Keresés

Részletes keresés

arpapa Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71425

Tüzér és Gyulla segítségét kérném.

A Goog Earth -ra  sikerült laktanyánkról, környékről képeket feltölteni, most Kapustin Yar lőtérre szeretnék pár képet feltenni a Barátság parkról.

Ha koordinátailag segítenétek, megköszönném.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ps: Gyulla bátyám hiányolják a Rakétadandár Tapolca facebook oldalon:

 

" - Köszönjük szépen! Sajnos K.... Gyula nem facebookol!

      - Az lehetetlen! Gyula mindenhez és mindenkihez ért! Szóljunk Neki."

 

:)))

 

 

 

árpapi

 

 

 

 

bonus kép:

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71424

"Srebrenicaban a szerbek az iszlamista harcosokat oltek meg,'

 

Meg az ángyod térgye kalácsát!

 

 

És egyáltalán. Mészárlás, az mészárlás. Utólag magyarázhat bárki bármit, ez a szégyenfolt az összes fél arcán ott marad.

Meg azok örök szégyene akik végignézték, és nem tettek semmit.

És azért sem tettek semmit, hogy a többit megakadályozzák.

Előzmény: Kavics78 (71423)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71423

Nem legitimalja!

Engem viszont ez a dolog erdelel es korbejarom!

Szamomra furcsa ha szambelileg tuleroben levo ero meghajlik egy jo 10x kisseb ero elott (+ a hollandok)!

Szamomra furcsa, hogy a komplet iszlamista torzs hirtelen elutazik boszniaba "tanacskozni" a tamadas elott kozvetlenul!

Szamomra furcsa, hogy azota sem tortent nepszamlalas ahol kiderult volna az aldozatok valos szama!

Szamomra furcsa ,hogy a szerbek bejelentettek a tamadas iranyat es idopontjat es a hollandok/iszlamistak megsem tettek semmit!

Szamomra furcsa, hogy a varos elfoglalasakor ill. elotte folyamatosan figyelmeztettek oket, hogy ne szamitsanak irgalomra (a srebrenica es kornye kampanyban megoltek az iszlamistak kb. 3000 szerb etnikumu civilt!

Srebrenicaban a szerbek az iszlamista harcosokat oltek meg, ezt a nyugati media ferfiakra es fiukra torzitja sugalva mintha civilek lettek volna!

Valojaban iszlamista harcosok voltak!

 

Hazai (mo.-i) vonatkozasa a dolognak ,hogy jelenleg nincs a MH-nak olyan alakulata ill. olyan harcteri parancsnoka ami ellenalna 500 harcos es 5 harckocsi tamadasanak!

Előzmény: M.Zoli (71419)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71422

Mivel a MH jelenleg par helyen a alabbi szituacioval hasonlosagot felmutato helyzetben leledzhet ezert nem tartom OFF-nak a temat!

De mintha lett volna hozzad egy kerdesem nem is oly regen!

 

"Most jön a fenyegetés: ellenkező esetben a moderátorhoz fogok fordulni." - Tegyed! Szanalmas vagy!

 

Előzmény: HG4I (71401)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71421

ugye!

ez nekem is eszembe szokott időnként jutni a valamikori lenti dandár viszonylatában.

meg persze együtt az egész! :-)

Előzmény: Törölt nick (71405)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71420

kb ilyesmire gondoltam néhány hsz-el lejjebb én is: 

 

"ez a már említett mindent elsöprő erő találkozik a legyőzhetetlen akadállyal."

 

mondjuk az nem tudom létezhet-e , hogy a holland pk kiüzent,hogy ne zavarják,mert ő most alszik -ahogy az egyik olvtársunk írta.

mert azért az is egy érdekes dolog lenne.

mondjuk az is lehet ,hogy teljesen széthullott a fickó ,és zavarában ilyet mondott . 

 

Előzmény: zsitvica (71404)
M.Zoli Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71419

Szerintem tudod a velemenyemet ebben a kerdesben. Nem legitimalja.

Előzmény: ayantaqe (71418)
ayantaqe Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71418

és ez legitimálja a szerbek által elkövetett tömegmészárlást? kétlem. és igen, mocskos dolog a polgárháború, de még mocskosabb, mikor elvakult seggfejek a partvonalról relativizálnak (és itt persze nem rád gondolok), és még vihognak is rajta. úgyhogy télleg befejeztem. :)

Előzmény: M.Zoli (71412)
ayantaqe Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71417

részemről befejezem az offot, bár nincs is sok kedvem egy tömeggyilkosokat védő seggfejjel vitázni. szevasz.

Előzmény: Kavics78 (71399)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71416

Ne feletsük el, hogy maga a háború, és a hirigelés sem történt --csak úgy--.

 

Aztán amikor már látszott hogy embertelenségek esnek minden oldal részéről, akkor sem történt meg a szükséges beavatkozás.

Még szerencsénk volt hogy nem kerültünk bele a közepébe.

 

Előzmény: M.Zoli (71412)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71415

Az kérlek mese, habbal.

Előzmény: gencsydani (71407)
M.Zoli Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71414

Csak nem foglalkozol tortenelemmel? Ha igen, es volna esetleg egy-ket iromanyod, szivesen elolvasnam! ;) Most van idom, honapokig. :)

Előzmény: vad05 (71413)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71413

Miért van az, hogy ez már az én fejemben is megfordult? :)

Előzmény: M.Zoli (71412)
M.Zoli Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71412

Hat igen!

 

Azt sem kellett volna. 95 elott, meg a muszlimoknak nem kellett volna kiirtani a Szrebrenica kornyeki szerb lakossagot. kb. 2-3000 emberrol van szo. Az 5. brigadert meg nem fogok krokodil konnyeket hullatni.

 

Mocskos egy dolog a polgarhaboru nem igaz?

 

Az emberben szinte felmerul, hogy a polgarhaboru leghumanusabb megoldasi modja, ha rogton az elejen beavatkozik egy nagyobb ero, es az egyik felett a leheto leghamarabb szarra bombazza, bevonultat 200 000 katonat, atszuri a lakossagot, es a fo bajkeveroket azonmod agyonlovi. A tortenelmi statisztikak alapjan az ilyen eljaras lenyegesen kevesebb kart, es kevesebb civil es egyaltalan kevesebb aldozatot okoz, mint a kb. kiegyenlitett erok kalasnyikovos, macsetes 20 eves meccse.

Előzmény: ayantaqe (71390)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71411

Szerintem - ha közvetve is - de a téma tanulságos lehet a MH vonatkozásában is. Tudod: Okos ember más kárából tanul! :)

Előzmény: HG4I (71401)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71410

Nem mindenk katona Patton - típusú és nagyon könnyű a mi helyzetünkből pálcát törni bárki feje felett, aki ott volt. Lehet, hogy igazán sok alapunk sincs rá!

Előzmény: hiryu2,0 (71406)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71409

Nagyon igaz felvetés!

Előzmény: zsitvica (71404)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71408

Ez azért nem teljesen igaz. A PRT-nak valóban vannak nemzeti megkötései és gyakorlatilag kerülnie kell a harchelyzeteket, de vanna olyan esetek, ahol a parancsnoknak mérlegelési jog nélkül kell küldenie a csapatait akár a biztos harc eshetősége esetén is. Több régi, PRT-t megjárt kolléga és a Szlankó féle könyv szerint is nagyon sok a WL "vádakból" igaz, mert a legfőbb politikai cél, hogy minden magyar katonát épségben haza kell hozni. Ezért is nagyon találó a Szlankó-könyv címe: Maximum nulla áldozattal! Az ilyen fajta "arc poeticát" kissé nehezen tolerálhatják más nemzetek azon katonái, akik viszont kimondottan harci mandátummal vannak ugyanott. Ez a helyzet nem lehet kellemes a PRT-nak sem, úgy hogy én nem irigylem a PRT-parancsnokokat sem!

gencsydani Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71407

"A megtörténteknél borzalmasabb következmények nem történhettek volna."

 

 

Ha az x ezer bosnyákot ÉS a 400 hollandot is kihirigelik (+ a harcokban még valamennyi szerb támadó is elesik), annak több értelme lett volna?

Előzmény: Törölt nick (71403)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71406

CSesszzee meg.... Szted mertek volna ott ugrálni a szerbek, ha mondjuk egy Patton típusú, gerinccel rendelkező parancsnoka van annak a holland egységnek? Sztem n em. 

Előzmény: harpet79b (71395)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71405

Néha nosztalgiázok a szombathelyi gépesített ezredről. Akkoriban, fiatal tisztként fel sem fogtuk, hogy mekkora ereje van.

W. József ezredes ritka egyenes parancsnok volt.

L. Kálmán vezérőrnagy a hadosztályparancsnok, akkoriban a legfiatalabb magyar tábornok, igazi harcos volt.

 

Hálistennek nem érte meg azt a szégyent, hogy egy Vadai Ágnesnek jelentkezzen.

 

 

 

zsitvica Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71404

Akadémiai délutáni szemináriumi viták* soxor előjővő témája, hogy mit tegyen a parancsnok ha :

 - olyan feladatot kap melynek teljesítéséhez nem elegendőek a feltételek?

 - ha a kapott feladat aránytalanul nagy személyi veszteséggel járna ?

 - ha a feladat végrehajtása során a harcban nem érintettek nagyarányú veszteségeket szenvednének?

 - stb.

 

Nincsenek jó válaszok.

 

Jó és rossz válasz egyszerre, hogy :

 - teljesítse a parancsot hisz katona aki parancsot teljesít,

 - ne teljesítse hanem levelezzen főnökeivel, kérjen még ezt meg azt, közben hullanak az emberei,

 - stb.

 

* = külföldi (nyugati) akadémiát végzett tiszteket is kérdeztem is erről.

Ugyanazt mondták.

Nincs jó válasz.

 

----------------------

 

A lehető legritkább az olyan, hogy úgy kapsz valaminek a teljesítésére, hogy a teljesítés személyi, tárgyi, politikai feltételei biztosítottak.

Lásd = fehér holló valószínűsége.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71403

Ebben az esetben a kérdés egyértelmű.

Harcolniuk kellett volna.

A megtörténteknél borzalmasabb következmények nem történhettek volna.

 

Hál istennek a magyarok nem "ugyanezt" csinálják.

 

Amúgy Srebrenicához az égvilágon semmi köze nem volt a "törvényi felhatalmazásnak".

Előzmény: harpet79b (71395)
Quintus omnibus Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71402

Hadd emlékeztessek arra, hogy a magyar PRT tökéletesen ugyanezt csinálja Afg-ban. Menekül a harc elől, mert nincs rá törvényi felhatalmazása.

 

 

huha

A többi katona ezt bizonyára nagyra értékeli,és a HUN-PRT maradéktalan népszerűségnek örvend.

Előzmény: harpet79b (71395)
HG4I Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71401

Uraim és kavics!

 

Ez a topik a Magyar Honvédségről szól.

Ne engedjük, hogy bárki "áttematizálja"!

 

Most jön a fenyegetés: ellenkező esetben a moderátorhoz fogok fordulni.

 

uff

prwhrqkt Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71400

ez a már említett mindent elsöprő erő találkozik a legyőzhetetlen akadállyal.

 

nem lettem volna a helyében annak a pk-nak.

viszont annak a pk-nak is van parancsnoka ,és így tovább egészen odáig aki rendelkezett a szükséges erővel és eszközzel,hogy ellássa az alapfeladatot: hogy ne cincálhassák meg 1mást kedves délszláv barátaink!

 

na azt a parancsnokot tényleg elő kéne venni, aki  "...megtenni elmulasztott a rábízott katonai szervezet eredményes működése érdekében ... ".

 

sztem nem is olyan bonyolult ez!

ugye?

Előzmény: Törölt nick (71386)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71399

Kivancsi vagyok mikor kezd majd ez az egesz srebrenicai sztori minden reszleteben vilagossa valni (meghogy 8000 ,muhahahaa)!

Valahogy nem ri a szivem amugy Nasser Oric (Coric) szaudi haramiaiert!

 

http://www.srpska-mreza.com/Bosnia/Srebrenica/hoax.html

 

http://4international.wordpress.com/2008/02/15/the-real-srebrenica-genocide-the-mass-murder-of-serbs-in-srebrenica-and-gorazde/

 

 

 

Előzmény: ayantaqe (71390)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71398

""elszaladt" az újság szerint" - Sajnos nem! Mint ideztem:

" Nagy László, az előzetes letartóztatást elrendelő Győri Ítélőtábla büntetőkollégiumának a vezetője,... Nagy bírósági jegyzőjét szerda reggel tájékoztatta a rendőrség,  hogy Pál őrizetbe vétele meghiúsult, mert a gyanúsított elszaladt az intézkedő rendőrök elől.

 

Nem az ujsag irta ezt! Errol tajekoztatott a RENDORSEG a Gyori itelotablat!

De persze ha a valos tortenet szerint elbukfencelt....

Előzmény: fekvőrendőr (71373)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71397

Ugyanazt siman megtehettek volna mint a kanadaiak (akik a horvatok ellen harcoltak a szerbek vedelmeben)! Plane, hogy a "tamadokhoz" kepest tuleroben voltak!

Egyszeruen fostak harcolni!

Előzmény: harpet79b (71395)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71396

En eddig ugy tudtam, hogy a hollandoknak volt vagy 600+ katonaja a varosban, ezenkivul volt a "bosnyakoknak"/"mudzsahedeknek" allitolag 8000 katonaja (+ezek nehezfegyverzete egy "drotkerites" (ami moge egy csirket nem mernek rokabiztos modon behelyezni) mogott (ez speciel marha jol latszik a felveteleken))! A szerbek meg tamadtak vagy 500 emberrel meg 5 T-55-el (legalabbis a fo csapasiranyban)........... Bejelentett idopontban, iranyban.......

 

A holland pk-rol az egesz vilag tudja ,hogy egy szarjanko!

A tamadaskor konkretan kiuzent ,hogy O alszik es ne zavarjak! :-D

Meg hat ugye mit is keres egy vedett "bosnyak" varos ilyen melyen a szerbek teruleten????? :-D

 

Jo elmelkedest!

Előzmény: Törölt nick (71386)
harpet79b Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71395

Azért ez egy nehéz kérdés. Ha 400 ellenálló holland katonát felkoncoltak volna a szerbek, annak komoly következménye lett volna.

Hadd emlékeztessek arra, hogy a magyar PRT tökéletesen ugyanezt csinálja Afg-ban. Menekül a harc elől, mert nincs rá törvényi felhatalmazása. Lehet, hogy a hollandoknak sem volt, illetve nem tudjuk, hogy mire volt engedélyük és mire nem.

 

Előzmény: Törölt nick (71387)
harpet79b Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71394

Azért ahhoz törvényi szabályozás is kell. Mi van, ha előálítás közben menekül, ellövik a bokáját, aztán kiderül, hogy ártatlan a nyomorult. Aztán meg kerít egy jó ügyvéded és tök jogosan kemény kártérítést követel.

Vagy ha menekül, el akarják lőni a bokáját, de elvétik és ellövik a gerincét... Ez a szabadon lövöldözés kicsit erős szerintem.

Előzmény: swordmanus (71376)
harpet79b Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71393

 Ez kemény. :))))))))

Előzmény: fekvőrendőr (71373)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71392

OFF - Ifjú padavanom! Ha az etikai figyelemfelhívást fenyegetésnek veszed, akkor a flusztrációd mellett még az üldözési mániával is gondjaid vannak! :) Én nem szoktam fenyegetni, csak "mesteredként" hívom fel a figyelmedet ifjúi hiányosságaidra. Mások után szabadon: Nem ellened, hanem érted teszem! :) - ON

Előzmény: Kavics78 (71385)
vad05 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 71391

Ifjú padavanom! Lehet, hogy sekélyesek az ismereteim, de az adott helyen éppen az elvtársaid hajtottak végre tömegmészárlást, ahol a holland parancsnok valóban nem a lelkiismerete, hanem a parancs szerint járt el. Ennek következményeit is viseli. Ergo - ez megint rossz érv volt a részedről, ahol azt akarod bizonygatni, hogy a békefenntartókat (!) nem vonják felelősségre - sokak szerint - rossz döntéseikért. (Mostanában nem vagy az érvek magaslatán! :))

Előzmény: Kavics78 (71385)
ayantaqe Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71390

A legjobban publikalt talan a hos hollandok srebrerenicabol!

 

talán a szerb haverjaidnak nem kellett volna tömegmészárolni. nem vagy semmi, hallod.

Előzmény: Kavics78 (71385)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71389

Srebrenicáról van szó.

Semmi másról.

Előzmény: Atis57 (71388)
Atis57 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71388

Szia!

 Ez a harcolnék ; Koreában. Vietnamban, és pár Afrikai helyen ment ......

 De mamár szerintem nem járható ..... mindenkit szét kell választani .. a fegyvereket nem begyűjteni,nem harcolni, csak a békét /fegyverszünetet garantálni! ? ? ? Ez a NATO szokás.

Előzmény: Törölt nick (71387)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71387

Harcolnék. Önkéntesekkel. Ha nincsenek akkor fegyvert adok a menekülteknek.

Abban a helyzetben.

Előzmény: Törölt nick (71386)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71386

Oszt a "hős" hollandok ugyan mit tudtak volna tenni???

A pk-juk "többször" lejelentette, hogy kellene a légi támogatás oszt nem kapta meg! (a dokumentumfilm sorozat is említi)

Mit tett??? Hát kihozta az embereit! Így vagy úgy!!! lehet rá köpködni, de... ! A pontsor után meg mindenki gondolkodjon el! Mit tennék ha van 3-400 emberem, honfitársaim és még felelős is vagyok értük és olyan helyzetben vagyok, hogy nem éppen jók a kilátásaim, de csak haza kéne őket vinnem, ja és az elöljáróim szarnak a fejemre!!!

Jó elmélkedést!

Előzmény: Kavics78 (71385)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71385

"de a kellően nem megalapozott vádakért jobb helyeket büntetnek!" - Volt itt nemregen valaki aki ilyesmivel fenyegetozott!

 

"akkor elő a farbával" - A legjobban publikalt talan a hos hollandok srebrerenicabol!

Előzmény: vad05 (71384)
vad05 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71384

Ifjú padavanom! Hamukálás a fejed lágya! :)Amit idéztél tőlem, azt nem tudod cáfolni. Nem azt írtam, hogy Tachit továbbra is békén kell hagyni,hanem azt, hogy egymást nyírták. Úgy hogy ne kötekedj, mert ugyanazt mondjuk. Ha meg bizonyítani tudod a békefenntartók "közreműködését", akkor elő a farbával és irány Hága. Azt se mondta itt senki, hogy ők aztán ártatlan bárányok, de a kellően nem megalapozott vádakért jobb helyeket büntetnek! :) 

Előzmény: Kavics78 (71370)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71383
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71382

és szerinted ez mennyire zavarja az okosainkat?

Előzmény: Princ of Carpatia (71372)
TheZen Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71381

ááá, mostanában mintha összebarátkozott volna a borotvávval - legalábbis a pár évvel ezelőtti énjéhez képest:)

Előzmény: vad05 (71367)
Python24 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71380

Szia!!

Mivel pénzügyi válság van Európában,szeritem könyen beszerezhetőek lennének az alig használt, NATO kompatibilis eszközök.

 

De a fő hangsúly én még mindíg a személyi felszerelések beszerzésére fordítanám,ruházat,fegyverzet,védőeszközök.

A magyar katonának egy használható téli sapkája sincs,nemhogy normális felszerelése!!

 

/Az AK modernizációt nem igazán tekintem fejlődésnek,sőt, el kellene felejteni,a fegyver olyan nehézre sikerült,hogy egy 7,62mm NATO kaliberű FN SCAR Mk-17-es automata puska ELCAN Specter távcsővel és PEQ-2 lézerrel és bipoddal könyebb ,mint a "modernizált " AK!!!!Tapasztalat!!/

 

De ébredjünk fel,szvsz semmilyen eszköz beszerzésére sincs egy fillér sem!

(Kivéve a Ford Mondeo-kat,természetesen!!)

 

Pletykák szerint ez év végére a katonák illetményének kifizetése is komoly nehézséget fog okozni a honvédelmi tárca költségvetésének..

Előzmény: Törölt nick (71345)
swordmanus Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71379

A lőszergyár meg bearanyozná, a fegyvergyárak ( a rendesen amortizálódó, tehát pótlást igénylő fegyverek miatt) a gyémántokat helyeznék a szemem helyére. :-)

Előzmény: FOMA (71378)
FOMA Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71378

Szvsz, ha Te írnád az Rtv. fegyverhasználati jogra vonatkozó részét, a rendőrök szobrot emelnének neked.:-))

Előzmény: swordmanus (71376)
Python24 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71377

Szia!!

Én voltam egy,Kínával határos országban az utóbbi hónapokban!!:)

 

 

Előzmény: kószák egyike (71351)
swordmanus Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71376

Nem is kell, hogy fürge vagy erős legyen. Elég ha bokán tudja lőni. Azért van a golyó, hogy gyors és erős legyen...

Előzmény: FOMA (71374)
swordmanus Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71375

Tanmese lehet a finnek kínai kalasnyikov beszerzése: olcsóbb volt venni, mint gyártani, aztán rájöttek, hogy a minősége kínai, de a megvett mennyiséget beküldték a gyárba donornak, ami anno gyártott fegyvert 8s ami helyett most vettek) azok rendberakták, és csak jó lett végül. talán még olcsóbban is, mintha eleve ők gyártották volna, csak hát kicsit több volt vele az izgalom. Mondjuk békeidőben van idő vacakolni vele...

Előzmény: Törölt nick (71345)
FOMA Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71374

"Hogy is lesz ez a "mimegerdemejjukamanyuggyijjat" musor?"

 

Pont azért. Ahogy elnézek pár visszavételre jelölt nyugdíjas rendőrt, azok már senki után nem fognak szaladni.:-))

Előzmény: Kavics78 (71371)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71373

Egy hajnali házkutatás során tőlünk egyszer kiment a delikvens az előszobába, sál, sapka, kabát fel, aztán elsétált. Azért estére megfogtuk újra, de hát hallgattuk a kollégáktól néhány évig. :-))

 

"elszaladt" az újság szerint. Azt is írhatták volna, hogy elbukfencelt. Nem voltunk ott. (Ennyit a mundér védelmében.)

Előzmény: Kavics78 (71371)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71372

Üdv!

Egyszer már nekiugrottak. Nem ment!

Öreg Csóka

 

Előzmény: hiryu2,0 (71354)
Kavics78 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71371

Heti legjobb!

 

"NAPI SÜN

Nagy bírósági jegyzőjét szerda reggel tájékoztatta a rendőrség, hogy Pál őrizetbe vétele meghiúsult, mert a gyanúsított elszaladt az intézkedő rendőrök elől"

 

- ELSZALADT!!!!!

 

Hogy is lesz ez a "mimegerdemejjukamanyuggyijjat" musor?

 

Elszökött a Cozma-ügy negyedrendű vádlottja

Pál Gábort első fokon öt évre ítélték, de nem kellett börtönbe vonulnia. Tovább »

forrás: Index.hu

Kavics78 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71370

"Egyik kutya, a másik eb. Kölcsönösen követtek el egymás ellen rémtetteket. Aztán lehet vitatkozni, hogy melyik volt előbb - a tyúk, vagy a tojás?" - Ez hamukalas! Azt hiszem a szerb vonal mar lefutott a birosagokon, szoval talan idelye lenne az alban, horvat,bosnyak vonalnak is beindulnia! Es ha mar ott vannak akkor talan erdemes lenne elovenni a "bekefenntartokat" is! Joparra van eleg terhelo adat akar csak annyira ,hogy rarohadjon a lakat is!

Előzmény: vad05 (71352)
M.Zoli Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71369

Udv.

 

:) Sokat gondolkoztam, hogy melyik regi ismeros lehetsz, amig meg nem neztem az adatlapod. :)

 

Udv.

Előzmény: TheZen (71366)
M.Zoli Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71368

Vigyazz magadra!

 

Gondolom a parnapos hasmenesed utan most fizikailag toppon vagy? ;)

Előzmény: a karaván halad... (71356)
vad05 Creative Commons License 2011.09.01 0 0 71367

Az viszont nem árt, ha beérkezés előtt egyeztet valakivel arról, hogy szeretne bejutni a PRT-kba, vagy az RC-N-hoz. Ellenkező esetben könnyen előfordulhat, hogy nem engedik be német nyelvtudás ide, vagy oda! :) Akadnak németül beszélő ellenállók is, márpedig ZI külseje gyakran emlékeztet rájuk! :)

Előzmény: TheZen (71366)
TheZen Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71366

Balkhoz közel Mazar-i Sharif, ott el fogsz boldogulni a német nyelvtudásoddal:) Ott van az északi regionális parancsnokság.

 Kunduzban szintúgy nem lesz gond a némettel...

