Keresés

Részletes keresés

destrukt Creative Commons License 4 napja 0 1 213

"Annyi különbséggel, hogy ő tényleg kiadott valami könyvet, még ha teljesen értéktelent is."

 

Azért a tiédnél értékesebb Szász Imre Gyula könyve. 

Mivel én mindkettőt olvastam, így meg tudom ítélni. 

Előzmény: Construkt (209)
destrukt Creative Commons License 4 napja 0 0 212

"Főzőcskézz a haveroknak!"

 

Éppen ez következik. Tegnap a Mátrában voltam, és szedtem a tesómmal kb. 5 kg rókagombát. 

Ennek egy részéből fogok valami finomat készíteni a szomszédoknak. 

 

De azért ne aggódj, a fizikát sem hanyagolom el. 

Mert az szuper jó. 

Előzmény: Construkt (209)
destrukt Creative Commons License 2024.05.26 -2 0 211

Köszi, hogy megmutattad az arcképedet. 

Nem mondom, hogy csúnya vagy, de azért a szép nem ilyen.   ;)

Előzmény: Elminster Aumar (210)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.05.25 0 2 210

"Én ma is a haladás híve vagyok,"

 

Rossebet.

Mondom: Modern korunkban pontosan TE vagy az, aki a körömszakadtáig tagadja a modern fizika felfedezéseit, hiszen szerinted a 19. századi éterfizika az igaz és Einstein is megtagadta a halála előtt a relativitáselméletét.

 

Le vagy maradva legalább egytucatnyi brosúrával.

És persze még a középiskolás fizikához sem értesz.

Egy orbitális vicc vagy, ahogy itt vergődsz a bohócfizikáddal.

Előzmény: destrukt (208)
Construkt Creative Commons License 2024.05.25 0 0 209

Épp az előbb tájékoztattalak róla, hogy Galilei 1610-ben meglátta a Jupiter holdjait a hollandi üvegművesek által 1608-ban feltalált távcsőben.

Amit te annyira félreértettél, s most azt írod, hogy szerintem semmit se látott a távcsőben:

 

"Galilei felfedezte a Jupiter holdakat, a Vénusz fázisváltozásait, a napfoltokat, de úgy, hogy eközben semmit sem látott a távcsőben.

Ahogyan te meg Móricka elképzeli."

 

Oly mértékben szétestél,  hogy már a legegyszerűbb magyar mondatokat se vagy képes megérteni.

Megártott a nagy igyekezet, hogy világrengető felfedezőnek tűnjél?

Vagy csak megint szemérmetlen hazugságba menekülsz?

 

Javaslom, pihenj egy kicsit!

Kertészkedjél, szagolgasd a virágaidat!

Tanítsd a gyerekeket teniszezni, meg carvingolni!

Írjál fantasztikus romantikus regényecskéket.

Főzőcskézz a haveroknak!

Lapátold el a havat, ha túl sok esett!

Nosztalgiázz osztálytalálkozókon évente!

Szappanozd a hátad a fürdőkádban!

Hátha megnyugszol kicsit.

 

Persze tudom, te mindhalálig itt fogsz ágálni a "hamarosan" megjelenő könyvedet reklámozva.

A mi szórakoztatásunkra.

Akár iszugyi.

Annyi különbséggel, hogy ő tényleg kiadott valami könyvet, még ha teljesen értéktelent is.

Előzmény: destrukt (206)
destrukt Creative Commons License 2024.05.25 -2 1 208

Már megint hülyeséget beszélsz.

Én ma is a haladás híve vagyok, ti pedig a kerékkötői.

Te valószínűleg inkvizítor lettél volna Galilei idejében. 

 

Előzmény: Elminster Aumar (207)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.05.25 0 2 207

Mondom: Galilei korában pontosan TE lettél volna az, aki a körömszakadtáig tagadta volna Galilei összes felfedezését, hiszen a geocentrikus modell az igaz és Kopernikusz is megtagadta a halála előtt a heliocentrikus modelljét.

Előzmény: destrukt (206)
destrukt Creative Commons License 2024.05.25 -2 0 206

Hát persze!

Galilei felfedezte a Jupiter holdakat, a Vénusz fázisváltozásait, a napfoltokat, de úgy, hogy eközben semmit sem látott a távcsőben.

