Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 9 órája 0 0 221

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166886147&t=9249891

Fekete lyukak a Holdon !

 

 

Ennek a tanulmányomnak átütő ereje van a csillagászati szuper-klaszterek elméletére, nem hagyhatod ki ♥

 

 

 

 

Előzmény: Bölcs Árnyék (219)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.04.09 0 0 220

https://erdosattilask01.lapunk.hu/a-mely-ur-orvenyeinek-matematikaja-1214097

A mély-űr örvényeinek matematikája

 

 

 

Problémák adódtak a mély-űr örvényeinek sorozatával, és a hozzá tartozó modellemmel ! Ezek a problémák nem olyanok, hogy alapjaiban cáfolnák a modellemet, hanem olyanok, hogy ugyan előre mutatók, de nincs minden egészen  rendben vele ! - "diszkrepáns tényeknek" : 

 

 

...

 

 

 De ha ez az elméletem ennyire jó, hogy e fenti kirívó esetek is magyarázhatók vele, akkor érdemes lenne egy - akár  nem hagyományos - matematikát is mellékelni hozzá, pusztán a számítógépes szimulációk részére, hogy a számítógép grafikusoknak legyen valami konkrét támpontuk is ! - itt nem az akadémikusi korrektségre gondolok, mert azt még ők sem értik .  

 

 

 

... a továbbiakért kattints a linkemre ! 

Előzmény: Bölcs Árnyék (219)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.04.06 -1 1 219

https://erdosattilask01.lapunk.hu/a-mely-ur-orvenyeinek-jellegzetes-sorozatai-1214095

 

 

A mély-űr örvényeinek jellegzetes sorozatai ! 

 

alcím: A Hawking-sértő fekete lyukak,

avagy az 4b. halmazállapot:1. szilárd, i acél 2. folyadék, j folyadék-kristály 3. gáz, k gőz 4. plazma, h sötét anyag !

Az ad hoc tudományok polcáról !

Vagyis ezek szerint a sötét anyag csak egyfajta új nagyon hideg új halmazállapot lenne ! 

Stephen Hawking tévedése/:

Mivel az egyre kisebb fekete lyukak egyre intenzívebben hő-sugároznak a kvantumfizikai virtuális részecskék miatt, ezért megnyugodhatunk, mert nem fogunk bele esni egy apró méretű fekete lyukba, ugyanis ezek az apró méretű fekete lyukak az ősrobbanás óta már szét is hő-sugárzódtak ! 

Csak hogy - maradjunk a racionalitás földjén - ha a fekete lyuk mérete már olyan kicsi, hogy e hősugárzás hullámhosszánál kisebb az átmérője, akkor épen ugyanaz a kvantumfizika miatt: nem sugározhatja már tovább szét önmagát, mert kisebb az átmérője az általa sugárzott hő hullámhosszánál !

Tehát még sem lehetünk annyira nyugodtak e hipotetikus apró fekete lyukak miatt !

A továbbiakért olvasd el a fent linkemen az új és az elméleti fizikát megrengető elméletemet ! 

Úgy gondolom, hogy az meglévő űrtávcsövek gond nélkül igazolhatják ezt az újabb elméletemet, ami a közelmúlt elméleteimre alapozódik ! 

 

Előzmény: Bölcs Árnyék (218)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 218

Újabb fizikai tények amik erősítik ezt az elméletemet ~ koncepciómat ♥ ! :  Ujhelyi Borbála -2024. április 4, csütörtök 



https://www.csillagaszat.hu/hirek/tejutrendszer/tr-a-tejutrendszer-szerk/kivulrol-szarmazo-anyag-szokik-be-a-tejutrendszerbe-a-galaktikus-szokokuttal/

 

idézet e cikkből : "Kívülről származó anyag szökik be a Tejútrendszerbe a galaktikus szökőkúttal"

 

 

Lockman hangsúlyozza, hogy az új tanulmány „semmi esetre sem tagadja a galaktikus szökőkútnak és termékeinek létét.” Egyes közepes sebességű felhők fémessége jelentős, és kémiai összetétele (például a hidroxilhoz hasonló molekulák jelenléte miatt) hasonló a galaxis korongjában található felhőkéhez. „Ezek a közepes sebességű felhők akár egy galaktikus szökőkút termékei is lehetnek.”  "

 

 

Tehát az én terminusomat használják, és arra a folyamatra utalnak, amiről én is írtam a tanulmányomat ♥ 

Ez jó is lenne, csak ne felejtkezzetek el rólam se ! 

