Keresés

Részletes keresés

Desert Rat Creative Commons License 2020.11.29 0 0 12

Két észrevételem van.

 

- Valószinűleg egy nyomós szempont lehet, hogy a védjegy bejegyzése előtt vagy utána regisztráltad az azzal azonos domainnevet.

- Védjegybitorlást a védjegy jogosulatlan üzleti használata valósít meg, míg - szvsz - egy domainnév puszta bejegyzése és birtoklása nem "használat", mégkevésbé "üzleti" jellegű.

Előzmény: kill__bill (11)
kill__bill Creative Commons License 2020.11.19 0 0 11

Köszönöm a válaszokat.

Kérem egy kis jogi segítséget megosztom veletek is:

 

" - Amennyiben az Önt megkereső vállalkozás védjegyoltalomban részesítette az Ön által használt elnevezést, az gondot jelent. Ugyanis, a más védjegyével azonos vagy összetéveszthető doménnévnek a védjegyjogosult engedély nélkül történő üzleti célú használata védjegybitorlást valósíthat meg. Egy doménnév regisztrálása nem zárja ki azt, hogy annak használata következtében a doménnév tulajdonosa ne valósítana meg védjegybitorlást. Ez azt jelenti, hogy lehetséges az, hogy Ön minden gond nélkül regisztrálja a doménnevet és teljesen megfelel a doménnyilvántartási szabályoknak, viszont a védjegybitorlás tekintetében jogsértést követ el. "

 

thietkekhachsan1 Creative Commons License 2020.11.18 0 0 10

A domain regisztráció szabályaként Ön a domain név tulajdonosa, nem vehetik el a tiédet, eladhatod nekik vagy bárkinek.

Előzmény: kill__bill (2)
Desert Rat Creative Commons License 2020.11.10 0 0 9

Többször is elolvastam, próbálom értelmezni, szerintem jók az esélyeid ha a nevet korábban regisztáltad mint a cég a .com nevét, de akkor is jók ha a .hu nevet nem kereskedelmi célra használod, esetleg privát tartalmat töltesz fel, olyat is ami más kontextusba helyezi a rövidített nevet, másnak a rövidítése ... például tájfotók Széphalomtól Pannonhalmáig: szep-pa.hu. Biztos vagyok hogy ilyesmi volt az eredeti célod is a regisztzálással, ideje ezt alátámasztani a tartalmával is.

Előzmény: kill__bill (8)
kill__bill Creative Commons License 2020.11.05 0 0 8

Köszönöm a válaszokat.

 

Mr Reacher !

 

én is ettől féltem, bár még nem olvastam el végig.

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.11.05 0 0 7

Vizihulla.:-DDD Afgan?;-)

Előzmény: Desert Rat (5)
Mr Reacher Creative Commons License 2020.11.05 0 0 6
Előzmény: cliftony77 (3)
Desert Rat Creative Commons License 2020.11.05 0 0 5

Ez nagyon jó gondolat, a konkurencia pedig mindenféle roncsokat, romlott ételeket, összedőlt házakat és borzalmasan kinéző vizihullákat rak fel egy weblapra különösebb komment nélkül, amik legkevésbé sem utalnak a másik cégre:-))   Ha enyém lenne a domainnév én már megcsinálnám most abszolút GDRP  konform módon, a legtöbb szolgáltató ingyen tárhelyet is ad - egy percig sem habozna se a cég se a konkurencia az igazán szolíd három millás vételár kifizetéséről.  

Előzmény: Maketheworldabetterplace (1)
Desert Rat Creative Commons License 2020.11.05 0 0 4

Így járt a Twitter is, hogy amikor alakult, akkor a twitter.com foglalt volt, kénytelen volt a twttr.com-ot használni. Aztán amikor kiizzadták a valószinűleg jó magas vételárat, megvették a domainnevet és azóta az övék. De elérhető a régi néven is. Egy átlagos domaiinév üzleti értéke 10 ezer dollár, ami ha kell egy cégnek simán kiperkál, vagy jogában áll olyan nevet választani ami ettől egy kötőjellel vagy egy betűvel eltér és nem foglalt.

Lehet olyan trükköt is használni, hogy ha létezik  egy "pirezairways.com" név, akkor megveszed az "airways.com" nevet és ezzel használható a pirez.airways.comnév vagy bármely hasonló, egy ilyen weblapra felteszel repülési információkat, aztán eladod annak aki a legtöbbet fizetii érte.   Vannak ugyan védett domainek (pl gov), de egy általános domainnév olyan mint egy festmény ami csak neked van és te döntöd el mennyiért adod el másnak. 

Van aki tucatszámra vesz neveket éppen olyan célból hogy majd sok pénzért eladja:  https://sanfrancisco.com  - azé aki kifizeti az árat.

Tehát ... attól függ az eladási ára hogy mennyire tudod annyira felsrófolni hogy még kifizessék. Ez nyilvánvalóan adóköteles jövedelem - vagyonértékű jog értékesítése.

Előzmény: kill__bill (-)
cliftony77 Creative Commons License 2020.11.04 0 2 3

Nem vehetik el, pláne úgy, hogy nem is egy az egyben az ő nevük a domain. És akkor semlenne joguk rá, még amikor beregisztráltad, akkor kellett volna a meghirdetési időszak alatt jelezniük, hogy erre igényt tartanak (de akkor is csak úgy lett volna jogalapjuk, ha a domain névben szereplő név a védjegyük is volt az adott pillanatban).

Előzmény: kill__bill (2)
kill__bill Creative Commons License 2020.11.04 0 0 2

Kösz a hozzászólást!

 

De a domain-on tartalamazza a cég nevét (részben) ...

ez nem gond ?

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.11.04 0 3 1

Elvileg a te tulajdonod. Ha akarod eladod nekik. Ha akarod eladod a konkurenciajuknak.

kill__bill Creative Commons License 2020.11.04 0 0 0

Nem sérti a cég névhasználati jogát ?

kill__bill Creative Commons License 2020.11.04 0 0 topiknyitó

Tehát ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!