Ahogyan te meg Móricka elképzeli. 

 

Az igazság az, hogy a Galilei nagyon jól látott a távcsővel.

De az akkori vaskalapos öreg "tudósok" ráfogták, hogy a távcső nem a valóságot mutatja, mert a távcső az ördög találmánya. 

Egyébként, Galilei felfedezése után, még 50 évig azt tanították a Bolognai egyetemen, hogy a Jupiternek nincsenek holdjai. Ennyit az oktatás gyors reagálásáról.

 

A fejlődést megállítani akaró vaskalaposaknak vagy te a mai megfelelője. 

 

 

 

 

 

Előzmény: Construkt (203)
Patreides Creative Commons License 2024.05.25 0 1 205

Vicces, hogy a hioldak felfedezése után mindössze hatvanhat évvel már a segítségükkel számolgatták a fénysebességet.

Előzmény: Patreides (204)
Patreides Creative Commons License 2024.05.25 0 2 204

Az emberélet útjának felén,

négy Jupiter-holdat felfedeztem én...  :)

 

Azért Galilei a tisztán tudományos felfedezéseken túl a távcsövét azonnal fel is ajánlotta a városállam hercegének, mint új, hasznos, hadi, hajózási megfigyelő eszközt - címet, rangot, gazdagságot remélve.

Előzmény: Construkt (203)
Construkt Creative Commons License 2024.05.25 0 0 203

Amikor a Hans Lippershey üvegműves által 1608 körül feltalált lencsékkel 1609-ben egy Thomas Harriot nevű angol arisztokrata furcsa alakzatokat látott a Holdon, még nem tudta, hogy azok valóban ott vannak-e, vagy csak a lencsék káprázatai. Nem lévén módszeres tudós ember, egyszerűen csak feljegyezte a dolgot. A holland üvegesek rejtélyes szerkezetének híre eljutott Galileihez, ő kezdett rendszeres égi megfigyeléseket végezni vele 1610-ben, s annak továbbfejlesztett változataival.

 

Bizony elég szégyen, hogy te ezt láthatóan nem tudtad!

Galilei reagálása még manapság is gyorsnak számítana, és hogy egy új találmánnyal végzett észleléseket világszerte egyetemi hallgatóknak kezdjék el tanítani, ahhoz ma is több független megerősítésre van szükség. Különben ugyanolyan szélhámos balgaság, mint a te nemforgó Holdad hirdetése minden kísérleti megerősítés nélkül. Vagy amilyen iszugyi gravitációs elmélete egyetlen ejtésre alapozva.

Előzmény: destrukt (196)
Patreides Creative Commons License 2024.05.25 0 0 202

Mi a sötét anyag?

Mi a sötét energia?

És valóban léteznek ezek?

 

 

------------------------------------

A föld puszta volt és üres, sötétség borította a mélységeket, és Isten lelke lebegett a Dirac-tenger fölött.

Patreides Creative Commons License 2024.05.25 0 2 201

... a különbség az, hogy én nem töltöttem el vele egy fél életet. :)

Előzmény: destrukt (200)
destrukt Creative Commons License 2024.05.25 -2 0 200

Értelmetlen játék a szavakkal.

Neked való. 

Előzmény: Patreides (199)
Patreides Creative Commons License 2024.05.25 0 2 199

A zöld görbül,

a kék ferdül,

az óra perdül,

az idő fordul,

a tér torzul,

az agy kergül,

a tudós hördül.

Az idő elmúl,
az ember ámul,
a kis hal úszik,
a kígyó kúszik,
a nagy hal áll,
ez agyhalál.

 

:)

 

--------------------

"A szél fú,
 A zöld fű.
 A Föld kering,
 A Nap korong."

(Dolák-Saly Róbert)

 

destrukt Creative Commons License 2024.05.25 -2 0 198

Nem is értem, hogy egy olyan sokat tapasztalt tanult ember hogyan hordhat össze ennyi marhaságot az új elméletekről:

 

Az "...újnak is ugyanazt az eredményt kell tudnia kihoznia, mint a régi" -nek.

 

Hiszen egy új elmélet attól új, hogy olyan jelenségeket jósol meg, amelyet a régi nem ismert, vagy rosszul értelmezett. Ebből a mondatodból ordít a maradiság, az újtól való irtózás. 

