Keresés

Részletes keresés

Spy der Man Creative Commons License 2022.12.19 0 0 411

majd rabszolgamunkaban lesznek "elhivatott" orvosokkal feltoltve

Ariel_500 Creative Commons License 2021.10.17 0 0 410

Mégegy ráadásul

https://24.hu/belfold/2021/08/17/egeszsegugy-valsag-orvoshiany-varolista/

Majd ha te kopogtatsz a gyerekeddel és elküldenek a francba gondolkodj a nagy képeden el

Előzmény: Ariel_500 (409)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.10.17 0 0 409

Nem tudok megszünt osztályokrol, mert nem su kerestem ár

Saját tapasztalat viszont van az orvoshiányrol

Erre az éves se urologoia, se gasztorra nem lehet időpontot kapni

 

Tavasszal megjelent rendelletben megtiltották a dokiknak a másodállástm illetve külön engedény kellett rá

Aki orovosokat kerestem, egy napot rendel, máskor meg a magánklinikán kedvesakedik a fizetős beteggel

Gasztróra keddre kaptam volna időpontot, ahhoz az orvoshoz aki délutánonként ott rendel a szakrendelő helyett

Elmész a francba a kórházfestéseddel meg a felúlitással is. Ez utóbbi baromságait is a saját bőröm tapasztaltam. Már egys évvelelcsúszott a Flór felújitása is

A fűtésszerelők a betegszobában tolják szét az ágyakat hogy a csapokoz férjenek

Az SBO ablaka alatt az ütvefúrótól semmit nem hallani, érteni

Fogászati Turizmust Kutató Intézet egyí üres üveg épulet,munka semmi nem folyik benne

"„Nem lesz kórházbezárás”: megszűnik az aktív ellátás a tapolcai kórházban"

Remélem tudod ez gyakorlatban mit jelent

 

Ieigleneseek

https://www.szabadeuropa.hu/a/van-ahol-komplett-korhazi-osztalyok-mondtak-fel-masutt-leallt-a-szakrendeles/31129249.html

 

 

https://rtl.hu/dokumentumok/2021/korhazi.pdf

Ezt nem megyon olvastam végig, de orvoshiány miatt biztos nem igy lesz

Tapasztald meg az eü. útvesztőt és káromkodj a kapuban tehetetlenül

 

Ezek után mi a francrol beszélsz?

Előzmény: marjori (407)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.10.16 0 0 408

Én ennek azellenkezőjét tapasztaltam Egy hetet ithon szedtem a gyógyszert, péntekre 39 felett volt lázam, bevittek a Péterfybe, kétágyas szoba saját wc, kitűnő kaja és figyelmes ellátás

Előzmény: Cavalcade (397)
marjori Creative Commons License 2021.10.16 -1 1 407

Van- e már valami lista vagy ez is a  ballib rinya, hazudozás, hiszti további példája lett a hosszú sorban?

Előzmény: marjori (406)
marjori Creative Commons License 2021.03.27 -1 1 406

A topiknyito állított valamit, a gugli nem fogja megvédeni a hisztikéjét.

 

Eltelt egy csomó idő, legyen lista.

Előzmény: Jaka46 (403)
Wareir Creative Commons License 2021.03.27 0 0 405

Mi van, debil vagy?

Előzmény: Jaka46 (404)
Jaka46 Creative Commons License 2021.03.27 0 0 404

???????????

Előzmény: Wareir (402)
Jaka46 Creative Commons License 2021.03.27 -1 0 403

"Megszűnt kórházi osztályok"/Google üsd be/

Előzmény: marjori (399)
Wareir Creative Commons License 2021.03.27 0 2 402

Kikérte.

 

Csakhogy a kormány nem egy szakmai kijárószervezet, így nem dolga pl. az állami kórházban fusizó, "hálapénzt" követelő darabszarok érdekeit képviselnie azok ellenében, akik fizetik a bulit.

Előzmény: Jaka46 (401)
Jaka46 Creative Commons License 2021.03.27 -1 0 401

Attól még a kormány kikérhette volna az orvosok véleményét.

Előzmény: cipszertanonc (396)
Wareir Creative Commons License 2021.03.27 0 0 400

A fickó személyesen érintett.

