Keresés

Részletes keresés

Laura Malakian Creative Commons License 2023.07.28 -1 0 30

Csak a saját cselekedeteimért. 

vizontok Creative Commons License 2023.06.05 0 0 29

megyek én is

Előzmény: mától.iszom (28)
mától.iszom Creative Commons License 2023.05.05 0 0 28

:) ezér' má itt se vok. 

Előzmény: troglodita (27)
troglodita Creative Commons License 2023.05.05 0 0 27

az szép!

Előzmény: mától.iszom (26)
mától.iszom Creative Commons License 2023.05.05 0 0 26

Azt vállalom, hogy nem vállalom. Persze.

Előzmény: troglodita (25)
troglodita Creative Commons License 2023.05.05 0 0 25

és a kijelentésedért vállalod, vagy azért sem?

Előzmény: mától.iszom (24)
mától.iszom Creative Commons License 2023.05.05 0 0 24

Nem vállalom. 

Patreides Creative Commons License 2023.05.03 0 0 23

Igen, az fontos, hogy legyen egy felelőssegg.

Előzmény: troglodita (22)
troglodita Creative Commons License 2023.05.03 0 0 22

szomorú, hogy senki nem vállalja a felelősséget...

Előzmény: troglodita (21)
troglodita Creative Commons License 2023.03.27 0 0 21

hát igen, három éve ilyenkor végre volt egy kis nyugi, de ezek az örökké nyüzsgő embertársaink nem bírták sokáig...

Előzmény: Patreides (20)
Patreides Creative Commons License 2023.03.27 0 0 20

Ha elfogadjuk a káosz-elméletet, akkor értelmetlen kérdés a "Ki ezért a felelős?", hiszen ha egy lepke szárnylengetése Brazíliában tornádót okozhat Japánnál, akkor az ember sosem tudhatja, milyen cselekedetével milyen bajt idéz elő, és minden mögött ezer és egy különálló ok összegzett hatása lehet.

Akkor a kérdés csak az lehet, hogy "Ki tette ezt?", ott, ahol felfedhető a közvetlen ok-okozati kapcsolat.

Mindenki jól-rosszul, jóindulatúan, vagy szemét módon, de csak teszi a maga dolgát, aztán az eredmény balest, vagy a világ takaros pusztulása... Felelős nincs, mert mindenki az, akár akaratlanul is, tudatlanságból, hiszen csak a megszokott, efogadott módon jár el a saját kis szarságaiban.

A nyugdíjas is, a milliárdos tőkés is, bárki.

A Föld és az ember meg csak pusztul.

Előzmény: troglodita (19)
troglodita Creative Commons License 2023.03.27 0 0 19

Egyetértek, de van például egy jó barátom, aki úgy a nyolcadik sör után elkezdi emlegetni ezt a felelősséges ökörséget, ilyenkor már tudom, hogy ideje hazamenni és aludni egyet ;-) Próbáltam józanul is szóba hozni a témát, de olyankor lepattan róla, ha viszont piásan belelovalja magát, akkor csak annyit dünnyög maga elé, hogy "az a kérdés, hogy vállalod-e a felelősséget vagy sem?" De van, hogy mérges lesz, és szinte kiabálva mondja, én meg olyankor csak csendesen bólogatok, hogy hát igen, mert megsérteni sem akarom, de már magát az alapvetést sem értem, hogy miről is van itten szó...

Előzmény: Patreides (18)
Patreides Creative Commons License 2023.03.27 0 1 18

Az van, hogy mocsok dolog a vész elhárulása után az ellen fordulni, aki segített a vakcinájával milliók életét megmenteni.

Igazi emberi szarság.

Előzmény: troglodita (17)
troglodita Creative Commons License 2023.03.27 0 0 17

Egyébként én úgy látom, hogy ez a felelősségvállalós valami az esetek nagy részében kimerül ebben a frázis-pufogtató verbalitásban, de semmi mélyebb értelme nem nyerődik. Tán egy éve volt hír, hogy valami kanadai zugfirkászok megszorongatták az oltásuk által elhíresült BioNTech egyik vezetőjét, neki szegezve a kérdést: vállalja a felelősséget? Most az ugye egy dolog, hogy úgy általában, vagy valami konkrét esetben, mert amúgy nagy általánosságban totál idióta a kérdés, de a rá adott válasz sem lehetne sokkal értelmesebb: "Igen, vállalom." "Nem, nem vállalom." És akkor miafasz van???

Előzmény: Patreides (16)
Patreides Creative Commons License 2023.03.21 0 0 16

Ez fontos dolog, baj esetén mindig találni kell egy felelőssegget.

troglodita Creative Commons License 2023.03.21 0 0 15

ez nagyon szép, hogy ilyen bátran felvállalod a felelőtlenségedet ;-)

Előzmény: Siphersh (14)
Siphersh Creative Commons License 2023.03.20 0 0 14

"Szerintem csak az írjon ide, aki szintén vállalja a felelősséget!"

 

Én nem vállalom a felelősséget!

Előzmény: troglodita (-)
pk1 Creative Commons License 2023.03.20 0 0 13

"ezen az alapon jött el valahol a Sötétség Délben korszaka is"

 

Az már egy súlyosabb dolog. Rajk pl. olyanért vállalta a felelősséget, amit senki nem követett el (legalábbis mai tudásunk szerint, de ez ügyben több csavarra már nem számítok).

 

Hasonló szitu volt az Iskola a határon-ban: beköpni vétek, de cinkosnak maradni is vétek. Ott az volt a feloldás, hogy "tudom, ki tette, de nem árulkodhatok." (A regényben ezt méltányolták.) 