Előzmény: a karaván halad... (71362)
TheZen Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71365

Pista, csak annyit üzenek, vigyázz magadra odakünn és egyébként kabbe:)

Előzmény: a karaván halad... (71362)
vad05 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71364
Előzmény: a karaván halad... (71356)
CalgaryFlames Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71363

kb. ennyi lenne

/egy viszonylag friss post/ :

http://www.network54.com/Forum/211833/thread/1312401603/1312459797/Chinese+Wheeled+Assault+Gun

a kínaiaknál számontartanak még egy  lánctalpas ifv-t, amit fejlesztettek állítólag:  

Type ZBD97 IFV -új jelzet? Type 502-G  

 

Előzmény: harpet79b (71358)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71362

OK, ez is valami.

Na, mentem gepre. Szasztok.

(kurva draga  anet Kurumicsiben, Szamarai repter :(((

Előzmény: harpet79b (71360)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71361

Mármint az olvasottak alapján emlékezetből... :)

Előzmény: harpet79b (71360)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71360

Szerintem német parancsnokság (Kunduz) + norvégok, nem svédek. Meg talán belga spec. force is akad arrafelé. Meg persze a magyar PRT és OMLT Baglánban. De ezt csak emlékezetből írom.

Előzmény: a karaván halad... (71356)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71359

NORINCO  ZBD-09

Előzmény: harpet79b (71358)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71358

Mi a neve?

Előzmény: Törölt nick (71341)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71357

Ja, kimaradt. Vegso cel Panser-volgy es Fajzabad.

Előzmény: a karaván halad... (71356)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71356

Fel OFF

 

Holnaputan Hairaton (vagy Balkh vagy Kunduz tartomany). (Most Szamara, ejjel Taskent vagy Fergana, reggel ott lennek.)

Ott milyen kontingens van, ha gaz az elet (most ott svedek vannak vagy nemetek?)? Pulihumri majdnem a ,,kozel" de azer majdnem 200 km-ert lapatolni kinos.

(anyagot gyujtok a kis haborus temaimhoz, ezert maszkalok arra)

 

ON

harpet79b Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71355

Viszont nem mondhatnánk el minden másnap, hogy "több is veszett Mohácsnál..." :)))

Előzmény: Yoshi (71331)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71354

polgárőrségtervek:

 

http://mno.hu/portal/806885

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71353

Ráadásul Isával valamikor tavasszal találkoztam is a ZMNE büféjében, a jövőjét illetően ENSZ és NATO beosztásokról volt szó, nem mesztéláb statisztáló parasztról. És akkor én írkálok a bank előtt posztoló ezredesről, pedig az nem olyan presztízsromboló. Gubcsi ezek szerint nagy mágus, számomra az is undorító, amilyen testi közelségbe kerül a miniszterhez a mellékelt fénykép tanusága szerint. Persze lehet hogy csak nekem nincs érzékem a magasabbrendű szexualitáshoz.

gyulla

Előzmény: prwhrqkt (71349)
vad05 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71352

Egyik kutya, a másik eb. Kölcsönösen követtek el egymás ellen rémtetteket. Aztán lehet vitatkozni, hogy melyik volt előbb - a tyúk, vagy a tojás? A cikk arról még nem is szólt semmit, hogy Tachi mit tett a "sajátjai" ellen, ha azok például klán-alapon belerondítottak az "üzleteibe"! Sajnos igaz, hogy "felsőbb érdekek" tették akkoriban érinthetetlenné. Mint ahogy az is elgondolkoztató, hogy az UCK-t kezdetben még a Nyugat is terrorszervezetnek titulálta, aztán jött egy jó kis "pálfordulás".

Előzmény: Kavics78 (71321)
kószák egyike Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71351

Python

 

off

Na úgy látszik a kínaikanak a spájz közelébe kell lenniük, hogy előcsalogassanak téged a topicon...;) :))

Előzmény: Python24 (71344)
kószák egyike Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71350

Egyetértünk.

Nekem attól is van egy kis félelmem, hogy ész nélküli fűnyíró elv alapján olyanok is áldozatul esnek akik korrekt módon végzik a munkájukat, szükség is lenne rájuk de ne adja ég nem valakinek a valakiei, nincsenek jó érdekérvényesítő kapcsolataik szóval a statisztika miatt mehetnek a "levesbe"...:((

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (71320)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71349

igen, de azért ,ha összedugnánk itt a fejeinket sztem könnyen ki tudnánk találni tábornokhoz méltóbb időtöltéseket,mint pl. ez a danolászás . : - ) 

Előzmény: fekvőrendőr (71324)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71348

:-))

 

egyszerű vagy nem 1szerű : bent azért nem maradhatott! :-))

Előzmény: csörömp (71338)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71347

"Mo.-n honosítják az eszközt és magyar üzem fogja összeszerelni" - Szerencsetlen magyar adofizetok ettol fognak koldulni! Szo szerint!

Előzmény: Törölt nick (71345)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71346

A problema ezzel csak az, hogy lassan!

Viszont ez a fereg addig is mergezheti akar a te gyerekeidet is a kabitoszerevel!

Mondjuk amig leosztja a sapot az amcsiknak addig kvazi erinthetetlen!

Előzmény: M.Zoli (71322)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71345

Ha Mo.-n honosítják az eszközt és magyar üzem fogja összeszerelni nem lesz gond, a kínai rádióállomást lecserélik Kongsbergre és már NATO kompatibilis is :)

Előzmény: Python24 (71344)
Python24 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71344

Üdv!!

NATO tagállamként kínai fegyverzet??Elég ostoba ötletnek hangzik.

De láttunk már hasonlóan átgondolt beszerzéseket..

Előzmény: Törölt nick (71341)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71343

Ma már ne a műanyag játékok alapján ítéljük meg Kínát :)

Előzmény: Törölt nick (71341)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71342

A hasonló nyugati választéknál pedig olcsóbb...

Előzmény: Törölt nick (71341)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71341

 

 

A BTR-80/80A-nál jobb.

Előzmény: Törölt nick (71339)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71340

"Újrázni? Egy fele/negyadakkora sereggel egy közel mohácsival megegyező méretű oszmán sereg ellen?"

 

Miert mekkora volt a torok sereg vesztesege ? Mert en hallottam adatot 2000 tol 20 000 ig.

Előzmény: TheZen (71335)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71339

 

 

Ezekről lehetne szó...

Előzmény: Törölt nick (71318)
csörömp Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71338

Az, hogy „ondó” (g..i), csak a lövészek találták ki, mert nem bírták elviselni a mesterségbeli tudásfölényünket (egészséges fegyvernemi sovinizmus). Máskülönben a mondás helyesen: a tankos kicsi, koszos és enyhén alkoholos.

A Babos ezredes féle beszorulás meg igencsak „urbán legenda”, mert nem olyan egyszerű a tornyot leemelni.

csörömp

Előzmény: prwhrqkt (71325)
katona1480 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71337

CSAK NEM ERRE A KAPURA GONDOLTÁL ?

2011.

Előzmény: Törölt nick (70831)
TheZen Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71336

 animáció korrekt lesz

 

animációnak, népszerűsítő ábrázolásnak valószínűleg - de Baltavári valamilyen baleset folytán hadszíntéri modellezésnek akarja beállítani....

Előzmény: Törölt nick (71330)
TheZen Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71335

nem elképzelhetetlen, benen volt a pakliban, akár a szultán halálával együtt - ki merem jelenteni ,hogy ebben az esetben egyértelműen "megmenekülünk"

 

Valójában egy másodpercig sem volt benne a pakliban...

 

 

egyrészt aki időt nyer, életet nyer, erősen kétséges egy újabb magyarországi hadjárat pár éven belül, addig bármi történhet  

 

Miért is? 1526-os oszmán támadás 5 éven belül a második volt - úgy, hogy közben még beiktattak egy sikeres ostromot Rhodosznál....

 

 

nyugaton Károly esetlegesen akár magyar segítséggel is (páviai csata vs mohácsi csata!) ténylegesen döntésre viszi az ügyet, 

 

És ki ellen? 1527-ben "csak" az alábbi ellenfelekkel nézett szembe: Pápai Állam, Velence, Firenze, Anglia, Francia Királyság, Milánói Hercegség... ezen sokat nem javított volna némi magyar könnyűlovasság....

 

 

ha meg meghal a szultán, akkor egy másik hasonló kaliberű uralkodó török részről nem garantált 

 

Fene tudja... A legtöbb szagértő szerint az oszmán sereg katonai és szervezőzsenije nem Szulejmán volt, hanem Pargalı Ibrahim Pasha nagyvezír.

 

 

nos, Szapolyai serege még megvan, cseh csapatok még megvannak, horvát csapatok még megvannak... azokkal együtt lehet újrázni 

 

Újrázni? Egy fele/negyadakkora sereggel egy közel mohácsival megegyező méretű oszmán sereg ellen?

 

Egyébként ez itt nagyon off, erre van egy szaktopik:)

Előzmény: Yoshi (71331)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71334

Repülőgéproncs hatszázmillióért
2011. augusztus 31. 06:00 

 Magyar Nemzet 
Súlyos hibákat állapítottak meg már a garanciális időn belül annál az An–26-os szállító repülőgépnél, amelyet közbeszerzés nélkül, szakértők szerint háromszoros áron, hatszázmillió forintért vásároltak meg egy ciprusi offshore cégen keresztül a szocialista Juhász Ferenc honvédelmi minisztersége idején a Magyar Honvédség számára.

 A Magyar Nemzet birtokába került jegyzőkönyvek szerint volt például a gépen olajszivárgás, de kiderült az is, hogy a hajtómű turbinalapátjain felületi leválások, bemaródások keletkeztek. Emellett szivárgott a kerozin a jobb szárnyon lévő keszontartályból, gond volt a bal szárny borítólemezével és a faroktámasszal is. Súlyos, akár katasztrófát is okozó meghibásodás volt az is, hogy nem működött az a jelzőberendezés, amely a hajtómű hőmérséklet- változásait követi a repülés során. Később javítani kellett a légcsavart és egyéb fontos területek fűtését is. Egyszer elrepedt a gép főfutóművének fékkarimája, amely a biztonságos földre érkezéshez szükséges, de a gép több helyen be is ázott, például a vezetőfülke ablakain vagy a függőleges vezérsík belső terében – olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában, melyből további részleteket is megtudhat

 

 

?????????????????????????????????????????????????

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71333

Jó napot Kuruc71!

 

2008: 

MOSCOW, May 12 (RIA Novosti) - A manufacturing plant in southwest China has started to assemble Russian-designed Mi-171 transport helicopters, one of Russia's key arms exports, the Russian business daily Vedomosti said on Monday.

China plans to build at least 20 helicopters in 2008 with assembly kits supplied by a Russian plant in Ulan-Ude and later increase production capacity to 80 aircraft per year.

Előzmény: Kuruc71 (71332)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71332

Tudtommal kina nem gyartja a Mi 17 et, de lehet tevedek.

Előzmény: Törölt nick (71318)
Yoshi Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71331

próbálom egybe....

 

Muhi:

 

azt, hogy hosszútávú hatás anélkül nem következett volna be, nos, én kicsit vitatom

 

meggyorsította, az biztos

 

az pedig, hogy mind magát a kitörést (teljesen bizonyosan), mind magát a csatát (erősen valószínűsíthetően) jobban lehetett volan kivitelezni - egyetértünk

 

Mohács:

 

szigorúan személyes, szubjektív és nagyon nem szakvélemény!

 

a kiinduló helyzet nem anynira rossz, mint az szerintem a közvélekedésben elterjedt

 

nem volt éppen rózsás, azonban erősen konszolidálódott (központi hatalom tekintetében - tény, hogy nem kizárt akár hosszú távon is egy lengyel út, azonban el szokták felejteni, hogy valamennyire Lajos háta mögött van, mint stabil hatalmi bázis, csehország...)

tény, hogy az (egyébként eléggé véges) erőforrásokat nem éppen a legjobban használták fel (pl császárválasztás)

a habsburgokkal a kapcsolat ekkor meglehetősen jó, sőt...

 

 

a csata tekintetében gyakoraltialg a megvalósulton kívül 3 lehetőséget látok:

 

- magyar győzelem

nem elképzelhetetlen, benen volt a pakliban, akár a szultán halálával együtt - ki merem jelenteni ,hogy ebben az esetben egyértelműen "megmenekülünk"

egyrészt aki időt nyer, életet nyer, erősen kétséges egy újabb magyarországi hadjárat pár éven belül, addig bármi történhet (mondjuk, nyugaton Károly esetlegesen akár magyar segítséggel is (páviai csata vs mohácsi csata!) ténylegesen döntésre viszi az ügyet, utána tud (több) erőforrást biztosítani a török ellen is)

de mindenképpen presztízs a királynak, a központi hatalomnak

 

ha meg meghal a szultán, akkor egy másik hasonló kaliberű uralkodó török részről nem garantált

 

mindkét (al) esetben egy dolgot elkerülünk: a totális káoszt követő országdúlást, ami meglehetősen nagy veszteség volt...

 

- magyar vereség, azonban nem anynira katasztrófális, nem veszik oda gyakorlatilag a teljes sereg és a vezetés

(félig meddig rendezett visszavonulás, de jelentős veszteségekkel)

 

nos, Szapolyai serege még megvan, cseh csapatok még megvannak, horvát csapatok még megvannak... azokkal együtt lehet újrázni

 

(és az ország feldúlása jóval kevesebb károkat okoz ebben az esetben)

 

- magyar vereség, hasonlatosan a megtörténthez, de a király életben marad

elmarad a kettős királyválasztás, a polgárháború... ez már önmagában jelentős "előrelépés", ráadásul mint fent, elég sokminden marad, továbbra is királyhűen - bár az országot így is végigdúlják vélhetőleg

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71330

Hát, ha komoly, legyen komoly.

 

Kezdjük a Muhi csatával.

Előzményeiben felfedezhető hasonlóság a Mohácsi csatával. Adott volt a király rossz belpolitikája, a széthúzó főurak, és a nem megfelelő fegyverzet.

A csata vezetési hibák miatt katasztrofális vereséget hozott, holott a két sereg létszáma között nem volt nagy különbség.

 

Következményei is katasztrofálisak voltak, mint Magyarország nagy területeinek elnéptelenedése, az ország kirablása.

Hosszú távú következménye volt viszont a királyi hatalom, és az ország megerősödése, új, erős hadsereg létrehozása.

 

Mohács.

Előzmények mint fent.

Viszont a török sereg létszámában és fegyverzetében is jóval erősebb volt a magyarnál. Tüzérségét nagy számban, és hatásosan alkalmazta a csatamezőn. És megtörtént az is, ami régebben elképzelhetetlen volt, a gyalogság(janicsárok) kiállta a nyílt téren rohamozó nehézlovasság támadását.

A csata törvényszerűen vezetett katasztrofális vereséghez, hiszen a(fegyelmezett) nagy  létszámú török sereg akár kétszeres emberveszteséget is "megengedhetett" volna magának, a harcképesség csökkenése nélkül. A magyar seregek rossz vezetése csak hab volt a tortán.

 

A csata rövid távú következményei kevésbé voltak rosszak mint a Muhi csatáé, a hosszútávúak viszont sokkal rosszabbak.

A király halála gyakorlatilag igen hosszú időre véget vetett az önálló magyar államiságnak. Megtörtént az ország nagy területeinek elnéptelenedése, és az ország kirablása is.

És egészen a kiegyezésig a magyar államiság nem is volt visszaállítható.

 

(Amúgy a "beharangozó" a problémás, vsz. az animáció korrekt lesz)

Előzmény: Yoshi (71328)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71329

Udv.

 

Muhi:

 

A csata jol indult, mivel a magyar es szovetseges sereg ki tudta hasznalni a mongol sereg megosztottsagat. Maga a magyar sereg is kvazi jol vezetett, es fegyelmezett sereg volt, foleg a lovagrendi banderiumok. Csak eppen megerkezett Szubotaj, majd kessobb a deli atkarolo sereg is. Igy letszamhatranyban, egy jobban felfegyverzett, es szervezettebb ellenfel ellen mar sok esely nem volt. Addig kellett volna a centrumban dontesre vinni a dolgot, amig a ket atkarolo szarny nem erkezett be.

 

Ami aztan a katasztrofahoz vezetett, az a kitores mikentje volt. Kerdes, hogy lehetett volna-e jobban csinalni a meglevo erokkel? Pl. Ha kitartanak a megeroditett taborban estig, es mar sotetben kezdik a kitorest, az talan mukodott volna. Van egy-ket elkepzelesem, hogyan lehetett volna csinalni, csak nem biztos, hogy az mukodott volna-e. Mindenesetre faradt csapatokkal csata utan reszenkent megkiserelni a kitorest, az nagy vesztesegekhez vezetett, viszont a kiraly, es legalabb az orszagvezetes egy resze kijutott.

 

Mindenesetre a tatar pusztitas utan a magyar seregek kepesek voltak visszafoglalni az osztrakok altal elfoglalt magyar teruleteket. Ez azert azt jelenti, hogy nem volt megsemmisito a "Tatarjaras".

 

Mohacs:

 

Ott is jol indult a csata, egy lenduletes lovasroham letolt gatyaval kapta el a nehez terepen felvonulo rumeliai hadtestet. Lehetett volna kedvezobb vege is a csatanak, ha a magyar sereg fegyelmezettebb, gyakorlottabb, es Tomori csataterve vilagos lett volna az alvezerek szamara. A zsoldos gyalogsag lemeszarlasa tenyleg nem volt ervagas Magyarorszag szamara, az igazi katasztrofa Lajos kiraly, Tomori, es tobb orszagvezeto halala volt. Amennyiben az orszagvezetes megmenekul, es sikerul legalabb valamennyire rendezetten kivonni legalabb a lovassereg egy reszet, akkor talan Budan kibekkelhettek volna 1526-ot. A kiraly megmenekulesevel, talan, nem szakad kette az orszag. Ettol fuggetlenul, meg ebben az optimista szcenarioban is, ha Lajos nem szerzi meg  a Habsburgok tamogatasat, akkor par ev alatt Szulejman ugy is felorli az orszagot. Sajnos Magyarorszag meg benne volt a torok sereg akcioradiuszaban, es meg egy teljesen osszevont magyar sereg ( bar kerdes, hogy tudtak volna megoldani logisztikailag az osszevonast, + akkor az orszag maradek reszet letaroljak az akindzsik minden akadaly nelkul ) sem tudott volna megmerkozni az akkor csucson levo torok sereggel. Egyszeruen nem voltak egy sulycsoportban.

 

Szoval ha Lajos megmenekul, akkor is kenytelen lett volna valoszinuleg huberesseget fogadni V. Karolynak, vagy Ferdinandnak egy penzugyi es katonai segitsegert, amelyet azert kapott volna, hogy gyakorlatilag Becset vedje.

 

Udv. 

Előzmény: Yoshi (71328)
Yoshi Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71328

határozottan nem... kicsit "hatásvadász" kezdés, de a csata úgymond "jól" indult, most tartanka itt

 

hozzáteszem, nem is ártana, ha kicsit helyére tennénk a mohácsi csatát, mert erősen az az érzésem, hogy a csata, annak következményei, a "legendák" rengeteget ártanak a "népléleknek"

 

 

 

(mert ugye ott van muhi, az is egy "jól" induló csata volt, amiből ugye lett egy katasztrófális vereség - bár ugye ott a király életben maradt és nem lett utána polgárháború - mégsincs semmiféle következménye a közgondolkozásban)

Előzmény: Törölt nick (71304)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71327

sztem ez tipikus.

mint a szintén régi vicc:

- te partizán voltál?

-nem, de már intézik!

Előzmény: hiryu2,0 (71317)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71326

csak kiderül mind1ikről :-(

 

ezért - sem - megyek én délszláviába!

nekem ne mérje a fagyit azzal a kézzel amelyikkel isten tudja mit művelt pár évvel ezelőtt !

Előzmény: Kavics78 (71321)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71325

pedig a mondás úgy tartja , hogy kicsi,koszos és g**i. 

ez a tankos.

leginkább aprótalpúak valók sztem oda.

 

egyszer Babos ezds et-re rászorult a tank. az alacsonyságával sztem nem volt gond, viszont ezredes korára rendesen megszélesedett. 

úgy kellett leemelni róla a tornyot,hogy ki tudjon jönni belőle.

legalábbis ezt beszélik.

Előzmény: harpet79b (71313)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71324

Nekem másfél hónapig volt közvetlen főnököm ez a bizonyos tábornok. Sok vidám percet szerzett egy egy megnyilatkozása. Velem egyébként nagyon korrekt volt, utólag is köszönet neki érte.

Előzmény: prwhrqkt (71312)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71323

Van ex börtönpk. ismerősöm, aki a beosztása révén egy BV-s gazdasági vállalkozás igazgatója is volt egyben. Rettenetes költségekkel sikerült nekik a befektetett összeg felét érő terméket létrehozni. Nem hiába szűntek meg ezek a vállalkozások. Most kerül amibe kerül felélesztik őket.

Előzmény: harpet79b (71314)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71322

Udv.

 

:) Epp be akartam tenni.

 

Annak idejen ha jol emlekszem en tettem be ide az elso hireket errol a szervkereskedelemrol. Szlovak ujsagokbol hoztam a hireket.

 

Udv.

Előzmény: Kavics78 (71321)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71321

Veséikért ölte a szerbeket a koszovói kormányfő?

A gyanú már évek óta felmerült, de eljárás csak most indult Hashim Thaci ellen. Az egészséges foglyok szerveit Törökországba és Szaúd-Arábiába csempészhették. Tovább »

forrás: Index.hu

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71320

Embrek!

A 15000 fős vízfejhez képest az 1000 fős létszámcsökkentés bakfitty, de legalább van valami szándék. Szekerös 4100 fős létszámcsökkentést jelentett be azonnal, oszt semmi sem lett belőle. A vízfej környékén már van érdekérvényesítő képesség. Félek, hogy a központi szerveknél ilyen elemek esnek áldozatul, mint Tenkes hegy, Kánya hegy, stb., mert azok mégis csak vidéken vannak. Lassan 20 éve járok Hévízre. Szinte minden évben cégtábla csere van, mert hol HM közvetlen, hol MH alárendelt, most úgy tünik megint MH kerül a feliratra.

Előzmény: kószák egyike (71315)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.31 0 0 71319

Regi szovjet vicc az atkosbol:

- Tudod-e, hogy miert hord a harckocsizo belelt borsisakot?

-???

- Hogy avval a bohom nagy fejefel szet ne verje a harckocsi belsejeben talalhato pontos uvegmuszereket.

Előzmény: harpet79b (71313)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71318

páncélozott szállító jármű

páncéltörő rakéta

szállítóhelikopter /orosz liszensz alapján Kínában gíártott mi-171/

Előzmény: harpet79b (71316)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71317

OFF

http://stop.hu/articles/article.php?id=927969

 

Ellenőrzést rendelt el Emil Boc román miniszterelnök az 1989-es romániai forradalom hőseinek járó juttatások ügyében, miután felmerült a gyanú, hogy több ezer úgynevezett álforradalmár kap törvénytelenül havi juttatást és különböző kedvezményeket.

harpet79b Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71316

És mi lészen az? Kici óccó micoda?

Előzmény: Törölt nick (71307)
kószák egyike Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71315

http://wagnerpeter.blogspot.com/2011/08/letszamleepites-honvedsegnel.html#links

 

"Vissza az interjúhoz. A hírben az a jó, hogy végre meglépi egy honvédelmi miniszter azt, amiről már régóta mondják, hogy megkellene tenni. Az előző vezetés és Kovács Gyula alezredes jókat polemizált ezen anno a Népszabadaság hasábjain, úgy tűnik most akkor Kovács Gyulának volt igaza."

 

No comment...

 

 

harpet79b Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71314

Tudtommal pont a rendőrök ruháját varrják az elítáéltek, mégsem teljesít olyan rosszul mostanában a kék gárda...

 

Nem értem, miért lenne ebből összeomlás.

Előzmény: fekvőrendőr (71295)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71313

Én csak T55-ben ültem, (nem a korom miatt, hanem mert civilként csak ilyenbe jutottam be...) de abban is össze-vissza vertem mindenemet, pedig csak 170cm vagyok.  Ennek ellenére szerintem nem maga a magasság számít, hanem inkább az elővigyázatosság. :)

Előzmény: csörömp (71272)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71312

nem kéne!

:(

 

mint amikor a rendőr tábornok lakodalmas nótákat énekelt! csuklóján fityegő 8grammos fuxxal.

 

Előzmény: hiryu2,0 (71309)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71311

rákérdeztem ejtőernyős barátunknál erre a szolnoki sajnálatos balesetre.

ő röviden ezt "mondja " vele kapcsolatban:

 

 

http://www.torzsasztal.hu/Article/showArticle?t=9206714

Előzmény: kovacsgyula44 (71285)
charlie21 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71310

Isaszegi úrnak inkább olyan Árpádkori táltos arca van :-)

Előzmény: hiryu2,0 (71309)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71309

 

 

Tábornok statisztált a rockballada parasztjai között

A HM kommunikációs cégét vezető Gubcsi Lajos rákóczis zenés művel rukkolt ki. A fejedelem parasztjait a színpadon beosztottai alakították, jobbágyjelmezbe öltözött a vállalkozásfejlesztési, a pénzügyi és az üzemeltetési vezető is. Tovább »

forrás: Index.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71308

Talán lesz alapja a hírnek:

"A kínai miniszterelnök a katonaság témájáról is beszélt egy keveset: azt mondta, hogy bízik a magyar hadsereg fejlődésében."

http://index.hu/belfold/2011/06/25/kina_bevasarolta_magat_magyarorszagba/

Előzmény: Törölt nick (71307)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71307

Jó napot!