 

 

"De. Végzett."

Már megint hamukázol.

 

"az így megfigyelt szupernóvák összes hullámhosszon ugyanolyan időbeli lefutású fényességgörbét mutatnak, azaz az összes hullámhossz együtt halad a görbe térben is. "

Hát ez egy óriási hazugság. Nézz utána. Látható tartományban jóval később érkezik a jel.

Görbe tér meg nincsen. Megtanulhattad volna már. 

 

 

"MEGFIGYELÉSI TÉNY: nincs ilyen effektus."

Ezzel csak kiröhögteted magad. Hogyan lehet megfigyelni azt, ami nincs?

 

Nyugodj bele, a Szuperfizika már a jövő fizikájának a része. És már a spájzban van.

De az igaz, hogy nem neked való. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Elminster Aumar (197)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.05.25 0 0 197

"Tudjátok, az új fizika attól új, hogy a régitől eltérő eredményekre vezet. 

Meg tudjátok ezt érteni?

Úgy látom, hogy nem."

 

Hát akkor az "újfizikád" tűzrevaló szemét.

A fizikának a VALÓSÁGHOZ kell passzolnia. A régi is passzolt, ezért bármelyik újnak is ugyanazt az eredményt kell tudnia kihoznia, mint a régi, csak esetleg más elvek mentén magyarázza a dolgokat és esetleg nagyobb tartományban illeszkedik a valósághoz.

 

 

"Mérésekkel megállapították, hogy egyenes vonalon a fénysebesség minden frekvenciára ugyanannyi.

De ilyen mérést gravitációs fényelhajláskor senki sem végzett."

 

De. Végzett.

A gravitációs lencsék NEM BONTJÁK színekre a háttérgalaxisok fényét, valamint az így megfigyelt szupernóvák összes hullámhosszon ugyanolyan időbeli lefutású fényességgörbét mutatnak, azaz az összes hullámhossz együtt halad a görbe térben is. (A dolog egyébiránt fordítva van: senki ilyen égbekiáltó hülyeséget soha nem is várt a gravitációs lencsék "képalkotásától", így aztán tudományos világszenzáció lett volna, amikor lencsézett szupernóvák fénygörbéin kimutatják, hogy a különböző hullámhosszak sebessége eltérő. Nem mutatták ki, mivel valóban nincsen ilyen hülyeség ebben a búvalb@szott világban.)

 

 

"Tehát lehetséges, hogy az elhajlás frekvenciafüggő, amint azt a Szuperfizika mondja."

 

MEGFIGYELÉSI TÉNY: nincs ilyen effektus.

A szuperfizikáddal kitörölheted a ...

 

 

"De nektek ezt már nem fontos tudni. 

A Szuperfizika nem begyepesedett vén salabaktereknek szól."

 

A "szuiperfizika" a magukat sokkra tartó tudatlan outsiderek beteges szerepjátékára való.

Előzmény: destrukt (195)
destrukt Creative Commons License 2024.05.25 0 0 196

"Az lett volna sarlatánság, ha a Jupiter holdjairól fantáziálnak, hiszen akkor nem létezett olyan távcső, amivel bármi látni lehetett volna ott."

 

Már megint ostobaságot beszélsz.

A 4 nagy Jupiter holdat Galilei fedezte fel, ezért nevezték el róla. 

Hogyan fedezte fel, ha nem létezett olyan távcső, amivel bármit látni lehetett volna ott?

Most te magad is láthatod, hogy milyen ökörségeket beszélsz. 

Előzmény: Construkt (193)
destrukt Creative Commons License 2024.05.25 -2 0 195

Tudjátok, az új fizika attól új, hogy a régitől eltérő eredményekre vezet. 

Meg tudjátok ezt érteni?

Úgy látom, hogy nem. 

 

Mérésekkel megállapították, hogy egyenes vonalon a fénysebesség minden frekvenciára ugyanannyi.

De ilyen mérést gravitációs fényelhajláskor senki sem végzett.

Tehát lehetséges, hogy az elhajlás frekvenciafüggő, amint azt a Szuperfizika mondja.

 

De nektek ezt már nem fontos tudni. 

A Szuperfizika nem begyepesedett vén salabaktereknek szól. 

