Keresés

Részletes keresés

gaastra65 Creative Commons License 2024.01.14 0 0 86

Helló!  AA Speech to text a megoldás. Mondjuk kormányról nem fog működni de egy érintés a képernyőn és kész.

Előzmény: _gotteri (84)
sz_b Creative Commons License 2023.09.28 0 0 85

Csoda, hogy a régi telóddal egyáltalán működött, biztos régi Android volt rajta.

A kerülő megoldás egy hasonló okokból elégedetlen (görögül se megy) görög fickó által fejlesztett alkalmazás:

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.ron.aaspeechtotext&hl=en_US

Ezt kell először elindítani, ért magyarul, és majd megnyitja neked a térképet.

Előzmény: _gotteri (84)
_gotteri Creative Commons License 2023.09.15 0 0 84

Hali! Végigolvastam mindent, lerágott csont, de akkor sem talalok megoldást. S20 telóval MK3 Octavia gyári fejegységen tökéletesen értett az AA Waze (színes mikrofonnal!!!!) magyarul, telefoncsere S23U-ra és paff... még csak a google maps sem érti amit magyarul beszélek!!! (Persze, ha angolul kérdezem az időjárásról, arra szuperül válaszol).

Kérlek linkeljetek megoldást vagy írjátok le mivel tudom ezt megoldani, mert MEGBOLONDULOK!!! :)

Köszi a segítséget! :)

ZöPö Creative Commons License 2023.08.16 0 0 83

Eddig jó! :-) Két nap folyamatos használat mellett nem volt leszakadás, a 30-70 működik, és arra gondoltam, hogy ez tulajdonképppen a telefon akkujának élettartama szempontjából egyénként sem rossz. :-)

Előzmény: ZöPö (81)
ZöPö Creative Commons License 2023.08.13 0 0 82

Mondjuk, ha most 70%-nál fog lekapcsolni az AA, akkor nagyon pipa leszek. :-)))

ZöPö Creative Commons License 2023.08.13 0 0 81

Nekem 30%-70%-ot ígér a telefonom, ha a "használat töltés közben" be van kapcsolva (és most be van, ünnepélyesen).

Jövő héten nagyon sokat fogok autózni, figyelem, mi történik (vagy reményeim szerint mi történik). :-) 

 

Előzmény: blueye (80)
blueye Creative Commons License 2023.08.13 0 1 80

Nálam az S22U korlátozva van 85%ra, leáll a töltés de marad a kapcsolat (Toyota RAV4). 

Előzmény: ZöPö (79)
ZöPö Creative Commons License 2023.08.12 0 0 79

Ma hazafelé az autópályán rájöttem, mikor/miért dobja el az Android Auto az USB kapcsolatot: amikor a telefon akkujának a töltöttsége eléri a 100%-ot, az Android lekapcsolja az USB-t, hogy megvédje az akkut. Megálltam itthon a ház előtt, rögtön rákerestem a jelenségre és kiderült, hogy a langyos vizet találtam fel: tele van az internet a jelenséggel. Sajnos az is kiderült, hogy évek óta ismert a dolog és a Google sz*rik az egészre. :-( Volt egy pár javaslat a megoldásra, ezeket majd átnézem, nekem is vannak ötleteim.

Addig is: ha fontos a navigáció, ne induljatok telibetöltött telefonnal... :-/ 

sz_b Creative Commons License 2023.07.25 0 0 78

Úgy látom, valaki már megcsinálta helyettem azt a kerülő megoldást, amit én is akartam. Még nem próbáltam ki, de ígéretesnek tűnik:

https://forum.xda-developers.com/t/aaspeechtotext-an-app-for-entering-voice-commands-in-languages-not-officially-supported-by-android-auto.4454153/

Előzmény: sz_b (72)
ZöPö Creative Commons License 2023.03.11 0 0 77
ZöPö Creative Commons License 2023.03.06 0 0 76

Érdekes:

A nem végigmondott előjelzések (pl. "500 méter múlva..." és snitt) drasztikusan csökkentek, de nem tűntek el teljesen. Kb. 25% még mindig hibás. Ha egy tervezésnél hibás, akkor az végig hibás marad. Még nem jöttem rá, milyen szabály szerint lesz jó vagy rossz, egyszerűen csak vannak olyan utak, amikor hibás.

