Keresés

Részletes keresés

mcm2015 Creative Commons License 2023.03.30 0 1 28

Köszönöm a további válaszokat a leválasztással kapcsolatban!

 

Igazából olyan szerintem SOHA nem lesz, hogy a gépről másolnék a telefonra, CSAK fordítva (ld. a topik címét, visszafelé ilyen eszembe se jutott volna SOHA)...

 

Akkor majd az lesz, hogy várok valamennyit a másolás után, és/vagy ki is kapcsolom majd a telefont...

XNC Creative Commons License 2023.03.30 0 0 27

Ha nincs leválasztásra lehetőség, akkor nem is kell leválasztani.

Most néztem meg a Canon kamerámat, és annál sincs ilyen.

Én azt szoktam csinálni, hogy kikapcsolom magát a kamerát, és csak utána húzom szét. Az a biztos.

Előzmény: mcm2015 (20)
BölcsebbTestvéreidTanácsa Creative Commons License 2023.03.30 0 0 26

Ki is kapcsolhatod a számítógépet.

Előzmény: mcm2015 (17)
Patreides Creative Commons License 2023.03.29 0 0 25

De nem tudod, másol-e még, mert lehet, cache-ből még mennek a byte-ok, amikor látszólag már végzett.

Előzmény: LRJudit (24)
LRJudit Creative Commons License 2023.03.29 0 0 24

Aki képes másolás közben széthúzni, az azt se tudja, mi az a leválasztás.

A töltésnek meg teljesen mindegy, mikor és hogyan húzod szét.

Előzmény: Patreides (23)
Patreides Creative Commons License 2023.03.29 0 1 23

Azért én várnék egy darabig, ha a számítógépről másolok fájlokat a telefonra (de akkor is, ha a telefonról másolok a gépre), mielőtt a telefont és a gépet szétcsatolom.

Ki tudja, mi történhet a telefon fájlrendszerével, ha éppen arra való másolás közben szakad meg a kapcsolat? (Közben a telefon még töltődik is az USB kábelen keresztül.)

Előzmény: LRJudit (22)
LRJudit Creative Commons License 2023.03.29 0 0 22

Mert nincs rá szükség.

A telefon sosem jelenik meg a csatlakoztatott usb eszközök között.

Előzmény: mcm2015 (21)
mcm2015 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 21

Biztos? Akkor OK... Igazából nem értem, hogy itt miért nincs ilyen leválasztásos ikon, de akkor lehet, hogy pont ezért?

Előzmény: LRJudit (18)
mcm2015 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 20

Nincs SEMMILYEN ilyen leválasztásos ikon, sem a jobb alsó sarokban levő felfele nyílnál, sem máshol, mint amilyen a pendrive-nál és külső HDD-nél szokott lenni (ha azokat csatlakoztatom)...

Előzmény: XNC (19)
XNC Creative Commons License 2023.03.29 0 0 19

Leválasztás:

 

Nálam jobb alsó sarokban felfele nyíl; majd 1 ilyen ikon: 

 

Ha másmilyen Windowsod van, mint nekem; akkor lehet hogy ez nem pont így néz ki.

 

 

 

Előzmény: mcm2015 (17)
LRJudit Creative Commons License 2023.03.29 0 0 18

Nem kell leválasztani.

Előzmény: mcm2015 (17)
mcm2015 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 17

Köszönöm mindenkinek a választ!

 

Úgy néz ki megoldódott a dolog, csak vennem kellett egy olyan kábelt, aminek az egyik vége 'sima' USB, a másik vége USB-C, és így már össze tudtam kötni a számítógéppel... Total Commander-rel a "Galaxy A13Belső tárhelyDCIMCamera" mappában(?) találhatóak a JPG képek, amiket egyszerűen át tudtam másolni Total Commander-rel a gépre...

 

Most már csak 1 kérdésem lenne: hogyan lehet az eszközt (biztonságosan) leválasztani a számítógépről? Ugyanis nincs semmilyen olyan ikon, amivel ezt megtehetném (ellentétben mondjuk a pendrive-val vagy a külső HDD-vel, ott mindig van ilyen leválasztós ikon)... Az "Ez a gép"-nél (Sajátgép-nél) is mutatja az eszközt, hogy Galaxy A13, de nem találok itt sem semmilyen olyan lehetőséget, amivel le lehetne választani... Vagy ilyen esetben nem kell leválasztás, mint a pendrive-nál illetve a külső HDD-nél?

max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.03.27 -3 0 16

Nekem volt tavaly egy ilyen probléma Samsung S10-zel.