 

 A gazdasági válság miatt ki fogunk próbálni néhány "olcsó" kínai fejlesztésű eszközt is...

Más is hallotta? 

Kavics78 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71306

:-D

Előzmény: hiryu2,0 (71301)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71305

Ha mar nagyon bombazni akartak akkor bomvazhattak volna ezen a bizonyos helyen egy bizonyos idoben!

Na persze a jugo hirszerzes nem viritott!

 

Előzmény: Törölt nick (71302)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71304

Ha alaposabban megnézzük, ünnepeljük hazánk nagy győzelmét. :-(

Előzmény: hiryu2,0 (71301)
TheZen Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71303
http://m.index.hu/belfold/2011/08/30/tabornok_statisztalt_a_rock_ballada_parasztjai_kozott/
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71302

Hmm. Szépen tereltek a cikkekben.

Előzmény: Kavics78 (71299)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71301
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71300

THX.

 

Előzmény: Kavics78 (71299)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71299
Előzmény: hiryu2,0 (71297)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71298
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71297

Khm... Anno Aranysas vagy elődje hozott a témáról egy cikket.

 

Írta hogy határ túloldalán elsötétítés, errefele meg kivilágítva minden.

Be volt kopizva az akkori radarkép. Szép rendes lőkört leírt mielőtt dobott volna.

/jellemző leírás volt hogy a CIKK SZERINT  x méter  /talán 1500?/ süllyedve a gépet nem látták a képernyőn úgy rekonstruálták az utját../

Előzmény: Plieur (71294)
petike23 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71296

"A rabszolga munkája szükségképp hanyag"

 

De a börtönlakókat dolgoztatni egyébként jó ötlet.

Előzmény: fekvőrendőr (71295)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71295

http://nol.hu/belfold/20110830-dolgozzanak_az_eliteltek_allami_megrendelesre

 

Kellet nektek bakancsügyben sírni:

"Önmagában óriási tétel lehet a honvédségi egyenruházat – már dolgoznak a bakancsokhoz szükséges gumitalp fejlesztésén"

 

Ezek még nem hallottak a Római Birodalom bukásának egyik okáról:

"A börtönökben van a legolcsóbb és legfegyelmezettebb munkaerő: a minimálbér harmadáért dolgoznak, sohasem késnek el, és lógni sem tudnak."

Plieur Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71294

Gondoltam elég világos idézet nélkóül is hogy ott szó sem volt tévedésről, technikai hibáról, stb.

Provó volt.

Előzmény: Kavics78 (71259)
petike23 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71293

Köszönöm mindkettőtöknek !

Előzmény: Saker Falcon (71292)
Saker Falcon Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71292
Előzmény: petike23 (71287)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71291

Rogyion Jakovlevics Malinovszkij 1957-1967

Előzmény: petike23 (71287)
Saker Falcon Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71290

Bocs, félrement.

Előzmény: vad05 (71288)
Saker Falcon Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71289

Az angol Wiki szerint: Marshal Rodion Malinovsky (1957. 10. 26. - 1967. 03. 31.)

Előzmény: vad05 (71288)
vad05 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71288

A "nagy élmény"-t értsd jól! A kutyázás semmilyen körülmények között sem élmény és ráadásul - ahogy írtad is - egyáltalán nem veszélytelen. Ezért kell mindenkinek már az alapoknál elsajátítania, hogy miként lehet megelőzni. Ezért is csodálkozom, hogy ha ez már tömegesen előfordult ott (Pécs mellett) a nagy szél miatt, akkor miért engedték a további ugrásokat? 

Előzmény: kovacsgyula44 (71286)
petike23 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 71287

Szervusztok,

 

nem tudja valaki, ki volt a Szovjetúnió hadügyminisztere 1959-ben ?

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71286

"A kutyázás nagy élmény" A reptér füvén igen, de a harkányi út mentén hason vagy hanyatt teljes felszerelésben a tüskés rekettyésben, ráadásul közeledik az árok, vagy a villanypózna, netán a szalagkorlát, így talán kicsit kockázatos.

Előzmény: vad05 (71281)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71285

Elég szűkszavúak a közlemények. Kollégánk egy kamion tetején landolt, leesett a kerékpárútra, súlyos sérüléseket szenvedett. A kiérkező mentők egy órát küzdöttek, nem tudták megmenteni.

 Egy reptéren aerológus is van, aki köteles előrejelzést adni, és a tevékenység közben beállt változásokról is tájékoztatni a gyakorlókat. Nincs információ arról, hogy milyen tipusú gyakorlás volt, mi volt az ernyő tipusa. Paplannal vagánykodhat az ugró is, kupolással, meg teljes felszereléssel az ugratón múlik az ugró sorsa. várjuk meg a kivizsgálás eredményét.

  A tragédia miatt őszinte részvétünk a balesetet szenvedett családjának, kollégáinak.

Előzmény: Törölt nick (71284)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71283

A felderítő zászlóaljat befogadó tüzérdandár parancsnokhelyettese. Kovács Lajos fzpk hívott meg a bulira, mert tudta, hogy imádok helikopterezni. Egy következő ejtőernyős táboron Bonifert fhdgy-al ugrottam volna 3000-ről tandemben, de nejem hírét vette, letiltott. Az nap Szekszárdon egy másik rendezvényen meghalt egy ejtőernyős, nejem igazolva érezte aggodalmát.

Előzmény: vad05 (71282)
vad05 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71282

Mindezt a helikopterből? Milyen beosztásban is voltál ott? ;)

Előzmény: kovacsgyula44 (71280)
vad05 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71281

A "kutyázás" nagy élmény! :) Persze annak is megvan a módszere, hogy miként lehet "kiküszöbölni". Továbbra is fenntartom, amit az előbb mondtam. Sőt! Még inkább! :) 

Előzmény: kovacsgyula44 (71280)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71280

Az előző ugrásnál én is fenn voltam a helikopteren, láttam a szalagdobások eredményét, majd az ugrásokat. minden rendben volt, mindenki a kifutópálya környékén fogott talajt. Az más kérdés, hogy az erős szél miatt az ernyő nem csukódott, a katonák 30-60 métereket szörföztek a hóban teljes felszerelésben. A második ugrás is így végződött volna, ha a földi irányító nem ad egy átgondolatlan utasítást.

Előzmény: vad05 (71273)
vad05 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71279

Fél OFF - A MH -t érintő része már régen kitárgyalásra került itt is. A többi inkább OFF, de érdekes! :)  http://www.origo.hu/itthon/20110829-wikileaks-aktak-magyarorszagrol-urancsempeszek-kordonbontok-es-tehetetlen-katonak.html - ON

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71278

A csúcs szerintem a SZNAR 10 földi mozgó célokat felderítő radar navigátorának a helye volt. Mire bekapcsoltam az 1G25-ös girót, ami ráadásul az ülés mögött volt, begörcsölt a vállam, a hátam,a derekam.

  Az orosz önjáró lövegekhez képest az amerikai M 109-es család tényleg táncterem.

Előzmény: csörömp (71272)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71277

Amúgy Eszékkel könnyebb?

Előzmény: Kavics78 (71274)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71276

Nem igazán. Annyi hogy "eltévedt".

Mondjuk nem is nagyon kellett magyarázkodniuk, mivel a magyar politikai vezetés annyira tartott attól hogy kiderül inkompetenciájának szintje, hogy igen igen lájtosan reklamáltak.

Előzmény: Kavics78 (71274)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71275

OFF

Igazad van! Mindig a "jellemere" gondolok!

ON

Előzmény: Princ of Carpatia (71262)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71274

Akkor meg valoban provokacioszagu a dolog!

 

Azert osijek-et nehez osszeteveszteni barcs-al (bar mindketto dravaparti varos)!

Volt ennek valami hivatalos magyarazata a szerbektol?

Előzmény: Törölt nick (71261)
vad05 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71273

Először is R.I.P. a szolnoki katonának. Ugyanakkor szeretném felhívni a figyelmet, hogy kicsit óvatosabban kéne bánni az ilyen történetekkel, mint a pécsi eset. Egyrészt nem ildomos negatív tartalommal neveket emlegetni ilyen helyen, másrészt tisztázni kéne, hogy mi a szerepe és felelőssége a földi ugratásvezetőnek és a gépen ülő ugrató parancsnoknak! Arról sem szabad elfeledkezni, hogy sajnos sok esetben maguk az ugrók követnek el hibákat. Még a legfelkészültebbekkel is előfordulhat, hogy baleset éri őket akár saját hibából, akár kiküszöbölhetlen behatásra. :( 

Előzmény: kovacsgyula44 (71269)
csörömp Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71272

A tankosnál igenis számít a méret. Koromnál fogva előfordultam T-34-ben is, igaz, azt csak vezettük, de az bálterem volt a T-72-höz képest. A T-72-be már mikádóban sem nagyon lehetett beszállni. A fegyverek kezelésénél meg különösen a parancsnok „szívta” meg, mert még én az 162 cm szálfa méretemmel is nehezen tudtam a párhuzamosított géppuskánál hibát elhárítani, a töltőautomata bemálházásáról nem is beszélve. Az alacsony sziluettet valahol meg kell szolgálni. Az meg, hogy a tankos mindenütt előfordul, most szorult össze a szívem, hogy Szolnoknál a 4 útnál balesetezett egy ejtőernyős. Tankosként én is ott ugrottam először, ötvenegynéhány évesen. RIP

csörömp

 

Előzmény: prwhrqkt (71266)
swordmanus Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71271

Nem azt mondtam, hogy kizáró ok, de nem hajolgatni a szemöldökfánál könnyebbség! :-)

Előzmény: giap (71267)
giap Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71270

Tipikus story !Fogadáás jobról! Elbasztam. Balról!

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71269

Most olvasom a hírt, a 4-es főútra sodródott egy katonai ejtőernyős, egy kamion elütötte.

Pécsett részese voltam hasonló esetnek. A földi gyakorlatvezető százados a Pogányi repülőtéren nézett északra, és úgy érezte, hogy túl közel van a helikopter a balkézre eső harkányi úthoz, ezért felszólt, hogy menj 200 métert jobbra, és ugorhattok. A pilóta haladt dél felé, neki jobbkézre igazított 200 métert, és ugratott. A szórásközéppont természetesen a harkányi útra került, ahol 100-al ment a forgalom, le se tudtuk állítani. Megúsztuk a dolgot, egy kolléga mártózott meg kétszer a hangár palatetejében. A honvéd kórházban órákig műtötték, elfogyott többször a varrófonal. Maradandó sérülés nélkül megúszta. Lehet hogy ez a Géczi kolléga, aki nem tudott különbséget tenni a saját jobbkeze és a pilóta jobbkeze között most Szolnok környékén ugrat?

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71268

Az első osztrák tüzérezrednél megismertünk egy 220-as századost. Amikor nálunk volt vendégségben, intéztem a szállodát, mondtam a 220-at, mondták semmi gond, a francia ágy lábához benyomtak egy sezlonyt, és volt extra ágyneműjük. M 109 A3 valamelyik lánctalpas vezetési pontjába préselte be magát a kolléga. Osztrákia első osztályában kosarazott, kérdeztük miért nem megy ki Amerikába? mondta, hogy egy osztrák hercegnő a felesége, birtokaiból van annyi jövedelmük, mint amannyit az amerikai kosárlabda ligából nyerhetne. 

Előzmény: swordmanus (71256)
giap Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71267

Már sajnos nem élő régi munkatársam a m. kir. hv. harckocsizó tisztje volt, a kis ansaldon kapott kiképzést, később turános hk. pk. lett, pneumatika műhelypk. meg minden, amit a háború hozott. Ő kb. 190 cm magas volt még 60 évesen is... Nem számít a testalkat!

prwhrqkt Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71266

én meg 180 körüli tankost.igaz nem sokat.

mikor kimúltak a tankok flotillás lett,most meg a tűzszerész cégnél van.

hiába no: a tankos mégis csak összfegyvernemi szakma!

 

 

Előzmény: giap (71264)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71265

Lefejezés után hiányosság, addig adottság. :-)

Előzmény: Princ of Carpatia (71262)
giap Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71264

mig 21 pilótát láttam nálam fél fejjel magasabbat, én 180 voltam. A legendás Lecsó, Urbán ales. helyettese volt Veszprémben, nevére sajnos nem emléxem.

Princ of Carpatia Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71262

Üdv!

OF:

Má'n bocsánat! Nem hiányosság az! Adottság.

ON:

Öreg Csóka

 

Előzmény: Kavics78 (71248)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71261

Bejött, tett egy kört, és visszafelé menet oldotta.

Előzmény: Kavics78 (71260)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71260

Mellesleg az emlitett barcsi esetben siman oldhatta a jugo gep a bombat jugoszlav legterben is! Legalabbis a hajito bombazassal amit a krajnai szerb "legiero" eloszeretettel alkalmazott (nagy sebessegu celpontmegkozelites alacsony magassagon, majd hirtelen ugras (meredek emelkedes es oldas)!

Előzmény: Törölt nick (71258)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71259

??

 

Legalabb idezhetnel valamit tolem amire reagalsz!

 

 

Előzmény: Plieur (71257)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71258

A cikkben közöltek részben tévesek.

A gépet, mint ahogy a többi berepülő gépet is, (akkor még) bizony követte a magyar légtérellenőrzés, egészen a sárkányrepülőkig bezárólag.

Más kérdés hogy a riadóztatott és levegőbe emelt vadászok egyetlen esetben sem kaptak az elfogásra parancsot. A HÁP nagyon szívesen kiadta volna, de nem volt hozzá joga. Aztán mire fentről leért volna a jóváhagyás, a gép/gépek rég elhagyták a légteret.

Barcs (és Szeged) után változott némileg a hozzáállás, a MI24 géppár járőrözésre rendelésével.

Légiharcra viszont nem kerülhetett már sor, hiszen a szándékos berepülések ezzel nagyjából meg is szűntek.

Előzmény: Plieur (71257)
Plieur Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71257
Előzmény: Kavics78 (71223)
swordmanus Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71256

Ha jól gondolom, az alacsony testmagasság számos fegyvernemnél egyenesen előny (harckocsizók, önjáró tüzérség, stb.: ahol kis helyre kell beférni).

Előzmény: kovacsgyula44 (71249)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71255

Udv.

 

A cseh feher konyv

 

http://www.army.cz/ministr-a-ministerstvo/odkazy/odkazy-46088

 

Bila kniha o obrane.

 

Letoltheto.

a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71254

,,A volt ügynök hangsúlyozta, hogy háborút nem akart kirobbantani."

 

Kis naiv. Tanarneni, kerem, en nem akartam, hogy a szulei korhaz-puhara veerjek a Kovacsot, csak azt akartam, hogy jooool buntessek meg. Bruhahahahaha.

Előzmény: kovacsgyula44 (71250)
vad05 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71253

Az biztos, hogy három gyerek családi pótléka nélkül még a felét sem keresi egy tizedes!

Előzmény: Törölt nick (71245)
vad05 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 71252

Akkoriban (2001) erről a német sajtó elég sokat cikkezett. Itthon is lehetett itt-ott olvasni egy-egy erőtlen írást erre hivatkozva, de a nagy testvér akarata mellett ezek alig voltak hallhatók.

Előzmény: kovacsgyula44 (71250)
vad05 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 71251

Semmi gond! Ha jól sejtem, még "új" vagy itt és "egy újszülöttnek minden vicc új"! :)

Előzmény: mastersergeant (71247)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 71250
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 71249

Én a 164 centis vertikális kiterjedésemmel ilyet soha sem tennék.

gyulla

Előzmény: Kavics78 (71248)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 71248

Nagyon csunya dolog masok testi hianyossagaival elcelodni! :-)

Előzmény: hiryu2,0 (71244)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.28 0 0 71247

Akkor ezer bocs! :-)

Előzmény: vad05 (71237)
king jerry Creative Commons License 2011.08.28 0 0 71246

hehheeee

de hol a kép :D

Előzmény: hiryu2,0 (71244)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.28 0 0 71245

Üdv az Uraknak!

 

Egy érdekes link:

http://okos-tojas.blog.hu/2011/08/28/a_nagy_hadicsel?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=facebook&utm_campaign=blhshare

 

A fizetés összege kicsi túlzás, bár lehet bruttóban értendő 3 gyerekkel és tizedes rendfokozatban!

 

Azért találó!

hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.28 0 0 71244

De nincs kerülgetni való téma: Orbán Viktor, a világ miniszterelnöke megnőtt.
Az oly jellegzetes kis falusi futballista a méretét meghaladva mára már a díszszázad fölé magasodik.

Aki látta a királyi hírügynökség képét, tudja, miről beszélek. Ott áll a Kövér Lászlóval koszorúzott trió, két oldalán egy-egy törpével. (Természetesen, aki alacsonyabb a miniszterelnöknél, még közel sem törpe, tekintsük ezt írói munkásságunk részének.)
A hadügy honlapjáról viszont tudhatjuk, hogy a díszelgő katona szabványos magassága 176 és 188 közötti. Azért, mert az ilyen katona tudja tökéletesen megfogni a díszkarabélyt - mely, mondhatni, erre az emberméretre van kifejlesztve.
A hivatalos magyar celebhatározó szerint azonban Orbán Viktor miniszterelnök testmagassága 168 centiméter (szeme: barna, csillagjegye: ikrek, súlya: 78 kiló, haja: barna, testtömeg-indexe 27.64)

Márpedig a hivatkozott hivatalos fotón még a legmegátalkodottabb Fidesz-hívő is láthatja, hogy a díszkatona csákóban is fél fejjel alacsonyabb a főnöknél.
Tehát korunk Kiss Ernői állnak Orbán mellett, a kényszeralacsonyság miatt visszahívott nyugdíjas katona képében - gondolom kiemelt terrorelhárítói fizetéssel. Nem a közmunkásokat hajtja tehát a katona, hanem ott cseppeskedik a miniszterelnök mellett. Azért ez karrier vagy mi...?
Most olvastam, hogy csökkentik a fegyveres erőknél előírt testmagasságot Olaszországban, ezt eddig minimum 165 centiméterben szabták meg a férfiak és 161 centiméterben a nők esetében.

 

Amióta a professzionális hadsereg ott is felváltotta a sorkatonaságot, igazi kritériumnak a motiváció számít - írja a talján média. Az egyik kompetens nyilatkozó, Guido Sertorio hadtörténész a klasszikus példára, Napóleonra emlékeztetett. A francia tábornokhoz hasonló testmagasságú III. Viktor Emánuel idejében az olasz hadseregben is csak a királynál alacsonyabbak szolgálhattak.
Az eddigi követelmény diszkriminatív volt: nem a magasság teszi a katonát. A védelem színvonalát ma már a technológiai adja - mondják az olaszok. Ja, és a testmagasság felső határa megmarad 195 centiméter, amelyet a köztársasági elnöki testőrség, a corazzierik esetében továbbra is megkövetelnek.

Hogy agybaj-e, ha a vezénylő tábornok képtelen megbékélni saját testi adottságaival, azt derítsék ki ezzel foglalkozó doktorok, a muszájkabátok legfőbb őrei.
Hogy a nemzeti hírügynökség véletlenül, avagy a kiröhögtetés szándékával tette-e közzé az itt hivatkozott képet, nem tudom.
Egy a lényeg: nehogy már ne lehessen nyilvánosan szóvá tenni, hogy egy mások alacsonyságán felcseperedett kis ember készülődik végleg a fejünkre ülni.
Vagy tényleg növekedésnek indult...?

 

http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=464685

Princ of Carpatia Creative Commons License 2011.08.28 0 0 71243

..."egy kommandósból akár adóügyintéző is lehet"...

 

Üdv!

A történelem ismétli önmagát? 'Annó az első bányászai visszafejlesztés idejében, amikor sokan voltunk bányászok, megkérdezték Stadinger Jani barátomat valamelik országos napilaptól, hogy mi erről a véleménye. Jani igazi megmondóként nyilatkozott, hogy Ő bevállalja, átképzi magát, akár korházi kedvesnővérnek is, csak az a gond, hogy nem lát egyetlen döntéshozót sem, aki elé merne állani, hogy beadja neki az injekciót!

Kb ilyennek vélem az adóügyintéző-kommandós kapcsolódást! :-D (röhely)

Öreg Csóka

 

Előzmény: hiryu2,0 (71218)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71242

erről a nagyon katonai hírről ez az OFF jutott eszembe:

 

http://www.napiszar.hu/showPost/Megtortent_eset_-_langol_a_tokom_

Előzmény: Kuruc71 (71241)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71241

Ez a szellenteses dolog valami imperialista armany lehet mert bizony a " Brandenburgi indulot" nallunk is eljatszak a fiuk ( es lanyok a reggeli sorakozo alkalmaval. Van amelyik CPO jol birja van amelyik meg rikacsol de hat 300 emberes korust nehez tulkiabalni plane ha az ember meg mely levegot is vesz hozza :-))

 

 

A hetfoi szemlesorakozoknak nincs parja !

 

 

Előzmény: zsitvica (71239)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71240

Ez igaz.

Csak hirtelen így tudtam egyértelműen ábrázolni az arányukat.

A mazsolaszemeket bármilyen kicsire rajzolom többnek látszanának.

Előzmény: kovacsgyula44 (71238)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71239

Szorult helyzet: betiltották a szellentést

 

2011.08.26. 20:00

 

Megtiltották az Afganisztánban állomásozó amerikai katonáknak, hogy hangosan szellentsenek a nyilvános helyeken, mert ezzel megsérthetik a helyiek érzéseit.

Az amerikai hadsereg kínosan ügyel az afganisztáni zsoldosok és a helyi lakosság jó viszonyának fenntartására. Hogy a kapcsolat még tökéletesebb legyen, a vezetők most megtiltották a tengerészgyalogosoknak, hogy azok hangosan szellentsenek.

A katonák eddig valóságos sportot űztek abból, ki szellent hangosabbat, ám ez rosszul vette ki magát a helyiek szemében, különösen, ha éppen vallásról, vagy családról folyt a szó.


Bors

 

---------------------

 

a mieink is kapnak hasonló parancsot ?

 

 

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71238

Teljesen rossz az ábra. A vezetni képes vezetők nem képeznek keretbe foglalható halmazt,  nincsenek a rendszer csúcsán, hanem egymástól függetlenül véletlenszerűen fordulnak elő a krémes elemeiben.

Előzmény: Törölt nick (71236)
vad05 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 71237

Ezt már kb. x-szer kitárgyaltuk. :)

Előzmény: mastersergeant (71234)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71236

Egyébként az a "franciakrémes" valójában így néz ki:

 

Előzmény: Törölt nick (71235)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71235

Ez egy elég régi cikk, azóta sem volt másik?

Előzmény: mastersergeant (71234)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71234

A témához kapcsolódó cikk! Elgondolkodtató! http://index.hu/belfold/2011/02/25/a_honvedelem_mint_franciakremes/

enpesta Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71233

Úgy tűnik, a miniszter úr olvasni kezdett: www.freeweb.hu/ekfkomm/tanegyseg/andragogia/muvgazd/parkinson.doc    Vajon lesz-e komolyabb következménye?

Előzmény: Törölt nick (71227)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71232

De jól hangzik! :)

Előzmény: Törölt nick (71231)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71231

Ennek elemzés után az információtartalma pontosan nulla.

Előzmény: vad05 (71230)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71230
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71229

Elemezd kicsit hogy valójában mit mond.

 

1. Háromezres állomány egy kórházban???? "A szaktárca vezetője szerint továbbra is cél a honvédség négyezer fős bővítése."

 

2. "ezerfős elbocsátással kapcsolatban" "központi átszervezés során ezer embert átirányítanak" mindez egymás után következő két mondatban????

 

Négyezer - háromezer = ezer. A kutyulékból valami ilyesmire lehet következtetni. Azaz semmiféle érdemi változás nincs tervben.

Előzmény: Törölt nick (71227)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71228

Azokat majd jól megerősítik a vezetésből "feleslegessé váló" ezredesekkel és alezredesekkel! :) Az új KK ötlete megint roppant fontos. Előző évben nagy pénzen még létrehoznak valamit (ÁEK), most meg visszaalakítják, ami megint nem lesz ingyen!

Előzmény: Törölt nick (71227)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71227

1990-ben a 125 ezer fős Magyar Néphadsereget hétszáz fővel kevesebben irányították, mint a mostani huszonötezres honvédséget, úgyhogy ideje a központi apparátus racionalizálásának – közölte Hende Csaba honvédelmi miniszter. A szaktárca vezetője szerint továbbra is cél a honvédség négyezer fős bővítése. A négyezer főből mintegy háromezren a hadrendbe visszaillesztendő Honvéd Kórház katonái és közalkalmazottai.

