, mikor én kezdtem, csurdogált az idegem, még a kocsmahivatalt is hanyagoltam - ne ess ilyen hibába! :-))))))

 

 

 

Előzmény: metabo (13407)
japipapi Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13408

és még egy dolog, azután már nem zavarlak. Írod, http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134350677&t=9181149 . Ha, valóban 0 tojások közelében 37 °C van (volt) akkor itt a hiba! 

 

Hőmérséklet a 8. napig 37,8 °C, utána 37,5 °C, majd az utolsó 2 napban 37,2- 37,3 °C,

 

Ha állandóan 37°C tartottad őket, lehet talán pár ki fog kelni, de nem sok jót jósolok. Itt nem csak arról van szó, hogy elhúzódik a kelés, hanem a sejtosztódáshoz nem felel meg a hő, várható a selejt, rendellenes csibe kelés. Sok a gyenge, szétcsúszott lábú kismadár, nem nagyon érik meg a felnőtt kort. Sajnos nem szabad megerőszakolni az életet. Ez a román csodát talán lehetne kicsit feltúrbozni. 

A szabályzóban lévő trimmelt (talán az kék téglatest szerű alkatrész), oldalán van egy pici rézcsavar. Azt picit el kell tekerni, akkor a hó változik. Addig kell szabályozni, ami a tojások közel mért hő 37,4°C -  37,5°C . Itt sem tudod állítani az éppen megfelelő hőt, de közel nagyobb az élve kelés, mint ha így marad.

Előzmény: metabo (13404)
metabo Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13407

Igen igazad van adott volt a 3 hét de bevallom mivel első keltetés és román csoda keltető (ennyire futotta anyagilag) így nem sok esélyt adtam magamnak úgy voltam vele, ha az a pár 5-10db ki kell majd elrohanok tápért és megvagyok. A hely már készen infra bemérve 37 fok készen áll etető itató élesítve.

 

március 10 kedd délután indult az akció azért igencsak itt az ideje. Tényleg lelki ismeretesen próbáltam mindenre figyelni órákat ültem előttük feleségem már tiszta gyagyának tart. De mivel nem eladásra szánom, hanem magunknak így tényleg nem a haszon miatt hanem szeretetből aggódom. Attól félek a keltető is ludas lehet a műanyag vs. hungarocell téma miatt. Eleve a hőfok nem állítható csak fixen megy. Páratartalmat is állandóan naponta 2-3x után kell állítani.

 

De mit tegyek, ha nincsen 40 ezrem hungarocelesre csak 15 ezrem volt műanyagosra. Az a vicc mindig a kisember szívja meg akinek van több pénze vesz egy 60 ezerért automata hungarocelt, vagy 80 ezerért mini-maxit. De így minimálbéren a nejemnek is elég volt leharcolni ezt a kis gépet. Persze ezzel jóval nehezebb, viszont ha nem adom fel és egyszer sikerül már lesz tapasztalatom, ha netán vennék komolyabbat. Ott már talán könnyebb lesz kisebb erőfeszítéssel.

 

Tényleg annyit agyaltam műanyag vagy cel de a takarítás miatt a celt szerintem nehéz takarítani ezt meg könnyű nagyon. + az ára 3 románt veszek 1 cel árából kb.

 

De olcsó keltetőnek szó szerint híg a fürje, mert még egy darabot sem látok mászkálni. Csak azért kapargattam meg, mert kíváncsi voltam és sok helyen olvastam volt, hogy minden rendben majd az utolsó napokban elfogyott az erejük és hiába voltak teljesen kifejlettek nem tudtak kitörni. Mondom ezen ne múljon. Tudom tudom, nem segítünk nekik ami nem jön ki és nem életképes, mert nem tud magától kitörni de én ezt nehezen viselem.

 

Esetleg aki műanyagosról váltott hungarocel-re volt érezhető minőségbeli ugrás ? Mini-maxik ? Maximum túlórázok pár hónapot és meglátjuk.

Előzmény: japipapi (13405)
japipapi Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13406

Szia!

 és a lényeget kifelejtettem. Visszaolvastam összes hsz.-ed, és ez nagyon szembe tűn! 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134118826&t=9181149

Ugye ez 2015.03.09. dátummal regisztrált. ma 2015.03.28. Akkor ma még csak 17 naposak, 10.-én indítottad a keltetést. 

Türelem!

 

Előzmény: metabo (13404)
japipapi Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13405

Kedves metabo!

