Keresés

Részletes keresés

polária Creative Commons License 2022.01.27 0 0 71

Jézus a közéletbe nem folyt bele ugy mondanám nem politizált és emiatt sem értem azokat az egyházakat klerikusokat aki politizálgatnak.....................

ösztöke Creative Commons License 2022.01.27 0 0 70

Mert ismerte az írásokat (Mózest és a prófétákat), ezért tudta, hogy az idegen hatalom uralma mindenkor az Örökkévaló jogos büntetése népén a szövetség megszegéséért. Ha felszólalt volna ellene, akkor ez ellen az büntetés ellen szólalt volna fel, magyarul az Atyja akaratát, ítéletét vonta volna kétségbe, de úgy emlékeszem midig úgy könyörgött, és arra tanított, hogy "Legyen meg a Te akaratod" - és ez alatt nem csak azt értette, ami jónak és örvendetesnek tűnik, hanem pl. a keresztet is ezért szenvedte el, mert Isten akaratából volt, ami által a halált is legyőzte. Magyarul az Isten terve szerint a világi hatalomnak megvan a szerepe, még akkor is ha gonosz módon uralkodik, mint egy fenyítő pálcának, de amikor ennek a szerepnek vége, akkor maga Isten zárja le ezt a szerepet, és ez a végidő, vagy második eljövetelekor történik, ugyancsak a próféciák szerint. Szóval, aminek nincs itt az ideje, és amit jogosan szenved el a nép, az ellen nem fog szembe menni. (de amúgy tudjuk, hogy elítélte a hatalmasok gonoszságait, csak ez nem olyan nyilvánvaló az evangéliumokból, keresni kell ezeket a részeket... pl. ahogy Heródesről, Pilátusról, vagy a farizeusok és főpapok hatalmaskodásáról szól.)

picikepi Creative Commons License 2021.08.31 0 0 69

Szeretsz kötekedni.

 

Izrael mint ország akkor éppen nem létezett - miként izraeliták viszont igen - mondanád te.

 

Jézus története a rómaiak nélkül olyan lett volna, mintha párthusnak születik. Avagy kánaánitának.

 

De előbb azt kellene tudni: mi igaz az evangéliumokból és mi nem - és MIÉRT!

Előzmény: elterito (68)
elterito Creative Commons License 2021.08.31 0 0 68

"Izrael ekkor nem létezett"

 

Zsidók vajon éltek ott? Vagy csak japániak?

Előzmény: picikepi (65)
elterito Creative Commons License 2021.08.31 0 0 67

A kérdés jó.

Előzmény: 12 voltos (66)
12 voltos Creative Commons License 2021.08.31 0 0 66

azon gondolkodtam, mi lett volna, ha jézus akkor jön el izraelbe amikor az nincs római uralom alatt

picikepi Creative Commons License 2021.04.24 0 0 65

0 történelmi ismereteid miatt, minek is magyaráznám??

 

Izrael ekkor nem létezett, és környékét sem a rómaiak uralták....

 

Erről vitáztatok napokon keresztül...

Előzmény: kocka alakú robot (-)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 0 0 64

mér nem azt kérdezed meg mi az az oatikus. azt bezzeg elsunnyogtad. :)

Előzmény: Meglenoromán (59)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.04.22 0 0 63

Senki sem akadályoz meg benne, hogy kitalálj egy újabb meselényt.

Előzmény: Creativus (60)
Meglenoromán Creative Commons License 2021.04.22 0 0 62

"azt is tudom ki miatt van ez az egész"

 

No és ki miatt?

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 0 0 61

ROFF

nem beszéltél a levegőbe, télleg, mert az index oldala elkezdett hekkelésáradatot küldeni a gépemre, a böngésző blokkolta az oldal megnyitását.

ugyanakkor azt is tudom ki miatt van ez az egész. nem nehéz így jósolgatni...

on

 

 

Előzmény: Creativus (60)
Creativus Creative Commons License 2021.04.22 -1 0 60

OFF

Természetesen "össze vissza" beszélek, mivel az 51-es hozzászólásom utolsó bekezdése

("Szerencsére ... stb.) csak egy gúnyirat, pamflet a részemről, de valós következtetésekkel.

 

A szerzői jog - bár teljesen logikusan és elfogadhatóan hangzik - az emberiség egy nagy tévedése abban a formában, ahogyan ma van. Ez egy ugyanolyan nagy tévedés, mint az, hogy a pénz értékkel rendelkezik, s ez előbb utóbb ki fog durranni, mint a lufi (ezt a durranást most készítik elő, miután a világválság szellőztetése nem jött be).