Az ezerfős elbocsátással kapcsolatban a miniszter úgy fogalmazott: katonai képességet nem építenek le, azt inkább erősítik. A központi átszervezés során ezer embert átirányítanak a csapatokhoz, ahol nagy hiány van. Hende Csaba azt is elképzelhetőnek tartja, hogy az ezer fő egy része a közszolgáltatás egyéb területein helyezkedjen majd el.

MR1

 

   Én nem értem ezt az egészet, úgy fognak létszámot bővíteni, hogy a Honvéd Kórház állományát az MH hadrendébe emelik?

Mi van a harcoló csapatokkal, szerintem ott van az igazi létszámhiány!!!

mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71226

:-DDD

Előzmény: Kavics78 (71224)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71225

"Nem elsősorban pénzkérdés ez, hanem a józan ész kérdése." (HCS)

 

"De egyellore ugy tunik csak azert csinaljak mert nincs ra love!" - A fenti idézet tükrében hogy mondhatsz ilyet?  ;)

Előzmény: Kavics78 (71224)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71224

"A katonáknak semmi közük a 2006-os, vitatott eseményekhez!" - "vitatott??? Csak irjal meg ilyeneket aztan majd jon a munkaszolgalat!

Mi kozuk? Jajj baratom! Sotet bun terheli a lelkuket! Nem lazadtak fel a gyurcsany ellen! Cserbenhagytak a szeretett Keralt! Igy a szeretett Keralnak majd 4 evet varnia kellett mig elfoglalhatta az iranyitasi poziciot!

Tudod vannak akik nem felejtenek!

 

" Az a pár égő kuka, felgyújtott rendőrautó és a tv székház nem is volt igaz..." - Meg jo! Azok kulturaltan demonstralo igaz magyar emberek voltak! Majd megkapjak jutalmukat!

 

De most egyellore az elszamolasnal tartunk!

 

Viszont ha valoban a vizfej csokkenteserol van szo, nyugdijbol visszaszervezett "szakertok" elzavarasarol van szo, csak tamogatni tudom!

De egyellore ugy tunik csak azert csinaljak mert nincs ra love!

Előzmény: mastersergeant (71197)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71223

kovacsgyula44 mar megfeleloen kielegitette a kivancsisagomat azota mar futottunk meg egy kort!

 

"Barcs, 1991 okt 27" - Nos nem mondthatnam, hogy a mig-21 ill. az orao,super galeb tipusok a fantasztikus bombaveto technikajukrol, terepkoveto muszereikrol hiresek!

Bar valoban belefer a provokacioba! (jo hogy senki sem serult meg)

Csak emlekeztetesul:

A NATO-nak 99-ben sikerult raketaval eltalalni bulgariat (ezert az kicsit nagyobb pontatlansag)!

 

Előzmény: Plieur (71203)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71222

"Szegediként nem volt leányálom az az időszak."

- Szegedikent mi felnivalotok volt? Arrafele ilyen veszely nem alt fenn! Inkabb bulizni jartak hozzatok a szerbek!

 Del baranyai teruletekrol van szo!

 

"1. mi leszünk az agresszorok

2. jön a nehéztechnika

3. megpróbálják az egész kisantantot ránkhúzni." - Max. veres fejjel elkullogtak volna! :-D

Előzmény: AMBalage (71212)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71221

En feltetelezem hogyha magyar hataroroktol olyan sztorik jottek, hogy komplett horvat rajok hedereltek a magyar teruleten ok meg ballagtak inkabb arrebb ilyen esetekben (mindezt tobb embertol hallva, bar elkepzelheto, hogy mindenki egyszerre jarorozott ugyanott es ugyanazt az egy egyseget kaptak rajta) az valamifele felso jovahagyasra tortenhetett!

Am legyen, en beismerem ha nincs igazam!

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (71201)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71220

"részben kiválnak a rendszerből és a szabad munkaerőpiacon helyezkednek el"

 

Magyarul: Egy jó időre munkanélküli lesz.

Előzmény: tuzer (71219)
tuzer Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71219

http://hetivalasz.hu/uzlet/nagy-merteku-szerkezeti-valtozasok-varhatoak-40797

 

Az irányításban dolgozó katonai titkosszolgálatok és az őszhaderőnemi parancsnokságok dolgozóival együtt mintegy 3500 ember 30 százalékát érinti az az "ésszerűsítés".

 

Eddig aszittem, egy (1) ősz(hehe)haderőnemi pságunk van, Szfehérvár helyőrségben. Tény, hogy a hadtestek, katonai körzetek felszámolása óta semmi szükség nincs rá, mégis nagy túlélő volt.

 

Lehet, hogy most az általam nem ismert többivel együtt végük?

 

 

hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71218

A kiszivárgott elképzelések szerint a kormány azt tervezi, hogy a korábbi hivatásosokat a közmunkások felügyeletével bízza meg, intézkedési jogosultsággal és jogi védelemmel látja el őket, szolgálati ruhát, bilincset, vegyi eszközt, gumibotot ad nekik, de lőfegyvert nem. De "egy kommandósból akár adóügyintéző is lehet" - hangoztatta nemrég egy fideszes politikus. 

 

http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=464381

miki1962 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71217

A szerb haderőben jelenlkeg is rendszerben van egy T-72 típusú harckocsikkal felszerelt század. Nemcsak M-84-ekkel rendelkeznek.

Előzmény: Atis57 (71189)
tuzer Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71216

A vízfejből elsődlegesen takarítókat, karbantartókat/technikusokat és hasonló felesleges állományt fognak elbocsátani.

 

Csak adjál még tippeket:

 

http://atv.hu/cikk/20110826_leepitik_a_honvedseg_iranyitasaban_dolgozok_egyharmadat?source=hirkereso

Előzmény: Törölt nick (71209)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71215

Jó lenne ha nem lenne. :-)

Előzmény: vad05 (71214)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71214

Az eddigi infóim alapján nincs igazad, de még lehet! :)

Előzmény: Törölt nick (71211)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71213

A járőrözés kezdete után töredékére csökkent a légtérsértések száma.(A járőrök teljes fegyverzettel repültek)

Szvsz. valóban csak "teszteltek" bennünket.

Előzmény: AMBalage (71212)
AMBalage Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71212

Kavics eldöntötte, hogy "aznemúgyvan!", tehát kár győzködni. A legnagyobb veszély az volt, hogy "félkatonai" erők "átsodródnak", aztán ha visszalövünk, akkor

1. mi leszünk az agresszorok

2. jön a nehéztechnika

3. megpróbálják az egész kisantantot ránkhúzni.

 

Szegediként nem volt leányálom az az időszak.

Előzmény: Törölt nick (71204)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71211

Éppen azért.

Előzmény: vad05 (71210)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71210

Miért? Ezt ott még saját emberek csinálják, nem pedig "szolgáltatók"?

Előzmény: Törölt nick (71209)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71209

A vízfejből elsődlegesen takarítókat, karbantartókat/technikusokat és hasonló felesleges állományt fognak elbocsátani.

Mint mindig.

Előzmény: Törölt nick (71205)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71208

"nyugati site-okon keresgelni mert azokon eleg kemeny a szuro!"

 

Ifjú padavanomű! Már megint túlzol "némileg". Nyugaton az esetek túlnyomó többségében ugyanúgy a saját szájuk íze szerint tálalják a dolgokat, mint nálunk. Persze biztos vagyok benne, hogy te csak a hiteles forrásokat szoktad olvasni! :)

Előzmény: Kavics78 (71192)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71207

Elnézést: .... de erről most még szólni sem mernek. ....

Előzmény: vad05 (71206)
vad05 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71206

A HM nyilatkozata szerint egyelőre csak a HM a VK, a vezető szervek és a háttérintézmények körében hajtanak végre ca. 30%-os létszámcsökkentést. Persze ez nem lesz elég és majd megint jönnek a csapatok is, de ezt még most még szólni sem mernek. Az eddigi gyakorlat viszont ezt vetíti elő. :( A másik bennem felvetődött kérdés, hogy akkor hogy is van ez most a nyugdíjakkal? Milyen szolgálati nyugdíjba akarják elküldeni a "25 éveseket"? Nem arról volt szó, hogy ez innentől fogva ördögtől származó dolog? ;)

Előzmény: Törölt nick (71193)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71205

Hende Csaba honvédelmi miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta: még 2011-ben nyugdíjazzák, átirányítják, vagy elbocsátják a Honvédség irányításánál dolgozó 3500 ember 30 százalékát.

A miniszter szerint a leépítés során nem mondanak le katonai képességekről, viszont megszüntetik a túlterebélyesedő honvédségi bürokráciát. Az átszervezéshez kapcsolódó személyi szintű döntések meghozatala most kezdődik el - tette hozzá a miniszter.

 

 

    Ez akkor a vízfejre fog vonatkozni...

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71204

Az akkori "jugoszlávok" tesztelgették a védelmünket rendszeresen.

Bombázták Barcsot, berepültek bombázóval Szeged fölé, forgószárnyasokkal napi szinten sértettek légteret, stb.

 

A végén egy MI24 párt kellett állandó járőrszolgálatra rendelni a határra.

Előzmény: Kavics78 (71192)
Plieur Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71203

Barcs, 1991 okt 27. Az mi volt ha nem hiteles példa?

Előzmény: Kavics78 (71183)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71202
Előzmény: HG4I (71200)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71201

Kavics 78!

Egyszerűen nem igaz amit írsz. Ott voltam a helyszinen. Horvát részről egy esetben történt határsértés, ezt a helyszinen lévő néhány határőr nem tudta megakadályozni, a rejtésben lévő felderítőknek pedig nem volt feladata. Gondolom Fefe 64 is erre az estre célzott néhány felszólalással korábban. A részleteket később leírta az akkori fzpk, egy teljes Honvédségi Szemlét bezúzattak ezen alkalomból.Titoksértés történt, mondták, valójában a kolléga leírta a teljesen inadekvát kormány és HM intézkedéseket. Szó sem lehet kormányzati támogatásról, cinkosságról.

Előzmény: Kavics78 (71192)
HG4I Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71200

A minap olvastam a hírt, miszerint takarékossági okokra hivatkozással, összevonják az eddig független Köztársasági Őrezredet a Készenléti Rendőrséggel.

 

Javaslom még egyszer, figyelmesebben elolvasni a hírt.

Előzmény: mastersergeant (71194)
belic Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71199

Hello,

 

Pontosan mire gondolsz "dezinformaciokent" amit en leirok?

 

Pl. ezt:

Vicces volt latni amikor a sajtobol felelmetesnek es hiperszuperul felfegyverzettnek beallitott "Arkan Tigrisei"

 

Szajbaragosan magyarazva: szerinted a magyar atlagembereket dezinformaltak, pl. azzal, hogy az a.t. "hiperszuperul felfegyverzett", de engem nem dezinformaltak ezzel, mert sosem hittem ezt.

 

Bel

 

Előzmény: Kavics78 (71172)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71198

Szerintem jópár szegény "áldozat" van, aki nem akarna elmenni, mert szereti csinálni amire felesküdött! A választás nem az ő kezükben van! Vagy leszerelsz (hülye lenne!), vagy nyugdíj és majd a bizonytalanság!  

 

Na most az a kevesebb pénzű nyugdíj is lóg a levegőben! A pénzük kell nem a munkájuk!!! 

Előzmény: MihályiAttila (71196)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71197

A katonáknak semmi közük a 2006-os, vitatott eseményekhez! Egyébként csak békés demonstráció volt! Az a pár égő kuka, felgyújtott rendőrautó és a tv székház nem is volt igaz... Majd Hende úr bepattan az egyik tankba (12 darabból választhat!) és jól megvédi a hazát! Plusz a szövetségi kötelmeket is ellátja! :-D

Előzmény: Kavics78 (71195)
MihályiAttila Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71196

Ó szegény "áldozatok". Simán találnak ennyi embert aki inkább a (talán) kevesebb pénzt választja nyugdíjasként, mint a további kínlódást.

Előzmény: Törölt nick (71193)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71195

Nos igen!

Most meglakolnak a 2006-os musor miatt!

Előzmény: Törölt nick (71193)
mastersergeant Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71194

A minap olvastam a hírt, miszerint takarékossági okokra hivatkozással, összevonják az eddig független Köztársasági Őrezredet a Készenléti Rendőrséggel. Már páran megpedzették, hogy elmennek szolgálati nyugdíjba ha nem tudnak nekik megfelelő beosztást biztosítani. Erre nagy az esély, mert tényleg nem lesz annyi beosztás és a pénz is kevesebb lesz nekik... Szóval akkor hogy is van ez???

Egyébként banánisztánnak, banánhadsereget! Mindezt a NATO keretén belül...!

Előzmény: Törölt nick (71193)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71193

Jó reggelt!

 

Meghazudtolta magát a kormány. Arról döntött ugyanis, hogy a honvédség kötelékein belül újabb ezer embertől válik meg - tudtuk meg. Az ok a pénzhiány. Egyelőre még keresik a kirúgható embereket, de információnk szerint azok lesznek az áldozatok, akiknek megvan a 25 éves szolgálati jogviszonya.

 

http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=464381

Kavics78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 71192

Kenyelmes helyzetben vagyok igy tizen-x ev tavlatabol mert konnyen kiszurheto a fake hiradasok, sztorik!

Ha az ember lusta celszeru amugy is nyugati site-okon keresgelni mert azokon eleg kemeny a szuro!

 

Mindazonaltal en itt inkabb valamifele jugo politikai nyomasgyakorlasra gyanakodok az aktualis kormanyra mivel eleg sok problemat okozott nekik hogy a horvatok rengetegszer gyakorlatilag a hatorszaguknak hasznaltak a magyar hatarzonat! Itt pihentek, vonultak vissza-elore, stb.!

Mivel a magyar fel ezt turte/tamogatta, tulajdonkeppen ez vezetett a hatarszakasz egy reszenek elaknasitasahoz!

Előzmény: kovacsgyula44 (71188)
MihályiAttila Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71191

Becumiztam ma délután az M1/M7 kivezetőjén a balesetet, sikerült 1 km-t menni 1,5 óra alatt. Na de a lényeg:

 

rádióban műsor a HM EI vezetőivel, mondja a nő, hogy olyan szerződéseket látott, amiről ha mesélik nem hiszi el. Mondja a műsorvezető, mondjon már példát:

 

HM EI telephelye előtti parkolót egy vállalkozó(cég?) az önkormányzattól bérli évi(!) 300.000-ért, míg az EI bérli a vállakozótól havi(!!) 900.000-ért.

Hát, ha azt vesszük monopol helyzetben volt a cég.

harpet79b Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71190

Negjöttek a finn minyók, légierő blogon van egy fénykép.

Atis57 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71189

Szia!

"beásva 3 db T72-vel ekvivalens jugoszláv tankot" Az M84 re gondoltál?   A T55 -t biztosan kinyirták volna.
Előzmény: kovacsgyula44 (71188)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71188

A Beográdi tv-ben a szerb kormány azzal vádolt meg bennünket, hogy Torjáncinál átengedtük a horvátokat, egy T55-ös tank teljes lőszerkészletét kilőtte a Torjánci karolára. A vád kivizsgálására én kaptam parancsot. A helyszinen megállapítottam, hogy a karola teljes épségben van. A karola körül beásva 3 db T72-vel ekvivalens jugoszláv tankot láttam, ha a mi oldalunkon lett is volna tank, azt már előremozgásakor, de legkésőbb az első lövés leadásakor könnyedén kilőhették volna. stb.

Előzmény: Kavics78 (71183)
Haragei Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71187

Lol:)

 

"a megallo limokbol kevlar szontegeket gonyolitenek le, kisse meglepodott."

 

Bakker ezen én is meglepődtem,kissé együttérzek az urral,mivel én se értem.Igaz,én nem vagyok mesterlövész,mamutszar se,inkább bivalyfing,az tud repülni.:P

Előzmény: a karaván halad... (71177)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71186

Khmm...megpróbálom kikeresni, volt ma egy cikk, hogy Viktor Szaúd -a Arábiába készül a közeljövőben.

Előzmény: M.Zoli (71185)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71185

Udv.

 

A Magyar Kulugynek, es ugy altalaban a kormanynak egy vaskos MOL pakett tulajdonosakent jo lenne nem on tokonszurnia magat. Tekintve a MOL sziriai erdekeltsegeire.

 

Vagy valamit tudnak, amirol meg sehol sem suttognak?

 

Udv. 

Előzmény: Törölt nick (71154)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71184
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71183

Egy hiteles peldan keresztul prezentalna mindezt?

Előzmény: kovacsgyula44 (71174)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71182

OFF

 

Valoban igen szar ez az index forummotor! Nemhiaba magyar!

XD

 

"az "ősellenség" kategóriába tartozó Szerbiát dicsőíted" - Hat en nem vagyok politikailag tulkepzett de mintha lett volna anno egy "orok baratsag es megnemtamadasi szerzodes" jugoszlavia es magyarorszag kozott (aminek ugye jogutodja kisjugoszlavia aztan szerbia)! Ha neked szerbia meg mindig "osellenseg" statuszban regnal akkor valoban komoly gondok leledzenek nalad! Az az orszag magyarorszag egy szomszedja, nem ellensege, ill. ha igen akkor biza igen felelotlen a magyar felsovezetes ,hogy ezt eltitkolja a kozvelemeny elol! A hadsereg allapotat meg talan hagyjuk is! :(

No de ha "dicsoitem" is , miert faj az neked! Ja mert kozben parhuzamba allitom egyes finnugor nepek luzersegevel? Szerintem ezt kar magadra venni!

 

"nézz be egy szerb katonai fórumra, ismételgesd rendszeresen, hogy a magyar Griff mennyivel jobb mint a szerb Fulcrum, és majd meglátjuk, milyen válaszokat kapsz" - Nos konkretan nem en de mas mar feltett ilyen kerdest! De a "szerbek" nagyon nem izgattak magukat emiatt mivel a magyar "griff"-ekhez jelenleg pl. nincs uzemanyag (arra meg meg kell varni egy upgrade-et mig a svedek kihozzak a tuzifaval mukodo modelt)!

En az uj digitalis uniformisukkal ragtam a fuluket, hogy a horvat, az jobb (persze meg igy is ragyogo), +minek tartanak csrilliofele loszertipust rendszerben, szar a kommunikaciojuk ,orszagimazsuk,stb. (valoban sokkal elnezobb vagyok veluk ez teny)!

 

"A hozzáállásod borzasztóan demotiváló és bomlasztó." - Mar akinek! Aki kepes felismerni, hogy az olyan lozungok mint pl. "Hazai harcjarmugyartas", "magyar haditechnika",stb. csak a parasztvakitast szolgaljak, annak annyira nem!

Ha keszul is valami hazai technika az sajnos a vilagszinvonaltol valoszinuleg messze le lesz maradva ill. elsosorban valakiknek a penztarcajanak a vastagitasara megy el love! Azt hiszem emlekszunk a kalasnyikov modernizacio elso szenzacios felveteleire (a budiajtorol leszerelt facsavaros-szarnyasanyas valtamaszrogziteses verziora gondolok)! Valoszinuleg az a valtozat megy ki a csapatokhoz ha nem tor ki a botrany!

Vagy itt vannak a tularazott, vagyonokert beszerzett szarnyaszegett "griff"-ek! Arvizkor biztos roppant hasznosak lesznek a 2 koldult finn mi-8 mellett (!

Vagy a csrilliokert beszerzett katonai ruhazat! T.i. magyarorszagon a katonai boltokban kaphato bovli (marmint itt a rendszeresitett felszerelesre gondolok) sokkal dragabb mint a piacrol beszerezheto raadasul sokkal jobb minosegu felszereles!

Itt lopom a kek katonai topicjabol az okossagot:

Egy masik hadseregnel, (valamelyik jelenlegi szovetseges) pl. ott a COTS (Commercial Off-the-Shelf)
Ez a kereskedelemben kaphato katonai felhasznalasu termekek megvasarlasarol szol ami raadasul igy sokkal olcsobb!

http://en.wikipedia.org/wiki/Commercial_off-the-shelf
Na persze mint ahogyan ez a kek forumon is elhangzott:

 

"Mondjuk ez saaaajnos nem korrupciobarat, tehat kelet-europaban jarhatatlan ut.
Pedig szerintem bananisztan mikrohadseregenek pont semmi olyanra nincs szuksege, amit a vilagon mar ki nem fejlesztettek es nem kaphato." copyright gvass

"De azzal, hogy csak ostorozzuk magunkat, hogy mi mennyire képtelenek vagyunk akármit is összehozni, azzal nem jutunk előbbre." - Egen de a fenyes tekintettel a csillogo jovobe revedestol is ova intenek mindenkit! Plane amikor vilagosan latszik ,hogy itt bizony csak kozpenzek maganzsebbe valo vandoroltatasarol van szo!

Na megyek aludni!

Ctrl+C

ON

harpet79b Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71181

OFF

 

Csak röviden reagálok, mert harmadszor nincs kedvem hosszasan megint összegezni:

 

Nem azzal kezdődött, az legfeljebb a kiváltó oka volt. A folyamatos magyarellenességgel ötvözött szerbmániáddal kezdődött. Ez egy magyar honvédségi fórum, te pedig az "ősellenség" kategóriába tartozó Szerbiát dicsőíted, kárörvendve, élcelődve a magyarok minden nyomorúságán. Keseregsz Szerbia sorsán, de a hasonló magyar sors miatt még egyetlen sort sem hallottunk tőled.

Javaslom, hogy nézz be egy szerb katonai fórumra, ismételgesd rendszeresen, hogy a magyar Griff mennyivel jobb mint a szerb Fulcrum, és majd meglátjuk, milyen válaszokat kapsz és mennyi idő alatt. Így érted? A hozzáállásod borzasztóan demotiváló és bomlasztó. És mielőtt teljesen kiakadsz, elismerem a szerbek mostani és múltbeli katonai teljesítményét, tudom, hogy felülmúlja a miénket és tanulhatnánk tőlük. De azzal, hogy csak ostorozzuk magunkat, hogy mi mennyire képtelenek vagyunk akármit is összehozni, azzal nem jutunk előbbre.

 

Meglehet, hogy D-szláv háború kapcsán többet tudsz nálam, de emiatt nem hiszem, hogy szégyenkeznem kéne, hiszen se nem a szakmám, se nem a kenyerem, sem az általános műveltségnek nem része, te pedig saját bevallásod szerint is érintett vagy, és olvasgatsz a témában.

 

Trytko (vagy hogy írják) egyetlen megszólalását vagy műsorát sem láttam a témában és más témában sem. JJ három könyve, a fóruma és ez a fórum - részben a te hszeiddel - a legfőbb forrásom a témában. Akkor most hogy van ez?

 

Na, nem is lett olyan rövid...

 

ON

Előzmény: Kavics78 (71162)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71180

Mindig a katona környékén kapirgálnak, betartotta-e a ROE-t. Lehet-e jogszerű a gulf war, ha semmi indoka nincs a megindításának, a lefolytatása pedig a hatalmas technológiai fölény miatt céllövészet, szafari. Szaddaméknak esélyük nem volt az ellenállásra. Független médiák persze tudósítottak lövészárkok hosszanti elbulldózerezéséről. A CNN kénytelen volt hős fiaink dicsőséges haditettei sorozatának bemutatni. A befejezést követően jelenhettek meg csak információk a kétségekről.

Előzmény: a karaván halad... (71176)
vad05 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 71179

OFF - Nem tud nem feltűnni! :) Noha ez itt nem a VV, hogy a népszerűségre hajtsunk, de egy kicsit torz személyisége vallana, ha a konfrontációk ilyen mértékű keresése tudatos lenne nálad. :) - ON

Előzmény: Kavics78 (71171)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71178

Ennyit a fasza-uber vedelemrol... Ujsagban szep..

Előzmény: a karaván halad... (71177)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71177

Semmire sem vedik.

Par eve az egyik legkomolyabb hazai ceg biztonsagtechnikusaval es analitikusaval beszeltem (nem tudom, hogy hol kepzik iodahaza az ilyeneket, de ha rola beszel, akkor BIZTOSAN van alapja). A legkemenyebb mamutszar volt, de nem ertette, amikor megemlitettem neki, hogy a ruszkik (akik velemenye szerint mar 1991 ota nincsenek ,,sehol,,) a megallo limokbol kevlar szontegeket gonyolitenek le, kisse meglepodott.

Nem tudta, a fasza nagy profi, hogy az jo a labra leadott lovesek ellen (loves labra-ember esik-loves testre/fejbe...).

A masik - etetett ismeretlen szuper-uber spanokkal, akik ilyen, meg olyan mesterloveszek.

Megvallom, szorakoztato volt. De egy budoset nem tudott alkotni, amikor papiron lerajzoltam egy klasszikus vazaltot, es kertem =- szervezzen egy ellenallast (nesterloveszt).

 

Ma ez az ember a TEK-ben dolgozik, br en egy szekeret nem biznek ra...

Előzmény: hiryu2,0 (71137)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71176

jaj, milyen szep...

Olvasom egy kicsit, es kenegetem a szenteket...

Amugy igazad van, csak nem igaz.

Soha sem volt ,,konvencionlais haboru". Mindig a mult disznosagait probaltak protokoll ala vonni....