 

 

De lehet, hogy nem érem meg a díjazásomat, mert per pillanat fáj a vesém

 

 

Előzmény: Bölcs Árnyék (217)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.04.02 0 1 217

https://erdosattilask01.lapunk.hu/a-regi-panspermia-es-az-uj-kozmikus-erdo-elmelet-1214093

Az egyesített panspermia és az kozmikus-erdő elméletek !

 

Az ad hoc tudományok polcáról !

 

 

 

"

Nyilván amikor megalkottam az új kozmikus erdő elméletemet, akkor felvetődött más vonatkozása is a biológia analógiáknak a szuper-klaszterek és a galaxisok rendszerére ! De mivel akkor a közelmúltban nem voltak tényeim hozzá, ezért hagytam ezt a gondolati szálat ! 

 

 

 https://www.youtube.com/watch?v=NwE_cxZjjB0

Kína meghökkentő felfedezése a Holdon megdöbbentette a tudósokat! 

 

 

Ez arról szól, hogy a Holdon tömegével találtak olyan mini megüvegesedett gömböket, amik fagyot vizet tartalmaznak ! Tehát ez tényalapot ad arra, hogy tovább gondoljam a kozmikus erdő biológiai analógiáját ! 

 

 

Az oly annyira sikerült, hogy magam sem tudom megcáfolni, a logikája teljesen tudományos lett ! 

https://chat.openai.com/share/...

"

 

A továbbiakért kattints a linkemre ♥ 

Előzmény: Bölcs Árnyék (216)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.28 0 0 216

https://erdosattilask01.lapunk.hu/a-quotmindenhatquot-szuper-akkrecis-elmelete-1214089

A "mindenható" szuper-akkréciós elméletem ! 

 

 

Tegnap 2024.3.27. szerdán friss felvételeket tett közzé az "Eseményhorizont Távcső (EHT) kollaboráció" !  

 

 

"A Tejútrendszer középpontjában található szupermasszív fekete lyuk – Sagittarius A* (Sgr A*) – polarizált fényben, amely feltárja az objektumot körülvevő mágneses mezők szerkezetét és erősségét Fotó: EHT kollaboráció" 

 

 

Ez az 1 db "Káprázatos felvétel készült a galaxisunk központi fekete lyukát övező mágneses mezőkről" közvetve nagyon erős bizonyítéka az eddigi szuper-klaszter és szuper-galaxis elméletemnek ! Mivel közvetve erősítis e elméletemet, ezért alapos magyarázatra szorul, hogy hogyan teszi ezt ! 

 

 

Szerencsére segített egy alapos beszélgetésem róla a ChatGPT MI -vel ! De azért még is csak én személyesen találtam ki: Erdős Attila Rimaszombatból ! De előtte látnod kell pár felvételt róla ! 

 

 

 

 

Ezen a felvételen a tegnap frissen készült a galaxis-központi fekete-lyuka körül-kialakuló akkréciós-korong látható !  

 

Ezen a felvétel az általam nem oly régen megtalált az a szuper-klaszter felvétele látható, ami kísértetiesen hasonlít a tegnapi akkréciós-korong felvételére ! , kép forrás ,   

 

 

Hogy miért hasonlít kísértetiesen e két felvételen lévő szuper-klaszter és galaxis akkréciós-korong, azt a következő linken lévő a ChatGPT MI -vel beszélgetésemből tudhatod meg részletesen ! 