Kérdéseidre hátul kezdeném válaszolni:

- húzd ki a dugót, tegyél orcádba egy kortyos és nyugodj meg, egy feles megnyugtat :-)

- márt miért kínozni őket? ha eddig mindent jól csináltál, ki fognak kelni, tudják dolgukat, de

- miért kellett kapargatni a tojásokat? ez teljesen - bocsánat, de butaság

- lehet csak elszámolod magad. Ha, 18 nappal ezelőtt délután tetted be a tojásokat, akkor,

  

csak 17 napja keltesz!

 

- lehet, túl alacsony volt a hő, nem tudni hol méred, lehet nem emelted fel a párát 80-85 %-ra az első és utolsó 2 napkor. De lehet , maga a tojás (kakas) a ludas.

Várj türelemmel. Ha hétfőn sem kelnek ki, törjél fel egy párat, majd látod a fejlettségi fokát. ha pl. 3 db -ból 3 db-ban elpusztult a csibe, Te okoztad valószínű. Gondolt újra, hogy mit szúrtál el.  

Ha, mindet úgy tettél amit kellett, kifognak kelni. A türelem fürjet terem. 

Hidd el, jobb lett volna felkészülni talán alaposabban, hisz látom most keresed a kajájukat is, azért a köze 3 hét adott volt. Rendben van a tovább nevelés? Hely, alom, etető, itató és hő ?

Előzmény: metabo (13404)
metabo Creative Commons License 2015.03.28 0 0 13404

Jó reggelt!

 

Köszi az infót megyek is zsák összetételt olvasni :) Kérem írjon már az akinek rekord hosszú idő alatt kelt ki fürje és később is élve maradtak. Tanácstalan vagyok, hogy kihúzzam a keltetőt és szomorú búcsút vegyek a fürjektől vagy még várja no de meddig ? Ma délután leszünk 18 naposak és még semmi... Amit pár napja megkapargattam élnek mozognak a tojás héjon belül ahogy kukucskálok. Előbb szintén megkapartam 3-at ezek is mozognak.

 

Alulfejlettek ? Mi a fene baj van itt ? Csak nem mozognának már régen meghaltak volna, ha nagy baj lett volna nem ? Végtelenségig sem akarom kínozni őket.

 

Kérek egy szakorvost maximum meddig maradjon a keltetető mikor húzzam ki a dugót... :(

Pichon Creative Commons License 2015.03.27 0 0 13403

Én purinás csirke indítót használok nekik, apróra zuzva abban nem tudom mik vannak de bevált nekem, sőt mondták sokan hogy próbáljam ki a pulykát is azt mondták nagyon jó láthatóbb a növekedés jobban. Köszi a tojás lámpázás infót megfogadom ! Majd csinálok lámpázót :)

fürj999 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 13402

De igen van olyan táp, sőt a komoly tápkeverő üzemek a gyógyszer adagolását a tenyésztőre bízza. 

Előzmény: fürj999 (13401)
fürj999 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 13401

Minden zsákon van egy cetli amelyiken rajta van a takarmány összetétele, ha nincsen benne "Szalmonella" elleni akkor megveheted, Ha "kokciódózis" elleni van akkor az még jó. A kicsi fürj még ugyan nem védett szalmonella ellen de az első pár hétben alakul ki nála a védettség, ha kap ilyen gyógyszert akkor nem alakul ki nála a védettség és 3-4 hetes korában tömegesen pusztulnak.

Előzmény: metabo (13400)
metabo Creative Commons License 2015.03.27 0 0 13400

Ma voltam a helyi 2db tápboltban mindkét helyen kinevettek, hogy "de hát minden indító gyógyszeres nem is létezik ami nem olyan" nevelőben is van gyógyszer igaz abban kevesebb szerintük... Na most bajban vagyok, ha ők nem hallottak még róla így nehéz lesz beszereznem. Pedig annyira nem is "mucsán".

 

Alternatív megoldás van ilyenkor ? Vagy szétnézek még a szomszéd falukban bár ott is sötétek max az eladó sem tudja majd és elad nekem gyógyszereset :(

 

Mi a neve amit használtok ?

Előzmény: fürj999 (13399)
fürj999 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 13399

Szia

 A teljesen világos az egyértelmű, nem fias. A sötétet, már nehezebb eldönteni azokkal várni kell.

Ha kevesebb a hőfok, ami valószinű, mert a hőfokot jóval a tojások felett méri a tojások szintjé lehet 1 fok eltérés is minuszba.

A fürjek 16 -18 napra kelnek tehát még nincs késve. De mivel egy fokkal kevesebb lehet a gépben ezért 1-2 nappal is késöbb kelhetnek és elhuzódhat a keltetés. Amit kilyukasztottál az biztos elpusztul.