Előzmény: Patreides (194)
Patreides Creative Commons License 2024.05.25 0 3 194

"mint mikor te azt állítod, hogy a fény gravitációs elgörbülése függ a hullámhosszától, pedig ilyet soha nem észleltek"

 

.

Ezt most elképzeltem... Ez abban a pillanatban bizonyított lenne, amikor görbe lézersugarakat lövöldöznének ki, és csak az egyik hullámhosszú lézersugár menne egyenesen (vagyis a gravitációs görbült téridőben a legrövidebb úton), a többi meg össze-vissza kanyarogna. :)

Előzmény: Construkt (193)
Construkt Creative Commons License 2024.05.24 0 0 193

"Galilei korában tízezer okos tanár azt tanította az egyetemeken, hogy a Jupiternek nincsenek holdjai."

 

Az lett volna sarlatánság, ha a Jupiter holdjairól fantáziálnak, hiszen akkor nem létezett olyan távcső, amivel bármi látni lehetett volna ott. Az éppen olyan ostobaság lett volna, mint amikor te azt állítod hogy a Holdon nem fordulna el az inga, miközben soha senki nem tett ingát a Holdra. Sőt, éppen olyan gazemberség, mint amikor te a fénynél gyorsabb utazások lehetőségéről beszélsz, noha soha nem történt ilyen. Olyan pancser dolog lett volna, mint mikor te azt állítod, hogy a fény gravitációs elgörbülése függ a hullámhosszától, pedig ilyet soha nem észleltek.

 

És még sorolhatnám napestig a tudománytalan sőt tisztességtelen kijelentéseidet.

Előzmény: destrukt (181)
destrukt Creative Commons License 2024.05.24 0 0 192

Mivel nem mondtad meg, hogy mi az, így nem tudom eldönteni. 

Előzmény: gyongyom bokretam (191)
gyongyom bokretam Creative Commons License 2024.05.24 0 0 191

Nem tudom hogy érdekelne -e.

Előzmény: destrukt (190)
destrukt Creative Commons License 2024.05.24 0 0 190

"Nekem is van saját ötletem, amivel még senki nem foglalkozott."

 

Érdekelne, hogy mi az?

Előzmény: gyongyom bokretam (189)
gyongyom bokretam Creative Commons License 2024.05.24 0 0 189

 A saját ötlettel semmi probléma nincs. Ez lehet egy saját felfedezés.   Nekem is van saját ötletem, amivel még senki nem foglalkozott.

Előzmény: destrukt (188)
destrukt Creative Commons License 2024.05.24 -2 0 188

Nagyon okosnak hiszed magad.

 

"éterfizika" - meghaladott régi modell, de van új

"gravitációs főnök" - saját ötlet, de már mások is majdnem rájöttek 

"Einstein is megtagadta a relativitáselméletet" - nem az a baj, hogy megtagadta, hanem az, hogy megalkotta

Előzmény: Elminster Aumar (186)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.05.24 0 2 187

Eleve az a szégyen, hogy valakinek a viccet el kell magyarázni, mert annyira topa, hogy nem érti.

Persze, én vagyok a hülye, hogy csimpánzoknak Woody Allent próbálok tolmácsolni...

Előzmény: Elminster Aumar (186)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.05.24 0 2 186

Figyeld, okoska!

 

"éterfizika" - meghaladott régi modell

"gravitációs főnök" - saját kitalációd

"Einstein is megtagadta a relativitáselméletet" - saját hazudozásod

 

Átlagos értelemmel mindenki be tudja helyettesíteni a #182-es hozzászólásban szereplő elemek helyére.

Előzmény: destrukt (185)
destrukt Creative Commons License 2024.05.24 -2 0 185

Ezzel akarod mentegetni a butaságodat?

Egyébként csapnivaló parodista lennél. 

 

Van egy ismerősöm. Amikor kiderül, hogy butaságot beszél, akkor ezt szokta mondani: "csak viccőtem".

Hö, hö, hö. 

Előzmény: Elminster Aumar (184)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.05.24 0 2 184

Banyek!

Te annyira el vagy szállva magadtól, hogy azt se veszed észre, amikor TÉGED parodizálnak!

Az eszem megáll.

Előzmény: destrukt (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!