 

Semmit se másolt, vagy ha elkezdte másolni, abbahagyta.

 

A megoldás végül: nem engedélyezett programmal a Samsung drájver eltávolítása (mert a normális eltávolítás esetében maradt belőle rész a gépen), majd újratelepítés.

Előzmény: mcm2015 (-)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.03.27 0 0 15

Kémlelik a Huzzyt?

Előzmény: Bölcs Árnyék (9)
homerx Creative Commons License 2023.03.27 0 0 14

a bt lassu. en wifin, scp-vel masolom a kepeket.

Patreides Creative Commons License 2023.03.26 0 0 13

Ez bármelyik felhő-, és emailszolgáltatásra igaz lehet.

Előzmény: Gipsz Jakab (12)
Gipsz Jakab Creative Commons License 2023.03.26 0 0 12

Legjobb módszer. Nehogy véletlenül legyen olyan képed ami nincs meg a google-nek. :P

Előzmény: Patreides (5)
LRJudit Creative Commons License 2023.03.26 0 0 11

Veszel egy adatkábelt a megfelelő csatlakozókkal.

Összekötöd a telefont és a gépet.

A telefonon kijelölöd, hogy képet akarsz áttölteni.

Ha erre nem nyílik meg a fényképek alkalmazás a gépen, akkor nyisd meg te.

A felső szélen kattints az importálásra és ott válaszd ki a telefonodat.

Jöhet a letöltés.

Előzmény: mcm2015 (-)
Patreides Creative Commons License 2023.03.26 0 1 10

Legjobb a Windows 3.11-es, arra aztán egy titkosszolgálat sincs felkészülve. :)

Előzmény: Bölcs Árnyék (9)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.03.26 0 2 9

Nekem Windows 7 -em van, és probléma nélkül tudtam képeket és videókat juttatni a mobiltelefonomról a laptopomra . 

 

 

Nem a Windows 11 el kell használnotok, már régebben is panaszkodtak rá ! 

 

 

Nyugati árú, tervezett elavulás, titkosszolgálatok ...

Előzmény: mcm2015 (-)
Chaosmönger Creative Commons License 2023.03.26 0 0 8

A Google Drive-nak is működnie kellett volna, de ha nem megy, akkor telepítsd a Google Photos-t (Google Fotók). Telepítéskor engedélyezd a hozzáférést a fényképekhez és az automatikus szinkronizálást.

Vársz pár percet hogy a szinkronizálás megtörténjen, telepíted a Google Fotókat az új telefonodra is, belépsz ugyanazzal a Google felhasználóval és voila, az összes képed elérhető az új telefonról.

Ráadásul innentől kezdve minden fotódról automatikus mentés készül, így akkor is megmaradnak, ha elveszíted/tönkremegy a telefon.

Előzmény: mcm2015 (-)
Caipi Creative Commons License 2023.03.26 0 0 7

Nekem a telefonom és a tabletem töltőjének is mindkét vége USB-C, ha számítógépre akarok másolni képet, ahhoz egy régi Huawei tablet töltőjét tudom csak használni. Úgyhogy egy ilyen 'zsinórt' ajánlanék a topic nyitójának, szerintem sok van még belőle. 

Előzmény: Patreides (5)
Patreides Creative Commons License 2023.03.26 0 1 6

Mondjuk van olyan is, hogy a töltőhöz a mobil mellé olyan usb kábelt adnak, mi csak töltésre jó, adatkapcsolatra nem... (Vannak ilyen percerz gyártók állítólag, fene tudja, miért tesznek ilyet.) De ha valakinek ilyet adtak, nem egy nagy vaszisztdasz bemenni egy boltba, és venni egy megfelelő kábelt, aminek a két végén a két megfelelő típusú csatlakozó van, és ami adatátvitelre is használható.

Előzmény: Patreides (5)
Patreides Creative Commons License 2023.03.26 0 0 5

Hát ezt soha nem gondoltam volna, hogy ez probléma lehet.