Vizet a csatornákban állandóan kellett volna önteni. Most a kelés elött már az összes csatornában és 80-85 % párának kéne lenni. És permetezni kellene naponta legalább egyszer.  Tehát most pótold amit elmulasztottál, ne nyitodasd, csak max naponta 2 X. Forgatni már nem kell őket.!!!

Így messziről leírás alapján nem lehet megmondani, mi bajuk lehet. Nem fulladnak meg a nagyobb szemű takarmánytól mert azt meg sem eszik.

Nem kell a tápot darálni a felnőtt madaraknál. De ha kikelnek a kis csibék azoknak inditó táp kell és darálni az első héten szinte porrá.Kamilla teát adjál először nekik víz helyett. 

A felnőtt madaraknak nem kel kamilla. 

De szerintem még keressél információt a keltetésről és a fürjtartásról. 

Itt a keresőben is találhatsz olyan dolgokat amit nem tudsz, de írhatsz is. sajnos nem mindig van valaki aki tanácsot is fog adni.

Ja a napos fürjeknek gyógyszer mentes tápot adjál. !!

Előzmény: metabo (13398)
metabo Creative Commons License 2015.03.27 0 0 13398

Köszi a hasznos infókat. Sajnos valami nem stimmel nálam... Mikor lámpáztam azokat kivettem valóban ami teljes üres volt nagyon világos mikor lámpáztam. Azzal nem is foglalkoztam a maradék 73db-nál 72 nagyon sötét volt azokat hagytam és csak 1db volt ahol szépen ki lehetett venni azt az üres kis légkamrát a tojás gömbölyűbb felénél. Közbe meg pont nem mindnél kellett volna látnom ?

 

Kezdek bekattanni :( Ma 17 naposak vagyunk de semmi mozgás ezért fogtam a légkamrás tojást és egy nagyon sötétet óvatosan a tojásnál megkapargattam kis nyílást csináltam egyáltalán mi lehet benne ? Nagyon meglepődtem, mert mindkettőnél hártyában van mozgás :) Visszatettem őket.

 

Román műanyag keltető hőfokos + párát mutat de állítani a hőfokot persze nem lehet, ha 37.8-at mutat az a higanyos szerint csak 37 fok lehet ezért elhúzódhat még pár napig ? Direkt szellőztetni nem szoktam, mert 7 gyári lyuk van rajta persze ez miatt nehezebb beállítani a páratartalmat. Sajnos még az elején 3-4 napon egyszer este feltöltöttem 60%-ra de reggelre lement 33% párára lehet ez miatt sérültek nem tudom.

 

Holnapig még várjak ? Ha semmi mozgás bonthatom kicsit segítve őket ? Nem szeretném, ha utolsó nap fulladnának be.

 

Más dolog, hogy a nagy tojóknál szokott nálatok fulladás halált okozni ? Ma meghalt egy madaram teljesen egészséges a csapat. Viszont a héten láttam 2 madárnál is evés közben öklendezett és szó szerint hátraesett egymás után 8-10x mire jobban lett. Morzsázott a táp de tegnap szitán megnéztem és sok fél borsó vagy akár borsó nagyságú táp darabokkal van tele. Napraforgót azóta nem adok nekik de talán érdemes beszereznem egy darálót és a gyári tápot is át darálni. Lehet fulladás vagy más ? 7 hetes tojó tökéletes lábakkal tökéletes tollazat stb. Vagy ez benne van kár erőlködnöm "megállt a szíve" vagy más baj. Kamillát pont 2 napja kaptak.

Előzmény: fürj999 (13397)
fürj999 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 13397

Szia

Ha lámpázásnál kivetted a világos tojásokat és csak sötétet láttál biztos hamarosan kelnek is. 

Igen a párát meg kell emelni, és többször spriccelni langyos vízzel. De feleslegesen nem szabad őket már mozgatni. Teszik ők a dolgukat nélkülünk is. 

Gondolom ( ezt tegnap írtad) már ki is keltek. Vagy kelnek folyamatosan. Meleg helyre kell tenni őket 36-38 c fok legyen náluk az első 10-12 órában nem kell zavarni őket, hadd pihenjék ki a kelés fáradalmait. Majd kamillás langyos vízet kapjanak, egyszer. Aztán lehet inditó tápot ledarálva apróra, majdnem liszt minőségre. 2-3 nap után kevés főtt tojást apróra törve. A hőmérsékletet naponta egy fokkal szabad csak csökkenteni.