 

Ezzel együtt éppen akkora megtiszteltetés, amikor egy pükszi, egy vadai vagy másik hasonszőrű gellenzéki dicsér egy kormánypártit, mint amikor mondjuk egy államtitkár dicsér meg egy gellenzéki csávót, hogy milyen felelősen gondolkodott, amikor egy szavazásnál a kormányoldallal szavazott.

Előzmény: Vevegyő (394)
marjori Creative Commons License 2021.03.27 0 1 399

Van már valami lista a megszűnt kórházi osztályokról?

Kód 001 Creative Commons License 2021.03.09 -3 1 398

Eközben Mésziék é a cimbik a MAldivon pihengetnek.

 

Nagy taps.

 

Mert megérdemlik.

Előzmény: Cavalcade (397)
Cavalcade Creative Commons License 2021.03.09 -1 1 397

Kis kórházi életkép orbánisztán egészségügyében:

 

Sziasztok.

Egy pár gondolat ami ha csak egy embernek is segít már megérte. Vegyétek nagyon komolyan a covid betegséget.Múlthét pénteken sikerült csatlakoznom a covid clubhoz. De mondhatni a legrosszabbkor, hétvégén. Nálunk a háziorvos már csak dísznek van amúgy is de így péntek délután meg nagyon.Péntektől hétfőig minden orvosi segítség nélkül próbáltam átvészelni ezt a kórt. Eljött a hétfő és a pillanat, hogy nekem orvos kell, mert bizonyos tünetek számomra ezt jelezték. A háziorvosomat én 110 alkalommal próbáltam felhívni. Aztán taktikát váltottam már kettő telefonról próbáltam hívni. Lesújtó eredménnyel. 300 feletti nemfogadot hívás után sem sikerült értékelhető kapcsolatot létrehozni a háziorvosommal.De megtörtént a csoda egyszercsak sikerült. Akkor még nem tudtam de inkább ne tettem volna, mert csak idegesebb lettem.Kiderült, amit kaphatnék gyógyszert még nem kaphatom mert nem tudja mi a rend a felírással kapcsolatban. Mást meg nem ír. Időközben kicsúsztunk az időből elmúlt dél. Innentől a rétságon a háziorvosok megszűnnek létezni.Az maradt a terápia, ha rosszabb hívjak mentőt.Ez az idő hétfő délután jött el. Több szempontot figyelembe véve ez volt a jó döntés.Mentő. 30-60 perc és jön mondták.58 percnél ált meg a ház előtt.16:30kor 5 perc tanakodás hová is vigyenek de mint kiderült Vác letiltotta a betegfogadást irány Balassagyarmat .Most kezdődik az a rész, hogy mindenki vegye komolyan mert ezt senki nem akarja a saját bőrén megtapasztalni.Gyarmaton 5 covid mentő várakozott már hogy átvegyék a beteget tőlük. Mi voltunk a hatodik 17 órakor értünk oda. A mentősök teljesen beöltözve a ház előtt és a külső folyosón várakozva végig viszik a beteget minden tiszteletem az övék.Dunakesziről, Fótról és Verőcéről de még Gödről is ide hozták a beteget. Itt volt egy kisebb vicces jelenet.Amikor szóba került, hogy kerülnek ide onnan.Viccesen mondta az egyik mentős meg kell nézni mi van a kocsi oldalára írva. Megnéztem. Teljesen igaza volt.Országos mentőszolgálat a felirat.Utánunk már Gyarmat is letiltotta az új covid betegfogadás. Az orvos kijött és mondta a mentősnek, hogy ne haragudjon de fizikailag nem tudja elhelyezni a beteget. Nincs hely. Minden ágy és szék foglalt. Az utolsó mentős kb félnyolc magasságában hagyta el a kórházat. Aztán este kilenctől újból jöttek a mentők.A folyosón vettek vért és ott kaptam meg a kanült a karomba kb másik 25-30 sorstársammal együt. Nem akarja senki látni mi volt ott. Volt saját lábas és volt hordágyas oxigénes beteg is. Mind ott a folyosón mert nem volt máshol hely.Egy orvos tartotta a frontot és tolta végig az egészet.Hajnal háromkor sikerült találkozni vele és beszélni. Felírta a gyógyszert amit a háziorvosnak kellett volna és elmondta mit mutatnak az időközben végzett vizsgálatok eredményei. Már nagyon fáradtan de csinálta tovább mert még mindig voltak a váróban vagy tizenöten akik rá vártak. Hajnal félnégy volt amikor utamra engeded. A hazajövetel covidosként hajnal félnégykor egy másik történet. Kb 11 óra egy olyan helyen amit soha nem szeretne látni és pláne átélni az ember. Amikor a saválló dobozt teljesen beöltözött ufok végig toljak a folyosón és nem egyszer az ledöbbentő.A pozitív tesz után kb 80 óra volt amire orvos látott és tudtam vele beszélni.Ember feletti amit a mentők a kórházi orvosok és ápolók küzdenek és tesznek. Most kell nekik igazán a taps és segítség mert baromi nagy munkát végeznek. Nagy köszönet és hála érte nekik.A rétsági járás vagy önkormányzat meg gondolja végig, hogy értékelhető háziorvos és szolgáltatás jelenleg nincs rétságon............ Köszönöm a sok jótanácsot és segítséget. Nagyon nem játék a Covid mindenki vegye nagyon komolyan.