 

 

 

Kattints érte a legfelső linkemre ♥ 

 

 

 

 

 

Előzmény: Bölcs Árnyék (215)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.21 0 0 215

https://erdosattilask01.lapunk.hu/az-anti-foton-komplex-1214084

A jfi anti-foton-komplex részecske-hullám elméletem !

 

 

Ezen a tartalmas linkemen, a ChatGPT MI -vel való beszélgetésemet tartalmazza a elméleti fizika végleteinek rendbetételéről, ami egy összefoglalóvá is kerekedett ! Közben véletlenül felfedeztem az anti-foton-komplex "izét" is, ami alapjaiban forgatja fel az "államilag ránk erőltetett fizikai világképüket" is ! 

 

 

hasonló, ide húzó topikjaim még:

 

Pokoli Galaxisok a világ végén PGvv. ?

 

A gonon elmélet

 

 

A ChatGPT és az Új fizika ?

 

A rekurzív ősrobbanás elmélet !

 

Tudományos ábécé

 

 ...stb. 

Előzmény: Bölcs Árnyék (214)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.18 -1 0 214

https://erdosattilask01.lapunk.hu/fred-hoylet-igazolna-a-james-webb-1214080

Fred Hoylét igazolná a James Webb, vagy Albert Einsteint ?

 

 

A legutóbbi tanulmányaimban arról értekeztem, hogy a csillagászat legnagyobb szerkezetei összefüggő rendszert képeznek, több szempontból is ! Ez a weblapom pedig ezeknek a szerkezeteknek a végtelenbe mutató folytatását mutatja be !  

 

 

 

Ugye a végtelenünk lehet: a végtelen kicsi méretek felé mutató is, és a végtelen nagy méretek felé mutató is ! Ezek szerint: van mikor a szuper-klaszterek a galaxisokon átívelve a végtelen kicsi szingulárisok felé tartanak, és van amikor a galaxisok a szuper-klasztereken átívelve a végtelen nagy multiverzum felé mutatnak ! 

 

 

A továbbiakért kattints a linkemre !

Előzmény: Bölcs Árnyék (210)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.13 0 0 213

Átvitt értelemben földrengés ! A nyírási hullámok meg nem feltétel, hanem következmény . Hang a viszonylag kis energiájú és nagy frekvenciájú rezgések, (föld)rengések meg a hangénál jóval nagyobb energiájú és kisebb frekvenciájú rezgések, ezért a hangéval ellentétben valóban durván alakváltoztatók ! 

 

 

Azért jó, hogy megkérdezted ♥ 

Előzmény: Elminster Aumar (212)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.12 -1 0 212

Ugye téged nem zavar a bolond kitalációid terjesztésében, hogy a földrengésekhez SZILÁRD közeg szükséges. Olyan, amiben nemcsak a nyomáshullámok, hanem a nyírási hullámok* is terjedni tudnak.

Ha a közeg nem szilárd, akkor nincsenek nyírási hullámok, a szimpla nyomáshullámokat meg ezekben a közegekben "hang"-nak nevezzük.

 

 

 

 

 

 

(*Ilyenek okozzák a földfelszín függőleges hullámzását, és a legdurvább rombolást.)

Előzmény: Bölcs Árnyék (210)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.10 0 0 211

+

És már a képeket is elkészítettem hozzá !

Az egyik felvételen ott van a galaxis földrengés alaki nyomai is ! 

Előzmény: Bölcs Árnyék (210)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.09 0 0 210

https://erdosattilask01.lapunk.hu/a-galaxis-foldrengesei-1214062

 

A galaxis földrengései !  

A mérhető földrengésekkel analóg észlelhető galaxis rengéseim ! - Anatrtisz, Föld, Hold, Mars .  

 

 

Itt bebizonyítottam, hogy a galaxis szerkezete azért mutat hasonlóságot a növényi-phillotaxissal, mert az ismert teniszütő-elmélet, amelyet néha Dzsanyibekov-effektus hozza létre őket ! 

 

A ChatGPT MI teljesen igazat adott ebben nekem ! 