Szerencsére amikor aktuálissá válik, akkor végigmondja.

Előzmény: ZöPö (70)
sz_b Creative Commons License 2023.03.04 0 0 75

Pont erről beszéltünk. A sokszínű mikrofon, ami fixen ott van mindig, a Google Asszisztens és az nem ért magyarul. Némely alkalmazásban van külön saját mikrofon ikon pl. Google Mapsben egy szürke, ha a keresést megnyitod benne, az ért magyarul.

Előzmény: macmac2 (74)
macmac2 Creative Commons License 2023.03.03 0 0 74

Nálam az Android auto a telefon frissítés után csak a google asszisztensen beállított nyelvet érti. Skoda Oktávia és Samsung A52 5G. A telefonon tud magyarul is a térkép vagy a google keresés, de az autóban nem. Van megoldása valakinek?

vjano Creative Commons License 2023.02.27 0 0 73

Hajrá !  :-))

Előzmény: sz_b (72)
sz_b Creative Commons License 2023.02.27 0 1 72

Igen, ha ők is beraknák a "szürke mikrofont" a Waze android autós kiadásába, mint ahogy a Google Maps tette, akkor azt tudnánk használni. Úgy látszik kispórolták, mert gondolták, hogy úgyis már ott van az Android Auto által biztosított színpompás mikrofon (Google Assistant).

 

Ha egyszer lesz rá időm, lehet, hogy megpróbálom megoldani a problémát. Arra gondoltam, írok egy saját Android Autós alkalmazást, ami semmi mást nem tud, csak egy magyarul értő mikrofon gomb lenne benne, ami a szövegértés után megnyitná a Waze-t és átadná neki az értelmezett szöveget. Nem tudom, műszakilag lehetséges-e.

Előzmény: ZöPö (71)
ZöPö Creative Commons License 2023.02.22 0 1 71

Ebben az a különösen bosszantó, hogy ha nem az AA-n keresztül használod, hanem csak a pucér telefonon, akkor a Waze tökéletesen érti a magyar szöveget. :-(

Előzmény: sz_b (69)
ZöPö Creative Commons License 2023.02.22 0 0 70

Ma reggel is frissített az AA (most 8.9.630624-release van nálam Android 11-en), sok reményt nem fűzök hozzá, holnap autókázom szerte az országban, majd figyelem.

A céges autóban mind a mai napig az előjelzések úgy szólnak, hogy pl. "500 méter múlva..." és KUSS, sose tudom meg, hogy mi van, ha nem nézek a képernyőre. :-) A saját autóm fejegysége mentes ettől a hibától.

sz_b Creative Commons License 2023.02.19 0 1 69

Az már nekem is ment, mert ott a keresőnél megjelenik a szürke mikrofon és az ért magyarul. Waze-nél viszont csak a színes mikrofon ikon van, ami nem tud magyarul.

Előzmény: Ilyés (68)
Ilyés Creative Commons License 2023.01.30 0 0 68

Megvan a megoldás arra, ha a Gogle Maps valakinek nem hajlandó megérteni a magyarul bemondott utcaneveket. Most látom, hogy lentebb le is van már írva, de jobb érthetőség kedvéért még egyszer:

Meg kell keresni a telefonon a Google applikációt, bemenni az Alkalmazásinfó menübe, majd ezen belül a Tárhely menüpontba. Itt rákattintani a Gyorsítótár törlése gombra. És ennyi. 

Ilyés Creative Commons License 2023.01.27 0 0 67

Hihetetlen, hogy nincs erre megoldás, biztos nem csak magyar nyelven okoz ez problémát, emberek millióit érinti szó szerint a világon :-( 

Pont az egyik legnagyobb előnyét veszítené el az Android Auto azzal, hogy nem lehet vezetés közben szóban bemondani a navigációs célpontot.

Biztos nincs erre semmi megoldás?

 

Előzmény: Bpeppe (65)
Ilyés Creative Commons License 2023.01.27 0 0 66

Sajnos igaz, sőt, a korábbi Android verziókat használó telefonokon a mai napig megérti a magyar nyelvű utcaneveket.