Előzmény: kovacsgyula44 (71173)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71175

Kétszer is beírtam a választ, de nem küldi el. Majd holnap megpróbálom megint.

Előzmény: Kavics78 (71162)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71174

A szerbek által vívott háború egyrészt nélkülözte a jogszerü hadviselés bármilyen elemét. Hatalmas energiát fordítottak Milosevicsék az úgynevezett spec propra, hazugsággal, dezinformációkkal telítettek az akkori tudósítások, annak magyar vonatkozásai is. Én óvatos lennék látszólag tényszerű információk további felhasználásában.

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71173

Embrek!

Mostan itten belefutottunk a "jogszerű hadviselés" című témába. Van neki elmélete, és van neki gyakorlata. Az elmélet a genfi egyezményektől az adott hadszintéren kiadott harcbavetési rendszabályokig (ROE) terjed. A gyakorlatnak vannak bökkenői. Az első, legfontosabb, hogy az utóbbi években olyan ellenféllel szemben kellene betartanunk az aktuális ROE-t, aki szándékosan, tudatosan az elérhető legnagyobb ívben tojik mindenféle fair play-re. (ld. Szlankó könyv vonatkozó részei) Másrészt a katonáink (nem csak magyar, általában NATO) "idegállapotba" is kerülhetnek a legsportszerűtlenebbül okozott veszteségek miatt, valamiféle törlesztési szándék is tettenérhető. Voltam az US tengerészgyalogos jogász szekciója által vezetett "jogszerű hadviselés" tanfolyamon. Ők beszéltek azokról a dilemmákról, amikor mondjuk egy hídra küldött vadászpilóta önkényes vonatra mozdulása nyilvánosságra kerül. Az eljárásban nagyon nehéz a jogászi függetlenség követelményének megfelelni (kemény büntetéssel példát statuálni) amikor a CNN által befolyásolt közvélemény a jogtól teljesen eltérő módon itéli meg az esetet.

Kavics78 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71172

Hi!

Pontosan mire gondolsz "dezinformaciokent" amit en leirok?

Udv!

Előzmény: belic (71167)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71171

OFF

Remeltem ,hogy esetleg mar feltunt!

Nem a nepszerusegre hajtok!

ON

Előzmény: vad05 (71165)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71170

Igen, pl. a szarajevo szafari, medak "zseb" ,stb.!

Na ezek a musorok is megernek egy miset!

Előzmény: Törölt nick (71169)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71169

Hmm. Szarajevói szafári?

Előzmény: Kavics78 (71163)
TheZen Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71168

csek ennyire nem látják át a helyzetet a Közel-Keleten a külügyben...

Előzmény: Törölt nick (71166)
belic Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71167

Szia Kavics78,

 

Nekem eleg egyoldalu a tajekozottsagom, de amit leirsz "dezinformacio"-kent, az hozzam nem jutott el.

 

Bel

 

Előzmény: Kavics78 (71163)
vad05 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71165

OFF - Ugy gondolom, hogy nem kell privatban magyaraznom semmit. Ez a hsz-od is jol mutatja, amit szerettem volna kiemelni. Ha kihagynad a hsz-kbol az indulatos, szemelyeskedo es sertesnek is beillo reszeket, egeszen normalis es akar tamogathato es becsulendo velemeny kerekedne belole. Legtobbeknel nem a hsz-id lenyegi mondanivaloja csapja ki a biztositekot, henem a stilusod, ahogy a tartalmat talalod. Sokkal pozitivabb lenne a fogadtatasa az uzeneteidnek, - meg akkor is, ha nem egyezik a közvelemennyel -  ha erzelmileg kisse visszafognad magadat. - ON

Előzmény: Kavics78 (71163)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71164
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71163

Kavics78 nem ur!

 

Mar regebben leszogeztem ,hogy en iszonyat elfogult vagyok a temaban! Reszben mert vagyok aki vagyok, rezben mert ha azt latom, hogy az eros uti a gyenget mert el akar venni tole valamit es meg a kutyait is uszitja a szerencsetlenre felmerul bennem nem aljassag-e ez? Reszben mert mar 18 eve is buzlott nekem ez az egesz ,hogy akkor most mi a rak ez ?

Probalom az erre fordithato "szabadidomben" minnel tobb ismeretet beszerezni, eleinte a horvat oldalrol volt hozzaferheto olvastam anno ERF "Mocskos haboru" cimu konyvet, FL konyvet, VT "konyvet"! De hianyokat talaltam bennuk es egyertelmu "meselest" , hos fedhetetlen harcosok, ordogi ellenseg tuleroben stb.. Akkoriban ismerkedtem meg egy sraccal aki a CLU szineiben harcolt a horvatok oldalan es O mondott el dolgokat mutatott fenykepeket amik a konyvek hianyait kezdtek kitolteni (mivel ugyanarrol a frontszakaszrol volt szo)! Azt ,hogy azok az emberek mit csinaltak valojaban! Es nem volt szep, nagyon nem volt szep! Ezutan kezdtem a masik oldalt keresni de nem volt ,nincs konnyu dolgom mivel magyarul nincs hozzaferheto anyag sok (par magyar JNA tiszt irt naplokat ,visszaemlekezeseket ,katonak haborus mindennapjairol, a varva vart levaltasrol, harci akciokrol, ezek alapjan bizony a JNA nemigen volt olyan felelmetes mint amilyennek anno a horvat irasokban megjelent) , igy kenytelen voltam elkezdeni forditani, kapirgalni! Az internet segitsegevel elkezdtem keresni az adatokat! Vicces volt latni amikor a sajtobol felelmetesnek es hiperszuperul felfegyverzettnek beallitott "Arkan Tigrisei" az egy szall acellemezekkel "megerositett" T-34-esukkel "tamadnak"!

Es minnel jobban beleasom magam a temaba annal erdekesebb adatok tortenetek buknak elo,(szerb es nyugati forrasokbol egyarant)!

A srebrenicai hazugsagok, a koszovoi hazugsagok , emberek tortenetei stb. stb.!

Nyilvan baj van a kornyezetemmel ill. talan nem megfelelo a szohasznalatom de legalabb nem csinalom a kenetteljes hazudozast, mellebeszelest!

HG4I "baratunk" vajon felteszi-e magaban a kerdest elalvas elott, hogy ha donteshozo-elokeszitokent mashogy dont akkor a Lužane-i tavolsagi buszt bombazzak-e es az a 39 ember elne-e meg! Es erre nem kell hamukalni! Egy egyszeru igen-nem megfelelo valasz a kerdesre!

Orvendtem!

Kavics78 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71162

Ha jol emlekszem akkor ez az egesz azzal kezdodott, hogy felszolitottal (amire egyebkent nem tudom honnan vetted a batorsagot ill. felhatalmazast), hogy egyes inkriminalt testreszeimet tavolitsam el a szerb nep nevezett "testreszebol"!

Mindezt azert mert batorkodtam osszehasonlitani a 10 millios magyar ill. a 7,3 millios szerbia fegyver ill. biztonsagtechnikai exportjat ill. iparat!

Azert nem kivansz te "vitazni" mert nincsenek erveid, alapveto ismereteid csak a Trvtko fele hazug okadek es ebben a musorban alulmaradnal! Mondhatnank "fut a gyava"! Vagy ez az a hires ertekrend ami mellett te kialva megfogalmazod a magyarsagodat?

Na csok!

Előzmény: harpet79b (71160)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71161

Kavics úr inkriminált hozzászólása NEM vitaindító hanem figyelemfelkeltő kell, hogy legyen.

 

Túl sokan, túl soxor nyilatkoznak meg egyoldalúan.

Ha pedig az egy oldaltól eltérő nézetet vallók is kiírják magukból véleményüket (lásd pl. zsoldos ügy vagy magyar szerepvállalás Afganisztánban) akkor nagyon könnyen abban a stílusba próbálják leoltani őket amit Kavics úrnál joggal kifogásolnak.

 

Kavics úr stílusa nyilván megegyezik felkészültségével, környezete szóhasználatával.

ez nem baj.

Olyan környezet is van.

 

Gondolj csak egy Fradi B középre.

Nekik is van bizonyára véleményük a koszóvói szerepvállalásról, a délszláv háborúról, vagy akár Afganisztánról.

 

Speciálisan érdekes a véleményük?

Igen az.

Olyan mint az Ő környezetük felkészültségi szintje.

Ők is a társadalom részei.

 

---------------------

 

Más

 

Nagyon ritkán, túl ritkán jelenik itt meg, hogy például mit gondolnak/tak a magyar szerepvállalásról a délszláv háború szerb lakosai?

 

Vagy mi a vélemény a magyar katonai jelenlétről egy Afgán családban?

 

Nem "diszparasztok" TV elé hurcolt "barátok" vagy fizetett riportalanyok véleménye érdekel, hanem az echte, nem magyar kötödésű helyié.

 

Előzmény: harpet79b (71160)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71160

Kavics/108, mint vitaindító értekezés?!? :)

Szépen állunk.

A hsz egyoldalú, személyeskedő és indulatos stílusa szerintem más okra vezethető vissza, amit itt nem kívánnék kitárgyalni.

A helyes mérlegelésben igazad van, de ahhoz mindkét oldali forrást hitelesnek kéne elfogadni. Ez általában egyik oldalira sem mondható el. Ez nem egy természettudományos témában folytatott érv vs. érv vita.

 

Előzmény: zsitvica (71159)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71159

Célszerű változat valamiről több forrásból tájékozódni.

Célszerű ha ez a "több forrás" nem azonos oldalról világítja meg az eseményeket.

Felelős, önálló véleményalkotás egyetlen nézőpontból nem lehetséges.

 

Kavics olvtárs 108-as hozzászólása nem gyöngyszeme topikunknak, de arra mindenképpen jó, hogy felhívja a gondolatilag érzékenyebbek figyelmét arra, hogy nem árt mások véleményét és nézőpontját, látásmódját is figyelembe venni.

 

Az inkriminált hozzászólásban vannak kultúr ember számára vállalhatalan és a tárgyhoz egyáltalán nem tartozó részek, vannak tárgyi tévedések melyek vélelmezéseken (hiten) alapulnak.

 

De !

 

Azért a felkészültebbek, nyugodtabbak, igazán feltehetnék azt a kérdést is, hogy biztosak abban, mindent megtettek saját szintjükön azért, hogy több oldalról megvilágítsák önmagukban azt a kérdést (itt és most délszláv beavatkozás) melyről sommas vagy sommásnak ható véleményüket közkinccsé kívánják tenni?

 

 

 

 

zsitvica Creative Commons License 2011.08.24 0 0 71158

Nagy, mondhatnám óriási a különbség!

Mert így a feladatának elvégzéséhez szükséges csoportosítást a határ átlépése után kell kialakítani, szétbontakozni, vagy találkozóharcba kezdeni, stb.

 

---------------------

 

"A" változat =

Magyarországra Tornanádaska-Sújhely közötti szakaszon betört egy piréz hadosztály.

Könnyű harcokban vonul Miskolc felé.

 

"B" változat =

 

Magyarországra Tornanádaskánál túrista buszokon ( 250 busz) vagy gyalog, hármas oszlopban, besétált egy piréz hadosztály.

Elsétáltak Encsig majd Encs és Felsőzsolca között szétbontakoztak és csak utána támadták meg Miskolcot.

 

....

 

Mit mondjak?

Igazad van.

Tényleg nagy különbség..................:-(((

Előzmény: HG4I (71152)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71157

Jó lett volna, ha egy akkori kvázi "döntéshozó" mond valamit.

Persze ha nem, hát nem.

Tudomásul veszem.

Előzmény: HG4I (71156)
HG4I Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71156

Ne tedd fel ismét!

Provokáció.

Ignore.

Előzmény: Törölt nick (71155)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71155

Nos. Nem kérdeztem hogy katonai szempontból mi a különbség.

 

Így ismét felteszem a kérdést, lassan írom így talán arra válaszolsz majd. A délszlávok szempontjából mi a különbség?

 

És melléteszek egy másikat. A mi részvételünket tekintve mi a különbség?

 

 

Előzmény: HG4I (71152)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71154

Ez jooó!

Budapest felszólítja a szíriai elnököt és rezsimjét, hagyja abba a tömeges mészárlást.

http://hvg.hu/vilag/20110823_budapest_felszolitotta_sziriat#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2011_8_23

 

 Mert, ha nem... 

 

Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71153

Az egvilagon semmi!

Jatek a szavakkal!

( hetente - haromhetente..... stb.)

 

Szokasos magyar langyosvizpolitika , benne is legyunk de ne is legyunk benne....

Előzmény: Törölt nick (71151)
HG4I Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71152

A délszlávok szempontjából mi a különbség?

 

Ok. Nagyon logikus, okos laikus kérdés.

Namost, ha már megtanultál olvasni, az ezután következő lépes, hogy megtanulj "katonául"...

 :)))

 

Nagy, mondhatnám óriási a különbség!

Mert így a feladatának elvégzéséhez szükséges csoportosítást a határ átlépése után kell kialakítani, szétbontakozni, vagy találkozóharcba kezdeni, stb.

Vagyis: a határátlépéskor még nem kész a harcra, hanem az ottani oldalon kell megkezdenie a megfelelő harcrend kialakítását. (Idő, távolság, stb.)

 

Persze a valóságban egy kicsit bonyolultabb, de a lényege ez.

 

Előzmény: Törölt nick (71151)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71151

A délszlávok szempontjából mi a különbség?

Előzmény: HG4I (71150)
HG4I Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71150

Pontosan...

Az átvonulás (szervezett menet) egyedi engedélyhez kötött - mint ahogyan az történt is...

 

 

Előzmény: Törölt nick (71147)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71149

OFF

Ez legyen szives kifejteni privatban!

 

(banyek szetoffolom a topicot!!!)

ON

Előzmény: vad05 (71136)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71148

Jó napot!

 

A Kossuth Lajos Katonai Főiskola 1971. évben végzett tisztjei számára szerveznek 40. öregdiák évfolyam-találkozót az MH Központi Kiképző Bázisán (MH KKB) Szentendrén 2011. szeptember 10-én.

 

http://www.honvedelem.hu/cikk/27572/oregdiak-talalkozo-az-1971-ben-vegzetteknek

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71147

Majd igyekszem. :-)

Ezek szerint fegyverdörgés nélkül bevonulni kúl?

Előzmény: HG4I (71146)
HG4I Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71146

Tessen megtanulni olvasni.

 

Előzmény: Törölt nick (71143)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71145

tényleg az a kérdés, hogy ezzel miért a HM foglalkozik, bírósági ítélet felülvizsgálata máshova (kellene) hogy tartozzon.

 

de a kollega jól emelte ki, hogy így kevesebb kényelmetlen kérdésre kell válaszolni, hanem bele lehet menni hosszú, értelmetlen vitába, ahol jól lehet képviselni a magyarabb álláspontot...

Előzmény: hiryu2,0 (71141)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71144
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71143

"az ország területéről szárazföldi csapatok nem indítanak támadást."

 

Vonultak be magyar területről szárazföldi csapatok.

Előzmény: HG4I (71131)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71141

elülvizsgálat Jány Gusztáv parancsnok ügyében
A honvédelmi tárca őszre ígér állásfoglalást ˇ Precedensértékű döntés várható
2011. augusztus 23. 00:04

Őszre készül el az a történészi és jogi szakvélemény, amelyet a Honvédelmi Minisztérium rendelt meg Jány Gusztáv egykori hadseregparancsnok ügyében – tudta meg lapunk. A szaktárca közlése szerint körültekintő elemzésre van szükség, mert az eset precedensértékű, hiszen befolyásolhatja a második világháború után elmarasztalt további nyolcvan katonatiszt megítélését is. Jány kirendelt védője január 12-én, a doni áttörés évfordulóján a köztársasági elnökhöz fordult a volt tábornok rendfokozatának visszaállításáért, posztumusz vezérezredesi kinevezéséért. A minisztérium ezután kezdett vizsgálódni.

   Részletek a Magyar Nemzet 2011. augusztus 23-i számában.

Haragei Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71140

"-Drazsa Mihajlovics-ot mintha felakasztottak volna (46-ban?)?"

 

Nem kizáró ok:P

Előzmény: Kavics78 (71123)
Haragei Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71139

Lol:) Ez jó volt

Előzmény: Törölt nick (71116)
FOMA Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71138

"A Koztarsasagi Orezred megy a TEK -be illetve a lecsoba"

 

Nem a TEK-be, hanem a Készenléti Rendőrségbe. (A lecsó stimmel.) Ha a jelenlegi helyzetet nézzük, akkor a döntésben van némi logika, csak nem így. Az objektumvédelmi főosztály beolvasztását még szakmailag is meg lehet indokolni, mert a KR jelenleg is ellát ilyen feladatokat, és mivel nem központi, hanem területi szerv, ezért az illetménykiegészítés mértéke alacsonyabb, mint az ORFK-közvetlen őrezrednél. (Ez persze az állomány zsebének nagyon nem jó, csak hosszabb távon a költségvetésnek.) A személyvédelem viszont rendszeridegen ott, azt meg logikusabb lenne a BM TEK-be olvasztani, ha már minden áron ki akarják nyírni az ex-kormányőrséget.

 

Az szinte biztos, hogy ez az átszervezés sem lesz hosszű életű, mert a (forradalmi) rendőri ezred történetét végignézve a megalakulástól napjainkig, az a permanens átszervezésekről szól., Időnként beleraknak mindent, mint Mari néni a tökös-mákos rétesbe, időnként meg rájönnek, hogy profiltisztítást kell végrehajtani, és ez ciklikusan ismétlődik.

Előzmény: Kuruc71 (71110)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71137

Khmm..... kevésbé tudja ellátni. Ez itt mifelénk úgy működik, hogy genere-alamusszimussz körbetáncolása lesz az első, szorgalmasan körbeállva, lássa mennyire védik, hogy tudja, megérik a pénzüket.

 

Többi le....

Előzmény: a karaván halad... (71111)
vad05 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71136

OFF - Ifjú padavanom! Vedd már észre, hogy ha még jogosnak érzett sértés esetén is mellőznéd a már-már vurgális és nem egyszer személyeskedő stílusodat, akkor sokkal hatásosabbak lennének az egyébként ésszerű érveid és kevesebb ellenszenvet keltenél magaddal szemben! Az erkölcsi tartásról nem is szólva! :) - ON

Előzmény: Kavics78 (71118)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71135

Mindegy! Most mar elszoltad magad! :-D

Előzmény: HG4I (71132)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71134

OFF

"Egy ilyen hozzászólásért más országban felkutatnának és bíróság ítélne el..." - Gondolom szaud-arabiaban! Azert meg itt nem tartunk! Az ilyesmit egyenlore csak szeretne a melynovesu vezered! XD

ON

Előzmény: HG4I (71131)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71133

OFF

Ahonnan a sapek szarmazik mar rendeltem dolgokat! :-D

ON

Előzmény: Plieur (71130)
HG4I Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71132

Bocsánat!

döntéshozó = döntéselőkészítő

Előzmény: HG4I (71131)
HG4I Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71131

Egy ilyen hozzászólásért más országban felkutatnának és bíróság ítélne el...

Fogd vissza magad!

 

Ráadásul igaztalan dolgot állítasz.

Mindkét délszláv háborúban a magyar politikai vezetés határozott álláspontja az volt, hogy csak abban az esetben támogatja a NATO/USA törekvéseket, adja át területét, légterét, stb., ha és amennyiben az nem vezet országunk háborúba sodródásához és az ország területéről szárazföldi csapatok nem indítanak támadást.

A harcokban hazánk nem kívánt csapatokkal részt venni, attól határozottan elzárkózott - holott volt ilyen irányú USA kérés és nyomás is...

 

Mindezt a legfelsőbb poltikai és katonai vezetés negyon komolyan gondolta és következetesen be is tartotta. (Tudom, döntéshozó szinten részt vettem benne.)

Ennyit a "magyar megtorlásról".

 

 

Előzmény: Kavics78 (71108)
Plieur Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71130

Ez csak a netes közönségszolgálat , a többi ügyíntézés másik osztály végzi.

http://www.ravnagorachetniks.org/board_e.html

 

Előzmény: Kavics78 (71126)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71129

,,Mondjuk az is igaz, hogy tavaly az amerikaiak meg az angolok kituntettek! Ujfent!"

 

Amilyen az amerikai es angol politika, nem csodalkoznek, ha olyan 50 ev mulva az amerikai elnok megy majd koszoruzni Milosevics sirjat, es beszedeben majd fenkolt hangon elmondja, hogy ,,a mai napon a demokracia elharcosara emlekszunk, az USA nagy baratjara..."

:D:D:D:D

Előzmény: Kavics78 (71123)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71128

Nem.

Előzmény: Kuruc71 (71127)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71127

Kavics78

 

 

Beszeled a szerb nyelvet ?

Előzmény: Kavics78 (71126)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71126

Tudod ,hogy hova kell kuldeni? :-D

Előzmény: Plieur (71125)
Plieur Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71125

Örülünk hogy ajándékunk elnyerte tetszését:)

 

Előzmény: Kavics78 (71123)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71124

Vagy Sajkacsanak hivjak.... fene se tudja..... :-(

Előzmény: Kavics78 (71123)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71123

Csini sajcsaka!

De nekem kicsit giccses ez a cimer!

Azert kosz! :-D

BTW. - Voltam mar boszniaban, valoban szep!

-Drazsa Mihajlovics-ot mintha felakasztottak volna (46-ban?)? Mondjuk az is igaz, hogy tavaly az amerikaiak meg az angolok kituntettek! Ujfent!

-A Drina is szep!

-Knin mintha horvatorszagban lenne manapsag.... (az emlitett "alakulat" meg mintha epp nem funkcionalna...)

Előzmény: Plieur (71122)
Plieur Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71122

Gratulálunk!

Ön azon szerencsések közé tartozik akik sorsolásunkon elnyerték cégünk ajándékát, illetve annak viselésének exkluzív jogát :)

Nyereményét haladéktalanúl postázzuk, továbbá felhívjuk figyelmét cégünk által nyújtott turisztikai szolgáltatásokra:

-üdülés Boszniában támogatói körünkkel

-személyes találkozó Drazsa Mihajlovics úrral,

-gyalogtúra a Drinához

-csapatépítés a Knindzsákkal

Előzmény: Kavics78 (71108)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71121

:-D

Előzmény: Törölt nick (71120)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71120

Upsz. Bocs. Rossz hsz.-re kattintottam.

Hamuszórás a fejemre folyamatban. :-)

Előzmény: Kavics78 (71119)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71119

SA? SS? Irtam en ilyet?

Ilyesmit en nem irok le! Nem blamalom a fent emlitetteket azzal, hogy egy lapon emlitem oket a TEK-el! :-D

Előzmény: Törölt nick (71116)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71118

OFF

Aha!