 

Törölt nick Creative Commons License 2024.03.09 0 0 209

A kutyák nagyon fel fognak jönni. :o)

Vajon Csányi Vilmos kutyájának utódai értelmesebbek lesznek az átlagnál, mert egy professzor kommunikál vele?

És a kecskék okosabbak lettek, amióta tenyésztik őket?

 

- * -

 

Valaki mondta, hogy valószínűleg világegyenlet sem létezik. Ezen gondolkodtam reggel...

 

Tegyük fel, hogy az ID (ember, mérnök partikulárisan) létre tud hozni egy működő rendszert.

Akiómák:

- vannak állapothatározók (két állapotúak, de szavakba rendezhetőek)

- ezek egy része információ, adat

- másik része (az adatokon végezhető) műveleteket ír le

- néhány alapművelet: összeadás, előjelváltás, összehasonlítás

(Véleményem szeriint ebből mindent ki lehet hozni, habár a hatékonyság miatt az alapműveleteket kibővítjük például bit eltolással. (Valamikor szorzó áramkört akartam tervezni, amikor a processzorok még nem tudtak. Kedves jelzetteket megették már mások.))

 

Vegyünk egy kellően komplex rendszert, Windows például.

Rengeteg dolgot művelhet. Lehet vele levelet írni, zenét hallgatni, sakkozni, leltárt és adóbevallást készíteni, Runge-Kuttát számolni, épületet vagy acélszerkezetet rajzolni, telefonkönyvben vagy lexikonban keresgélni, számítógépes programot írni.

 

Mit tehetünk, ha ebből a rengeteg dologból ha a rendszer "világegyenletét" akarjuk leszűrni?

Előzmény: Elminster Aumar (208)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.08 0 2 208

A gond az, hogy MILYEN ALAPON jönnének létre?

 

Az állati idegrendszerek kialakulásának és be-bonyolódásának a miértjét és mikéntjét egészen pontosan ismerjük: evolúció alkotta meg azzal, hogy az állati életmódhoz VEZÉRLŐ RENDSZERRE van szükség, és az egyedek vezérlő rendszerei EGYMÁSSAL IS VERSENGENEK, és emiatt fejlődnek.

 

Ha eltekintünk az evolúcióbiológiai ismereteinktől, és visszalépve párszáz évet azt hisszük, hogy a gondolkodó lények csak úgy varázsütésre kipukkantak a létezésbe, akkor valid ötlet annak a feltételezése is, hogy egy egész bolygónyi lény kipukkan a létezésbe. Viszont ha ragaszkodunk ahhoz, hogy a gondolkodást a többi gondolkodó elme csiszolja, akkor bizony egymagában létező, semmiféle szellemi interakcióba nem kerülő, semmiféle kihívással nem szembesülő értelem nem jöhet létre. (Igen: az Istené se.)

Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.08 0 0 207

Nem akarom nagyon borzolni a kedélyeket, de a jelenleg ismert létformákból extrapolálva el tudunk képzelni ismeretlen (azaz még fel nem fedezett) létformákat is. Viszont jelenleg csak a fantasztikus irodalom feltételez bolygó méretű (pl. Solaris) gondolkodó lényeket, vagy még nagyobbakat (Alfa Holdbázis).

https://youtu.be/VGc_GFYxJ0g?list=PLuKeeAjzH_Bq6v-feaiHxVU-8iJaYJkoe&t=654

Mindenesetre nem zárható ki teljesen.

Előzmény: Bölcs Árnyék (202)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.08 0 0 206

DGY azt mondta, hogy nem csak a spirálkarokban vannak csillagok. De ott valamilyen lökéshulám miatt fényesebben ragyognak.

Előzmény: Bölcs Árnyék (204)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.08 0 0 205

"Mi az áltudomány rajta ?"

 

Az egész.

Egy magát qrvanagyra tartó de tehetségtelen ember hibás és értelmetlen kitalálmánya. Mint az összes többi hülyeség, amivel elárasztod ezt a fórumot és kitömöd a blogodat.

Előzmény: Bölcs Árnyék (204)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.07 0 0 204

Mi az áltudomány rajta ?