Amikor az ember beköltözik egy új mobilra, kéri a gmal fiókot, és azután már minden kép, amit lő, és a galériában ott van, egyúttal automatikusan felkerülhet a felhőbe, a google fotókba, ami a számítógépen ugyanúgy elérhető.

De amir a mobilhoz adnak, USB-C töltőkábelt a töltővel, annak az egyik vége a számítógépbe dugható USB fajta, a másik vége meg a telefonba dugható csatlakozó, és adatokat simán oda-vissza lehet így mozgatni a mobil és a számítógép között. (Csatlakoztatás után a mobilon megjelenik egy menü, ahol kiválasztom a fájlok másolását, a legvégén meg a számítógépen lecsatlakoztatom az USB eszközt, hogy ne szaródjon el esetleg a mobil fájlrendszere, ha csak úgy, másolád közben szakítanám meg, biztonságos leválasztás helyett, akkor gubanc lehetne)...

De email mellékletként is át lehet küldeni, ha egyszerre túl sok, akkor több levélben.

Előzmény: mcm2015 (-)
XNC Creative Commons License 2023.03.25 0 0 4

A másik kérdés: Bluetooth-on nem tudod átküldeni?

XNC Creative Commons License 2023.03.25 0 1 3

Nekem idáig az összes telóm úgy működött, hogy számítógépre kötve megjelent mint meghajtó.

Úgy látom a Te telefonod USB-C csatlakozójú, szóval 1 ilyen kábelt kéne hozzá venni.

 

Mi a francnak kell ehhez Google Drive??

Előzmény: mcm2015 (-)
Mr Reacher Creative Commons License 2023.03.25 0 0 2
Előzmény: mcm2015 (-)
mcm2015 Creative Commons License 2023.03.25 0 0 1

Úgy emlékszem azt is próbáltam már, és ugyanaz volt a gond, mint ami a Google Drive-os módszernél (vagyis nem ment át az összes kép, pedig csak 16 db-ról volt szó)...

Előzmény: Holl Gold (0)
Holl Gold Creative Commons License 2023.03.25 0 0 0

n0s, probaltad mar a  "megosztas" es elkuldöd a sajat email cimedre ?

mcm2015 Creative Commons License 2023.03.25 0 0 topiknyitó

Volt, hogy az előző okostelefonomat összekötöttem USB-n keresztül a számítógéppel Windows 11 alatt (ami elvileg tudja kezelni az Androidot), de ennek az lett az eredménye, hogy megvadult a Win 11-em a teló driver-étől, és nem működött megfelelően... A mostani okostelefonomat szerintem meg már össze se tudom kötni a sz.géppel / Windows 11-gyel, mert a gépen nincs is olyan USB csatlakozó (ennek a telefonnak más az USB(?) csatlakozója)...
Az egyik ismerősöm mutatott egy módszert, miszerint ha kijelölöm a telefonon a Galériában a képeket, azokat a telefon "megosztás" funkciójával fel tudom pl. tenni a Google Drive-ra, és onnan már le tudom tölteni a sz.gépre... Ezt tegnap ki is próbáltam élesben, de nem működött rendesen... Ugyanis 16 db képről volt szó, de először egyet sem töltött fel a Drive-ra, majd a 16-ból 13-at, és 3-at kihagyott... És azokat sehogyan sem tudtam már egyszerre kijelölve feltölteni, csak úgy, hogy megkerestem, hogy melyek azok, és egyesével töltöttem fel... Pedig ez csak 16 kép volt, mi lesz, ha legközelebb 50 vagy 100 képnél kell ilyet csinálni?

 

Nincs valakinek valamilyen tippje / ötlete / módszere arra, hogy hogyan lehet RENDESEN, NORMÁLISAN, BIZTOSAN MINDEN képet feltenni okostelefonról a számítógépre és/vagy a netre? Mert már kezdek nagyon pipa lenni emiatt a problémám miatt... :-@ NAGYON-NAGYON fontos lenne, hogy megoldódjon ez a dolog, lehetőleg minél előbb...

 

Előre is köszönöm a(z esetleges) válaszokat!

 

Ja jut eszembe, a jelenlegi telefonom "Samsung Galaxy A13", az előző Huawei P Smart 2019 volt...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!