 

Na aztán a való élet ... ott még arra is vannak példák, hogy valaki azért kapott verést, mert nem vallotta magára azt, amit nem is ő követett el. Tényleg mindenre van példa az életből. (Amit én ismerek, ott - évekkel később - kiderült, hogy az egyik tanár volt a tolvaj!)

Előzmény: Patreides (7)
Zarándi Creative Commons License 2023.03.20 0 0 12

Noná!

troglodita Creative Commons License 2023.03.19 0 0 11

bocs, meg sem stb.

Előzmény: troglodita (10)
troglodita Creative Commons License 2023.03.19 0 0 10

Hehe, mikor a hülye felnőtt zsákutcába kormányozza magát, aztán csak kamikaze üzemmódban tud menekülni. Amúgy érdekes, hogy fiamék osztályában simán beárulták a kis köcsögök az én fiamat, hogy igenis ő pisálta körbe a mellékhelyiséget... Ami egyrészt jogos, mert tényleg hülyeség volt, de még csak meg orrolt a többiekre!

Előzmény: Patreides (7)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.03.19 0 0 9

Sok lény azt állítja mi választjuk meg, hogy mikor hova milyen családba születünk. Én ebben már az előző életeimben sem hittem. :-)

Előzmény: lxt (6)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2023.03.19 0 0 8

Jól leírod az eset logikátlanságát és haszontalanságát. A valami izét eltörő valaki felnőtt, s azóta talán ártalan, izétnemtörő személyeket büntet a gyermekkorában létrejövő trauma okozataként. Már egy 6-8 éves gyermek is tudja mi a jó, mi a hasznos. Van aki a pusztítás útját választja, és haragszik a békés alkotó emberekre. Hazugságok szavai, korrupt és boldogtalan élete célja a bűneivel szerzett pénz felhalmozása. De ki vitt magával pénzt halálakor? A pénz és vagyon nem az értékes élet célja.

Előzmény: Patreides (7)
Patreides Creative Commons License 2023.03.19 0 3 7

Általánosban, kb. 7-8 évesek lehettünk, az osztályban valaki eltört valami izét, a tabító kérdi, ki volt az, senki nem jelentkezik, mire a tanító azt mondja, ha senki nem vállalja, akkor mindenki meg lesz büntetve, sokáig semmi, aztán a tanító meg pár gyerek súgnak-búgnak kicsit, majd közülük az egyik - akit a tanító korábban valami osztálybizalminak választott ki - jelentkezik, hogy jó, akkor én vállalom, én voltam, mire a tanító nagyon megdícséri, hogy nagyon helyes, így kelle ezt, bár tudom, nem te voltál, de az osztály érdekében vállalod, hogy ne legyen kollektív büntetés... Én meg a hét-nyolc éves eszemmel csak néztem ki a fejemből, és azt éreztem, itt valami nem stimmel, hol van itt az igazságosság, mindenki tudja, a tanító is, hogy nem ő volt, de a tanító képes lenne mindenkit megbüntetni, mert a tettes nem jelentkezik, de azzal, hogy valaki azt hazudja, hogy ő volt, bár világos, hogy nem ő volt, akkor már nem bübtet... itt duplán el van cseszve valami... de később, sokkal később, már felnőttként rájöttem, hogy ez valami komcsi izé etika alapján történt, abban a morális rendszerben ezt valamiért így tartották helyesnek... kollektív büntetéssel, hazug elvállalással, mindennel együtt, mert mindent felülírt a közösségért (pl. a Pártért) vállalt szenvedés... (És ezen az alapon jött el valahol a Sötétség Délben korszaka is).

lxt Creative Commons License 2023.03.19 0 0 6

Megszületünk

Nem vagyunk felelősek érte – mert igen, nem a mi döntésünk következményei vagyunk.

 

Élünk

Nem lehetünk függetlenek mindentől és mindenkitől (Made in Hungary) – ezt legfeljebb ha hihetjük… és akkor ezért: jól van az úgy.

 

Meghalunk

Nem vagyunk felelősek érte – hacsak!... de most tényleg? Tudtam volna még vagy 5-10 évvel tovább vegetálni, ha addig nem élek? Köszi a jó tanácsot! De az legalább megvan, hogy miért szület(t)ünk? Csak nem ezt is tudod?:-)

troglodita Creative Commons License 2023.03.18 0 0 5

Helyes, uraim, helyes. Amúgy én sem tudom, hogy mihez/mire/miért is kéne, de tök mindegy, olyan nagyfiúsan hangzik. Komoly dolog, mint a fogváltás ,-)

dave_dömper Creative Commons License 2023.03.18 0 0 4

Nem mindegy, hogy az ember fia korlátolt felelősség, avagy, ezzel ellentétben, korlátlan felelőtlenség vállalásában érdekelt. Mivel maga a rövidítés (KFT) is, természetesen az első verzió rövidített jelölésére szolgál, így teljes joggal lehet azt feltételeznini, hogy maga, a törvényalkotó sem gondolkodott másban,

mint hogy nem szentesít Korlátlan Felkelősségű Társaságot, vagy Korlátlan Felelőtlenségűt Társaságot, de

még olyat sem, amelyik csupán Korlátolt Felelőtlenséget hajlandó vállalni. Ilyen szigorú törvényalkotási viszonyok közepette szinte képtelenség felelősen nyilatkozni egy ilyen alapvető fontosságú kérdésben,

és ráadásul még azt se derül ki a kérdésből, hogy kiért - milrt kell vállani a felelősséget - felelőtlenséget.

Qqberci Creative Commons License 2023.03.18 0 0 3

Igen...

Nyaky Z. Creative Commons License 2023.03.18 0 0 2

Minden miattam 

Patreides Creative Commons License 2023.03.17 0 0 1

Én voltam.

Előzmény: troglodita (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!