Előzmény: sz_b (62)
Bpeppe Creative Commons License 2022.06.26 0 0 65

Helló! Erre lett valami megoldás? Nálam hasonló a helyzet, Android 12 és I30 fejegység. Most cseréltem le a jó régi Redmi Note4-et, ami tudott magyarul kimondott címeket keresni térképen AA-ban. Az új telón én hülye azt hittem majd minden sokkal könnyebb lesz, nem kell havonta AA apk-t telepíteni, csak éppen angolul akarja feldogozni a kiejtett szavakat. Így nyilván csak arra nem jó, hogy magyar utcaneveket meg településeket keress vele. Ez minimum idegesítő egy 200+ ezres telefontól.

Előzmény: Doktorbela (44)
sz_b Creative Commons License 2022.06.15 0 0 64

Köszi a sok infót. Csak alkalmazás verziót lennék hajlandó visszaállítani, az egész Androidot nem piszkálnám meg emiatt. Akkor egyelőre eddig jutottunk. 🙂

Előzmény: ZöPö (63)
ZöPö Creative Commons License 2022.06.15 0 0 63

Régen nem volt magyar nyelvű AA.

Visszaállíni csak Android 9-ig tudsz, 10-től az AA része a rendszernek, fixen bele van zsinórozva.

Előzmény: sz_b (62)
sz_b Creative Commons License 2022.06.13 0 0 62

Igaz az a pletyka, hogy régen minden normálisan működött? Én nem tudom, mert nemrég kezdtem el csak használni az Android Autót.

Ha igen, akkor érdemes kézzel visszaállni az Android Auto korábbi verziójára?

Előzmény: ZöPö (61)
ZöPö Creative Commons License 2022.06.13 0 0 61

Ezt én is eljátszottam, ugyanilyen eredménnyel (eredménytelenséggel).

A cégnél a WhatsAppot használjuk instant kommunikációra. Ugyanez a hiba: a magyar neveket hol helyesen, hol angolul mondja, az üzeneteket hol magyarul, hol angolul olvassa fel és a WhatsApp magyar nyelvű belső szövegeit is időnként angolul mondja ki (próbálja kimondani).

Előzmény: sz_b (59)
sz_b Creative Commons License 2022.06.13 0 0 60

Teszteltem tovább, hogy milyen hatása van még, hogy most letiltottam az Assistantot. Érdekes tapasztalat. A Google Maps esetében a jobb alsó színes mikrofon kívül a kereső mezőre nyomva előhozható egy fekete mikrofon is a jobb felső sarokba. Gondoltam ez hátha jó lesz, mert ha nem színes, akkor nem Assistant. Hát képzeljétek, Google Maps-ben mindkettő mikrofon megy (ért) magyarul! Szuper, viszont a Waze-ben csak a színes mikrofon van, és az meg nem ért magyarul.

Előzmény: sz_b (59)
sz_b Creative Commons License 2022.06.13 0 0 59

Kipróbáltam a 444  cikk egyik kommentjeben írt ötletet, hogy törölni kell a Google nevű Android alkalmazás adatait, ezáltal visszaáll alapállapotra az Assistant azaz nem fog működni, mert nem tudja, milyen nyelven kéne hallgatoznia. Hát ettől nem javult meg a problémám, autóban ülve wazeban megnyomtam a mikrofon ikont a kijelzőn, "ok google" nélkül mondtam neki magyar városokat, és nem értette. Aszonta nekem is magyarosan hogy someting vent vrong. Érdekes módon az angolul ejtett New York-ot (nyu jork) megértette. 

Ezek szerint így sem áll vissza magyarra a nyelv teljesen.

 

Előzmény: ZöPö (58)
ZöPö Creative Commons License 2022.06.10 0 0 58

Megjegyzem, az "OK Google" bemondása a gomb megnyomása után (amikor már figyel az autó) felesleges. Símán el tudom képzelni, hogy éppen ez a gond, amiért a "nem értem" válasz jön.

ZöPö Creative Commons License 2022.06.10 0 0 57

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!