 

D.... Gergely

cipszertanonc Creative Commons License 2021.03.09 0 1 396

Csak az maradt ki a cikkből, hogy ezt a változást az orvosi kamara kezdeményezte.

Előzmény: Vevegyő (394)
Vevegyő Creative Commons License 2021.03.09 -2 0 395

https://444.hu/2021/03/09/ket-hetre-bezar-a-tatai-korhaz-mert-a-szakorvosait-tatabanyara-iranyitottak-at-annyi-ott-a-koronavirusos-beteg

 

Tata város önkormányzata hétfő este azt közölte Facebook-oldalán, hogy az Árpád-házi Szent Erzsébet Szakkórház és Rendelőintézet szakrendelései 2021. március 10-én szerdától előreláthatólag két hétig Tatabányán lesznek elérhetőek, és aki akut kezelésre szorul, azt ez idő alatt oda fogják beutalni.

 

Vevegyő Creative Commons License 2021.03.05 -3 1 394

egyre gyurcsányistább és egyre sorosistább ez a győri polgármester:

 

https://444.hu/2021/03/05/gyor-fideszes-polgarmestere-szerint-nem-artott-volna-orvosokkal-is-beszelgetni-az-uj-egeszsegugyi-torvenyrol

 

Azt mondta, nem helyénvaló, hogy a Belügyminisztérium dolgozta ki az új törvényt, „nem ártott volna orvosokkal beszélgetniük legalább egy picit, de nem akarom őket bántani, mert nyilván mindenki annyit teljesít, amennyire képes, csak ne legyen rá büszke, ha keveset”.

Égbekiáltó baromságnak nevezte, amit az országos kórház-főigazgató mondott, hogy a távozások után akár még javulhat is az egészségügyi ellátás. „Ez olyan mint amikor a futballedző azt mondja, hogy kiállították két embereket, de hát kilencen sokkal több esélyünk van győzni. Viccnek is van határa.” Szerinte akik sikerpropagandát közvetítenek a döntéshozók felé, csak a tévedéseiket próbálják álcázni. 

mávtelep2 Creative Commons License 2021.03.04 -1 1 393

A kilépett orvosokról, nővérekről sincs.

Ne siess annyira...)))

 

Előzmény: marjori (377)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.04 0 0 389

kifogásolni való mindenütt van és az épitő jellegű kritika a magán eü. javára válik.

Előzmény: Ariel_500 (386)
marjori Creative Commons License 2021.03.04 0 1 388

Pedig de.

Laparoszkópos női sterilizacio után is.

Előzmény: Törölt nick (385)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.03.04 0 0 387

Ezt miért nekem címzed?