1. nem látod az egymást metsző  kettős spirált az egyedi galaxis felvételemen ?

2. nem hiszed. hogy a szuper klaszterek sötét anyagot bocsátanak ki amit a galaxisok elnyelnek ? 

 

vagy ?

Előzmény: Elminster Aumar (203)
Elminster Aumar Creative Commons License 2024.03.07 -1 0 203

Áltudományos szemét.

Előzmény: Bölcs Árnyék (202)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.07 0 0 202

https://erdosattilask01.lapunk.hu/menyire-okos-egy-galaxis-1214050

Menyire okos egy galaxis ?

Korai volt a moderátorok részéről áthelyezni ide a topikomat, mert mert találtam egy galaxist, amin ugyan olyan kettős spirál van mint a növényeken is, vagyis matekosan növény alakúak ! No de ott ahol 50 nickes trollok elfogadottak, mit akarhatok én ? 

 

 

"  A galaxisoknak egyszeres spirál karjuk van, ellenben a növényeknek kétszeres spirálkarjuk van + Fibonacci-fillotaxisúak ! Csakhogy -- mint fentebb is említettem -- a galaxisok spirál karjai erősen cikk-cakkosak, és e cikk-cakk egyike  -- mondjuk a "cakk" -- jól kivehetően spirál, míg feltehetően a másika -- mondjuk "cikk" -- rosszul kivehető spirál !  Evvel kaptunk egy erőltetett  kvázi kettős spirált a galaxisokra, továbbra is kérdéses e kvázi kettős spirál Fibonacci-fillotaxisú volta ! Mivel a galaxisok fizikaiak, ezért nincsen nukleon magjuk, mint az élőlények sejtjeinek, bár a fekete lyukba nem látunk bele ! Szerencsénkre ezért nem várható el, hogy a legtöbb galaxis szabályos alakú, a Fibonacci-fillotaxisú legyen !   "

 

 

A továbbiakért kattints a linkemre

Előzmény: Bölcs Árnyék (185)
Fat old Sun Creative Commons License 2024.03.04 -1 4 201

Ugyanakkora bullshit, mint az eddigi ostobaságaid.

Előzmény: Bölcs Árnyék (200)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.04 -2 1 200

https://erdosattilask01.lapunk.hu/a-kvarkos-kozmikus-halm-lehetosege-1214041

A kvarkos kozmikus hálóm lehetősége !

Ez csak egy hamarosan következő elméletem szub-elmélete, de elég izgalmas ahhoz, hogy előre bocsássam nektek ♥ 

 

 

Erről a kvarkos kozmikus hálóról és következményeiről itt olvashatsz egészen részletesen: 

 https://chat.openai.com/share/...

Előzmény: Bölcs Árnyék (195)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.03 -1 1 199

- Katona! Volt röhögni?

- Jelentem, voltam.

Előzmény: XtraP (198)
XtraP Creative Commons License 2024.03.03 -1 3 198

Mehetek rizsát majszolni

Tedd. Oda mész, ahová akarsz.

Előzmény: Bölcs Árnyék (197)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.03 -1 1 197

Inkább a moderátorok már igazán megvizsgálhatnák, hogy ki az a franc troll, akinek vagy 50 db nickje van és legalább 2018-től trollkodik itten nagy önmegelégedéssel ! És teljesen átszabnák e fórum fő rendszereit, hogy ne is lehessen ilyet csak úgy csinálni ! 

 

 

Egyébként most már nyilvánvaló, hogy a veteránok azt sem tudják, hogy mi fán terem a szuper-klaszter ! Mehetek rizsát majszolni ! 

Előzmény: Mungo (196)
Mungo Creative Commons License 2024.03.02 -1 2 196

Kedves Bölcs Árnyék!

 

Igazán kedves és bölcs dolog lenne, ha ezt a topkodat te magad kérnéd, hogy helyezzék át az Új Fizika alfórumba. 

Így bezsebelhetnél némi tiszteletet is, amiért a tudomány fórumot egy kicsit mentesítenéd.