Előzmény: metabo (13393)
fürj999 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 13396

Szia a "lámpázás" azért kell, mert ha véletlen? egy jól fejlődő tojás mellé 2-2 kerül akkor elvonják a hőt a "jó" tojástól a 10-ik nap után az élettelen nem termel "önhőt" és ha sok nem életképes tojás van a gépben elhúzódik a kelés ! Nem beszélve, ha netán fertőzéstől pusztult, ill nem fejlődik a tojás (csibe) akkor bizony felléphet a fertőzés veszélye is. Tehát nem tart sokáig és madarakat menthetünk meg a lámpázással.

Előzmény: Pichon (13395)
Pichon Creative Commons License 2015.03.25 0 0 13395

Én nekem az a tapasztalatom és azt mondták ! Kár lámpázni őket mivel mikor lehet látni hogy lesz-e belőle valami majd nem ki is keltek :) Így én nem lámpázok ! Nekem a 18 napra keltek.

Előzmény: metabo (13393)
efraim77 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 13394

ne aggódj nálam a  16-ik napnál hamamarabb egyik sem zörgött még a  tojásban:) (vagy lehet hogy éppen nem olyat vettem a  fülemhez- de éna  16-ik napon szoktam beléjük hallgatni)  Nekem ma van a 17-ik nap már bújnak sorozatosan kifelé:) Tegnap este a 16-ik napon már a tojásokat a fülhöz emelve halatszott a rágcsálás reggelre meg hangos recsegés..

Előzmény: metabo (13393)
metabo Creative Commons License 2015.03.25 0 0 13393

Valaki kérdezte a zoolit-universal jó fürdetőnek fél éve használom 100%-os arányban semmivel sem keverem és imádják amellett, hogy ásványi anyagokkal van tele tehát biztos hasznos a szervezetnek nem csak a jókedv miatt örülnek.

 

Ma 15 naposak az első keltetésemben a tojások de kezdek aggódni :( Tamago Ur szerint ilyenkor már lehet hallani halk kaparászást kopogást...Füleltem pár percig de semmi :( 100 tojásból 15 volt amit teljesen átvilágított a lámpázó azokat eltávolítottam még a 12.-ik napon. Előbb meglámpáztam 2db-ot de annyira sötét a tojás én semmit sem látok.

 

Erős a gyanúm 0% siker lesz :( Vagy van remény még szerintetek ? Ilyenkor már mehet 70-80% közelébe a pára igaz ?

efraim77 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 13392

..az hogy a toll hiányzik a hátáról normális ha vannak kakasok..azta  kakasok tépik meg rendesen sőt a kakasok egymást is.....

de..ha csak annak a háromnak de van több tojó akkor az már furcsa.

Előzmény: BanPeter30 (13388)
efraim77 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 13391

mint írtam lentebb ez nem betegség, vagy megszúrta valami vagy kiesett a ketrecből és eltört stb.  én anno próbáltam kezelgetni az ilyeneket de nem sok sikerrel. 

Előzmény: BanPeter30 (13388)
japipapi Creative Commons License 2015.03.25 0 0 13390

Szia!

Nem bugyuta a kérdésed. A zeoiit vagy zeovit és sokféle hasonló elnevezés mind ugyan az, csak a forgalmazók átkeresztelik, "tudományos" csodaszer és drágábban adják el. http://hu.wikipedia.org/wiki/Zeolitcsoport 

Azt vedd ami olcsóbb, mert akkor az legjobban megközelíti a természetes anyagot. Minden macskaalom is az, de a takarmányosoknál is megtalálható általában. Ha jól emlékszem, kertészetekben is forgalmazzák. talán az a legtisztább. 

Fahamu is jó, általában a tyúktetű ellen szokták használni, mint népi megelőző anyag, mert lúgos kémhatású, mint a mész és a paraziták bőrét marja, azok a kis rohadékok nem szeretik,-joggal. :-) 

Javaslom, azért a homok, vagy mosott 0-4 sóder jóval több legyen, mint az adalékok.

 

Előzmény: Jutya (13389)
Jutya Creative Commons License 2015.03.24 0 0 13389

Sziasztok!

 

Lehet "bugyuta" lesz a kérdésem, de többen írtátok, hogy a fürjek homokfürdőjébe( esetleg fa hamu? ) tesztek zeolitot.

Na most én ilyet nem talok sehol. Zoolit-Universal vagy zoogritt lenne az?

Esetleg , ha egyik sem megköszönném, a valaki linkelne egy "zeolit" elérhetőséget.

Illetve ez milyen arányban kell keverni a fürdőjükhöz?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!