Előzmény: Balassy Endre (384)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.03.04 -1 0 386

magán eü is eü+

Az! Tapasztalatból ismerem azt a felét is az eü-nek. Vannak azért kifogásolni valók ott is, már ahol a magánellátás mellett tb. betegeket is ellátnak

Volt időpontom vártam kb. 15-20 percet és szóvá tettem hogy azért fizetek mert az van a honlapjukra kiírva hogy várakozás nélküli ellátás

Az nem azt jelenti hogy azonnal, hanem aznap, és szombat volt

Másik esetben elküldött a recepció a bánatos messze levő UH laborba. Onnan meg visszaküldtek a recepcióra hogy elöbb fizessem ki a vizsgálatot

Kifizettem, de kértem a "vásárlók könyvét" :) Meglepődtek és majd hívja a főnővért

Ne hivja, csak szóvá tettem mert nagyon fáj a lábam és nem tudok sokat gyalogolni. Azonnal előkerült egy tolókocsi amivel eljuttattak a korábbi UH-ra

Szerintem egy kalap alá vettek az állami finanszirozottal. Hát nem! :)

Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.04 -1 0 385

"..Laparoszkópos vakbélműtét. ""

 

hat azert ez utan nem küldenek, csak nehany nappal haza.. szerinetem sehol..

Előzmény: marjori (380)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.03.04 -1 0 383

Laporoszkópos, epekő, sérv műtét 3 nap , láb érsebészet 4 nap, szikés vakbélműtét a múltban egy hét vagy rövidebb volt

Láb érsebészet esetén csövek lógnak a lábból és miután kihúzták  hazaküldtek. Örültem is neki

Varratszedés után viszont vércsikot húztam magam után a boltban, illetve otthon

Értem én hogy a kórházban is véreztem volna, de csak nem annyira rémitő mint amikor a konyha köve úszik a vérben

De ismétlem, ne kövessük a nyugati példát, nem vagyunk olyan "csórók" :)

Előzmény: marjori (380)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.04 0 0 382

Igy van és van egy réteg a magánellátásra és egy szélesebb réteg a közellátásra. 

 

tehát a magán eü is eü. 

 

Előzmény: Ariel_500 (371)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.03.04 -1 0 381

A fideszes képviselő jobban tudja mint az orvosigazgató

"

A képviselő tudatta: kedden napvilágot látott az a hír, hogy 12, többnyire a 18. kerületieket ellátó orvos hagyja ott a Dél-Pesti Kórházat, a belgyógyászati osztály pedig hivatalosan is működésképtelenné válik.

„Ezzel szemben az igazság az, ahogy az a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház ma este közzétett sajtóközleményéből olvasható: a II. belgyógyászati osztály működik, a fekvő- és járóbeteg-szakellátás továbbra is biztosított” - hangsúlyozta a képviselő, hozzátéve: a II. belgyógyászati osztályon dolgozó orvosok közül 12 fő esetében az egészségügyi szolgálati jogviszony létrejött, 4 orvos esetében pedig nem.

„A fekvő- és járóbeteg-szakellátás az intézetben biztosított, az osztály nem vált működésképtelenné. Minden ellenkező híresztelés a valóságnak nem felel meg” - szögezte le a képviselő.""

 

"Működésképtelenné vált a Jahn Ferenc Kórház egyik belgyógyászata, miután a 15 dolgozóból csak 3 írta alá a szerződését. Az osztály működésképtelenné válását egy Facebookra kitett levél szerint az intézmény orvosigazgatója, Dobosi Zsolt hivatalosan is bejelentette a Nemzeti Népegészségügyi Központnál."

Előzmény: marjori (377)
marjori Creative Commons License 2021.03.04 -1 1 380

A legtöbb megfigyelés orvosilag nem indokolt és főleg adminisztratív oka van Magyarországon.

Fájdalomcsillapítás ragyogóan mehet otthon is  pl.

 

Példa mik után küldenek haza Magyarországib is ( papíron) és külföldön ( hivatalosan):

Laparoszkópos vakbélműtét. Artroszkópos terdmutet.

Endoszkópos belbiopszia babánál ( már 25 éve, Magyaroszágon), normál szülés... 

Császár pár nap...

Előzmény: Ariel_500 (379)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.03.04 -1 0 379

Tapasztalatbol nem ismerem az angol eü-et, de kétlem ezt a 24 órás hazaküldés. Nem egy sőt a legtöbb operáció megkíván pár napos megfigyelést, vagy egyáltalán a felkelés is fájdalmas

Azért mert ott és máshol a magán biztositottságtol függ ki milyen ellátást kap, ne rombolják már le az eü-et , illetve alakitsák  a "nyugati" szisztémához

Előzmény: nemezis 2 (373)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.03.04 0 0 378
Előzmény: margarita402 (374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!