Keresés

Részletes keresés

dirtydoggy Creative Commons License 2022.10.21 0 1 931

Eléggé leült ez a topik. Felhozom, hátha felébred. Hoztam is egy témát, amire szerintem mindannyian kellemes emlékként gondolunk vissza.

Én ezekből csak kettőre emlékszem, biztos vannak itt olyanok, akik többre is.

Kis TV-Maci történelem :

https://ridikul.hu/stilus/cikk/2022/10/20/kampany-indult-a-tv-maciert-nepszerusege-azota-is-toretlen/

Woodoo Child Creative Commons License 2022.02.11 0 0 930

Közben jutott eszembe, helyretenni, itt, egyszerre kettő darab nagyapámról írtam, és ezt nem specifikáltam. Két különböző nagyapámról beszéltem, összesen három nagyapám is volt, de az első, apám édesapját,  a IIVH után látták utoljára: elment vegye vissza Erdélyt, azóta nem tudni róla semmit.

 

Akiről, vagy akikről itt irtam, az egyik édesapámnak a nevelő apja, apámmal qrwa rosszul egyeztek, de engem ő nevelt, engem imádott, ő volt aki biciklizni tanított, és ők tehát édesapám szülei, beleértve a nevelőapját laktak a Trombitás utca 19 - ben, egy házzal fentebb, a 21 szám alatt pedig nagyanyámnak a nővére Ilus, és az igazi, háború után eltünt nagyapám bátyja, Imre éltek, amíg meg nem haltak, boldog házasságban. Két fiutestvér vette el a két lánytestvért, csak ennyi az érdekesség.

 

Másik nagyapámék Jóska és Aranka, anyám  apja és anyja, két utcával lentebb, a Dornei/Körösi Csoma Sándor utca 7 szám alatt laktak, ez a Jóska volt a TÉNYLEG mindenhez értő lakatos mester, ő alakitotta át a szánkáimat, csinált is szánkát- most is megvan - a kis biciklit is ő alakitotta át, tette erősebbé, új, általa készitett villát tett az eredeti gyenge, görbülékeny helyébe..

 

PS. Ami még érdekes lehet a Trombitás utcában, hogy az én nevelő nagyapám Zoltán, volt a Mósu Bun- Jó Öreg, és Imre bácsi Ilusnak a férje volt a Mósú Räu- Rossz Öreg, a házaink feletti blokkban lakó gyerekek nevezték el így őkelméiket, azért mert: ha berepült egy- egy lapba hozzánk, az én nagyapám mindig szó nélkül vissza adta a kölkeknek, de viszont Imre soha nem adta vissza,- innen kapták a neveiket.

Előzmény: Woodoo - Woodpecker (905)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2021.12.05 0 0 929

Off

 

Melyik suliba jártál Csepelen? 

 

On

Előzmény: King_of_Giants (928)
King_of_Giants Creative Commons License 2021.12.04 0 0 928

Látsz ma lábtengót? Felénk van játszótér, de gördeszkásoknak kialakitva. Nem mondom, néha egész jól csinálja némelyik. A másik ami nem volt a mi időnkben a láb-tollas. Fantasztikus amit bemutatnak vele

Hiába no, változnak az idők

Belvárosból jártam Csepelre ipari iskolába és a héven snóblival ütöttük el az időt és a haverral csaltunk a harmadik ellen. Attol függött mit dugtunk ahogy mutatott az öklünk/ujjunk

Szépemlékű haverok...

Előzmény: Törölt nick (924)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.04 0 0 927

Mi teniszlabdával csináltuk a pasaréti Vasas pályán. Míg el nem zavart a gondnok.

Előzmény: Törölt nick (926)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.04 0 0 926

A faluban a gyerekek rongylabdával egyérintöztek.

Az lett az angol futball alapja. ;-)

Előzmény: Törölt nick (924)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.04 0 0 925

Volt egy nagy vizsla-farkas kutyám. Okos volt, szótfogadott, de ha a pórázát rákasztottam a bicikli kormányára akkor mint az örült húzott. Szuszogott, prüszkölt, de ment be a faluba, kb 4 km.

Egyszer nem figyeltem oda, s közeledett egy fa. Ö jobbra ment az árok felé én balra a salakos járdán.

A többit elképzelhetitek.

Többet nem akasztotta a pórázt a kormányra.

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.04 0 0 924

Nézem manapság a kölköket, amit lábtengó címén művelnek. Hát szánalmas.

Előzmény: King_of_Giants (919)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.04 0 0 923

Ki tud karikás ostorral pattogtatni?

Engem megtanított a Czövek gyerek.

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.04 0 0 922

10 dkg Omnia kávé

Árra nem emlékszem.

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.04 0 0 921

Plinkáztál, snúroztál?

 

A plinkázásnál a tégla falról kellett lepattintani a pénzt egy földre rajzolt négyszögbe. A négyszög köepe egy kaviccsal volt megjelölvet. Aki a legközelebb pattintotta a középponthoz a pénzt az nyert.

A snurozás népszerübb volt azt nem irom le.