Szoval ha 1996-tol nezem a dolgokat akkor maris franko, hogy a NATO csapast mert az alabbiakra (nem teljes lista):

 

- in Kursumlija: 13 dead and 25 wounded;
- in Panevo: 2 dead and 4 wounded;
- in Kragujevac: over 120 workers were wounded during an attack on the car
factory "Zastava";
- in Vranje: two dead and 23 wounded;
- in Aleksinac: 12 dead and more than 40 wounded;
- in Nagavac village, Orahovac municipality: 11 dead and 5 wounded;
- in Pristina: 10 dead and 8 wounded;
- Grdelicka gorge: 55 killed and 16 wounded;
- attack on two refugee columns, with four cruise missiles, on the
Djakovica-Prizren road: 75 killed and 100 wounded, of whom 26 critically;
- in the village of Srbica: 10 killed, among whom 7 children;
- Belgrade suburb of Batajnica: a three year old girl Milica Rakic was
killed, and five civilians wounded.
- in Nis: in the attack on housing flats one civilian was killed while 11
wounded;
- in Pristina: in the attack on a Provisional Executive Council building
in the suburb Grmija, one civilian was killed while 2 wounded;
- in Djakovica: in the attack on a refugee settlement housing Serb
refugees from the Republika Srpska Krajina (Croatia), 10 refugees were
killed and 16 wounded;
- in Belgrade: in the attack on the Radio Television of Serbia office
building, 15 employees have been killed and 17 wounded;

 

Tovabbiakban (szerinted) teljesen ertelmes es indokolt volt bombazni a kovetkezo letesitmenyeket:

 

HOSPITALS AND HEALTH CARE CENTRES (21):
- Neuropsychiatric Ward "Dr. Laza Lazarevic" and Central Pharmacy of the
Emergency Centre in Belgrade;
- "Sveti Sava" hospital in Belgrade;
- Army Medical Academy in Belgrade;
- Gynaecological Hospital and Maternity Ward of the Clinical Centre in
Belgrade;
- Health Care Centre in Rakovica;
- Hospital and Medical Centre in the territory in Leskovac;
- Gerontological Centre in Leskovac;
- Hospital and Poly-clinic in Nis;
- General Hospital in Djakovica;
- City Hospital in Novi Sad;
- Medical Centre and Ambulance Centre in Aleksinac;
- Medical Centre in Kraljevo;
- Dispensary on Mount Zlatibor;
- City hospital in Valjevo;
- Dispensary "Krusik" in Valjevo;
- Hospital for treatment of dystrophia in Novi Pazar;
- Health Care Centre in Kursumlija;

 

SCHOOLS (MORE THAN 200 FACILITIES)
Over 2000 schools, faculties and facilities for students and children were
damaged or destroyed (over 25 faculties, 10 collages, 45 secondary and 90
elementary schools, 8 student dormitories, as well as a number of
kindergartens), including:
- Elementary schools "16. oktobar" and "Vladimir Rolovic" in Belgrade;
- Day-care centre in settlement Petlovo Brdo in Belgrade;
- Elementary school and Engineering secondary school centre in Rakovica;
- Two secondary schools in the territory of Nis;
- Faculty for construction and architecture in Nis;
- Faculty for machine-technical studies in Nis;
- Faculty for electro-technical studies in Nis;
- Faculties of Law and Economics and elementary school "Radoje Domanovic"
in Nis;
- Elementary schools "Toza Markovic", "Djordje Natosevic", "Veljko
Vlahovic", "Sangaj" and "Djuro Danicic" and a day-care centre "Duga" in
Novi Sad and creches in Visarionova Street and in the neighbourhood of
Sangaj; Traffic School Centre, Faculty of Philosophy;
- Four elementary schools and a Medical high school in the territory of
Leskovac;
- Elementary school in Lucane, as well as a larger number of education
facilities in the territory of Kosovo and Metohija;
- Elementary schools in Kraljevo and the villages of Cvetka, Aketa and
Ladjevci;
- In Sombor: elementary schools "Ivo Lola Ribar", "A. Mrazovic", "N.
Vukicevic" and
"Nikola Tesla"
- School centre in Kula;
- Agricultural school in Valjevo;

 

PUBLIC AND HOUSING FACILITIES (TENS OF THOUSANDS)
- The residence of the President of the FR of Yugoslvia in Belgrade,
sustained heavy damages (22 April 1999);
- Severe damage to the facilities of the Republican and Federal Ministry
of the Interior in Belgrade (3 April 1999),
- Damage to the building of the Institute for Security of the Ministry of
the Interior in Banjica (3 April 1999);
- Severe damage to the TV RTS studio in Pristina;
- Heavy damage to Hydro-Meteorological Station (Bukulja, near
Arandjelovac);
- Post Office in Pristina destroyed (7 April 1999);
- Refugee centre in Pristina destroyed (7 April 1999);
- "Tornik" ski resort on Mount Zlatibor (on 8 April 1999);
- "Divcibare" mountain resort (on 11 April 1999);
- "Baciste" Hotel on Mount Kopaonik (on 12 April 1999);
- City power plant in the town of Krusevac (12-13 April 1999);
- Meteorological Station on Mount Kopaonik damaged (on 13 April 1999);
- Four libraries in Rakovica sustained heavy damage: "Radoje Dakic",
"Isidora Sekulic", "Milos Crnjanski" and "Dusan Matic";
- Refugee camp "7 juli" in Paracin has sustained heavy damage;
- Office building of the Provincial Executive Council of Vojvodina, Novi
Sad (18.04.1999.);
- Hotel "Mineral" in Bogutovacka Banja sustained heavy damages (19 Aptil
1999);
- Office building of the power distribution board "Elektrodistribucija" in
Kursumlija (20 April 1999);
- Hotel "Putnik" on Mt. Kopaonik;
- Bussiness centre "Usce" in Belgrade (21 April 1999);
- Refugee camp "Majino naselje" in Djakovica (21 April 1999);
- Radio Television of Serbia office building in Belgrade (23 April 1999);
- Youth and children centre in Belgrade (23 April 1999);
- Youth theater "Dusko Radovic" in Belgrade (23 April 1999);
- Post Office in Nis (23 April 1999);
- Several thousand housing facilities damaged or destroyed, privately or
State owned, across Yugoslavia - most striking examples being housing
blocks in downtown Aleksinac and those near Post Office in Pristina

 

 

Tehat ha 1996-tol nezem akkor teljesen jogos volt lebombazni ezeket az embereket letesitmenyeket!

Csak mert Monika szopott es el kellett valamivel terelni a figyelmet Clintonnak!

Gratulalok ayantaqe!  

 

ON

Előzmény: ayantaqe (71112)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71117

Nem értek egyet. És átböngésztem. És egyszerűen nem igaz amit írsz.

A 12% bányajáradékon kívül egy büdös kanyit sem kell fizetnie.

Csak elvileg.

No mindegy ez a téma nem ide való nem megyek bele mélyebben.

Előzmény: ayantaqe (71114)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71116

Nana. SA még csak csak.

De SS? A Vezérhez utolsó vérig hűséges elit?

Hehe.

Előzmény: Kavics78 (71109)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71115

OFF

 

" hanem egy értékrend mentén, valami mellett kiállva próbálom megfogalmazni a magyarságomat" - Jahhh! Vagy ugy! Van egyfajta ertekrended: "  kivehetnéd a nyelvedet a szerbek hátsó feléből" - a kulturalt tarsalgas sajnos nem resze ennek! :-)

Innentol meg aztan vegkepp nem ertem mi volt az ertelme a berofogesednek a PSZH (illetve a hozza kapcsolodo magyar (nem letezo) hadiipar) temaban !

ON

Előzmény: harpet79b (71113)
ayantaqe Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71114

ezzel szemben a tények a következőek:

- nem mi ülünk rajta, hanem a lengyelek, az övék nagyságrenddel nagyobb

- semmilyen jog nincsen eladva semmilyen multinak, mert nem is létezik ilyen jog (?)

- már hogy a viharba ne lenne koncesszióhoz csatolva kutatási és kitermelési kötelezettség? tessék csak a get és a bányatörvény hatályos jogszabályait átfürkészni, különös tekintettel a t1941 idei idevonatkozó módosítóira, amik még tovább is szigorítottak rajta

- nem találtak ásványkincset, csak feltételezik, hogy ott van. a nagy jött, kötött egy joint-venture-agreementet, majd tavaly el is húzott (exxon). semmit sem kapott, még egy picinyke darabka makói földet sem, pedig itt hagyott úgy 5-6%-nyi mol vagyont, pénzben.

- kitermelés esetén az állambácsinak a következőek a jogai: 12% bányajáradák; 25% áfa; 30%+ nyereségadó; 3%+ tranzitsarc, ha nem haaz adja el; %-os határmetsze áteresztési sarc;

 

- mik az állam kötelezettségei, és kockázatvállalása? leírom: semmi. ha az mvm fektetett volna eddig be a projektbe, akkor eddig kerek 400 millió dollárral lenne rövidebb a büdzsé, egyetlen valamire fogható gázmolekula nélkül.

 

ki fizetné? pl. levonnák a nyugdíjjárulékodból? naugye.

Előzmény: Törölt nick (71101)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.23 0 0 71113

Javaslom, hogy igyál egy sört, vagy számolj el hangosan 1500-ig, mert, mert úgy tűnik, elöntötte valami az agyadat.

 

Néhány dolgot azért tisztázzunk:

1. Mindig is elleneztem, hogy Szerbiát bombázzák Mo-ról felszálló gépek, bár félig gyerek voltam még akkor. Az emberi életet szinte mindennél fontosabbnak tartom. És pont leszarom, hogy ezt elhiszed-e.

2. Te is tudod, hogy az újvidéki vérengzésnek ehhez semmi köze.

3. Magyar katona utoljár a 2. vh-ban lőtt szerbre: a dögevők nem mi voltunk, még akkor sem, ha ez a te agyadban így vésődött fel. Ha nem Taszárról szállnak fel, akkor felszálltak volna máshonnan, tökmindegy.

4. Nem tudom, honnan veszed, hogy - rajtad kívül természetesen - minden magyar, aki esetleg érez valamit Magyarország iránt, az a zsidózás meg a szerbgyűlölet végtelenül egyszerű sémái között tengeti életét. Nem így van! Ha nem érted, mert nem hallottál még ilyet, akkor most leírom: Én nem valaki vagy valakik ellenében, hanem egy értékrend mentén, valami mellett kiállva próbálom megfogalmazni a magyarságomat. Lehet, hogy ez neked új, de talán elszállna belőled egy kevéske magyargyűlölet, ha ezt megértenéd végre.

5. Albrightot semmilyen kilakult véleményem nincs, nem is lehet. De arra azért ne vegyél mérget, hogy "Madlinka" nem kért belőlünk. Csak hál' Istennek nem jutottunk el odáig.

 

 

 

Előzmény: Kavics78 (71108)
ayantaqe Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71112

off

régen nem olvastam ennyire egyoldalú összefoglalást erről a témáról. jobb lenne, ha visszahelyeznéd kontextusába az eseménysorozatot, mondjuk kezdd 1996 nyarától. akkor egészen más lesz a leányzó fekvése.

Előzmény: Kavics78 (71108)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71111

Nem tudom, hogy jo otlet-e a KOE-t beolvasztani a TEK-be... Kisse eltero funkciok (bar en orulok - minel tulterheltebb egy helyi Gestapo, annal kevesbe tudja ellatni a feladatkoret, ami so funy meg kurvajo).

Előzmény: Kuruc71 (71110)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71110

Korabban irtam hogy a FIDESZ letrehozza a sajat munkasorseget vagy SA vagy SS egyseget. PARTKATONASAGAT anno azt gondoltam a tartalekos rendszeren keresztul gondolja de ugy latszik tevedtem. ( idonkent velem is elofordul, de nem gyakran. Altalaban tokeletes vagyok es szereny :-)) A Koztarsasagi Orezred megy a TEK -be illetve a lecsoba aki nem all be a sorba. Kapnak majd anyagi emberi technikai fejlesztest es fel fogjak ruhazni olyan jogokkal oket hogy meg a kutyak is szalutalni fognak nekik elore az utcan.

 

 

Előzmény: vad05 (71107)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71109

Epp ideje!

Orbant strazsalni ott van a TEK, ezek meg megbizhatatlanok!

"A távozók kifizetése, illetve az átszervezés teljes költsége - a hvg.hu-nak nyilatkozó bennfentesek szerint - milliárdokra is rúghat." -  Azert ez tetszett!

:-D Van itt zsee!!!

Előzmény: vad05 (71107)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71108

OFF

Hi!

"Túlerő az nem volt, csak légifölény." - Ha csak a legi muveleteket vesszuk a kb. 9 "mukodokepes" mig-29B-t vesd ossze a NATO 1204db repulogepevel az nem foleny hanem elsopro tulero! Igen ,valoban nem 900x-os! Csak 133x-os tulero! (4 mig-29-est lott le a NATO ,1-et a sajat legvedelem, 1 baleset)

Szarazfoldon is tuleroben voltak (mivel en beleszamolom a horvat felajanlast miszerint tamadast inditanak a vojvodina ellen + az alban hozongest nehezen szamszerusitem de ha igeny van ra megteszem)  a tengeri hadero pedig szinten elsopro volt : 3 repulogep hordozo, 2 cirkalo, 9 rombolo, 2 tengeralattjaro, 10 fregatt...

 

A tobbivel egyetertek!

Mocskos terrorbombazas fojt a lakossag ellen kezdve a pancsovai mutragyagyar bombazasatol (napokra mergezo fust es por boritotta be a varost ,gyakorlatilag vegyi fegyverkent hasznaltak az uzemet, a varos es kornyeke nagymertekben szennyezodott!), folytatva a vasuti hidakra mert csapasokkal amiket veletlenul epp akkorra idozitettek amikor atmegy a vonat ,ime:

 

Majd miutan kilottek a vonatot es a sebesultek menekultek volna raeresztettek megegyet (a hid uzemkepes maradt ,valoszinuleg a szemelyvonat volt az igazi cel , latszik ahogy a celjelet igazgatja a pilota a vonatra)

 

 Vagy fojtathatjuk a kopaonik-i sipalya kazettas bombaval valo megszorasaval (ezt minek csinaltak???????), uraniumtoltetu fegyverek intenziv hasznalata, stb. stb. stb.

 

A tovabbiakban harpet79 baratunknak ill. a vele egykovet fujoknak:

 

 

A lenyeg harpet79 baratunk a segget verdesi a foldhoz,hogy a taszarrol indult f-18-asok jol elinteztek a szerbeket!

Jol van megtoroltatok az ujvideki verengzest! Gratulalok magyarok! Minden megolt szerb katonaert meg kellett olni melle meg min. 4 civilt is!

Hos katonak vagytok NATO magyarok! Milyen szep is amikor"hoseink"kecskepasztorok elol futnak afganisztanban, vagy 2 kilometerrol optikai iranyzek nelkul "kongatnak" fakat! XD

Dogevok!

 

Na mindegy most mar, legalabb profitalt mindebbol magyarorszag? Nem!

Profitalt ebbol az EU? Nem! Az USA? Nana! Van uj tamaszpont a balkanon + egy huseges vazullus a koszovoi maffiaallam szemelyeben akik halistennek mara uraljak az europai alvilagot!

 

Vesztesegek az EU-nak,duna hidak a dunaba robbantva, a fo delkeleti hajozasi utvonal megbenult evekre!

harpet79 baratom, mikor is doglott meg a MAHART vegleg? Ja, 2000-ben! (veletlen hozta ezt is nyilvan.....)

Az atmeno forgalom biztos nem volt prosperalo magyarorszag szamara ha feltetlenul ki kellett nyirni!

Tudod kedves turbomagyar olvtars ha egy orszagot szegeny , valsagokkal kuzkodo orszagok vesznek korul akkor bizony lesujjed a szintjukre!

Nyilvan magas ez neked mint vakondnak a farzseb de nem volt europaban senki akinek jol jott volna a szerbia elleni haboru!

A seggekbol orrkihuzgalas temakorben meg jobban tenned ha kihuznad a szagloszervedet Madlinka-Marie Jana Korbelová alias Madeleine Korbel Albright anuszabol! Ez a draga teremtes nagy hejja volt anno , vitajat azzal zarta Colin Povellel pl.: " "What’s the point of you saving this superb military for, Colin, if we can't use it?" Hat hasznalta!

Erdekes amugy az eletrajza ennek a draga asszonynak! Bar Pragaban szuletett csecsemokorat megis belgradban toltotte ahol az apukaja mint "press-attaché" mukodott  TomᚠGarrigue Masaryk es  Edvard Beneš tamogatojakent! A haborut londonban huztak ki mivel a nemetek kihajitottak a cseheket igy a papa Beneš mellett tevekenykedett! Tudod az a dekretumos faszi! A haboru vegeztevel nagyon kenyelmes luxuspecot kaptak (konkretan egy Karl Nebrich nevu nemet gyaros lakasat akit a Benes dekretumoknak koszonhetoen deportaltak! Kesobb a nemet unokaja pert inditott a nagyapja mutargyaiert de azok jelenleg is Madlinka occsenek a lakasat diszitik! :-) A kivancsi az eletrajzra olvassa csak nyugodtan (1998 utan kozvetlenul 2001 kovetkezik az eletrajzban pedig mintha kozben lett volna egy s mas), toretlen a holgy munkassaga a papa altal kijelolt uton!

XD

harpet79 - Kerdeznek azert valamit! Nem zavar teged az ,hogy a szerbek elleni bosszudat  tulajdonkeppen egy kopcos,randa zsido asszony teljesitette? :-D

  

Bizony szegeny magyar katonak akik ort altak a vartan a gaz racok ellen! Ajj be kar,hogy Madlinka nem kert beloletek! :-D

  

Madlinka masik nagy aranykopese egy televizios musorban:

Riporter: - "We have heard that half a million children have died. I mean, that's more children than died in Hiroshima. And, you know, is the price worth it?"

Madlinka: -  "we think the price is worth it."

 

Termeszetesen ez a szemelyes allasfoglalasom a dologgal kapcsolatban, az hogy egybevag a tenyekkel , haat istenem, nem a veletlen muve!

 

ON

Előzmény: Törölt nick (71094)
vad05 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71107
vad05 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71106

A nagy kérdés, hogy csekkönyvre is vásárolhatnak ott a katonák, vagy csak kp-ért? Mert az nem ritka jelenség, hogy kint olcsóbban is meg lehet  venni az egyenruházati cikkeket, de eddig mindig csak kp-ért lehetett így tenni. :(

Előzmény: HG4I (71104)
FOMA Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71105

Utalványt is elfogadnak  vagy csak kp.-t? A rendőrök is alternatív forrásból szerzik be a ruházati cikkeket, de ők eddig kp.-ban kapták a ruhapénzt, bár most ez is változott vagy változik.

Előzmény: HG4I (71104)
HG4I Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71104

A WestEnd military shopjában mindent lehet kapni - a KRB kínálatánál olcsóbban.

 

Előzmény: vad05 (71103)
vad05 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71103

Az pedig mar evekkel ezelott is katasztrofalis volt! Az aktiv kollegakkal beszelgetve azota meg rosszabb lett. :(

Előzmény: FOMA (71102)
FOMA Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71102

"A rendorsegnek mar feher borovekre sem tellik?"

 

A rendőrség Bölcsőde utcai egyenruházati boltjában kb. az a helyzet a választékot tekintve, mint a KRB-kben.

Előzmény: M.Zoli (71100)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71101

Mi ülünk rajta.

Egészen addig publikus volt, amíg a kutató cég el nem adta a jogokat egy multinak. Mivel nálunk a bányászati, és kutatási jogok már régen koncesszióba lettek adva, méghozzá effektív kutatási és kitermelési kötelezettség nélkül, ezért Magyarországon a "jogtulajdonos" gyakorlatilag bármit megtehet. A menetrend előre látható volt. Egy kisebb cég megtalálta az ásványkincset, (pl.Makó) bejelentette, a média felkapta a hírt, jött egy nagy cég, átvette a kis céget, aztán mintha elvágták volna.

A Mátrában pedig néhány millió tonna réz mellett néhány tízezer tonna ezüst, és néhány ezer tonna arany alussza álmát. A hetvenes években részletesen meg lett kutatva, de az akkori mélyművelés hiányosságai miatt nem lett kitermelve(az akkori színesfém/nemesfém árakon bőven veszteséges lett volna). A felszíni ásványokat letermelték(pl. Gyöngyösoroszi) aztán passz.

 

Jelenleg államunk a valóságban az összes jogáról lemondott a bányászatban, az állami bányavállalatokat szétverte, a külföldi nagyvállalatok pedig nem őrültek meg Európa közepén árletörő konkurrenciát létrehozni komoly költségek árán saját maguknak.

 

 

Előzmény: M.Zoli (71097)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71100

Udv.

 

Epp tegnap tanacsoltam egy nagyon jo baratomnak, hogy igyekezzen munkat talalni a privat szferaban is ( tobb munkahelyen szeretne dolgozni egyszerre ), mivel a jelenlegi allami szferas munkahelye szerintem boven veszelyben van. Aztan a jovo evtol segitek neki Ausztriaban ervenyesulni, ha szeretne.

 

Csak igy mellekesen.

 

Of.: Vagyis nem is annyira.

 

Szerinted mikor fogjak levaltani Matolcsyt? Vagy Orban megvarja amig egyutt jelenthetik be az allamcsodot?

 

Tegnap vettem meg a A bukas cimu filmet. Lehet hogy csak en vagyok negativ?

 

Udv.

 

U.I. A tuzijatek szep volt, a hangulat atragadt ram is a hetvegen, de a tisztavatast lekestem. Akkor voltam uton Budapestre. Ami szembeotlott, az a kivezenyelt rendorok elnyutt, foszladozo felszerelese. A rendorsegnek mar feher borovekre sem tellik?

 

Ja, es atmentem 2-szer a Rakoczi hidon is.

Előzmény: Némedi László __ (71051)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71099

Udv.

 

A masik ut, hogy valos igeny tamad a haditechnikara gyorsan, es akkor a koltsegvetesi prioritasok atertekelodnek. Akkor viszont mar regen rossz.

 

Amugy csak egyet erteni tudok.

 

Azt viszont tudod jol, hogy az oncelu hierarchiat belulrol senki sem fogja lebontani, kivulrol meg elhatarozas es batorsag ( a szakertelmet inkabb nem is emlitem ) hianyzik hozza.

 

Udv.

Előzmény: kovacsgyula44 (70981)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71098

Ez a ket kep eppenseggel meg veletlenul sem rajz, hanem egy nagyon altalanos 3d modelrol alkotott izometrikus kep. A munkaigenye ezek elkeszitese 20-30 munkaora osz - visz, mar a guglizassal egyutt, hiszen nem biztos, hogy a 8-10 000 Ft-os oradijas 3D dizajner tudja magatol, hogy hogy nez ki egy ilyen csodajargany.

 

Ennyi a valos munka, es koltsegigenye az alabbi ket kep elkeszitesenek sacc/kb. nagyvonaluan szamolva.

Előzmény: Törölt nick (70961)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71097

Udv.

 

Mintha a Lengyelek ulnenek az EU legnagyobb foldgazvagyonan, es ez az arany, ezust, rez vagyon ez honnan van? Arrol hallottam, hogy a matraban van par 10 tonnanyi arany, csak eppen nem eri meg kibanyaszni.

Előzmény: Törölt nick (70918)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71096
Előzmény: hiryu2,0 (71095)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71095
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71094

OFF

Csak úgy eszembe jutott.

Túlerő az nem volt, csak légifölény. Szárazföldi háború sem nagyon.

Ami Szerbiát "térdrekényszerítette" az a civil lakosság és a közművek terrorbombázása volt.

 

Mindez a demokrácia szent nevében.

ON

Előzmény: Kavics78 (71091)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71092

Jó napot 3A31 2SZ1!

 

Az "épp Tata" annyit jelent, hogy ott vannak /lesznek/ a harckocsizók.

 

A "hol ülsz"-re pedig annyit, hogy a fenekemen egy irodában :) , logisztikai tanácsadó vagyok.

Előzmény: 2A31_2SZ1 (71086)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71091

OFF

Szar lehet neked ha mar csak a szemelyeskedes megy!

" vannak itt olyanok, akik Magyarország D-i határvidékének védelmére készültek nem is olyan régen, pont leginkább a szerbek ellenében, és ha másért nem, legalább miattuk befejezhetnéd ezt" - Jajj ne, mindjart sirok! Szegeny lelkecskeim, a hos csetnikvadaszoknak meg persze pont a te segitseged es verbalis "vedelmed" kell mi? Majd ha valakinek valami nem tetszik akkor majd szol vagy megkeres privatban!

:-D

Itt a kornyezo orszagok (ha mar honvedelem mert valszeg a nagy honvedekezesben veluk kellene megmerkozni) hasonlo jarganyainak es a magyar csoda bigyok osszehasonlitasarol lenne szo!

Ill. ezt kertem az olvtarstol, de sajnos erre konkret valasz nem erkezett!

Viszont legalabb igereteket hallottunk! (if i had a nickel for everytime i heard that)

Na de olyan szegenyseg sose lesz magyarorszagon ,hogy a politikusok legalabb igerni ne tudjanak!

ON

Előzmény: harpet79b (71088)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71090

Embert lehet találni.

 

A kérdés, hogy milyet?

 

Legyen egy új eszköz.

Mindegy mi. Új villamos, új busz, új tank, új röpüllő.

 

Hungarikum, hogy a jön a visszafogott gondolkodású felsővezető, megvesz a valamiből 15-öt, 30-at, 60-at.

Átvágja a szallagot elmondja a beszédét és utána seggre esik.

 

Mert odamegy hozzá a titkár, segédtiszt, akárki és azt mondja : Kb. ugyanannyi pénzt kell még (pluszban) :

 - a rendszerbe állításra, a kezelési, a javítási és a karbantartási könyvek sokszorosítására.  - a célszerszámok beszerzésére.

 - a szerelők, karbantartók betanítására,

 - a kezelők betanítására, kiképzésére.

 - kiegészítő felszerelésekre amivel harcolni is lehet.

 

Ha ennyit elköltöttünk akkor már lehet díszszemlézni velük.

 

De még mindíg nem lehet üzemelni, katonáéknák harcolni .

Ahhoz ugyanis még sok-sok pénz kell.

 

Ezt a magasröptű, fékezett habzásúan gondolkodó felsővezető (miniszter meg egyéb) nem érti.

Fel se fogja.

Ő dühöng helyette.

 

Ő kikönyörgött nagy nehezen, három másik miniszter társával összeveszve a miniszterelnöktől+pénzügyminisztertől 100 fabatkát, hogy vegyen 30 db valamit és erre ezek a hülye katonák most akadékoskodnak, hogy csak arra a jó a 30 új, fényes akármije, hogy álljon a sarokban.

 

Majd meg üti a guta.

 

Honnan a bűbánatos........................szból szerezzen még 100 fabatkát, hogy legalább még 3 évig, amíg Ő miniszter üzemeljenek is ezek az új vackok.

 

És elátkozza a pillanatot amikor hallgatott a VFJ-jére, hogy vegyenek 30 db ilyen új vackot, mert lám mennyi pénzt elköltött és az a hála, hogy a szakma meg a szaksajtó folyamatosan baszogatja, lefitymálja az Ő teljesítményét, pedug meg volt gyúzúdve róla, hogy 4 éves tevékenysége csúcspotja lesz amikor a felsorakozott 30 db új izé előtt átvágja a nemzeti színű szallagot.