ON

 

De ha már a témánál vagyunk, és Jézus többször is emlegette a hamis mammont, akkor észrevehető, hogy őt a pénz nem érdekelte, mint szükséges rossz, hanem még a hatalmat is istentől valónak tartotta, amely ellen ezért természetes, hogy nem harcolt.

 Ő - szinte zseniként - tudta, hogy az emberek képtelenek létezni (hosszú távon) hatalom nélkül. Demokráciáról soha sem tett említést, mert az - tudjuk,  Platón szerint is - egy degenerált államforma, s csupán a több száz éves diktatúrákat követően lett - már elfelejtvén - felmelegítve, mint valami szuper újdonság, azt hazudván az egyszerűbb gondolkodásúak többségének, hogy "uralkodni fognak". Na, ha ez lett volna Jézus korában, akkor ez ellen valóban fellépett volna.

A demokrácia kiteljesedett formájában a háttérben lévő, tényleges uralkodók a felelősséget átpasszolják a népnek, magukat nem is tekintik uralkodóknak, csak titkos segítőknek, amely segítséget embertömegek manipulálásával valósítják meg. Ez bizony ugyanolyan képmutatás, mint ami a farizeusok részéről előfordult. Így - ha lett volna ilyen - akkor őket is ugyanúgy szidta volna, megvédvén a népét a hazug felelősségtől.

 

OFF

Megjegyzendő, hogy a korszerű pszichológiai ismeretekkel mindez pontosan magyarázható lenne, feltéve, ha nem lennének az ismeretek kissé elferdítve, és nem helyeznék - külső nyomásra - a hangsúlyt valami másra, amelyre érzelmileg érzékenyen reagálunk. De omladozik a fal, kilóg a lóláb, és egyre nyilvánvalóbbá válik minden, ami a bajok forrása. Most jól jönne egy Jézus.

ON

 

 

Előzmény: Törölt nick (53)
Meglenoromán Creative Commons License 2021.04.22 0 0 59

Ölég szar szleng, de az izlések valóban eltérőek.

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 0 0 58

Nagy a kezem, messzire ér és az ujjaim is nagyok. K és M betű egymás felett van és csak melléütés.

 

Lásd ezek a zombi zagyvaságok is az írás és a könyv adathordozó miatt tudtak memetikai járvánnyá válni. Pedig ami írva vagyon, az lehet ám nagy ökörség is.

 

Ez tehát a judeokeresztény bibliáról szól és arra utal.

 

Tehát helyesen. Az én könyvem meg pont azt a több ezer éves memetikai járványt gyógyítja. Vakcina könyv.  Isten tudományos levezetése és bizonyítása van benne és Jahve és ZombiJézuska kényszerképzet és mém bizonyítása. Teljesen mindegy érdekel-e vagy sem. Nem fogod tudni elkerülni a hatását. Te sem.

Előzmény: Meglenoromán (54)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 -1 0 57

hát valóban csak abba lehet belekötni. de még abba sem. mer én háesznek mondom. oatikus szleng.

Előzmény: Meglenoromán (56)
Meglenoromán Creative Commons License 2021.04.22 0 0 56

"hszeimmel"

 

Helyesen: hszaimmal. :-)

Előzmény: Törölt nick (44)
Meglenoromán Creative Commons License 2021.04.22 0 0 55

OFF 

 

és 

 

ON

 

 

 

 

Előzmény: Creativus (51)
Meglenoromán Creative Commons License 2021.04.22 -1 0 54

"a könyv adathorzdozó miatt tudtam memetikai járvánnyá válni"

 

Kutya nem foglalkozik a marhaságaiddal, legfeljebb elrettentő példaként, te híres csodamém.

Előzmény: MemetikaTan (52)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 -1 0 53

ROFF

össze vissza beszélsz. nem őrzik meg a nyilvánosság számára, amik politikailag, vagy más módon nem tetszenek nekik. viszont, minden le van mentve, az meg egy másik dolog. (én legalábbis azt csinálnám, mert nem vagyok hülye, hogy kidobjak pénzt az ablakon)

 

az pedig egy következő dolog, hogy az én szellemi tulajdonom felett már a legelejétől nem rendelkezek, szerkeszteni, semmit nem tudok vele, és bár fel van tüntetve, hogy be tudsz állítani dolgokat, de a ténylegesen nem tudod gyakorolni a jogaidat. konkrétan: használnak az első pillanattól fogva. nem is értem milyen világ az, ahol mások mondják meg mit hogyan értesz te, vagy az, akinek szólt, és ha nekik nem tetszik, a politikájuk szerint nem korrekt, akkor eltüntetik. a fórum mindenképpen hiányos, és hamis képet fest. nincs ebben semmi kultúra vagy nemes cél, csak az, hogy adatokat gyűjtsenek, amit eladhatnak olyanoknak, akik azokat majd rosszul felhasználják.