Előzmény: King_of_Giants (919)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.04 0 0 920

Nyáron amikor nyaraltunk, mentem a faluba - Ildikóval - biciklivel tejért. (hogy nem tört fel neki az a kis kerek feneke a bicikli vázon, azt ma sem értem)

Czövekéknek 3 tehenük volt. Estefelé amikor jött haza a csorda, csak kinyitották a nagykaput, s mind a három tehén (Rózsi, Manci, Böske) szépen beállt az istálóba. Akkor Czövek néni megmosta a tögyüket, s kezdödött a fejés. Egyszer én is megpróbálhattam, de nekem nem jött semmi. Amikor a sajtár tele lett szép tiszta vászon kendön keresztül leszürte a nagykannába. Aztán a kanna fedelébe vissza öntött egy kicsit, s ide adta, hogy igyam meg. Még langyos volt, de sima és sürü.

Az volt az igazi tej.

Egy 2 literes kannában hazavittem, Mamim felforralta, s mikor kihült bevitette velem a kamrába. Másnap reggel vastag börszerú föl volt a tetején. A testvrem undorodott töle én meg nagyon serettem. Igy haraptam a tejet. ;-)

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (917)
King_of_Giants Creative Commons License 2021.12.04 0 0 919

Ajaj! A lábtengó és a snóbli is szép emlék

Hol vagytok régi barátok...

Előzmény: pert2 (882)
bakibabi Creative Commons License 2021.12.04 0 0 918

681.

Előzmény: Törölt nick (916)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2021.12.04 0 0 917

Tízből nyolc kiszakadt. 

 

Viszont előtte az üveges tök jó volt. Miután nem rázkódott, a tetején valódi tejszín gyűlt össze, anyu kanállal leszedte és igazi tejszínnel nemesítette a kajánkat. 

 

A kannás tejnél ez a dolog nagyban függött attól, hogy a közértes néni milyen mélyről veszi a tejet. 

Ja és volt neki literes és félliteres merőhengere. 

 

A mostani sűrített víznél jobb volt, akárhogy is mérte. 

Előzmény: Törölt nick (916)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.04 0 0 916

Az elsö zacskós tej.

pert2 Creative Commons License 2021.11.30 0 0 915

Az par liter utan atvaltozott Asztalalatti Feherre. Uriember raszanta azt a literenkent plusz ket harom forintot es eredeti Homoki Feherrel itta magat asztal ala:-)

 

Előzmény: XANTIi (914)
XANTIi Creative Commons License 2021.11.30 0 0 914

A legolcsóbb egy Asztali Fehér volt. Savanyú hitvány lőre.

Előzmény: pert2 (913)
pert2 Creative Commons License 2021.11.30 0 0 913

En a homoki feherre emlekszem, az is hasonlo arban volt, de ket deci borhoz harom deci szodaval kelloen meleg idoben egyenesen udito volt.

Előzmény: XANTIi (911)
Qqberci Creative Commons License 2021.11.30 0 0 912

20 Ft volt egy liter... Szomszédunk naponta megivott egyet...

Előzmény: XANTIi (911)
XANTIi Creative Commons License 2021.11.30 0 0 911

Emlékezzük a magyar Mézes Fehér nevű kommersz "borra".

Szegény Radics Béla is áldozata lett.

Előzmény: pert2 (909)
trombitafújó Creative Commons License 2021.11.30 0 0 910

Sós volt és zsiros, csúszott rá a bor.

Előzmény: pert2 (909)
pert2 Creative Commons License 2021.11.30 0 0 909

Az igazi jo borokat akkoriban a pincekben meg az elso osztalyu ettermekben lehetett kostolni. A boltokban csak olyan minosegi borok voltak, amiket evi tiz millios palackban azonos minosegben produkaltak. A pinceborok valtozo monoseguek voltak, volt amelyiken a hagymas zsiroskenyer is csak annyit segitett,bhogy amig ettuk addig se kellett a bort inni:-)

Előzmény: Törölt nick (906)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.30 0 0 908

Lila. Igaz.

Előzmény: Háténimmárkitválasszak? (907)
Háténimmárkitválasszak? Creative Commons License 2021.11.30 0 0 907

Lila hagymával, mert adtak a külcsínre is. 

Előzmény: Törölt nick (906)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.29 0 0 906

Anno volt a Báthory utcában egy koszos pincében egy kis TSZ borkostoló, ahol borcsúszdának zsiros kenyeret adtak, vöröshagynával.

Woodoo - Woodpecker Creative Commons License 2021.11.29 0 0 905

Köszönet a nagyapám nevében, anno '99 óta nincs közöttünk...

 

 

Nehéz idők is jártak akkoriban, de most se egészen könnyű..

Előzmény: trombitafújó (902)
io-=k Creative Commons License 2021.11.29 0 0 904

$$ - t utalnak havonta ide   bankofamerica.com   nyugdij

Előzmény: gezemiceJack (899)
io-=k Creative Commons License 2021.11.29 0 0 903

beteg voltal vagy es leszel halalodig beteg

Előzmény: gezemiceJack (899)
trombitafújó Creative Commons License 2021.11.28 0 0 902

Szegénynek nagyon nehéz sora volt. Tényleg ilyen egy szupermen. 

Nem az a vitéz aki adja hanem aki állja (a sorscsapásokat)

Előzmény: Woodoo - Woodpecker (901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!