Előzmény: harpet79b (71087)
2A31_2SZ1 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71089

"Én ezt annyira nem látom tragikusnak: 15 db T72-est most is kiszolgál valaki." ezt inkább nem is kommentálom...inkább csak kérdezz meg vkit, aki ott melózik, jó? Sokan írogatnak itt össze-vissza, de mivel nincsenek benne a dolgokban, - mert persze nem is lehet mindenki benne - de akkor is! Legalább nézzetek már körül a való világban!

Előzmény: harpet79b (71087)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71088

"Konkretan a fel vilag ellenuk harcolt szoval annyira nem fajo pont ez a vereseg a kb. 900x-os tulero elleneben"

 

Te nem téveszted össze Szerbiát a Római birodalommal, a náci Németországgal, vagy a Szovjetúnióval? Mert ezekről el lehet mondani, hogy így vagy úgy a fél világ ellenük harcolt. De Szerbia esetében ez azért erős túlzás, nem gondolod? Meg a 900x-os túlerő is. Szerintem pont a horvátok voltak inkább ilyen helyzetben a 90-es évek elején.

 

Nem akarok itt OFF-ba elmenni, de kivehetnéd a nyelvedet a szerbek hátsó feléből, vannak itt olyanok, akik Magyarország D-i határvidékének védelmére készültek nem is olyan régen, pont leginkább a szerbek ellenében, és ha másért nem, legalább miattuk befejezhetnéd ezt végre.

Előzmény: Kavics78 (71081)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71087

Én ezt annyira nem látom tragikusnak: 15 db T72-est most is kiszolgál valaki. Ők nyilván átképezhetők lennének egy másik típusra, és nagy számban gondolom örömmel vállalnák is. Néhány éve még 60 valahány T72-est szolgáltak ki magyar katonák. Ezeknek a fele mondjuk biztosan nem csábítható vissza, de a maradék 15-30 gépre azért csak lehetne embert találni. Nem lenne olyan rossz presztízse azoknak a katonáknak...

Előzmény: 2A31_2SZ1 (71085)
2A31_2SZ1 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71086

"...a tartalékosok egyik bázisa ép Tata lesz..."

Itt mit jelent az "ép Tata?" Írtam én valaha, hogy közöm van Tatához?

Előzmény: Törölt nick (71056)
2A31_2SZ1 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71085

Nem tudom milyen helyen ülsz, de nem érted a kérdést: kik lesznek benne? NINCS ember, nem érted? Papíron biztos lesz minden, de effektíve megint csak szinte a pk-ságok lesznek meg. Mondjuk arra is kíváncsi leszek, hogy ki lesz az, aki "elvándoroltból" visszatér csapathoz, mint mondjuk törzsti., stb. a zsíros kis HM-ÖHP stb. helyekről...?

Előzmény: Törölt nick (71056)
vad05 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 71084
MihályiAttila Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71083

"Amúgy az átalakításra egyetlen esély lenne, ha valamely tévedésből kineveznének honvédelmi miniszternek."

 

Sajnálattal közlöm -cseppet sem viccből- véleményem, miszerint ez nem elég. Van amire elég lenne, de nem sokra.

Akkor lenne esélyed, ha miniszterelnök lennél, hiszen a honvédelmi miniszter sem csinálhat többet, mint amit a miniszterelnök a pénzügyminiszterével támogat.

 

A honvédelem ügye manapság sokadrangú (leszámítva persze azokat akiket közvetlenül érint (katonák) illetve pár fórumozó).

Előzmény: kovacsgyula44 (70934)
Nr.121212 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71082

egésségedre  =) 

 

Előzmény: harpet79b (71079)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71081

Konkretan en a 2003-utani idoszakrol irtam! A 90-es evekben nem ment a biznic az embargok miatt! Pl. egy rakas nagyjavitason atesett vadaszgep rekedt szerbiaban pl. iraki mig-21-ek, libiai mig-23-ok ( a mig-23 nem is volt rendszerben a jugo legieronel aztan megis kepesek voltak javitani, magyarorszagon meg meg azt se ami hivatalosan rendszerben volt)

 

"Mégis elvesztettek egymás után két háborút, meg folyamatosan csökken az országuk mérete is..." - Konkretan a fel vilag ellenuk harcolt szoval annyira nem fajo pont ez a vereseg a kb. 900x-os tulero elleneben (a teruletvesztes ,lakossagvesztes mar jelentosebb a szerbek fele jelenleg nem szerbiaban e,l de nyilvan a nagyszerbia baromsag is csak gyokerek fejeben realizalodhatott (tulsagosan kevert lakossagu regiok okan). Nagyhorvatorszag ellenben majdnem letrejott csak a bosnyak-horvat teruletek nincsenek hivatalosan zagrab iranyitasa alatt ,de ami kesik...)!

Előzmény: harpet79b (71078)
FOMA Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71080

"Balaton, sült hal"

 

Az is, de főleg Jadran i pivo.:-))

 

Holnap már meló, rajta leszek az ügyön.

Előzmény: zsitvica (71077)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71079

"Én egyébként kezdem azt gondolni hogy nem lehet állandó válságban élni, és ezt néhány  kretínó  még fokozná is. Pedig ennyi év már gombócból is sok."

 

Nem lehet? Akkor ez csak smafu volt?

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nagy_gazdas%C3%A1gi_vil%C3%A1gv%C3%A1ls%C3%A1g

 

:)

Előzmény: Nr.121212 (71075)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71078

Mégis elvesztettek egymás után két háborút, meg folyamatosan csökken az országuk mérete is...

Előzmény: Kavics78 (71071)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71077

Megint topikol ahelyett, hogy az adóssága leküzdésén törné a fejét továris padpalkovnyik.

 

Persze nyár, napsütés, Balaton, sült hal, nők, kártya, lóverseny...........:-)))

 

Előzmény: FOMA (71076)
FOMA Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71076

"Öccse Zoli, altábornagyig és VKF beosztásig vitte."

 

Anno, katonai stratégia kollokvium előtt átadtam neki az üdvözletedet, de így is csak négyest kaptam, lehet, hogy az volt a baj?.:-)))

Előzmény: zsitvica (71073)
Nr.121212 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71075

Nehéz követni  

 

"In August 2010, Patria sold 113 AMVs to Sweden in a deal worth 250 million Euros"

 

De ha első körbe (!) csak erősítésnek kell (kéne) valami a BTR mellé (KGy pl. leírt egy 70-es számot) akkor én szvsz. istenuccse valoszinű K-21re voksolnék - úgytűnik szempont tehát úszóképes,40mm,aps,kicsi lánctalp,de elnyűhetetlen-

- ennyi pénzért 2.4M Euro. 

 

De ha politikai indokok  miatt  pusztán ezek az opciók, vagy már jóelőre "rendszert" építünk akkor elfogad-nám az emlegetett lehetőségek bármelyikét, persze főleg amit énis emlegettem (bae,centaur,arma:)    

 

Egyébként nem mondtam, hogy a Patria-val, Pandur-ral baj lenne, csupán azt hogy Határeset.  tehát pótpáncéllal Patria pl.bírja az ütést de ha itt-ott (várhatóan) elkezdik felpakolni egyszer a 30+mm es  modultornyokat akkor már megint futi lesz ezekkel is. A különbség gondolom oldalpáncélnál  arányosan érvényesülhet, tehát oda nem kell semmi extra  .  Nyilván nem ilyen egyszerű, de mi az? 

 

más--

(Vki idecitálta gazdasági témát: A világválság  mostanába annyi hogy hisztiznek a gazdagok, hogy ők nem így tanulták a cégnél (pedig mostmár shortolást is beszüntetik alkalomadtán). Én egyébként kezdem azt gondolni hogy nem lehet állandó válságban élni, és ezt néhány  kretínó  még fokozná is. Pedig ennyi év már gombócból is sok. hol vannak a vezetők? vannak? meghaltak  ? ez egy vicc, néhány idióta tologatja a zsetonjait, felelősök nem léteznek - csak adósság. hol itt a deal?  aki rossz hírt hoz, meg kell feszíteni , itt tartunk ilyen egyszerű :)

 

Előzmény: Törölt nick (71023)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71074

"ellassak fel afrikat M70 meg M90 gepkarabelyokkal" - Bocsesz! Mostanaban mar inkabb az M21-et exportaljak!

Előzmény: Kavics78 (71071)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71073

Az előbbi percekben DUNA Tv-n, 1971.08.20-i TV Híradó.

 

A Kossuth téren "majdnem 500 új, ifjú tiszt" mondja a fogadalom szövegét.

 

(Tegnap 61 új tisztet avattak)

 

Az előmondó Szenes József főhadnagy.

Úgy tudom ezredesként , 5.Hadsereg hadtáp főnök majd MH Hadtápfőnök ment később nyugdíjba.

 

Öccse Zoli, altábornagyig és VKF beosztásig vitte.

 

 

HG4I Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71072

A fenét!

 

Nincs időjárás!

Előzmény: Kuruc71 (71069)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71071

"Ez egy próbálkozás a szerb hadiipar felélesztésére /Szerbia súlyos anyagi gondokkal küzd :)" - Ez nyilvan igaz de ez nem igazan gatolta meg oket abban ,hogy repuloteret epitsenek irakban meg ellassak fel afrikat M70 meg M90 gepkarabelyokkal ill. pl. ezek helyi licencgyartasanal babaskodtak! Fel afrikat ok "orzik" ,hadseregeiket ok kepzik ki , es vannak vagy 7.3 millioian szerbiaban! Mit csinal kozben magyarorszag? MRAP-eket koldul az USA-tol,koronaorseg,AVON-sereg,sujtas meg paszomany es vannak ezek a hagymazas vagyalmok? Szeeeeep!

Előzmény: Törölt nick (71057)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71070

Erdekes!

Mert pont most irogatje ez a k.lala47 ,hogy de.

Előzmény: harpet79b (71060)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71069

"Embrek! Vigasztalódjunk dr. Deák Péter mondásával: "se had, se ellen!"."

 

 

Hmmm

 

Ma nem esett az eso. Tegnap sem. Holnapra is jo idot mondanak.  Ezek szerint sosem lesz eso,

Előzmény: kovacsgyula44 (71068)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71068

Embrek! Vigasztalódjunk dr. Deák Péter mondásával: "se had, se ellen!". Ami részben igaz, igaz a hazai pályára, de a missziókban ott az ellen keményen. Legalább a missziókat kellene a szövetségen belül partnerré tenni, és ez azért kevesebb mint a 30000 fős haderő modernizálása. Ebben köcsögtelenül történt Hendééknél is előrelépés, pl. MRAP. Gratula, de ha lehetne ne DSK-val. 

Plieur Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71067

Szép, szép, csak azért említsük a járulékosakat is, a Fabrequipa /Steyr vonalon :)

Gyakorlatilag portugál gyártás, technológia átadás,  260 db jármű.

A 364 milla eurós üzlethez 516 milla offstet:)

Ilyet lehetne még:)

 

Előzmény: Törölt nick (71058)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71066

Erre mondtam én is, hogy nézze meg Kala, hogy mi jön itt szeptember-októberben, amit ő rémisztgetésnek tart. :) Pedig azt a nem tervezett hiányt valamiből fedezni kell! :( És akkor még mindig nem tudhatjuk pontosan, hogy mit hoz a jövő!

Előzmény: harpet79b (71063)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71065

Biztosan van más nyelvekben. A mi terminológiánkban eddig a "kiürítő", "szállító", stb. kifjeezések voltak divatban, ha sebesültekről volt szó. A mentesítés a vv-sek és tűzszerészek témaköréhez tartozott eddig leginkább. Persze semmin se csodálkozok már. A katonai terminológia terén is hatalmas lett a káosz az elmúlt 20 évben.

Előzmény: Törölt nick (71061)
HG4I Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71064

A hadiipar (ugyanilyen szándék most a hazai vasúti járműipar) talpra állítása felelőtlen emberek álmodozása.

 

Hát persze.

De sokan mondtuk már tavaly március-áprilisban, hogy ez lesz, csak ez lehet.

A mozgástér hiánya mást nem enged. S nem fog ez változni az elkövetkező 3-10 évben sem.

 

Nemhogy Leo nem/sem lesz, de a műszaki/technikai/fegyverzeti fejlődés kimerül abban, hogy évről évre eggyel nő majd a tisztavatáson a kard összecsörrentések száma... csak hogy számolni lehessen az évek múlását!

 

A várható legnagyobb előrelépés az lehet, ha kivonulunk Afg-ból. Ennyivel legalább csökkenthető a HM költségvetési hiánya... (Javasloni fogom, legyen nemzeti ünnep a kivonulás napja!)

 

 

 

Előzmény: zsitvica (71048)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71063

Nyilván ősztől újabb nadrágszíjhúzás jön. Mint mindenhol Európában.

Előzmény: Törölt nick (71062)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71062

Nem annyira riogatás.

A növekedés leállt, a minisztérium jelenlegi becslése szerint év végére a hiánycélhoz képest +kilencven milliárd hiány várható, ennek a fedezetét valahonnan elő kell teremteni.

Előzmény: harpet79b (71059)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71061

Kérdezd Istvánt. Van ilyen .

Előzmény: vad05 (71045)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71060

Pont most volt róla szó, hogy ezt a kategóriát nem fejlesztik és nem is tervezik fejleszteni idehaza.

Előzmény: Kavics78 (71054)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71059

Arról nem is beszélve, hogy az éves költésgvetési hiány időben soha nem arányos, mert a kiadások és a bevételek nem egyszerre merülnek fel. Egyelőre kicsit kampányszerűnek érzem ezt a hiánnyal való riogatást. Év végén kell megnézni, hogy a bevételek és kiadások egész évre vetítve hozták-e az éves hiánycélt, ami most 3%.

 

 

Előzmény: zsitvica (71052)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71058

Jó napot!

 

Egy fotó a portugál lövész-jármű kiválasztásáról. Balról jobbra: PANDUR,PATRIA,PIRANA.

A tendert a PANDUR nyerte...

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71057

Jó napot Kavics78!

 

Ez egy próbálkozás a szerb hadiipar felélesztésére /Szerbia súlyos anyagi gondokkal küzd :)/.

Nem tudok összehasonlítást végezni, mivel a magyar járműveket még nyilvánosan nem mutatták be...

Előzmény: Kavics78 (71054)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71056

 

Jó napot 2A31 SZ1!

 

  Döntés született a tartalékos rendszer felállításáról, a tartalékosok egyik bázisa ép Tata lesz, tehát ha lesz pl 3 hk. század abból 1-2 lesz feltöltve a többi pedi "M".

Nyugati hadseregeknél is van ilyen... 

 

Előzmény: 2A31_2SZ1 (71033)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71055

Dik ma! Van itt love!

Előzmény: Némedi László __ (71051)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71054

Ezek a csuda-MRAP pancelos mittudomenmicsodak hogyan aljak az osszehasonlitast mondjuk a kornyezo orszagokban jelenleg is gyartasban levo hasonlo (kerekes , lovesz"pancelos" ,mine resistent- ambush protected) jarganyokhoz kepest?

Pl. a pancelzat mennyire lesz modularis? Ugye alap mostanaban....

 

Ezzel kernem osszehasonlitani a magyar csodakat (sajna a horvatok vegul nem a sajat gyartmanyu jarganyt valasztottak hanem a patria-t, a romanokat meg mar prezentalta Pliur):

http://www.military-today.com/apc/lazar.htm

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (71008)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71053

Jó napot Vad05!

 

 A BOXER annyira drága, hogy a hollandok kiléptek a programból, ráadásul nem úszóképes ami nálunk nagy hátrány /Duna,Tisza/.

Előzmény: vad05 (71038)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71052

Köszönöm.

 

Mea culpa.

 

 

Előzmény: Némedi László __ (71051)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71051

Az államháztartás központi alrendszerének július havi hiánya 459,9 milliárd forintban teljesült. Ezen belül a központi költségvetés 460,1 milliárd forintos, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 23,7 milliárd forintos deficittel, az elkülönített állami pénzalapok pedig 23,9 milliárd forintos szufficittel zártak.

 

(az 1500 milliárd az első hét hónapra vonatkozik, tehát most ennyi a jelenlegi hiány)

Előzmény: zsitvica (71049)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71050

A kerdes koltoi volt! Viszont itt egyesek pancelos kanaant vizionalnak! De az igeretekbol eleg ,azt en is tudnek!

Előzmény: zsitvica (71049)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71049

Akkor viszont hol vanak az allamkotvenyekbol (mert valaki nagyon veszi oket mostanaban , nana 7.5%-os kamatra) befolyo ezermilliardok?

 

--------------------------------

 

Gondolom (jogos) fekháborodásos papírra vetése előtt épp elolvastad azt is, hogy a júniusi hiány 1500 milliár HUF-ra sikeredett.........................:-((

 

Csak úgy.

Csöndben.

 

A honvédségtől 26 milliárdot vontak el és 'má nincs lóvé semmire.

 

Ehhez képest kicsiny de szép hazánk egyetlen hónapban 57-szer annyi összeget tapsolt el mint amenyi elvonása a honvédséget most 8 hónapra pdlóra küldte.

 

Egy hónapban 1500 milliárddal többet költöttünk mint amennyit megtermeltünk.

 

Az évben van még másik 11 hónap is..................:-(((

Előzmény: Kavics78 (70988)
zsitvica Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71048

A hadiipar (ugyanilyen szándék most a hazai vasúti járműipar) talpra állítása felelőtlen emberek álmodozása.

 

Olyanoké akik bár tudják semmi esély az említettekre, soha nem teljesülő álmokkal feleslegesen izgatnak fel olyanokat akik nem tudni hanem hinni akarnak valamiben.

 

profánul : az írástudók felelőssége ez ügyben nagy.

 

---------------------

 

Nincs pénz, és a ma belátható időben nem is lesz pénz semmifajta hazai fejlesztésre.

Se mozdony fejlesztésre se új, de haza nyuszibusz programra.

 

A különböző fantázia rajzok, fantázia nevek felesleges és soha be nem teljesülő vágyakat ébreszthetnek a realitásokat sűrűn félretevők körében.

 

----------------------

 

Előfordulhat, hogy kb. egy tucatnyi új jármű (pl.RÁBA) ilyen-olyan, jellemzően vegyes kivitelben kikerül csapatokhoz mint nagy sajtókampányt érdemlő iciri fejlesztésecske.

 

Az is elképzelhető, hogy valamilyen segély akció keretében beérkezik 20 használt tank valahonnan.

A honosítás valós költségeit nem szívesen számolja ki senki, pláne nem nagyon merik megjelenteni a miniszternek.

A hadrafoghatósági szint elérése (mondjuk egy 1985-ös begyakorlottsági szint) pedig olyan költségvonzatú, hogy annak összegétől még az is megijed aki különben az egészet kezdeményezi.

 

 

 

 

A kebel-barát Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71047

Most találtam:

600 ember munkahelye bizonytalan

Miután 2010-ben miniszteri biztos vette át a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem irányítását valóban jelentős fordulat állt be az egyetem életében. Az addig dinamikusan fejlődő, civil képzésével évente 70 embernek saját bevételeiből új munkahelyet biztosító egyetem Deák János miniszteri biztos áldásos tevékenységének köszönhetően mára fizetésképtelenné vált.
Az év első felében a szerződések aláírása nélkül foglalkoztattak dogozókat, óraadó oktatók 5 hónapon keresztül úgy tartottak órákat, kértek számon és zártak félévet a hivatalos NEPTUN rendszerben, hogy munkaszerződésük nem volt aláírva. Tehát az egyetem vezetése fekete munkavégzésre kényszerítette a kiszolgáltatott munkavállalókat. A doktori iskola arra kéri a témavezetőket, végezzék térítésmentesen munkájukat. Mára a szerződéses státuszú helyeken dolgozókkal csak egy hónapra kötöttek munkaszerződést, a folyamatos munkaviszonnyal rendelkezők pedig csoportos létszámleépítésről kaptak értesítést.
Nem a gazdasági válság, a megrendelések, jelentkezők hiánya, vagy az alacsony születésszám az ok. A hadmérnök hallgatókra igény van a hadseregben, sőt minden évben kevésnek találták a végzősök számát. Ez kormányunk munkahelyteremtő politikájának ereedménye!
Tennék ide egy keserű mosolyt, de ez 600 család jövőjének bizonytalanságát jelenti!

Tovább »

forrás: Blogspot.com

vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71046
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71045

"sebesült mentesítõ rendszer" - Ezen egy kicsit mosolyogtam. Ilyen szövegkombinációban még nem találkoztam a "mentesítő" kifejezéssel. Természetesen ez nem jelent semmit! :)

Előzmény: harpet79b (71006)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71044

És ugyan milyen megfontolásból? :)

Előzmény: Törölt nick (71003)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71043

A hadiipar talpraállítása tényleg szép gondolat. De nem megengedhető, hogy az onnan kikerülő termékek minőségi színvonala alatta maradjon a kor színvonalának. Nem fogadhatjuk el a "kicsit sárgább, kicsit savanyűbb, de a mienk!" felfogást. A magyar katonáknak majd ezekkel az eszközökkel kell olyan helyekre menniük, mint amilyen volt Irak, vagy amilyen most Afganisztán. Hasonló kihívásokkal a jövőben is reálisan számolni kell.

Előzmény: harpet79b (70993)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71042

Ez válasz volt a 70930-as Kala- hsz-ra, miszerint "majd bemutatnak". Tehát valóban nem történt még meg. Azt szerettem volna felvetni, hogy ha bemutatják, az ugyan a semminél több, de közel sem jelenti a program megvalósulását! Láttunk már ilyenre nem egy példát még nálunk is.

Előzmény: harpet79b (70991)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71041

Azt is nézni kell, hogy mikor! Tipikus magyar fejlesztés, amely pár évvel a rendszerbe állítása után már elavultnak számított. :( Ennek ellenére a BM és a HÖR is tudta egy jó darabig hazsnálni, sőt a Csehszlovákok és az NDK is vásárolt belőle.

Előzmény: kovacsgyula44 (70984)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71040

Egíy kicsit már megint sarkos vagy, de alapvetően jól sejted! :)

Előzmény: Kavics78 (70986)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71039

 

"...a kht-k, rt-k felülvizsgálatával lecsökkenteni a dologi kiadásokat 100 milliárdra" - Ez talán még eretnekebb gondolat, mint a másik! :)

 

Előzmény: kovacsgyula44 (70981)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71038

Boxer?

Előzmény: Törölt nick (70978)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71037

Mint ahogy most is kb. ugyanolyan hatékonysággal tudnák használni a BTR-80-as változatait! :) Az ő felvevő kapacitásuk önmagában még nem indok, de jól hangzik! :)

Előzmény: Törölt nick (70977)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71036

:)

Előzmény: HG4I (70974)
vad05 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 71035

OFF - "...a závijai kőolaj-finomítóban a lázadókkal harcoló kormánykatonák a vontatóhajó segítségével próbálták meg erőiket átcsoportosítani. Az egyik harci gép lézervezérlésű bombával süllyesztette el a hajót. Pope szerint "a hajón lévő csapatok a civil lakosságot veszélyeztették." - ON

 

 

2A31_2SZ1 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71033

És kik fogják kezelni?

Előzmény: Törölt nick (70999)
Plieur Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71032

Most van 314  bölényük, csak nem kapnak szívrohamot ...:)

Előzmény: harpet79b (71025)
Plieur Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71031

Nemrég  fejezték be  a teljes bölénycsorda modernizálását M1-szintre, egyelőre csak a követelményrendszer van meg, ugyanaz mint a Krauss-Maffei-féle TR2000 tervhez.

 

Előzmény: Törölt nick (71022)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71030

A zsebek kérem szépen a karbantartással is szépen tudnak telni, és az nem csajk egyszeri juttatás, hanem folyamatos életjáradék. Nem lebecsülendő! :)

Előzmény: Törölt nick (71029)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71029

Magyarnak ingyéé nem kell semmi!

Hát hogy telnének úgy meg a zsebek?!?!

Semmi se köllött eddig ingyéé!

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71028

A darabszám nagyjából ül :)

Előzmény: harpet79b (71024)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71027

Ingyééé? Na neeeee :)) Miért adnák, Az Őrvidékért fizetségül? :)))

Előzmény: Törölt nick (71026)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71026

Vagy lehet még olcsóbb, mint a lengyelek részére /eredetileg a németek velünk számoltak/.

Előzmény: harpet79b (71024)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71025

Hát, ha meghallják, hogy a magyrok venni akarnak egy zászlóaljnyi Leót, akkor lesz igen komoly tervük harckocsi ügyben :))))))

Előzmény: Törölt nick (71022)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71024

Ez kb. 30-60 darabot jelentene, igaz? (számolhatunk 15db/századdal)?