 

a szerzői jog eltörlése, pláne egy olyan helyen, ahol a hozzászólásaid alapján elővehetnek, letartóztathatnak, enyhén szólva diktatórikus, és emberellenes. de már csak azért engedni kéne, hogy töröljön a felhasználó dolgokat, mert szimplán meggondolta magát.

 

HON

Előzmény: Creativus (51)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.04.22 0 0 52

Off

Egyetértek veled, de a valós élet nem ilyen. Amikor itt nagyon fura dolgok voltak, hát átmentem a fő konkurenciához és ott miattam jött létre sok minden, például a valláskritika topik csoport is, ami az egyik legolvasottabb volt. Aztán mint ismert mára nincs, törölték az egészet. Tehát ha azt akarod, hogy a gondolataid fenn maradjanak, akkor annak több útja van, de nem az ide való írogatás miatt válnak azzá. Akkor sem, ha már én is egy legenda vagyok egyben. Ezt simán elfelejtik az emberek. Ki kell adni könyvben az a minimum.

 

On

 

Lásd ezek a zombi zagyvaságok is az írás és a könyv adathorzdozó miatt tudtam memetikai járvánnyá válni. Pedig ami írva vagyon, az lehet ám nagy ökörség is.

Előzmény: Creativus (51)
Creativus Creative Commons License 2021.04.22 0 0 51

OFF

Örülök ennek a hozzászólásnak!

 

Régóta jelzem, hogy ez a fórum egy olyan kulturális termék, amelyet védeni kell, megőrizni, nem pedig csak egy múló érdekességnek tartani.

 

S teszem ezt annak a jegyében, hogy számos alkalommal nem lettek megtalálhatók nagyon régi, de tartalmas topikok, igen hasznos ismeretekkel. Véleményem szerint, - még ha a jog meg is engedné - nem lenne szabad szándékosan megsemmisíteni semmi szellemi terméket, még akkor sem, ha valaki arra jogot szerez, azaz a tulajdonának deklarálja. Ez ugyanolyan súlyos vétek, mint pl. megsemmisíteni egy ókori műalkotást. S természetesen nem a megsemmisítő a hibás, hanem az, aki erre engedélyt ad, vagy nyomást gyakorol arra, aki ezt elvégzi. Valójában még a törölt hozzászólásokat is meg kellene tartani, mint a társadalmaink kulturális termékét.

 

Szerencsére van az a szlogen, hogy a "múltat végképp eltörölni", és ma ez a hozzáállás a divat, amelynek az az eredménye hogy a jelen múlttá válik, s így a jelen is eltörölhetővé lesz, és az is, hogy volt egy ilyen zavaros kor, amelyben egyidejűleg védeni kell valamit (szerzői jog) és ezzel egyetemben eltörölni is. Talán még nem ismert eléggé, de ez a korlátok nélküli szabadság, azaz a mai liberalizmus lényege. De tudni kell: ezzel ez a szemlélet éppen önmagát számolja fel, és hamarosan egy mindennél erőszakosabb diktatúrát vezet be, ha nem veszi észre önmagát. De egyelőre, amikor kell látja is önmagát, meg - máskor - vak arra, hogy meglássa.

 

ON

 

 

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 0 0 50

OFF

ügyes vagy

Előzmény: Creativus (47)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.04.22 0 0 49

Mi is maradt meg???

 

A Zombi-kultusz a judeista vallásból nőtt ki. A meséje szerint a Fő-Zombit is körülmetélték hat napos korában és judeista helyeken adott elő, ott volt tag. A judeista vallás is kinőtt persze az azt megelőző vallásokból.

 

Van a vallásoknak evolúciós fája.

 

Tehát ahogyan a Római Birodalom is darabokra és részekre esett szét, éppen úgy esett még sokkal több darabra -szektára ez a zombi kultusz is. Mennyi ága is van a judeokereszténységnek?????

 

Előzmény: Creativus (46)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 0 0 48

háde ne engem hagyjon békén. hanem hogy aki szenved, azt kell békén hagyni, hogy magának rendezze a dolgokat, ne pedig más tovább rontson a helyzetén megvezetéssel és kontárkodással.

nekem írhat. jellemző, hogy ezt is félreértette, mer úgy akar gyógyítani, hogy még azt is félreérti amit mások mondanak. te is, öcsike. bár azt tudom, hogy te csak meguntad az életed.