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.02 0 0 195

https://erdosattilask01.lapunk.hu/a-kozmikus-rangasz-graf-1214030

 

A kozmikus rángasz gráfom ! 

Az ad hoc tudományok polcáról !

 

 

"  Ebben a " A kozmikus rángasz gráf ! " most készült tanulmányomban meg - a Google kép böngészővel - további bizonyítékokat kerestek a szuper-klaszterek, a kozmikus hálók és a galaxisok egylényegűségére !  "

 

 

Ez a tanulmányom magasabb szintre emeli a szuper-klaszter, a kozmikus háló és a galaxisok egylényegűségét

 

 

A továbbiakért kattints e fenti linkemre ♥ 

Előzmény: Bölcs Árnyék (185)
XtraP Creative Commons License 2024.03.01 -1 0 194

God likes this.

Előzmény: Bölcs Árnyék (193)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.03.01 0 1 193

Látom, hogy nagyon "érdekel" titeket ez a téma ♥ 

 

 

Hát gondolkodjunk rajta még egy kicsit ! Illetve majd gondolkodok én helyettetek is róla ♥ 

 

 

1. Hogyan történik az ősrobbanás ?

 

Az ősrobbanás azonos = a kozmikus háló berobbanásával . 

 

 

2. Milyen az ősrobbanás folyamata ?

 

I.

1/ fázis: globális plazma felhő keletkezik !

2/ fázis: ez a plazma felhő elkezd lehűlni !

3/ fázis: egy hőmérsékleti fokon kondenzált köd lesz belőle ! 

 

 

II.

4/ fázis: a tisztán kondenzált ködben megjelenik a kozmikus háló

5/ fázis: a kozmikus háló felszívja a kondenzált ködöt

 . . . . . . -> a Google képek szolgáltatással, sajnos csak nagyon kevés ilyen kozmikus háló részletet lehet látni ! 

6/ fázis: jelen idő, kozmikusan időben értve

7/ fázis: a kozmikus háló csatornái rohamosan vékonyodnak, és el kezd szakadozni e kozmikus háló

 

 

III.

8/ fázis: a kozmikus háló csatornái általában is gyorsan megszűnnek létezni, a csomópontja a fekete lyukakkal együtt el kezdenek önmaguk felé elmozdulni ! 

9/ fázis: a gyorsulva önmaga felé zuhanó volt kozmikus háló fekete lyukai elérnek egy kritikus sűrűséget !

10/ fázis: ez az egész a tehetetlenségénél fogva berobban

 

 

IV.

11/ Goto "1/"

 

 

Mit lehet tenni ?

 

1) a kémiai hajtásos űrrakéták, már arra sem nagyon jók, hogy embereket juttassanak a Marson túlra ! 

 

 

2) ha megszakadunk is belé, az urán hajtásos ion hajtóművel, csak a legközelebbi csillagokig juthatunk el, nem juthatunk el a Tejútrendszer galaxis túlsó végére

 

 

3) engem kell ténylegesen online támogatnotok ! 

Tegyétek a szívetekre a kezeteket, és gondolj bele: te 20-30 év alatt rájöttél-e volna, hogy a kozmikus háló fel fog robbanni ? - nem jöttél volna rá . De az állami akadémikusok sem jöttek volna rá, egyszerűen mert az akadémikusok b*ták !

 

 

Én csak akkor segíthetek, ha van miből segítenem, és jelenleg nincs miből ilyet tennem ♥ 

 

 

Az Isten, amikor az univerzumot teremtette, valóban tréfás kedvében volt ! ! ! 

 

 

Én ezt a problémát már el is neveztem az Isteni Tréfa problémának

 

 

 

Előzmény: Bölcs Árnyék (192)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2024.02.29 0 0 192

+ egy másik ide illő zene : 

 

https://www.youtube.com/watch?v=H2tDSajLs0A&list=RDMM&index=8

Margaréta - Neoton família 

Előzmény: Bölcs Árnyék (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!