 

Hirtelen ezt találtam a LEO 2-es áráról egy másik fórumon:

"a spanyol kormány engedélyezte a hadserege számára 219 db Leopard 2E, 16 Leopard 2ER (Bufalo) és 4 oktató jármű megváráslását.
A csomag – melynek költségvetése 1939,4 millió euró – tartalmazta a teljes körű logisztikai támogatást, a legénység kiképzését, tartalék tornyokat, karbantartást, célokat és szimulátorokat.
Ez azt jelenti, hogy 1 db Leopard-2 harckocsi megvásárlása tokkal-vonóval 2 435 121 075 Ft-ba kerülne (a gyengébbek kedvéért 2,4 milliárd forint)"

 

Nem tudom, hogy hiteles-e az info.

A spanyolok újakat vettek, használtan legyen kevesebb, mint a fele, mondjuk 1 milliárd/darab. Akkor 30-60 milliárd HUF-ról beszélgetünk. Ehhez elég komoly elszántság kéne a politika részéről.

Előzmény: Törölt nick (71015)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71023

Mi a baj a PATRIA AMV családdal???

Szerintem magáért beszél!!!

Előzmény: Nr.121212 (70980)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71022

Plieur, arról van információd, hogy a románok mit terveznek harckocsi-ügyben?

Előzmény: Plieur (71021)
Plieur Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71021

Nem, inkább unokatestvérek. :)

Családfa: BTR-80->Zimbru B33, az orosz vérvonal

RN94->Zimbru 2006->Saur 1-2 a török/román ág.:)

http://www.military-today.com/apc/rn94.htm

Előzmény: harpet79b (71007)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71020

Bocsánat, a KOMONDOR a 16. oldalon található.

Előzmény: Törölt nick (71018)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71019

Jó kérdés, nemrég/2004-2007/ Tatán papíron volt négy százados , a valóságban meg csak kettő  :)

Előzmény: Törölt nick (71017)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71018

Aki esetleg kételkedik a KOMONDOR ábrában, lapozzon a 20. oldalra:

http://www.sugarvedelem.hu/sugarvedelem/docs/kulonsz/2011sv/szekcio3/jarmufedelzeti.pdf

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71017

hány százados zászlóalj???

Előzmény: Törölt nick (71015)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71016

Láttad a terveket?  Abban az időben 30mm gépágyú, vagy BMP-1 torony.

Előzmény: Törölt nick (71013)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71015

Egy zászlóaljnyi.

Előzmény: Törölt nick (71014)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71014

Mennyi tankunk lesz???

Előzmény: Törölt nick (71012)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71013

"""Sajnos nem valósult meg a 70-es években tervezett PSZH-2/8x8/..."""

 

Hál' isten! Az is vagy 30 évvel lett volna lemaradva a kortársaitól! Mint a csuda PSZH : 2. vh-s technika a 70es évek elején!!! Bruhaha!

Előzmény: Törölt nick (70985)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71012

Láncos csak a harckocsi lesz.

Előzmény: Törölt nick (71010)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71011
Előzmény: harpet79b (71006)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71010

Ha már bilibe lóg a kezünk! :-) És álmodozunk! :-)

 

Láncos lövészpáncélos nem lesz???

Ha már EU, mondjuk CV-90???

Előzmény: Törölt nick (71008)
Plieur Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71009

Már régóta rebesgetik hogy az a harapóshal egy Caragiale tollához méltó közbeszerzési eljárás után jelent meg:), nagy nevek összefonódása, stb-stb...:)

Előzmény: Törölt nick (71003)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71008

A RÁBA csapatszállító missziós /békefentartó/ feladatra lesz alkalmazva, szükség esetén több lövészt szállíthatna mint a Humvee, viszont a fegyverzetét csak géppuska fogja alkotni.

A Komondor hazai viszonylatban /vegyi-sugárfelderítő/ részben a VSBRDM-2M-et helyettesíthetné, de nemrég rendszeresítették a VSBTR-80-at...

Komondor, mint missziós jármű saját tulajdonban jól jönne, mert mint tudjátok a Humveeket az USA csak kölcsönözte, kivéve a 14 db szolnokit.

Előzmény: harpet79b (71001)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71007

Ez a Saur gyakorlatilag nem egy BTR-80-as, felturbózva?

Előzmény: Plieur (71005)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71006
Előzmény: harpet79b (71004)
Plieur Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71005
Előzmény: harpet79b (71002)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71004

A Respirátor honlapján semmi nincs a Komondorról. Ilyen titkos? Nem akarják utána el is adni valakinek? Akkor legalább egy aloldalt, vagy egy sort megérdemelne, meg egy-két hírt, hogy felrakták az emblémáját, vagy lefényezték a karoszériát, vagy mittudomén.

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71003

Hát igen, SAUR-3, közben román barátaink vásároltak PIANA-III-ast...

Előzmény: Plieur (71000)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71002

Ez a rajz még gázosabb, mint a mieink :))))

Előzmény: Plieur (71000)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71001

A RÁBA csapatszállító és a Komondor melyik mostani eszköz kiváltására lenne?

Előzmény: Törölt nick (70999)
Plieur Creative Commons License 2011.08.20 0 0 71000

Hmmm...

Ebben a kategóriában ....:)

http://www.uamoreni.ro/saur3.htm

Nyugati viszonylatban egy lövészpáncélos kifejlesztése 3-5 év, a SAUR-3 kb 1 év ( ott viszont már megvolt az alap 1-es és 2-es), tehát tartható .

Előzmény: Törölt nick (70995)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70999

LEOPARD-2 kevesebb, mint 5 éven belül. Páncélozott RÁBA már most is van, de csak tehergépkocsi a csapatszállító jövőre lesz bemutatva, aztán már megy is Afgánba.

Komondor fel lesz ajánlva csapatpróbára - de a végeredmény még kérdéses.

Előzmény: harpet79b (70998)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70998

Tehát ha jól értem, azt mondod, hogy 5-10 éven belül lesz itt LEO2 az osztrákoktól meg magyar fejlesztésű és gyártású Komondor és páncélozott Rába rendszerben? Kicsit álomnak tűnik, főleg egy válság kellős közepén. De legyen igazad!

Előzmény: Törölt nick (70997)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70997

A BTR-t helyettesítő egyelőre nincs fejlesztés alatt.

Előzmény: harpet79b (70994)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70996

EU

Előzmény: harpet79b (70992)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70995

Nyugi! A járművek épülnek, bemutatásuk 2012-ben lesz.

Előzmény: harpet79b (70991)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70994

Egy páncélozott teherautó vagy terepjáró egy dolog. De azért egy BTR-t helyettesítő lövészpáncélos kifejlesztése a semmiből, az ezeknél egty kicsit komolyabb feladt. A győri tervben is licenszekre támaszkodtak, ha jól tudom.

Előzmény: Törölt nick (70972)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70993

Nem hisszük, hogy sikerül, meg szidjuk előre a terveket, ugyanakkor irigykedünk a szomszéd országokra, a szegényebbekre is, hogy nekik még van hadiiparuk... Ha fel akarjuk támasztani, azt el is kell kezdeni. A Rába szerintem pont jó alap minderre.

Előzmény: HG4I (70966)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70992

Kína?

Előzmény: Törölt nick (70947)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70991

Szerintem prototipus sem mutattak még be, legfeljebb rajzokat. Az meg még semmi, de semmi az ég világon.

Előzmény: vad05 (70942)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70990

Azért ez viszont elég merész, mármint ilyeneket kijelenteni. Elhiszem, hogy tervek vannak rá, ha szerencsénk van, dolgozik is ezen néhány megfelelő ember, de a világ is gyorsan változik. 3-4 hónapja még nyoma sem volt a gazdasági krízis második hullámának, ma meg a 2008-as nál is nagyobb összeomlást jósolnak. Megint csak azt mopndom, hogy nyugtával... Én már a két finn Minyónak is örülök, mint majom a frkának. :)

Előzmény: Törölt nick (70930)
harpet79b Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70989

A románoknak miből futja egy aránylag korszerű hadseregre? A cseheknek miből? A lengyeleknek mibő? - Na nekünk is abból...Azért nem Uganda vagyunk.

Előzmény: Kavics78 (70914)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70988

Akkor viszont hol vanak az allamkotvenyekbol (mert valaki nagyon veszi oket mostanaban , nana 7.5%-os kamatra) befolyo ezermilliardok?

Előzmény: kovacsgyula44 (70982)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70987

"Sógorék Pandurját bárhogy csicsázzák önmagába határeset, amellé szükségeltetne azért vmi keményebb láncos is , Patria szintúgy.."

 

Az AMV alatt természetesen a PATRIÁT értettem.

Előzmény: Nr.121212 (70980)
Kavics78 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70986

Schmitt Pal: "A haza védelme ugyanis több mint hadászat és fegyver kérdése, a hazát "védeni kell ...." - fogalmazott. - Leforditom en ezt neked baratom! Lofasz lesz itt nem pancelostechnika!

Előzmény: Törölt nick (70976)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70985

Sajnos nem valósult meg a 70-es években tervezett PSZH-2/8x8/...

Előzmény: kovacsgyula44 (70984)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70984

A VSZ-ben is a legalja volt a mi nyuszitaxink.

Előzmény: kovacsgyula44 (70983)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70983

Szerintem a páncélozott RÁBA népi kohó, ill sufni tuning.

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70982

2011-ben a költségvetésben 9.377 milliárd van tervezve fejlesztésre, beruházásra, az elvont 26 milliárd ennek is  elvitte jelentős részét. Elnézést, a minap a privatbankar cikkét félreéertelmeztem, elfogyott a 250 Md egyensúlyi tartalék, újabb 100 milliárdos  megszorító csomag készül .

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70981

Embrek!

 Lehetnek itt hamukák különféle fejlesztésekről. A HM a GDP 1%-ánál többre a jövőben sem számíthat. Ebben az esetben csak az én megoldásom működik: állományarányok rendbehozásával, rendfokozati piramis helyreállításával lecsökkenteni a bérköltségeket 100 milliárdra, a kht-k, rt-k felülvizsgálatával lecsökkenteni a dologi kiadásokat 100 milliárdra, marad 100 milliárd a fejlesztésekre. Ebből kezdetben külföldi megrendelések, offset, néhány év múlva saját hadiipar is beindul. Minden más hamuka. 

Nr.121212 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70980

 

hehe, akkor én kiestem mert EU-ból nálam BAE lett volna befutó, vagy olasz cucc. Sógorék Pandurját bárhogy csicsázzák önmagába határeset, amellé szükségeltetne azért vmi keményebb láncos is , Patria szintúgy..

Hogy  mik a magasabb  elvárások ahogy nézem az már el lett döntve. ((ARMA sem?, már gyártják))  

Szóval ezek miért nincsenek a 3 között ? túl frissek még? Közép-Eus távlatban nem játszanak ? 

 

Előzmény: Törölt nick (70978)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70979
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70978

"csak itt a fórumon több megfelelő típust is fel tudnánk sorolni"

 

Tételezzük fel, hogy az új /8x8/ harcjármű kiválasztásánál előnyt fog élvezni az EU /úgy, mint a Gripennél/,  továbbá ha az úszóképességet nézzük, akkor nagyjából 3 harcjármű felel meg az elvárásoknak - PIRANA/Svájc/, AMV/Finnország/, PANDUR/Ausztria/.

Előzmény: Törölt nick (70975)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70977

A Komondort a rendőrség /terrorelhárítás/ és a katasztrófavédelem /vegyi katarsztrófák, sugárveszély/ is fel tudná használni...

Előzmény: Törölt nick (70976)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70976

Nem vicc. Az első jámű /Komondor/ vegyi-sugárfelderítő és könnyű szállító-, a második /RÁBA/ csapatszállító feladatokat látna el /békefentartás Afganisztán stb/.

Előzmény: Törölt nick (70975)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70975

Aha!

És!

Tovább!

A paraméterek leírása egy dolog! csak itt a fórumon több megfelelő típust is fel tudnánk sorolni, mint megfelelő eszközt!

Mi lesz a magyar megoldás?

 

Tisztelt K.Lala!

 

Az optimizmusod határtalan! Bármikor rajzolok PAINTBEN két olyan ábrát technikai eszközökről, amit bemásoltál. Szerintem Te többet is tudsz. Legalábbis sejteted ezt. Ha többet is tudsz, kár, hogy bedőlsz két ilyen ábrának! Ez vicc!

 

Láncos lövészpáncélosban nem gondolkoznak??? Ez csak eldöntendő kérdés? :-)

Előzmény: Törölt nick (70972)
HG4I Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70974

Na, ja..... hacsak úgy nem...

Hm...

Előzmény: vad05 (70971)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70973

Csapatpróba 2014-2016, BTR-80 felváltása 2020-ig.

Előzmény: Törölt nick (70972)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70972

"És BTR-váltótípusról  még mindig nincsen szó, természetesen  egyelőre nem erről beszélünk, amúgy azt gondolom hogy az a magyar gyártó reszortja lesz  (...)"

 

Az alap lövész harcjármű  esetében a szakemberek elképzelése a következő:

kerekes /8x8/, úszóképes, jármű elhagyása hátsó ajtón keresztül, stabilizált fegyverzet, fő fegyverzet -gépágyú /25-30-35mm/, kiegészítő fegyverzet -géppuska /7,62mm/, kiegészíthető páncélvédelem.

 

többet nem tudok :)

Előzmény: Nr.121212 (70967)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70971

Még egy szép gondolat: "..a jövőben kiszámítható karriert befutva, anyagi biztonságban élve kizárólag honvédtiszti hivatásukra, a haza védelmére összpontosíthatják majd erejüket." 

vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70970

Megtaláltam: „Szűkös költségvetés mellett megkezdjük azon fejlesztések előkészítését, amelyek katonai képességeink megőrzéséhez szükségesek. Ehhez elengedhetetlen a hazai hadiipar újjáélesztése, hogy a rendelkezésünkre álló pénzt magyar tervezésű, magyar munkahelyeken előállított, korszerű magyar fegyverekre és más eszközökre költhessük el”,

Előzmény: HG4I (70966)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70969

Mint ha valami hasonló 1938 körül egyszer már "sikerült" volna. Igaz, akkor konkrét összegek is elhangzottak a program kapcsán, hogy hány év alatt mennyit is szánnak rá. Most is volt erről szó?

Előzmény: HG4I (70966)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70968

Egyről beszélünk. A tédedhetetlenség kapcsán is! :) Ma megint kötekedős kedvemben vagyok! :)

Előzmény: HG4I (70966)
Nr.121212 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70967

Ha megengedik az urak, pár hónapon belül kéne vmi technika ki tudna egyáltalán eladni manapság raktárról és főleg MIT.

(vegyük ide hogy ráadásul a német segélyek csillaga is minthogyha leáldozott volna) Ha  pedig megrendelésre gyártatunk azt le is kéne előtte (mostanába - danába még idén) bonyolítani. Természetesen, nem hk vagy felspécizett belügyis jármű lesz gond, hanem az említett pszh-lövészpáncélosok. És BTR-váltótípusról  még mindig nincsen szó, természetesen  egyelőre nem erről beszélünk, amúgy azt gondolom hogy az a magyar gyártó reszortja lesz  (...)

 

Előzmény: Törölt nick (70926)
HG4I Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70966

Bizony nem vagy az! :( , vagy :) ?

Veled ellentétben a miniszter mai beszédében kijelentette, hogy újjáépítik a magyar nemzeti hadiipart, evvel magyar profit fog termelődni magyar munkából magyar munkahelyen, magyar adóbevétel mellett. A kocka el van vetve! Mindegy, hogy milyen lesz a termék.

 

Lehet, hogy (veled együtt) túl "vad" vagyok - de nem hiszem.

 

 

Előzmény: vad05 (70964)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70965

Tényleg nagyon örvendetes lenne, ha hamvaiból feltámadna a magyar hadiipari kapacitás!

Előzmény: vad05 (70964)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70964

A páncélozott Rábák - más hátsó felépítménnyel - már kint vannak hadműveleti területen. Várjuk a tapasztalatokat, hogy mennyivel is tud többet, mint hasonszőrű amerikai, vagy éppen német, stb. társai. A másik járműről már múltkor is volt szó, hogy még Európában is akad hasonló és már alaposan kipróbált testvére, ami nem biztos, hogy gazdaságossá fogja tenni a gyártást és elég nehéz elhinni, hogy a MH jelenlegi felvevő piaca önmagában kifizetődővé tenné ezt a gyártást. Számomra nagyon meglepő lenne, de én se vagyok tévedhetetlen.

Előzmény: Törölt nick (70961)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70963

Elég baj, ha nem érted! :)

Előzmény: gencsydani (70960)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70962

Az első páncélozott járművet a Respirátor a másodikat a RÁBA fejleszti.

Előzmény: Törölt nick (70961)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70961

Egyelőre 2 rajz került nyilvánosságra a 6x6 jármű még nem.

Előzmény: Törölt nick (70933)
gencsydani Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70960

Ezt azt hiszem én is joggal kérdezhetném.

Mi köze van a diktatórikus államhatalom által büntetni rendeltségnek ahhoz hogy - egy másik korban, másik földrészen, másik államban - ugyanezt a (z amúgy törvény által megengedett) tettet egyes népcsoportok vagy emberek elítélik? Melyik a finomabb, az alma vagy a krumpli?

Előzmény: vad05 (70937)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70959

Mi baj van a "HC"-tel?

Előzmény: kovacsgyula44 (70958)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70958

Persze nem a hungarian coopert, hanem az originálisat.

Előzmény: kovacsgyula44 (70956)
HG4I Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70957

Néhány perc alatt bizonyossá vált, hogy minimum duplájára növekedett a MH techniakai harcértékének szintje.

 

Legalábbis 61 hardrafogható karddal erősebbek lettünk!

 

:(

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70956

Nem lenne itt semmiféle végkielégítés, simán elrendelnék egy valós fizikai állapot felmérést, fél év múlva még egyet, máris tizedére csökkenne a vízfej létszáma. ( félek, hogy nem csak a vízfejé!)

Előzmény: vad05 (70950)
Plieur Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70955

Remélem is, mert a bizonyosok egy része valójában kötelező tartozék :)

Előzmény: Törölt nick (70954)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70954

Bizonyos kiegészítő ezsközök számításba jönnek.

Előzmény: Plieur (70923)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70953

Bátor cégek! :)

Előzmény: Törölt nick (70952)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70952

Lehet rá pályázni, magyar cégeknek ez sikerült.

Előzmény: vad05 (70951)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70951

Akkor egyeseknek is roppant sok felesleges pénzük van ebben a gazdasági helyzetben, miközben a piac tele van ilyen járművekkel.

Előzmény: Törölt nick (70947)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70950

Ez az a drasztikus lépés, amit senki sem vállal fel szívesen. Talán az egyetlen módszer, ami nem kerül sokba, az úgynevezett "felelősségre vonás". Ehhez "sokféle" alapot lehet találni.

Előzmény: Kuruc71 (70946)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70949

Ebből következik, hogy lesz némi "békefentartó jármű" beütésük.

Előzmény: Törölt nick (70947)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70948

MH val kapcsolatban optimista nincs csak fiatal, naiv, vagy tapasztalatlan.  Votam en is cca ebben a sorrendben.

 

 

Előzmény: vad05 (70944)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70947

A fejlesztések részben nemzetközi támogatással valósulnak meg.

Előzmény: vad05 (70945)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70946

Ok hogy mit kene de HOGYAN ?

 

Van arra jogi eszkoz hogy millios vegkielegitesek nelkul el lehessen kuldeni a sok lehutot ? Tehat gyakorlatban hogyan nezne ki az hogy ha holnaptol honvedelmi miniszter lennel ?

 

Előzmény: kovacsgyula44 (70934)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70945

De sok pénzünk van!

Előzmény: Törölt nick (70943)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70944

Kellemetlen meglepeteés csak azt érheti, aki irreálisan méri fel a helyzetet. Mindenesetre örülök, hogy te még optimista vagy. :)

Előzmény: Törölt nick (70941)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70943

Ezek kezdetben speciális rendeltetésű páncélozott járművek lesznek, nem a "Lövész 2020"-ban megfogalmazott alap lövészszállító jármű.

Előzmény: vad05 (70942)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70942

Én szívből kívánom, hogy neked legyen igazad! De pár prototípus bemutatása még mindig nem jelent túl sokat. Viszont a semminél sokkal több!

Előzmény: Törölt nick (70930)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70941

Most ijedjek meg? :(

Előzmény: vad05 (70939)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70940

No persze! Majd megfogalmazzák, hogy 2020-ra "jó lenne" ...... Ez még nagyon kevés a boldogsághoz. Ahogy Gyula már írta - vedd már észre, hogy a saját kormányzati ciklusukra semmi konkrétumot nem ígérnek. A következő, vagy ugyanők a következőkben meg vagy nem tartják magukra nézve kötelezőnek a dolgot, vagy kitolják újabb 4-5 évvel a határidőket. :(

Előzmény: Törölt nick (70927)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70939

Neked még addig sem kell várni! :( Figyeld, hogy mi lesz itt szeptember-októbertől, ha a kormány újra "beindul"!

Előzmény: Törölt nick (70922)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70938

4x4 és 6x6

Előzmény: Törölt nick (70933)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70937

Igen. És?

Előzmény: gencsydani (70920)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70936

A kérdés nagyon helytálló!

Előzmény: Kavics78 (70914)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70935

Elég jó űtfogó értékelés, ami semmi jót nem ígér, nem hogy új "nagy" eszközöket.  :(

Előzmény: kovacsgyula44 (70916)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70934

dehonnem!

Leírtam, hogy Juhász et.-nak is átadtam egy táblázatot, ami úgy kezdődik hogy egy altábornagy, 2-3 vőrgy, 9 ddtbk, 27 ezds, 81 ales, stb. és 25000 főnél végződött. Ha ez vezds-el kezdődne és mértani haladvány szerint végig vinnék a piramist, már akkor is javulna a helyzetünk.

 Amúgy az átalakításra egyetlen esély lenne, ha valamely tévedésből kineveznének honvédelmi miniszternek.

  Én elővennék egy ezredest mondjuk Szolnok környékéről, gratulálok altábornagy úr, válasszon ki kollégái közül három vezérőrnagyot, aki képes magának kiválasztani 3-3 dandártábornokot stb. a jelenlegi rendfokozatától függetlenül.

 

Előzmény: Kuruc71 (70928)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70933

IIIIIIIIIIggggggeeeeeennn!

Modernizált PSZH???

 

Lehetne erről többet tudni?

Előzmény: Törölt nick (70930)
vad05 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70932

Ez Szolnokon számít újdonságnak. Sok más településen és iskolában ez már évek óta folyik. (KatonaSuli - program)

Előzmény: zsitvica (70915)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70931

Ráadásul a 61-ből 20 alatti a parancsnoki szakos tiszt!  A többi egyánruhás dolgozó!

Előzmény: kovacsgyula44 (70929)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70930

És nemcsak ez, néhány magyar cég érdekes páncélozott harcjárműtípusokat fog bemutatni.

No de ez legyen meglepi. :)

Előzmény: Törölt nick (70927)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70929

Nem nagyon értem, hogy 61 tiszt avatását miért kell országos eseménnyé tupírozni. Már a Kossuth tér is nagy volt a 200 alatti létszámhoz, erre mertünk nagyok lenni, kivittük a témát a Hősök terére. Sok vatta közt végül elvész a csecsemő, ránthatunk, vagy lóbálhatunk ki ijed meg tőle?

Előzmény: zsitvica (70917)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70928

Gyulabatyam !

 

 

 

Tisztelettel kerdeznem hogy velemenyed szerint ?

 

Az eddig regnalo kormanyok tenylegesen akartak csokkenteni a vizfejet vagy csak porhintes volt ?

 

Miert nem sikerult nekik ?

 

Hogy lehetne ezt a vizfej csokkentest a leggyorsabban es leghatekonyabban vegrehajtani ?

 

 

Rentgetegszer volt szo hogy ez a problemak gyokere de sosem beszeltel arrol hogy mi lenne a jarhato ut pl az "ezredesek ezredenek" megoldasara.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (70916)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70927

Kicsit többet fogunk tudni harckocsiügyben.

Előzmény: Törölt nick (70926)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70926

Mi lesz 2012 májusában???

Kitör a fegyverkezési láz Magyarországon???

Előzmény: Törölt nick (70922)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70925

Természetesen költői! :-) És még véletlenül sem vélemény kimondó! :-) Egyszerű kérdés. :-)

Előzmény: vad05 (70911)
Plieur Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70924

Mármint Leo-2-höz valók.

Előzmény: Plieur (70923)
Plieur Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70923

Kiegészítők? Közúti szállítójármű, hk mentő, hídvető, pontonhídelemek+szállítójárműik, aknamentesítő hk, kiképző hk, szimulátor, stb-stb?

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70922

" Meleg van ?.......................:-))) "

 

2012 májusától figyeld az eseményeket...

Előzmény: zsitvica (70919)
gencsydani Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70921

Ez a kardlóbálás nagyon vicces volt:)

Előzmény: zsitvica (70917)
gencsydani Creative Commons License 2011.08.20 0 0 70920

Azt az időszakot ma már tudtommal itthon is diktatúrának hívják.

Előzmény: vad05 (70900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!