Előzmény: Creativus (46)
Creativus Creative Commons License 2021.04.22 0 0 47

OFF

Azaz: Sapka, nem sapka. (Off-ra kényszeríteni valakit, majd azt számonkérni)

De akkor ez a hozzászólás is off, és amit én válaszoltam itt, az is.

Csakhogy én jelezem is.

ON

 

Előzmény: Törölt nick (42)
Creativus Creative Commons License 2021.04.22 0 0 46

Bocsánat, de ezt a labdát le kell csapni:

 

A 28-ban arra történik utalás, hogy békén kellen hagyni! Majd ebben meg az a probléma, hogy megfutamodik! Ez ma egy jellemzően elterjedt kommunkiációs forma, amely pl. Jézusnál nem létezett. Azaz valakit arra bírni, hogy tegyen meg valamit, és arra is, hogy ne tegye. S bár a pszichológia szerint nem lenne szabadna egymással ellentétes közléseket adnunk (= double bind), hiszen személyiségromboló hatású, és az érintett is olyanná válhat tőle (tartós hatása CPTSD-t okoz, melynek jellemzője az ilyen kommunikáció is), ám a mai korban széles körűen elterjedt, sőt terjed tovább.

 

Jézust is ebbe a csapdába csalták az adófizetés kérdésében. Sapka, nem sapka.

 

A világunk legsúlyosabb problémája nem az amiről beszélnek (nem a narratívák), hanem a fejlett civilizációs régiónak ez a fajta kommunikációs berögzülése, amely százmilliók boldogtalanságának a kiváltó oka. Ugyanilyen jelenség nincs ott, ahol meg túlnépesednek (talán emiatt szaporodnak ott, és fogyunk mi itt). Egyesek ezt a társadalmi bázist használhatatlannak gondolják, és úgy vélik: fel kell számolni. Ám egy ilyen felszámolási kísérlet nemrég csúfos véget ért, és reméljük nem lesz újabb. Meglepő, hogy Jézus után is volt egy felszámolási kampány, ám ők maradtak meg, és a Római uralom meg összeomlott.

 

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 0 0 45

"Egy ilyen kort sokan már átéltek, és mihelyt lehetőség volt rá, pánikszerűen szabadultak tőle. (sokan emlékeznek még a "Tudományos szocializmus" poklian érdektelen, és megtanulhatatlan hányadék tantárgyára a felsőoktatásban)."

 

én csak egy olyan diktatúrára vágyok, ahol a láma lesz a kislány. nem felejtek ám el semmi szemétséget, sokszor adja vissza neki a lúdas fütyi.

 

Előzmény: Creativus (14)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 0 0 44

"Tehát akkor ez a fórum "termék"?"

 

igen, persze. nem tűnt még fel? aki ide regisztrál itt reked az idők végezetéig a hozzászólásaival együtt. csak a nicknevét tudja leszedni, de még a fiókját sem tudja törölni. nekem még azt is megtiltották legutóbb, hogy a nicknevemet töröljem. a hozzászólásaid az ő tulajdonuk, talán csak akkor tudod törölni, ha beállítod a jogaidat, de még akkor sem nagyon, mert nemigen reagálnak a kérésedre. (az meg egy másik, hogy én beállítottam, hogy nem rendelkezhetnek a hszeimmel, aztán csodák csodájára visszaállt a beállítás az alap index tulajdona helyzetbe) szóval igen, termék, de inkább nevezzük csalinak. idecsalogatnak, merhogy szólásszabadság meg szabad véleménynyilvánítás meg minden, valójában meg már nem is törekednek ennek a látszatára sem. ehelyett megfosztanak alapvető jogaidtól, és a szellemi termékedet, amik a hozzászólásaidban vannak, eladják mindenféle háttércégnek, elemzőknek, piackuattóknak stb. nem kell nagy ész, hogy erre rájöjj.

mégcsak szerkeszteni sem tudod a hozzászólásaidat. de ez a vak együgyű felhasználót nem zavarja, hanem éljenez is az indexnek. ez egy káros szarság, ahogy a te terméked is.

Előzmény: Alfaföldi (21)
Meglenoromán Creative Commons License 2021.04.22 0 1 43

"nem kell külön topik"

 

Nem kell mert bele lehet rondítani vele a Jézus és a római uralom, angyalok, Hgy, Jehova tanúi, vagy Teremtés-evolució topikokba.

Vagy bárhova, ahogy a kutya kakál. Csak össze kell szedegetni.

Előzmény: Alfaföldi (39)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 0 1 42

hát de ez itt off, ha nem tűnt volna fel.

Előzmény: Alfaföldi (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!